m I Memeijers koffie Binnenlands nieuws Uit de Provincie DE SCHEEPSBOUWER Hei proces Dominici Uit het pak met de ruitjes komt de lekkerste koffie... 1 TH£CSOruS ff °'n va» te gemeten Het bezoek van Hoover aan West-Duitsland HOCKEY TERNEUZEN. Neen, n AKKERTJE AXEL. De radio-activiteit in Japan BRESKENS. HULST. Jagende* I 7-40- Dinsdag, heeft Clovis Dominici zijn oude vader, Gaston Dominici beschuldigd van de moord op de familie Drummond. Hechter Eousquet had hem ge waarschuwd dat het een schande was voor een zoon, om zijn vader te beschuldigen. Clovis antwoordde: „Ik weet dat." De oude Gaston glimlachte vaag voor zich uit. Hij herhaalde de beschuldiging die hij reeds tegen over de politie had geuit: Op een avond had zijn vader meer dan gewoonlijk gedronken en hij was boos op de moeder die zich vroeg teruggetrokken had. De vader had toen in een hartstochtelijke uitbarsting gezegd: „Ik heb er drie gedood en als ik moest zou ik een vierde doden". Zijn vader had hem, Clovis verteld, dat hij met de Britse kampeerders gevochten had, toen hij een aardstorting was gaan in specteren, en dat hij alle drie ge dood had. Toen de politie mij dit liet herhalen in tegenwoordig heid van mijn vader noemde hij mij een leugenaar. Clovis' vader had op geheimhouding aange drongen. Aanvankelijk had Clovis zijn broer Gustave verdacht, doch zijn verdenking was op zijn va der gevallen, toen hij gemerkt had, dat de karabijn uit de schuur verdwenen was en nadat Gusta ve gezegd had, dat de vader de schoten in de nacht gelost had. Van toen af aan had hij zich niet meer aan geheimhouding gebon den geacht. De 49-jarige Clovis Dominici, die Dinsdag verklaarde, dat zijn vader hem gezegd had, dat hij de moorden op de Drummonds had gepleegd, heeft Woensdag zijn getuigenis beëindigd. ,,Ik heb niets op mijn geweten", zo zei hij. Zijn vader stond op toen Clovis was uitgesproken en zei: „Hij beeft van a tot z staan liegen". Clovis antwoordde: „Het is waar wat ik zei, ik zweer het", waarop zijn vader zijn vuist tegen hem schudde en zei: „Je bebt altijd tegen mij samenge spannen". Tevoren had de verdediger van Gaston Dominici Clovis de „fcoze genius" van zijn broer Gustave genoemd. De getuige nis van Clovis noemde de verde diger „onsamenhangend en zwak", waarop Clovis zeide: „Ik wilde niet spreken omdat ik In Bolzano (Noord-Italië) is Maandagavond een telegram uit Wenen ontvangen, ondertekend door de Italiaanse kloosterbroe der De Lutterotti, die twee jaar geleden in Polen werd gearres teerd. In het telegram verklaarde De Lutterotti op weg te zijn naar Caldaro bij Bolzano, na uit Pool se gevangenschap ontslagen te zijn. Vóór de oorlog verbleef hij in een klooster te Grüssau in Opper- Slezië. Hij bleef in Grüssau toen Opper-Silezië na de oorlog bij Po len werd gevoegd. dacht, dat op een dag toch de waarheid aan het licht zou ko men". Clovis' vrouw, Rose, verklaar de, dat Clovis had gezegd te ho pen, dat „zijn vader zou beken nen of zelfmoord zou plegen en een brief achterlaten, waarin hij verklaarde schuldig te zijn, om dat het moeilijk was voor een zoon zijn vader te verraden". GUSTAVE TREKT ZIJN BESHULDIGING IN. „Mijn vader is onschuldig", al dus is Gustave Dominici Woens dag zijn getuigenis in het proces tegen zijn vader die van de drie voudige moord op het Britse ge zin Drummond wordt beschul digd, begonnen. Deze verklaring is een ernstige slag voor de openbare aanklager, daar Gaston Dominici in hoofd zaak op de bezwarende verkla ringen van zijn zoon Gustave is gearresteerd en in staat van be schuldiging gesteld. Gustave had namelijk in No vember 1952 verklaard van zijn vader zelf vernomen te hebben, dat hij de drievoudige moorde naar was. Gustave verklaarde, dat zijn broer Clovis hem er toe had aan gezet zijn vader te beschuldigen. Hij zou dit zelf doen, „en als jij het ook doet, zijn er twee getui gen tegen vader". „Mijn vader is onschuldig, evenals trouwens onze gehele familie. Wij weten niets van deze zaak af", aldus Gustave. Gustave zeide door de politie geslagen te zijn en daarom zijn vader te hebben beschuldigd. De voorzitter van het ge rechtshof: „Dat hebt u nooit eer der gezegd". Gustave: „Ik heb het tegen de rechtercommissaris (belast met het vooronderzoek) gezegd". De indertijd door Gustave af gelegde verklaring wordt op nieuw doorgelopen. Hij is destijds tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat hij de kleine Elizabeth Drummond nog levend had aangetroffen, doch haar geen hulp had verleend. Toen de president vroeg, waar om hij dat niet had gedaan, ant woordde Gustave, tot veront waardiging der toehoorders: „Ik dacht, dat haar ouders haar had den gedood". Hierop waarschuwt de voorzit ter van het hof Gustave, dat, ook al kan hij niet onder ede worden gehoord, hij toch allerminst het recht heeft te pogen een loopje met de rechters te nemen. De president herinnert Gustave er daarna aan, dat hij indertijd heeft gezegd het elfjarige meisje geen hulp te hebben geboden om dat hij bevreesd was voetafdruk ken in de omgeving van de plaats van de moord achter te laten. „Dat waren allemaal leugens", aldus Gustave. Nadat de voorzitter heeft ver klaard er dan geen woorden voor te kunnen vinden, dat iemand zijn eigen vader valselijk van een drievoudige moord beschuldigd, wordt de zitting geschorst. ERWTENSOEP TEN BATE VAN DE VLUCHTELINGEN. Op initiatief van de plaatselijke federatie van vrouwenverenigin gen zou heel Laren Woensdag erwtensoep eten, die a 75 cent per liter verkocht ten bate van de hulp aan vluchtelingen. De melkboeren bezorgden Woensdag geen melk. Ze gingen Woens dagmorgen de wijk in om hun klanten erwtensoep te brengen, die de koks van het kamp Laren en van de Palmkazerne Dinsdag nacht hadden bereid. Dat het niet om kleine hoeveelheden ging moge blijken uit het feit, dat er 600 varkenspoten, 300 pond spek en 350 kg erwten benevens 100 kg soepgroenten en een grote hoeveelheid varkenskoppen no dig waren. Militairen hebben zich vrijwillig beschikbaar ge steld om de melkboeren bij de soepdistributie te helpen. SPOORWEGEN ZENDEN 94 MILLE AAN COMITé VLUCHTELINGENHULP. De uurloonactie voor de vluch telingen heeft in het bedrijf der Nederlandse spoorwegen ruim 47.000 gluden opgebracht. 95 gisteren bezig Waren een ventiel bij wijze van ontluchting aan de afvoerpijp van de wastafel te sol. deren schoot een steekvlam uit, waardoor het stortbakwater in het toilet tegen 't plafond vloog. HULPKOK STAL GELD. Verdacht van diefstal van een geldkistje met ca zeshonderd gul den uit de studentensociëteit Phoenix" te Delft heeft de re cherche aldaar de hulpkok S. al daar aangehouden. S., die hij de sociëteit in dienst was, heeft reeds bekend het geld gestolen te hebben. Een bedrag van tweehonderd gulden kon nog worden achterhaald. Het kistje had S. in het water gegooid. OUDE VROUW OMGEKOMEN DOOR GAS VERSTIKKING, Winkelpersoneel van een in de Langestraat te Alkmaar ge vestigde parfumeriezaak namen Dinsdagmiddag een sterke gas- lucht waar. De inmiddels ge waarschuwde politie trof de 80- jtarige mej. J. Kaan, die alleen de bovenverdieping bewoonde, levenloos aan. Gebleken is, dat vergeten was de gaskraan te 4Ï.UUU giuaen opgeuiacni. m ,v - °r van het personeel heeft er aan sluiten. Haar 82-jange zuster, jivoetin /far TM g bewoonster van tehuis ..Wester- Oud-president der Ver. Staten, 3erbert Hoover, vertoeft deze iveek als gast in de Bondsrepu bliek en van de vele hoge buiten landse gasten, die in de laatste maanden naar Bonn kwamen, heeft geen een zo spontane ont vangst gehad als de bejaarde Amerikaanse staatsman. Hoo ver is bij deze gelegenheid in alle toonaarden gevierd als de man, waaraan Duitsland na twee wereldoorlogen een goed deel van zijn herstel te danken had. In het bijzonder is er aan her- im d, dat Hoovers missie naar Du Us la lid in de bittere winter van 1946 en zijn rapport over de toen heersende nood, dat in Maart 1947 werd uitgebracht, er wezenlijk toe hebben bijgedra gen een keerpunt in de Ameri kaanse politiek ten aanzien van Duitsland teweeg te brengen. Pïofessor Fritz Baade van het Instituut voor wereldeconomie in Kiel, heeft bij gelegenheid van dit bezoek zelfs verlangd, dat Hoovers bericht in alle scholen en universiteiten der bondsrepu bliek zou worden voorgelezen. Hoover keerde zich in dit rap port tegen de destructieve poli tiek der industriële demontage en hij adviseerde de Duitsers in staat te stellen hun industrie weer over de gehele linie vrij tol ontwikkeling te brengen. Herbert Hoover heeft bij gele genheid van zijn nieuw bezoek aan de Bondsrepubliek de gele genheid gehad te zien welke radicale veranderingen het land in de afgelopen acht jaren heeft ondergaan. Hij heeft ook ge toond, dat zijn vertrouwen in het Duitse volk nog is toegenomen. In een rede voor de Duitse pers- dub zei de oud-president giste ren, dat de Duitsers gelegenheid geboden moest worden om hun missie van een bastion tegen het Oosten te zijn, te vervullen. Hoover zei: „Ik verheug me mover, dat in Duitsland weer •.en vreedzaam en constructief lationaal gevoel opkomt. Dat ►etekent een grote stap vooruit ip de weg naar onafhankelijk- ïeid en kracht. Alleen Duits- ands volledige vrijheid kan tot gemeenschappelijke verdediging leiden en kan het land in staat tellen zijn volledige bijdrage voor de mensheid te geven. Wij in van mening dat de hereni- ng van Duitsland het doel der rije naties moet zijn. Wij menen, dat al deze naties ten volle moe ten samenwerken om deze een heid mogelijk te maken. Het Duitse volk is vroeger het bas tion der Westelijke beschaving geweest. Dat haar verwoesting door de Aziatische horden heeft voorkomen. Ik bid, dat aan Duits land de eenheid zal worden teruggegeven en de volledige vrijheid, die het in staat zal stel len deze missie in de wereld weer te vervullen". Hoover zei voorts: „Door Duitsland te voegen in een effec tieve defensie van Europa heeft de staatsmanswijsheid van Dr. Adenauer veel gedaan om het vertrouwen en de hoop van het Amerikaanse volk te versterken. Wij verwachten soortgelijke ac tie door andere naties maar ons geduld is niet onuitputtelijk". ST. MAARTENSDIJK KRIJGT ZWEEDSE KLEUTERSCHOOL MET INVENTARIS. De Zweedse vereniging Radda Barnen (redt de kinderen), die door bemiddeling van het Jeugd- Roode Kruis een programma tot hulpverlening aan het kleu teronderwijs in het voormalige rampgebied uitvoert, heeft be sloten aan St. Maartensdijk een kleuterschool met een model inventaris voor 130 leerlingen te schenken. Zoals bekend, heeft de Zweedse gezant in ons land op 10 November J.l. te Oosterland een eveneens door Radda Barnen geschonken kleuterschool met modelinventaris overgedragen. In totaal heeft de Zweedse ver eniging door bemiddeling van het Jeugd Roode Kruis reeds aan 74 kleuterscholen meubilair en les- en spelmateriaal geschon ken. Propaganda-avond drankbe strijding. Door de afd. Terneuzen van de Nat. Chr. Geheelonthouders Ver eniging werd Dinsdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan een propaganda filmbijeenkomst belegd. Na een kort welkomstwoord door de propagandist van de N.C.G.O.V., de heer D. P. van Veen uit Utrecht, ging hij voor in gebed. Hierna werd aangevangen met het vertonen van een tweetal kluchtjes, waarop volgde de film „Meisjes achter tralies." Naar aanleiding van deze film wees de heer Van Veen op de vóóroorlogse toestanden in de z.g. „opvoedingsgestichten", die de meisjes, die veelal door drank misbruik hierin terecht waren ge komen, nog verder ontwrichtten. Gelukkig is na .de oorlog in vele landen met dit vóóroorlogse sy steem gebroken en gaat er van deze gestichten een opvoedende kracht uit, waardoor tal van meisjes weer in de maatschappij kunnen worden opgenomen. De heer Van Veen besprak daarna -de gesel der mensheid: de alcohol, een probleem dat de N.C.G.O.V. zich heeft aangetrok ken. Met talrijke voorbeelden uit der practijk wees spreker op het zegenrijke werk van deze vereni ging, die reeds menige drank zuchtige heeft kunnen redden van zijn maatschappelijke onder gang en tot het gezonde gezins leven heeft teruggevoerd. Zowel de 's middags gegeven kindervoorstelling met een daar op ingesteld programma, als de avondvoorstelling was het Jeugd gebouw geheel bezet. Aanrijding. Gisterochtend te kwart over 8 had op de hoek van de Molendijk en de Willem de Zwijgerlaan een aanrijding plaats tussen een uit de Willem de Zwijgerlaan komen de auto, bestuurd door de heer J. C. D„ en een op de Molendijk in de richting Axelsestraat rij dende vrachtauto, bestuurd door de chauffeur C. K. uit Sluiskil Door de tamelijk hoge heg aan de openbare kleuterschool, waar door het uitzicht wordt belem merd, hadden beide bestuurders elkaar niet opgemerkt, tengevol ge waarvan de luxe auto op zij door de vrachtauto werd aange reden en zwaar werd beschadigd. Paarden- en Veemarkt. De jaarlijkse paarden- en vee markt alhier zal gehouden wor den op Donderdag 9 December. Voorlichtingsmiddag. Dinsdag 23 November werd Uit proeven is gebleken, dat moerbeibomen in verscheidene delen van Japan radio-atief zijn besmet, waardoor zijderupsen, die bladeren van deze bomen aten, eveneens radio-aotief .werden. Men vermoedt, dat de besmetting is veroorzaakt door radio-actieve regen, aldus heeft een woord voerder van het Japanse ministe rie van Landbouw Woensdag in Tokio verklaard. Men vreest grote nadelige in vloed van de radio-activiteit voor de teelt van zijderupsen. rijkste peulvruchtensoorten ston den uitgestald en werden bespro ken. Vervolgens besprak mevrouw B. HoenderopJaarsma, lerares koken en voedingsleer, de voe dingswaarde en bereidingswijze van peulvruchten. Zij wees op de uitgebreide taak van de huis vrouw en, als dagelijks terug kerend onderdeel daarvan, de zorg voor de maaltijd. Het is vaak niet eenvoudig om een goedkope en toch goede maaltijd samen te stellen, doch hierbij kunnen de peulvruchten met hun hoog ge halte aan eiwit, ijzer, fosfor, kalk en B-vitamines ons helpen. Op het flanelbord werden, met behulp van kleurige afbeeldingen, diverse goed samengestelde en smakelijke peulvruchtenmaaltij den gedemonstreerd. Na de pauze werd de peul vruchtenkleurenfilm vertoond, die een beeld gaf van de weg, die de peulvrucht van producent tot consument aflegt. Deze film mag een zeer aantrekkelijk onderdeel van het peulvruchtenprogramma worden genoemd. De P-S.C. bood, voorts een hap je peulvruchten aan in de vorm van bruine bonen met kerrysaus, dat zeer in de smaak viel. Tenslotte volgde een verloting van enkele ingrediënten voor een peulvruchtenmaaltijd. De voorzitster dankte na af loop hiervan beide sprekers en sloot hierna deze leerzame en prettige bijeenkomst. Verkeersregels niet in acht genomen. Woensdagmiddag te 3 uur had in de Dorpsstraat een aanrijding plaats tussen twee luxe auto's, die veroorzaakt werd doordat de heer J. de V. uit Arnhem uit een lange file van in de richting meegedaan. De directie der N. S heeft het comité vluchtelingen hulp Woensdagochtend getele grafeerd, dat zij de opbrengst zal verdubbelen en een dezer da gen ruim 94.000 gulden op de girorekening van het comité zal overmaken. DEENS SCHIP IN NOOD. Het Deense schip „Svaerdfis- ken" heeft gemeld, op 59.04 gra den Noorder breedte en 01.00 graden Ooster lengte (Noordzee) 'in nood te verkeren. Het vaar- tuig heeft, als gevolg van zware 'zeegang, ernstige averij opgelo- 'pen en het drijft drie tot vier I mijl per uur af. Het Nederland se' motorschip „Evertsen" en 1 twee Britse treilers hebben koers naar de positie van de „Svaerd- fisken" gezet. bewoonster van tehuis „Wester- lioht", die enkele dagen bij haar zuster te logeren was, werd in zorgwekkende toestand naar het Centraal ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Dinsdag 23 Nwemoer were Sch«ondijke rijdende aut0-s plot door de Chr. Plattelanasvrou „oa** nni^c uitwApk r>m df wenbond, afd. Oost Zeeuws-Vlaan deren, een voorlichtingsmiddag belegd, welke werd verzorgd door de Peulvruchten Studie-Combina tie uit Wageningen. Na een inleidend woord van mevrouw S. E. de Ruijter trad als eerste spreker op de heer B. P. van der Post, hoofdassistent van de P.S.C. Spreker gaf een korte uiteenzetting omtrent het doel en streven van de P.S.C. Het is een verheugend ver schijnsel, dat de consumptie van peulvruchten zich in stij gende lijn begeeft. Als we bedenken, dat men van voedings deskundige zijde een verbruik aanraadt van ongeveer 5—7 kg per persoon per jaar, dan zien we duidelijk, dat in de meeste gezin nen de peulvruchtenconsumptie inderdaad, kan worden verhoogd. De voor de huisvrouw belang- seling naar links uitweek om de Mercuriusstraat in te rijden, zon der aandacht te schenken aan het uit de andere richting komend snelverkeer. De auto van de heer De V. 'val? i werd gegrepen door een auto, be- u 1 stuurd door de heer J. V. uit Breskens. Beide wagens liepen aanmer kelijke schade op, doch persoon lijke ongelukken bleven uit. BIJ STELEN UIT AUTO BETRAPT. Een 44-jarige chauffeur, een oude bekende der Amsterdamse politie, is op heterdaad betrapt bij een diefstal uit de auto. De man, die inmiddels voor de offi cier van Justitie is geleid, heeft aan de politie bekend zich aan verscheidene diefstallen uit auto's schuldig te hebben ge maakt. Bij verscheidene helers heeft de politie al het gestolene in beslag genomen. Bij deze goe deren bevindt zich ook een kost baar fototoestel, dat circa zes we ken geleden uit een bij Krasna- polsky geparkeerde auto werd vermist. Intussen werd voor de zoveel- ste keer aangifte gedaan van een diefstal uit een geparkeerde auto in het centrum. Dinsdagnacht werden 76 dozen kauwgum en n actetas, totale waarde circa 420 gulden, eveneens uit een auto ontvreemd. GAS DRONG WOONHUIZEN BINNEN. In een drietal huizen aan de Geelvinckstraat in Velsen-Noord hebben zich dezer dagen ver schijnselen van gasvergiftiging voorgedaan. Door de bewoners van een der blokken werd reeds enige tijd geklaagd over een on frisse lucht in de slaapkamers, die kennelijk uit de vaste wasta fels kwam. Als gevolg daarvan was reeds 'n echtpaar bedwelmd geraakt. Na lang zoeken werd de oor zaak gevonden. In de nabijheid van een riool was een gasbuis gesprongen en het gas was op onverklaarbare wijze via de rio lering in de diverse Velsense slaapkamers doorgedrongen. Voor een van de Geelvinck- straatbewoners hadden de werk zaamheden een minder aange naam gevolg: toen werklieden GAAN RIGTERSBLEEK EN DE TWENTSE PROFS SAMEN? Bestuursleden van de voetbal vereniging Rigtersbleek en van De Twentse Profs hebben dezer dagen informatieve besprekin gen gehouden om de mogelijk heid van een samengaan onder ogen te zien. Het bestuur van Rigtersbleek zal zich deze week nader beraden terwijl De Twent se Profs eerst nog een onder houd zullen hebben met „De Graafschap". GEEN VOETBAL POOLS. Naar aanleiding van een on langs tot de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen gericht verzoek om te mogen overgaan tot de oprichting van een zgn, voetbal-pool en mede in verband met de op dit onderwerp betrekking hebbende vragen, welke het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen regelmatig bereiken, deelt de persdienst van het ministerie mede, dat geen regeringsmaat regelen zijn te verwachten, welke het organiseren van voetbal-pools mogelijk zullen maken. Raadsvergadering. Morgenavond komt de raad de zer gemeente in spoedeisende vergadering bijeen. Het enige punt van behande ling betréft het voorstel tot ver koop van gronden aan de Vereni ging R.K. ambachtsschool voor Hulst en Omstreken, gevestigd te Hulst. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8,30 uur: kleurenrijke winter- film „Naar Ehrwald". ZAAMSLAG: Chr. Ger. Kerk, 7 uur: Winterlezing. 13. „Een vrouw? Wel ke vrouw? Er is hier geen vrouw," geeft Eric zo onschuldig mo gelijk ten antwoord. „W\j zijn schipbreuke lingen en dachten, dat gij ons kwam helpen!" „Lieg niet, kerel!" snauwt de Saksische piraat. „In dat scheep, je bevond zich een vrouw. Waar hebt gij haar yerborgen?" Eric houdt echter kalm vol, dat toen het scheepje aanspoelde er zich geen levende ziel te bespeuren viel. Bovendien zou hij wel eens willen weten waarom hp een wildvreemde vrouw zou verbergen en waar dit zou kunnen, want op het gehele eiland is hiervoor geen plekje te vinden. „Dat zullen wjj dan nog wel eens onderzoeken," gromt de zeerover. „Wee uw gebeente, als wij haar op dit eiland vinden." De zeerover roept nu het groot ste deel van zijn krijgers bijeen, en terwijl Eric met kloppend hart toeziet, beginnen de piraten het eiland af te zoeken, Erics gezicht verraadt echter niets als de aanvoerder bij de poel stil staat en vol argwaan naar de vele voetafdrukken kijkt. Ondertussen snuffelen zijn krij gers rond de dorenstruiken, doch geen van hen waagt het in de ste kelige planten door te dringen. „Zij moesten eens weten hoe dicht zp in de nabijheid van hun prooi zijn," denkt Eric. Eindelijk geven de piraten hun onderzoek op en gemelijk wendt de aanvoerder zich tot Eric „Het schijnt dat ge de waarheid hebt gesproken, vreemdeling. Het is best mogelijk, dat de vrouw tijdens de storm over boord is geslagen..." Een gevoel van verlichting door trilt Eric, doch dan komt de angst weer naar boven, want de zeerover laat er onmiddellijk op volgen: „Wij gaan echter niet met ledige handen van dit onherbergzaam oord vandaan. Jullie willen im mers niets liever dan dit eiland zo spoedig mogelijk verlaten? Wel, dat zal gebeuren... Jullie gaan met ons mee... als roeislaven!" „IK STERF, LEVE SPANJE". De Duitse hockeyploeg T.H.C. Wiesbaden heeft tijdens een tour- née door Spanje, in Madrid, een merkwaardig avontuur beleefd, toen het tegen een Madrileense ploeg uitkwam. Het toneelspelerstalent van één der Spanjaarden kwam daarbij wel duidelijk aan het licht. Toen tijdens een botsing tussen een Spanjaard en een Duitse speler de Spanjaard ten val kwam, klonk tot ontzetting van de Duit sers, uit de mond van de onge lukkige met luide stem de af scheidswoorden: „Adios amigos, ik sterf, leve Spanje". Tol grote verbazing van de gas ton, die de strijd onmiddellijk staakten, zagen zij echter na en kele seconden de stervende weer opstaan. Zijn drang om te leven bleek nog zo groot, dat hij met een maar op zijn tegenstander afstormde en deze met stompen en trappen bewerkte, waarmede hij aan zijn landgenoten het sig naal gaf voor een algemene vechtpartij Het hoogtepunt van deze scène kwam, toeft de Span jaarden bemerkten, dat de Duit sers het veld verlieten en wei gerden verder te spelen. Ge schokt door deze houding konden de Spanjaarden alleen nog maar de vraag uitbrengen: „Waarom spelen ze niet verder? En ons gezellig avondje na afloop dan?" COOP. VRUCHTEN VEILING ZEEUWSCH-VI^AANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 24 November. Per 100 stuks in guldens: Sla 2 90 12 Per stuk in centen: Bloemkool A 41—58, B 1135, C 913. Per bos in centen: Peen II 13 14; Kroten 15. Per 100 kg in guldens: Bintjes Per kg in centen: Andijvie b 16; Savoye kool 1121; Witte kool 10—13; Waspeen II 5—13 prei 1422; Knolselderij 212 Spruiten 3448; Uien II 15; Wit lof 22—57; Boerenkool 9—12 Breekpeen B 1415. FRUIT. Appelen (per 100 kg in gul dens) Golden Delicious 15—33; Goudreinetten K 15—16, F 7—12; Jonathan H II 514, K 15—20, F 313; Lombart Calville K 10 - 12, F 6—7; Overige soorten appe len 317. Peren: Beurré Alex. Lucas H II 11—12, K 18, F 14—15; Comt. de Paris H II 67, K 15—19, F 5—7; St Rémy 9—15; Overige soorten peren 37.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2