Meer financiële dan politieke moeilijkheden Rede van Grotewohl De toestand in Algerije De plannen inzake afsluiting Zeewegen der VULPENNEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Da meshanden De infiltratie in Nieuw Guinea en de mishandeling van gearresteerde Nederlanders Het Westduitse kabinet en de Belgische regering keuren Parijse overeenkomsten goed Mysterieuse figuur in het proces tegen Dominici Wekelijkse wereldschouw Slechts langs geleidelijke weg vooruitgang Russische militair vraagt asyl in W.-Duitsland UruwoFschraal? Beschieting van Quemoy Nieuwe atoomproeven v.m. n.m. zor: op onder op onder Nov. n-tiikerlng bt) Abonnement: Temeutet Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 20 NOVEMBER 1954. 9e Jaargang No. 3310. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1I iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Of zich bijzondere motieven rechtse republikeinen wordt hem verbergen achter de politiek, die dit kwalijk genomen op een Sowiet Rusland thans naar bui- feestmaal zijn verschenen ter- ten voert, is moeilijk te zeggen. Maar deze geeft blijk van een zachtaardigheid, die, gezien wat wijl hij reeds wist van het neer schieten door de Russen van een Amerikaans vliegtuig boven Ja- d eRuss ische be g inselen zijn, totpan. Zowel Eisenhower als Ma voorzichtigheid maant. Rusland, lenkow hebben zich in verzoe dat nog niet eens antwoord ont- nende woorden daarover uitge ving op de nota, die het op de laten en men is vooral opmerk- ochtend zelf, dat de Parijse ac-zaam op de passage van .Malen coorden werden ondertekend, aan kow's communique, dat middelen de drie grote geallieerden deed dienen te worden beraamd om overhandigen, en waarin het een dergelijke incidenten in de toe conferentie der vier ministers komst te voorkomen. Dit is door voorstelde datzelfde Rusland besprekingen te Berlijn vroeger heeft nu een nota laten overhan-al geschied, maar zonder succes, digen, die betrekking heeft opAls echter Moskou op die wijze een meer algemene vredesbijeen- j de waakzaamheid wil verminde komst nog vóór het einde van ren, is de rede van Churchill op deze maand, d.w.z. op Maandag de Londense Lord Mayor-day en 29 November en die zal moeten ook de persconferentie van Fos- dienen om een algemeen veilig- ter Dulles voldoende om te doen heidsstelsel voor Europa vast te begrijpen, dat dit met zo gemak- leggen. I kelijk zal gelukken. Nu is in de tegenwoordige Dit ondanks het feit, dat de politiek schijn van wezen moei-Saarmoeilijkheden in Duitsland lijk te onderscheiden, maar één het lot van de accoorden van ding staat wel vast: het wan- Parijs nog enigermate in de trouwen, gewekt door de koude waagschaal blijven stellen. Ade- oorlog, welke Sowjet-Rusland nauer's positie is intussen wel na wereldoorlog II heeft ge-wat verbeterd.' De Duitse par- voerd, kan niet in één conferentie tij, de kleinste der regeringscoa- worden overwonnen. Men zal litie, gaat met de Saarovereen- geleidelijk moeten voortgaan komst accoord en de vluchtelin- met de "verhouding te verbete ren, maar elke geforceerde po ging om het tempo te versnellen, kan slechts nadelige gevolgen hebben. Washington staat uiterst wantrouwend tegenover deze nieuwe nota; in Londen wil men er nauwelijks van weten; in Parijs neigt men tot directe af wijzing; slechts in Bonn gevoelt men iets voor het voorgestelde pact, maar pas nadat de Parijse accoorden in werking zijn ge treden. De geallieerden zijn het over dit laatste eens en wat de leiders van de Sowjet-diplomatie be zielt om dusdanige duidelijke pogingen te doen teneinde de Westelijke eenheid te doorkrui sen, is een raadsel. Men zou bijna géneigd zijn te zeggen, dat men zich over een tegenstander, die zulke onjuiste politiek voert, niet al te bezorgd behoeft te ma ken. Maar er zijn er ook, die zeggen, dat dit juist de opzet kan zijn en dat dan de waakzaamheid van het Westen zou worden ver schalkt. genpartij, die daarover verdeeld is, schijnt zich in meerderheid niet tegen het Saarverdrag te willen uitspreken. Er zouden zelfs tekenen zijn, dat in de rijen der F.D-P. verzachting aan wezig is. Algemeen gevoelt men, behalve in de kring der sociaal democratische oppositie, ont spanning over het uitstel van het buitenlands debat, zodat men tijd van nadenken heeft. MOEILIJK te ligd. Maar die inwilliging zou Mendès-France weer van zijn rechts gerichte ministers verwij deren. In Algiers wordt een grote strijdmacht ingezet, vooral nu in Tunis nog steeds niet de mede werking van de regering is ver kregen om de opstandelingen, die met Algiers samenwerken, te bestrijden. Een tegen Mendès- France gericht ontslag is dat van Jean Monnet, de president van de Kolen- en Staalgemeen schap, die geheel vrij wil zijn om de Europese gedachte te verdedi gen. Men ziet daarin een ver borgen bedreiging jegens Men- dès-Frances, die integendeel enige steun zou nodig hebben om van de Europese integratie te behouden, wat slechts moge lijk is. REVOLTE. Intussen heeft de regering- Nasser in Egypte president Na- guib voor de tweede keer uit zijn ambt verwijderd, en naar het schijnt nu definitief. Hij wordt er van beschuldigd met de Mo hammedaanse Broederschap te hebben willen samenwerken om de regering omver te werpen. Hij heeft tegen deze regering grieven inzake de Suezkanaal- overeenkomst, maar de voor naamste grief zal wel zijn, dat hij feitelijk van alle macht is be roofd- De rust in Egypte is tot- dusver niet verstoord; de revo- lutionnaire raad, die tegen Na- guiib optrad, heeft overal de no dige voorzorgsmaatregelen ge nomen. In België is de nieuwe parle- mentszitting geopend. Men ver wacht een enigszins bewogen zitting. Want de Katholieken schijnen klaar te staan voor een offensief tegen de socialistisch- liberale regeringscoalitie, die niet meer zo sterk aaneenge bonden is, en bij de socialistische vakbonden is het gevoelen groeiend, dat de premier Van Acker een reactionaire politiek voert. In Amerika zijn de ogen ge vestigd op de senaatszitting, die nu het rapport over MacCarthy behandelt; zijn aanhangers zijn in vrij grote getale naar Was hington gekomen om in en bui ten de zittingszaal Je demon streren. MacCarthy treedt op de hem eigen wijze op en gaat dien tengevolge in tegen de pogingen, die zijn geestverwant Dirksen doet om tot een compromis te komen. Dit compromis zou ten doel hebben een uitgesproken berisping, gelijk door de com- missie-Watkins voorgesteld, af te wenden, indien MacCarthy zelf verontschuldigingen aan zijn mede-senaatsleden aan biedt over de wijze, waarop hij tegen hen en ook tegen buitenstaanders is opgetreden. Maar de kans dat hij dat wel doen zal, is niet groot. Het spel houdt Washington aan genaam bezig; de beslissing lijkt reeds genomen, tenzij MacCar thy nog tot inkeer komt. VAN DER MANDERE. Een Russische militair, gewa pend met twee machinepistolen en verscheidene handgranaten, heeft in West-Duitsland asyl ge vraagd, aldus een woordvoerder van de Britse hoge commissie, die hieraan toevoegde, dat de man door de Britten wordt vast gehouden. De militair, wiens rang en naam niet bekend is gemaakt, was twee dagen geleden in de buurt van Helmstedt over de grens tussen Oost- en West- Duitsland gekomen na een kame raad te hebben neergeschoten. Plaatselijke autoriteiten achtten het mogelijk, dat de neergescho ten Rus een vluchteling had trachten tegen te houden. geelt handen om trots op te zijn „Een tenuitvoerlegging der overeenkomsten van Londen en Parijs moet, in laatste instantie, tot oorlog leiden", aldus heeft d.e Oostduitse premier Grote wohl Vrijdag in een toespraak tot de Volkskamer (Tweede Ka mer) van Oost-Duitsland ver klaard. Grotewohl hield zijn rede bij het voorstellen van zijn regering aan het parlement. Hij vervolgde: „Het is ook duidelijk, dat hierdoor een her eniging van Duitsland onmogelijk zou worden. De overeenkomsten zullen, bij uitvoering, niet slechts de kloof tussen Oost- en West-Duitsland, doch ook de scheuring in geheel Drie bataljons Franse parachu tisten met artillerie en gevechts wagens zijn Vrijdag begonnen met een operatie tot zuivering van het 2.331 meter hoge Tsjelia- massief, het hoogste gedeelte van de Aures-keten in oostelijk Algerije. De naar schatting 700 tot 800 rebellen in het massief staan on der leiding van een bekende plaatselijke bendeleider, Grine Belkacem. De lagere leiders van de goed gewapende opstandelin gen zijn vogelvrijverklaarden uit Tunesië. De actie begon bij het aanbre ken van de dag, maar tegen de middag was nog geen melding gemaakt van een botsing met de opstandelingen. De toestand in Algerije werd Vrijdag kalm genoemd. De 3.000 opstandelingen in het Auresgebergte zouden zich in kleine mobiele groepen hebben VRIENDELIJKE WOORDEN. De Russische nota treft meer, omdat in d.e afgelopen week de pogingen niet van de lucht waren, overigens weder zijds, om de verhouding Amerika- Rusland te verbeteren. Dit zou dan vanzelf de inleiding zijn tot een betere verhouding van West ten en Oosten. Op de herdenkings dag van de revolutie in Moskou zijn vriendelijke woorden geuit tegen Eisenhower, die nog een vorig jaar werd beschuldigd van expansiepolitiek. Molotow heeft een uitvoerig gesprek met de Amerikaanse gezant Bohlen ge had, naar welks inhoud men ver geefs raadt. De co-existentie is in Washington niet van de lucht, al is het duidelijk, dat men zich daarbij aan te grote illusies over geeft. Bohlen zou en door FINANCIëLE HEDEN. De verwarring in de Duitse politiek wordt vermeerderd door het feit, dat de almachtige mi nister van Financiën, Schaffer, moeilijkheden ondervindt met zijn begroting, die nu op de nieu we eisen van een eigen Duits leger moet worden ingesteld. De verklaringen van generaal Von Manteuffel wekken ook ver schillende gevoelens: de een meent, dat hij zich aan illusies overgeeft, de ander ziet in zijn woorden een generaalsplannetje, dat maar matig bevalt. Inmid dels zijn de partijen in West- Berlijn in hevige actie voor de spoedig volgende gemeenteraads verkiezingen, terwijl in Oost- Duitsland de levensmiddelenver zorging steeds meer te wensen overlaat en d.e dictatuur steeds verder om zich heengrijpt. Mendès-France is inmiddels in Canada en Amerika. Hij kreeg zijn vertrouwensvotum. Aan de verdere afwerking van de begro ting behoeft niet te worden ge twijfeld. De moeilijkheden, die hij met de partijen in het parle ment had, leveren minder geva ren voor hem op nu er met de socialisten zekere overeenstem ming is verkregen. Het socialis tische congres heeft de Kamer leden opgedragen om voor de Parijse accoorden te stemmen. Deelnemen aan de regering wil men wel, wanneer een reeks ver langens, bijna alle op sociaal- de economisch gebied, zijn ingewil- De Indonesische minister van Voorlichting, dr. Tobing, heeft Vrijdag in een onderhoud met Aneta officieel de door het Ne derlandse ministerie van Buiten landse Zaken Donderdag uitge geven verklaring tegengespro ken over de infiltratie in Nieuw- Guinea door eenheden van het Indonesische leger. „Van de verklaring van Bui tenlandse Zaken is niets waar. Opstellen kan iedereen schrij ven. Naar mijn mening is het de politiek van Nederland, aan de vooravond van de bespreking van de kwestie West-Irian in de algemene vergadering der V. N., te trachten, zoveel mogelijk ar gumenten te verzamelen om een voor Nederland gunstige stem ming te kweken en om in het geschil sterker te staan", aldus dr. Tobing, die voorts zeide, dat de Indonesische regering niets afweet van de beweerde infiltra tie. Wel is het haar bekend, dat er in West Nieuw-Guinea onrust heerst. Dit is echter begrijpelijk en wijst op de toenemende wens naar onafhankelijkheid van het volk van Westelijk Nieuw-Gui nea. Dat deze drang naar onaf hankelijkheid af en toe losbarst, is uitsluitend het gevolg van deze wens en zij komt tot uiting, zonder dat daartoe inmenging van buiten nodig is. Indonesi sche infiltranten hebben hierme de niets te maken, aldus de mi nister, die de verklaring van de Nederlandse regering „ongeloof lijk" noemde. Van de in de Ne derlandse verklaring genoemde „O.P.I." (operatie Irian) had de minister b.v. nooit gehoord. MISHANDELING VAN GEARRESTEERDEN. Met betrekking tot de jongste Nederlandse nota over het mis handelen van gearresteerde Ne- lerlanders volstond minister To bing met te zeggen: ,,Onze rege ring heeft hierop reeds duidelijk genoeg geantwoord. Wij jiebben de zaak terdege onderzocht en op dat onderzoek was ons antwoord gebaseerd". PRINSES WILHELMINA ONTVING VLUCHTELINGEN UIT TRIëST. Prinses Wilhelmina heeft gis teren op paleis Het Loo een uit twaalf personen bestaande depu tatie ontvangen van de honderd vluchtelingen uit Triëst, die zich enige weken geleden, dank zij de „ton voor Triëst"-actie, in Neder land hebben kunnen vestigen. Het is een ongedwongen onder houd geworden dat ongeveer an derhalf uur duurde en waarbij de gasten werden onthaald op thee en gebak. De jongste twee leden van het gezelschap, onder wie de 16-jari- ge zoon van de violist Pinto wer den getracteerd op limonade. De vluchtelingen toonden zich uitermate verheugd over de door Nederland betoonde gastvrijheid en hulp en zij uitten nogmaals hun dankbaarheid voor de Kerst pakketten die de Prinses met Kerstmis 1953 naar Triëst had laten zenden. De Prinses op haar beurt ge noot ook van dit samenzijn en uitte haar dank voor de fraaie geschenken: een prachtige ets, een oorkonde en 'n gedenkboek, die haar na Kerstmis uit Triëst als blijk van dankbaarheid waren toegezonden. Het was voor beide partijen wel eens moeilijk om elkaar te begrij pen, wanneer men zich niet van de moderne talen kon bedienen, doch bij de deputatie bevond zich de 24-jarige M. Popov, die als tolk optrad. Het onderhoud werd onder meer bijgewoond door drs J. A van Nieuwenhuyzen en drs O. W. Heldring, resp. voorzitter en se cretaris van de „ton voor Triëst"^actie. Medegedeeld kan nog worden dat Prinses Wilhelmina ook voor het komende Kerstfeest weer 'n hoeveelheid Kerstpaketten naar Triëst heeft laten verzenden. gesplitst, die contact met de Franse troepen vermijden. Er zijn Vrijdag twee voorzorgs maatregelen tegen activiteit van vogelvrijverklaarden afgekon digd: 's nachts mogen geen pas- sagierstreinen meer rijden en 1.100 gevangenen uit de gevan genis te Lambese, 13 km ten zuidoosten van Batna, zullen worden geëvacueerd. De evacua tie is reeds begonnen. De gevan genen zullen worden overge bracht naar andere gevangenis sen in Algerije en Frankrijk. Europa verdiepen. Zij zullen leiden tot het ontstaan van el kander vijandig gezinde blokken, hetgeen uiteindelijk ongetwijfeld oorlog zal veroorzaken. Hereniging van Duitsland is slechts mogelijk, indien deze ver dragen niet worden uitgevoerd". DE SAAROVEREENKOMST. Volgens Grotewohl was de door premier Mendès-France en zijn ambtgenoot dr Adenauer gesloten Saar-overpenkomst slechts „één onderlinge transac tie van Franse en Duitse mono polisten", waaraan hij toevoegde: „Zij bevat de kiemen voor een toekomstig Frans-Duits militair conflict. Het Saargebied behoort tot Duitsland, al heeft Frankrijk er rechtmatige economische be langen. SO W JET-UITN ODIGIN G VOOR CONFERENTIE OVER GEMEENSCHAP PELIJKE VEILIGHEID AANVAARD. De premier deelde mede, dat Oost-Duitsland Vrijdag de uitno diging der Sowjet-Unie tot bijwo ning ener conferentie over een gemeenschappelijk veiligheids stelsel voor de Europese staten schriftelijk heeft aanvaard. Hij nodigde West-Duitsland uit ins gelijks te doen. Het Kremlin heeft West-Duits land niet uitgenodigd, daar er geen diplomatieke betrekkingen tussen de twee landen bestaan. Indien door het afsluiten van de zeegaten in Zeeland het wa terpeil stijgt, zal men in de Schel de ofwel stormwaterkeringen moeten aanleggen ofwel alle dij ken, de Scheldekaden inbegre pen, moeten verhogen en verste vigen. Een hoger waterpeil van de Schelde zal anderzijds mis schien Antwerpen voor schepen met grotere diepgang toeganke lijk maken. België kan natuur lijk niet tegen de plannen tot af sluiting protesteren maar Neder land mag anderzijds uit de ver- Artillerie van de Chinese com munisten heeft Vrijdag het door de Chinese nationalisten bezette eiland Quemoy opnieuw bescho ten. Het nationalistische mi nisterie van Defensie heeft be kend gemaakt, dat Quemoy Don derdag enkele uren hevig be schoten werd door communis tisch geschut op Amoy. Verschei dene huizen werden verwoest of beschadigd, zes mensen gedood en zes gewond. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie is van plan in het voorjaar in Nevada nieuwe proeven met atoombommen te ne men, die door meer vertegen woordigers van de organisatie voor bescherming der burgerbe volking zullen worden bijge woond dan bij vorige experimen ten het geval is geweest. Eén van de topfiguren van laatstgenoemde organisatie, Ha rold Goodwin, die dit meedeelde, voegde hieraan toe, dat de be scherming der burgerbevolking ook meer technische proeven gaat nemen dan tot dusver. wezenlijking van deze projecten geen verkeerspolitieke munt slaan. Aldus verklaarde de secre taris van de stad Antwerpen, dr K. C. Peeters, op een voordracht te Antwerpen. Sprekende over het Moerdijk kanaal was de heer Peeters van oordeel, dat men in Nederland het Delta-plan als stok achter de deur heeft staan. Spreker vroeg zich met een Nederlands blad af of men in België thans niet even ver is als toen de onder handelingen tussen de heren Van Cauwelaert en Steenberghe begonnen. Wat de opheffing van de stop van Ternaaien betreft, meende hij dat Rotterdam daarbij wel licht iets wint. maar dat toch geen belangrijke verplaatsing van het verkeer van Antwerpen naar Rotterdam er het gevolg van zou zijn. Na de voordelen van een Oostelijke Schelde MaasRijnverbinding en in het bijzonder van een kanaal Visé Neuss te hebben opgesomd, stel de spreker de vraag of een der gelijk kanaal inhoudt, dat het Moerdijkkanaal opgegeven wordt. Het antwoord hangt af van wat men wil: het transito- verkeer over de Rijn en de ruil handel met Duitsland bevorde ren ofwel het verkeer met Ne derland in het kader van Bene lux bevorderen. De actie van Luik voor een zgn. Maasspil en de samenwer king tussen Antwerpen en Luik hebben de mogelijkheden tot ver wezenlijking van een Maas Rijn-verbinding vergroot, aldus dr Peeters, waarbij overigens niet alleen Antwerpen en Luik doch ook geheel Limburg, de Benedenrijn en het Roergebied, het Maasgebied en het Moezel gebied gebaat zouden zijn en wat een bijdrage zou betekenen tot de Europese eenheid. Onrust in Casablanca eist doden en gewonden. De Franse politie heeft Vrij dagmiddag in de nieuwe Arabi sche wijk van Casablanca van haar vuurwapens gebruik ge maakt, toen een menigte de po litie en groepen arbeiders aan viel. Volgens de jongste berich ten zijn twee Marokkanen gedood en twee gewond. Onmiddellijk na dit incident zijn de politie en de veiligheids troepen gealarmeerd. Er werden ojm. posten ingericht op de we gen van de Arabische naar de Europese wijk en verkennings vliegtuigen vlogen laag over de Arabische wijk om de bewegin gen van groepen betogers die zich daar vormden, te volgen. Volgens latere berichten werd. één Marokkaan gedood en wer den drie gewond. De meeste fabrieken te Casa blanca en Rabat, die Donderdag getroffen waren door 'n staking, werkten Vrijdag normaal. Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE NOGMAALS DE OVEREEN KOMSTEN VAN LONDEN EN PARIJS. Volgens Grotewohl zijn de overeenkomsten van Londen en Parijs een poging om betere verstandhouding tussen de grote mogendheden te belemmeren. „Onderhandelingen vóór be krachtiging er van zijn van groot belang", meende hij, hier aan toevoegend „een vreedzaam naast elkander leven van lan den, wier staatsbestel op ver schillende grondslag berust, is, wil men een oorlog vermijden, niet slechts mogelijk, doch nood zakelijk". DE UITGEWEKEN OOST DUITSERS. Grotewohl deed, een beroep op de naar het Westen uitgewe ken Oostduitse vluchtelingen om terug te keren. Hij verklaarde, dat zich in 1954, tot het einde van October, meer dan 75.000 West-Duitsers in de Sowjet-zóne hadden gevestigd. Hieronder be vonden zich 44.000 uitgeweke nen, „die aanvankelijk zijn be zweken voor de Westerse haat- propaganda, doch daarna hun fout hebben ingezien". Het Westduitse kabinet heeft Vrijdag de Parijse overeenkom sten met betrekking tot West- Duitslands souvereiniteit en her bewapening en de Frans-Duitse Saarovereenkomst goedgekeurd. Deze overeenkomsten gaan thans naar de Bondsraad en vervol gens naar de Bondsdag. De bondsdag heeft drie weken de tijd om een besluit over de overeenkomsten te nemen, waar na zij worden doorgezonden naar de bondsdag. In parlementaire kringen is vernomen, dat vijf ministers zich van stemming hebben onthouden toen het kabinet de Frans-Duitse Saarovereenkomst goedkeurde. Het Belgische kabinet heeft de ratificatie van de overeenkom sten van Parijs ter bewapening van West-Duitsland goedgekeurd. Naar men verwacht zal de Bel gische Kamer van Volksvertegen woordigers de volgende maand over de kwestie stemmen. Men verwacht, aldus Reuter, dat het desbetreffende wetsont werp een grote meerderheid in beide Huizen zal verwerven. In het proces-Dominici is Vrij dag een mysterieuze persoon ter sprake gekomen, die volgens een getuigeverklaring op de avond van de moord op de Drummonds de kampeerplaats van het Britse gezin zou zijn gepasseerd. Deze persoon, die een pak op de rug zou hebben gedragen en een lang voorwerp, gelijkend op een ge weer of een hengel bij zich had, heeft men niet kunnen opsporen. De man zou lang en zeer mager zijn geweest en een donker cos- tuum en een zwarte baret hebben gedragen. De publieke belangstelling in de rechtszaal was groter dan ooit. Vele verslaggevers, die het ge sprokene niet konden verstaan, verlieten hun plaatsen om meer naar voren te gaan. Sommige van hen kropen zelfs tot aan de voeten van de rechters. Tot dusver zijn 12 van de 74 ge tuigen gehoord. De advocaten zijn van oordeel, dat het proces waarschijnlijk tot het midden van de volgende week zal duren. In de rechtszaal te Digne, waar Gaston Dominici terecht staat op beschuldiging van moord op het gezin Drummond, ontstond een tumult, toen een Brits echtpaar, waar de Drum monds te gast waren geweest vóór de nacht van de moord, ver klaard had, dat de beklaagde zich als gids had opgedrongen, toen zij de dag na de moord in de omgeving van de boerderij van de Dominici's een onderzoek instelden. Gaston sprong op en ontkende iemand iets te hebben gevraagd, waarop tussen de ver dedigers, de openbare aanklager en de president van het hof een woordenstrijd ontbrandde. Het hoofd van het politie-labo- ratorium te Marseille, prof. Olli- vier, deelde als getuige mee, dat het geweervet, dat in de twee geweren gevonden was, welke in het huis van Gastons zoon Clo- vis in beslag waren genomen, hetzelfde was als in het moord wapen. Het geweervet, dat op de boerderij van Gaston was ge vonden, leek hier echter in het geheel niet op. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Zelfde weertype. Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer met in de ochtend plaatselijk mist. Zwakke later matige wind tussen zuid en zuidoost. Dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren of iets lagere. ZONDAG 21, NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.13 11.25 Terneuzen 11.48 Hansweert 0.28 12.40 Walsoorden 0.38 12.50 MAANDAG 22 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.47 11.56 0.18 12.31 0.58 1.11 1.08 1.21 MAAN 21 8.09 16.42 4.00 14.33 22 8.10 16.41 5..09 14 50 23 8.12 16.40 6.17 15.12 24 8.14 16.39 7.25 15 25 8.15 16.38 8.29 16.13 26 8.17 16.37 9.28 16.57

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1