Het proces tegen Gaston Dominici Daar Binnenlands Nieuws Wat brengt de Radio? POPENT EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN tppeede blad VULPENNEN De massa en de „vliegende schotels" RECHTSZAKEN Luxe Schrijfmappen Vrijdag 19 November 1954 Verdachte biijft hardnekkig ontkennen 9e Jaargang Na. 3307 Mist boven Engeland Nationalistisch eiland gebombardeerd VAKKLEDING VOOR ALLE BEROEPEN Bogota door waterhoos getroffen ZEEPOST Stakingsoproep in Marokko Bezoek aan India Birma en OOQDT RM eN mU'S Gevonden voorwerpen VRIJE Gaston Dominici, de 77-3arige Franse boer die te Digne terecht staat in de moordzaak-Drum mond, heeft Woensdag tot zijn rechters gezegd, dat hij indertijd heeft bekend wegens de meedo genloze verhoren door de politie. Trillend van woede zeide de oude boer, dat inspecteur Sebeille met zijn vuisten had gedreigd en luidkeels had geroepen: „Jij bent de moordenaar". „Mijnheer de president, indien iemand tegen u precies zo zou optreden als tegen mij, zou u hetzelfde gedaan hebben als ik. Zij maak ten mij gek. Ik kon zelfs niet spreken", zo betoogde Gaston Dominici. Op een bepaald ogenblik, toen het heftig toeging in de recht zaal, zeide Gaston: „U wilt mij voor iemand anders laten beta len. Laat Clovis (Gastons jong ste zoon) en mijn familie komen en u zult ontdekken, wie ik be- doel". Herhaaldelijk protesteerde de belangrijkste advocaat van de verdachte, Emile Poilak, tegen opmerkingen van de rechter. Toen de rechter de verklaring voorlas, volgens welke de oude boer gezegd zou heibben, dat hij dige moord is gepleegd, nog nooit had gezien. Deze karabijn is, als destijds gemeld, in tweeën gebroken aangetroffen in een aiep gedeelte van de rivier de Durance, nabij de plaats, waar het dochtertje Elizabeth met de kolf de schedel werd ingeslagen. De po.itie had verklaard, dat Gustave en Clovis Dominici haar de plaats in de boerderij hadden gewezen, waar Dominici Sr. zijn karabijn 'bewaarde. Volgens mr Polak had Dominici daar zeker niet heimelijk een wapen verbor gen. „De politie heeft het ge weer aan zoveel mogelijk dorpe lingen laten zien, doch niemand, benalve Gustave en Clovis, heeft het wapen, als aan Domimci Sr. toebehorend, herkend", verklaar de hij. Volgens Polak zou de oude Gaston, als gevolg van de uit puttende ondervraging door de politie, hebben bekend. Ook zou een sexueel motief voor de mis daad Gaston Dominici zou mevrouw Drummond hebben lastig gevallen, waarop haar echtgenoot tussenbeide zou zijn gekomen, hetgeen uiteindelijk tot de drievoudige moord zou hebben gele.d de oude man De zenuwspecialist dr M. Al- liez, die Dominici in de gevange nis onderzocht, achtte hem vol ledig aansprakelijk voor zijn da-^ den. De arts Henri Dragon, die het eerste de lijken van de Drum- monds onderzocht, verklaarde te geloven, dat de elfjarige Eliza beth ongeveer drie uur na haar ouders was overleden. Volgens hem was het mogelijk, dat zij niet aan de oever van de rivier, waar haar lijk werd gevonden, was vermoord, doch dat haar lijk daar heen was gebracht. Woensdagavond vroeg hing boven het grootste gedeelte van Engeland een dichte mist, waardoor het verkeer op vele plaatsen tot stilstand kwam, treinen werden vertraagd en de Londense luchthaven geheel ge. sloten moest worden. Verscheidene op weg naar Londen zijnde vliegtuigen vlo gen door naar Parijs. Ook te Glasgow konden de vliegtuigen niet opstijgen. Schotland had eveneens van mist te lijden, waardoor het ver keer op de eerst overstroomde en daarna bevroren weigen nog hachelijker is geworden. De scheepvaart in de monding van de Theems moest worden gestaakt. Sjouwen rekken trekken daar kan zo'n Beva-magazijnjas tegen. Die is gemaakt met het oog zit 'm de kneep °P de harde practijk. Uit ijzersterke stof. Hecht in elkander gezet en nog extra versterkt op alle critieke punten. Vraag nooit zo-maar een magazijnjas. Eis duidelijk een Beva-jas! had getracht mevrouw Drum- door zijn ondervragers zijn opge- mond geweld aan te doen, riep drongen. Pollak: „Dit is ontoelaatbaar1 Na het voorlezen van de ver klaring riep Gaston: „De politie heeft mij dat laten zeggen". Gedurende het voorlezen van de beschuldigingen van de poli tie herhaalde de oude boer steeds weer de woorden „niet waar, niet waar. Er zijn zoveel leugens in deze zaak". Toen de rechter sprak over de bekentenis van Gustave, Gastons tweede zoon, dat hij het kleine meisje levend had aangetroffen en niets had gedaan om haar te helpen, zeide de verdachte: „Gustave heeft gelogen, toen hij dat zei". Bij behandeling van de bijzonderheden van de dood van het meisje zeide hij na iedere zin: „Ik was in bed. Ik zeg u nog eens, ik was in bed. Ik heb mij n.ets te verwijten". Toen Dominici een vraag over zijn 49-jange zoon Clovis die, volgens de politie, zijn vader er van heeft beschuldigd de drie voudige moord te hebben'ge pleegd beantwoordde, barstte hij plotseling in snikken uit zeggend: „Clovis was op de feestelijke herdenking van het feit, dat ik vijftig jaar geleden was getrouwd, erg onaardig. Hij hield zich op een afstand en snauwde mij af. Ook werd hij plotseling boos. Ik begreep eerst niet waarom, totdat ik van de politie hoorde, dat hij mij van de moord op de Drummonds had beschuldigd. Ik heb Gustave een andere zoon van de oude boer noch Clovis ooit van de moorden be schuldigd. Ik zou nog liever mijn vingernagels uittrekken, dan dat te doen. Ik geloof ook niet, dat zij schuldig zijn, even min als ik. Ik heb u al gezegd, dat ik op het tijdstip van de moord in bed lag en niet eens wist wat er was gebeurd". Dominici voegde hier nog aan toe zich tegenover de politie wel enigszins twijfelend te hebben uitgelaten over zijn zestienjarige kleinzoon Roger Perrin. De openbare aanklager ver klaarde hierop in dit stadium van het proces Dominici hier over niet te willen ondervragen. DE VERDEDIGING AAN HET WOORD. Daarna was het de beurt aan de verdediging. Emile Polak, de voornaamste raadsman van de beklaagde, verklaarde nadruk kelijk, dat de oude Gaston de karabijn, waarmede de drievou- De eerste getuige die door de verdediging werd opgeroepen, de psychiater André Merland, ver klaarde naar aameiding van vra gen over Dominici's mislukte po ging tot zelfmoord tijdens een re constructie van de misoaad, dat de verdachte wellicht een aantal redenen had om te trachten zich van het leven te beroven. De poging duidde volgens hem nog niet noodzakelijkerwijs op schuld. Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Vliegtuigen van communis tisch China hebben Donderdag het nationalistische eiland Pei joesjan, ongeveer 30 mijl ten noorden van het eiland Tats- jen, gebombardeerd, .aldus is officieel te Taipeh bekend ge maakt. BEVA werkkleding verkrijgbaar bij: J K. VAN DIXH00RN, v/h Fonteijn's Kledingmagazijn Noordstraat 22 - TER NEUZEN MYXOMATOSE TE SCHIEDAM GECONSTATEERD. Bij een konijn, één van veer tien, van een inwoner van Schie dam is de konijnenziekte myxo- matose geconstateerd. Het dier is er aan gestorven en bij de rijksseruminrichting te Rotter dam is de doodsoorzaak als my- xomatose vastgesteld. HEERLENAAR ERNSTIG GEWOND. De Heerlenaar C. moest Dins dag in het ziekenhuis van zijn woonplaats worden opgenomen, omdat zijn vrouw hem tijdens een handgemeen, dat was ge volgd op een onenigheid van het echtpaar, met een bijl en een mes verwondingen had toegebracht aan het hoofd en de hals. De vrouw die 32 jaar oud is, is door de politie aangehouden. VERDACHT VAN INBRAAK. De recherche te Deventer heeft de 22-jarige fabrieksarbeider H. uit Gorssel gearresteerd als de vermoedelijke dader van een vo rige week gepleegde inbraak in het gebouw van „Het Wit-Gele Kruis" aan de Boedekerstraat te Deventer. De man zou in het ge bouw uit een kast een bedrag van ƒ800 hebben gestolen. Het geld behoorde toe aan de zus ters van liefde van Tilburg, die de instelling beheren. H. was juist ontslagen na het ondergaan van een straf wegens diefstal. Hij zal thans aan de justitie te Zutfen worden overgegeven. BOEKHOUDER PLEEGDE VERDUISTERING EN VERDWEEN. De vorige week Dinsdag is de 45-jarige boekhouder W. uit Am stelveen, ook wel genaamd Bob, uit de zaak van zijn werkgever aan de Haarlemmerdijk te Am sterdam verdwenen met mede neming van kasgelden tot een bedrag van pl.m. 2400 gulden. Ontdekt is bovendien dat deze W. meer geldsbedragen heeft verduisterd, n.l. tot een bedrag van c.a. 15.000,De man, die thans spoorloos is, houdt zich wel op in bar- en nachtclubs. Kortenhoefsepolder te Korten- hoef, door een felle brand totaal verwoest. De kunstschilder Lou Haver die daar alleen woonde en er zijn atelier had, zag al zijn be zittingen verloren gaan. Toen de vlammen, vermoedelijk veroor zaakt door een gloeiende kachel pijp, eenmaal het dak hadden aangetast, stond het houten huis spoedig geheel in lichterlaaie. Lou Haver wist slechts zijn hond en enkele kleinigheden te redden. Zijn schilderijen, schildersbeno digdheden en een groot aantal blokken voor houtsneden gingen verloren. De kunstschilder, die bij omwonenden een onderdak heeft gevonden, was niet verze kerd. BALDADIGE JEUGD IN ACTIE. Een aantal jongens elf stuks in totaal hebben danig hu s gehouden in een matrassenfa- briek (D.W.U.) aan de Kanaal- weg te Utrecht. Voor het leggen van een kabel was bij de fabriek een kuil onder de fundering gegraven. Deze is door de ondernemende jeugd uitgediept, waardoor de toegang tot de fabriek voor haar vrij kwam. Voor de verzending klaarstaan de matrassen werden openge scheurd en met olie besmeurd. De schade wordt geraamd op on geveer duizend gulden. De baldadige jongens hebben een geweldige ravage aange richt. Lampen werden van het plafond gehaald, stopcontacten vernield enz. enz. Tevens werden vulpennen, chronometers, siga renaanstekers en sigaretten tot een waarde van enkele honder den guldens buit gemaakt. De directiekamer was in een mesthoop veranderd. Het gesto- lene was grotendeels onder het uitgegraven» zand verborgen, al waar het door een speurhond werd opgespoord. Honderd man personeel moest naar huis worden gestuurd, om dat de werkgelegenheid voor hen ontbrak. Daarentegen kregen 10 man extra werk. Zij moesten de ravage opruimen. De jeugdbrigade der Utrechtse politie heeft de veelbelovende jongetjes voorlopig ernstig on derhanden genomen in afwach ting van verdere afhandeling van het geval. VISSER KC0LE N.V. AXEL Tel 663 C. WILLEMSEN - Noordstraüt 39 - Tel. 648 - AXEL A. DEES Axelsestraat ZAAMSLA6 Een lid ivan de Franse acade-1 melding van „vliegende scho- mie vcior de medische weten- tels" in de zestiende eeuw. Al- schap, Houyer, heeft Dinsdag leen werden ze toen „vliegende te Parijs „de vliegende scho- De Columbiaanse hoofdstad Bogota is Woensdag j.l. door een ATELIER DOOR BRAND VERWOEST Dinsdagmiddag is de afgelegen „Molenaarshutt", midden in de Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd staan achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Karimata", 25 Nov. Ned. Antillen: m.s. „Oranje stad", 23 Nov. Unie van Z.-Afrika en Z.W.- Afr'ka: m.s. „Carnavon Castle", 20 Nov. Canada: s.s. „Appingedijk", 24 Nov.; s.s. „Rijndam", 27 Nov. Z.-Amerika: Argentinië en Bra zilië: m.s. „Brasil Star", 22 Nov. Australië, via Engeland: s.s. Strathmore", 20 Nov. Nieuw Zeeland, via Engeland: 20 Nov. In'ichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. LEIDER N.E.S.B. VOOR DE RECHTBANK. Nu 100 gulden boete ge- eist wegens illegale grens overschrijding. Vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en een boe te van 100,subsidiair een maand hechtenis heeft de offi cier van justitie bij de arondisse- mentsrechtbank te Almelo ge- eist tegen de 51-jarige mr. J. A. W. uit Groningen, leider van de VAN DE WAL IN DE GRACHT. Het politiebureau aan het Leidseplein te Amsterdam kreeg Maandagnacht bezoek van een 33-jarige man, wiens kleding doornat was. Hij vertelde de avond in een café aan de Lijnbaansgracht te hebben doorgebracht en had niet voldoende geld bij zich om de rekening te voldoen. Met de belofte het ontbrekende gedeelte later te komen betalen was de man weggegaan. Maar de café houder was hem achterna gegaan en zo ontstond op de Lijnbaans gracht een woordenwisseling. De man maakte zich kwaad, gaf de caféhouder een stomp en deze /iel in de gracht. Volgens de man is hij toen loor een onbekende eveneens in ie gracht geduwd. De caféhou der heeft een andere lezing: toen hij in het water lag wilde de man hem er uit halen, maar is daarbij ook in het water geval len. Met vereende krachten zijn zij toen weer op de wal geklau terd. hevige waterhoos, die drie uur i inmiddels onwettig verklaarde N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE "i De Marokkaanse communis tische partij heeft Woensdag een oproep uitgegeven voor een algemene staking op Donderdag ter ondersteuning van eisen, waaronder een eis tot onttro ning van sultan Mioelai Moham med Ben Arafa. Een andere eis is regeling van de dynastieke klwestie in overeenstemming met ex-sultan Sidi Mohamhied Ben Joessef, die in Augustus 1953 door de tels" „een collectieve psychose" genoemd. De „psychose van de vliegende schotels" is toe te schrijven aan angst, foutieve denkbeelden en groepsomstan- digheden. De foutieve denkbeel den worden ontwikkeld door de machtige middelen van de mo derne nieuiwsverspreiding, aldus Houyer. De massa komt meer onder de ;ndruk van de geheimzinnigheid van de schotels en de gedachte aan het gevaar dat aan deze uardt toegeschreven, dan van redelijke verklaringen en kennis van feiten. De psychose wordt steeds sterker in de wereld en brengt eenvoudigen van geest er toe te geloven in spionnage en mis schien zelfs in agressie van de zijde van Marsfoewoners, aldus Houyer. Verscheidene andere leden van de academie stemden met Hou yer in. Een onlangs gevonden boek van de Duitse natuurkundige Paracelsus (14901541) maakt werd afgezet en verbannen. De communistische partij drong er bij de boeren op aan niet naar de maiikt te gaan en bij de winkeliers hun zaken te sluiten. Scholieren werden aan gespoord niet naar school te Vo'gens gewoonlijk betrouw bare kringen te Nieuw Delhi, Franse regering zal maarschalk Tito, de president van Zuid-Slavië, midden-Decem- ber in India aankomen voor een staatsiebezoek. Een woordvoerder van de Zuid-Slavische ambassade ver klaarde, dat de juiste datum van het bezoek nog niet is vast gesteld, doch dat de maarschalk twee gaan. De partij eiste onderhan delingen tussen Frankrijk en waarschijnlijk ten minste „de werkelijke veHegenwoor^l- weken in India zal blijven, gers van Marokko", op basis Na ziin bezoek aan India zal van erkenning van de Marok-maarschalk Tito naar Birma kaanse soevereiniteit. I gaan. borden", „vliegende draken" en „lichtgevende wormen" genoemd aldus werd Dinsdag uit Klagen- furt in Oostenrijk vernomen. Het boekwerk werd bestudeerd door prof. Rainer van de dioce sane bibliotheek te Klagenfurt. Volgens de hoogleraar is het boek ongetwijfeld één van de eerste verzamelingen van wer ken van Paracelsus. Het was in 1662 te Straatsburg gedrukt. heeft geduurd, getroffen. Men vreest, dat verscheidene kinde ren verdronken zijn. Het cen trum van de stad is ernstig be schadigd. De electricitietsvoorziening is gestoord en de te'efonisohe ver bindingen zijn verbroken. Ver scheidene wijken van Bogota moesten worden ontruimd. N.E.S.B. Mr. W. heeft destijds wegens illegale grensoverschrij ding bij Losser, terecht gestaan voor de kantonrechter te En schede, die hem ontsloeg van rechtsvervolging. De ambtenaar O. M„ die dert'g gulden had ge- eist, ging in appèl en Woensdag diende de zaak in hoger beroep voor de arrondissementsrecht bank te Almelo. doos 90 ct -j» ZATERDAG 20 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws;' 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kamerkoor; 12.00 Angelus! 12.03 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Piano en hammondorgel; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Gram.; 14.20 Ehgelse les; 14.40 Muzikale caus.; 15.05 Kron. van letteren en kunsten; 15.40 Ge mengd koor; 16.00 De schoonh. v. h. Gregoriaans; 16.30 Voor de Jeugd; 17.00 Jeugdkroniek; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Gram.; 18.15 Journalistiek weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Pari. overz.; 18.40 Instr. octet; 19.00 Nieuws; 19.10 Causerie; 19.30 Avondgeb. en lit. kal.; 19.45 Ge var. progr.; 21.00 Act.; 21.15 De gewone man; 21.20 Gram.; 22.00 Muzikale luis terwedstrijd; 22.30 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; - 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10.Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gram.; door ARVI KIVIMAA. 97) (Nadruk verboden.) Daarachter spiegelde de Töö- lö baai. Langs de naakte rots in de Aurorastraat bereikten ze de westelijke Chaussee. Een lange, prachtige auto gleed hun voorhij en stopte onverwacht. Het knersen der remmen echode tussen de wan den der straat. Uit het portier raampje kwam een hand te voorschijn en die hand wenk te. Leo en Kauno keken elkaar aan en liepen vlug naar de auto toe. Misschien zochten de inzittenden een adres? Of wa ren verlegen om hulp? Het een noch het ander. Een dikke heer riep hen door het raampje toe: „Goeienavond, jongelui! Studenten? Komaan dam, staip maar in! Je voelt toch wel wat voor een gezellig avond, je?" Daar hoefden ze niet lang over na te denken. Ze stapten in, en ontdekten in de scheme rige coupé drie mensen. De dikke heer, die zo geanimeerd gewenkt had met een sigaar uussen zijn vingers; naast mem een verwaande dame in het 'bont; tegenover hem een gebrild mannetje, dat gichelde en veel pret scheen te hebben. De zware heer moedigde aan: „Kijk eens hier, ga maar zitten, jongelui." En dan tot zijn chauffeur: „Kruukforsii, zet er de gang maar weer in! Ga jij, iwat op zij, Veka, dan kunnen de heren ma-kkelijiker zitten. Door het snelle aanzetten van de auto vielen ze op him zit plaatsen neer. „ZóDit is de particuliere wagen van mama. Daar op de 'voorste stoelen heibben vroeger al eens meer drie dunnertjes gezeten, net als jullie. Ha-ha! Is het niet, Veka? De heren studeren? Eerstejaars mis schien? Dacht ik het niet? Dat schep je er zó af, hè? U doet maar gewoon, hoor! Even kennismaken ik ben Lam- minaho, 1 ijnkoeMatorik an tEn dit is mijn vrouw.Ja. En dat j engmens is Veka. Hij is nu j,a, wat doet het er toeKruuk forsii! doe er een schepje op, ■man! We maken er een leuk avondje van. Als je stevig rijdt, schiet er ook voor jou een grog je over, Kruukforsii! Juristen? Of domineesplant jes? Of econoom? In onze branche hebben we mensen van de economische f a culteit, procuratiehouders» en kantoorpersoneel dat wil zeg gen, mijn procuratiehouder heeft filosofie gestudeerd, maai dat zeg ik niet om het een of .ander hoor! O ja? O juist. Dus u is jurist, en u dokter- In spé. Niet kwaad. Weet u, wij hadden gewed, dat we de eerste de Ibeste onbekenden, die we op straat tegenkwamen, mee zou den vragen en dat ze ook mee zouden gaan! Aangename kennismaking! U heeft er goed aan gedaan. Leo ten Kauno zaten op de voorste stoelen, waarvan de verstelbare rugleuning omge worpen was tegen het beschot van de cabine. Naast hen de on. bekende Velka, tegenover hen de gastheer en diens vrouw. Ze re den met een flink vaartje over de Töölö. Mevrouw Lamminaho 'vo,qk hautain od hen neer, zon der een woord te zeggen. Leo beschouwde haar onbewogen, opgesmukt gezicht, telkens waneer het belicht werd bij het passeren van een lantaarn. Hij en Kauno waren aldus op weg naar hun eerste visite in Hel sinki, echter ten gevolge van een weddenschap. Interessante situatie, onverwacht en amu. sant. Die dikzak daar was dus een nieuwe, na-oorlogse rijikaard, en deze blinkende Lincoln was betaald uit de pro venu's van veevoer. De fabri kant had het type van den volksman bewaard, de dame in ibont evenwel cultiveerde een moderne dédaine stijl. Daartoe behoorde vóór .alles de stille ge ringschatting van alle onbeken de armen. Buiten Töölö, waar onze studenten nog nooit ge weest waren, stopte de auto (voor een villa, een huis met twee étages. 'Er omheen ruisten de sparren. Ver achter deze vil lawijk lag Helsinki te schitteren als een sierlijk bewerkte bijou terie vol juwelen. Ziji (verlieten de wagen, de lijnkoékfaibrikant als eerste, daarna madame. Door een machtige, eikenhouten deur en een lange donkere vestibule traden ze een schemerige salon binnen, waarin vaag te onder scheiden was het verguldsel van schilderij-lijsten en meubel-de coraties. I (Wórdt vervolgd.) 7.45 „Even opkrikken!"; 7.50 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Orgelspel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Piano en hoorn; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de jeugd; 14.20 Sportpraat- je; 14.35 Dansmuz.; 15.00 Volks dansen; 15.25 Veiligheidskwar tiertje; 15.40 Viool en piano; 16.00 Causerie; 16.15 Radio Phil- harmonisch ork.; 17.00 Radio- weekjournaal; 17.35 Orgelspel; 18.00 Nieuws; 18.20 Amus. muz.; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Artis tieke staalkaart; 19.30 Stemmen- spel; 19.55 Causerie; 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Socialistisch comm.; 22.15 Weense muz.; 22.45 Hoor spel; 23.15 Nieuws; 23.30 Gram. BRUSSEL: 11.45 Operettemuz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-alma nak; 14.30 Zang en piano; 15.00 Gram.; 15.45 Accord, muz.; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeonmuziek; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Beiaardspel; 17.14 Gram.; 17.30 Orgelsp.; 18.25 Kamerkoor; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep-Ommeganck; 21.15 Verzoekprogr.; 22.00 Nws; 22.15 Lichte muz.; 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.; 23.45 Idem. TERNEUZEN. De corpschef van de gemeente politie te Temeuzen maakt be kend dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Zilveren kinderarmband, J. van Wijck, Kersstr. 35; pot jam, stukje kaas en suiker, Quaars, D.-Visserstr. 73; zwartharige ter rier, Jan de Ruijter, Kazernestr. 44; schuif maat, Gort, Herengr. 10; beige dameshandschoen, R. Ekelaar, Irenestr. 42; padvinders- riem, M. v. Steenbergen, Irene str. 24; armbandje, Van Hecke, Dahliastr. 2; geruite damesrok, J. van Eijk, Goudsbloemstr. 14; muntbiljet van 2,50, J. Deij, Ambrosiusboscherdstr. 4, Vlissin- genkinderarmbandje, Annie Dieleman, Hogendijk 3. Aan het bureau van politie al hier zijn nog gedeponeerd: enige gebreide wanten, licht bruine herenglacé handschoen, vulpen- dop, badhanddoek met tube tand pasta en sleutel van fietsslot.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5