Uit de Provi noïe Puistjes Lev&es die s>chcijitefi I meest het Binnenlands nieuws DE SCHEEPSBOUWER Schoolétui's KERKNIEUWS De Westduitse autogangsters VULPENNEN S' LOOP DER BEVOLKING SCHAKEN BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. NIEUWVLIET. OOSTBURG. SAS VAN GENT. SLUISKIL. VROUWEN HELPEN VROUWEN. Franse regering koopt in Nederland vergit ter bestrijding van sprinkhanen Agendo Per pak 42 cent Tijdelijk 2 pakken van^fet. voor 74 ct.l MEESTE COLLECTIEVE PASPOORTEN AFGESCHAFT. HOEST. GRIEP... v\ v. f «S*J Verkoping; huis met erf. Gistermiddag werd door notaris Hoving ten verzoeke van de fa milie Ding. Scheele in café „Du Commerce" verkocht het huis en erf, staande aan de Burg. Geillstraat 48, alhier. Koper werd de heer M. J. C. van Pienbroek, alhier, voor de prijs van 15.200. Filmvoorstelling. In het R.K. parochiehuis wer den voor de jongens en meisjes leden der gymnastiekvereniging en verdere belangstellenden een filmvoorstelling gegeven. De Eerw. Heer kapelaan Claer- hout sprak vóór de vertoning een woord van opwekking om de gelederen der beide verenigin gen te versterken. De Zeer Eerw. Pater Alfonsius te Sluiskil, vertoonde enkele bij zonder aardige sport-, natuur- en tekenfilms, die bij de talrijke be zoekers zeer in de smaak vielen. Gemoderniseerde Foto- en Kunsthandel. Gisteren werd de totaal gemo derniseerde Foto- en Kino-onder- neming, annex Kunsthandel van de firma Feijter-But geopend. Dit in de Kerkdreef gelegen pand heeft thans een winkelfront verkregen dat kan wedijveren met die der andere plaatselijke nieuwe panden die sedert de be vrijding zijn verrezen. Getuigen de étalages van ver fijnde smaak, ook het interieur biedt een even uniek beeld van hetgeen deze ondernemende fir ma heeft te bieden op het gebied van de fotografie en de kunst. Dit alles in de ruimste zin des woords en alle verscheidenheid, soort en prijsklassen. Wij werden gewezen op de gro te bergruimte die op de meest loeltreffende wijze alle artikelen lis tot kopen aanlokkelijk stel ten. Uitzonderlijk hierbij was wel 3e prachtige sortering in „Delfts Blauw" van het gerenomeerde merk „De Porcelijne Fles", waar van de firma Feijter-But het al- leenvertegenwoordigerschap voor Zeeuws-Vlaanderen bezit. Een 65-tal bloemstukken ver grootten de luister van deze ope ningsdag. De gladheid van de weg. Tengevolge van de gladheid van de weg hebben er Woens dagavond enige verkeersongeval len plaats gehad, die gelukkig zonder persoonlijke ongelukken zijn afgelopen. Toen even buiten de gemeen te de heer E. M. uit Amsterdam op de weg naar Schoondijke een voor hem rijdonde auto wilde passeren, bemerkte hij, dat een tegenliger zulks belette. Zowel de heer M. als de bestuurder van de uit de richting Schoondijke I komende vrachtauto van de heer i B. uit Breskens moesten remmen i om een botsing te voorkomen. Het gevolg was echter, dat zo wel de vrachtauto als de perso nenauto slipte en beide in de sloot terecht kwamen. Door dit ongeval kwam er enige stagna tie in het verkeer en moest ook de heer V. uit Breskens plotse ling zijn auto afremmen. Glad heid van het wegdek was oor zaak, dat de auto doorgleed en tegen een vrachtauto botste. De materiële schade aan de be trokken wagens was aanzienlijk. Onderscheiding. Donderdag werd te Oosteinde het nijverheidsereteken le klas se van het ministerie van Arbeid en Sociale voorzorg in België uitgereikt aan de heer J. Eras mus alhier. Sliktijd - Sliptijd. Toen Woensdagmorgen te on geveer 11 uur de bestuurder van een vrachtauto der firma J. R. uit Breskens nabij deze gemeen te wilde passeren, slipte de wa gen door de gladheid van de weg en kwwam in een naast de weg liggende sloot terecht. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Ceres heeft een groot aantal cursussen georganiseerd. «HEESMIDDEl TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF Te Oostburg vergaderde in ho tel De Vuijst de plattelandsvrou- wenvereniging „Ceres". Voor deze vergadering was veel belangstelling. Mevr. M. J. van Cruijningen Erasmus opende de bijeenkomst met een welkomstwoord, in het bijzonder tot mej. De Nooijer, uit Leiden, die een openbare les in handwerken zou geven. Uit de mededelingen van de voorzitster bleek, dat veel be langstelling is voor de diverse cursussen. Er zal te Sluis, Oost burg en nog een dorp een cur sus gegeven worden in kantklos sen. Ook is er reeds een cursus linnen en costuumnaaien ge start. Op de cursus die vorig jaar is gegeven zal een vervolg komen, IB li" terwijl een cursus voor pietriet JE.™ JLW. Jlr. en leer bewerking de aandacht van het bestuur heeft. De diepvries-installatie die de vereniging gaat exploiteren te Oostburg is bijna gereed. Volgen de week kunnen de boxen voor zij die gaan slachten in gebruik genomen worden. Voor diegenen die een box huren zullen een in structieles krijgen. Vervolgens werd nog medege deeld dat een cursus Frans-con versatie reeds is gestart, doch dat hiervoor zoveel belangstel ling is, dat men een tweede cur sus zal aanvragen. Na een korte pauze gaf mej. De Nooijer haar instructieles, die bij de dames erg in de smaak viel. Een leerzame middag voor de aanwezigen. Gouden bruiloft. Woensdag herdacht het echt paar J. de Leux-Heijnens haar 50-jarige echtvereniging. Door ■de buurtbewoners was een mooie erepoort opgericht. 's-Avonds bracht het muziekgezelschap een serenade. De voorzitter compli menteerde het gouden bruidspaar terwijl de burgemeester namens de gemeente en woord van hulde bracht. In zijn toespraak memo reerde hij het feit, dat de heer De Leux in zijn 50-jarig huwe lijksleven als raadslid ruim 20 jaren de belangen der gemeente heeft behartigd. Hij wenste het bruidspaar nog tal van gelukki ge jaren toe. Enorme sortering N.V. Fa. P. J. VAN BE SANDE iiiiiiiiiiiniiimiiiiitiiiiiii NED. HERV. KERK. BIERVLIET. Beroepen tot predikant de eerw. heer vicaris W. Evenhuis. IJZENDIJKE. Tot diaken van de Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer F. J. van de Plassche. Bromfietser botst op brugboom. Woensdagmiddag omstreeks 12 uur reed de 35-jarige bromfiet ser J. M„ komende van de Ka- naalweg Oost naar Sluiskil, in volle vaart op de op dat moment gesloten brugboom, waarschijn lijk door verblinding door de zon. Daar het slachoffer over in wendige kneuzingen klaagde, werd hij door de brugwachters naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd voor nader onderzoek. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. BALSEM ZEEF De verschillende vrouwenver- inigingen van Terneuzen hebben Woensdagavond een vergadering gehouden in het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan om tot een samenwerking te komen voor de in de week van 17 tot 25 Nov. te houden huis-aan-huis collecte voor de vrouwen van Karinthië. Burgemeester Tellegen heeft in zijn artikel in het nummer van Dinsdag reeds op deze collec- e attent gemaakt en op grote v. jgevigheid aangedrongen. In bovengenoemde vergadering trad als spreekster op mevr. A. JansoniusKramer uit Utrecht, die op boeiende en zeer ontroe rende wijze verteld heeft van haar bezoek aan de vluchtelin genkampen in Karinthië. Het naamloze leed dat daar ge leden wordt, is zo onnoemelijk groot, ja, bijna met geen pen te beschrijven. Deze mensen moeten letterlijk alles ontberen wat hun leven aangenaam en te leven waard zou kunnen maken. Totaal uit eengerukte families, zonder eni ge hoop elkaar nog ooit te zul len weerzien; een man en vader van verdriet in ballingschap ver loren, kinderen, die zonder vreug de en zonder van het allernodig- ste te zijn voorzien, moeten op groeien; jonge mensen, die al hun idealen in rook zien opgaan; oude mensen, die in hun levens avond zoveel gebrek en ellende en verdriet moeten doorstaan, kortom de ellende, die mevr. Jansonius op ontroerende wijze mededeelde, was zó onnoemelijk groot, dat na afloop van haar lezing alle aanwezigen spontaan bereid waren ook ditmaal volle medewerking te verlenen aan dit mooie werk. Als wij bedenken hoe goed wij het 10 jaar na de bevrijding weer in ons land en in onze gezinnen hebben, dan kan het niet anders sf wij moeten, vooral in de ko- nende St. Nicolaas- en Kersttijd, ie handen voor deze zo zwaar getroffenen dankbaar ineen slaan. Wat zou het mooi zijn, als wij, Terneuzense vrouwen, gezamen lijk in staat waren één of meer dere van die gezinnen te adop teren en in al hun moeilijkheden bij te staan. Zouden die moeders, esteund door onze hulp, niet beter in staat zijn hun lijden te dragen en de toekomst misschien weer wat hoopvoller kunnen in zien? Onze Koninklijke Lands vrouwe heeft ons reeds vóór eni ge tijd opgewekt deze arme on- gelukkigen toch te helpen in hun grote nood. En waar zij ons al tijd zo prachtig voorgaat, zouden wij dan achterblijven? Laat ons dan in deze tijd van vreugde en geschenken ook een kleinigheid opzij leggen voor die arme moeders in Karinthië, dan eerst zal onze vreugde volkomen kunnen zijn. Wij willen U allen in de gelegenheid stellen Uw steentje bij te dragen en daarom zal door de verschillende vrou wenverenigingen van Terneuzen voor dit doel in de maanden No vember, December en Januari huis-aan-huis worden gecollec teerd, te beginnen in de week van 17 tot 25 November, zoals door de Burgemeester reeds is aangekondigd. De andere data zullen in „De Vrije Zeeuw" nog nader bekend worden gemaakt. Vrouwen van Terneuzen, helpt ons een groot bedrag voor die andere vrouwen bijeen te bren gen en geeft dus met milde hand. De Besturen van alle Vrouwen verenigingen van Terneuzen. Voor de autogiangsters, die se dert Vrijdagnacht in het gebied Man Keulen en Duisseldorf ope reerden, is de grond nu blijkbaar wat te heet onder de wielen ge worden. Minister Meyer van Noordrijnland-Westfalen heeft zijn (belofte waar gemaakt en al les watIer 'aan groene, blauwe en zwarte politie beschikbaar was, op de knooppunten der autowegen geplaatst. Een leger, tje van 4000 man wiaakt nu over de veiligheid der automobilis ten. Naar de bandieten speurt men intussen nog tevergeefs. Die schijnen zich noordwaarts uit de Mpeten te hebben gemaakt. Daar opereerden zij in de buurt van Padertoorn in West- falen en ze permitteerden zich daarbij de luxe wan een Merce des 300, de koning der Duitse wegen. Inmiddels hebben de harde maatregelen van minister Meyer en zijn politiechefs niet enkel enthousiasme bij de automobi listen uitgelokt. Er is ook scherpe critiek op de voortva rendheid waarmee de politie het bevel tot onmiddellijk schieten op wagens uitvoert, die niet op het stopteken reageren. Zoals I bekend is daarbij een onschul dige vrouw omgekomen. De so cialistische partij wenst aan dit geval blijkbaar nog een po litiek cachet te geven. Haar ju ridische expert dr Arndt heeft namelijk een aanklacht tegen de politie ingediend wegens dood door schuld. Daarop heeft ■minister Meyer geantwoord, dat de echtgenoot van het slachtof fer zal worden vervolgd. Hij had Zaerdiagnacht geweigerd voor de politie te stoppen en daarop had de politie onmiddel lijk gevuurd. Zijn vrouw, die naast hem zat, werd dodelijk getroffen. AUTOLICHTEN DIMMEN AUTOMATISCH. Op een tentoonstelling in Pa rijs is een automatische licht- dimmer voor automobielen, die kort geleden is uitgevonden, ge demonstreerd, aldus het seinlicht orgaan van de Prot. Chr. Bond van Vervoerspersoneel. Het apparaat zorgt er voor, dat de lichten van een auto auto matisch dimmen, indien de lich ten van een tegenligger naderbij komen. Een automobielfabriek zal de uitvinding volgens het blad op de markt brengen. Ter bestrijding van de sprink hanenplaag in Aga-Dir in Ma rokko heeft de Franse regering een hoeveelheid van 57 ton He- xyclan aangekocht van Neder landse leveranciers. Met ingang van gisteren zullen vier dagen achtereen een Sabena Skymas- ter zeven ton en een gecharterde Tudor met acht ton van ons land naar Marokko vervoeren. Van Casablanca is het nog twee uur vliegen naar Aga-Dir, waar de Hexyclan door middel van vliegtuigen over het bedreigde gebied wordt gespreid. De insecticide is in aluminium- vaten van 75 kg inhoud verpakt. Hexyclan is een Nederlands be strijdingsmiddel voor insecten, dat voor mensen cehter onge vaarlijk is. Het Marokkaanse gouverne ment heeft 'de grote orders in Ne derland geplaatst, omdat met dit poeder reeds enkele jaren goede resultaten bij het bestrijden van sprinkhanenplagen in Afrika en Zuid-Amerika waren bereikt. De plaag in Marokko is een uitermate ernstige. Het centrum van de bestrijding ligt bij Aga- Dir. Het verdelgfingsmiddel wordt op de vele kilometers lan ge en brede sprinkhanenwolken verstoven. De bestrijding vindt ook van de grond af plaats. Door vliegtuigen gedirigeerde autoco lonnes zoeken de enorme zwer men op om ze met het poeder te lijf te gaan. Ondanks het feit, dat de Marok kaanse oogst goeddeels of geheel verloren dreigt te gaan, zet men de bestrijding krachtig voort om aangrenzende gebieden voor de enorme, vraatzuchtige zwermen te beschermen. Illllll Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Commando des doods". Concertgebouw, 8 uur: Het Rotterdams Kamerorkest. AXEL: Oranjesrtaat 8, 5 uur: Aanbesteding bouwen en ver bouwen van een café. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Commando des doods". Concertgebouw, 8 uur: „De dans om de galg". Terrein Westelijk Bolwerk, 3 uur: Tern. BoysWemeldin- gen. Café Kolkzicht, 7 uur: Prijskaarting. Patronaat, 7.15 uur: Prijs kaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Gevangenen van het oerwoud". ir*5 1 JANUARI A.S. WORDEN DE Zoals bekend werd in het begin van dit jaar besloten tot verla ging van de prijs der paspoorten voor wat net rijk betreft en werd de geldigheidsduur ver lengd van twee tot vijf jaar. In veroand met deze wijziging werd tevens besloten de collectieve paspoorten voor het merendeel af te schaffen. Deze afschaffing zou einde van dit jaar plaats hebben. Thans is besloten tot de datum van 1 Januari 1955. Voorlopig zullen nog collectieve paspoorten geldig blijven voor reizen met een wetenschappelijk een cultureel of een godsdien stig doel, benevens voor dag tochten. Van bevoegde zijde wijst men erop, -dat reizigers, die in 5 jaren meer dan éénmaal de grens zul len passeren over het algemeen goedkoper uit zijn wanneer zij zich een gewoon paspoort aan schaffen. BURGERDIENSTPLICHT VOOR LUCHTWACHTDIENST De minister van Oorlog en Ma rine heeft in de memorie van antwoord op het voorlopig ver slag van de begroting van Oor log medegedeeld, dat de aanmel ding van gegadigden voor het korps luchtwachtdienst niet vol doende is en maatregelen in voor bereiding zijn om hierin verbete ring te brengen of op andere wij ze in de tekorten te voorzien. In dit verband vernemen wij, dat men in regeringskringen het invoeren van burgerdienstplicht overweegt, een overweging die, zoals bekend, eveneens geldt ten aanzien van de bezetting van de mobiele colonnes van de B. B. DRIE JEUGDIGE VERNIELERS OPGEBORGEN. Zaterdag en Zondag heeft, zo als gemeld, de jeugd uit balda digheid in een matrassenfabriek aan de Kanaalweg te Utrecht danig huisgehouden en daar voor duizenden guldens schade aangericht. Drie van de elf daaraan schul dige knapen tussen de acht en twaalf jaar zijn door de zorg van de jeugdbrigade van de Utrechtse politie voor enkele maanden opgeborgen in een rijksobservatiehuis. Wat daarna met de veelbelovende jongens zal gebeuren hangt af van hun gedrag in de inrichting. Zij heb ben zich al eerder aan dergelijke ernstige vernielingen schuldig gemaakt. GROTE INBRAAK IN EFFECTENKANTOOR. De inbreker, die zich Woens dagnacht door forcering van een deur toegang heeft verschaft tot een effectenkantoor aan de Sarphatistraat te Amsterdam, heeft het wel gemakkelijk ge had. De achterzijde van het perceel is via een aan de openbare weg grenzende tuin te bereiken. Aan de achterzijde heeft de inbreker een deur geforceerd en kwam toen in het effectenkantoor, dat op de begane grond gevestigd is. In een lade van een schrijf bureau vond de ongenode gast de sleutel van de brandkast en het kostte hem toen geen moeite meer om die te openen. De buit lag voor het grijpen: een bedrag van ƒ25.000, bestaande uit bank biljetten van verschillende cou pures en geldsbedragen van 300 en 500 uit twee geldkist jes. De politie stelt een onder zoek in. STREMMING TREINVERKEER DORDECHTLAGE ZWALUWE OP ZONDAG AANSTAANDE. De werkzaamheden aan de spoorbrug over het Hollands Diep bij Moerdijk maken het noodzakelijk het treinverkeer tussen Dordrecht en Lage Zwa- luwe wederom een dag stil te leggen. Deze stremming zal Zon dag 21 November zijn en wel van 7.30 tot 19.30 uur. Ter vervan ging van de treinen zullen auto bussen rijden. Deze vertrekken ieder heel en ieder half uur van Dordrecht en tien minuten over ieder heel en tien minuten over ieder half uur van Lage Zwa- luwe. Daar deze autobussen de af stand niet in dezelfde tijd als de treinen kunnen afleggen, dient men rekening te houden met vertraging, die ongeveer een half uur zal bedragen. Reizigers uit de richtingen Breda en Roosen daal zullen dus een half uur later dan normaal te Dordrecht aankomen. Reizigers in de rich tingen Breda en Roosendaal moe ten een half uur vroeger naar Dordrecht reizen om vandaar per autobus de gewenste tremen te Lage Zwaluwe te kunnen halen. Voor het vervoer van inge schreven bagage zal een vracht auto rijden. De internationale treinen Am sterdamParijs v.v. zullen over Utrecht en Den Bosch worden geleid, hetgeen enkele wijzigin gen in de dienstregeling tot ge volg heeft. Voor reizigers uit Den Haag en Rotterdam, die met deze treinen wensen te reizen, rijden speciale treinen en auto bussen naar en van Roosendaal. De Austria express Venlo— Hoek van Holland rijdt eveneens over Utrecht, hetgeen ook voor de dienstregeling van deze trein enige wijzigingen tot gevolg heeft. Bij ongunstige weersomstan digheden zal de stremming van het treinverkeer niet doorgaan. Dit zal echter pas kort voor Zon dag bekend kunnen worden ge maakt. Een in de werkhaven bij de Moercüjkbrug gereedgekomen overspanning voor de brug zal Zondagochtend worden ingeva ren. De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. TWEEDE KLASSE C. Z. S. B. Woensdagavond vond te Axel in competitieverband de ontmoeting plaats tussen S. V. Landau aldaar en de S. V. Oostburg. Daar beide clubs over vrijwel gelijke krach ten beschikken was deze ontmoe ting uiterst spannend. De voorlo pige uitslag is 35, terwijl 2 par tijen afgebroken moesten worden en arbitrage de uiteindelijke uit slag zal brengen. De gedetailleerde uitslag luidt: Landau Oostburg C. de PutterC. Jansen J. v. d. HagenP. Jansen 01 M. WondergemC. Jansen Jr 01 R.H.de Ridder—H. Enkelaar M. JansenH. de Ridder M. Mattelé—J. Schakel J. HaakP. Risseeuw afgebr. A. RuijtenburgJ. Jansen 01 J. de RidderW. de Wolf afgebr. D. JansenB. Bruggeman 10 8. Hoewel hij beseft dat hun toestand vrij wel hopeloos is, ver liest Eric toch geen moment zijn tegen woordigheid van geest. De afstand naar het vaste land is veel te groot, maar door snel te handelen kunnen zij er mis schien nog in slagen het eiland weer te be reiken, voordat de vloed hen meesleurt. Als één man zetten zij het op een lopen, dwars door het zilve rige water dat reeds hun voeten omspoelt. Het wassende water hindert hun bewegingen en verbergt de verra derlijke diepten aan hun oog, maar in deze wedren met de medogen- loze wrede zee, zetten de mannen alles op alles. Beangstigend snel stijgt het water en steeds langza mer komen zij vooruit. De stro ming wordt krachtiger en zelfs de Noorman heeft af en toe moeite zich staande te houden. Doch zo lang zij grond onder de voeten hebben is alle hoop nog niet ver loren. Zwijgend en verbeten worstelen zij verder en de duinenrij is al verlokkend dichtbij, als de zee toeslaat Eric's krijger slaakt eensklaps een luide gil. Vóór de overigen in kunnen grijpen verdwijnt hij voor hun ogen in een kolking en het laatste wat zij van de ongelukki ge zien is een wilde schuimende kabbeling ver stroomaf Hoe ontzet de drie ook zijn, hoe zeer zij zich ook de dood van hun makker aantrekken, mogen zij geen moment talmen. Zij bevinden zich zelf in levensgevaar. Hijgend en met hun laatste krachten vechten zij de overblij vende zwaarste honderd meters voort. Dan komen zij in rustiger wa ter. Even later staan zij uitgeput doornat en bleek bijeen op het verlaten strand. Ontkomen aan de verdrinkingsdood bevinden zij zich weer op het eiland, waar de hon gerdood hen tegengrijnst Voorlopige uitslag 35 SLUISKIL—ZUIDZANDE. Woensdagavond werd in de zaal Beaart te Sluiskil gespeeld voor de Zeeuws-Vlaamse compe titie tussen V.S.V. en Zuidzande. Na een zeer spannende strijd werden de punten broederlijk ge deeld 5—5. Met deze uitslag en de over winning op Terneuzen II behaald bewijst V.S.V. dat het over de in zinking van enige jaren, door vertrek van vele prominente spe lers naar elders, heen is en een eind maakt aan de voortdurende reeks van nederlagen. Gedetailleerde uitslag: Sluiskil Zuidzande S. DierikxF. de Putter 01 E. TacqA Cappon 01 G. Wullems— D. M. Vermet A. J. Dourleijn L. Verheijen 01 J. de JongW. Cappon 10 G. SchooffP. d. Bruijne 10 W. Hardeman Dr. E. v. d. Waag 1—0 A. G. Arnold Jac. de Groote 01 F v d. Hoofd—A. Kotvis J. Dubbeldam—Jac. Dierx 1—0 BRESKENS. Huwelijks-aangiften: 30 Oct. Mattheus J. Smallegange, 23 j. en Suzanna A. M. de Looze, 18 j. Huwelijks-voltr.29 Oct. Johan- nis J. van de Velde, 23 j. en Gusta Poppe, 21 j. (won. te Oostburg). Geboren: 1 Oct. Anna Magdale- na, d. van Adriaan P. Verduijn en Magdalena A. de Lvjser. 5 Oct. Johan Paul, z. van Pieter J. Goos- sen en Lena M. Brokking. 14 Oct. Hans Frangois, z. van Marinus M. Monjé en Adriana C. Perduijn. BRESKENS. Ingekomen: A. C. Minderhoud, Scheldekade 29, van Middelburg; A. Provoost, J. H. v. Dalestr. 6, van IJzendjjke; E. J. Coussement, J. H. v. Dalestr. 6, van IJzendijke; J. P. Heijgelaar, Scheldekade 25, van Middelburg; J. P. van der Geest, Dorpsstr. 74, van Hulst; J. C. Hanse—de Roo, Dorpsstr. 49, van Eikerzee; A. C. de Haze, Strandstraat, van Wemeldinge; T. J. BujjzeLeenhouts, Spuiplein 3, van Rotterdam. Vertrokken: P. H. de Kramer, Kon. Emmastr. 16, naar Yerseke; P. M. Dieleman, Burg. Gerritsen- straat 19, naar Leiden; H. J. van de Sande, Grote Kade 24, naar Rotterdam; J. van Seters, 2de Zandstr. 19, naar 's-Gravenhage; A. W. Vroon, Dorpsstr. 11, naar Hornchurch (Engeland); M. C. de JongeDusebout, De Hullustr. 19, naar Utrecht; I. J. Visser en gezin, Boulevard Z 14, naar Oostburg.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2