Nieuw schandaal in Italië De vlucht der „Vikings" ROOFOVERVAL TE RAVESTEIN De Verenigde Staten dulden geen invasie op Formosa Indonesische provinciale bladen eisen aftreden van Soekarno Om het machtsevenwicht in het Midden-Oosten Verkiezingsuitslag op de Antillen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De regering en de herdenking der bevrijding Grotewohl opnieuw premier Dulles waarschuwt Veroordelingen in 1eheran Overvallen in Duitsland duren voort Opnieuw speciale behandeling van de Paus Arrestaties in Buenos Aires EDEN WAARSCHUWT TEGEN OPTIMISME. De tot zinken gebrachte Nationalistische torpedobootjager Twee bemanningsleden „Willem Barendsz" na val in Hospitaal opgenomen Britse industriesteden voorlopig niet van „Smog' bevrijd Vliegtuig ter hoogte van Schotland in zee gestort Het Russische voorstel voor een Europees veiligheidsstelsel Toespraak van Israëlische premier rnuikerlng on ADonnpirtent: Temeuzeii Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. WOENSDAG 17 NOVEMBER 1954. 9e Jaargang No. 3307. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.—J iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Zoals de minister-president dr W. Drees (bij de algemene po litieke beschouwingen in ae Tweede Kamer heeft medege deeld, is de regering tvap, oor deel, dat er alle aanleiding is, de tiende verjaardag van de nationale (bevrijding op grootse wijize te vieren. Met instemming heeft rij daarom (kennis geno men van de vorming van een breed samengesteld nationaal comité. Dit zal na veelzijdig overleg de grote lijnen van de viering van de bevrijdingsdag op 5 Mei ivian het volgend jaar vaststellen en wil voorts voor lichting en steun verlenen aan de plaatselijke' verenigingen en instanties, die zich met de voor bereiding wan feestelijkheden op die dag bezighouden. In het algemeen zal de organisatie van ide herdenking van de na tionale bevrijding aan gemeen ten, verenigingen, enz. worden overgelaten. De regering is ech ter |voornemens, op 5 Mei 19o5 te Waigeningen, iwaar de capitu latie-overeenkomst werd gete kend, een plechtigheid te doen houden. Ten opzichte van de viering wan de nationale bevrijding in de verdere toekomst zal de re gering haar standpunt nader bepalen, nadat is gebleken, hoe de herdenking op 5 Mei 1955 wordt gevierd. Dit deelt de minister-presi dent aan de Tweede Kamer mede in een nota naar aanlei ding van het verslag der Kamer over de begroting wan algemene zaken voor 1955. De centrale commissie van de (door communisten beheerste) Oostduitse S.E.D. heeft Otto Grotewohl opnieuw tot premier van Oost-Duitsland benoemd. Volgens de Oostduitse grond wet, moet de grootste partij: in de Volkskamer de premier benoe men. Deze partij is de socialisti sche eenheidspartij Duitsland. Premier Grotewohl zal 19 No vember zijn kabinet aan het par lement voorstellen. Grotewohl is sinds 1949 pre mier. Zijn ambtsperiode is vier jaar. Grotewohl is 60 jaar. Hij is mede-voorzitter van de commu nistische partij geweest. Na de fusie van de sociaal-democraten en de communisten in 1946 heet de zo ontstane meerderheidspar tij S.E-D. Indien de communisten metter daad. zullen trachten Formosa te veroveren, zal dit vijandelijkhe den met de Verenigde Staten be tekenen, aldus heeft de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, Dulles, Dinsdag op een persconferentie te Washington verklaard. Daarom had hij Maan dag op een bijeenkomst van La tijns-Amerikaanse diplomaten te New York gezegd, dat de uitla tingen van de Chinese commu nisten over plannen tot verove ring van Formosa, een donkere wolk aan de horizon zijn, zo zei- de de minister. Hij voegde er aan toe op dit ogenblik geen toeneming van de gevechtsactiviteit in het betrok ken gebied, te voorspellen of te voorzien. Dulles wilde niet zeggen of 'n aanval van de Chinese commu nisten op de Tatsjen-eilanden, 320 kilometer ten Noorden van Formosa, zal worden beschouwd a!s een aanval op Formosa zelf. Hij zeide, dat Amerikaanse maatregelen in het gebied van Tatsjen afhangen van veel om standigheden. Hij kon deze niet bespreken zonder militaire gege vens te onthullen. Sprekend over Europese aan gelegenheden zeide Dulles, dat de gevolgen van een Russische poging tot een nieuwe blokkade van Berlijn zeer ernstig zouden kunnen zijn. De Amerikaanse minister zeide dit naar aanleiding van een vraag over berichten, volgens welke de Russen tot een dergelijke stap over zouden kun nen gaan, indien de Westelijke mogendheden voortgaan met de uitvoering van de Parijse verdra- Het Perzische militaire hof van (beroep heeft Maandag avond de doodstraf, waartoe drie officieren van gezondheid op 24 October waren veroor deeld wegens verraad door deel. neming aan een communist! sche organisatie, gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. In een vierde geval werd de doodstraf door het hof van be roep bevestigd, evenals de ge vangenisstraffen waartoe zeven officieren waren veroordeeld. gen over Europese eenheid en Duitse herbewapening. Dulles had echter niets bemerkt van 'n dergelijk gevaar. Ook werd Dulles om commen taar gevraagd over de mogelijk heid, dat de Sowjet-Unie de Wes telijke plannen voor een Westeu- ropase unie met een tegenzet zal beantwoorden door de vorming van een Oosteuropese unie, met Oost-Duitsland als één van de le- denstaten, op de door de Russen tegen 29 November bijeengeroe pen conferentie. Dulles antwoordde, dat er reeds een zeer nauwe verbondenheid tussen de communistische staten in Oost-Europa bestaat. "Hij zeide niet te denken, dat de Russen zelf aanvaarding door de Westelijke mogendheden van het Russische voorstel tot een con ferentie over Europese veiligheid op 29 November verwachten. Het is volkomen onmogelijk om in 14 dagen tijds de noodzakelijke schikkingen voor een dergelijke conferentie te treffen, aldus de Amerikaanse minister. In de nacht van Maandag op Dinsdag zijn op wegen in Noord- rijnland-'1*^*'"'en opnieuw twee overvalle 0epleegd. Inzittenden van een mxe-auto hebben nabij Himimerkusen bij Gummersbach een chauffeur van een vracht auto met een revolver bedreigd en van zijn portefeuille beroofd. Kort tevoren was in dezelfde streek een voetganger door auto mobilisten neergeslagen. De actie van de politie tegen de autobandieten duurt voort. 's Nachts doen 4000 politieman nen dienst op de wegen van Noordrijnland-Westfalen. Een Zwitserse specialist, dr. Paul Niehans, is te Rome aange komen om de behandeling van Paus Pius XII met injecties met levende cellen te hervatten. De Paus, die in Februari ernstig ziek is geweest, heeft eerder dit jaar reeds twee series van dergelijke injecties gekregen. Van kerkelijke zijde te Rome werd vernomen, dat de gezond heidstoestand van de Paus thans tamelijk bevredigend is. Hij heeft geen last van hikaanvallen, be halve wanneer hij vermoeid is. De aanvallen houden op. wan neer de Paus een tijd rust neemt. Eerste vlucht kopenhagen Winnipeg (Canada) over de Noordpool volbracht. De D.C.-6b. „Helge Viking" van de Noorse luchtvaartmaatschap pij „S.A.S." heeft de eerste vlucht KopenhagenWinnepeg (Cana da), over de Noordpool, vol bracht. Aan boord, van het Dinsdag middag te Winnepeg gelande vliegtuig bevonden zich prins Axel van Denemarken en de mi nisters-presidenten van Noorwe gen, Zweden en Denemarken, Torp, Erlander en Hedtoft. De vlucht in tegenovergestelde richting is, als gemeld, reeds vol bracht. De S.A.S. wijd.t met deze vluch ten een tweewekelijkse dienst In Buenos Aires zijn vijf man nen en een vrouw gearresteerd, nadat zij hun maaltijd in een restaurant hadden beëindigd. Zij worden ervan beschuldigd tijdens de maaltijd critiek op de rege ring te hebben geoefend. De ge arresteerden hielden genoemde maaltijd ter gelegenheid van het einde van de radicale partijcon ventie, waarnaar zij gedelegeerd waren geweest. Provinciale bladen in Soerabaja en Medan hebben critiek geleverd op president Soekarno naar aan leiding van zijn in Palembang gehouden rede en eisen, dat hij zal aftreden. De Suara Rakjat in Soerabaja schrijft in een hoofdartikel, dat het bewijzen eist (van de be schuldiging, dat onder hen, die het kabinet ten val willen bren gen .personen zijn, die het land voor millioenen aan buitenlan ders verkopen). De president dient er maar niet op los te pra ten om sensatie te verwekken, aldus het blad. Daarmee ver laagt hij zijn eigen prestige en maakt hij zich schuldig aan een immorele daad, die grote draag wijdte heeft en onverantwoorde lijk kan worden genoemd. In dien de regering en de president niet in staat zijn de kwestie af te wikkelen, kunnen wij voor hem geen respect meer hebben, voegt de Suara Rakjat hier aan toe. Het in Medan verschijnende blad Warta Berita verbaast zich er over, dat de president eerst over documenten heeft gespro ken, doch dat het thans om rap porten blijkt te gaan, waarvan hij de inhoud niet kan verant woorden en die slechts dienden voor het voeren van een „politiek van insinuatie". Warta Berita zegt, dat Soekarno iedere keer weer met zijn redevoeringen on rust verwekt en dringt er daarom met klem op aan, dat hij zal af treden. Het eveneens in Medan ver schijnende blad Mimbar Umum, acht het mogelijk, dat de bevol king haar vertrouwen in het staatshoofd zal verliezen en ver- AARDSCHOK IN ORLEANSVILLE. De stad Orleansville (Alge rije) is in de afgelopen nacht op geschrikt door een krachtige aardschok. langt daarom zekerheid over de vraag wat Soekarno belangrijker acht: zijn positie als staatshoofd of die als partijleider. Het blad schrijft voorts, dat indien het inderdaad zo is. dat de president het huidige kabinet wil handhaven en dat hij de op positie geen kans wil geven aan de regering te komen voor de algemene verkiezingen, het beter zou zijn indien hij zou aftreden en alleen nog maar zou optreden als leider van een bepaalde par tij om zijn ideëen te verwezen lijken, aldus Mimbar Umum. KopenhagenLos Angeles, via de Noordpool, in. De passagiers van de „Helge Viking" hadden, op weg naar Los Angeles, boven Groenland een prachtig gezicht over de blauwe gletschers, die beschenen werden door maanlicht, terwijl veelkleu rig Noorderlicht over de hemel flitste. Buiten de romp van de machine, die met een snelheid van 400 km per uur op een hoog te van 4000 meter vloog, werd 'n temperatuur van 30 graden bene den nul gemeten. Het hoofdkwartier van de com munistische partij te Rome heeft Dinsdagavond bekend gemaakt, dat een vooraanstaand advocaat, prof. Guiseppi Sotgiu, tijdelijk ontheven is van alle partij-activi teit, nadat hij er van beschuldigd was betrokken te zijn bij een zedenschandaal in Italië. Volgens de partij was de pro fessor geschorst „om hem in staat te stellen zijn eer als bur ger te verdedigen". Ook nam Sotgiu ontslag als voorzitter van de Romeinse pro vinciale raad. Volgens een aantal Romeinse bladen behoort Sotgiu tot de vooraanstaande figuren die door de politie worden gezocht na een Donderdag j.l. uitgevoerde inval in een deftig appartement te Ro me. De inval was ondernomen na inlichtingen, die een stervende 22-jarige vrouw, Adelaide Mon- torzi, in deliriumtoestand had verstrekt. Zij overleed in Maart van dit jaar. Sotgiu was één dergenen, die 't Italiaanse verdovende-middelen schandaal in het daglicht heeft gebracht. De nieuwe beschuldigingen hebben onmiddellijk aanleiding gegeven tot een hevige politieke strijd. Regeringsgezinde bladen kunnen nu een tegenaanval lan ceren, nadat de communisten een jaar lang het verdovende-midde lenschandaal als politiek wapen hadden gehanteerd. Volgens een bekendmaking van de politie werden bij de inval van Donderdag twee mannen en ver scheidene meisjes in hechtenis genomen. Naar Dinsdagavond te Rome werd vernomen, zoekt de politie niet alleen de 52-jarige professor maar ook diens vrouw, een be kende schilderes, en vier of vijf anderen. Het communistisch gezinde blad Paese Sera" heeft Dinsdag een verklaring van Sotgiu ge plaatst, waarin wordt gezegd, dat de aanval tegen hem „kenne lijk georganiseerd is met het eveneens duidelijke oogmerk om door hem zekere politieke mach ten (de communisten) te tref- f)en". Volgens Italiaanse bladen be staan er „sensationele schakels tussen de zaak-Montesi en de nieuwe affaire. De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, sir Anthony Eden, heeft op een vergadering van de conserVatiq/e partij te Leicester, izijn gehoor tegen on beperkt optimisme gewaar schuwd, hoewel hij voorstander was van een vreedzaam naast VOOR DE VLUCHTELINGEN Het comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 40-000 ont vangen. De actie heeft tot en met gis teren 1.342.000 opgebracht. Het ministerie van Defensie van nationalistisch China deelt mede, dat vijf officieren en 20 manschappen van de Zondag door communistische (kanon neerboten getorpedeerde torpe dobootjager op hun post zijn gelbleven en met het schip ten onder zijn (gegaan. De andere opvarenden ziijn door andere schepen aan boord genomen. 20 bemanningsleden van de elkaar leven, „waarover de Rus- walvisvaarder Willem Barendsz sische en Chinese leiders hoe die thans op Curacao ligt, zijn langer hoe meer spreken". Hoewel de internationale span ning tussen het Oosten en het Westen verminderd was, had de Russische politiek niet de min ste wijziging ondergaan, zover het één van de toelangrijke kwesties, als Duitsland of Oos tenrijk, betrof, aldus Eden. De Britse minister van Open bare Werken, Nigel Birch, heeft Maandag verklaard niet te ver wachten, dat „smog" het mengsel van mist en rook, dat in de winter dikwijls in de Brit se industriesteden hangt 'binnen tien tot twintig jaar verbannen kan worden. Hij hoopte, dat er na deze tijd vorderingen gemaakt zullen zijn om de ergste gevolgen van „smog" teniet te doen. Een „Hunter"-vliegtuig is ze ven mijl uit de Schotse kust, ter hoogte van het plaatsje Leuchars in het graafschap Fife, in zee gestort. De bestuurder wist zich in een rubberbootje te redden. Aan naburige schepen is ver zocht naar de vlieger uit te zien. Ook een reddingsboot is uitgeva ren. De Sowjet-Unie en haar com munistische buren zullen op 29 November te Moskou hun eigen conferentie over een veiligheids stelsel houden, indien de Weste lijke mogendheden het Russische voorstel voor een conferentie over een veiligheidsstelsel voor geheel Europa verwerpen, aldus hebben diplomatieke waarnemers Dinsdag te Moskou voorspeld. Volgens de Reuter-correspon- dent te Moskou wekken de Rus sische perscommentatoren de in druk niet te geloven, dat het Westen het Russische voorstel aan de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk en 21 an dere Europese staten zal aan vaarden. De commentatoren me nen, dat misschien vele neutrale staten aan een conferentie van communistische staten wensen 'deel te nemen. „Het leveren van Amerikaan se wapens aan Egypte zal waar schijnlijk het storten van olie op de grote, binnenlandse brand in dat land betekenen. Elkander onondeilbroken opvolgende bin nenlandse beroeringen bedrei gen ellke dag de stabiliteit van een bewind, dat geen democra tische 'basis bezit", aldus de Is raëlische premier en minister van Buitenlandse Zaken Mosje Sjaret in een toespraak van vijftig minuten, waarmede hij Maandag het deibat over bui tenlandse aangelegenheden in de Israëlische volksvertegen woordiging opende. Sjaret oefende critiek op het Westerse voornemen, om Egypte militaire hulp te verlenen, zon der deze afhankelijk te stellen van het opheffen der Egypti sche blokkade van Israël. Hij zeide dat ook Groot-Brit- tannië in dit vraagstuk toetrok ken was en dat op dit land de morele plicht rustte te eisen, dat Israëlische schepen, als bepaald in de Brits-Egypti sche overeenkomst, onbelem merd van het Suez-ikanaal ge bruïk kunnen maken. De Israëlische premier oefen de ook critiek op „de haast, om bij het organiseren der verdedi ging van de democratische lan den staten te toetrekken, die geen belangstelling hebben voor de democratie, of niet in staat zijn haar te verdedigen". En hij besloot met: „Het machtsevenwicht in het Mid den-Oosten wordt thans, ten nadele van Israël, gewijzigd. Nu Westersche mogendheden de Arabische staten gaan bewa penen, heeft Israël recht op mi litaire hulp van de landen, die voorgeven het vriendschappe lijk gezind te zijn en die er zo zeer naar streven stabiliteit en (vrede in het Midden-Gosten en de gehele iwereld te vestigen en te versterken. door het breken van de leuning der loopforugveilbinding met de wal gavallen. Een aantal van hen kwam in het water terecht en de anderen vielen op de ka de: twee zijn in het hospitaal opgenomen; hun toestand is niet levensgevaarlijk. DE GOUVERNEURSVERKIEZING IN DE STAAT NEW YORK. De advocaat-generaal van de staat New York, Nathaniël Gold stein, heeft Dinsdag verklaard het bewijs in handen te hebben, dat er bij de verkiezingen voor gouverneur van de staat fraude is gepleegd en stemmen zijn ge kocht. Volgens de officieuze uit slagen is de democraat Averell Harriman gekozen. Goldstein, een republikein, zei de, dat aan de vooravond van de verkiezingen de democratische partij 20.000 dollar in bankbiljet ten van vijf dollar van een bank te Albany had opgenomen. Albany is de hoofdstad van de staat New York. De verkiezingen, die Maandag voor de staten der Nederlandse Antillen zijn gehouden hebben 't volgende resultaat opgeleverd,: Curagao: Nationale volkspartij 5 zetels (voorheen 5). Democratische partij 5 zetels (4). Kath. volspartij 1 zetel (2). Curagao.se onafhankelijke par tij 1 zetel (1). Aruba: Arubaanse volkspartij 2 ze tels (4). Unie nationaal Aruba 1 zetel (1). Arubaanse patriottische partij 5 zetels (2). Voor Bonaire werd de heer Geharts (Abrahams) en voor de Bovenwinden werd de heer Lam- pe (Voges) gekozen. De heer Vlaun had in de oude staten zitting voor de vreemde lingenpartij. Deze partij deed Maandagavond, kort na zeven uur, is in het postkantoor te Ravestein (Noord-Br.) een roof overval gepleegd door een ge maskerde man. De 50-jarige kantoorboekhouder J. van Die ten werd levensgevaarlijk ge wond en is later overleden. Hij werd door d.e overvaller neerge schoten, toen hij een poging deed de geopende kluisdeur dicht te gooien. Hij werd in de buik streek getroffen en is in het zie kenhuis te Oss overleden. De buit is slechts gering, want kort vóór de overval, was het grootste deel van het geld in een postzak naar de trein gebracht. Bij de overval waren twee man nen betrokken. Terwijl de één de kluis leeg haalde, wachtte de ander in een personenauto, die hij voor het kantoor had gepar keerd. De overvallers zijn in de richting Herpen vertrokken. Een particulier poogde hen per auto te achterhalen hetgeen'mislukte. De rijkspolitie onder leiding van de luitenant Hulsmans van het district Den Bosch stelt een onderzoek in. Ook de recherche van de P.T.T. uit het district Den Bosch is ingeschakeld. De overval werd gepleegd enige minuten na sluiting van het postkantoor. De kantoorhou der, de 50-jarige J. van Dieten, die door de overvaller werd neer geschoten, is vader van zes kin deren. Hij werd naar het zieken huis te Oss overgebracht. In de nacht van Maandag op Dinsdag om twee uur is hij aan de verwon dingen overleden. De overvaller ontsnapte in een donkergroene personenauto merk Ford, bouwjaar 1948 en is tot dusver nog niet achterhaald. Op het moment van de 'beroving ver leende de rijkspolitie uit Rave stein assistentie bij een brand in het naburige Kerkdorp Neerlan- gel. De buit is slechts gering. Kort voor de overval was het grootste deel van het aanwezige geld per fiets in een postzak naar de trein gebracht. De trein vertrok om 19.20 uur uit Ravestein naar Oss. Op het moment van de overval waren in het kantoor, dat in het centrum van het stadje ligt, aan wezig de kantoorhouder en de telefoniste, de 21-jarige Marietje Boll. De met een zwart doekje ge maskerde man, die een blauwe overall droeg, kwam met getrok ken revolver door de dienst ingang in de Molenstraat binnen. Kantoorhouder Van Dieten be vond zich buiten zijn gezichts kring. De onbekende gelastte de telefoniste geen alarm te maken en liep toen naar de kluis toe, waarvan de deur open stond. Op dat moment kwam de bureau houder Van Dieten te voorschijn. De gemaskerde schoot hem zon der waarschuwing neer. Van Die ten werd in de buik getroffen en zakte hevig bloedend voor de kluis ineen. De telefoniste wist intussen te ontsnappen. Zij rende gillend de straat op. De over valler heeft uit de kluis o.m. een blikken trommel ontvreemd. Na de overval sprong de ge- gemaskerde in een personenauto die met draaiende motor voor 't kantoor geparkeerd stond, en verdween met grote snelheid in de richting Herpen. Volgens een ooggetuige bevond zich in de auto nog een tweede persoon. Een inwoner van Ra vestein heeft nog getracht in zijn auto de overvallers te achter halen. De snelheid van zijn auto was evenwel niet voldoende en na enige kilometers moest hij de aohtervolging opgeven. De tele foniste heeft d.oor het gebeurde een shock opgelopen. Zij meent, dat de gemaskerde driemaal heeft-geschoten. De overvallers hadden geen gevaar te duchten van de rijks politie in het stadje Ravestein. Deze was n.l. kort vóór zeven uyr naar een boerderijibrand geroe pen op de oud.e Maasdijk in het naburige Kerkdorp Neerlangel. Later bleek, dat het een onschul dig brandje in een karreschuur bij de landbouwer Van Wychen betrof. Naar de rijkspolitie ver moedt en ook naar de stellige mening van de verontruste be volking is dit brandje door de overvallers gesticht om de poli tie op het kritieke moment uit Ravestein weg te lokken. Men neemt aan, dat de daders, die met de situatie in en rond het postkantoor goed op de hoogte bleken, zich mede d,oor de brand stichting, hebben verlaat, waar door zij hun slag pas konden slaan enige minuten nadat een belangrijk bedrag aan geld naar de trein was gebracht. De overvaller heeft uit de kluis de postzegelkas ontvreemd. De inhoud bestond uit 25 a 30 gulden aan geld en 300 gulden aan postzegels e-d. De postt rommel gevonden. Op een landweg onder de ge meente Sehayk is gistermiddag de postzegeltrommel aangetrof fen. Bij de trommel werden de postzegels en een reservesleutel van de trommel gevonden, bene vens een bedragje aan kleine munt van ongeveer 2,50. De rest van het geld was verdwe nen: het is de enige buit van deze roofoverval. aan de verkiezingen van Dins dag niet mee. Verrassend is, dat het demo cratische blok een totaal van 11 zetels (7) veroverde, hetgeen voornamelijk te danken is aan de overwinning van de heer Yraus- quin Arubaanse patriottische partij) op Henny Eman (van de A. V. P.). Ook de overwinning van de heer Lampe op de Ik'" Voges is wel een voor de c. craten gunstige verrassing. Als gevolg van de uitslag dei- verkiezingen is de kans, dat de democraten regeringspartij zul len worden, toegenomen, hetgeen zonder twijfel van invloed zal zijn op het politieke leven der Nederlandse Antillen. De nieuwe staten zullen op 7 December voor het eerst 'bijeen komen. De regeringsraad der Neder landse Antillen is thans demis- sionnair. Hij verklaarde zich echter berelji de lopende zaken af te handelen tot een nieuwe regeringsraad kan optreden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. OPKLARINGEN. Aanvankelijk ochtendmist, la ter opklaringen en vrijwel overal droog weer. Weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot ma tige wind, in hoofdzaak uit noor delijke richtingen. DONDERDAG 18 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 7.47 8.33 Terneuzen 8.22 9.08 Hans weert 9.02 9.48 Walsoorden 9.12 9.58 ZON MAAN op onder op onder Nov. 18 7.04 16.46 0.30 13.47 19 8.05 16.45 1.42 14.02 20 8.07 16.43 2.51 14.17 21 8.09 16.42 4.00 14.33

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1