Woensdag 17 November 1954 EXTRA KORTING van 10°/o op alle artikelen! Fa DE ZWARTE-VAN DIXHOORN - Noordslraat 78 Terneuzen RADIO? DE SCHEEPSBOUWER v_ Gemeenteraad van Zaamslag DE THEIJE dgTAj&fé' Plockworst Snij worst Rookworst Gesmolten Rundvet Leverkaas Mannaert Wat brengt de AgcnJo Op veler verzoek ook Kortingen dus van 20 tot 60 °/0 PROFITEER VAN DEZE EXTRA VOORDELIGE DAG, VELEN GINGEN U REEDS VOOR TERNEUZEN. GOES. HOEK. HULST. SLUISKIL. IP RECLAME Fa E. AIJsebaert Rundlederen wanten MalsemagereSpeklap Gelderse Rookworst Uit de Provincie Humanistisch Verbond. Voor de bijeenkomst op Zon dagmorgen j.l. bestond een gro te belangstelling. De inleider ar. Berman, arts te Eindhoven, be sprak aan de hand van tal van voorbeelden en verklaringen zijn onderwerp over „Verschijningen Wezen". Spreker ontwikkelde de denk beelden, die de mensheid in de loop der tijden heeft gehad over de verhoudingen van het geeste lijke en het stoffelijke, over de ziel en het lichaam. Tenslotte be handelde hij de conclusies van de moderne denkers. De Inlei ding werd omlijst door voor dracht. Na de eigenlijke bijeen komst werd door verschillende aanwezigen nog met dr. Berman in een persoonlijk gesprek over het onderwerp van gedachten gewisseld. Het bezoek van minister Drees aan Yerseke. Zoals bekend zal minister-pre sident Drees op 17 Nov. in Yer seke besprekingen houden met de Zeeuwse mossel- en oester- kwekers, over de nadelen, die deze groepen van uitvoering van het Deltaplan vrezen. De minis ter-president zal verschillende bedrijven bezichtigen en er zal een speciale film over de oester teelt worden vertoond. Voorlich ting zal worden gegeven door de raadsman der Zeeuwse commis sie van kwekers, dr mr W. Hu- genholtz uit Leiden. Propaganda-avond Nederl. Rode Kruis afd. Hoek. In de gemeentelijke gehoorzaal alhier had 'n zeer geslaagde pro paganda-avond plaats van de afd. Hoek van het Nederl. Rode Kruis. De voorzitter der afd. Hoek, burgemeester A. F. Hanssens, opende de avond en heette aller eerst dokter Huygens (per 1 Ja nuari 1955 gewestelijk comman dant kring Zeeland van het Rode Kruis), mevr. Van Heel-van Dis sel, ondercommandante; A. C. Constandse, districts secr. van 't Ned. Rode Kruis kring Zeeland, en J. Spijker, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur t.b.v. het Jeugd Rode Kruis De heer P. A. Ocké vertoonde hierna een film van de waters noodramp in 1953, welke rolprent met spanning werd gevolgd. De hierna volgende film „Uw redden de bloed", een film over de bloed transfusiedienst, werd toegelicht door dokter Huygens. De eerste spreker van de avond was de heer A. C. Constandse die enkele taken van het Rode Kruis belichtte. De volgende spreker was de heer J. Spijker, die over het werk van het Jeugd Rode Kruis sprak. Nadat de voorzitter de beide sprekers dank had gebracht voor hun boeiende uiteenzetting, volg de een gezellige avond, opgeluis- ter door de heren P. Romijn en S. Berrevoets, leden van het Poro- go-cabaret uit Goes. Het pro gramma bestond uit declamatie, sketch en een praatje. Dit twee tal zorgde voor 'n vrolijke avond. Vooral de sketch „Kinderaftrek" viel bijzonder in de smaak van het publiek. De voorzitter dankte de heren voor het gebodene en voor hun belangeloze medewerking aan de ze zo zeer geslaagde Rode Kruis- avond. Jaarveemarkt, jaarveemarkt alhier WOENSDAG 17 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.25 Hoorspel; 12.00 Gram.; 12.30 Landb.mededelingen; 12.33 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.20 Ode on St. Caecilia's Day; 13.50 Opera; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.30 Orgel; 18.00 Spectrum van het Chr. organisa tie- en verenigingsleven; 18.15 Piano en cello; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.10 Muz. cause rie; 19.30 Buitenl. overz.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Kamermuz.; 21.20 Causerie; 21.40 Gram.; 21.45 Lichte muziek; 22.00 Int. Evang. comm.; 22.15 Orkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.30 Cau serie; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gr.; 7.45 Even opkrikken; 7.50 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11-00 Cau serie; 11.30 Gram.; 12.00 Accor deon-orkest; 12.30 Landbouwme- dedelingen; 12.33 Voor het plat teland; 12.38 Amus. muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellings agenda; 13.18 Orgel en zang; 13.45 Gram.; 14.00 Med. kroniek; 14.10 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Gram.; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.20 Orgel; 18.35 Act.; 18.45 Gi taarensemble; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Causerie; 19.25 Va ria; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Voor de militairen; 20.50 Documentaire; 21.20 Orkest; 22.20 Causerie; 22.35 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.20 Romantische muziek; 23.40 Gr. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Kamerorkest; 16.20 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Saxophoonkwartet; 17.40 Zang recital; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Vlaamse dichters in woord en melodie; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Volks zang; 20.00 Operette; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws. De 7e mocht zich in een zeer goede be langstelling verheugen. Zeer ve len waren naar het oude stedeke gekomen om de zeer mooie aan gevoerde dieren te bewonderen. Naast de vele Zeeuws-Vlaamse waren ook veel Belgische hande laren en landbouwers aanwezig, alsmede enige Italiaanse hande laren In totaal werden aange voerd 152 stuks vee, 107 varkens en 7 paarden. De uitslagen der keuringen wa ren als volgt: Slachtpaardenle en 2e pr. C. de Maat, Hulst. Merrieveulens beneden 2 paar: le pr P. Serrarens, Kloosterzan- de; 2e pr. A. Schellekens, Vogel waarde. Beste vet varken: A. Inghels, St. Jansteen. Beste zeug: A. Swerts, Axel. Beste toom biggen: Geensen- van Duijsse, Hulst. Grootste aantal biggen: Gebr. Vergauwe, St Jansteen (52 st.) Melk- en kalfkoeien met volle brede tanden: le pr. E. Geensen, Hulst; 2e pr. P. de Meij, St Jan- Melk- en kalfkoeien met 26 brede tanden: le pr. L. van Dor- selaere, Clinge. Kalfsvaarzen met 2 tanden: le pr. H. Picavet, Hulst; 2e pr. L. v. Dorselaere, Clinge. Kalfsvaarzen met 4 en meer tanden: le pr. L. van Dorselaere, Clinge; 2e pr. H. Picavet. Runderen met 2 tanden: le en 2e pr. L. van Dorselaere, Clinge. Eenjarige runderenle, 2e en 3e pr. Plasschaert en Zn, Graauw. Grote graskalveren: le pr. Plas schaert en Zn, Graauw; 2e pr. H. Picavet, Hulst. Kleine graskalveren: le en 2e pr. H. en E. Picavet, Hulst. Springstieren: le pr. E. en H. Picavet, Hulst. Stieren zonder tanden: le pr. B. Plasschaert en Zn, Graauw. Kampioen fokvee: L. van Dor selaere, Clinge. Ossen met vier of meer tanden: le pr. H. Picavet, Hulst; 2e pr. H. Pieters, St Jansteen. Ossen met 2 tanden: le pr. H. Picavet, Hulst. Vette runderen zonder tanden le en 2e pr. H. Picavet en Zn Vette runderen met 3 tanden: le pr. H. Picavet en Zn; 2e pr. J. Verstraete, Axel. Runderen met volle tanden: le en 2e pr. A. Verbist, Clinge. Dikbilien met tanden: le pr. J. Verstraete; 2e pr. E. Geensen. Dikbilien zonder tanden: le pr. E. Geensen, 2e pr. H. Picavet. Vette kalveren: le pr. H. Pica vet. Kampioen vetvee: H. Picavet, Hulst. Kampioen dikbilien: J. Ver straete, Axel. Nederlaag tornooi te Hulst. Zondagavond was Ovezande te gast in Hulst. De bezoekers deden het niet zo best als Oostburg. De gedetailleerde uitslag: Hulst Ovezande P. Freijsser J. Eggermont 46391 R. LampoJ. v. d. Gucht 94214 F. SchelfhoutJ. Rijk 155— 35 G Eeckhout J. de Jonghe 12170 J. TaalmanF. Koole 92— 19 J. LeeraertC. Drijdijk 8882 J. Blommaert W. Remijn 12232 B. SnellemanJ. Remijn 66— 24 Totaal 1201—567 Vrachtauto in het kanaal. Maandagavond te ongeveer 6 uur kwam uit de richting Sas van Gent op de Kanaalweg Zuid een vrachtauto gereden, bestuurd door de chauffeur C. F. Nagte- gaal uit Heikant. Door nog onbekende oorzaak reed hij op de stilstaande en van verlichting voorziene ledige vrachtauto van de heer P. Mo bach. Door de schok werd deze vrachtauto in het kanaal geduwd terwijl de vrachtauto van de heer N. tegen de voorgevel van de wo ning van de heer J- Mobach te recht kwam, waardoor de pui be schadigd werd. De vrachtauto van N. liep aan zienlijke schade op. Door een kraanwagen van de garage Kerckhaert uit Terneuzen werd de vrachtauto van de heer Mobach uit het diepe kanaal op getakeld en naar de garage van de heer Kerckhaert vervoerd. Biljartprijskamp. In hotel „De Kroon" werd Zon dagavond een biljartprijskamp georganiseerd, waaraan 30 spe Iers deelnamen. De uitslag: 1. R. Verstraete—E. Hemelsoet 2. E. Matheeuws—Joh. Willems 3. H. Meert—Aug. Meert 4. J. Dhaene—Art. Pienbroek 5. Art. de Krijger— P. Corveleijn 6. A. J. de Krijger— J. Hemelsoet 1. Hoogste serie: H. Meert, 27 2. Hoogste serie: E. Matheeuws, 14. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The boy from Okla homa". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The boy from Okla homa". Hotel Des Pays Bas, 2—8 uur: Demonstratie Oliestook- kachel Perfection. Concertgebouw, 8 uur: Op voering „De grote race". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Vrouwen zonder toekomst". COOP. VRUCHTEN VEILING ZEEUWSCH-VLA ANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 15 November. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 3,208,10. Per stuk: Bloemkool A 952 ct, B 9—26 ct, C 14 ct. Per bos: Peen 1113 ct: Kroten 13 ct. Per kg: Andijvie 7—11 ct' Rode kool 16—19 ct; Savoye kool 17—21 ct; Witte kool 7—12 ct; Waspeen 20—21 ct; Prei 17—24 ct; Spinazie 33—36 ct; Uien II 11 ct; Witlof 4560 ct; Boerenkool 8 ct. FRUIT. Appelen (per 100 kg)Cox oran ee pippin F ƒ26; Jonathan H II 8,50, K 15,60, F 8,10. Peren (per 100 kg)Beurré Alex ander Lucas K ƒ11; Comtesse de Paris H II 7, K 15, F 8—17. Het opbrengen van Japanse vissersboten De Russische autoriteiten heb ben in de afgelopen tien maan den 64 Japanse vissersboten ter hoogte van het meest noordelij ke eiland Hokkaido opgebracht, aldus is Zondag door het hoofd kwartier van de Japanse kust wacht meegedeeld. In dezelfde periode zouden Russische patrouilles 33.943 vis sersboten hebben doorzocht of hebben getracht deze op te bren gen. In in de gistermiddag gehouden raadsvergadering werden, na de gebruikelijke opening door de voor zitter en vaststelling der notulen alle ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. De raad verklaarde zich accoord met het ontwerp besluit van Ged. Staten tot herziening van de bezol digingen van de gem.-ontvanger per 1 Jan. 1954 en een circulaire van Ged. Staten inzake uitkering van 6 van de bezoldiging over het 4e kwartaal 1954 voor de secre taris, ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand. De rekeningen 1953 vrijwillige brandweer, 1952 en 1953 alg. burg. armbestuur, benevens de begrotin gen 1955 van de muziekver. „De Volharding", burg. armbestuur, het Groene Kruis, Chr. bewaarschool en vrijwillige brandweer werden gesteld in handen van de commis sie van onderzoek. Aan de Chr. zangver. „Zingt den Heere een nieuw lied" werd over 1955 een subsidie verleend van 100, evenals aan de ruitervereni- ging „De Julianaruiters", die ech ter haar rekening heeft over te leggen. M In verband met de actie „Een uur loon voor een toekomst" stel den B en W. voor een gelijk be drag beschikbaar te stellen als door het gemeentepersoneel voor dit doel werd bijeengebracht. De heer De Visser merkte op, dat hij zich hiermede goed kan ver enigen, doch onder de aandacht zou willen brengen, dat in Neder land zelf vluchtelingen uit Indone sië vertoeven. Voor hen, die toch óók in moeilijke omstandigheden verkeren, wordt niets gedaan. Men laat deze landgenoten aan hun lot over! Het voorstel van B. en W. om aan de opleidingscursus voor leer krachten bij het kleuteronderwijs een bijdrage van 75 voor twee leerlingen uit de gemeente Zaam slag te verlenen, terwijl drie leer lingen deze cursus volgen, ontmoet bezwaren bij de heer Florussen, die overeenkomstig het verzoek voor de 3 leerlingen de bijdrage wil ver lenen. Hiermede stemmen de he ren De Visser en Koster in. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 3 tegen 8 stemmen, en aangenomen om 3 X 75 als bijdrage te verlenen. Van de Z.V.T.M. was een verzoek binnengekomen om enkele bomen aan de Oostzijde van het markt plein op de ruimen, daar deze in de weg staan voor het keren der bus sen. De heer Florussen zou er de voorkeur aan geven, dat twee bo men die tegen de stoep staan wer den opgeruimd. De heer Wieland merkte op, dat andere bussen ter plaatse wèl kun nen draaien. Daar alle raadsleden het betreu ren dat bedoelde mooie kastanje boom zou moeten sneven, wordt behandeling van dit verzoek aan gehouden tot de volgende vergade ring. De heer Florussen werd herbe noemd tot lid der commissie van onderzoek rekeningen en begrotin gen. Aan de garagehouder De Keizer werd vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinetank te gen een jaarlijks bedrag van 50. Tot leden van de commissie van advies Woonruimte wet 1947 wer den herbenoemd de heren J. de Klerk, I. J. Kolijn, J. F. Lensen en H. K. Markusse. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer Van der Beek werd benoemd de heer H. de Feijter. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten tot het ver lenen van een jaarlijkse bijdrage van 214, zulks gedurende 15 jaar, aan de P.Z.E.M. voor electrificatie van enkele percelen aan het on rendabele gebied aan de Kreek- kant. Eveneens werd aangenomen het voorstel tot vaststelling der brandweerverordening en overeen komst inzake onderlinge hulpver lening. "De heer Florussen vestigde er de aandacht op, dat indien des nachts voor een brandmelding de sirene loeit, vele mensen uit hun slaap worden opgeschrikt. De voorzitter antwoordde, dat het toch de bedoeling is dat het brandweerpersoneel gealarmeerd wordt. Het alarmeren zal echter niet nodeloos gerekt worden. De heer Van Hoeve merkte op, dat op vele plaatsen bij het uitbre ken van brand de brandweer niet over voldoende water kan beschik ken, en vroeg of in die gevallen ge bruik zal kunnen worden gemaakt van aansluiting op de waterleiding. De voorzitter antwoordde, dat dit een dure geschiedenis zou wor den, want dan zouden ook de bui zen der waterleiding groter moe ten worden om voldoende aanvoer te kunnen krijgen. De heer Van der Beek gaf in overweging om op de Griete enige mensen aan te wijzen, die in nood gevallen de eerste maatregelen kunnen nemen tot de brandweer ter plaatse is. De voorzitter antwoordde dat de ze organisatie op andere wijken reeds is geregeld en zulks dus ook op de Griete in de bedoeling ligt. De heer De Visser informeerde, of er in de diverse wijken gelegen heid bestaat brandmelding telefo nisch door te geven. De voorzitter deelde mede, dat zulks op verschillende plaatsen kan plaats vinden. De heer De Feijter vond de ver goeding voor het personeel te ge ring, hetgeen ook de mening is van de heer Faas. De heer Florussen zou het sala ris van de commandant en onder commandant gelijk willen stellen. De voorzitter merkte op, dat dit niet gewenst is, er moet zeker enig verschil in beloning zijn. De heer Van der Beek wenste, evenals de heer De Feijter, de ver goeding voor het personeel te stel len op 1,50 per uur. Het voorstel van B. en W. om bij oefeningen en brand het uur loon op 1,25, en des nachts en op Zondagen op 2,50 per uur vast te stellen, wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Het voorstel tot wijziging der ge meenschappelijke regeling ter be hartiging van de belangen van zwakzinnige kinderen in Oost Zw.- Vlaanderen, ontmoette bij de raad geen bezwaar. Het voorstel tot verbetering van de Achterstraat, Stoofstraat, Korte Delft, Noordstraat, Koepoortstraat, Rozemarijnstraat, Drieschouwen- straat en het nog resterend gedeel te van Nieuw Zaamslag werd alge meen toegejuicht. De heer Faas gaf in overweging Nieuw Zaamslag het eerst onder handen te nemen, aangezien daar alles gereed ligt. De voorzitter zegde toe, daarmede rekening te zullen houden, doch de uitvoering dier werken dient men over te laten aan de desbetref fende dienst. Op een vraag van de heer De Vis ser antwoordde de voorzitter, dat in de smalle straten aan één zijde trottoir zal worden aangelegd. De heer De Visser vroeg of op Nieuw Zaamslag alle straten er voor in aanmerking komen, ook daar waar schuurtjes staan en er ook brandgangen zijn. De voorzitter antwoordde, dat ter plaatse waar slechts schuurtjes zijn geen trottoir zal komen. Overigens is in de andere straten, daar waar voortuintjes zijn, een en ander met de bewoners geregeld. Bij het voorstel tot verhoging der bezoldiging van het gemeenteper soneel stelde de heer Van Cadsand voor, het salaris van de klerk-bode -conciërge gelijk te stellen met dat van de 2e ambtenaar. De heer Van der Beek vond het verschil in salariëring wel wat te groot en steunt, met de heer De Feijter. het voorstel van de heer Van Cadsand. De heer De Visser merkte op, dat de bode wel geen ambtenaar is, doch hij behoort toch ook tot het gemeentepersoneel. Z.h.s. werd het voorstel om het salaris van de klerk-bode-eonciër- ge gelijk te brengen met dat van de 2e ambtenaar aangenomen, en vervolgens het voorstel tot verho ging der bezoldiging van het ge meentepersoneel z.h.s. aangenomen. De begroting 1953 van het bur- gerl. armbestuur werd gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W„ terwijl de gemeentereke- ninc 1952 en de gemeentebegroting 1955 in handen werd gesteld van de commissie van onderzoek. Bii de omvraag bracht de heer De Feijter de dank over van de be woners van Othene voor de stra tenaanleg aldaar. Hij vestigde er echter de aandacht op, dat nog en kele bewoners last van het water ondervinden. De heer Van Cadsand vroeg of er in de Axelse- en Terneuzensestraat ten gerieve van de de bewoners in die omgeving een bushalte zou kun nen komen. Verder zou hij gaarne zien, dat de verlengde Puntstraat werd verhard en aldaar een licht punt werd aangebracht. De heer Van Hoeve informeerde naar het paadje aan de Steenovens. De heer Florussen wees er op, dat waar de waterleiding maatschappij werken heeft uitgevoerd, de be strating niet behoorlijk is hersteld. De heer Van der Beek vroeg hoe het staat met de B. B. op de Griete. De heer De Visser had opgemerkt dat in het straatje naar de Griete aan de zijde van de put geen palen staan en de weg van Maris naar Michielsen nodig onder handen moet worden genomen. De voorzitter antwoorde, dat de kwestie van de bushalten onder zocht zal worden daar hiervoor een regeling bestaat. Aan het lichtpunt in de Puntstraat zal aandacht worden geschonken. Wat betreft de toestand van de Puntstraat, de Bokkendijk en het Steenovenpaadje is het natte weer wel het meest schuldig. Voor de verharding van het paadje kan men evenwel materiaal krijgen. Zodra men beter weer krijgt zal de sloot op 't Veer een beurt krij gen. De door de werken van de waterleiding maatschappij ontstane putten in de bestrating zullen her steld worden. De B. B. is nog aan het groeien en t.z.t. zal ook op de Griete een en ander georganiseerd worden. I B. en W. zullen hun aandacht wij den aan de palen in de bocht van het straatje naar de Griete. terwijl de weg nabij Maris zal worden na gezien. Hierna sluiting der vergadering. 5. Somber staren de vier Noren de boot met de ontsnapte Sak- sers na, tot deze uit het gezicht verdwe nen is. Dan dalen zij zwij gend het duintop af. Alle hebben zij ontvel lingen en kneuzingen opgelopen; zij zijn doorweekt tot op hun botten, verkleumd en hongerig en hoewel Eric terecht opmerkt, dat zij dankbaar mo gen zijn, dat zij nog leven, is hun toestand toch verre van roos kleurig. In de luwte achter een duintje bouwen zij een primitief afdakje van bijeengeraapte stukken wrak hout; en daar, zo goed mogelijk beschut tegen de striemende regenvlagen, brengen zij de rest van de nacht door. Het heeft wei nig zin, nu op zoek te gaan naar mogelijke bewoners van dit onbe- 'W///M, kende gebied. Niet alleen kunnen zij in de inktzwarte duisternis hun weg niet bepalen, maar de kans is bovendien groot, dat hen wel eens een minder prettige ontvangst te beurt kon vallen, als zij zich mid den in de nacht zo bij een boeren hoeve vertoonden, met hun ver wondingen en gehavende, drijf natte kleren. Gelukkig wordt de regen tegen de morgen veel minder en zodra het licht genoeg is, begeven de vier verkleumde schipbreukelingen zich op pad. In een kleine duinpan vin den zij een poel, welke zoet water bevat, zodat zij tenminste hun dorst kunnen lessen. Dan zetten zij hun tocht landwaarts voort. Maar als Eric de volgende duinen rij beklommen heeft, staat hij met een ruk stil. Opnieuw strekt zich de zee voor hen uit. Het land dat hij hier verwachtte is slechts een dunne, grauwe streep in de verte Sprakeloos staren de mannen elkaar aan. Dan vertolkt Eric de ontzettende gedachte, welke hen allen vervult. Ik vrees, dat wij ons op een eiland bevinden, zegt hij schor, en als dat zo isdan zijn wij gedoemd hier de hongerdood te sterven Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V. Terneuzen. Met ingang van heden en tot nader order wordt in verband met bestratings werkzaamheden in de Lan- gestraat te Hoek, de auto busdienst Hoek-Philippine vice versa, niet uitgevoerd. DE DIRECTEUR. De zitting van het Consultatiebureau voor Zuigelingen, vastgesteld op Vrijdag 19 Nov. a.s. gaat niet door. Eerstvolgende zitting op Vrydag 3 Dec. a.s., in het Juliana Ziekenhuis, ingang achterzijde (Emmalaan) Vereniging Het Groene Kruis Terneuzen. onze specialiteit 48 cent per 100 gram iets fijns 40 cent per 100 gram IJSEBAERT'S kost maar 40 cent per 100 gram 45 cent per 500 gram lekker en goedkoop 25 cent per 100 gram Vlooswijkstraat Prima want en kap uit één stuk, gevoerd met warme Teddy voering 12,25. Eenvoudiger uitvoering, met vinger en duim 9,75. Axelsestraat 16 Tel. 2220 TERNEUZEN Slager presenteert U ZEEUWSE BOERENWORST zachtjes gebraden een lek kernij bij middagmaal en boterham. 1,60 per 500 gram. Braden als varkenslapjes en U had nooit gedacht, dat dit zo lekker kon zijn. De echte bereid volgens origineel recept. Reeds voor 80 cent per stuk koopt U bij ons zo'n lekker worstje. Dikke gekookte GELDERSE ROOKWORST Die moet U eens proeven.. Slechts 35 ct. per 100 gram Morgen WOENSDAG speciale GEHAKTDAG Het U vertrouwde gehakt, nu slechts 1,48 per 500 gram Ga, voor betere vleeswaren tegen redelijke prijs naar slagerij AXELSESTRAAT - TELEF. 253C

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3