Opzienbare onthullingen in Indonesië De onrust in Egypte Het verzet in Noord-Afrika De jongste wijzigingen in enkel* invoerbepalingen De campagne tegen auto bandieten op Westduitse verkeerswegen De Parijse overeenkomsten in Amerikaanse Senaat Eden over de Russische nol: WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Nationalistisch Chinees oorlogsvaartuig in de grond geboord Twee Japanse geleerden doen beroep op Sowjet-Unie en Amerika Communistisch-Chinese activiteit tegen nationalistisch China KlOOSferbalSem de buurt beschoten, aldus het Turkije kan niet neutraal zijn Vliegtuig verongelukt Mossadek en de Toedeh-partij zor: fmikerlng bti Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwanaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 16 NOVEMBER 1954. 9e Jaargang No. 3306. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25, Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels lr— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. In grote opmaak meldt het regeringsgezinde blad „Merde ka" Maandagochtend, dat 750 millioen rupiah ter beschikking zijn gesteld om de huidige rege ring ten val te brengen vóór December, namelijk, voordat de Russische ambassade in Djakar ta geheel geoutilleerd is. Het blad voegt hier echter aan toe, dat men nog niet met zeker heid kan vaststellen, welke groep dit geld bijeenbracht. Wel staat volgens „Merdeka" vast, dat enige buitenlandse maatschap pijen, die in Indonesië grote in vesteringen hebben, bijdragen leverden aan een fonds om de regering van Ali Sastroaimidjojo ten val te brengen. Het blad zegt, dat een „top figuur van de Iranse oliemaat schappij die erin slaagde met 100 millioen dollar de regering van Mossadeq ten val te brengen onlangs in Indonesië is aange komen. „Merdeka" zegt ook, dat een gen om de regering ten val te brengen". Het blad, zegt voorts, dat de procureur-generaal beschikt over een lijst van namen van perso nen, die betrokken zijn bij een organisatie om de regering te doen vallen, welke organisatie zou bestaan uit „Westerse landen met belangen in Indonesië". „De organisatie wordt echter geleid door Nederlanders, aange zien zij de situatie in Indonesië het beste kennen. De werkers van de organisatie bestaan gro tendeels uit voormalige leden van de NederlandsIndische in lichtingendienst, die in de staats apparaten infiltreren", aldus „Merdeka". Zondagavond hebben enkele parlementsleden een interpella- tievoorstel inzake de rede van de president, ondertekend. Hierin wordt gezegd: „Overwegende, dat het verko pen van land en volk een grote misdaad en ernstig verraad is. Ln aanmerking nemendeten Nederlander, „die een hoge func-eerste de rede van de president tie bekleedt bij een bekend aan nemers- en uitvoeringsbureau actief betrokken is bij de pogin- Chinese communistische mo tortorpedoboten hebben de 1150 ton metende nationalistische torpedclboot jager „Taiping" tot zinken gebracht, zo heeft het nationalistische ministerie van Defensie toegegeven. Ongeveer 40 leden van de bemanning worden vermist. Het vaartuig, dat in 1946 door de Amerikanen aan de nationa listen werd ovengedragen, werd bij Joesjan, ten noord-oosten van de Tastjen-archipel, aange vallen. Het zonk vijf uur na de aanval. De meeste opvarenden werden gered. Normaal heeft een dergelijk vaartuig ongeveer 120 man aan boord. De Tastjen. archipel is in nationalistische handen. Quemoy is wederom door de communistische strijdkrachten 'beschoten. Van tegenactie is niets gemeld. Later is gemeld, dat van de veertig vermisten er elf zijn ge vonden en gered. Eén van hen stierf kort daarna. De plaatsvervangende minis ter van Buitenlandse Zaken van nationalistisch China heeft ver. klaard, dat de aanval op het nationalistische vaartuig gezien moet iwbrden als waarschuwing voor hen, die volhouden, dat de Chinese communisten vrede wensen en niet het plan hebben om Formosa binnen te vallen Vliegtuigen van de nationalis tische luchtmacht assisteren marineschepen bij het zoeken naar mogelijke overlevenden. te Palembang, waarin hij ver klaarde, dat bij hem als presi dent rapporten binnen zijn geko men, waaruit gebleken is, dat er enkele Indonesische leiders zijn, die reeds actief hebben deelge nomen aan de activiteiten van buitenlanders, die thans in een strijd zijn gewikkeld om elkaar te vernietigen en dat deze lieden het land en volk voor een mil lioen hebben verkocht aan een buitenlands volk; ten tweede: de verklaring van de minister van Voorlichting, dat deze rede van de president te verantwoor den is, wordt het nodig geacht, dat de regering een toelichting geeft aan het parlement van de bedoeling van deze rede van de president om de heersende sfeer van onzekerheid en wantrouwen in de maatschappij op te hef- fen". Jusuf Wibisono, lid van het hoofdbestuur van de Masjumi, verklaarde inmiddels te gissen, dat de president hem en Tadjud din Noor ervan beschuldigde In donesië te willen verkopen aan buitenlanders. Wibisono had na melijk vernomen, dat de minister van Defensie een geluidsband bezit, waarop de bekentenis van een Chinees is opgenomen, dat Tadjuddin enkele millioenen had ontvangen en daarvan een deel aan Wibisono zou hebben ge geven. Wibisono verzocht on middellijk stappen tegen hem te nemen, indien deze opname op de geluidsband authentiek is, „Indien later zou blijken, dat het laster is, zal ik gerechtigd zijn hierover verantwoording te eisen van de betrokken gezags drager", ald.us Wibisono. Tadjuddin Noor verklaarde: „Indien, zoals thans het geval is, aan iemand een morele straf kan worden opgelegd, zonder een formeel onderzoek naar zijn fouten en zonder hem de gele genheid te verschaffen zich te verdedigen, is de juridische si tuatie in Indonesië zo geworden, dat zij die van een fascistische staat overtreft". Tadjuddin Noor verwees voorts naar het feit, dat „vele leiders in het bezit zijn van grote rijkdommen, die onmo gelijk vergaard kunnen zijn door hun salarissen". Hij voegde hier aan toe, dat het nog moeilijk is een minister, of staatsleider te vervolgen voor het bezitten van rijkdommen, waarvan d.e oor sprong twijfelachtig is, omdat er nog geen wet bestaat tegen cor ruptie, noch een wet, die de grens bepaalt tussen taak en recht van een minister. VOOR VLUCHTELINGEN NU ƒ1.302.000 BIJEEN. De afgelopen dagen is bij het comité vluchtelingenhulp 1954 84.000 binnengekomen. De op brengst van de actie tot en met Maandag bedraagt 1.302.000 gul den. Twee Japanse geleerden, prof. Hironobie Wattanable van de Niiygata-universiteit en dr. Ja- soea Mijake van het meteorolo gische instituut, hebben in een persinterview een beroep op de Sowjet-Unie en Amerika gedaan, om voor Japan minder ongunsti ge jaargetijden te kiezen voor het doen van atoomproeven, als zij deze al niet geheel achterwe ge konden laten. In het voorjaar wordt Japan bereikt door win den uit de Stille Oceaan en in het najaar en de winter uit Si berië. Amerika had juist in het voorjaar proeven gedaan in de Stille Oceaan en de Sowjet-Unie had in Siberië in het najaar proe ven uitgevoerd. De afgezette Egyptische presi dent Naguib zal voor het gerecht worden gebracht als voldoende bewijs kan worden geleverd van zijn beweerde samenwerking met de Mohammedaanse broe derschap, aldus een woordvoer der van de revolutionnaire raad. Naguib zou in geen geval worden toegestaan in ballingschap te gaan. Naar vernomen wordt, heeft de Egyptische regering de Syrische president en de koning van Saoedi-Arabië verzekerd, dat ge neraal Naguib goed zal worden behandeld. Vertegenwoordiger van 300 vakverenigingen en arbeiders organisaties hebben Zondagavond op een massa-vergadering te Cai ro het besluit van de regering om Naguib van zijn functie te ontheffen, gesteund. Een regeringswoordvoerder heeft verklaard, dat er zich on der de „tientallen telegrammen en brieven" die premier Nasser ontvangt en waarih instemming met zijn besluit wordt betuigd, er één was van generaal Moham- vinden", had toegelaten. en fungerend minister van Bin nenlandse Zaken, heeft ver klaard, dat verder optreden tegen de afgezette president Na guib van Egypte de Egyptiseh- Soedanese verhouding zou scha den. Het afzetten van Naguib, aldus Zaroek zou de „eensgezind heid van het Nijldal verzwak ken" en het had gevoelsbanden geraakt. Dit zou vooral tot uiting komen als verder tegen Naguib zou worden opgetreden. Siddik el Mahdi, voorzitter van de oppositionele onafhanke lijkheidspartij „Oemma", zeide, dat de gebeurtenissen in Cairo Egypte alleen aangingen doch dat het Soedanese volk ze be treurde. Het communistische persbu reau „Nieuw-China" heeft be kend gemaakt, dat communisti sche luchtafweereenheden 21 na- tionalistisch-Chinese vliegtuigen hebben neergeschoten en 67 heb ben beschadigd in de afgelopen twee maanden tot aan 3 Nov. Drie nationalistische oorlogs schepen waren beschadigd en een kanonneerboot, een trans portschip en een sleepboot wa ren in dezelfde periode tot zin ken gebracht. De communistische artillerie had bovendien bij 47 gelegenhe- dacfige werking. Spoedig zegt gijden het nationalistische eiland •mr*j.l_.uf j jljil Quemoy en kleine eilandjes in persbureau. ~~,r' "•te: CTIliiC AICI/*-^rijven met «f C fw C f\ de heerlijk ver warmende en diepdoordringen de Akker's Kloosterbalsem ver jaagt de pijn en heeft een wel- "aflit Een officiële woordvoerder van de Egyptische revolutionnaire raad heeft Maandag de afgezet te president er van beschuldigd, dat hij een „troefkaart voor com munisten en leden van de Mo hammedaanse broederschap te worden in een duivelse poging om weerklank bij het volk te med Hoessein, voorzitter van de officiersclub te Cairo. Politieke waarnemers achten dit van veel betekenis, daar premier Nassers positie afhankelijk zou zijn van het leger. Moerbarak Zaroek, de Soeda nese minister van verbindingen Een vooraanstaande figuur in de broederschap, Ibrahim Tajib die de leider van de geheime cel len der organisatie te Cairo zou zijn, verklaarde Maandag voor een speciaal hof te Cairo, dat Naguib op zich had genomen om „trouwe krachten in het leger" te verzamelen ter ondersteuning van een aanslag op de huidige regering. Tajib werd twee dagen gele den gearresteerd. Een woordvoerder van de re gering verklaarde Zondag, dat zijn verklaring aan de politie, te zamen met. de verklaring van Joessef Talaat, het afzetten van Naguib „noodzakelijk" maakte. Talaat wordt, zoals gemeld, één van de vooraanstaande geheime leiders van de broederschap ge noemd. Hij zou een hoofdrol'heb ben gespeeld bij de poging om premier Nasser te vermoorden. Tajib zei voor het hof, dat ge neraal Naguib en de opperste gids van de Mohammedaanse broederschap, Hassan el Hodei- bi, kort na de crisis tussen Nas ser en Naguib in Maart j.l. over een waren gekomen, dat: 1. Naguib „trouwe krachten in het leger" om zich zou verza melen. 2. De Broederschap een volks opstand zou beginnen om het le ger te steunen. 3. De broederschap in de daar op volgende chaos premier Nas ser en luitenant-kolonel Zakaria Moheddin, minister van Binnen landse Zaken en hoofd van de geheime dienst van het leger, en andere leiders van de huidige re gering zou vermoorden. 4. Een nieuwe voorlopige re gering zou worden ingesteld on der Naguib, die zijn invloed zou gebruiken om het land tot rust te brengen. ,GEEN GOUD ZO GOED Van het departement van fi nanciën vernemen wij: met in gang van 1 Juli van dit jaar zijn enige wijzigingen gekomen in de bepalingen met betrekking tot de invoer van goederen door reizigers, die ingezetenen van Nederland zijn. Sinds die datum kunnen zonder betaling van rech ten alle gebruikte voorwerpen worden ingevoerd, mits aanne melijk is, dat de goederen tevo ren uit het vrije verkeer zijn uitgevoerd. Verder geldt dit voor nieuwe of zeer korte tijd ge In Algerije wordt sinds Zater- en Masmoedi mede, dat de - - - Frans-Tunesische overeenkom- dag gevochten in de buurt van het dorp Ichmoel, tussen Arris en Foem-Toeb, in het gebied van de Aures. De Fransen verloren twee mannen en zouden vier op standelingen gedood, en onge veer twaalf gevangen genomen hebben, In Tunis hebben de leden van het kabinet Mongi Slim en Mo- hamed Masmoedi in een beslo ten vergadering rapport uitge bracht aan de nationale raad van de neo-destoer over besprekingen te Parijs. De Franse regering deelde Slim De Westduitse politie heeft in haar campagne tegen autodie ven op de grote verkeerswegen twee personen doodgeschoten. Het laatste slachtoffer was een vrouw, die met twee mannen in een snelle sportauto reed, en trachtte door een politie-afzet- ting heen te breken. Zij stierf in een ziekenhuis nabij Dusseldorf. Het bleek dat zij niets met de autodiefstallen te maken had- Zoals gemeld doodde de poli tie Zaterdagavond een 23-jarige man nabij Keulen, die bleek val se papieren te hebben. Autorijders rijden nu bij voor keur in groepen langs de ver keerswegen in d,e hoop op deze wijze de bandieten te kunnen weerstaan. Sommige bandieten hebben met hun eigen snelle auto's hun slachtoffers naar de kant van de weg gedwongen, anderen de den of zij panne hadden en trachtten voorbijrijdende auto's tot stilstand te brengen, door zo genaamd om hulp te vragen. Langs alle wegen in de buurt van Bonn, Keulen en Dusseldorf razen sedert Vrijdagavond poli tiewagens, op zoek naar een bende gangsters, die zich heeft gespecialiseerd op nachtelijke overvallen op automobilisten. De politiemannen zitten met geladen pistolen in hun pa trouillewagens en hebben op dracht terstond te schieten, wanneer een bevel tot stoppen niet wtordt nagekomen. Reeds werd Zondagnacht in een voor stad van Dusseldorf een 23-ja- rige chauffeur doodgeschoten toen hij weigerde te stoppen. Bij de achtervolging door de politie slipte de verdachte wa gen en sloeg om. De chauffeur trachtte in de duisternis te ont komen, doch hij werd door de politie neergeschoten. De wagen bleelk gestolen te zijn, doch het is nog niet defini. tief uitgemaakt of het slachtof fer inderdaad tot de gezochte bende behoort. De politie heeft enkele arrestaties verricht, doch ook daarbij is zij er niet zeker van, dat zij de echte autoban dieten gevonden heeft. In elik geval gaan de auto-rovers nog steeds hun gang. Zaterdagnacht hebben zij bij Dusseldorf weer twee overvallen gepleegd. sten betreffende zelfbestuur in het protectoraat niet getekend zullen worden voordat het terro risme in uitgeroeid. Mendès-France wil dat de Tu nesische regering openlijk de op standelingen veroordeelt en ac tieve hulp biedt bij het onder drukken van hun activiteit. De Tunesische leiders willen geen plaatselijke oppositie wekken door dit te doen, maar hebben een wapenstilstand voorgesteld am hen in staat te stellen de op standelingen te overreden hun benden te ontbinden. De Franse militaire autoriteiten schijnen er echter niet veel voor te voelen hun actie stop te zetten, nu zij succes schijnen te hebben. Te Casablanca werd een eigen gemaakte bom op een speelter rein vol kinderen geworpen. Een blanke wist de bom intijds op een onbebouwd stuk grond, te werpen, waar deze ontplofte. Een tweede bom bracht schade toe aan een vrachtauto, die behoor de aan een Marokkaanse koop man. Ongeveer honderd opstande lingen hebben Zondagavond een aanval gedaan op het dorp Pas teur, dat dertig km ten N. van Batna, waar het hoofdkwartier van de Franse militaire autori- De Turkse premier, Adnan Menderes, heeft tegenover een parlementaire delegatie van India verklaard, dat Turkije er ivan overtuigd is, dat het niet neutraal kan blijven tussen de tegenover elkaar staande we reldkampen. „Om de vrede te handhaven moet men op oorlog zijn voorbereid", zo zeide hij, er aan toevoegend, dat Turkije slechts verdediging beoogt, „evenals zijn partners". Vriendschap tussen India en Turkije, zo zeide hij, is van es sentieel belang. teiten is gevestigd, ligt. De aanval werd afgeslagen door plaatselijke militie. Aan de zijde van de verdedigers vielen één dode en een zwaar gewonde te betreuren. De opstandelingen, die naar men gelooft afkomstig zijn uit de Chemorabergen ten N.-O. van de A uresbergketen, hebben de telefoonverbindingen tussen Pas teur en Batna en Algiers ver broken. Franse parachutisten hebben Maandag het Auresgebergte om singeld, waarin zich het meren deel van de opstandelingen be vindt. Ongeveer 3000 rebellen hebben zich in de bergketen ver schanst. In het dorp Makoeda in Mid den-Algerije bestookten twintig mannen een strijdmacht bestaan de uit politiemannen en Alge rijnse infanteristen. In het vuur gevecht sneuvelde een soldaat, terwijl drie rebellen werden ge dood. De Fransen maakten ge weren, revolvers en twee machi nepistolen buit en namen 28 ver dachte personen in hechtenis. Bij een treffen tussen Franse veiligheidsstrijdkrachten en" een groep Tunesische opstandelingen dat Zaterdag bij Djebel Bargoe begon, zijn twintig personen, on der wie de aanvoerder van de re bellen, gedood, aldus werd Maan- Een tweemotorig vliegtuig van de Amerikaanse marine met een bemanning van vijf koppen is Zondag 46 mijl ten zuid-oosten van Cherry Point (Noord-Caroli na) in zee gestort. Een straalvliegtuig van de ma rine, dat naar het vliegtuig zocht, wordt vermist. Een toestel van de kustwacht heeft later op de dag vier van de liter vijf inzittenden, die op een vlot i liter ronddreven, gered. Het vijfde be manningslid is met het veronge lukte vliegtuig in de diepte ver dwenen. Het straalvliegtuig van de ma rine, dat verdween tijdens de red dingswerkzaamheden, wordt nog steeds vermist. Het had een be manning van twee koppen. bruikte voorwerpen, mits de rei ziger aan nemelijk maakt, dat hi, de goederen reeds vóór de uitreis in zijn bezit had, of de goederen in verband met de duur van de reis in het buitenland heeft ge kocht ter noodzakelijke vervan ging of aanvulling van de tijdens de reis benodigde bagage. Voorts geldt dit ook voor con sumptie-artikelen, zoals tabaks producten, reukwater, toiletwa ter, parfum. Van tabaksproducten mogen worden ingevoerd 80 sigaretten (vroeger 100) of 10 sigaren (vroeger 50) of 20 cigarillos (de cigarillos waren vroeger begre pen in de hoeveelheid van 50 sigaren. Daar werden dus de sigaren en cigarillos door elkaar genomen) of 120 gram gekorven tabak (vroeger 250 gram), dan wel een evenredige hoeveelheid van deze goederen tezamen. Ook voor de overige hierboven- genoemde goederen is een kleine wijziging ingetreden, zo mag van reukwater i.p.v. een halve voortaan maar een kwart accijns vrij worden inge voerd, en dan nog in een aange broken flesje. Vroeger hinder de het niet of het flesje al dan niet aangebroken was. dag van officiële zijde te Tunis vernomen. Veertien opstandelingen wer den gevangen genomen en tach tig geweren en revolvers buitge maakt. Ook ten W. van Zaghoean heeft zich Maandagmiddag 'n ge vecht afgespeeld, waarin twintig opstandelingen werden gedood. Zes rebellen vielen met hun wa pens in handen van de Fransen. De orde-strijdkrachten leden geen verliezen. Het regeringsgezinde Perzi sche blad „Farman" heeft Zon dag gepleit voor een nieuw pro ces voor legerhoven tegen Mo hammed Mossadek op grond van nieuiw bewijsmateriaal, dat hij in verbinding stond met de verboden communistische Toe deh-partij. Het blad zei, dat dit bewijs materiaal onthuld was geduren de de processen van de laatste tijd tegen communistische le gerleiders. Het wist ook te mel den, dat de ex-premier opnieuiw ondervraagd zou worden en dat deze ondervraging tien dagen zou duren. De 'voornaamste openbare aanklager van het leger, briga dier Azmoedeh, zei Zondag niets af te weten van het heropenen van een onderzoek. Een vooraanstaande rege ringsgezinde afgevaardigde zei de tot een Reutercorrespondent, dat de regering een jaar geleden niet in de positie was Mossadek een zwaardere straf op te leg gen (hij kreeg inDecemiber drie jaar gevangenisstraf). Het was echter mogelijk, aldus de afge vaardigde, dat Mossadeks daden ernstiger waren dan toen was gerealiseerd. President Eisenhower heeft Maandag de Amerikaanse se naat verzocht de in Parijs geslo ten overeenkomsten, die voor zien in herbewapening van een souverein West-Duitsland, Igoed te keuren. De president zond de in Lon den en Parijs getekende docu menten naar de senaat. In een begeleidend schrijven verklaar de hij, dat de verdragen zijn ge baseerd op het verlangen van de vrije wereld naar vrede. De ver dragen zijn voortgekomen uit jaren van arbeid om Duitsland zijn onafhankelijkheid te herge ven en het verdeelde land op te nemen in het Westelijke verde digingsstelsel. De verdragen voorzien in her stel van de Westduitse souverei- niteit door beëindiging van de Amerikaans-Brits-Franse bezet ting, het opnemen van West- Duitsland in de N.A.V.O. en het opnemen van West-Duitsland en Italië in het pact van Brussel. Eisenhower verklaarde, dat de verdragen de vrijheid en gelijk heid van het Duitse volk verze keren en het gevaar van her leving van het Duitse militaris me vermijden. „De verdragen brengen geen enkel land in ge vaar. Integendeel, zij behoren tot de eerste grote practische experimenten van internationale bewapeningscontróle in de ge- geschiedenis". „De militaire kracht van West- Duitsland zal bij die van de an dere landen van de Atlantische gemeenschap worden gevoegd op een zodanige wijze, dat de ontwikkeling en het gebruik van de Duitse militaire bijdrage in overeenstemming met de behoef ten van het geheel zullen zijn", aldus de president. Hij drong er bij de senaat op aan de documenten te bestude ren, zodat spoedig na het begin van het nieuwe zittingsjaar in Januari tot ratificatie kan wor den overgegaan. Met zijn eigen brief zond de president ook een schrijven van minister Dulles aan de senaat, waar deze verklaarde, dat goed-' keuring van de verdragen „ver reikende en heilzame gevolgen" zal hebben, zoals: 1. Bevrediging van de Duitse verlangens naar gelijkheid in de gemeenschap van vrije volken; 2. Aanzienlijke versterking van het verdedigingspotentieel van de Atlantische gemeenschap; 3. Bescherming „tegen uiterst sterk militarisme als werktuig van agressief nationalisme", en 4. „Krachtige verzekering te gen hernieuwing van broeder moord" onder de Europese vol ken en aanmoediging van verdere politieke en economische eenheid. Sir Anthony Eden, de Britse minister van Buitenlandse Za l ken, heeft Maandag in het La gerhuis verklaard, dat de jong ste Russische nota, waarin een Europese conferentie ter bespre king van een veiligheidsverdrag1 wordt voorgesteld, „openlijk en uitdrukkelijk" gericht is tegen ratificatie van de Parijse over eenkomsten. Volgens hem moes ten de Westelijke landen zich niet door de nieuwe Russische voorstellen laten afleiden. De minister zei, dat Groot- Brittannië overleg over de nota moest plegen met zijn bondgeno ten en andere belanghebbende mogendheden. Volgens zijn per soonlijke, voorlopige mening be vatte de Russische nota, afge zien van de voorgestelde datum waarop een Europese conferen tie zou moeten beginnen, niets nieuws. "„Zoals het Lagerhuis weet meent de Britse regering, dat wij eerst de overeenkomsten van Parijs en Londen moeten goed keuren en uitwerken", aldus Eden. Zodra het Westen „even wicht en een gemeenschappelijk doel" bereikt heeft zal een basis zijn geschapen, van waaruit overeenstemming met het Oos ten gezocht kan worden. Minister Eden legde zijn ver klaring af in antwoord op vra gen van Clement Attlee, de lei der van de Labouroppositie. Op de vraag van Attlee, of hij voor stander was van volledige be spreking van de in de Sowjet- nota genoemde kwesties na ra tificatie van de overeenkomsten van Parijs, zei Eden, dat na de ratificatie een nieuwe toestand zou bestaan, die, voorzover de Britse regering aangaat, „de mo gelijkheid van verdere bespre kingen" niet zou uitsluiten. Voorts verklaarde Eden, dat de „ratificatie nu voortgang moet vinden. Dat is de eerste stap, die moet worden gedaan voor iets anders in overweging genomen kan worden". Op de vraag of dat betekende, dat dus voorlopig geen nieuwe Russische voorstellen in over weging genomen kunnen wor den zei hij: „Wij hebben nooit de deur gesloten en wij doen dat ook nu niet". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Vrij koud. In de «ochtend weinig bewol king, maar hier en daar mist. Over het algemeen weinig wind. Droog en vrij koud weer. WOENSDAG 17 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 6.41 7.22 Terneuzen 7.16 7.57 Hansweert 7.56 8.37 Walsoorden 8.06 8.47 MAAN op onder op onder Nov. 16 8.00 16.49 23.16 13.12 17 8.02 16.47 13.31 18 7.04 16.46 0.30 13.47 19 8.05 16.45 1.42 14.02 20 8.07 16.43 2.51 14.17

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1