De Begroting van Nationaal fonds tegen reumatiek ICcuiswoocctyuA&zte r p BP~ ■r wê Wat brengt de Radio? DE SCHEEPSBOUWER w W&mi Sify U 'm'M Zwaargewonde wielrijder langs de weg gevonden RECHTSZAKEN y Mijnramp in Belgisch Congo Vrouw met zakmes door haar echtgenoot dodelijk gewond Vonnissen in spionnage- proces te Oberschlema Er moeien zes maal zoveel bedden komen Overheid en bedrijfsleven slaan handen ineen u mMm Us\ Hj</ Hf Medische rubriek •V, r/Mwj£ /V/nJ/n/ mf//'} Verschenen is de memorie van Antwoord op het voorlopig ver slag van de Tweede Kamer in zake de begroting van Financiën voor 1955. Aan deze memorie zijn de volgende bijzonderheden ontleend: RAMPSCHADEN. De Wet op de Watersnood- schade 1953 is pas dit jaar in werking getreden. Op 1 Januari 1954 konden er dus nog geen ge vallen definitief zijn afgewik keld. De stand van de afwikke ling was op 1 September j.l.: Herstel (inclusief boerderijen) Zeeland gevallen Zuid-Holland 3294 gevallen Noord-Brabant 630 gevallen Totale verwoesting (exclusief boerderijen) Zeeland 16 gevallen Noord-Brabant gevallen Friesland en Gelderland 2 gevallen Zuid-Holland 15 gevallen Gevallen van onherstelbare schade aan een boerderij waren nog niet definitief afgewikkeld, omdat, evenals bij de oorlogs schade, voorshands is volstaan met de verlening van een voor' schot. In vrijwel alle herstelge vallen is eveneens een ruim voor schot gegeven. Er wordt naar gestreefd alle gevallen van wa- tersnoodschade voor 1 Januari 1957 af te wikkelen. DOMEINEN. Het ligt in (le bedoeling gedu rende de jaren 1954 tot en met 1956 in de Braakman polder totaal 26 landbouwbedrijven van 20 tot 52 ha uit te geven. Mogelijk komt hierin nog verandering om dat de wens is geuit een ge deelte van de ingepolderde Braak, man te bestemmen tot reservoir voor zoet water ten dienste van de watervoorziening van Zeeuws- Vlaanderen door de desbetreffen de waterleidingmaatschappij. Deze zaak vormt echter nog een onderwerp van overleg met de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Land bouw,- Visserij en Voedsel voor- ziening. Het ligt in de bedoeling bij de uitgifte van de boerderijen in de Braakmanpolder te werk te gaan op de gTondslag van de verhou ding der gezindten in de provin cie Zeeland. Dit is naar de mi nister meent, op goede gronden ook gedaan bij de uitgifte van de boerderijen in de Quarles- polder. Met betrekking tot de sanering van kleine landbouwbedrijven in de ruilverkavelingsgebieden heeft de minister zich afge vraagd of bij de uitgifte van boerderijen in de Noordoostpol der reeds nu niet rekening moet worden gehouden met de belan gen van de ruilverkavelingen. Temeer deed zich deze vraag voor omdat in verband met de bodemgesteldheid procentsge- wijze in de Noordoostpolder meer boerderijen geschikt zullen zijn om te worden gebruikt voor sanering van ruilverkavelingsge bieden dan in Oost-Flevoland, waar de grond in overwegende mate zwaar is. Daarom heeft hij mede namens zijn ambtgenoten van Landbouw en van Verkeer en Waterstaat de voorzitter van de commissie Hof stee, welke commissie op 12 Juli 1954 werd geïnstalleeerd om de regering van advies te dienen ten aanzien van het uitgiftebeleid van gronden in zijn geheel, ge vraagd te willen bevorderen, dat le commissie op korte termijn zo mogelijk vóór 1 Januari 1955 een tussenrapport uitbrengt over de vraag of bij de uitgiften in de Noördoostpolder ook bij voorrang in aanmerking zullen komen boeren uit gebieden, waar voor ruilverkaveling in uitvoe ring of in een voldoende verge vorderd stadium van voorberei ding is. ACHTERSTAND AAN SLAGREGELING. De achterstand in de aanslag regeling inkomstenbelasting en vermogensbelasting is inderdaad nagenoeg geheel ingehaald. Het streven is jaarlijks omstreeks 1 Juli een aanvang te maken met de aanslagregeling over 'tlaatst- verlopen kalenderjaar. Verdere vervroeging van dit tijdstip is technisch niet mogelijk. Overeenkomstig het opgestel de tijdschema is op 1 September 1954 een aanvang gemaakt met de aanslagregeling inkomstenbe lasting 1953 en vermogensbelas ting 1954. Deze aanslagregeling moet tegen 1 Augustus 1955 ge reed zijn. Het aantal posten waar van de definitieve aanslag over Te Sjinkolotowe, in de Belgi sche Congo, zijn bij een mijn. ramip 27 inlanders om het leven getanen. Het ongeluk heeft zich op 9 November voorgedaan, doordat een mijnschacht onder (water liep. De omgekomenen volgens latere berichten waren het er 25 bevonden zich op de onder ste verdieping van een lift kooi, die in de schacht afdaal de. De kooi kon niet tijdig ge noeg tot stilstand worden ge bracht, waardoor de onderste helft onder water kwam. De drie Manken en dertien negers die zich op de lbovenste verdieping van de liftkooi toe- vond en, wisten zich te redden. De slachtoffers zijn Donder dag begraven in tegenwoordig, heid van de gouverneur van de provincie, Wauthion. 1952 door verschillende oorzaken niet vóór 1 September 1954 kon worden geregeld, bedroeg minder dan 3 van het totale aantal uit gereikte aangiftebiljetten. Wat de aanslagregeling in de heffingen ineens betreft, deelt de minister mede, dat deze behou dens een klein aantal posten, dat om bijzondere redenen nog niet kon worden afgewerkt prac- tisch is beëindigd. Ultimo 1953 bedroeg het aantal aangiften, dat nog niet tot een definitieve aan slag had geleid 4067 stuks op in totaal 678.000 uitgereikte aangif tebiljetten. Op 1 October 1954 was dit aantal gedaald tot 1875 stuks. De afwerking van deze posten en van de nog niet beslis te bezwaarschriften eist geen bij zondere voorzieningen. INKOMSTEN. EN LOON BELASTING. Het vraagstuk van de tarieven voor ongehuwden heeft ook de belangstelling van de minister. De concrete vraag, in welke mate de inderdaad relatief gro tere draagkracht van deze groep in de tarieven tot uitdrukking moet worden gebracht, kan zijns inziens beter in beschouwing wor. den genomen bij de komende ge- dachtenwisseling over het thans nog in voorbereiding zijnde wets ontwerp tot verlaging van de ta rieven van Joon. en inkomstenbe lasting. OMZETBELASTING. Nu de omzetbelasting in ver band met de beantwoording van een aantal vragen in de memorie van antwoord een onderwerp van bespreking is, maakt de minister van de hier geboden gelegenheid gebruik het navolgende mede te delen. Bij de parlementaire behande ling van het ontwerp van wet op de omzetbelasting 1954 is aange kondigd, dat eën afzonderlijk wetsontwerp, de tussentarief. en weeldetabel betreffende, zou wor den ingediend voor het tijdstip waarop eerstgenoemde wetsont werp in werking zou kunnen tre den. Nu het evenwel in het voor nemen ligt onder meer in het ka der van de omzetbelasting tot be. paalde verlagingen over te gaan, waarbij aan wijzigingen in de werkingssfeer van de hogere ta rieven voor de omzetbelasting 'n plaats zal worden ingeruimd, heeft de regering het juister ge oordeeld de indiening van 't aan gekondigde ontwerp nog enige tijd uit te stellen, ten einde te vermijden, dat dezelfde materie tweemaal in kort tijdsbestek aan een herziening wordt onderwor pen. Daarom is overleg gepleegd met de commissie van voorberei ding uit de Tweede Kamer voor het ontwerp van wet op de om zetbelasting 1954, waarbij bleek, dat de commissie voor dat stand punt alle begrip had. In Heerlen-Hcerlerheide is een 30-jarige vrouw, zekere L. M. H., door haar man, de 37-jarige W. C., zodanig met een zakmes ge stoken, dat zij korte tijd later in het Heerlense ziekenhuis :s over leden. Het echtpaar had enkele uren tevoren in een danszaal te Heer len, waar het enigszins onder in vloed van drank raakte, onenig heid gekregen. De vrouw zou met andere mannen hebben ge flirt. Toen de echtelieden Don derdag na middernacht thuis kwamen, ontstond opnieuw een woordenwisseling, welke tot ge volg had, dat de man zo in woe de ontstak, dat hij met zijn zak mes de vrouw verschillende ste ken in de rug toebracht. De vrouw vluchtte daarna het huis uit, maar zakte op straat in elkaar. Zij kroop vervolgens terug tot vóór het huis, waar even later de van zijn werk ko mende bewoner van het bene denhuis het echtpaar bewoon de de zolderverdieping haar aantrof. Men bracht haar naar het ziekenhuis, waar zij Donder dagnacht omstreeks half twee overleed. De man was intussen in de woning gebleven. Hij werd daar door de Heerlense politie gear resteerd. Hij heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Onderdelen van de fiets lagen 50 meter verder in een sloot. Donderdagavond omstreeks acht uur is op ongeveer 500 meter van de grens van Zaandam in de ge meente Amsterdam in de gras berm langs de weg in bewuste loze toestand en met boven het linkeroog een diepe vleeswond aangetroffen de 25-jarige J. Both uit de Orionstraat Tuindorp- Oostzaan te Amsterdam. Het slachtoffer, dat in zorgwekkende toestand naar het Wilhelmina- gasthuis is vervoerd, kon in de loop van de ochtend nog niet worden gehoord. De politie staat bij de recon structie van het ongeluk voor verschillende raadsels. Zo werd naast de man, die volgens ver klaringen van kennissen een trainingsrit op zijn racefiets maakte, in de berm een totaal vernield voorwiel van deze race fiets alsmede een stuur aange troffen. Ruim vijftig meter ver der vond men aan de slootkant een fietspomp je en uit de sloot haalde men na dreggen het frame, zadel, trapstel, ketting en achterwiel, kennelijk behorende bij het bij het slachtoffer liggen de voorwiel. In de nabijheid van de heer Both lagen enkele delen van een auto, zoals een afgebro ken verchroomd vlaggemastje, scherven van een achteruitkijk spiegeltje en een afgeknapt stuk bout met een zeskantige moet, waarop sporen van zwarte lak, vermoedelijk afkomstig van een bumper. Ongeveer vijftien meter voorbij het slachtoffer werd een wielspoor aangetroffen van een vermoedelijk klein model auto. Hieruit heeft de politie afgeleid, dat de auto met matige gang uit de richting Zaandam moet zijn gekomen en op genoemde plek meer gas heeft gegeven, zodat beide linkerwielen zijn doorge slipt. De politie acht het bijna uitgesloten, dat de onderdelen van de fiets door de schok van de aanrijding vijftig meter ver der in de sloot terecht zijn ge komen. Verondersteld wordt, dat het frame aan de auto is blijven hangen en dat de bestuurder dit en de andere onderdelen van de fiets in de sloot heeft gedepo neerd. Ook de ligging van het slachtoffer vond men van dien aard, dat dit onmogelijk als ge volg van de aanrijding zo langs de weg terecht gekomen kan zijn als men het heeft aangetroffen. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. De 57-jarige G. K. uit Den Haag is Donderdagavond in toet ziekenhuis Zuidfwal overleden aan de verwondingen, die hij Donderdagmiddag bij een ver keersongeval had opgelopen. De heer K. reed omstreeks 17.45 uur op zijn fiets op de Soest- dijksdkade in de richting van het Veluweplein. Zonder op te letten op het achteropkomend (Verkeer (wilde de heer K. links af, de Coornhertstraat inrijden. Hij werd gegrepen door een personenauto, (bestuurd door de 36-jarige H. A. D. uit Den Haag. Het ^slachtoffer toekiwaim, ern stig letsel aan het hoofd. Om streeks half (zeven is de i heer K. in het ziekenhuis Zuidiwal overleden. (Een Oostdultse rechtbank te Oberschlema in Saksen heeft een radiotechnicus, Johann Stockhousen, die (bekend had ertsmonsters uit Oostduitse uraniummijnen in handen van de Amerikaanse inlichtintgen- dienst hefctoen gespeeld, tot le venslange gevangenisstraf ver oordeeld. De electricien Arthur Riedel kreeg vijftien jaar dwangarbeid. Drie andere verdachten wer den veroordeeld tot twaalf, acht en drie jaar dwangarbeid. Alle van spionnage beschul digde .personen zouden of voor de Amerikaanse geheime dienst of voor de Westdudtse organisa tie-Gehl en hefbfben gewerkt. Het Oostduitse persbureau A.D.N. (meldde later, dat de rechtbank; te Hall twee perso nen tot twaalf jaar dwangar beid heeft veroordeeld en de drie anderen tot respectievelijk tien, zeven en drie jaar. Zij waren schuldig (bevonden aan „actieve en militaire spionnage, verraad door het doorgeven van een belangrijke nieuwe productiemethode en andere daden ten gunste van het Ame rikaanse imperialisme", aldus A.D.'N. Nog altijd wordt in ons land een vijfde deel van het totale ziekengeld uigekeerd voor ar beidsverzuim. wegens reumati sche ziekten. Deze economische betekenis zou wel tot een ieders verbeelding moeten spreken, als dit niet reeds gebeurde door de -persoonlijke ellende, die reuma tiek meebrengt voor de lijders zelve en hun gezinnen. En toch begint pas moeizaam het begrip door te dringen, dat allen de handen ineen moeten slaan om de reumatiek, die zo uitermate verbreide ziekte, te toestrijden. /6 ft t/ ts /S Jf tJ ts 3i Thans is het dan eindelijk zover, dat overheid en toedrijfs- le.en dat samen gaan doen. Er is een nationaal reumafonds gesticht en de plannen voor een grote landelijke actie tot reu- matieklbestrijding, te houden in 1955, worden uitgewerkt. In het erecomité van deze stichting namen zitting: minis ter-president Drees, de minis ters 'Suurhoff en Van Thiel, de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, prof. Muntendam, directeur-generaal Horizontaal. 1. sinds; 6. kleur; 11. anno (afk.); 12. pl. in Canada; 14. bar; 16. zeer krachtig uitademen; 19. grondtoon; 20. wezen; 22. leed; 25. bloedvat; 26. pl. in Gelderland; 28. zoogdier; 29. onze (Fr.); 31. bijwoord; 32. per expresse (afk.); 33. takje; 35. naam en woonplaats; 37. kwijnt; 40. indien; 41. rang in het leger; 42. afgelegen; 43. vloeistof; 44. rivier in Nederland; 46. pers. vnw.; 47. nieuwe wereldtaal; 49. edelstenen; 52. persbureau; 54. aanslibbing; 56. maanstand (afk.); 57. en anderen (afk.); 58. ingedikt sap; 60. boom; 62. pers bureau; 63. dierenverblijf; 64. bijzonder; 67. meisjesnaam; 69. onmeetbaar getal; 70. molen trechter; 72. pl. op Ameland; 74. kerkelijk voorschrift; 77. ver laagde toon; 78. een misdaad be gaan; 79. heftige wind. Verticaal. 3--Jk 1. zangnoot; 2. aanwijzend vnw.; 4. muziekterm; 5. geheel de uwe (Lat. afk.); 6. octrooi; 7. bezittelijk vnw.; 8. mannelijk dier; 9. hetzelfde; 10. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.); 11. afwezig; 13. spantouw; 15. terustgesteld; 17. groet; 18. uit bouw; 21. slak zonder huisje 23. herkauwer; 24. meisjesnaam; 27. moed hebben; 30. hoeveelheid; 32. gestrenge protestant; 34. volk; 36. ieder; 38. water in Friesland; 39. Eng. telwoord; 40. vogel; 43. Fr. voegwoord; 46. balen; 48. vallei; 50. getreiter; 51. plaats in Italië; 53. zelfzuchtig mens; 54. met kleine teugjes drinken; 55. drank; 59. verlaagde toon; 61. inhoudsmaat; 62. bergweide; 63. Duits lidwoord; 66. tijdperk; 68. vis; 71. lidwoord; 73. verlaagde toon; 75. pers. vnw.; 76. zang- noot. Oplossing vorige puzzle. Horizontaal. 1. r-i.; 4. elle; 6. oker; 9. ai; 11. aard; 13. Aneta; 15.iets; 17. eens; 18. lood; 19. meel; 20. serum; 23. Aneta; 15. iets; 17. eens; 18. lood; 19. meel; 20. serum; 23. leer; 24. epos; 26. rede; 28. Dia na; 31. ton; 33. anker; 37. aks; p.p.; 40. in; 41. ora; 42. to; 43. roten; 44 jr.; 45. roe; 47. l.o.; 48. al; 50. ora; 53. porie; 55. art.; 57. egaal; 59. Etna; 61. oase; 63. toom; 65. eland; 67. lont; 70. maat; 71. deel; 72. span; 74. elite; 77. Emma; 79. t.a.; 80. Deli; 81. Erin; 82. op. Verticaal. 1. raam; 2. ia; 3. edelen; 4. jlasso; 5. en; 6. o.t.; 7. kalme; 8. .riolen; 9. at; 10. Isar; 12. ree; 14: eer; 16. Ede; 21. Est; 22. urn; 25. pap; 27. dan; 28. da; 29. ik; 30. aster; 32. otter; 34. Korea; 35. er; 36. ra; 39. pro; 40. Ina; 45. r.p.; 46. o.o.; 47. Let; 49. les; 51. ra; 52. al; 54. iemand; 55. aal; 56. ton; 58. Geleen; 60. netel; 62. adder; 63. test; 64."oma; 66. ami; 68. olm; 69. trap; 73. pa; 75. li; 76. te; 78. m.o. TWEE JAAR WEGENS VERMOORDEN VAN PASGEBOREN KIND. De arrondissementsrechtbank te 'Dordrecht heeft Vrijdagoch tend de 63-jarige C. van der N.de V. wonende in Sleeuwijk veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf zonder aftrek van praeventieve hechtenis. De ze; ivrc-uiw heeft veertien dagen geleden terecht gestaan, omdat ziiji het pasgeboren kindje van haar dochter op gruwelijke wij- ae om het leven had gebracht en het stoffelijk overschot, na het eerst -verborgen te hebben, in een vuilnisput had toegraven. De rechtbank achtte haar schuldig aan doodslag en aan het verbergen van een lijk om een geboorte te verhelen. De officier van justitie had drie jaar met aftrek geëist. der volks|,tzondaeidi alle com missarissen der Koningin, als mede dr J. F. I. van Breemen, onze oudste en vermaardste reumatoloog. Ziekenhuisverpleging Bedoeling van de actie is al lereerst het verzamelen van gelden om voldoende zogenaam de reumatoedden te verkrijgen in ons land. Men -bedoelt hier mee een aantal plaatsen in ziekenhuizen, die speciaal die nen voor het verplegen van reu. mapatiënten. Het staat vast, dat (bepaalde (vormen van reumatiek een zeer igoede kans op volledige gene zing maken, indien vroegtijdige toehandeling op een geheel daarvoor ingerichte ziekenhuis afdeling plaats heeft. Wij hebben in Nederland be hoefte aan 2000 -van dergelijke bedden, we beschikken er slechts over 350! Door het in dit opzicht bestaande tekort treedt helaas -blijvende invali diteit op bij een groot aantal personen, maar dat kon verme den worden. Nieuwe behandelingsmethoden. Over reumatiek praat ieder een mee. Weinigen hebben er erg in, dat deze ziekte de we tenschap voor een aantal zeer ingewikkelde vraagstukken plaatst. Geluikkiig zijn er juist in de laatste -jaren grote vorderingen in de behandeling van reumati sche ziekten (gemaakt. De reu matologen, specialisten cp dit gebied, zijn er echter van over tuigd, dat er heel wat meer te bereiken is, -wanneer onze on. derzoakingsv en geneesmetho den nog verder zullen zijn uit gebreid. 'Reeds enige jaren geleden nam de N.V. Organon te Oss (NJBr.) (het initiatief tot' het verlenen (van steun aan het reuma-onderzoek, tenwijl het Profylaxefonds, eveneens voort- gékomen uit het bedrijfsleven, sedert tientallen jaren bijdragen gaf voor de georganiseerde be strijding van reumatiek. Dr H. W. SCALONGNE. ZONDAG 14 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconcert; 8.30 Morgen wijding; 9.15 Koorzang; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.45 Strijkork.; 12.20 Apologie; 12.40 Gram.; 12.55 Cau serie; 13.00 Nieuws; 13.15 Lunch concert; 1340 Rondetafeigespr. over de Ned. Kath. Sportbond; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de kin deren; 14.30 Radio Philharm.ork.; 15.30 Toespraak; 15.45 Gram.; 16.10 „Katholiek Thuisfront over al!"; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Herdenkingsdienst; 18.00 Zangdienst; 18.45 Pastorale rubr.; 19.45 Nieuws; 20.00 Instr. octet; 20.15 Gevar. progr.; 21.00 Act.; 21.15 De gewone man; 21.20 Gram.; 21.30 Klankbeeld; 22.15 Fromenade-ork.; 22.40 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Amus. muz.; 8.50 Voor het platteland; 9.00 Sportmeded.; 9.05 Gram.; 9.45 Causerie; 10.00 Idem; 10.05 Voor de jeugd; 10.30 Remonstrantse kerkdienst; 11.30 Vraaggesprek; 1200 Sportspiegel; 12.05 Lichte muz.; 12.35 „Even afrekenen, heren!"; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.10 Meded. of gram.; 13.15 Voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Disco- caus.; 15.05 Voordr.; 15.20 Kamer orkest; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Klankbeeld; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport journaal; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Radiolympus; 19.30 Cabaret; 20.00 Nieuws; 20.05 Amus. muz.; 20.45 Hoorspel; 21.25 Orgel en tenor; 21.40 „Bij ons in het dorp"; 22.05 3. Met vereende krachten trekken de Saksers de boot zo dicht mogelijk tegen een lage duinenrij aan, waarbij Eric en zijn mannen waakzaam toekijken. De toestand is hier nog gevaar lijker dan op de boot, waar de gevangenen tenminste nog betrek kelijk gemakkelijk te bewaken waren. Maar de Saksers zijn veel te uitgeput om aan strijd te denken. Huiverend kruipen zij dicht bij een achter de wand van het schip waar zij enigermate beschut zijn tegen de storm. De meesten blijken bovendien doodsbe nauwd te zijn voor de felle bliksemschichten en donderslagen. Voor alle zekerheid beveelt Eric zijn mannen echter de bewaking niet te laten verslappen. Dan trekt hij alleen op onderzoek uit. Wellicht is er in de nabijheid een onderkomen te vinden voor het noodweer. Er is in de naaste '4 - jif omtrek evenwel geen spoor van menselijke bewoning te vinden en de lage duintjes bieden nog min der beschutting dan de wanden van de boot. Om niet het gevaar te lopen te verdwalen, keert Eric maar weer op zijn schreden terug. Terwijl drie krijgers de wacht op zich nemen, leggen Eric, Erwin, Axe en de vierde krijger zich te ruste om te trachten nog wat te slapen. Hoewel de gedachte aan de twintig Saksers, die op nog geen zes meter afstand van hen liggen, hem voortdurend door het hoofd spoken, wint de vermoeid heid het ten laatste toch van zjjn waakzaamheid. Hoe lang hij ge slapen heeft, weet Eric niet, maar eensklaps doet een zwakke kreet hem overeind schieten, juist op tijd om te zien, dat een aantal Saksers zich op zijn wachtposten storten. Gram.; 22.20 Brievenbeantw.; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws. BRUSSEL: 12.15 Lichte muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.45 Lichte muziek; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Belcanto-conc.; 15.30 Gram.; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Kamermuz.; 17.40 Gram.; 17.45 Nieuws; 18.05 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gevar. muz.; 21.30 Spaanse volks- muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Operet- temuz.; 23.00 Nws; 23.05 Lichte muz.; 23.30 Gram. MAANDAG 15 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Sportuitsl.; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 „Mastklimmen"; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Viool en piano; 11.20 Gevar. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vocaal ens. en or gel; 13.35 Gram.; 14.05 Schoolra dio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 5.30 Viool en cello; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Gram.; 16.40 Kamermuziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; J7.45 Regeringsuitz.; 18.00 Mannen koor; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Gram.; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgelconc.; 19.30 Parlementair comm.; 19.45 Viola da gamba-trio; 20.00 Radiokrant: 20.20 Metropole-ork.; 21.00 Hoor spel; 21.35 Gram.; 21.40 Kamer muziek; 22.00 Strijkorkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.45 Evangelisatie uitzending in de Hongaarse taal. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gfm.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Kamerork.; 11.45 Voordracht; 12.00 Metropole ork.; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 twee piano's; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Dansmuz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Causerie; 14.20 Orgelconc.; 14.45 Hersengym.; 15.05 Gram.; 15.50 Wetenswaardigheden uit alle lan den; 16.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Gram.; 17.50 Militair comm.; 18.00 Nieuws; 18.15 Amu- semensmuz.; 18.45 In en om de universiteit; 19.00 Gram.; 19.15 Bariton en piano; 19.45 Rege ringsuitzending; 20.00 Nws; 22.40 Argentijnse volksliederen; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Omroeporkest; 12.30 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 14.45 Idem; 15.00 Kamermuziek; 15.50 Graih.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Klankb.; 18.20 Pianorecital; 19.00 Nws; 19.40 Lichte Belgische muz.; 20.00 Ka merork.; 20.45 en 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muz.; 22.35 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 6