Uit de Provincie 91 Binnenlands nieuws Sportnieuws V7: KERKDIENSTEN VOETBAL. Zonrlag SCHAKEN ZONDAG 14 NOVEMBER. NED. HERV. KERK. Franse ambtenarenstaking TERNEUZEN. AXEL. AARDENBURG. CLINGE. HULST. KOEWACHT. SLUISKIL. ST. JANSTEEN. ZAAMSLAG. Nieuwe Amerikaanse autobanden Agenda Toen antwoordde Jezus en zeide tot haar: Groot is uw geloof, u geschiede gelijk gij wilt. Matth. 15 28. Dat heerlijke getuigenis van de Heiland geldt een heidense vrouw, de welbekende Kananese, wier geloof, zwaar beproefd en langdurig afgewezen, heerlijk overwon en bekroond werd. Wie heeft niet wel eens, beschaamd over eigen kleingeloof en lauw heid in 't gebed, stilgestaan bij leze heidense moeder! Wij zijn to spoedig uit het veld geslagen. Wat is dan het karakter van haar geloof, dat door de Here alzo wordt bekroond? Willen wij de Here verheer lijken in ons leven en veilig en rustig, als kinderen Gods be taamt, onze reis voortzetten? Het geloof, daarvoor nodig, kan alleen ons deel worden, als er in ons als in de Kananese een on bepaald vertrouwen in de Here en een onbepaalde overgave van ons zelf aan Hem gevonden wordt. Dan moeten wij Hem vol gen in stilheid, ook waar Zijn wegen ons raadselachtig zijn en duister. Daar moeten wij blijven vasthouden, op hoop tegen hoop, aan de overtuiging dat Hij alle dingen tot een heerlijke uitkomst z?1 brengen. Daar moeten wij aa- dit geloof ons vastklemmen, dat alles alles eerder mogelijk is dan dat Gods beloften niet ja en amen zouden zijn. Is het niet dat in ons hart de bede oprijst: „Here, vermeerder mij het geloof?" Ook deze bede heeft Hij nimmer afgewezen. Gij zjjt Dezelfde, o Heer, in macht [en medelijden Voor elk die tot U gaat, En weigert G' eerst een wijl, [o leer zo lang ons strijden Tot G' U verwinnen laat! (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. Axel: 10 uur Ds. C. B. Boere, van Groede; 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings. Hoek10 uur Ds. K. Verbeek van Hontenisse; 2.30 uur Ds. D A. ten Haaft. Hontenisse: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon ders. Sluiskil: 10 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel; 7 uur Vic. S. den Blaauwen, van Axel. Terneuzen: 10 uur Ds. J. Schol ten; 3 uur Vic. G. J. van Embden; 7.30 uur Ds. H. J. van Heerden, van Scheveningen. (Bijzondere dienst.) 10 uur: Dienst voor jongeren in „Bethel": de heer M. Loof. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 13 NOVEMBER. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 14 NOVEMBER. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet10 u. Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom Oogstdankdienst 6.30 uur Ds. M. de Jong, van Ter Aa (U.). Cadzand: 9.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Efjgen- daal. Groede: 10 uur Vic. S. den Blaau wen, van Axel. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. J. B. van Bork. Schoondijke: 10 uur Ds. M. J. W. Schopenhauwer; 4 uur Wika D. E. Hiensch, van Goes. (Streek- jeugddienst.) Sluis: 11 uur Ds. A. C. W. ten Cate. St. Anna ter Muiden: 2.30 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaam slag. IJzendijke: 10 u. Ds. C. Blomaard. (Dankdag voor het gewas.) Zuidzande: 9.30 uur Eerw. heer P. de Visser. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: Geen opgave. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur leesdienst; 4.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. Axel: Geen dienst. GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: Samenkomsten om 10 uur en 7 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 wv H.H. Mimen. Wcstdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H.H. Missen. GEMERKTE ZEEFOREL. De heer I. Kristensen, verbon den aan het zoölogisch station te Den Helder deelde ons aldus de redactie van het maandblad voor vissers „Visserijnieuws" Octobernummer) het volgen de mede. Op 14 Juli 1954 werd door een Helderse visser in een van zijn kommen langs de dijk een schotzalmpje (zeeforel) ge vangen, dat een klein groen plas tic plaatje droeg. Dit plaatje is ruim een halve cm in doorsnee en draagt een nummer. Het zat met een metalen draadje door de wor tel van de rugvin bevestigd. Bij navraag in Engeland kwam bericht van het Ministry of Agri culture and Fisheries, St Ste phen's House, Victoria Embank ment, London S.W. I, dat het schotje op 12 Mei 1954 was ge merkt en uitgezet in de rivier Tweed bij Berwick-on-Tweed aan de Engels-Schotse grens, dat is 550 km van de plaats van terug vangst, 2 maanden later. In deze twee maanden had het dier dus gemiddeld per dag ruim 9 kg af gelegd en was inmiddels gegroeid van 16,5 tot 21,6 cm. Voor elk gemerkt schotzalmpje, wordt 2.50 aan premie betaald. De meeste Parijse postbeamb ten zijn Vrijdagochtend normaal aan het werk gegaan, ondanks de oproep van de socialistische „Force Ouvrière" tot een staking van 24 uur. De staking is bedoeld als pro test tegen de door de vakbond te gering geachte loonsverhoging. De postsorteerders op de Parijse stations, die meestal de eersten zijn die aan een stakingsoproep gevolg geven, waren bijna alle maal op hun werk. Het Gare de Lyon was de enige uitzondering; daar was ongeveer 90 procent van de sorteerders afwezig. De centrale telefoon- en tele graafkantoren werkten met vol ledige bezetting. Volgens latere berichten leg den de meeste sorteerders op het station Saint Lazare het werk neer, evenals de laders op het Gare de l'Est. Ook was een aan tal lijnwerkers op postkantoren en andere postbeambten te Pa rijs in staking. De „Force Ouvrière" maakte bekend, dat het personeel van de radioverbindingen in de middag uren het werk zou neerleggen. De grote race. Het toneelwerk „De grote ra ce" (Grand National Night) van D. en C. Christie, dat de toneel groep „Oranjekwartier" op Woensdag 17 en Donderdag 18 November a.s. in het Concertge bouw voor het voetlicht zal bren gen is een thriller van zeer goed gehalte. Boeiend van begin tot eind zal het de bezoekers een avond van goed amusement bren gen. Vorige opvoeringen, zoals „Re becca" van Daphne du Maurier en „Een inspecteur voor U" van J. D. Priestley, staan er borg voor, dat genoemde groep, naast het komische genre, ook het meer ernstige spel met groot suc ces weten te brengen. Wij ver wachten volgende week dan ook weer een grote toeloop van lief hebbers van goed amateursto neel. Verbetering in nabij verschiet? In de omgeving van de Axelse Sassing constateerden wij dezer dagen dat aan de gevaarlijke rijksweg AxelSluiskil metingen werden verricht, hetgeen in ver band kan worden gebracht met de door overheidsinstanties in uitzicht gestelde verbeteringen van dit weggedeelte in de loop van 1955. Tevens functionneert nu op de Buthdijk een automatisch re- gistreerapparaat, dat het aantal passerende voertuigen noteert. De drukte op deze weg is, in verband met de bietencampag ne, momenteel enorm en het is te voorzien dat thans zal worden ingezien dat afdoende verbete ring en verbreding van dit weg dek spoedig haar beslag moet krijgen. Jaarvergadering A.S.V. In haar clublokaal „Poland" kwam Vrijdagavond de „Axelse Supporters Vereniging" bijeen onder voorzitterschap van de heer P. Deij. Nu het de v.v. „Axel" het, dank zij haar goede inzet van het sei zoen, zo goed gaat, is de vereni ging nieuw leven ingeblazen. De heer Arth. Hillaert bracht verslag uit over het vorige sei zoen, waarin A.S.V. een vijftal reizen organiseerde. Bij afwezigheid van de penning meester, de heer P. J. Scheele Rz, bracht de voorzitter diens verslag uit. Er bleek een batig saldo te zijn van 304,90. De mogelijkheid zal onder het oog worden gezien ook jeugd-le- den in de toekomst in de gelegen heid te stellen de uitreizen der v.v. „Axel" mede te doen maken, mits zij behoren tot de gezinnen der leden. De voorzitter deelde mede dat (voorlopig) besloten werd de uit reizen naar Noord-Brabant, één naar Walcheren en tenslotte ook naar Hontenisse (of Biervliet) mede te maken. Botersmokkel. Zich door de douane alhier be trapt ziende, liet een tweetal smokkelaars hun vrachtje boter, dat zij per rijwiel vervoerden, in de steek en wisten zich door de vlucht aan een bekeuring te ont trekken. De buit voor de douane bestond uit 100 kg roomboter ter waarde van 400. Boterfraude Donderdagmiddag j.l. nam de douane uit Nieuw-Namen een tot autobusje omgebouwde bestelwa. gen met 600 kg roomboter in beslag. Getracht werd de boter, die een waarde vertegenwoordigt van on geveer 2400, heimelijk naar Bel gië te vervoeren. Met betrekking tot deze zaak werden enkele arrestaties ver richt. Raadsvergadering. Onder voozitterschap van wnd burgemeester Warnier kwam de gemeenteraad bijeen. Het voor stel tot vaststelling van de diver se pensioengrondslagen werd onveranderd goedgekeurd. Bij het voorstel tot het verlenen van een titkering van 6% bezoldiging voor het gemeentepersoneel, zei- de de heer Blommaert dat de 6% toeslag voor velen niets zal be- kenen, daar zij een hogere loon- klasse zullen komen. De voorzitter zeide een nader onderzoek toe. Het voorstel tot intrekking van de verhuring van het sport terrein aan de Hulster Volleybal club werd goedgekeurd. Met de aankoop van een per ceel onbebouwde grond aan het Godsplein ging de raad accoord. De pachtovereenkomst van de ge- meenteweegBrug werd verlengd. De onbewoonbaar verklaring van diverse woningen bracht nog al enige discussie. De heer Van Arenthals was tegen onbewoon baarvar ifipring, daar vele perce len 6'ndër tussen zijn verbeterd. De heer Van Mierlo merkte op, dat de huurders goedkoop wo nen en als zij naar een nieuwe woning moeten, zullen zij veel meer moeten betalen. Een garantie van 200 werd verleend aan de commissie Jaar lijkse veemarkt. Aangenomen werd het voor stel tot vaststelling van een al gemene politie-verordening. De heer Martens merkte op dat B. en W. te veel macht verkrijgen. De mogelijkheid moet open blij ven om in beroep te kunnen gaan. Eveneens werd aangeno men het voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing der rioolbelasting. Het voor stel tot vaststelling van een ver ordening ingevolge de - winkel sluitingswet gaf veel stof tot pra ten. B. en W. stelden voor de winkels Dinsdagmiddag te slui ten, maar Zaterdag open te laten blijven tot 7 uur. De heer Van Mierlo was hier tegen. De kapperszaken en sla gerswinkels zijn reeds Dinsdag middags gesloten. In verband met het toeristenverkeer zou al gehele winkelsluiting zeer onge wenst zijn. De voorzitter merkte op, dat de kappers en slagers zelf hebben gevraagd om de Dins dagmiddags hun zaken te sluiten. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 3 stemmen en één onthou ding. Bij de rondvraag kwam de pas ingestelde kermis in Nieuw-Hulst genaamd de „Buurmans-kermis," ter sprake. De heer Willemstein zag gaarne dat deze kermis offi cieel werd vastgesteld met een vaste datum, evenals de Hulster- kermis. De voorzitter antwoordde dat hij deze zaak nader in het college van B. en W. zal bespreken. Hierna ging de raad in beslo ten zitting, waarna sluiting. Veefraude. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen alhier achterhaalden dezer dagen, wegens poging tot frauduleuze uitvoer buiten de aangewezen route, een zwart-bon- te kalfvaars ter waarde van 700. De smokkelaars wisten zich, dank zij de duisternis, tijdig uit de voeten te maken. Vergadering Sluiskilse midden, standers. Donderdagavond kwamen de Sluiskilse middenstanders in zaal Krijger bijeen, teneinde plannen te beramen voor de jaarlijkse St Nicolaasactie. In principe werd na veel gedebatteer besloten St Nicolaas per boot te laten arrive ren, waarna hij te paard een be zoek zal brengen aan de deelne mende winkeliers. Iedere winke lier zal op zijn eigen manier sur prises geven, in tegenstelling met voorgaande jaren, toen gemeen schappelijk Winkabonnen werden verstrekt. De Sint zal ook een bezoek aan het ziekenhuis brengen. Tot slot werd een bestuur ge kozen, bestaande uit de heren A. van Esbroeck, H. van Ooij en L. C. Smolenaers. Veefraude. Een dezer dagen achterhaalde de douane alhier wegens smok- keipoging naar België 2 zwart bonte drachtige vaarzen, ter waarde van in totaal 1400. De smokkelaars zelf wisten op het nabije Belgische grondgebied te ontkomen. Dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen, die de leden van onze postorderclub aan hen persoonlijk gericht iedere week opnieuw (in de ze St. Nicolaastijd zelfs een verdubbeld aantal) per post krijgen toegezonden. Kocht U ooit een étui van kalfs- plastic met daarin een rood- schrijvende en een blauw- schrijvende ball-point, com pleet voor nog géén gulden? Een plastic étui, zo knap ge maakt, dat het bijna niet van leer te onderscheiden is en twee ball-points, niet het reclame model, maar de be tere gevlamde uitvoering met koperen clip en ring. Voor de tekenaar en voor de school, als geschenk of voor eigen gebruikeen aan bieding voor iedereen. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub) zo'n étui met een rood- en een blauwschrij- vende ball-point voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM Raadsvergadering. Maandag a.s. komt de raad bij een ter behandeling van een uit voerige agenda. Naar aanleiding van het raads besluit tot opzegging van de ge meenschappelijke regeling inzake het bouw- en woningtoezicht de len Ged. Staten mede, dat dit al leen in behandeling kan worden genomen indien 2/3 der aangeslo ten gemeenten een dergelijk be sluit nemen. Tot nu zijn slechts 2 gemeenten hiertoe overgegaan. Binnenkort zullen, in Oost Zw.- Vlaanderen besprekingen wor den gevoerd teneinde te komen tot een voor de verschillende ge meenten aanvaardbaar voorstel. Verder bevat de agenda o.m. de volgende punten: Benoeming lid commissie van onderzoek der rekeningen en be grotingen, en van leden der ad viescommissie woonruimtewet. Voorstel tot electrificatie van enkele percelen aan de Kreek kant, de percelen van C. G. Ma- ris C 47 en C. Dekker C 196, be horende tot z.g. onrendabel ge bied. De P.Z.E.M. zal hiervoor bijdra gen 2569 en de belanghebben den 1791. (Indien zij zelf het graafwerk laten verrichten 833.) De gemeente zal als bij drage moeten voteren 2555 in eens of gedurende 15 jaar ƒ214 per jaar. B. en W. stellen voor tot dit laatste te besluiten. Voorstel tot vaststelling brand weerverordening en overeen komst inzake onderlinge hulpver lening. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling ter behartiging der belangen van zwakzinnige kinderen in Oost Z. Vlaanderen. Voorstel tot verbetering van de Achterstraat, Stoofstraat, Korte Delft, Noordstraat, Koepoort straat, restant Nieuw Zaamslag, Rozemarijnstraat en Drieschou- wenstraat. De totale kosten hiervan zijn begroot op 100.000. Voor 1955 is uit het fonds beschikbaar onge veer 55.000. In verband met deze werken stellen B. en W. voor de kasgeld lening van 100.000 bij de Rijks postspaarbank met een jaar te verlengen. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de keuringsdienst van vee en vlees. Voorstel tot verhoging bezoldi ging van het gemeentepersoneel. Voorstel tot goedkeuring wijzi ging begroting 1953 burgerlijk armbestuur. Aanbieding gemeenterekening 1952. De gewone dienst sluit met een nadelig saldo van ƒ5299,49 en de kapitaaldienst met een na delig saldo van ƒ78.403,18. VRIJHEID DUURDE NIET LANG. Donderdag is een verpleegde uit de centrale penitentiaire in richting te Scheveningen ont snapt, nadat hij onder de hoede van een bewaker op familiebe zoek was geweest. Zijn vrijheid heeft evenwel niet lang geduurd. Aan het eind van de middag heeft de 'politie te Voorburg de man aangetroffen bij familie al daar en hem naar Scheveningen teruggebracht. DE MOEILIJKHEDEN IN HET VLEES VERVOERBEDRIJF TE DEN HAAG OPGELOST. Naar A.N.P. verneemt heeft het voortgezet overleg tussen het college van rijksbemiddelaars en de looncommissie uit de stich ting van de arbeid enerzijds en de partijen, betrokken Dij de moeilijkheden welke gerezen wa ren in de beide vleesvervoerbe drijven in Den Haag, tot volledi ge overeenstemming geleid. NIJMEEGSE ELECTRICIAN BEKENDE NOG 'N AANSLAG. De 31-jarige electriciën P. van T. uit Nijmegen, die zoals is ge meld door de politie is aangehou den, verdacht van het plegen van een aantal diefstallen en bij een verhoor ook bekende een moord aanslag op een Amsterdams meisje te hebben gepleegd, heeft thans nog een bekentenis ge daan nl„ dat hij op 5 Mei 1952 in de bossen in de omgeving van het sanatorium „Dekkerswald" bij Groesbeek een aanslag heeft gepleegd op twee onderwijzeres sen. Op de genoemde dag werden de daar wandelende onderwijzeres sen bedreigd door een fietser, waarna één hunner om hulp be gon te roepen. De man trok een pistool en loste twee schoten, die beiden doel troffen: één in de maag en één in de longen van de om hulp roepende dame. Zij werd ernstig gewond. De andere dame kreeg een klap met de kolf van de revolver tegen het hoofd. Hierna koos de man het hazen pad. Hoewel direct een uitge breid onderzoek, mede met be hulp van politiehonden werd in gesteld, werd de dader van de aanslag nimmer gevonden. Tegenover brigade-oomman- lant Jansen van de rijkspolitie te Groesbeek heeft Van T. giste ren bekend ook deze aanslag te hebben gepleegd. Aanvankelijk ontkende hij, toen hem hiernaar werd gevraagd, doch toen hij met de dames werd geconfronteerd en deze hem als de dader herken den, hield hij zijn ontkenning niet langer vol. Van T. zal zich binnenkort voor de rechters moeten verantwoor den wegens twee aanslagen, als mede een veertigtal grote en kleine inbraken in de afgelopen maanden in de omgeving van Arnhem, Eist, Nijmegen en Groesbeek gepleegd. Bij navraag werd medegedeeld, dat Van T. reeds meermalen door de Justi tie is veroordeeld. AUTO TE WATER GERAAKT. Vrijdagmorgen om ongeveer half elf is in Loosduinen een vrachtauto in de Haagvaart te recht gekomen. De auto, die op de Haagweg reed, slipte ter hoogte van Witlust, sloeg over de kop en geraakte daarna te water. Van de drie inzittenden wist één uit de wagen te springen en zich zwemmende te redden. De beide anderen zaten in de cabine ge heel onder water. Een schipper, de heer Meeuwisse, die juist met zijn motorboot passeerde, beves tigde onmiddellijk een staaldraad aan de auto en kon, met hulp van omstanders, de cabine boven wa ter trekken. De twee personen, die zich nog daarin bevonden, waren reeds bewusteloos. Door direct toegepaste kunstmatige ademhaling kon een hunner weer bijgebracht worden. Voor het leven van de andere wordt ge vreesd. Naar het A.N.P. nader ver neemt, gebeurde het ongeval toen de bestuurder van de vrachtauto, de 18-jarige S B., trachtte een bus van de H.T.M. in. te halen. Op dat moment verhoogde de bus zijn snelheid, waardoor de vrachtauto nog sneller ging rij den. Dit had tot gevolg dat de wagen begon te slingeren. De 45-jarige H. B., die naast de be stuurder zat, werd bang en greep het stuur vast, waardoor hij het water inreed. De president van de American Chemical Society heeft in een bij eenkomst van de Columbia uni versiteit medegedeeld, dat in de Verenigde Staten autobanden zijn ontwikkeld, die een levensduur hebben van 160.000 km, practisch en vervaardigd kunnen worden in kleuren in overeenstemming met die van de carosserie. Hij zeide, dat de banden waar schijnlijk over drie a vier jaar verkrijgbaar zouden zijn. Aanbieding gemeentebegroting 1955. De begrotingscijfers voor de gewone dienst bedragen in ont vangsten en uitgaven 269.229,17 met een post voor onvoorziene uitgaven groot 4389,54. Voor kapitaalsdienst wordt het nadelig saldo begroot op 107.208,68. Geslaagd. Voor het dezer dagen te Utrecht gehouden examen voor vakbekwaamheid herenkapper slaagde de heer J. Proos, alhier. De bestuurder slaagde er in door het raampje te klimmen en naar de kant te zwemmen. Omstanders wisten de wagen te kantelen en H. B. en de derde inzittende, de 56-jarige H. N., uit de vaart te halen. De 18-jarige expeditieknecht W. E. Nieuwen- burg begaf zich hierbij gekleed te water. H. N., die ernstig letsel heeft opgelopen, is naar het zie kenhuis Zuidwal overgebracht, terwijl H. B. met onbekend letsel in het ziekenhuis Westeinde werd opgenomen. De vrachtauto is door de brand weer op het droge gehesen en naar het hoofdbureau van politie getransporteerd. ENQUETE ONDER BEJAARDEN TE DELFT. Als eerste gemeente in Neder land begint Delft volgende week met een enquête onder de be jaarden van 64 jaar en ouder. Het onderzoek, dat wordt inge steld op initiatief van het ge meentebestuur, in samenwerking met het Nederlands economisch instituut en de sociale raad, heeft ten doel gegevens te verzamelen over de behoeften van de be jaarden en de omstandigheden, waaronder zij leven. Met de resultaten van dit onderzoek hoopt het gemeentebestuur in de toekomst een programma te kun nen uitwerken op het gebied van bejaardencentra, verzorgingste huizen enz. De enquête, die onge veer een half jaar in beslag zal nemen, omvat omstreeks 5600 personen, woonachtig op plus minus 4009 adressen. Men heeft 15 gepensioneerden bereid ge vonden zich met het bezoeken van de bejaarden te belasten. METSELAAR MAAKTE DODELIJKE VAL VAN 10 M. De 63-jarige metselaar H. B. uit Den Haag is Vrijdagochtend van 10 meter hoogte gevallen en op slag gedood. Hij had metsel werkzaamheden verricht op het dak van een pand aan de Harstenhoekweg te Sche veningen. De kalkkuip, die hij had gebruikt, zou naar beneden wor den getakeld. B. haakte de kuip aan de takel. Op het moment dat hij naar beneden riep, dat men kon gaan takelen, schoot de bok los en viel van het dak. B. raakte daardoor zijn houvast kwijt en viel ook. Hij kwam met het hoofd op de stenen terecht. Zijn stoffe lijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuid- wal. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mandy". Concertgebouw, 8 uur: „Boem bij de luchtmacht". Collecte „De dag van het oorlogsgraf". Hotel „Centraal", jaarl. verg. van verzekerden Algem. Ziekenf. voor Z.-Vlaanderen. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Battlecircus". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mandy"; 2. u: „Boem bij de luchtmacht"; 4.30 uur: „Mandy". Concertgebouw, 8 u.: „Boem bij de luchtmacht". Café Oostende, 7 u.: Prijs- kaarting. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: „Battelecircus"; 8 uur: „Vrou wen zonder toekomst". ZONDAG 14 NOVEMBER. N. B. V. B. Twentse ProfsDe Graafschap VenloAlkmaar; Rotterdam Amsterdam; Den Haag—Rapid; Fortuna '54Utrecht. K. N. V. B. Eerste Klasse A. HeerenveenEnschedé; GVAV VSV; VitesseWageningen; Haarlem—HVC; AGOVV—Elink- wijk; LeeuwardenDWS. Eerste Klasse B. De VolewijckersGo Ahead; DOSVeendam; Zwolse Boys EDO; StormvogelsBe Quick (Gr.); HeraclesEnschedése Boys; NECAjax. Eerste Klasse C. VVVExcelsior; Sittardia— Willem II; NACHermes DVS; PSVRBC; XerxesLimburgia; BW— EBOH. Eerste Klasse D. EindhovepSparta; Juliana MVV; Emma—DFC; LONGA— ADO; SVVBrabantia; Feijen- oordNOAD. ZUID I. Tweede Klasse B. VlissingenRood Wit (W.); Alliance—DOSKO; TSC—Goes; MOC '39Baronie; Internos- Middelburg. Derde Klasse D. BiervlietHontenisse; METO Nieuw Borgvliet; RKFC— Corn Boys; HulstRCS; AxelZee- landia> Vierde Klasse G. YersekeSluiskil; Steen Oostburg; LuctorKoewacht; RIA (W.)Hoofdplaat; Aarden burgClinge; BreskensEMM. Reserve Tweede Klasse C. Terneuzen 2Zeelandia 2; RCS 2Breskens 2; Hontenisse 2Vlissingen 2. ONDERAFDELING ZEELAND. ZATERDAGCOMPETITIE. Tweede Klasse E. Hoek 1—Zaamslag 1; Spui 1— AZVV 1. Tweede Klasse F. Beren 1Zaamslag 2; Boys 2—Spui 2, Tern. ZONDAGCOMPETITIE. Eerste Klasse A. Groede 1IJzendijke 1. Eerste Klasse B. Vogelwaarde 1Volharding '32. Reserve Eerste Klasse A. Middelburg 3Aardenburg 2; Biervliet 2Oost burg 2. Reserve Eerste Klasse B. Hulst 2Luctor 2; Steen 2— Kruiningen 2; Goes 3—Sluiskil 2. Tweede Klasse A. Normannen 2Zuidzande 1. Tweede Klasse B. Axel 3Clinge 2; Hansw. Boys 2Hulst 3; Hontenisse 3— Ria 2 (W.). Derde Klasse A. Lewed, Boys 2Hoofdplaat 2. Derde Klasse B. Luctor 3Koewacht 2; Corn Boys 3Vogelwaarde 2; Rapen burg 2Steen 3. DERDE KLASSE D. De hoofdschotel is ditmaal de wedstrijd tussen Hulst en RCS. Het is moeilijk hier de overwin naar aan te wijzen. We houden het op een puntenverdeling. Bier vliet kan het, indien zij zich ten volle geeft, zeker tot een gelijk spel brengen. Ook in de ontmoe ting MetoNieuw Borgvliet ont lopen de krachten elkaar weinig. In Bergen op Zoom kan RKFC van Corn Boys winnen, terwijl Axel in staat is Zeelandia aan de zegekar te binden. VIERDE KLASSE G. YersekeSluiskil kan een over- winning van de bezoekers wor den. Oostburg, dat Zondag j.l. Luctor met 32 versloeg, zal in St Jansteen tegen Steen weinig kans krijgen. Luctor zal morgen wel geen fout maken en Koe wacht met lege handen retourne ren. Hoofdplaat heeft in West- dorpe de beste troeven. In Bres kens mag de thuisclub *iiet teveel moeite hebben met EMM. Inte ressant belooft Aardenburg Clinge te worden. Een uitslag schommelende rond het gelijke spel zal wel het resultaat zijn van deze ontmoeting. ONDERAFDELING ZEELAND. TWEEDE KLASSE E. Hoek krijgt direct de kans om revanche te nemen voor de in Zaamslag geleden 3-1 nederlaag. Maar dan zal Hoek toch zeker geen strafschoppen meer mogen missen, indien zij er weer te ne men krijgt. Wellicht heeft men in Hoek deze week duchtig getraind in het nemen van penalties. Spui ontvangt AZVV en het zou ons niet verwonderen wanneer dit op een nederlaag voor de bezoekers uitliep. Oost burg versloeg Breskens. Voor de 2e klasse C van de Zeeuwse schaakbond won Oost burg met 6%— 3V-z van Breskens. De gedetailleerde uitslag: Oostburg Breskens C. Jansen SrJ. Hovestadt C. Jansen JrPunt P. JansenA. Scheele 10 P. RisseeuwJoh. de Smet W. J. de WolfL. de Vlieger 1—0 J. SchakelIz. Verdujjn P. CatsmanStuij 01 J. JansenKotvis H. de RidderGoethals 10 B. BruggemanVan Melle: 10 Totaal 6%—3% COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 12 November. Per 100 stuks in guldens: Sla 4.70—8. Per stuk in centen: Bloemkool A 27—51, B 11—34, C 9—14. Per bos in centen: Selderij 8, Peen 1330. Per 100 kg in guldens: Bintjes II 6.40. Per kg in centen: Andijvie 6 14; Rode kool 22; Savoye kool 12 —19; Br eekpeen B 12; Prei 22 31; Knolselderij 4—12; Spinazie II 1519; Spruiten 4553; To maten 62; Uien II 411; Witlof 46—63. Appelen (per 100 kg in gul dens) Goudreinetten K 1014, F 58; Jonathan AA 30.2032, A 26.3030, B 24.70—26.50, C 20.80 —22.60, H grof 20—22.60, H I 16 —20.50, H II 8—11, K 14—19, F 11; Overige soorten 327. Peren (per 100 kg in guldens)i Comtesse de Paris A 26.2028, B/C 25.10—26.90, H grof 23.20— 25, H I 22.20—24, F 8—16.50; Overige soorten 312.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2