Belgische regeringsverklaring Eisenhower over bij Japan het vliegincident De kwestie ven de zeesluis te Terneuzen in 1955 opgelost De Saarovereenkomst en de bekrachtiging der Londenseen Parijseverdragen in W.-Duitsland De slachtoffers der Maloed- feesten te Beïroet Fate m i terechtgesteld Het nationalisme in Algerije «Firefly» van M.L.D. op Curagao verongelukt Honorering van algemene huisartsen ziekenfondsen Bezoek van de Keizer van Ethiopië aan West-Duitsland WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Interview met Tito Aardverschuiving h Philippijnse steengroeve 200 «Sabre»-straaljagers type f 86-f in de V. S. tijdelijk de lucht 'niet in «Foreign Office» niet recente publicatie verantwoordelijk voor van oorlogsstukken Onrust onder stammen in Zuid-Soedan Botsing tussen Franse valschermjagers en opstandelingen Binnen 10 uur van NewYork naar Amsterdam Australische Huis van Afgevaardigden aanvaardt omstreden arbeidswet Parlement van Neder-Saksen verwerpt Saar-akkoord Ï1 fh-eiikertng bit Abonnement: Temeuzeti Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 11 NOVEMBER 1954. 9e Jaargang No. 3302. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.—» iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Het dienstjaar 1953, waarvan de afsluiting door de vorige (Ka tholieke) regering werd uitge steld tot 31 Mei 1954, eindigde met een tekort van 3 milliard francs, zo heet het in de rege ringsverklaring, die de Belgische premier, Achiel van Acker, gis termiddag namens zijn liberaal- socialistische regering in Kamer en Senaat heeft afgelegd. De ver meerdering der belastingont vangsten en de vermindering der uitgaven, waartoe de nieuwe re gering besloot, hebben, aldus Van Acker, evenwel een opmerkelijke verbetering in de financiële toe stand gebracht. De Belgische eerste minister maakte hierna gewag van wat zijn regering gedaan heeft. Dë duur van de militaire dienst plicht werd verlaagd van 21 tot 18 maanden, het staatspensioen der gehuwde arbeiders werd op 28.000 fr. per jaar gebracht, dat der ongehuwde op 18.700 fr. en dat der weduwen op 14.000 fr. meer dan 361.000 arbeiders pro fiteren van deze maatregel. Het staatspensioen voor employe's werd. met 2000 fr. per jaar ver hoogd. De ziekenfondsen ontvin gen toelagen ten bedrage van 300 millioen fr. In de zes maan den, dat de liberaal-socialistische regering thans aan het bewind is, daalde het aantal werklozen met 55.000 tot 160.000 (waarvan 118.000 volledig werkloos). Deze werkhervatting op grote schaal levert de Belgische schatkist een besparing van 1,5 milliard fr. per jaar op. Wat haar schoolpolitiek be treft, wil de regering de voor waarden scheppen voor een echte en duurzame schoolvrede. Spre kende over de wereldtentoonstel ling 1958 verklaarde Van Acker dat alles zal worden gedaan om deze tot een succes te maken. De kwestie van het gebruik der talen bij het onderwijs en de over heidsinstellingen zal geregeld worden op een wijze die rekening houdt met zowel de Vlaamse als de Waalse grieven. De prijspolitiek der regering zal er op gericht zijn het prijsni veau te stabiliseren en dat van de nabuurlanden te doen benade ren. België ondergaat in ruime mate de ongunstige weerslag van zijn te hoog prijspeil. Dit geldt zowel voor de uitvoer als voor de E. K. S. G. en de Benelux accoor- den. Er zal naar gestreefd worden de prijzen van steenkool en elec- triciteit te verlagen. De regering is vastbesloten de Belgische pro ductie te verdedigen tegen naar dumping zwemende concurren tie- Zich bewust van het belang der kernenergie en van de gron dige wijzigingen, die deze in de techniek en economie teweeg zal brengen, zal de regering ener zijds onderhandelingen voeren met het buitenland, anderzijds maatregelen in het binnenland treffen. Het wetenschappelijk onderzoek zal worden aangemoe digd door de toekenning van gro tere credieten. Wat betreft de Stop van Ternaaien, de verbin ding AntwerpenRijn en de sluis van Terneuzen, is de regering voornemens in 1955 een oplossing aan deze vraagstukken te geven. Op landbouwgebied zal een poli tiek op lange termijn worden ge voerd, die ten doel heeft de Bel gische landbouw een dusdanige positie te verschaffen dat zij in staat is aan de buitenlandse con currentie het hoofd te bieden. De Belgische premier ver klaarde verder nog, dat de Bene- lux-regeringen een verdrag heb ben opgesteld betreffende de ver plichte verzekering van auto's. Dit verdrag zal binnenkort wor den getekend. Tenslotte zei de heer Van Acker nog, dat de rege- rine de invoering van een ar beidsweek van vijf dagen in over weging zal nemen. Aangaande de militaire politiek zei hij, dat het toezicht op de militaire uitgaven zal worden verscherpt. Aan de opleiding van de gevechtseen heden zal bijzondere aandacht worden besteed. In de regeringsverklaring wordt voorts de verzekering gegeven, dat de bekorting van de dienst- tyd geen invloed zal hebben op België's bijdrage tot de Weste lijke verdediging. „Wat de internationale zaken aangaat, streeft de regering naar veiligheid, vrede en Westelijke eenheid, zoals door iedere Belg wordt gewenst." President Tito van Zuid-Slavië heeft in een interview met het blad „Dépêche du Midi" ver klaard te geloven, dat een vreed zaam samenleven van Oost en West noodzakelijk en mogelijk is. De normalisering der betrek kingen tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië was begonnen op ini tiatief van het eerste land. Zuid- Slavië was hierop ingegaan, zon der dat het daardoor zijn buiten landse politiek behoefde te wijzi gen of moest vrezen voor zijn on afhankelijkheid. President Eisenhower heeft Woensdag verklaard, dat de si tuatie met betrekking tot het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig bij Japan niet duidelijk is Hij weigerde het Sowjet-optre- dën in deze ronduit te veroorde len. Zoals bekend werd het toe stel, een „Superfort" van de ma rine in het afgelopen weekeinde bij Hokkaidó door Sowjet-jagers omlaaggeschoten. De president zeide op zijn weke lijkse persconferentie, dat het in cident onduidelijke aspecten ver toonde, zodat men niet met zeker heid kon zeggen, hoe het gebeur de zich had toegedragen. Het inci dent vond plaats in een gebied, dat door enerzijds de Sowjet-Unie en anderzijds de V.S. en Japan wordt omstreden. De Sowjets ma ken aanspraak op een kleine groep eilanden vlak ten zuiden van de Koerillen. Doch dit stand punt is nooit door de V.S. of Ja pan aanvaard, aldus Eisenhower. Hij legde er de nadruk op, dat z.i. de V.S. de benadeelde partij zijn en recht hebben op beleefde De brand, die Zondagavond j.l. te Beiroet is uitgebroken, toen ter gelegenheid van het Moham medaanse Maloedfeest georgani seerde optochten door de stad trokken, heeft meer dan driehon derd slachtoffers geeist, waaron der ruim twintig doden, talrijke personen met zeer ernstige brand, wonden en blinden. Er wordt een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de brand en de daarop 'gevolgde pa niek Deze laatste is, volgens de Vijftig Philippijnse arbeiders zijn Woensdagochtend tengevol ge van een aardverschuiving in een steengroeve bij het dorp San Guillermo, 35 km ten Z.-O. van Manilla, bedolven. Volgens de eerste berichten zijn drie lijken geborgen en heeft men vier zwaar gewonden ge vonden. Men vreesde, dat het merendeel van de anderen is om gekomen. Hoessein Fatemi, de gewezen Perzische minister van Buiten landse Zaken, is Woensdag we gens verraad tegen de sjah door een executiepeloton van 't leger doodgeschoten. Fatemi, die 37 jaar is gewor den, is vorige maand door een krijgsraad ter dood veroordeeld. Hij is beschuldigd van pogingen om de monarchie omver te wer pen en een republiek in commu nistische stijl te stichten. De sjah heeft op 6 November een laatste beroep van Fatemi afgewezen. Fatemi was Mossadeqs minis ter van Buitenlandse Zaken. Hij wordt wel diens „kwade genius" genoemd. Libanese pers, in de hand ge werkt door wanordelijkheden en ongedisciplineerd optreden, en zij zou begonnen zijn in een optocht, waaraan door talrijke kinderen van elf tot vijftien jaar werd deelgenomen. Het dagblad „Aldahaf" maakt met dankbaarheid gewag van de hulp, die de Libanese Christenen hun getroffen Mohammedaanse landgenoten onverwijld hebben geboden. De Rode-Kruisverenigingen van Canada, Nederland en Zwit serland hebben flessen bloedplas- ma en hoeveelheden van een se rum tegen tetanus ter beschik king gesteld. De Westduitse, Oos tenrijkse en Zweedse Rode-Kruis verenigingen overwegen even eens het zenden van plasma. antwoorden en een onderzoek van de zaak. Hij voegde hieraan toe, dat de andere partij, de Sow jet-Unie, een aanzienlijk andere houding had aangenomen dan bij dergelijke voorvallen in het ver leden. De Russische houding scheen, volgens Eisenhower, meer verzoeningsgezind. Hoewel dergelijke incidenten niet altijd zo volkomen duidelijk waren als men op het eerste ge zicht zou zeggen, waren de V.S. van oordeel, dat het neergescho ten toestel het recht had zich te bevinden, waar het was. Het pro test aan de Sowjet-regering was in opdracht van Eisenhower ver zonden. Gevraagd naar zijn mening over een eventueel gebruik van jachttoestellen om verkennings vliegtuigen te escorteren, zeide de president, dat, wanneer vliegtui gen worden gebruikt voor nood zakelijke of wenselijke doelein den in gevaarlijke gebieden, zij hiervoor ook speciaal uitgerust moeten zijn. Indien echter ver kenningsvliegtuigen escorte be; hoefden in een gebied, waar zij zich mochten bevinden, moesten jachtvliegtuigen worden ge bruikt. Op een vraag van een corres pondent, waarom de V.S. na de oorlog er mee hadden ingestemd de Koerillen, die vroeger aan Ja pan behoorden, aan de Sowjet- Unie over te dragen, antwoordde Eisenhower, dat hij dit werkelijk niet wist. Hij had n.l. gedurende de oorlog geen van de conferen ties met de Russen over 't Verre Oosten bijgewoond en nooit ge sproken met een van de voor naamste deelnemers aan dit over leg. voorwaarden met betrekking tot het gebruik er van hebben ver bonden. Hij voegde hieraan toe, dat met de Chinese nationalisten onderhandelingen gaande zijn over de betrekkingen tussen bei de landen. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat de commandant van de basis te Nellis in Nevada tijdelijk het ge bruik van tweehonderd op deze basis gestationneerde „Sabre - straaljagers van het type F 96 F „Sabre" heeft verboden naar aanleiding van ongelukken die zich de laatste tijd met dit type hebben voorgedaan. Toegevoegde protocollen, die de in Parijs gesloten Saar over eenkomst op een voor Duitsland bevredigende manier uitleggen, zijn thans ook door de kleinste der Bonnse coalitiepartijen ver langd, namelijk door de Duitse partij. Deze partij had zich tot dusverre, in tegenstelling tot de liberalen en de vluchtelingen, nog niet duidelijk over het verdrag uitgesproken. Zij heeft thans haar fractie in de bondsdag aan bevolen om alle middelen te baat te nemen om de „zwaarwichtige onduidelijke punten" in de Saar overeenkomst op te helderen. In het bijzonder wenst de partij een scheidsgerecht en een adviseren de commissie der garanderende mogendheden in het leven geroe pen te zien, die bij meningsver schillen over de uitvoering der overeenkomst gehoord zouden kunnen worden. Voorts wil de partij de plichten en bevoegdhe den van de commissaris voor het Saargebied nauwkeurig omschre ven zien. De Duitse partij heeft hierme de, hoewel in minder scherpe vorm, de zijde gekozen der beide coalitiepartijen, die zich tegen de Saar-overeenkomst in haar huidi ge vorm verzetten. Een der lei ders der christelijke partij, Ger- stenmaier, heeft naar aanleiding daarvan nog eens gewaarschuwd voor „overdreven interpretatie wensen", waardoor voor Duits land verworven voordelen weer op het spel gezet zouden kunnen worden. Een woordvoerder der regering deelde Woensdag mede, dat dr Adenauer deze keer Frankrijk wil laten voorgaan bij de ratificatie der verdragen. De eerste lezing van de verdragen in de bondsdag wil men thans laten samenvallen met het ratificatiedebat in de Franse nationale vergadering op 16 tot 18 December. Nog altijd is volgens de woordvoerder niet be slist of de regering het Saarver- drag tegelijk met de andere Parij se verdragen tër ratificatie zal aanbieden. De deskundigen zijn het er namelijk nog niet over eens of een ratificatie van het Saar verdrag nodig zal zijn, doch zij hellen wel over naar een ont kenning van deze vraag. Dat neemt niet weg, dat de bondskan selier in elk geval een uitspraak van het parlement ook over de overeenkomst over de toekomst van de Saar wenst. De Parijse verdragen zullen waarschijnlijk reeds volgende week worden voorgelegd aan de bondsraad, de vertegenwoordi ging der landen. Deze raad heeft drie weken beschikbaar voor het indienen van zijn bezwaren. De landdag van Nedersaksen heeft gisteren het voorbeeld van het in meerderheid socialistische land Hessen gevolgd en het Saarsta- tuut van de hand gewezen. Eer der had de landdag van Rijnland- Palts, waarin de christelijken do mineren, op nieuwe onderhande lingen aangedrongen. De „Daily Mirror" heeft een ar tikel gepubliceerd, waarin het Britse ministerie van Buitenland se Zaken is uitgenodigd ophelde ring te geven over de recente pu blicatie van stukken, welke han deleden over de Duitse buiten landse politiek in de tweede we reldoorlog en waarin de naam van de hertog van Windsor werd genoemd. De hertog heeft, als ge meld, verklaard dat dit laatste volkomen ten onrechte is ge. schied. Op een Dinsdag gehouden pers conferentie is de mening van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken over deze aangelegen heid gevraagd. De woordvoerder zeide: „In de overeenkomst van het ministerie met persvertegen woordigers betreffende de publi- Een groep stammen in Zuid- Soedan is tegen bestuursambte naren van de Soedanese regering in opstand gekomen. Aldus werd Woensdag te Khartoem verno men. De inspecteur van het dis trict Renk in de provincie van de Boven-Nijl, Abdoel Sadi Ghan- doer, werd door leden van de Noeer-stam met een dolk gesto ken Hij werd in ernstige toe stand naar een ziekenhuis te Khartoem overgebracht. De Soedanese regering neemt alle noodzakelijke maatregelen voor het kalmeren van de onrust van de Noeers en het herstellen van de orde in de provincie van de Boven-Nijl, aldus berichten uit Khartoem. De Franse troepen hebben Dinsdag de zuidelijke trajecten van de grens tussen Algerije en Tunesië afgegrendeld om de infil tratie van Tunesische opstande lingen naar het gebied van Auresm, waar zich rebellen op houden, te verhinderen. De grote Franse campagne met tienduizend man troepen werd Dinsdag voortgezet. Er werd door de opstandelingen weinig tegen stand geboden. In de laatste 24 uur kwamen alleen een groep op standelingen en twee compagnie ën valschermjagers in botsing tussen de bergtoppen, 2 km ten zuiden van het dorp Foem-Toeb. In Algerije heerste verder een betrekkelijke rust. Een brandbom te El Arrouch, tussen Constanti- ne en Philippeville, veroorzaakte brand in een opslagplaats met kurk De telegraafdraden tussen DE V.S. EN NATIONALIS TISCH CHINA. De president sprak berichten tegen als zou de Amerikaanse re gering de Chinese nationalisten op Formosa opdracht hebben ge geven hun aanvallen op het Chi nese vasteland stop te zetten. De V.S. trachten met hun partners te onderhandelen en zij geven hun geen bevelen, aldus Eisenhower. Hij gaf toe, dat de V.S. aan het verschaffen van zeker materieel EEN DODE. Een „Firefly" van de Marine Luchtvaartdienst is gistermiddag nabij het dr Albert Plesman-vlieg- veld te Willemstad op Curacao verongelukt. De vlieger werd ge dood. Zoals bekend is op Curacao een M.L.D.-squadron gestationneerd. Het omvat ongeveer tien vliegtui gen. Het ongeluk met de Firefly gebeurde omstreeks het middag uur plaatselijke tijd, dat is onge veer 18.30 uur Nederlandse tijd. De verongelukte vlieger is de korporaal F. Renkema uit Berkel. Het in de Nederlandse Antillen gestationneerde squadron van de VAN STEIGER GEVALLEN EN GEDOOD. De 38jarige H. M. uit Amers foort is gistermorgen tijdens werkzaamheden op een militair bouwwerk aan de Leusderheide van een veertien meter hoge stei ger gevallen. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. M.L.D. het z.g. squadron 1 is belast met de voortgezette ge vechtsopleiding. Omtrent de toe dracht van het ongeluk heeft men in Den Haag nog geen nadere bij zonderheden ontvangen, aldus deelde de M.V.D. desgevraagd mede. De voorlopige standaard-over eenkomst ziekenfonds-huisarts 1954 bevat een voorlopige rege ling van het basis-honorarium van huisartsen. Volgens deze voorlopige regeling betalen in af. wachting van de definitieve rege ling de algemene ziekenfondsen aan de huisartsen over ten hoog ste 3000 zielen per arts een hono rarium van 7 en over het aantal zielen per arts boven 3000 tot en met 4000 een honorarium van 5 per ziel per jaar. Voor wat be treft het aantal zielen boven 4000 is het honorarium eveneens op 5 per ziel per jaar gesteld, maar was bepaald, dat daarvan 2 door de fondsen zou worden gere serveerd. Later hebben door par tijen aangewezen economisch-des- beide plaatsen waren op een aan tal plaatsen doorgesneden. In het gebied van Oran nam de politie zes verdachten gevangen nabij Rio Salado, die bekenden wapens en explosieven te hebben opgeslagen. Te Er Rahel, in dezelfde streek, werden 25 zelf-gemaakte bommen in een fabriek voor springstoffen gevonden. In een tabakswinkel te Algiers ontdekte de politie een klein arse naal. De burgerbevolking ging te Ti- zi Resiff in het gebied van Kaby- lie dertig opstandelingen te lijf, die door de politie werden opge bracht. Toen de orde was her steld, bleek een opstandeling te zijn gedood, een was stervende en verscheidene waren gewond. Franse patrouilles berichtten Dinsdag een Tunesische opstan deling, die gewapend was en een khaki-uniform droeg met het ken teken van „Het Tunesische bevrij dingsleger", in het zuiden gevan gen te hebben genomen. catie van een aantal stukken, be trekking hebbende op de afgelo pen oorlog, is bepaald dat de be trokken journalistenvolledige vrijheid van keuze hebben aan gaande de documenten, waarvan zij de inhoud openbaar willen ma ken". De woordvoerder, die een exem plaar van de „Daily Mirror' waarin het artikel verscheen, bij zich had, wees de journalisten er op dat de aangehaalde zinsnede was vermeld in een inleidend stukje tot het artikel. De labourafgevaardigde Will Nally heeft in het Lagerhuis pre mier Churchill schriftelijk ge vraagd „waarom de hertog van Windsor niet op de hoogte is ge steld van het voornemen om deze brieven te publiceren en welke maatregelen de regering denkt te nemen om in volgende publica ties het dementi van de hertog op te nemen". STAND VLUCHTELINGEN ACTIE: 1.084.000. Het comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 54.000 aan bijdragen ontvangen. Daardoor is het totaal verzamelde bedrag ge worden 1.084.000. VOOR DE VLUCHTELINGEN. In de Zuidhollandse gemeente Moerkapelle is ten bate van de vluchtelingenhulp een inzameling gehouden. Deze heeft 758.05 op gebracht, hetgeen gemiddeld 0.69 per inwoner of 2.53 per gezin is. In het ingezamelde bedrag zijn niet begrepen de afzonderlijk per giro overgemaakte giften, noch de bedragen, die door loonacties bijeen worden gebracht. Keizer Haile Selassie van Ethiopië, die een officieel be zoek aan West-Duitsland brengt, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat hij met Euro pese landen onderhandelingen voert over verscheidene leningen voor investeringen in Ethiopië, welke leningen van gelijke aard zijn als die, welke reeds met de wereldbank werd gesloten. De Keizer verklaarde verder, dat de Westduitse industrieën 'n steeds belangrijker wordende rol gaan spelen in het handelsverkeer met Ethiopië. In antwoord op een vraag, welke rol Ethiopië zou kunnen spelen in de koude oorlog tegen het communisme, antwoordde de Keizer, dat het vraagstuk van de oude oorlog in Ethiopië geluk kig niet bestaat. kundigen verklaard, dat uit te hunner beschikking gekomen en quête-materiaal voorlopig kan worden geconcludeerd, dat de de- gressie der kosten van niet-apo- theekhoudende huisartsenpraktij ken zodanig is, dat zij kan wor den geacht te zijn gedekt door de bestaande vermindering van het honorarium van 7 voor de eer ste 3000 zielen tot 5 daarboven. Daarom verklaarden de deskundi gen, dat geen aanleiding bestond, de blokkering van 2 per ziel bo ven 4000 zielen te handhaven. Als gevolg hiervan hebben de organisaties van algemene zie kenfondsen en de Koninklijke Ne derlandse maatschappij tot bevor dering der geneeskunst gezamen lijk besloten, dat de reservering ongedaan wordt gemaakt en het hoofdelijk per arts gereserveerde bedrag wordt uitbetaald. De zie kenfondsraad heeft dit besluit goedgekeurd. De voorzitter van de zieken fondsraad heeft aan de algemene ziekenfondsen verzocht, de sedert 1 Juli 1953 gereserveerde bedra gen zo spoedig mogelijk aan de desbetreffende artsen over te maken en tot 1 Januari 1955 de huisartsen te honoreren overeen komstig de regeling, zoals deze thans is gewijzigd. Uiteraard is het bovenstaande alleen van toepassing ten aanzien van artsen, wier overeenkomst met het ziekenfonds door de raad is goedgekeurd of mag worden geacht te zijn goedgekeurd, aldus een communiqué van de zieken fondsraad. De K.L.M Super-Constellation PH—LKB „Positon" is Woens dagmorgen, na een zeer snelle vlucht, van New York op Schip hol gearriveerd. Dank zij gun stige staartwind van gemiddeld 90 soms 125 knopen per uur, heeft de K.L.M. gezagvoer der I. L. Risseeuw de „Positon" in negen uur 51 minuten recht streeks van New York naar Am sterdam gevlogen. Dit is de eer ste maal, dat een K.L.M.-vlieg tuig dit 6000 km lange traject in zulk een korte tijd heeft afge legd. De kortste tijd tot nu toe werd op 14 Januari j.l. gemaakt in een tijd van 10 uur en 13 min. Het Australische Huis van Af gevaardigden heeft Woensdag het wetsontwerp aangenomen, waarbij de reders gemachtigd worden arbeidskrachten aan te nemen. Het ontwerp is aanleiding ge weest tot een proteststaking van 26.000 havenarbeiders, die vorige week begon. De vakbonden had den tot nog toe het recht, dat thans aan de werkgevers is ver leend. Ministers waren van mening, dat het „zeer waarschijnlijk" is, dat de staking spoedig zal zijn afgelopen. Het wetsontwerp zal vandaag door de Senaat worden behandeld. Na een debat van ruim twee uur heeft het parlement van de Westduitse deelstaat Neder-Sak sen een resolutie aangenomen, waarin het Westduits-Franse Saarakkoord wordt verworpen. Voor de resolutie stemden de soe.-democraten, liberalen, linkse katholieken en het vluchtelingen- blok. De Christen-democraten onthielden zich van stemming, terwijl de vertegenwoordigers van de „Duitse partij" niet aan de stemming wilden deelnemen. In de resolutie wordt de rege ring uitgenodigd stappen bij de Westduitse bondsregering te doen tot verhindering van in werkingtreding van het akkoord. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Opnieuw regen. Uit het westen toenemende be wolking met regen. Aanvankelijk krachtige westelijke, later krach tige tot harde zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen als gisteren. VRIJDAG 12 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.23 2.38 Terneuzen 2.58 3.13 Hansweert 3.38 3.53 Walsoorden 3.48 4.03 ZON MAAN op onder op onder Nov. 7.51 16.56 17.11 9.15 12 7.53 16.54 18.09 10.32 13 7.55 16.53 19.20 11.32 14 7.57 16.51 20.39 12.16

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1