De thuis Het stastsiebezoek van Keizer I Haile Selassie bemanning van de Prins Willem V weer schrau huid 2,™«iï Auto te water Kloosterbalsem comité Vluchtelingenhulp 1954 is WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN TfhS? SSf? Marok- fe ,e? doS SSrdeeld w ealans „robert- Von Neurath op vrije voeten In een sportvliegtuig over de Atlantische Oceaan Ex-Koningin Narriman voor de derde maal in het huwelijk? Wederom Amerikaans vliegtuig beschoten Lord Coleraine over zijn bezoek aan de Sowjet-Unie SSïïTïSfS? weet3|3 Kt EïïSS sK vliegtuigon geluk IN ITALIË. veroordelin gen HET BEZOEK AAN SCHIP HOL EN FOKKER. Noodweer in Marokko Engeland zal net Indonesische standpunt inzeke Nieuw-Guinea niet steunen Voorlopig nog geen Frans-Duitse besprekingen over het Saargebied Londense havenarbeiders werkten over Muskingum in veiligheid Perzische officieren ter dood veroordeeld v.m. n.m. 0.02 12.20 0.37 12.55 1.17 1.35 1.27 1.45 op onder op onder 7.46 17.01 15.28 4.49 7.48 16.59 15.54 6.18 7.50 16.58 16.26 7.49 7.51 16.56 17.11 9.15 Traukerlng bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend zu ió Gironummer 38150 MAANDAG 8 NOVEMBER 1954. 9e Jaargang No. 3299. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 et.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1 1.—i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. STORM IN PORTUGAL. het leven gekomen en werden e 2 Degma°tertële schade is groot Ook in andere delen van het land heeft de storm gewoed. TYPHUSEPIDEMIE IN ITALIË. Tn de stad Benevento in Italië is een tvphus-epidemie uitgebro ken. Voorzover bekend zijn 800 mensen door de ziekte ge i o Eén vrouw is overleden. Rii Catania op Sicilië zijn Zater dag twee verkenningsvliegtuigen van de Italiaanse luchtmacht m botsing gekomen. Alle neger.in zittenden kwamen om het leven. TWee inzittenden hadden nog kans gezien met parachutes de vliegtuigen te springen, doch zij werden door de neerstortende wrakstukken medegesleurd en kwamen, evenals de zeven ande re inzittenden, die in de branderr de wrakken opgesloten zaten, om het leven. IN MAROKKO. het plegen van een aanslag p Tjo.oovüle. de Zaterdagmorgen heeft Keizer Haile Selassie een bezoek van an derhalf uur aan Schiphol en aan de Fokkerfabrieken gebracht, waarbij hij zich op zijn eigen ver zoek heeft laten voorlichten over de karthografische activiteit van K.L.M. ,,Aerocarto N.V." en waar bij hij tevens in diverse vliegtuig hallen van Fokker de nieuwste Fokkermachines nauwkeurig be keek. De Keizer arriveerde met Ko ningin Juliana en Prins Bernhard om half tien op Schiphol in ge zelschap van zijn zoon, de hertog van Harar. Diens echtgenote, prinses Sarah, maakte ditmaal de tocht niet mee. Tot slot van het bezoek gaf de chef-invlieger van de Fokker fa ken. de heer Gerben Sonderman, een vliegdemonstratie in de Fok ker-straaltrainer S. 14, die door 't gehele gezelschap met bewonde ring en spanning van de begane grond af werd gevolgd. Om tien minuten vóór elf nam de Keizer met ons koninklijk paar en zijn zoon weer plaats in de 2 koninklijke auto's en aanvaardde, gevolgd door enkele wagens, waarin zich zowel het gevolg van de Keizer als dat van ons konink lijk paar, alsook burgemeester d'Ailly van Amsterdam, bevon- fe-n, de terugtocht naar het ko ninklijk paleis. 'T VERTREK VAN KEIZER HAILE SELASSIE I. Om klokke kwart over twaalf zette Zaterdagmiddag de konink lijke trein zich in beweging. On der de grote overkapping van 't Centraal-station weerklonk het volkslied van Ethiopië. Het staat- siebezoek van Keizer Haile Selas sie I aan ons vorstenpaar was ten einde. Het hoge gezelschap reisde naar Baarn, alwaar op het paleis Soestdijk het noenmaal ge bruikt werd. Aan het eind van de voormid dag ging de Keizer met zijn zoon en diens echtgenote naar het jachtslot Sint Hubertus in het nationaal park de Hoge-Veluwe. de kapper mei hel oporte cachot markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. VLUCHTELIN GENHULP NADERT HET MILLIOEN. Het is vrijwel zeker, dat de op brengst van de actie voor de vluchtelingen in de eerste helft van deze week de één millioen gulden zal overschrijden. Zaterdag kwam bij het comité een bedrag van 44.000 binnen, waardoor die week werd afgeslo ten met een totaal bedrag van 913.000. Gift van 25.000. Dank brengend aan de Neder landse Beroepsvoetbalbond, B. en W van 's-Hertogenbosch en al len, die hun medewerking ver leenden, heeft 't comité Vluchte lingenhulp bekend gemaakt, dat zij een bedrag van 25.000 heeft zijnde de netto-op- mnS seneraaï d' Hauteville, Franse militaire bevelhebber van iet gebied van MarraKesj, 'UDe veroordeelden hebben het recht om in hoger beroep te gaan. ijfde beklaagde krr jaar zware dwangarbeid. ontvangen. daarvoor is Akker s Klooster- brengst van een te 's-Hertogen- balsem het middel, dat Uw huid bosch gespeelde voetbalwedstrijd weer gaaf en glad maakt. Ook tussen 2 prof.-teams. als wrijfmiddel bij rheumatiek: Dit is het grootste bedrag datu,jUwatPr oDsbatten tot dusverre in één klap bi] het derd voet, bu^at^ - - Dit moest van n nader semp ai komstig zijn. De eerste reactie Tien dagen later dan verwacht was, zette kapitein P. J. A. Huil- mand, gezagvoerder van het mo torschip „Prins Willem V" van de Oranjelijn te Rotterdam, Za terdagochtend voet aan wal te Rotterdam. De reden van deze vertraging was, dat zijn schip op 14 October j-1. op het Michi- ganmeer na een aanvaring is ge zonken. De kapitein, de overige leden der bemanning, benevens de loods, in totaal 30 man, wer den allen gered. Met het motorschip „Prins Wil lem van Oranje", van dezelfde rederij, is de bemanning in Ne derland teruggekeerd. Na aankomst vertelde kapitein Huilmand het volgende: De „Prins Willem V" was met een lading stukgoed ter waarde van driekwart millioen dollar on- derweg van Milwaukee naar Sar- nia en om 5 minuten over 7 des avonds was het schip buiten de pieren van eerstgenoemde haven. De gezagvoerder stond op de brug en opeens zag hij op een afstand van naar schatting hon binnengekomen. Een vijfde bedaagde kreeg vijf lar zware dwangarbeid Bij de aanslag, die op 20.Jun In het centrum van MarraKesj werd gepleegd, w'erd generaM d Hauteville ernstig door revoivei schoten gewond. MENDESFRANCE WIL DE JEUGD IN HET LANDSBESTUUR BETREKKEN De premier van Frankrijk, Men. dès-France, heeft in een toe spraak te Rijssel, die later over de radio is uitgezonden, verklaard dat hij van plan is de jeugd bij het regeren te betrekken Hij wil in elk ministerie, dat op een of andere wijze met de jeugd temaken heeft, een groep gespe cialiseerde ambtenaren en ver tegenwoordigers van de jeugd °DeeIïehele organisatie moet on der het gezag van een verant woordelijke minister komen te "ttodeze wijze zou de jeugd een adviserende stem hebben en bij- draeen tot de vorming van een krachtige republiek. „Frankrijk f jü ctprk genoeg worden om vrede en vooruitgang, aldus de premier. GRIEPEPIDEMIE in wenen. "rn Wenen lijdt tien procent van de bevolking aan griep. De ziek te is van onschuldige aard. BEROEP VAN FATEMI VERWORPEN. Een krachtige wervelstorm heeft in de nacht van 2 op 3 November Zagora, Tahoenite en Mhamid, drie plaatsen ruim 330 kilometer ten zuiden van Marralkesj,. geteisterd. Vrijdag- rj ond was te Marrakesj bekend, dat er slachtoffers te betreuren waren. De gehele dadeloogst ging verloren. In het getroffen gebied viel in één nacht 79 millimeter re gen. Dit is gelijk aan de totale hoeveelheid regen in die streek in 1953. Bijna 1500 woningen zouden zwaar beschadigd zijn, terwijl bruggen werden weggespoeld en telefoonlijnen verbroiken. De waterstand in de Draa steeg in drie -uur tijds zes meter. De 81-jarige baron Von Neu rath, tot 1938 minister van Bui tenlandse Zaken onder Hitier en daarna „rijksprotector" van Tsjecho-Slowakije, die te Neuren berg wegens oorlogsmisdrijven tot vijftien jaar gevangenisstraf was veroordeeld, is Zaterdag, in verband met zijn slechte gezond heidstoestand, op vrije voeten ge steld. Zijn dochter, mevr. Von Ma- ckensen, haalde hem af aan de gevangenis van Spandau. Zij ver- Kiaarde later tegenover de pers, dat haar vader twee maanden geleden een zware hartaanval heeft gehad en dat hij nog steeds ziek is. Gezien zijn gezondsheidstoe- stand en ook omdat Von Neurath nog geen papieren had, durfde zij Zaterdagavond nog niet met haar van kapitein Huilmand was te trachten een aanvaring met het hem toen nog onbekende schip, dat, volgens zijn zeggen, geen lichten voerde, te voorkomen. Hij gaf hard stuurboordroer, doch een aanvaring met de lichter was niet meer te voorkomen. Het Ne derlandse schip werd door de neus van de lichter ter hoogtp van de achterkant van luik 2 geraakt, vervolgens bij de machinekamer. „Het waren twee flinke poeiers van de lichter, vlak achter el kaar." Het was toen 16 minuten over zeven. De lichter had 10.000 bar rels stookolie in. Zouden wij de lichter in het midden hebben ge- „Alles ging even soepel en vlot. De tweede sloep volgde spoedig daarna. De kapitein en de mar conist bleven aan boord achter. Om 8 uur gaf de gezagvoerder de marconist opdracht hem te volgen om van boord te gaan. „Ik heb eerst nog een rondje over het schip gemaakt om te zien of er nog mensen aan boord waren. Ik moest kruipen, want het schip maakte 60 graden slag zij over stuurboord," zo v.ervolg- de hij. De sloepen waren niet meer te zien, doch toen de beide mannen aan dek verschenen, werd er opeens een zoeklicht op hen gericht, dat afkomstig bleek te zijn van een boot van de kust wacht. Beiden gingen toen roe pen en om 10 minuten over acht stapten ze van de railing van de „Prins Willem V" op het andere schip over. Terwijl dit alles zich afspeelde, stond er een „stijve bries." Om half negen, „we keken beiden op ons horloge," zonk het Nederlandse schip. Er staat daar ter plaatse naar schatting 70 a 80 voet water. De ontvangst in Milwaukee van de bemanning was prima. Ze wer. den allen in een eerste klas hotel ondergebracht en overal, zowel in clubs als bij de burgerij, ge ïnviteerd. De gezagvoerder is ge. hoord door de kustwacht te Mil waukee. Deze doet geen uit spraak, doch poogt volgens de kapitein, de oorzaak van een on-1 geval op te sporen om zodoende te trachten dergelijke gebeurte nissen in de toekomst te voorko men. Dit verhoor heeft geen juri dische betekenis, zei kapitein Huilmand, die sinds 20 jaar vaart, in 1947 bij de Oranjelijn kwam en nooit „een krabje of schrab- je" heeft opgelopen. Op 21 October, dus een week later, is men met een bus naar Chicago vertrokken, waar voor de consul-generaal de scheepsver- klaring werd opgemaakt. Men reisde door naar Montreal en in de nacht van Vrijdag op Zaterdag scheepte men zich in aan boord van de „Prins Willem van Oran je." De vlaggen bij de Oranjelijn hin gen Zaterdag halfstok, omdat ter hoogte van New Foundland, de eerste stuurman N. Sieben van de „Prins Willem van Oranje" werd vermist. Men heeft na enig zoeken de stuurman gevonden, doch deze bleek toen reeds overleden te zijn. Een woordvoerder van het Fran se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft te Parijs verklaard dat wel het voornemen bestaat Frans-Duitse besprekingen over het Saargebied te houden, doch dat hiervoor nog geen datum is vastgesteld. Stuttgart reizen. in West-Duitsland te vader naar die^ landgoed^nabij raakt. dan was er wellicht brand ontstaan, meende de kapitein. Direct na de botsing stopte de machine en de kapitein liet hard bakboordroer geven om te trach ten het schip nog aan de grond te zetten Daarop seinde marconist Donkelaab dan ook direct om sleepbootassistentie. Er bleek echter daarvoor geen tijd genoeg meer te zijn. De ge zagvoerder gaf bevel de sloepen te strijken en de eerste werd om 20 minuten vóór acht uitgezet. Toen Von Neurath Zaterdag avond even op een persconferen tie in West-Duitsland verscheen, was hij nog steeds gekleed in de schamele kleren, die hij ook in de gevangenis had gedragen. Hij legde geen verklaring af en po seerde slechts even voor iotogra- fen. Von Neuraths vrouw wachtte hem op op het landgoed. Bondskanselier Adenauer zond. Von Neurath een telegram, waar in hij hem met zijn vrijlating ge lukwenste. Max Conrad, vader van tien kinderen is in een klein vliegtuig zonder tussenlanding van New York naar Parijs gevlogen. Zatermiddag om 17.26 Neder landse tijd was Conrad met een tweemotorige .Piper Apache" opgestegen van het NewYorkse vliegveld Idlewild. Volgens verkeerspiloten, die in de nacht van Zaterdag op Zon dag de Oceaan zijn overgestoken, moet Conrad te kampen hebben gehad met het gevaar van ijsaf zetting. u oor, Gedurende de nacht had men De sjah van Perzie heelt ^e"geen COntact met Conrad gehad, laatste beroep van Hoessein ra-waar(Joor het luchtverkeer boven temi tegen het doodvonnis, aa Oceaan was verzocht naar het de vorige maand door kleine vliegtuig uit te zien. Zon- tair hof over hem was uitgespro dagochtend omstreeks 12 uur ken, afgewezen. minis-'Ned- üid werd een zwak bericht Fatemi is de voormalige mrn vangen waaruit bleek, dat or van Buitenlandse Zaken, die "pk e nfctanH ter van Buitenlandse schuldig is bevonden aan verraad ieCTens de sjah. Hiertoe wordt ge rekend een poging om de monar- Conrad Shannon op enige afstand passeerde. Precies 22 uur en 19 minuten, Volgens het Egyptische dagblad „Akhbar el Yom" hoopt een rijke Arabische prins naar gezegd wordt een telg van het vorsten geslacht, dat het bewind voert over het aan olievelden rijk zijn de Koeweit, aan de Perzische Golf ex-koningin Narriman van Egypte te huwen, wanneer zij van haar tweede echtgenoot dr Adham el Nakib, een voorma lige geneesheer van ex-koning Faroek, is gescheiden. Doch dr Nakib zou volgens het blad, toen Narriman hem vanuit Lausanne, waar zij thans in ver band met een medische behande ling vertoeft, opbelde en zeide een echtscheiding te wensen, „en anders kom ik nooit meer in Egypte terug," hebben gezegd nimmer in een echtscheiding te zullen toestemmen, „ook al zou je twintig jaar in het buitenland blijven." Dr Nakib zou verder nog ge zegd hebben: „Ik zou je, als man van eer, een echtscheiding heb ben toegestaan, als alles een nor maal verloop had gehad. Maar nu je mijn huis bent ontvlucht en na de kuiperijen van je moe der, weiger ik." Ook ex-koning Faroek heeft in dertijd zijn voormalige schoon moeder de echtscheiding tussen hem en Narriman verweten. Gemeld wordt, dat familie van Narriman reeds bezig is moge lijk te Damascus of in een ande re Arabische hoofdstad voor bereidingen te treffen voor een door Narriman uit te brengen echtscheidingseis. Een bloedverwant van haar, die het telkens over „Hare Ma jest steit" had, deelde onder meer mede, dat Narriman vaak ruzie met haar echtgenoot had en dat zij binnenshuis bijna altijd een donkere bril droeg, „om haar tra nen te verbergen." schilderd toestel op het vlieg veld Toussus-le-Noble, buiten Pa rijs, aan de grond. Hij had over de tocht elf uur minder gedaan dan Charles Lindbergh twintig jaar geleden. De piloot, die er fris en mon ter uitzag, verklaarde dat het hem was meegevallen, niettegen staande „de voortdurende sneeuw en ijs in de lange slapeloze nacht". Slechts op 800 van de 4.800 km had hij goed weer ge had, aan het begin van zijn tocht. Conrad, die een grote gelijke nis vertoond met de fimster Gary Cooper, werd begroet met kreten van bewondering van vrouwen, die over het vliegveld snelden om hem te omhelzen, toen hij uit het vliegtuig klom. Max Conrad is een bekende ft guur in de Amerikaanse burger luchtvaart. Hij heeft reeds 30.000 vlieguren gemaakt. Met hetzelfde toestel, waarmee hij nu de Oceaan is overgestoken, heeft hij indertijd het record San Fran ciscoNew York zonder tussen landingen in zijn klasse verbe terd. In 1950 maakte hij voor het eerst een vlucht over de Atlanti sche Oceaan om zijn gezin, dat toen in Zwitserland woonde, te bezoeken. Op de heen- en terug reis deed hij toen Labrador, Groenland en IJsland aan. Het was Conrads vierde solo vlucht over de Atlantische Oceaan. Hij deelde mee, dat hij het grootste deel van zijn vlucht op ongeveer 3-000 meter hoogte had moeten blijven, waarbij hij zo nu en dan in een golflijn had gevlogen om ijsafzetting te voor komen. Bij zijn aankomst had hij nog voldoende brandstof voor 3 tot 4 uur vliegen. Conrad zeide, dat hij zijn toe stel kwam afleveren aan een ko per. Het is een vier-persoons- vliegtuig, voorbewogen door twee motoren van 1600 pk e_n met een kruissnelheid van 275 km per uür. Hij toonde zich er verbaasd over, dat men aan vliegtuigen had verzocht naar hem uit te kij ken. „Ik wist niet, dat er zich mensen ongerust over mij maak ten". Waarschijnlijk zal hij per schip naar de Verenigde Staten terugkeren. Een sociaal-democratische woordvoerder juichte de vrij lating toe, doch zei, dat de Sow- jet-Unie een nog indrukwekken der gebaar had kunnen maken door tienduizenden Duitsers die nog in Russische krijgsgevan genschap verblijven, vrij te laten. De autoriteiten hadden geen officiële ontvangst georganiseerd doch over de weg hing een span- does met het opschrift: „Een hartelijk welkom voor de erebur ger van onze gemeente". Duizenden Londense havenar beiders hebben Zondag j.l. ge werkt om de grote hoeveelheid goederen, die zich gedurende de drie achtereenvolgende stakin gen had opgestapeld, weg te wer ken. Zij worden voor dit werk dubbel betaald. Volgens A.F.P. bestaat in Lon den de indruk na het bezoek, dat de Indonesische ambassadeur in de Britse hoofdstad, prof. Supo- mo, Donderdag aan minister Eden heeft gebracht, dat de En gelse regering het Indonesische standpunt in de kwestie Nieuw- Guinea bij de behandeling daar van door de algemene vergade ring van de Verenigde Naties, niet zal steunen. Prof. Supomo is Vrijdagavond naar New York vertrokken om de debatten in de Verenigde Naties bij te wonen. In regeringskringen vernam A.F.P. voorts, dat wordt ver- I wacht, dat Engeland zich zal ver zetten tegen het aanvaarden van een Indonesische resolutie door de Verenigde Naties, waarin de V. N. wordt verzocht Nederland en Indonesië „bij te staan in het vinden van een vreedzame oplos- sing". A.F.P. voegt hier aan toe, dat men in deze kringen van mening is, dat een dergelijke resolutie 'n gevaarlijk precendent zou schep pen voor Engeland met het oog op de Britse bezittingen in Bor neo, Het 2450 ton metende vracht schip van de Amerikaanse ma rine „Muskingum", dat Vrijdag j.l. ten zuid-westen van Formo sa met een wervelstorm had te kampen, waardoor het in nood kwam te verkeren en S.O.S.- seinen uitzond, heeft Zaterdag gemeld niet langer in gevaar te verkeren. Zondagmorgen omstreeks half vijf is tussen de Javabrug en de Laan Copes van Cattenburch een open personenauto in het water langs de Koninginnegracht ge reden. De auto, een open sportwagen van het merk Austin werd be stuurd door een Amerikaan, die gered is. Kort daarna is ook de auto door middel van een takel wagen op de kant gehaald. Gezien het wielspoor is de auto op de Koninginnegracht geleide lijk in de richting van het water gereden, waarbij eerst de tram baan nog moest worden gepas seerd. Vóór hij te water raakte heeft de wagen waarschijnlijk nog een boompje geraakt. Uit de Amerikaan was na af loop vrijwel geen redelijk woord te krijgen. Hij werd binnenge bracht in het gebouw van de rijkspolitie aan de Koninginne gracht, waar men hem droge kle ren gaf. Volgens hem was hij de enige inzittende van de auto. Wel heeft de politie nog gerui me tijd gedregd, doch dit leverde geen resultaat op. De politie was gealarmeerd via de Haagse taxicentrale. Een ta xichauffeur zag het ongeval nl. gebeuren en deed hiervan door middel van de mobilofoon in zijn auto mededeling aan de centrale. De enige inzittende van de wa gen was de 25-jarige Amerikaan W. R. C„ die uit de wagen werd geslingerd toen de auto in het water terecht kwam. Hij kon worden gered. Zeven officieren van het Per zische leger zijn Zondagmorgen d.oor het appèlhof ter dood ver oordeeld. Zij waren van verraad beschuldigd wegens het behoren tot een communistische organi satie van het leger. Twee van hen waren in eerste instantie tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. In het beroep van de openbare aankla ger van het leger, generaal Has san Azmoedeh, werd hun straf echter gewijzigd in de doodstraf. De veroordeelden vroegen de sjah om gratie. „De regering heeft doorslagge vende bewijzen van verraad van de officieren, die onlangs zijn veroordeeld", zo heeft de Perzi sche minister van oorlog. Abdol- lah Hedajat, in de Kamer ver klaard in antwoord op een inter pellatie van een afgevaardigde, die de autoriteiten had gevraagd „geen ontevredenen met verra ders te verwarren". Volgens Amerikaanse functio narissen is er geschoten op het Amerikaanse militaire vliegtuig, dat Zondagochtend een noodlan ding heeft gemaakt bij Nemoero, op de Oostelijke punt van Hok kaido. Tien leden van de beman ning wisten zich met hun para chutes te redden. Het Amerikaanse ministerie van Defensie verzamelt zo snel mogelijk de desbetreffende gege vens. Het betreft hier een B.- 29, een propellertype uit de laatste oor log, die een foto-topografische routinevlucht maakt. Volgens ge noemde functionarissen hebben jagers van het Sowjetrussische type „Mig" op het Amerikaanse toestel geschoten. Het vliegtuig, dat snel daalde en toen te pletter sloeg, liet een lange rookpluim na, aldus te Washington binnengekomen be richten. „Het lijdt geen twijfel of het vliegtuig is beschoten d.oor Migs", aldus zegslieden. Een lid van de bemanning is verdronken en de andere van de twee niet-geredden wordt ver mist. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medege deeld, dat een Amerikaans pro testnota naar Moskou is gezon den wegens het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig in de Japanse wateren. De protestnota is aan de A me rikaanse ambassadeur in Mos kou ter overhandiging gezonden Gezegd wordt, dat het vlieg tuig geen enkele maal over de li nie is gevolgen tussen Hokkaido en de Habomai-eilanden, die de Sowjet-autoriteiten na de oorlog Lord Coleraine, de leider van de Britse afvaardiging van par. lementsleden, die vorige maand een 'bezoek aan de Sowjet-Unie heeft gebracht, heeft Vrijdag te New Yortk verklaard, dat Ma lenkof, naar het hem toescheen, niet veel van een dictator heeft. Malenkof maakte tijdens het gesprek dat de afvaardiging met hem heeft gehad, veel meer de indrulk een eerste-minister volgens de Britse opvatting te zijn dan een absolute heerser, aldus lord Coleraine. Malenkof scheen zeer beheerst en nogal waakzaam te zijn. De Britse parlementsleden spraken verscheidene malen met gewone burgers zonder dat zij iets van bespieding door ambtenaren bemerkten. Over toestanden buiten de Sowjet- Unie heerst „een kolosale onwe. tendheid", aldus lord Coleraine. Hij schreef dit gedeeltelijk toe aan „een weloverwogen tactiek om gegevens te verzwij gen". Lord Coleraine noemde als voorbeeld een arbeider, die was verteld, dat er geen scholen in Engeland waren. Zij waren tijdens de oorlog gesloten en werden nooit her stelsel had uiteengezet, zei de Russische arbeider, dat zijn zegsman een slachtoffer van de propaganda was. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Later regen. Aanvankelijk opklaringen en plaatselijk mist. In de loop van de dag toenemende bewolking en vanuit het Westen regen. Tot ma tig of vrij krachtig toenemende zuidwestelijke wind. Gematigde temperatuur. DINSDAG 9 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN bezet hebben en opeisen als deel van de Koerillengroep. Over de opend om het Britse volk in on Habomai-eilanden bestaat onenig- wetendheid te latem Toen het hejd I parlementslid het Britse scho„l_ Nov. 8 9 10 11

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1