De havenstakingen in Engeland geëindigd Zeer ernstig ongelukte Rotterdam Na de moordaanslag op Nasser Gaat ex-koningin Narriman weer scheiden? Postillon Sydney d'Amour" naar vertrokken WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Masjumi verlangt aftreden van hei Indonesische kabinet Drie doden, twee zwaar gewonden en een licht gewonde Artsen over verhoging van de weistandsgrens Vermist Amerikssns vliegtuig gevonden Incident aan de Israëlisch- Egyptische grens Strafmaatregelen tegen Italiaanse parlements leden Perzische premier geeft communisten een kans DE PERZISCHE OLIE salons „robèrt' Opperste gids van de Mohammedaanse Broed er schap gearresteerd Arrestaties in Marokko op onder op onder Nov. Nehroe te Saigon Zes Perzische officieren terechtgesteld Bomaanslag in Casablanca II Trarr,ongeluk in Zagreb Koelies van de K. P. M. te Makasar mishandelen agent van de K. P. M. «M*ukertng bö Abonnement: Teraeuzer. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nó 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 1 NOVEMBER 1954. 9e Jaargang No. 3293. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.—; iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Aan de grote havenstaking in Groot Brittannië is Zaterdag een einde gekomen door het besluit van de 44.000 stakers in acht ha vens om het werk vandaag te lier- vatten. Ongeveer 5.G00 Londense na- venarbeiders werden het eerst be reid gevonden weer aan het werk te «nan. Hierop volgden de arbei ders in de overige getroffen ha- vens Liverpool, Manchester, Southampton, Birkenhead, Gars- ton, Hull en Rochester. Door de staking, die een maand heeft geduurd, konden 358 sche pen niet worden geladen of ge lost, waardoor goederen ter waar de van 200 millioen pond met kon den worden in- of uitgevoerd. Tengevolge hiervan moest in veie fabrieken de productie worden verminderd. Sinds de algemene staking van 1926 had Groot-Brit- lannië niet een staking van deze omvang gekend. De stakers zijn van oordeel, dat hun actie met een „roemrijke overwinning" is geëindigd. V rij- wel al hun eisen zijn door de werkgevers ingewilligd. Wat het geschilpunt betreft de vraag, of overwerk gedwongen dan wel vrijwillig is hebben de stakers de verzekering gekregen, dat nie mand gestraft zal worden, als hij weigert overwerk te verrichten. In afwachting van een definitieve regeling waarover nu onderhan deld zal worden, geschiedt alle overwerk op basis van vrijwillig heid. Doch Dick Barrett, de secre. taris van de nationale unie van stuwadoors en havenarbeiders welke de voornaamste bond in 't geschil was, heeft een beroep ge daan op de Londense havenarbei ders om zo veel mogelijk over werk te doen teneinde de normale toestand in de haven te herstel len. „Laat het publiek, de rege ring en de wereld zien, dat het u om het principe te doen was en niet om alle overwerk af te schaf fen", aldus Barrett. Zaterdagmiddag heeft de Ko ninklijke Nederlandse Maatschap pij tot bevordering der Genees kunde in Utrecht een algemene vergadering gehouden, die tot 9 uur in de avond voortduurde. De vereadering was voor de pers nfet toegankelijk. Na afloop deel de het bestuur het volgende me- de! „De vergadering heeft na lang durige bespreking niet kunnen besluiten zonder meer de gevol gen van een eventuele vei hoging van de loongrens voor het zieken fondswezen te aanvaarden. Duidelijk is gebleken, dat de vergadering het optreden van het zg comité van actie, waarover de laatste dagen vele persbench ten zijn verschenen, betreurt". Het Amerikaanse transport vliegtuig, dat sedert Zondag op een vlucht van Rome naar Lyon met 21 man werd vermist, is teruggevonden in de Italiaanse Alpen. Een hefschroefvliegtuig van de Amerikaanse marine heeft Zaterdag vastgesteld, dat het Vrijdag in het berggebied ten Noordoosten van Nice ontdekte wrak het vermiste toestel, een C-47 „Sky-train" is. Er zijn echter tot nu toe geen levenstekens van de inzittenden waargenomen. Wel heeft men vanuit het het- schroefvliegtuig, dat door de ongunstige wind met bij het wrak kon landen, lijken van in zittenden rondom het wrak zien liggen. Later werd bevestigd dat het vliegtuig op 2.700 meter hoogte ligt. op een rotsachtige met sneeuw bedekte helling. Het schijnt, dat het toestel enige tien tallen meters beneden de top tegen de berg is aangevlogen. Drie Arabieren, die gekomen waren uit het Egyptische gebied van Gaza, zijn in een incident met Israëlische grenswachten ge dood, aldus heeft een woordvoer der van het Israëlische leger Za terdagavond te Tel Aviv meege deeld. Volgens de woordvoerder drong een groep van dertig Egyptena- ren op Israëlisch grondgebied door, waar zij 'n Bedoeienenkamp i aanvielen. De aanvallers ver wondden drie Bedoeienen en maakten zich meester van een aarttal kamelen. Israël eiste een onmiddellijke bijeenkomst van de gemengde Is- raëlisch-Egyptische wapenstil standscommissie. Israëlische militairen hebben Zaterdag twee Egyptische posten te Deir el Balah in het gebied van Gaza beschoten, aldus is of ficieel te Cairo medegedeeld. Twee Egyptische soldaten wer den gewond. De Egyptische regering heeft bijeenroeping van de gemengde Israëlisch-Egvptische bestands commissie geëist De Italiaanse Kamer van Afge vaardigden heeft Vrijdagavond twee leden geschorst en twee be rispt, omdat zij de leiding had den gehad van één van de he vigste gevechten die zich in de Italiaanse Kamer hebben afge speeld. De twee geschorsten zijn de communisten Calandrone en Moscatelli. Calandrone had de christendemocraat Merenda in het gezicht geslagen en Mosca telli had een microfoon als slag wapen gebruikt. Laatstgenoemde mag zeven vergaderingen niet bijwonen. De twee berispte afgevaardig den zijn de communist Laconi en de neo-fascist Posso. Eerstge noemde had mede tot de wanor delijkheden aangezet, terwijl de tweede het deksel van zijn lesse naar als knots had gebruikt. Het gevecht speelde zich tien d.agen geleden af. Generaal Fazoella Zahedi, de premier van Perzië, heeft Zon dag de communisten een kans gegeven hun leven te redden door zich over te geven en de rege ring te helpen bij het onschade lijk maken van andere revolution- naire elementen. Eerder op de dag had de minis ter van Oorlog een wetsontwerp bij het parlement ingediend, waarin de doodstraf wordt geëist voor communisten die door een krijgsraad schuldig worden be vonden. De razzia op revolutionnaire elementen is vorige maand be gonnen na de ontdekking van een spionnageorganisatie die voorde Sowjet-Unie zou werken. Een krijgsraad heeft 22 leger officieren ter dood veroordeeld als aanvoerders van een complot om zich van de leiding van het leger meester te maken. Vijfhon derd officieren en burgers zijn aangehouden. Zaterdagmiddag heeft zich een zeer ernstig ongeluk voorgedaan met een legertruck, waarin zich militairen bevondén, die vanaf hun kamp in een weiland onder Amerikaanse, Nederlandse en Britse tankschepen vertrokken Zaterdag in totaal met 50.000 ton Perzische olie uit Abadan en Ban dar Masjoer, nadat de raffinade rijen in genoemde plaatsen drie jaar hadden stilgelegen. de kapper nel hei aparte cachet markt 16 brouwerijstraat 9 iemeuzen Dp Mohammedaanse Broeder. I ringsraad" met als leden onder- schap wa^^an plan alle 'eden X van de Egyptische revolutionnai- re raad met uitzondering van pre sident Naguib te vermoorden, al dus heeft de Egyptische minis ter van propaganda, majoor ba lah Salem, Zaterdag te Cairo op een persconferentie medegedeeld. De Egyptische revolutionnaire raad had vervangen moeten wor den door een „voorlopige rege- voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen. ook FINS SCHIP LOOPT OP WRAK Het Finse schip „Raila" (1965 b.r.t.) heeft in de vroege och tenduren van Zondag geseind, dat het 1 myl te N. van Drogden bij Kopenhagen op een wrak is gelopen en dat het hulp nodig heeft. Het schip seinde, dat het wa ter maakt, maar dat er geen ge vaar voor zinken bestaat. De ma chines zijn intact. Een loodsboot heeft de „Raila bereikt. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Enkele opklaringen. Enkele opklaringen en slechts hier en daar wat regen. Weinig verandering in temperatuur. Ma tige wind uit Zuidelijke richtin gen. DINSDAG 2 NOVEMBER. Personen uit het gevolg van ex-koningin Narriman van Egyp te hebben Zaterdag berichten bevestigd, dat Narriman van plan is zich te laten scheiden van haar tweede echtgenoot, dr Nakib. Zij wordt op het ogen blik verpleegd in een kliniek in Lausanne, waar zij een operatie heeft ondergaan. Op 15 Juli zouden Narriman en dr Nakib reeds hebben be sloten zich te laten scheiden. Verleden jaar scheidde Narri man van ex-koning Faroek. In 't begin van dit jaar huwde zij dr Nakib. Naar verluidt zal de ex-komn- gin, als zij over ongeveer tien da- gen de kliniek in Lausanne mag verlaten, zich naar Rome begeven om haar zoontje, prins Faroek Foead, die bij zijn vader verblijft, te bezoeken. De reden van de scheiding van dr Nakib zou zijn „tegenstrijdige geaardheid". De moeder van de ex-koningin, mevr. Sadek, die met haar doch ter naar Lausanne is gekomen, heeft verklaard, dat Narriman inderdaad van plan is te scheiden. Faroek zal Narriman niet bij zijn zoon toelaten. Echtgenoot van Narriman spreekt berichten tegen. Dr Adham el Nakib, de echtge noot van ex-koningin Narrimn van Egypte, heeft tegengespro ken, dat zij vóór haar vertrek naar Zwitserland gezegd had te willen scheiden. ,,De Mohammedaanse wet staat geen echtscheiding wegens tegenstrijdige geaardheid toe. Narriman heeft niet het recht echtscheiding aan te vragen. Al leen de echtgenoot heeft dit recht", aldus Nakib, die er aan toevoegde, dat hij geen echt scheiding heeft aangevraagd. nister in het kabinet van Ali Ma her) en de oud-secretarisgeneraal van de Arabische liga Abdel Rah man Azzam. Verder deelde majoor Salem mede, dat volgens het complot van de Broederschap 160 leidende Egyptenaren tegelijkertijd in hun woningen hadden moeten worden gedood. Als aanstichter van de moord aanslag op eerste-minister Nas ser noemde Salem de advocaat Hindawi. Een woordvoerder van de Egyp tische regering heeft Zaterdag ontkend, dat president Naguib over bepaalde onderwerpen met de regering van mening verschilt en dat zijn aftreden aanstaande is. Eerder was gesproken over meningsverschillen tussen Na guib en het kabinet over het Briis-Egyptische accoord over de Suezkanaalzóne. De opperste gids van de Mo hammedaanse Broederschap, Hassan el Hodeibi, is Zaterdag ochtend in een voorstad van Alexandrië aangehouden. De gearresteerde woonde onder een aangenomen naam in Haggar ei Nawatia. Hij is onder militaire bewaking naar Cairo overge bracht. De avond tevoren had premier Nasser op een massabijeenkomst verklaard, dat Hodeibi opgeroe pen had tot een heilige oorlog te gen zijn bewind. Nasser beschul digde de opperste gids er van, dat deze de godsdienst misbruikte om gezag over het volk te krijgen. De Mohammedaanse Broeder schap, die er van wordt beticht de hand te hebben gehad in de aanslag op Nasser, werd Vrijdag door de regering ontbonden. De gebouwen der organisatie zijn verzegeld en haar eigendommen in beslag genomen. Ruim duizend leden zijn in hechtenis genomen. Dr Ali Amini, de Perzische mi nister van Financiën, draaide de kraan open, waardoor de olie naar de schepen kon vloeien. „Ik hoop, dat het Perzische volk deze keer meer voordeel van zijn na tionale hulpbronnen zal hebben dan vroeger, toen de Brits-Perzi sche oliemaatschappij de olie-in dustrie beheerde", aldus de mi nister. Een woordvoerder van het vier- mogendhedenconsortium dat de in 1951 door de toenmalige pre mier, Mossadek, genaaste olie-in dustrie, leidt, zeide: „Het consor tium zal niet voortgaan met de vroegere scheidingen die door de Brits-Perzische oliemaatschappij in acht werden genomen, maar het zal schouder aan schouder werken met zijn Perzische broe ders". Een Britse en een Nederlandse tankboot laadden elk 10.000 ton olie te Abadan, terwijl drie Ame rikaanse tankschepen tezamen 30.000 ton te Bandar Masjoer in namen. Pernis met uitgaansverlof naar Rotterdam reden. Toen de truck de overweg aan de Vonde- lingenweg van de enkelvoudige spoorlijn naar de olieraffinaderij te Pernis, naderde, kwam uit de richting van Pernis een uit onge veer dertig geladen oliewagons bestaande trein aanrijden. Op het ogenblik, dat de trein op circa 10 meter van de overweg bevond, bereikte de auto de overweg. In plaats van te wachten wilde de truck nog voor de trein langs over de overgang rijden. Juist op het ogenblik dat de vrachtwagen zich op de spoorlijn bevond, zou de motor zijn afgeslagen en bleef de auto stilstaan. Volgens een an dere lezing stopte de auto om een paard en wagen op de Vondelin- genweg te laten passeren. Op de korte afstand tussen trein en auto was het de treinbestuurder onmogelijk de trein te doen stil houden en met een klap boorde zich de trein in het midden van de zijkant van de auto. De gevol gen waren verschrikkelijk. Twee-en-twintig Marokkanen, die betrokken zijn bij aanslagen in het gebied van Agadir (Marok. ko) zijn in hechtenis genomen, aldus is Zaterdag uit Rabat ver nomen. De arrestatie van een kruide nier, die een dreigbrief had ge schreven, maakte de opsporing van de opstandelingen mogelijk. De kruidenier had de namen ge noemd van plegers van drie aan slagen te Agadir, personen, die bommen maken, en wapensmok kelaars. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.16 5.51 6.31 6.41 n.m. 5.44 6.19 6.59 7.09 ZON MAAN 1 7.33 17.13 12.58 21.01 2 7.35 17.11 13.28 22.11 3 7.37 17.10 13.53 23.26 4 7.39 17.08 14.13 5 7 40 17.06 14.32 0.43 6 7.42 17.04 14.49 2.02 7 7.44 17.03 15.08 3.24 De Indische eerste-minister, Nehroe, is Zaterdag, toen hij van het vliegveld van Saigon naar het paleis der onafhankelijkheid in de Vietnamese hoofdstad reed, langs spandoeken gekomen met wel komstleuzen, maar ook langs spandoeken met anti-communisti sche slagzinnen, zoals „Weg met de politiek van het-naast-elkaar- bestaan". Toen Nehroe uit het vliegtuig stapte werden door „neutralis ten" getekende pamfletten op het vliegveld verspreid, waarin Neh roe er van wordt beschuldigd „op rechtheid te missen bij de verde- Zes Perzische officieren, die op 15 October ter dood veroordeeld waren wegens deelneming aan een communistische samenzwe ring, zijn Zaterdagochtend om vijf uur plaatselijke tijd in Tehe ran terecht gesteld. Verleden week zijn tien officie ren die ter dood waren veroor deeld, doodgeschoten. Zes officieren, die tegelijk met de Zaterdag terechtgestelde ter dood veroordeeld waren, hebben van de sjah toestemming gekre gen om bij het opperste gerechts hof in beroep te gaan. De truck werd over een afstand van een dertig meter meege sleurd en vloog in brand. Een aantal militairen had nog kans gezien van de auto te springen, doch de militairen, wie dit niet gelukt was, werden het slachtof fer van dit afschuwelijk ongeval. De auto werd in elkaar gereden, in tweeën gereten en de stukken kwamen langs de spoorlijn te recht. De locomotief bleef in de rails, doch de tender ontspoorde, evenals enkele wagonwielstellen met daarop olietanks. Een tank, die met petroleum was geladeji, vloog van het wielstel af. Uit het militaire kamp kwamen direct mannen om de eerste hulp te bieden. De brandweer werd ge waarschuwd en deze was spoedig met groot materieel ter plaatse. Het bleek dat drie militairen 't leven hadden verloren en drie militairen gewond waren, waar van t.vee zeer rnstig. Nadat de gewonden ter plaatse waren behandeld, werden zij naar een ziekenhuis overgebracht. Ook de politie verscheen direct ter plaatse en nam met man en macht aan het reddingswerk deel. De drie slachtoffers zijn de 23- jarige soldaat A. A. H. Knijff uit Den Haag; de 23-jarige soldaat H. Meijer uit Den Haag en de 21- jarige soldaat J. Veegens uit Den Haag, allen ongehuwd. De twee zwaar gewonden zijn via het Zuiderziekenhuis te Rot terdam naar het militair hospi taal te Den Haag overgebracht. Het zijn de 23-jarige korporaal J. A. H. Gijselkant uit Tilburg, die een verbrijzeld onderbeen heeft opgelopen, alsmede de 23-jarige korporaal P. Ingwersen uit Heemstede, die een linkerboven beenfractuur heeft. De licht gewonde militair, de 21-jarige soldaat J. K. de Jong uit Rotterdam is er met enige ontvel lingen en een pijnlijke rechter dij been afgekomen. Hij is in de mili taire barakken in Rotterdam-Z. opgenomen. Verscheidene personen zijn ge dood en velen gewond door een bom, die Vrijdagavond in de marktwijk van Casablanca werd geworpen. Volgens de eerste berichten zijn reeds vijf lijken geteld en men verwachtte, dat het aantal hoger zal blijken te zijn. Volgens latere berichten zijn er zes doden en ongeveer twint,j gewonden. Van betrouwbare zijde werd vernomen, dat er niemand werd gedood. Er zijn tien zwaar en tien licht gewonden. Het hoofdbestuur van de Mas jumi heeft een verklaring uitge geven waarin wordt gezegd,, dat president Soekarno stappen dient te nemen opdat in het be lang van het land het kabinet van mr Ali Sastroamidjojo on middellijk het mandaat zal terug geven. Het kabinet beschikt na het uittreden van de P.I.R. niet meer over voldoende steun in 't parlement, tenzij het door de communistische partij wordt ge steund, aldus deze verklaring. Maar zelfs met communistische steun is de meerderheid zó klein, dat van een „workable majori ty" in het voorlopige parlement niet meer kan worden gesproken. Het hoofdbestuur van de Mas jumi zegt voorts, dat de door de P.I.R. aangevoerde argumenten voor het zich terugtrekken uit de regering en de eisen van de Is lamitische liga over de finan- cieel-economisehe politiek in fei te een duidelijke verklaring van wantrouwen inhouden jegens het kabinet. De stemmen van de op- Ex-koning Faroek zal, volgens zijn adjudanten, niet toestaan, j ^ging^van de vrede". Ook wordt dat zijn voormalige echtgenote in de parnnetten gezegd, dat Neh- zijn zoon bezoekt, als zij naar Ro me komt. Bij een tramongeluk in Zagreb zijn Zondagochtend zeventien per sonen om het leven gekomen en 35 gewond, van wie 7 ernstig. De tram reed. uit de rails en kwam tegen een boom terecht. Volgens een voorlopig onder zoek is het ongeluk te wijten aan het weigeren van de remmen. in de pamfletten gezegd, dat Neh roe de uitvoering van een impe rialistisch Brits plan in Azië be gunstigt. De pamfletten eindigen met de woorden: „Leve het com munisme". Volgens A.F.P. toonde de Indi sche eerste-minister zich een ogenblik geërgerd door het ge beurde. Nehroe en zijn Vietnamese col lega, Ngo Dinh Diem, hadden een onderhoud van anderhalf uur. De sfeer werd hartelijk genoemd. Later zat Nehroe aan aan een te zijner ere door de Vietnamese regering gegeven diner. Begerig om op tijd bij de vele geliefden te arriveren, is de Super-Constellation „Proton", die voor deze speciale vlucht als tweede naam .Postillon d'Amour' heeft gekregen, Zondagmiddag precies op schematijd (half vijf) van Schiphol naar Sydney ver trokken. Aan boord: 18.000 speciale brie ven met groeten van Nederlan ders aan familieleden, die naar Australië geëmigreerd zijn, ge schreven op speciaal postpapier en in speciale enveloppen, die beide met hetzelfde embleem be drukt zijn als dat, hetwelk op de romp van deze eerste Super- Connie, die naar Sydney vliegt, prijkt. Dat emhleem is een soort moderne Amor met pijl en boog en met een aangegroeide vlieg tuigstaart inplaats van vleugel tjes. (Tot dusverre vloog de K.L.M. slechts met gewone Constella tions op de lijn naar Sydney.) Een tweede bijzonderheid bij deze vlucht was, dat de K.L.M. nu eens gebroken heeft met het als gasten meenemen van zeer vooraanstaande of bekende figu ren. Ditmaal kreeg „de gewone man" zijn kans: negen represen tanten van verscheidene beroe pen, die met het verkeerswezen hebben te maken en dan boven dien nog uit 9 verschillende lan den. Zij vormden tezamen een groep, zoals op Schiphol nog nooit is gezien, want ze waren allen in hun eigen uniform gesto ken: de 35-jarige postbode H. A. Michelic uit Kopenhagen; de pri- vé-gondelier vap de burgemees ter van Venetië P. Vettemutti; de 34-jarige treinmachinist W. Schoor uit Frankfurt aan de Main- de 56-jarige buschauffeur J. A. E. Adams uit Londen; de 48-jarige bestuurder van de Jungfrau-kabelbaan C. Lauener naar het hoogste ètation in Eu ropa reist 3454 meter)de 33-ja rige taxichauffeur P. Renault uit Parijs; de 52-jarige technisch-con- troleur van de tram P. J. Harnie uit Brussel; de 60-jarige Noorse scheepskapitein Mathias Foyn en voor Nederland niemand minder dan commodore J. J. Mol, oudste K.L.M.-vlieger. Zij zullen Donderdag a.s. in Sydney aankomen en dan een week de gast van de K.L.M. zijn. Daarna zullen zij naar Schiphol worden teruggevlogen. Verwach te aankomst 15 November a.s. Behalve deze negen ere gasten, die onder de hoede staan van de perschef der K.L.M., de heer R. Vogels (hij maakt de reis samen met zijn echtgenote mee), bevin den zich nog 20 emigranten en een dertigtal andere passagiers aan boord. Samen met de tien koppige bemanning bevinden zic-h in totaal 71 zielen in het positiepartijen in aanmerking ge nomen zal deze situatie er zeker toe leiden, dat een motie van wantrouwen tegen 't kabinet van Ali Sastroamidjojo zal worden aangenomen, waardoor het kabi net tot aftreden zal worden ge dwongen. In de verklaring van de Mas jumi wordt gezegd, dat gelet op deze argumenten thans sprake is van een „d,efacto" kabinetscri sis. De door het kabinet ingestelde „herschikkingscommissie'' heeft feitelijk tot taak op verkapte wij ze een nieuwe regering te vor men, aangezien geen sprake kan zijn van een herschikking gezien de vele en belangrijke portefeuil les, die daarbij zijn betrokken. Indien de regering haar man daat teruggeeft zal de gelegen heid ontstaan een nieuwe rege ring te vormen, die zowel wat betreft haar samenstelling als programma en steun in het par lement en samenleving sterker en representatiever van aard zal zijn, aldus besluit de verklaring van 't hoofdbestuur van de Mas jumi. De eerst onlangs benoemde agent van de Koninklijke Paket- vaart Mij te Makassar is Vrijdag avond in zijn kantoor door een aantal koelies mishandeld. Deze koelies hadden aanstoot geno men aan een waarschuwing van de bedrijfsleiding der K.P.M., dat de arbeiders zich beter moes ten houden aan de vastgestelde werkuren. Tien koelies begaven zich naar het kantoor van de agent en eisten een onderhoud, hetgeen werd toegestaan. Tijdens dit on derhoud ontstaken de werklie den in woede en vielen de agent aan, waarop een employé van de K.P.M. politiehulp inriep. Toen een brigade van de mobie le politie ter plaatse verscheen, hadden de koelies het gebouw reeds verlaten. De agent van de K.P.M. liep lichte kwetsuren op en kon na verbonden te zijn, aan de arbeid blijven. De koelies begaven zich latei- naar de werkplaats van de K.P.M. waar zij een van hun onmiddel lijke chefs een pak slaag toedien- Jungfrau-kabeibaan G. Dauener zien in toiaai ij. zieien in nei njKe cneis een pan siaag loeuien- uit Wengen, die er dus op pochen vliegtuig. De gezagvoerder voor den. De politie stelt een onder kan, dat hij dagelijks tweemaal I het eerste traject is Tom Reyers. zoek in.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1