EIND GOED, AL GOED singin'ïn the rain* Adenauer over anti-agressieverdrag met het Sowjet-blo'k Prins Ali Reza nog steeds vermist Nieuwe behandeling van geestesziekten Mohammedaanse Broederschap ontbonden VOERMAN- de PAUW Russisch veto in geallieerde raad in Oostenrijk WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Radio-actieve stofdeeltjes boven Denemarken WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Rusland kon geen roet meer in het eten werpen Straaljager inde lucht ontploft /Bescherr.d van top tot teen! /met een U 1 KINDEREN Neemn AKKERTJE Sommerlatte naar Washington terug Wapensmokkel in Marokko onder onder De overeenkomst inzake de Perzische olie-industrie De Belgische defensie Burgerlijk gezag over Triëst Duitse verbruikers verlangen grotere boterinvoer Nieuwe Amerikaanse raket naar Europa fwwkertng bt) Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nil 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 30 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3292. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1»—J iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Sir Anthony Eden, aldus noem de Woensdagavond de spreker van het Foreign Office de minis ter van Buitenlandse Zaken, en de journalisten keken verbaasd op, want de investituur van An thony Eden als ridder van de Kousenband had in stilte in het koninklijk paleis plaats gehad. Blijkbaar heeft de koningin en het kan niet anders dan op aan dringen van Churchill nog voordat Eden de beslissende be sprekingen te Parijs ging presi deren, er prijs op gesteld zijn toch reeds sterk gestegen presti ge nog te vergroten door deze welverdiende, maar tegelijk toch uitzonderlijke ering. Parijs heeft inderdaad de re sultaten opgeleverd, die men nau welijks ervan durfde verwachten. Het bleek, dat de vier werkcom- missies voortreffelijk werk had den gedaan, want slechts op on dergeschikte punten dienden de ministers, natuurlijk opnieuw met behulp van hun experts, ver anderingen aan te brengen. Dien tengevolge behoefde door de drie geallieerden en Duitsland slechts van gedachten te worden gewis seld, wat de souvereiniteit van Duitsland betreft, over de rege ling, waarbij de mogendheden hun gezag in Berlijn behouden, en toch niet door bezettingstroe pen in West-Duitsland gezag uit oefenen. Ten aanzien van het toelaten van Duitsland als 15de lid tot de N.A.T.O. werd overeenstemming onmiddellijk verkregen. Ten aan zien van de omwerking van het pact van Brussel van 1948 diende hier en daar nog geschaafd en gevijld, vooral omdat Mendès- France bleef vasthouden aan de wapenpool, die ook de Ameri kaanse hulp zou omvatten. Men heeft hier de oplossing gevonden door terzake een studie-commis sie in te stellen, die in Januari haar arbeid zal beginnen, tijdstip waarop men hoopt, dat de be krachtigingen zullen zijn verkre gen. SAAR STRUIKELBLOK. Desalniettemin heeft het in Pa rijs gespannen. Want reeds op de eerste dag der bijeenkomsten verklaarde Mendès-France, dat hij niets zou tekenen, indien niet tevoren overeenstemming met Duitsland over de Saar was ver kregen. Onmiddellijk na de aan komst van Adenauer spraken Mendès-France en de Duitse bondskanselier hierover uren achtereen, bijgestaan door hun voornaamste deskundigen. Het bleek later, dat dit gesprek niet slechts het Saargebied be trof, maar geheel het program ma van Frans-Duitse, ook econo mische samenwerking, dat Men dès-France min of meer verlok kend voor de Duitsers had neer gelegd. Dit bracht er Adenauer toe reeds spoedig de voorzitters der partijen, ook van de opposi tie, naar Parijs te roepen. Toen Zaterdagochtend de houding van Mendès-France zich verstijfde en hij zijn eis, die een ultimatum ge lijk scheen, hernieuwde, verstijf de ook de houding der Duitsers, omdat Adenauer zich aan de be sluiten der meerderheidspartijen moest houden. Maar onmiddellijk na de lunch van Zaterdag kwam de ontspan ning; èr werd overeenstemming inzake de Saar verkregen. Frank rijk heeft erin toegestemd, dat deze voorlopig is en dat de defi nitieve regeling in het vredesver drag wordt neergelegd, al blijven dan de door Frankrijk verkregen economische verbindingen met de Saar bestaan. Duitsland heeft daardoor verkregen, dat de Saar niet reeds thans voorgoed door Duitsland is opgegeven. Het oude gezegde, dat na 1919 zoveel kwaad deed: de Saar is Duits een op zichzelf onjuist gezegde deed weer opgeld. Maar wat Frankrijk aan Duits land bood in Afrika, vooral bij de ontginning van de bodem van de Sahara, die rijk gerekend wordt, kwam in compensatie daartegen over. Waarbij nog komt, dat door de toenemende productie van ko len in Lotharingen het Saarge bied voor Duitsland van zijn eco nomische betekenis gaat verlie zen. GEEN ROET IN HET ETEN. Sowjet-Rusland zou niet Sow- jer-Rusland geweest zijn, als het nog niet een laatste poging had gedaan om de gebleken scheur in de Westelijke samenwerking te verwijden. Gedurende de beraad slagingen zond het een nota, waarin het zo waar nog weer eens op een conferentie der vier ministers terugkwam. Gezien nu de houding, die Rus land tegenover Oostenrijk heeft aangenomen, dat het wel een vredesverdrag wil toestaan, maar waar het desondanks een „klei ne" bezettingsmacht wil laten, werd dit uiterst koel ontvangen. De overeenstemming was zelfs zodanig, dat nog op dezelfde Za terdag door de vertegenwoordi gers van het Westen een ant woord in Moskou kon worden overhandigd, dat aan duidelijk heid niets te wensen overliet. Moskou moge op een zekere ontspanning uit zijn. gezien b.v. de houding in de ontwapenings kwestie te New York; gezien ook zijn nota aan de Veiligheidsraad, waarbij het zich inzake Triëst ge wonnen geeft; gezien ook de ont vangst van een afvaardiging van het Engelse Lagerhuis aan de andere kant staat daartegenover de felle discussie, die te New York in de agendacommissie heeft plaats gehad, omdat Rus land een beschuldiging tot Ame rika wil richten inzake agressie via Formosa en Amerika hetzelf de op gelijke gronden wil doen tegen Rusland. Gemakshalve heeft men alles 14 dagen uitgesteld! instemming vernomen, dat De Gaulle zijn ..Rassemblement" zal ontbinden. Hij is aan het schrij ven van mémoires en kan daar door minder kwaad doen aan de Franse politieke verhoudingen dan toen hij daarin een plaats in nam. Engeland en Egypte hebben het verdrag inzake het Suezka- naal ondertekend en de vreugde in Egypte was groot, tot een lid van de Mohammedaanse Broeder schap zijn revolver richtte op de premier. Gelukkig werd Nasser niet gedood of gewond. Perzië zal de kostbare raffinaderij in Aba- dan nog einde dezer week in wer king zien; inzake het complot van officieren, die met de Tudeh- partij een revolutie wilden ont ketenen, heeft men strenge straf fen uitgedeeld en de doodstraf al voltrokken. Frankrijk heeft zijn op zichzelf niet veel betekenende posities in India, in het bijzonder in Pondichery, opgegeven, een terugtocht uit het gebied, waarin het twee eeuwen geleden tegen de invloed van Engeland streed. Tezelfder tijd is Pandit Nehroe naar Peking vertrokken. Onder weg is hij geland om met Ho Tsji-minh, die inmiddels Hanoi is binnengetrokken, te overleggen, opdat hij niet te hardhandig zal optreden. Dat zou Amerika weer in het geweer kunnen brengen, waar overigens de verkiezingen de belangstelling steeds meer tot zich trekken en MacCarthy ge heel op de achtergrond is ge- raakt Het is dus inderdaad wel een bewegelijke wereld, waarin wij deze week weer hebben geleefd. STAND ACTIE VLUCHTELINGENHULP 601.000 GULDEN. Bij het Comité Vluchtelingen hulp 1954 is Vrijdag 46.000 gul den binnengekomen. De stand is nu: 601.000 gulden. VAN DER MANDERE. DE GAULLE TREKT ZICH TERUG. In Frankrijk heeft Mendès- France niet alleen belangrijke de creten uitgevaardigd, o.a. dat, waarbij de landbouw terzake van alcohol en suikerbieten wordt be perkt, maar tevens niet zonder Vlieger gewond. Vrijdagmiddag omstreeks half drie is even ten Zuiden van de gemeente Sittard een „Sabre"- straaljager van de vliegbasis Gei- lenkirchen (even over de grens) in de lucht ontploft. De vlieger is een Engelsman. Hij heeft een arm gebroken en verwondingen aan het hoofd. Hij heeft het toe stel per uitschietbare stoel vrij laat kunnen verlaten, maar de parachute kon zich toch nog ope nen. Hij is evenwel toch nog vrij hard op de grond in een weiland terechtgekomen. In bewusteloze toestand is hij per auto naar het ziekenhuis in Sittard overge bracht. Zijn naam zal niet wor den bekend gemaakt voordat de familie is gewaarschuwd. De straaljager is na de ontplof fing in vele delen neergevallen; daarbij zijn geen persoonlijke on- gelukaen gebeurd. I I I I I 1 REGEN OVER JAS In plmstic zakjm v.ë Neo-plastic, niet geplakt niet genaaid, zeer elastisch, duurzaam. Voor (cape-jes en manteltjes) mèt lichtgevende strip voor auto- en fietsbeveiliging. alleenverkoop Terneuzen (en omgeving) Kanselier Adenauer van West- Duitsland heeft Vrijdag een ver drag tussen de Westelijke naties en de Sowjet-groep voorgesteld om Europa te beveiligen tegen agressie. Op een lunch van de nationale persclub te Washington verklaarde hij, dat dit de laatste stap moest zijn bij het verzekeren van de veiligheid van Europa. De ondervinding had hem ge leerd, dat de volken van het Wes ten eerst hun vrede en vrijheid moesten verzekeren door een ge zamenlijk verdedigingsapparaat, het scheppen van economische gezonde verhoudingen en het ga randeren der individuële vrijheid en sociale zekerheid voor ieder een. Daarna moesten zij als regio, nale groep zoals in het hand vest van de Ver. Naties is voor zien tot een vorm van samen werking, bij verdrag te regelen, met het Sowjetblok komen, die alle deelgenoten zekerheid tegen agressie zou bieden. Volgens diplomatieke kringen te Londen kan de toespraak van Adenauer te Washington reke nen op Britse instemming. Zij wezen erop, dat Eden Maandag in het Lagerhuis heeft gezegd, dat de tijd is gekomen om te den ken over „de oplossing van alge menere problemen" dan de op bouw van een Westelijk beveili gingssysteem. Deze uitlating van Eden werd uitgelegd als een aan wijzing, dat ook Engeland in zijn gedachten uitgaat van het uitein delijk bereiken van een schikking tussen het Westen en Rusland. De Britse opvatting is het met Adenauer eens, dat een stap voor collectieve onderhandeling over een non-agressieverdrag met Rus land moet wachten, tot de Weste lijke defensieplannen finale vorm hebben aangenomen. De door de Sowjet-Unie voor November voor. gestelde viermogendhedenbespre- king zou moeten wachten op be krachtiging van de Londense en Parijse overeenkomsten over Westduitse herbewapening door de betrokken landen, aldus deze kringen. In officiële Amerikaanse krin gen te Washington is het voorstel van kanselier Adenauer met in stemming ontvangen. President Eisenhower had in de beginmaan den van zijn regering, in April 1953, gepleit voor het vormen van een gemeenschap van Euro pese landen, groter dan een zui ver Westeuropese gemeenschap, met vrije beweging van personen, handel en ideeën. Adenauer had, aldus de Ameri kaanse functionarissen reeds eer. der in Juli 1953 en in September 1953 dergelijke ideeën ontvouwd. Men nam aan, dat hij nu een ver- dragsbetrekking tussen de nieu we Westeuropese unie en het Sowjet blok in gedachten had. Een woordvoerder van de Westduitse regering deelde te Bonn mede, dat dr Adenauer zijn bezoek aan Amerika zal bekorten om Dinsdag de rouwplechtigheid voor wijlen dr Hermann Ehlers, de voorzitter van de Westduitse bondsdag, bij te wonen. Oorspronkelijk werd Adenauer pas ongeveer Donderdag te Bonn terug verwacht. Reuter meldt later, dat dr Adenauer Zondagavond per vliegtuig uit Amerika vertrekt en Woensdag te Oldenburg, in Neder-Saksen wordt verwacht voor de begrafenis van Ehlers, die te Oldenburg woonde. Adenauer zal Dinsdag door vice-kanselier Franz Blücher worden vertegenwoordigd bij de nationale rouwplechtigheid in 't parlementsgebouw te Bonn. De Sowjet-Unie heeft Vrijdag in de geallieerde vier-mogendhe- denraad te Wenen haar veto uit gesproken over een Westelijk voorstel om Oostenrijk de volledi ge controle over zijn grenzen te rug te geven. De raad besprak een brief van de Oostenrijkse kanselier, Raab, waarin wordt verzocht om maat regelen, die Oostenrijkse autori teiten in staat stellen de bewe ging van personen en goederen in en uit Oostenrijk te controleren. De drie Westelijke mogendhe den Groot-Brittannië, de Ver enigde Staten en Frankrijk stelden voor een besluit van de geallieerde raad van 4 Septem ber 1953, dat de hoge-commissa- rissen 't recht van toezicht geeft op het verkeer naar hun zönes, in te trekken. Een groep Amerikaanse artsen meldt „schier ongelofelijke" re sultaten bij het behandelen van „hopeloos" krankzinnige patiën ten met een nieuwe vorm van het eeuwenoude Indiaanse slangen wortel-medicijn. Zij zeggen dat het geneesmid del, reserpine, een chemisch zui ver derivaat van de plant Rou- wolfia Sepentina, verbetering heeft gebracht in de toestand van 59 van de 74 krankzinnigen in een staatsgesticht te Modesto. De 74 uitgekozenen hadden van alle zieken de kleinste kans op her stel. Acht hunner zijn uit het ge sticht ontslagen en 20 anderen zullen vermoedelijk spoedig met verlof naar huis worden gezon den. „De patiënten zijn van ra zende, vechtlustige en a-sociale personen veranderd in meegaan de, vriendelijke en opgewekte mensen. Wij geloven dat een reorganisatie van de persoonlijk heid plaats vindt", zo schrijven de artsen in het orgaan van de Amerikaanse artsenbond. „Reserpine zal de belangrijkste therapeutische ontwikkeling zijn in de geschiedenis der psychia trie", aldus de artsen. Het had succes gehad in gevallen, waar een herhaaldelijk toegepaste shock-therapie had gefaald. sociale centra zijn overgedragen aan de door de regering gesteun de bevrijdingsconcentratie. De pleger van de aanslag zou verklaard hebben, dat de broeder schap hem een maand tijd heeft gegeven om zich voor de aanslag te oefenen. De Egyptische regering heeft de fanatieke politiek-religieuze Mohammedaanse broederschap ontbonden, zo deelt het ministerie van Binnenlandse Zaken mede. In het gehele land zijn de partij gebouwen verzegeld. In totaal zijn een 500 leden van de broeder, schap gearresteerd. Een en an der is het gevolg van de Dinsdag gepleegde aanslag op kolonel Nasser, de premier. Volgens Egyptische kranten verluidt van politiezijde, dat de pleger van de aanslag heeft be kend, dat een geheime cel van de broederschap hem bevel heeft ge geven de premier te vermoorden. De regering heeft alle activa van de broederschap, die op ver- scheidene millioenen Egyptische regering „persona non grata is ponden worden geschat, in be- verklaard, naar Washington zal slag genomen. Haar medische en terugkeren. Prins Ali Reza, broer van de sjah van Perzië, wordt nog steeds vermist. De berichten dat zijn vliegtuig een noodlanding zou hebben ge maakt en de prins ongedeerd zou zijn, blijken onjuist. Er wordt nog steeds gezocht. De politieman die meldde dat de prins ongedeerd was, blijkt 'n andere broer van de sjah, prins Ghoelam Reza, voor de vermiste te hebben aangezien. Het zoeken naar het vermiste vliegtuig ge schiedt door de Perzische lucht macht, Amerikaanse diplomatie ke toestellen en burgervliegtui gen. De vermiste prins Ali Reza Pahlevi is de tweede zoon van de moeder van de sjah van Perzië. Aangezien de sjah zelf nog geen medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Lagere niiddagtemperaturen. Veranderlijke bewolking met verspreid optredende buien. Ma tige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Lagere middag temperaturen. ZONDAG 31 OCTOBER. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken deelt mede dat Karl Sommerlatte, de tweede secretaris van de Ameri kaanse ambassade te Moskou wiens vrouw door de Russische De Franse politie heeft Vrijdag in Rabat 24 Marokkanen gearres. teerd, die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij het smokke len van wapens uit Spaans Ma rokko ten behoeve van benden verzetslieden. Het smokkelcom- plot zou vertakkingen in Frank rijk hebben. Officieel is meegedeeld, dat in het begin van de maand grens- patrouilles grote hoeveelheden ontplofbare stoffen, granaten en revolvers in beslag hadden geno men, die per paard uit de Spaan se zone naar Frans Marokko werden gesmokkeld. De arrestatie van de smokke laars leidde toen tot ontdekking van wapenopslagplaatsen in en nabij Casablanca. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 1 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.07 4.42 5.22 5.32 n.m. 4.16 4.51 5.31 5.41 NOVEMBER, v.m, 4.39 5.14 5.54 6.04 n.m. 5.00 5.35 6.15 6.25 ZON MAAN op op Oct 19.56 31 7.31 17.15 12.20 Nov. 21.01 1 7,33 17.13 12.58 2 7 35 17.11 13.28 22.11 3 7.37 17.10 13.53 23.26 4 7.39 17.08 14.13 5 7.40 17.06 14.32 0.43 6 7.42 17.04 14.49 2.02 7 7.44 17.03 15.08 3.24 zoon heeft, is hij als zodanig de man, die door zijn geboorte troonopvolger is. De 32-jarige prins Ali is een groot liefhebber van de jacht. Op één van zijn jachttochten ver klaarde hij enige tijd geleden tegenover een redacteur van het A.N.P., dat hij zich niet in de eer ste plaats als troonopvolger wenste te beschouwen. Dit zou te ambitieus klinken. Hij wenste slechts een getrouw onderdaan te zijn van het staatshoofd van zijn land, al was dit zijn volle broer. Bovendien, zo zei hij, is de sjah nog niét officieel gekroond. De gehele koninklijke familie, aldus de prins, is zeer gesteld op de sjah, die hij een buitengewoon vriendelijk man noemde. De fa miliegenegenheid. verdrong ech ter nergens de gevoelens van eerbied en loyaliteit tegenover de broer als staatshoofd. Allen hadden de grootste be wondering voor zijn vader, Reza sjah de Grote, de vorige keizer van Perzië. Bij genoemde gelegenheid zei de prins Ali een groot voorstan der te zijn van sociale hervor mingen. Hierbij diende men ech ter krachtig op te treden en al lereerst een einde te maken aan de verscheurdheid, die naar zijn zeggen Mossadeq over het land had gebracht. Voor men zich ingrijpende so ciale hervormingen kon veroor loven diende de nationale een heid op hechte basis gevestigd te worden. De sjah had zelf het voorbeeld gegeven door geleide lijk aanzienlijke delen van zijn landerijen onder grondloze boe ren te verdelen. Prins Ali zeide niet te kunnen begrijpen, dat Mossadeq, een Iraans onderdaan, de dynastie had willen verdrijven. De dynas tie immers vormde één van de be langrijkste eenheid brengende factoren in het land. Prins Ali, die afwisselend. En gels en Duits sprak, zei in Neder land een uitstekende vorm der constitutionele monarchie te zien. Een vrouw als staatshoofd kon hij zich in zijn Mohamme daanse vaderland echter niet voorstellen. „Afgezien daarvan zouden de vrouwen in mijn land niet in staat zijn om de rede over haar gevoel te laten heersen. Er zou een onontwarbare chaos ont staan". De sjah van Perzië, Mohammed Reza Pahlevi, heelt Vrijdag de overeenkomst met het interna tionale olieconsertium voor de hervatting van de Perzische olie productie getekend. Hiermede is de ratificatie door Perzië volle dig, daar de overeenkomst reeds is goedgekeurd door het parle ment. De weg is thans weer open voor verkoop van Perzische olie op de wereldmarkten. De raffinaderij te Abadan in Zuid.-Perzië zal Maandag as. weer gaan produceren en er lig gen reeds tankschepen van de 8 oliemaatschappijen, die tezamen het consortium vormen, gereed om de olie te vervoeren. België zal volgend jaar 750 mi'llioen francs meer aan de landsverdediging besteden dan in 1954, zo wordt te Brussel mee gedeeld. Het totaal van de defen siebegroting voor 1955 die giste ren gepubliceerd is, bedraagt 12.147.619.000 francs. Een burgerlijke functionaris, dr. Giovanni Palamara, heeft Vrijdag het bestuur over de voor malige Brits-Amerikaanse zone van Triëst overgenomen. Drie dagen geleden droeg de Britse bevelhebber van de geallieerde troepen het bestuur over aan de Italiaanse generaal De Renzi. Dr. Palamara is. als commis saris-generaal van Triëst, verant woording schuldig aan de Ita liaanse premier. De Westduitse verbruikers- verenigingen hebben Donderdag de bondsregering verzocht on middellijk een grotere invoer van footer tegen verlaagde douanetarieven toe te staan. Naar de mening der organi saties is de boterinvoer, die tot dusverre door het Westduits* ministerie van Voedselvoorzie ning wordt toegestaan, niet vol doende om de prijzen op de Duitse markt op de gewenste wijze te reguleren. Gevreesd wordt, dat in de wintermaan den de prijzen aanzienlijk zulle r stijgen, wanneer geen grotere boterinvoer wordt toegestaan. Het Amerikaanse leger deelt mede, dat het „verscheidene bat terijen" van de nieuwe lange- afstands-raket „Honest John", die van een atoomlading kan worden voorzien, naar Europa zal zen den. Zij zullen dienen ter verster king van de strijdkrachten onder het Navo-opperbevel. Dit is het derde type van een nieuw wapen dat naar Europa komt. Er zijn al 280 mm atoom kanonnen en een bestuurbaar projectiel, „Corporal" genaamd, dat ook een atoomlading kan ber gen. De Deense generale staf heeft Vrijdag bekend gemaakt, dat bo ven het grootste deel van het Deense grondgebied stofdeeltjes afkomstig van een atoom- of waterstofwapen zijn geconsta teerd door verscheidene labora toria. De hoeveelheid radio-actieve stof is echter zo gering, dat er geen gevaar voor de bevolking bestaat. Ook de Noorse generale staf maakte bekend, dat radio-actieve deeltjes, waarschijnlijk afkom stig van het ontploffen van atoomwapens, boven Noorwegen zijn geconstateerd. activiteit toegenomen. Een woordvoerder van de Zweedse generale staf zei te Stockholm, dat het niet mogelijk was vast te stellen of de deeltjes van het Oosten of van het Westen kwa men. NIEUWE ARRESTATIES VAN PORTIC AANSE NATIONALISTEN. Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft Vrijdag be kend gemaakt, dat te New York en Chicago negen Portoricaanse nationalisten zijn aangehouden, -zqn op beschuldiging van opstar.di;. Ook boven Zweden is de radio-activitieit.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1