Libyë De aanslag op Nasser Bevestiging en afkondiging van het Statuut Minister Luns in Nederland terug Interview van Adenauer over het Duitse leger Protest van het Belgisch Vakverbond in het brandpunt Enorme hoeveelheid vliegtuigbrandstof verdwenen Persconfe Eisen rentie van hower WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 28 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3290. Commentaren op de aanvaarding Voor vluchtelingen meer dan een half millioen De slachtoffers in Italië COMMENTAAR OP AAN VAARDING STATUUT. De komende Amerikaanse congres verkiezingen Vermiste Amerikaanse vliegtuig nog niet terecht Eisenhower en Adenauer De Britse havenstakingen Ai i - Drie jaren armzalig e zelfstandigheid SAMENWERKING VAN ENGELAND MET DE EUROPESE K.S. G. Betogingen in Cairo *T#\ikerlng Dij Abonnement: Terneazen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1. iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Hoewel de procedure van de bevestiging van het statuut door H. M. de Koningin (in Neder land) en de afkondiging (in de drie landen) op het ogenblik nog een onderwerp van overleg tus sen de regeringen der drie rijks delen vormt, kan, naar wij ver nemen, worden aangenomen, dat de richtdatum voor de bevesti ging medio December is. Bij de plechtige bevestiging zullen af vaardigingen uit Suriname en de Ned. Antillen tegenwoordig zijn. Op een nader vast te stellen da tum na de bevestiging zal de af kondiging in de drie landen ge schieden: De vaststelling van deze datum zal ten dele afhan gen van het tijdstip der verkie zingen in de Ned. Antillen. De afkondiging zal eveneens in Ned. Nieuw-Guinea geschieden. De opbrengst van de actie voor de vluchtelingenhulp heeft gis teren de half millioen gulden overschreden. Tot Dinsdag was binnengekomen 473000 gulden. Woensdag is daar bijgekomen I 50.000 gulden. De stand was 1 daardoor gisteravond 523.000. Van officiële zijde wordt verno men, dat het aantal doden in Sa lerno en omgeving tot 279 is ge stegen, na de ontdekking van nieuwe lijken onder de overblijf selen van ingestorte huizen. In het dorp Canalone zijn gisteren op één plaats 38 lijken ontdekt. Treinontsporing nabij Wenen Drie personen zijn om het leven gekomen en ruim veertig zwaar gewond doordat een ex- prestrein tussen Stockerau en Sierndorf, nabij Wenen, uit de rails is gelopen. Drie rijtuigen werden vernield. Men gelooft, dat een breuk in de rails de oorzaak van het ongeluk is. De vertegenwoordiger van Su riname in Nederland, mr dr R. H. Pos, zeide na afloop van de stemming over het statuut in de Eerste Kamer, tegen een redac teur van het A.N.P. er zeer ver heugd over te zijn, dat ook de Eerste Kamer het statuut met een zo grote meerderheid heeft aanvaard, nadat het door de sta ten van Suriname en de Neder landse Antillen werd goedge keurd. De heer Pos hoopt, dat de ver wachtingen, die men heeft over de toekomstige samenwerking en welke méér inhoudt dan de be hartiging van de gemeenschap pelijke belangen, waarover het statuut spreekt, zullen worden bewaarheid. Hiertoe zullen de geesten der bevolkingen naar el kaar moeten toegroeien. Wat Suriname betreft, zal, nu in de staatkundige problemen meer klaarheid is gekomen, de vol ledige aandacht kunnen worden gericht op de opbouw van het land. ANTILLIAANSE STEMMEN. De eerste commentaren in de Nederlandse Antillen op het aan nemen van het statuut voor het Koninkrijk tonen alom verheu genis. Algemeen werd verwacht, dat de Eerste Kamer het statuut zou aannemen; de cijfers zijn echter beter dan de verwachting was. Mr. N. Debrot, de algemeen vertegenwoordiger van de Ne derlandse Antillen in Nederland, die zich op het ogenblik te Wil lemstad bevindt, zeide tegen de correspondent van het A. N. P. te Willemstad: „Ik ben gelukkig. Ik wens allen, die hebben mede gewerkt, op de eerste plaats de minister, hartelijk geluk. De be zwaren van de zijde van de VVD waren voor hier een gelukkige omstandigheid, want nu is de be slissing gevallen op 27 October, de verjaardag van de voorzitter van de regeringsraad, Mr. Dr. da Costa Gomez, hetgeen een dubbele feestdag is." Het Statenlid Van der Hoeven Curacaose onafhankelijke par tij) zeide niets anders verwacht Na een afwezigheid van ander halve maand is mr J. M. A. H. Luns, minister zonder portefeuil le, uit Amerika in ons land teruggekeerd. Hij arriveerde Woensdagochtend te Rotterdam met de „Nieuw Amsterdam" van de Holland-Amerika-lijn. Alvorens te debarkeren vertel de de minister ons vóór zijn aan wezigheid bij de vergadering van de Verenigde Naties vijf dagen in Washington te hebben vertoefd, waar bilaterale kwesties werden besproken. Ook heeft hij tijdens zijn verblijf te New York contact gehad met het State Department. De minister gewaagde van de grote indruk, die de Europese accoorden hebben gemaakt. Er is grote voldoening en zoals het meer gaat in Amerika, zo merkte mr Luns op, een volkomen om slaan van de stemming. Hij wees er verder op, dat Nederland in het bovenstatelijk orgaan, de SUNFED, grote nadruk heeft ge legd op het probleem van hulp aan de achtergebleven gebieden. Het ziet er volgens de minister op het ogenblik niet naar uit, dat de SUNFED direct in werking kan treden, doeh bij de betreffen de landen van Azië en Latijns Amerika bestaat er grote voldoe ning over de Nederlandse hou ding. Deze kwestie hangt in laatste instantie af van de grote mogendheden, zoals Amerika. Op het ogenblik is men nog iets te rughoudend. Hoewel de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea door de Verenigde Naties nog moet wor den behandeld, werkt de Neder landse delegatie zeer hard om het Nederlandse standpunt uit een te zetten en begrijpelijk te maken. Minister Luns merkte in dit verband op, dat landen, die niet met dit probleem te maken hebben, weinig op de hoogte zijn van Nieuw-Guinea, zelfs geogra fisch. Er is volgens de minister echter een enorm verschil in at mosfeer nu en ten tijde van, zo als hij het zeide, de Indonesische crisis. Er zijn buitengewone con tacten geweest met de Australi sche delegatie en speciaal met zijn Australische ambtsgenoot, Richard Casey. Tenslotte vertelde mr Luns ons nog het één en ander over het optreden van het Concertgebouw orkest. Hij had drie concerten meegemaakt, te weten dat voor de Verenigde Naties, één in de Carnegiehall en het concert te New Brunswick. Het succes was overweldigend. Speciaal het op treden voor de Verenigde Naties heeft volgens de minister de Ne derlandse naam zeer goed ge daan. Er was enthousiasme van alle kanten, ditmaal ook van ach ter het ijzeren gordijn, aldus be sloot minister Luns. President Eisenhower heeft het Amerikaanse volk gisteren apathie ten aanzien van de vol gende week te houden Congres verkiezingen verweten. Hij schrijft het toe aan een te grote tevredenheid, over de huidige stand van zaken. Er is nog geen spoor gevon den van de sinds drie dagen ver miste Amerikaanse „Skymaster", een transportvliegtuig, dat uit Italië naar Lyon was vertrokken. Er waren 21 man aan boord. De nasporingen worden voortgezet. te hebben. Hij was verheugd over de grote meerderheid, „waar door vaststaat, dat de drie delen van het Koninkrijk volledig ach ter het statuut staan. De toe komst zal uitwijzen, wat wij er van zullen maken", aldus de heer Van der Hoeven. Het Statenlid Jonckheer (de mocratische partij) noemde de uitslag „ontzaglijk plezierig". Het lid van de Staten Mr. I. C. Debrot (K.V.P.) zeide verheugd, te zijn over de aanvaarding van het statuut. „Hiermede is de ko loniale periode afgesloten en de tijd aangebroken op basis van nevengeschiktheid samen te wer ken. Ik ben ervan overtuigd, dat van een samenwerking de Antil len veel profijt kunnen trekken op sociaal, cultureel en econo misch terrein. MINISTER KERNKAMP IS ZEER VOLDAAN. De minister van Overzeese Rijksdelen Prof. Dr. W. J. A. Kernkamp, heeft zijn zeer grote verheugenis geuit, nu een oplos sing is bereikt van een zaak, die urgent was geworden en nu de overzeese rijksdelen in de gele genheid worden gesteld inge schakeld te worden in de be hartiging van de algemene rijks belangen. Grote kansen zijn thans ge schapen om elkander grotere hulp te bieden, die tot verdere verbondenheid zal leiden. De minister noemde het een grote dag, ook voor het gehele Nederlandse volk, waarvan de grote meerderheid achter de nieuwe verhouding staat. Tenslotte gaf de minister uiting aan zijn grote voldoening over het feit, dat hij aan de totstand koming van het bereikte resul taat heeft mogen meewerken. Dr. DA COST A GOMEZ: ZEER VERHEUGD. De voorzitter van de regerings raad dier Nederlandse Antillen, Mr. Dr. M. F. da Costa Gomez, verklaarde: „Ik ben zeer ver heugd, in het bijzonder omdat „de kroon op het werk" juist samenvalt met mijn 47ste ver jaardag." GEVOLGEN VAN RUSSISCHE ATOOMPROEVEN. In de laatste week van Septem ber zijn sporen van radio-activi teit, klaarblijkelijk afkomstig van de jongste atoomontploffingen in de Sowjet-Unie, in het gebied van Ottawa waargenomen. Aldus wordt in een mededeling van de raad van onderzoek der Canadese defensie gezegd. De hoeveelheid radio-activiteit die de regen in die periode in het genoemde gebied bevatte, was echter zó gering, dat zij van geen betekenis was, zo wordt hieraan toegevoegd. ENGELS SCHIP HEEFT MAC HINESCHA DE Het uitgaande Engeltse schip „Albion Star" geraakte Woens dagochtend can half vijif nabij de seinpost Hoek van Holland in moeilijkheden tengevolge van machineschade. Met de stoom fluit werd om sleeipboothulp verzocht. Het schip vc) speelde het bakboordsanker en een ge deelte van de ketting. De ,,Al_ bion Star" ging nabij de; spitse ton rood 5 ten anker. Om vijf uur voeren de sleep boten „Ebro", „Blankenberg" en „Waterweg" ter assistentie uit. Sleepboothulp was evenwel niet meer nodig. De „Albion Star" lichtte om 5.25 uiur hdt anker en keerde naar Rotterdam terug. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN FRANKRIJK. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben Woensdagoch tend incognito in Parijs gewan deld. Zij waren gisteren de gas ten van de Nederlandse ambas sadeur. Gisteravond bracht de Konin gin een bezoek aan een theater. Na het diner hield de Prins in de club van Amerikaanse lucht machtofficieren je Parijs een toe spraak over de economische en militaire problemen van Neder land. NEDERLAND SCHENKT 50.000 DOLLAR VOOR DE CANADESE SLACHTOFFERS VAN DE WATERSNOOD. De Nederliandse regering heeft aan onze ambassadeur te Ottawa meegedeeld, dat zij een bedrag van vijftigduizend dol lar beschikbaar heeft gesteld voor de slachtoffers van de overstromingen in Canada. Bondskanselier Adenauer heeft voor zijn vertrek naar de Ver. Staten in een interview met „Pa ris Presse" verklaard, dat het tenminste drie jaar zal duren voor er een volledig opgeleid Duits leger zal zijn. Eerst zullen officieren en on derofficieren moeten worden ge worven, waarna de kaders zullen worden gevormd, die ongeveer een derde van de totale sterkte zullen vormen, zo zei hij. Sprekende over de kosten van de Duitse herbewapening ver klaarde de bondskanselier, dat West-Duitsland voor de militaire uitgaven een strenge limiet zal moeten stellen, aangezien „wij, door de nabijheid van de commu nistische wereld, onze goede so ciale en economische toestanden niet in gevaar mogen brengen." Uit een groot reservoir op het Britse vliegvleld F'assberg in West-Duitsland zijn 28.0C0 liter vliegtuigbrandstof spoorloos ver dwenen. Toen men dezer dagen de tank opende, bleek deze slechts water te bevatten. Om de vliegtuigbrandstof, die niet geschikt is voor gewone benzinemotoren, uit het reser. voir te iverwijderem, moesten niet minder dan 28 sloten ge opend en een pompstation in geschakeld worden. De politie is met een uitge breid onderzoek naar deze raad_ selachtige verdwijning begon nen. In tanks op het vliegveld werd 9.000 ton water aangetroffen. De tanks worden gebruikt voor het opslaan van brandstof voor straalvliegtuigen. Een woordvoerder van de Brit se luchtmacht zeide, dat sabota ge niet wordt vermoed. Monsters van het water zijn naar laborato ria in Groot-Brittannië, Hanno ver en Wiesbaden gezonden voor onderzoek. President Eisenhower heeft gisteren op een persconferentie Dr. Adenauer een der grote staatslieden van het ogenblik genoemd en een der best geïn formeerde mensen over West- Europese zaken die hij ooit ont moet heeft. Adenauer is gisteren in Ame rika aangekomen voor een offi cieel bezoek. Overal in de pijpleiding van Hamburg naar Fassberg werd water aangetroffen, aldus de En gelse luchtmacht. Volgens 'n Engelse woordvoer der is het waarschijnlijk regen- of zeewater, dat te Hannover in de leiding is gekomen. De West- duitse politie te Hannover dacht, dat het water ter vervanging voor gestolen brandstof was aan gevoerd. De jongste Sowjet-nota, waar in opnieuw bespreking van de kwestie van Duitslands hereni ging werd voorgesteld, bevatte volgens Adenauers eerste in drukken „geen belangrijke nieu we elementen". Hij zei, dat 't nu „meer dan ooit nodig is, dat de vrije landen hun eenheid van handelen ten aanzien van het Oostelijk blok bewaren. Daarom moeten de Parijse overeenkom sten van kracht worden vóór de onderhandelingen met de Sow- jets hervat worden", zo meende hij. In een door een raad van on derzoek opgesteld verslag aan het Britse parlement worden de stakende Britse havenarbeiders veroordeeld. In het verslag van de raad, die in het leven is ge roepen om een onderzoek in het arbeidsgeschil in te stellen, wordt gezegd, dat de havenar beiders contractbreuk pleegden door geen overwerk te willen verrichten. De belangrijkste aan leiding voor de staking was de eis van de stakers, dat overwerk vrijwillig en niet verplicht is. Volgens de raad van onderzoek is de individuële arbeider tot overwerk verplicht, maar alleen indien en in zoverre het redelijk is, dat hij zulks doet. Bij beoor deling van ieder geval moeten alle omstandigheden in aanmer king genomen worden. Economisch* achtergrond van het Saor (bied i-: rO0UC f 19 C/J'trt 5TEENKOC 5 U Duitsland frankrijk Soorgib/*<t Du> ts ion p SAARGEB/ED |T WCNDCt UERZiS v TTWEILER o»u 09/gi 9 Ou/11 'op a SAARBOUCKEN LUXEMBURG I Soo 9*M FOB6A pronk rt/k VERDUN n Frankrijk 111 1 SAAREGUEMiNES I HM( JuC«l MET 1 jl iWAh l KIETaai 'NO'JS "KI !jJE «60TS 'ON StAAlPRODUCT!E N MILUOCN TON President Eisenhower heeft Woensdag op een persconferentie te Washington verklaard, dat de Verenigde Staten bereid zijn met Rusland over wereldproblemen te spreken, wanneer de Russen tonen oprecht te zijn en de tijd er voor geschikt is. Maar thans is de tijd nog niet gekomen om een bij eenkomst tussen de Westelijke mogendheden en de Sowjet-Unie te houden of voor te bereiden. Men had Eisenhower om zijn oor deel gevraagd over sir Winston Churchills verklaring, dat hij, Churchill, bereid was met de Rus sische eerste minister, Malenkof, te spreken, maar dat deze bespre kingen niet voor de ratificatie van de overeenkomsten over de Duitse herbewapening en de Europese eenheid moeten worden gehouden. Het algemene Belgische vak verbond (Soc.) heeft een motie goedgekeurd, waarin wordt ge protesteerd. tegen de erkenning door de socialistisch-liberale re gering van het liberale vakver bond en de toelating hiervan tot de paritaire commissies, waarin vertegenwoordigers van werk gevers en werknemers de ar beidsvraagstukken bespreken. Het socialistische vakverbond verzet zich, aldus heet het in de motie, „tegen het feit dat men uit politieke opportuniteitsover- wegingen en in strijd met de ge woonte en het gezonde verstand aan de liberale vakbond een ver tegenwoordiging in de paritaire commissies toekent, die niet in verhouding is tot zijn invloed en belangrijkheid". Tenslotte wordt in de motie verklaard dat het A.B.V.V. op het buitengewone congres, dat op 30 en 31 October wordt gehouden, zijn houding in deze aangelegenheid nader zal bepalen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Vrij zacht. Wisselend bewolkt en een en kele verspreid optredende bui. Matige, tijdelijk krachtige weste lijke wind. Vrij zacht voor de tijd van het jaar. Het Amerikaanse blad „U. S. News and World Report" schrijft: Libye heeft nauwelijks meer dan een millioen inwoners. De meesten van hen zijn nomaden, dwalend door een land, dat veel groter is dan Frankrijk, Italië, Duitsland en Spanje samen. Dit land is drie jaar geleden zelfstan dig geworden, omdat de overwin naars van de tweede wereldoor log het niet eens konden worden over de status van het gebied. Li. bye is zó arm, dat het in feite niets anders te verkopen heeft dan z'n strategische ligging. Maar dit „kapitaal" wordt van steeds groter belang bij de Amerikaanse plannen om het hoofd te bieden aan de moeilijkheden, die in dit deel van de wereld ontstaan. In ruil voor strategische privileges, die Libye hun verstrekt heeft, houden Engeland en Amerika het land in leven. Engeland betaalt 10.5 millioen dollar per jaar, waarmee het hele jaarlijkse Libi sche begrotingstekort is betaald. Volgens de voorwaarden van een nieuw accoord heeft Amerika op zich genomen de regering 7 mil lioen dollar aan economische hulp uit te keren vóór 30 Juni 1955. De Amerikaanse hulp strekt zich uit tot 1971. Libye heeft geen enkele indus trie en geen enkele bekende mi nerale bron. Twee procent van de bodem is vruchtbaar. Bijna 95 van de bevolking is nog analpha- beet. Minder dan 20 Libyers heb ben een universitaire opleiding ontvangen en de regering is wel gedwongen om buitenlanders Egyptenaren, Irakezen, Engelsen en zelfs Amerikanen aan te stellen voor het vervullen van re geringsposten. Het leger telt 450 manschap pen, die worden aangevoerd door een Irakees. Het is juist deze extreme ar moede geweest, die gemaakt heeft dat men bedacht heeft niet veel risico te lopen bij het schen ken van de onafhankelijkheid aan Libye. Er zijn Britten en Ameri kanen, die de mening zijn toege daan, dat het land politiek toch van weinig waarde is. Maar de Amerikaanse strategen rekenen vast op de voortzetting van de Engelse en Amerikaanse hulp, opdat de economie zich zal ont wikkelen en geen moeilijke poli tieke situaties zullen ontstaan... Want ook in tegenstelling met het naburige Tunesië en Marok ko, waar de nationalistische op standen de toekomst der Ameri kaanse bases in de waagschaal stelt, schijnt Libye wonderbaar lijk kalm! Verder zeide de Amerikaanse president, dat de vrije wereld zich nader aaneensluit op de belang rijkste punten. Als bewijzen noemde hij de regeling van de Suezkanaalkwestie, het probleem Triëst en het vraagstuk van de Perzische olie, de ontwikkelingen in Guatemala, Korea en Indo-Chi- na, de vorming van een Zuidoost- Aziatische verdragsorganisatie en de Parijse akkoorden over de Europese verdediging. Van een zijde, die in nauw ver band staat met de hoofdzetel van de Europese kolen- en staalge meenschap, wordt vernomen, dat Engeland in beginsel een ontwerpverdrag voor associatie met de Europese kolen- en staal gemeenschap, heeft goedgekeurd. De president van de hoge auto riteit der gemeenschap, Jean Monnet, heeft dit ontwerpver drag opgesteld, nadat hij onlangs hierover informele besprekingen heeft gevoerd met de vroegere minister voor bevoorrading van Engeland, Duncan Sands. Een woedende menigte heeft Woensdag het hoofdkwartier van de Mohammedaanse broeder schap te Cairo bestormd en in brand gestoken. Terwijl de brandweer begon met de blussing van het fel bran dende gebouw, trachtten in aller ijl aangevoerde troepen de me nigte in bedwang te krijgen, die leuzen aanhief als „Dood aan de Broederschap," „Leve Nasser." Tevoren had de politie reeds wachtposten bij het gebouw ge plaatst, omdat Dinsdagavond, direct na het bekend worden van de aanslag op premier Nasser, betogers reeds een aanval op het hoofdkwartier hadden ge daan. De Broederschap, een fana tieke politiek-religieuze organisa tie die de voornaamste oppositie tegen de huidige Egyptische re gering .vormt, was tot het begin van dit jaar verboden. Uit kringen van de Broeder schap is vernomen, dat na de mis lukte aanslag op Nasser tiental len broederschapsleden in Cairo zijn aangehouden. Dr. Khamis Gameida, op één na de hoogste autoriteit van de Broederschap, heeft in een tele gram aan premier Nasser de aan. slag veroordeeld. Een woord voerder van de Broederschap ver klaarde, dat dr Gameida voor Vrijdag een bijeenkomst van de leiding der organisatie had be legd. Er zal dan gesproken wor den over ontslag van de opperste gids. dr Hassan Hodeiby, en ont binding van de geheime cellen van de organisatie. In politiekringen werd verno men. -dat 47 leden van de Broe derschap in hechtenis zijn geno men, onder wie twee bestuurs leden. Al het vervoer is Woensdag ochtend te Cairo stopgezet als uiting van sympathie voor pre mier Nasser. Het personeel van de vervoersdiensten zou 's mid dags een massabijeenkomst voor het station houden ter begroe ting van de eerste-minister bij zijn terugkeer uit Alexandrië. De pleger van de mislukte aanslag op de Egyptische eerste- minister, Nasser, heeft verklaard tot zijn daad te zijn aangezet door Mohammed Hindawi, hoofd van de afdeling van de Moham medaanse Broederschap te Elba- beh in de onmiddellijke omge ving van Cairo. Aldus is van of ficiële zijde te Cairo vernomen. Mohammed Hindawi is advocaat op het bureau van Abdel Kader Arda, een van de leiders van de Broederschap en een aanhanger van de opperste gids, Hassan el Hodeibi. De belangrijkste leiders van de Mohammedaanse Broeder schap in de Suezkanaalzone zijn gearresteerd. Volgens het Egyptische mini sterie van Binnenlandse Zaken zijn tot dusver in het gehele land in totaal 300 leden van de broe derschap aangehouden. Een woordvoerder van het mi nisterie zeide te verwachten, dat het aantal arrestaties „vóórdat de nacht voorbij is mogelijk de 500 zal zijn gepasseerd". Te Cairo was Woensdagavond de rust weergekeerd. Doch de po litie had met het oog op eventua liteiten de bewaking van de voor naamste gebouwen verdubbeld. VRIJDAG 29 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 3.00 3.10 Terneuzen 3.35 3.45 Hansweert 4.15 4.25 Walsoorden 4.25 4.35 ZON MAAN op onder op onder Oct. 30 7.30 17.17 11.33 19.00 31 7.31 17.15 12.20 19.56 Nov. 1 7.33 17.13 12.58 21.01 2 7.35 17.11 13.28 22.11 3 7.37 17.10 13.53 23.26 4 7.39 17.08 14.13 5 7.40 17.06 14.32 0.43

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1