Belangrijke beslissingen te Parijs Rusland wil conferentie van vier over Duitsland Noodtoestand in Pakistan afgekondigd Mr. Ir. R. W. Haveman over de Nederlandse emigratie naar Brazilië Mendès-France naar de Verenigde Staten WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De Saarkwestie geregeld Gevangenisstraf voor infiltranten in Nieuw-Guinea Een vliegende schotel-avontuur in Frankrijk West-Duitsland en Italië treden toe tot de N.A.V.O. De dag van de Verenigde Naties Mémoires van De Gaulle COMMENTAAR VAN ADENAUER. Noodlanding van Brits passagiersvliegtuig salms „rüb'éft" -t Voorlopig geen verhoging van de spoorwegtarieven Duits schip in nood Vier Perzische officieren wegens hoogverraad ter dood veroordeeld Slecht weer in Groot-Brittanië Arrestaties in Argentinië Aanslagen in Tunesië Weer een top van de Himalaya beklommen miukerlng on Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Net 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. MAANDAG 25 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3287. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Frankrijk en West-Duitsland zijn het Zaterdag eens geworden over een oplossing van het Saar- vraagstuk, op grond waarvan een bewapend West-Duitsland wordt opgenomen in het Atlantische bondgenootschap. De Frans-Westduitse overeen, komst over de Saar is Zaterdag middag te 15.20 uur (Ned. tijd) getekend. De overeenkomst van vier lan den die een einde maakt ,aan de geallieerde bezetting van West- Duitsland en dat land souvereini- teit geeft, is eveneens getekend. Tertslotte zijn een aantal docu menten getekend betreffende toe lating van West-Duitsland en Ita lië tot de Westeuropese Unie en West-Du it sla nds toetreding tot de N.A.V.O. Boodschap van Dag Hammarskjoeld. De organisatie van de Verenig de Naties is niet volmaakt, aldus wordt gezegd in een boodschap van de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammars kjoeld, die is uitgegeven ter ge legenheid van de dag van de Ver. Naties, die elk jaar op 24 Octo ber wordt gevierd. Het handvest heeft zijn gebre ken, zo wordt in de tot de we reld gerichte boodschap gezegd, maar het begrip van een wereld gemeenschap van de Verenigde Naties is thans in ons leven ge komen. „Laten wij gebruik maken van de Verenigde Naties, van het werktuig dat wij hebben gescha pen om voor te gaan in de samenwerking tussen volkeren om de vrede te bevestigen", al dus Hammarskjoelds boodschap. Generaal De Gaulle heeft het eerste deel van zijn mémoires ge publiceerd. Dit eerste deel, geti teld „De oproep", is gewijd aan de jaren 19351942 en behandelt in het bijzonder de nederlaag van de Franse legers tot aan de slag van Bir Hakeim. In de Franse pers is grote aandacht aan dit boek besteed. In zijn boek geeft De Gaulle o. m. ook een schets van enige tijd genoten. Zo noemt hij de Russi sche minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, „een perfect rad in een onvermurwbare machine", sir Anthony Eden: „Lieveling der Britse tradities" en sir Winston Churchill een „groot voorvechter van een grote onderneming en een groot artist van een grote overwinning". Over zijn land zegt hij: „Ik heb instinctmatig de indruk, dat de Voorzienigheid Frankrijk heeft geschapen voor bereikte succes sen of afschrikwekkende onge lukken. Ons land moet, op straffe van dodelijk gevaar, rechtop staan. Frankrijk kan Frankrijk niet zijn zonder grootheid". De ondertekening hiervan ge schiedde, wat de Westeuropese unie betreft, door Engeland, Frankrijk, België, Nederland, Lu xemburg, West-Duitsland en Ita lië. De documenten betreffende toe lating van Duitsland tot de N.A. V.O. werden getekend door de 14 N.A.V.O.-landen en West-Duits, land. Alle stukken moeten nog door de parlementen van de onderteke nende landen worden bekrach. tigd. HET ONTWERP STATUUT VOOR HET SAARGEBIED. Het Saarstatuut voorziet in in ternationalisatie van het gebied onder de Westeuropese unie. De raad van ministers van de West europese unie zal een hoge com missaris voor Saarland benoe men, die noch Fransman, noch Duitser, noch Saarlander mag zijn. Hij zal verantwoordelijk zijn voor de buitenlandse zaken, de verdediging en de bescherming van de grondwet en de politieke onafhankelijkheid van het gebied. Hij is verantwoording schuldig op deze gebieden aan de parle mentaire assemblée van de West europese unie. Het statuut is slechts geldig zo. lang er nog geen Duits vredes verdrag is. Daarna moet er een nieuwe volksstemming in Saar land worden gehouden. In het statuut is de bepaling opgenomen, dat niemand tegen het statuut mag ageren als het eenmaal bij volksstemming is goedgekeurd. De commissaris moet op de naleving van deze be paling toezien. De huidige economische con venties tussen Saarland en Frankrijk, op grond waarvan Frankrijk het alleenrecht heeft op de kolen- en staalindustrie en op het vervoer, zullen wat wor den afgezwakt. De kolenmijnen, die vroeger eigendom van de staat Pruisen waren en nu bij de Franse regering in huur zijn, zul len volgens het statuut door de Saarlandse regering worden be heerd. ,,Ik vertrek uit Parijs in de overtuiging, dat zo juist een gro te stap is gedaan in de richting van beter Frans-Duits begrip", verklaarde de Westduitse bonds kanselier, dr Konrad Adenauer, voor zijn vertrek per vliegtuig uit Parijs naar Keulen tegenover verslaggevers. Hij vervolgde: „De Saar-over- eenkomst bevredigt alle Duitse wensen niet, doch zij betekent voor alle betrokken partijen een stap vooruit en wel in de eerste plaats voor de Saarlanders zelf. De bevolking van het Saargebied zal zo spoedig mogelijk politieke vrijheid genieten. Het deelnemen van West- Duitsland aan het Westerse ver dedigingsbondgenootschap en het verlenen van souvereiniteit aan de Westduitse federale republiek zijn historische gelegenheden. Ik zou gaarne zien, dat het gehele In een nota aan de Westelijke grote drie stelt de Sowjet-Unie een nieuwe conferentie van vier over Duitsland voor, de volgende maand te houden. Op die conferentie, aldus wordt voorgesteld, zouden de eenheid van Duitsland, vrije verkiezingen, de terugtrekking der ljezettings- troepen en kwesties aangaande de Europese veiligheid kunnen worden besproken. De Sowjet-Unie vraagt voorts in de nota, of de drie Westelijke landen bereid zijn hun ambassa deurs te Wenen met de Russische ambasadeur aldaar te laten spre ken over „kwesties betreffende het sluiten van een staatsverdrag met Oostenrijk". Volgens de nota moet overeen stemming worden bereikt over het aantal, de plaats van station nering en de bewapening van alle soorten politie in Oost. en West- Duitsland. Dit zou „een einde ma ken aan alle gevaren met het oog op de herbewapening van Oost en West-Duitsland". De tekst van de nota is Zater dagavond te Moskou aan de bui tenlandse persvertegenwoordi gers uitgereikt. Het is de eerste maal, dat dit is geschied vóórdat radio Moskou de tekst had uitge zonden. De Sowjet-Unie wordt geleid door de wens, aldus de nota, om de omstandigheden voor een ver eniging van beide delen van Duitsland te vergemakkelijken. Zij stelt de volgende agenda voor de conferentie voor: 1. Het herstel der Duitse een heid op vreedzame, democrati sche basis, met inbegrip van de kwestie van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. 2. De terugtrekking der bezet, tingstroepen uit West- en Oost- Duitsland. 3. Het bijeenroepen van een geheel-Europese conferentie ter bespreking van een stelsel van collectieve veiligheid in Europa. De nota levert critiek op de Europese verdedigingsgemeen. schap en de N.A.V.O. en beschul digt de Westelijke mogendheden van een politiek tot verdeling van Europa in militaire groepen. De hereniging van Duitsland wordt de belangrijkste en drin gendste zaak genoemd voor het verminderen van de spanning. Een oplossing van dit vraagstuk kon niet worden uitgesteld. Duitse volk de dag der bekrachti ging van de souvereiniteitsover- eenkomsten als een speciale feest dag zal zien, want die dag zal het einde betekenen van een ver- schrikklijke periode der Duitse geschiedenis, begonnen met het aan de macht komen der natio- naal-socialisten en geëindigd met oorlog, nederlaag en bezetting". De Westduitse bondskanselier wees er nog op hoe snel de loop der diplomatieke gebeurtenissen is geweest sinds, nu precies twee maanden geleden, de E.V.G. in feite te Brussel ten dode werd ge doemd. „Duitsland en Europa kunnen niet dankbaar genoeg zijn voor het toen door de Britse rege ring en door haar minister van Buitenlandse Zaken Eden in het bijzonder genomen initiatief, om de daarop ontstane impasse te doorbreken", verklaarde hij. Ö3IMENTAAR VAN DR DREES. Uit Den Haag meldt „Reuter" dat de Nederlandse minister-pre sident, dr W. Drees, verklaard heeft dat de resultaten der Parij- se conferentie door hemzelf „en daar ben ik van overtuigd, door de gehele regering", met geest drift zijn begroet. „Het lijkt mij waarschijnlijk, dat de overeenkomsten thans door al. Ie betrokken volksvertegenwoor digingen, de Franse nationale vergadering inbegrepen, zullen worden bekrachtigd", aldus dr Drees. Een Viscount-passagiersvlieg- tuig van de B.E.A. heeft Zondag een geslaagde noodlanding uitge voerd op het vliegveld van Rome. Alle 30 passagiers en de vijf be manningsleden bleven ongedeerd. Het toestel werd ernstig bescha digd. Kort na het vertrek uit Rome naar Istanboel, bemerkte de pi loot van het toestel, dat het me chanisme van het linkerwiel van 't onderstel defect was. Hij bleef twee uur boven het vliegveld cir kelen om benzine te verbruiken, waarna hij de geslaagde noodlan ding uitvoerde. Twee motoren en 't landingsgestel werden bescha digd. GRIEKSE KONINGSPAAR LUNCHTE TE ROERMOND. Koning Paul en koningin Fre- derika van Griekenland hebben Zondagmiddag met hun gevolg in een restaurant te Roermond de lunch gebruikt. Daarna ver trokken zij per auto naar Soest- dijk, waar zij, zoals bekend tot heden de gast zijn van het Neder landse vorstelijke paar. de kapper met (iet aparte cocket markt 16 brouwerijstraat 9 ferneuzen voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen. ook Naar aanleiding van berichten over een verzoek van de Ned. Spoorwegen aan de regering tot verhoging der tarieven verneemt A.N.P. van bevoegde zijde, dat het op het ogenblik niet in de be doeling ligt, hiertoe over te gaan. De gouverneur-generaal van Pakistan, Ghoelam Mohammed heeft Zondag voor het gehele land de noodtoestand afgekon digd en premier Mohamed Ali op. dracht gegeven zijn kabinet te re organiseren. De premier stemde er mee in een nieuwe regering te vormen. De grondwetgevende vergade ring is door de gouverneur-gene raal ontbonden. Vorige week brak Mohamed Ali zijn bezoek aan de Verenigde Staten af om in zijn land het hoofd te kunnen bieden aan een actie, welke „rebellen" in zijn partij tegen hem voeren. Onmid dellijk nadat hij Zaterdag na een snelle reis te Karatsji was terug gekeerd, begon de premier be sprekingen met zijn aanhangers. De politieke crisis werd nog verergerd, doordat de gouver neur-generaal Woensdag j.l. be- De landrechter in Hollandia heeft de Indonesische infiltran ten, die in Mei 1953 in de buurt van Faf Fak op Nieuw-Guinea zijn geland, veroordeeld tot ge vangenisstraffen, variërende van twee tot zes jaar. De gids van de groep infiltran ten, Aboe Talib, is veroordeeld tot zes jaar, de „politieke com missaris" Kaparang tot vijf jaar, acht Indonesische militairen tot vier jaar en zes leden van de be manning van de prauw, waar mede de groep naar Nieuw-Gui nea kwam, tot gemiddeld twee jaar. Behalve voor een lid van de bemanning zijn alle straffen met aftrek van voorarrest. De gids en de militairen hebben ho ger beroep aangetekend. De zestien Indonesiërs heb ben bijna 17 maanden in voor arrest doorgebracht. Aanvanke lijk werden zij als krijgsgevan genen beschouwd. Drie leden Naar het A.N.P. verneemt heeft het Duitse schip „Wilhelm Klaus" wegens machineschade om sleepboothulp gevraagd. Te half vier vannacht werd be richt, dat de „Wilhelm Klaus" door het Zweedse schip „Tilia Gorthon" op sleeptouw is geno men naar de Theems. van de groep vonden de dood toen de infiltranten na hun lan ding zich verzetten tegen arresta tie door een afdeling militairen en politie. Onder hen was ook de leider, de Menadonese ser geant Kalalo, die de voorberei dingen voor de infiltratie trof met het doel het Nederlandse bestuur omver te werpen en het gebied bij Indonesië te voegen. Dat dit het doel van de landing was, is gebleken uit de in beslag genomen bewijsstukken en uit verklaringen van de infiltranten. Niet bewezen werd, dat zij han delden op last van hogerhand. sloot de bepaling, dat voormalige ministers in de provinciale rege ringen, die tegen het bewind van Mohamed Ali zijn gekant, geen lid mogen zijn van de provinciale en federale wetgevende organen, op te heffen. De „rebellen" in de heersende partij van de Moslem-liga willen de artikelen in de voorgestelde nieuwe grondwet, welke betrek king hebben op de federale struc tuur der republiek, drastisch zien gewijzigd, omdat zij vrezen, dat Oost-Bengalen, waar ruim de helft van de 76 millioen inwoners van Pakistan woont, een over heersende rol zal spelen. Aan gaande deze kwestie vindt de pre. mier o.m. twee leden van zijn ka binet, de gouverneur van een pro vincie en de eerste ministers van de Pendsjaab en de N.W. grens provincie tegenover zich. Vrijdag besloot het dagelijks be stuur der Moslem-liga onver wachts de partijconventie, die eind October zou worden gehou den, uit te stellen tot Januari. Als reden werd opgegeven „de zeer gespannen politieke sfeer", doch „rebellen" in de partij zien het besluit als een poging om hun de gelegenheid voor een krachtmeting met de premier te ontnemen. Er waren uitgebreide veilig heidsmaatregelen getroffen, toen Mohamed Ali Zaterdag op het vliegveld van Karatsji aankwam. Hij verklaarde, dat de dreig brieven, welke hij had ontvangen, niets te maken hadden met de binnenlandse politiek. Hij had de brieven pas gekregen, toen zijn regering bekend had gemaakt, dat zij nauw met het Westen zou gaan samenwerken. De 44-jarige premier kwam 19 maanden geleden aan het bewind, nadat zijn voorganger, Nazimoed- din, door de gouverneur-generaal was ontslagen. Mohamed Ali. die daarvoor ambassadeur in de Ver enigde Staten was, nam de rege ring op zich, terwijl er grote moeilijkheden tussen het ooste lijke en het westelijke deel van Pakistan bestonden en het land zich zag geplaatst voor belang rijke economische problemen. In de bekendmaking van de gouverneur-genraal wordt ge zegd, dat de noodtoestand is afge kondigd, omdat het grondwetge vend orgaan in zijn taak is tekort geschoten en niet langer het ver trouwen van het volk geniet. Zo spoedig mogelijk zullen ver kiezingen worden gehouden. In tussen zal een gereorganiseerd kabinet de zaken waarnemen, al dus de bekendmaking. Een Tsjechische arbeider te met glinsterende epauletten. Saint Remy nabij de Franse stad De vreemdeling sprak een ü'rvlnol rl r, r-v/-\ 1 -f i r» r»-ir,4r\rtn t TCAAWI rl Looi /Ha TTiimrl «i a Een militair gerechtshof heeft vier Perzische legerofficieren we gens spionnage en hoogverraad ter dood veroordeeld. Zeven andere officieren zijn, op dezelfde gronden, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Engeland en Wales hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag te lijden gehad van zware storm en regenval. Aanhoudende zware regens veroorzaakten daar grond verschuivingen. In Cumberland zijn verscheide ne dorpen gedeeltelijk over stroomd. Epinal heeft de politie medege deeld, dat hij gesproken heeft met een Russisch sprekende be stuurder van een „vliegende schotel", die hem had gevraagd hoe ver het was naar de Duitse grens. De werkman, de 40-jarige Uj- vari, zeide, dat hij 's ochtends vroeg op weg naar zijn werk was, toen hij werd aangesproken door een fors gebouwde vreem deling, die een revolver in zijn hand hield. De man had een val helm op en droeg een grijze kiel De Nederlandse commissaris voor de emigratie, mr ir B. W. Haveman, die zojuist een reis door Brazilië heeft beëindigd, zal de regering aanbevelen het emi gratie-programma voor Brazilië te bespoedigen. Hij was meer dan verheugd over hetgeen hij in Brazilië heeft gezien. Aantrekkelijke en gerie felijke woongelegenheden, zowel als de bekwaamheid van de emi granten zich aan te passen aan de Braziliaanse levenswijze, noemde hij de twee voornaamste factoren, welke hebben bijgedra gen tot het slagen van 't Neder landse programma voor de vesti ging van industriële werkers en landbouwers in Brazilië. De huisvesting, zo zei hij, over trof alles, dat hij gezien heeft in andere landen, die eenzelfde ves tigingsprogramma hebben, Zuid- Afrika wellicht uitgezonderd. De Nederlandse huisvrouwen zijn er gelukkig, hetgeen hij één van de belangrijkste bijdragen tot het slagen van het program ma noemde. Zeer onder de indruk was hij ook over de wijze waarop de Ne derlandse emigranten zich aan 't leven in Brazilië hebben aange past. Zij hebben zich snel geassi mileerd in de Braziliaanse ge meenschap. De heer Haveman zei, dat de mogelijkheden in Bra zilië voor de Nederlandse emi granten groter zijn dan hij had verwacht. Er was volgens hem geen enkele reden, om de emi gratie van Nederlanders te be perken tot het zuidelijke gedeelte van het land. Steden als Belo Horizonte, Recife en Salvador leken hem in het bijzonder ge schikt als plaatsen, waar de Ne derlanders zich thuis zullen voe len en goede kansen zullen heb ben hun beroep uit te oefenen. Minder enthousiast was de heer Haveman over het plan, dat ont worpen is voor de vestiging in Brazilië van Nederlandse gepa- trieerden uit Indonesië. De ge dachte van de Braziliaanse auto riteiten is deze gerepatrieerden zich te doen vestigen in Amazo- nas, waar zij dan Cacao, peper, rubber, thee en andere gewassen zouden verbouwen, waarmee zij reeds ervaring hebben. Hij twij felt aan de uitvoerbaarheid van een programma dat voorziet in 't overbrengen naar een wildernis van een landbouwer of planter die in Indonesië goed gevestigd was. Degenen, die het vraagstuk van de ontwikkeling van Ama- zonas hebben bestudeerd, zijn er reeds lang van overtuigd, dat belangrijk meer dan alleen man kracht nodig is. Er is een grote apparatuur nodig om de wilder nis in plantages te herscheppen. In het geval van d,e Nederlan ders komt dan de kwestie van kapitaal aan de orde. Tot op het ogenblik is er nog geen onder zoek gedaan, teneinde de aard en de omvang van de investering vast te stellen. Nóch de Neder landse regering, nóch de land bouwers en technische krachten zijn geneigd te gaan speculeren. De onfortuinlijke repercussies van de Italiaanse boeren-emigra- tie naar Brazilië zijn een voor beeld voor hetgeen de Nederland se regering wenst te vermijden. In tal van gevallen kwamen Ita liaanse boeren naar Brazilië met een onjuist begrip van de om standigheden. Velen waren spoedig teleurge steld en bijna dagelijks leest men in de Braziliaanse pers berichten over groepen Italiaanse emigran ten, die vragen terug te keren. blaam wordt geworpen op de autoriteiten, die de selectie maakten, zo zijn enkele Brazi liaanse functionarissen van me ning, dat er aan de betrokken emigranten te weinig voorlich ting werd gegeven. De Nederlandse regering is vastbesloten niet eenzelfde ver gissing te maken. Vandaar de of ficiële voorzichtigheid met be trekking tot het Amazonas-pro- ject. Dat heeft de instemming van de Bi'aziliaanse regering, die meer geneigd is een programma te bevorderen, dat wordt uitge voerd volgens de Nederlandse en Japanse schema's, die beide nut tig zijn voor Brazilië zowel als voor de emigrant. Tweehonderd studenten van de scheikundige faculteit van de universiteit te Eva Peron in Ar gentinië zijn in hechtenis geno men, aldus een door de Universi taire Bond te Buenos Aires uit gegeven bekendmaking. Deze arrestaties staan in ver band met een protestbeweging van studenten tegen een verbod van een bijeenkomst van studen ten van de technische hogeschool te Buenos Aires. Een veertigtal Guatemalanen is te Buenos Aires gearresteerd in het kader van maatregelen tegen geheime communistische activi teit. De gearresteerden behoren tot de tweehonderd Guatemala nen, die na de val van de rege ring in de Argentijnse ambassade te Guatemala waren gevlucht en enige tijd geleden naar Argenti- vreemde taal, die Ujvari niet verstond. Toen laatstgenoemde het eens met Russisch probeerde, begreep de vreemdeling hem vol komen. Hij vroeg of hij zich in Italië of Spanje bevond en of het nog ver was naar de Duitse grens, aldus het verhaal van Ujvari. De vreemdeling had vervolgens gevraagd hoe laat het was. Ujvari antwoordde: half drie. De vreemdeling nam een horloge waarop het vier uur was. De arbeider liep een eindje met de onbekende mee totdat hij een „vliegende schotel" midden op de weg zag staan. Het appa raat was ongeveer anderhalve meter hoog en 2V2 meter breed. Nadat de onbekende een Rus sische groet had gezegd, steeg hij met zijn „vliegende schotel" ver ticaal omhoog tot ongeveer 500 meter met het geluid van een naaimachine. Het apparaat ver dween in Zuidelijke richting, al dus Ujvari. In de periode van 1 Augustus tot 20 October zijn in Tunesië 44 aanslagen op personen gepleegd, waardoor 17 personen werden gedood en 21 gewond. In hetzelfde tijdsverloop wer den 20 sabotagedaden gepleegd, die echter niet veel schade aan richtten. Een Oostenrijkse expeditie is er op 19 October in geslaagd de top van de 8.100 meter hoge Tsjo Ojoe, één der toppen van de Hi malaya, te beklimmen, aldus een radiobericht van de expeditie, dat in Katmandoe is ontvangen. In 1952 was een poging van een Britse expeditie om deze berg te beklimmmen, mislukt. De top werd bereikt door de expeditie-leider, dr Tichy, en één der leden, Zij waren vergezeld van een Sjerpagids. Volgens het radio-bericht heeft dr Tichy, een 42-jarige Weense geoloog, bij de beklimming be vroren handen opgelopen en ge vreesd wordt, dat hij enige vin gers zal moeten missen. De Tsjo Ojoe is op zes na de hoogste bergtop ter wereld. Terwijl in dit geval de meeste nië zijn overgebracht. Het Witte Huis deelt mede, dat de Franse premier Mendès-Fran ce volgende maand een bezoek aan Washington van minstens twee dagen zal brengen. Op 18 November zal hij lunchen met president Eisenhower. Een woordvoerder van het Witte Huis zeide, dat Mendès- France van 15 tot 17 November Canada zal bezoeken. In diplomatieke kringen te Washington 'werd vernomen, dat Mendès-France naar de Ver. Sta ten komt als hoofd van de Fran se afvaardiging bij de Ver. Na ties. Er zou geen officiële agen da voor de besprekingen te Washington worden opgesteld. In genoemde kringen werd voorspeld, dat de besprekingen alle internationale problemen van gemeenschappelijk Frans-Ameri kaans belang zullen betreffen. Men verwachtte ook, dat Men dès-France zal gaan spreken over de organisatie van de West- Europese unie. Hij zou graag zien, dat de Amerikaanse mili taire hulp aan de Europese lan den via het controle-orgaan van de unie gaat, maar de Amerika nen willen niet elke controle op de verschaffing van de militaire uitrusting aan de Europese ver bondenen verliezen, aldus werd vernomen. OOK ADENAUER NAAR WASHINGTON. Het Witte Huis deelt mede, dat kanselier Adenauer 28 October te Washington zal aankomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Guur weer. Wisselend bewolkt met nu en dan buien. Krachtige en aan de kust nu en dan harde wind tus sen west en noord-west. Belang rijk kouder dan gisteren. DINSDAG 26 OCTOBER v.m. n.m. Breskens 1.29 1.36 Terneuzen 2.04 2.11 Hansweert 2.44 2.51 Walsoorden •2.54 3.01 ZON MAAN op onder op onder Oct. 27 7.24 17.23 8.27 28 7.26 17.21 9.34 17.P7 29 7.28 17.19 10.37 is.12 30 7.30 17.17 11.33 19.00

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1