De nieuwe Duitse soldaat Daar 10DENT°oodt EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN tweede blad Eerste vergadering Ned. bond van kleine zelfstandigen Met mooie verhalen geld en goederen losgekregen Woensdag 20 October 1954 9e Jaargang Ho. 3283 Sfeer, waarin de Duitse jeugd opgroeit, is beslissend HET NIEUWE' DUITSE UNIFORM Helm van Amen Geen Duitse knielaars maar korte rijglaars KLEUROL'JFGROEM Noorwegen en Duitslands herbewapening Nederland zal overstromingsslachtoffers in Canada steunen zit 'm de kneep Noodtoestand resulteert uit gebrek aan organisatie" Nehroe over Amerikaanse politiek in Azië De Zuid-Afrikaanse verenigde partij wil geen republiek VAKKLEDING VOOR ALLE BEROEPEN K. VAN DIXH00RN, v/h Fonteijn's Kledingmagazijn Noordstraai 22 - TERNEUZEN VISSER-K00LE N.V. AXEL Tel. 663 C. WILLEMSEN - Noordstraat 39 - Tel. 648 - AXEL A. DEES Axelsestraat ZAAMSLA6 Stakingen in Groot-Brittannië Besprekingen over de één-rail-spoorweg in West-Duitsland Franse plannen voor een nieuw groot passagiers schip Consumptie-luchtbrug Schiphoi-Londen Uitgetreden Britse conservatief treedt weer tot partij toe Nederland krijgt straaljagers DE VRIJE ZEEUW De Duitse soldaat is er nog niet, maar reeds roept men aller- wege: „Houdt de dief". En dat niet slechts in het buitenland, dat met de „Wehrmacht" aller onaangenaamste ervaringen heeft opgedaan, maar ook in Duitsland zelf; De discussies over het nieuwe Duitse leger, die in de republiek van Bonn worden gevoerd, zijn uitermate fel. Aan, de ene kant staan de lieden, die door alle mo gelijke wettelijke bepalingen wil len verhinderen, dat Remarque's „Feldwebel Himmelstoss" nog eens de kans krijgt zijn onderge schikten te chicaneren; tegen over hen bevinden zich de mili tairen van de oude stempel, die tische en Europese taak op te lossen. Sinds de dag dat een Duitse herbewapening waarschijnlijk werd, nu vier jaren geleden, heeft de zogenaamde „Dienststel- Ie Blank", genoemd naar zijn lv-ider, de oud-vakverenigings- man Theodor Blank, de mede werking van talrijke vertegen woordigers van het Duitse open bare leven gezocht en gevonden. Buitenlandse voorbeelden werden bestudeerd en, indien zij de moei te waard schenen, overgenomen. Daarbij bleek overigens, dat ook het oude Pruisisch-Duitse leger vele van buitenlandse oorsprong zijnde instellingen kende en dat omgekeerd vele buitenlandse le gers hun voorbeeld hadden ge daan met Duitse voorbeelden! Het resultaat van al dat voor bereidende werk is een lijvig stuk militaire wetgeving, dat tenmin ste op papier geëigend schijnt om te voorkomen, dat het Duitse leger opnieuw een staat in de staat wordt. Dit reglement ziet de Duitse soldaat niet in de eer ste plaats als militair, maar als een burger-in-uniform, die recht heeft op alle zekerheden en vrij heden, die de democratische staat zijn bewoners waarborgt. Daar tegenover rust dan op de burger- in-uniform de plicht, deze demo cratische rechten tegen elke be dreiging te verdedigen. OOK ZELF DISCIPLINE. In de practijk komt dit neer op een hele serie maatregelen, die de nieuwe Duitse soldaat moeten vrijwaren tegen willekeur van de zijde van zijn meerderen en op een opleiding, waarvan men hoopte, dat zij de recruut naast de nodige miHtair-technische ken nis, verantwoordelijkheidsgevoel, besluitvaardigheid en zelfdisci pline zal bijbrengen. Zal het nieuwe Duitse leger, waarvan de eerste divisies ove rigens niet vóór 1956 op de been zullen zijn, er werkelijk uitzien zoals de plannenmakers van da „Dienststelle Blank" het zich hebben voorgesteld? Dat hangt geheel af van de vraag, hoe de democratie in Duitsland zich zal ontwikkelen. De beste voorschrif ten immers blijven krachteloos, indien het de soldaat, die wordt gekoeieneerd, aan de moed ont breekt voor de eerbiediging van zijn waardigheid als mens op te komen. En deze moed, die een burger lijk-democratische deugd is, dient de jonge Duitser reeds in de burgermaatschappij te zijn bijge bracht, wil hij hem in de militaire dienst, waar de verschuldigde ge hoorzaamheid aan het gegeven bevel toch'altijd een belangrijke rol zal spelen, bezitten. Bonn (P. A-) Bij het debat over buitenlandse zaken in het Noorse parlement hebben Zaterdag de meeste spre kers met uitzondering van de communisten hun goedkeuring gehecht aan de verklaring van de minister van Buitenlandse Zaken, volgens welke Noorwegen het voorstel om West-Duitsland uit te noidgtn tot de Navo toe te treden, dient te steunen. Een communistische motie, waarin het parlement werd ver zocht herbewapening van West- Duitsland of Navo-lidmaatschap van West-Duitsland niet goed te keuren, werd verworpen met slechts de drie communistische stemmen vóór. Een aantal sprekers verklaar de, dat Noorwegen niet diende toe te treden tot het pact van Brussel. De regering verklaarde, dat deze kwestie nog zorgvuldig moet worden onderzocht en dat nog geen besluit op dit punt is genomen. De Nederlandse regering zal bijdragen tot hulp aan de over stromingsslachtoffers in de Holland Marsh in Canada, al dus heeft de Nederlandse am bassadeur in Canada, de heer A. H. J. Lovinlk, Maandag to Bradford in de provincie Onta rio, verklaard. Na een tocht door het ramp gebied zeide de ambassadeur, dat hij bij zijn regering volledig verslag zal uitbrengen over de toestand. Ongeveer 1100 perso nen zijn dakloos geworden in de Holland Marsh, een tuin bouwgebied, waar vele personen vian Nederlandse afkomst wo nen. Het gebied ligt ongeveer zeventig kilometer ten noorden van Toronto. De heer Lovinfc zeide, dat de Nederlanders zeer dankbaar zijn voor de hulp die uit Cana da, in het bijzonder uit het ge bied van de Holland Marsh, was gezonden voor slachtoffers van de stormramp in Nederland in Februari 1953. al bij voorbaat de neus ophalen voor het „stelletje slappelingen", dat bedoeld is als Duitse bijdrage aan de Westelijke defensie. In stilte troosten deze laatsen zich met de gedachte, dat alles nog wel in „goede" banen geleid zal worden, zodra de nieuwe beroeps officieren het bevel in handen hebben gekregen. Er wordt in dit debat, dat oor spronkelijk werd ontketend door de verschijning van Kirst's „08/15", een boek waarin de Prui sische „dril" scherp wordt gehe keld, meer geschermd met half- ware en onzakelijke argumenten dan met werkelijk afdoende fei ten. Zo ziet men bijvoorbeeld de allerbelangrijkste waarheid over het hoofd, dat soldaten in het al gemeen niet slechter of beter zul len zijn dan de maatschappij, waaruit zij voortkomen. En in zoverre heeft de omstandigheid, dat jan-en-alleman in West- Duitsland meespreekt over de soldaat van de toekomst toch wel deze positieve zijde, dat men onbewust schijnt te gevoelen, dat de wederopbouw van de Duitse strijdkrachten een zaak is, die niet slechts de „alten Soldaten", niet slechts de journalisten, maar alle burgers van de staat aangaat. Daarmede is men in ieder geval op de goede weg. EEN NIEUWE WETGEVING Een ander feit, dat de zeker niet ongerechtvaardigde vrees voor een herleving van het Duit se militarisme en de „Preusi- schen Kommis" misschien zal kunnen verzwakken, is dat in ieder geval de verantwoordelijke mannen in Bonn er van het begin af aan naar hebben gestreefd, het vraagstuk van de opbouw van een nieuw Duits leger niet geïsoleerd als een zuiver mili tair-technisch of organisatorisch probleem, maar in nauwe samen hang met Duitsland's democra- Premier Nehroe van India heeft in een vraaggesprek met het Amerikaanse tijdschrift „Lodk" verklaard, dat de Ver. Staten een „groot deel van hun aanzien in Azië hebben verlo- door de krachten van de het kolonialisme te ren reactie en steunen". Door het steunen van in discTediet geraakte personen als Tsjang-Kai-Sjék, Syngman Rhee en Bao-Dai hadden zij zich schuldig gemaakt aan „me deplichtigheid door samenwer king" en de Aziaten bijzonder wantrouwend gemaakt ten aan zien van het Amerikaanse be leid, aldus de Indische premier. De grootste fout van het Westen was volgens hem ge weest het „onderschatten van de nationale aspiraties van de Aziatische volken". Als voorbeeld hiervan haalde Nehroe Indo-China aan, waar de Fransen volgens hem jaren geleden een veel bevredigender oplossing hadden kunnen be reiken. Voorts lqverde Nehroe critiek op de Amerikaanse wei gering om communistisch-China te erkennen. Monteursarbeid is geen jongejuffrouwenwerk. Bij het werk toont zo'n mouwvest wat het waard is. Zo'n Beva kan tegen een behoorlijk ruw stootje en kan eindeloos worden gereinigd zonder te slijten. Geweldig sterk is de op Amerikaanse machines vele malen gecontroleerde stof, en bovendien is dit royale, mooie mouwvest op vele plaatsen nog eens extra versterkt. De leider van de Zuadafrikaan- ee verenigde partij, Strauss, heeft zich in een toespraak te East-fLonden gekeerd tegen het streven van dr Malan, eer ste minister en leider van de nationale partij, naar een repu bliek. De verenigde partij is, zo zei de Strauss, zonder voorbehoud voorstandster van lidmaatschap van het Britse gemenebest en zal zich met alle geoorloofde middelen tegen de uitroeping van de republiek verzetten. In een republiek zal geen symbool zijn dat de kroon kan vervan gen. Zonder de kroon als sym bool van eenheid, zal Zuid-Afri- ka voor een eeuw van binnen landse twisten, onderlinge na ijver tussen de provincies en rassengeschillen staan. Het is vreemd te ontdekken, dat het streven naar een repu bliek steeds meer aanhangers wint londer de niet-blanlke be volking, maar haar republiek is een negerrepublielk en haar cre do is het communisme, aldus betoogde Strauss. BEVA werkkleding verkrijgbaar bij: Ongeveer 2500 mijnwerkers van een kolenmijn te Doncaster in het Britse graafschap Yorkshire zijn Maandag in staking gegaan. Zij eisten ontslag van twee man nen, die volgens de stakers de arbeidsbepalingen van de vak bond hadden geschonden. Maandagavond besloten 2000 van de stakers te blijven staken, totdat de zaak was onderzocht. Ook besloten zij hulp te gaan zoeken bij twaalf andere mijnen in het gebied van Doncaster. Dq Ziweedse groot-industrieel Axel Wenner-Gren heeft Maan dag te Bonn met bondskanse lier dr Adenauer en imet de Westduitse minister van Econo mische» Zalfcen, prtof. Etard, be sprekingen 'gevoerd over de financiering van de één-rail spoorweg (alwegbahn) inWest- duitsland. Hem werd medege deeld, dat zijn plan in vergaan de mate {gesteund zou worden. Naar Reuter nog meldt werden de besprekingen bijgewoond door leden van de groep perso nen, die het onderzoekingswerk verrichten. Wenner-Gren deel de aan (bondskanselier Ade nauer mede, dat de ontwikke ling van de alweg-bahn in het practische stadium was geko men en dat hij voornemens is zijn eerste alweg-spoorweg in West-Duitsland te bouwen, waarschijnlijk het volgend jaar. De Nederlnadse bond van klei ne zelfstandigen (N.B.K.Z.), die in Juni j.l. werd opgericht „om dat deze groep meer en meer tot de conclusie komt, dat zij de meest verdrukte bevolkingsgroep is", heeft Maandagavond in Am sterdam zijn eerste openbare ver gadering gehouden, welke door circa vijftig personen werd be zocht (de bond heeft thans 125 leden). De voorzitter van het oprich tingsbestuur, de heer J. S. Wes- sels (koopman te Amsterdam), zei in zijn openingswoord o.a. „voor de kleine zelfstandigen is thans een toestand geschapen, die naar de afgrond leidt. Onze regering heeft zich voorgenomen de klei ne middenstanders weg te vagen, niet goedschiks, dan kwaadschiks. En de schuld hiervan ligt bij de kleine middenstanders zelf, die zich na de bevrijding niet heb ben georganiseerd. De belastin gen hadden reeds verminderd kunnen zijn als wij maar geor ganiseerd waren geweest. Het is nodig, dat wij gaan spelen met vuur. De N.B.K.Z. zal geen en kele richting of politiek nastre ven", aldus spreker, die nog op merkte, dat er volgens de mid denstandsnota circa 80.000 z.g. rand-middenstanders met hun gezinnen zijn in ons land. De secretaris, de heer R. S. van Mourik, merkte o.m. op, dat de nood onder de kleine zelfstan digen erger is dan de meesten vermoeden. „Wij hebben geen be zwaren tegen de arbeidersbewe ging, maar er moet niet alleen iets voor de arbeiders worden ge daan. Het doel van de N.B.Z.K., waarvan afdelingen in oprichting zijn te: Amsterdam, Arnhem (afd. Gelderland), Hoorn, Den Haag, Haarlem en de provincie Over ijssel, is: te komen tot een alles omvattende federatie van orga nisaties van' kleine zelfstandi gen". Vervolgens behandelde hij de middenstandsnota, waarin al een onderscheid wordt gemaakt tussen volwaardige midden- standsbedrijven en randbedrij- ven. Eén der kenmerken van de randbedrijven is volgens de nota, dat de bestaanszekerheid niet is gewaarborgd. Voorts neemt het aantal af en wordt het stichten van nieuwe beperkt door vesti gingsvergunningen e.d. Spreker kwalificeerde dit als een „koude sanering". De secretaris deelde tot slot mede, dat een aan prac tijk ontleend rapport over de kleine zelfstandigen zal wor den samengesteld om te bewijzen „dat het middenstandsrapport, waarin de kleine zelfstandige rand-middenstander wordt ge noemd, niet gebaseerd is op de ware feiten". P. Lalurej, directeur van de French Line, heeft te New York hakend gemaafkt, dat de Franse regering en het parlement waarschijnlijk nog voor het ein de van dit jaar plannen zullen goedkeuren voor de houw van een nieuw passagiersschip van 60.000 ton ter vervanging van de Normandië, die zoals (bekend is in 1942 door torand verloren is gegaan. Het nieuwe schip, dat voor de Transatlantische dienst zal wor den gebruikt, zal aocomodatie hebben voor 400 eerste-klasse- passagiers en 1600 toeristen klasse-passagiers. De snelheid luchtbrug zijn o.m. ingeschakeld zal 30 knopen bedragen. Het zal een Dakota en twee Bristol 4 a 5 jaar duren, 'alvorens het i Freighter vrachtvliègtuigen. schip gereed is. 1 Luchtvracht 8 keer zo duur als per schip. De grote havenstaking in Lon den heeft een opleving van het luehtvrachtvervoer van Schiphol naar de Britse hoofdstad tot ge volg gehad. Weliswaar niet zó groot als verwacht werd, maar toch is bij de K.L.M. alleen al vol gens een schatting het vrachtver voer met 25 pet toegenomen. Normaal gaan er per week zes vrachtvliegtuigen van de K.L.M. naar Londen. Ook de chartermaatschappijen hebben het extra druk. Het zijn vooral de aan bederf onderhevi ge consumptiegoederen, met na me zuivelproducten, die nu door de lucht worden vervoerd. Doch ook een lading geestrijk vocht ging gistermorgen „de lucht in". Luchtvervoer is echter zeer kostbaar. Scheepsvracht bedraagt gemiddeld 5 cent per kilo en luchtvracht het achtvoudige. De zuivelluchtbrug is Maandag te gen het middaguur geopend met een viertal vluchten en gisteren werden in pendeldienst 8 vracht vluchten door de chartermaat schappijen uitgevoerd. Bij de De politie te Rotterdam heeft de 47-jarige koopman Th. A.F. aangehouden en ter beschikking gesteld van de officier van justi tie. Twaalf aangiften van oplich ting en flessentrekkerij tegen hem zijn al behandeld en er staat nog een twintigtal op de nomina tie om onderzocht te worden. Zo had hij enige tijd geleden op naam van een familielid zelf was hij failliet in Hellevoet- sluis voor 2500 een limonadefa- briek gekocht, doch nog niet be taald. Hij had echter geen ver- door ARVI KIVIMAA. 71) Nadruk verboden. Majoor Legge-Bourke, een Brits parlementslid, dat uit pro test tegen de gang van zaken op de Brits-Egyptische bespre kingen ever de Suezkanaalzone uit de conservatieve partij was getreden, is op eigen verzoek weer tot de partij toegelaten, aldus werd Maandagavond te Londen vernomen. Bij het uit treden uit de partij zeide ma joor Legge-Bourke, dat hij het ding en kwamen zo uit de fabrie- ondermeer niet eens was met ken der scheepswerf. Hun revo- het. terugtrekken van de Britse lutionnaire liederen klonken uit- troepen uit de zone. dagend door de straten Leo zag Alleen oom Ottu was dezelfde gebleven. Nog even energiek schopte hij de kippen de gang uit, het erf op. Met de kleurig- ste theemuts van tante Linda, op het hoofd, speelde hij de muziek van Peer Gynt, de gevoeligste passages meeneuriënd. Wat de jongens aan fourage meegebracht hadden, was een welkome aan vulling van 't provisievoorraadje. In de eerste dagen van Novem ber verdwenen achter zijn weel derige knevel enorme hoeveel heden voedsel. Zelfs Kauno legde het in dit opzicht glansrijk tegen hem af. In October brak er een staking uit onder de arbeiders. Zij hield drie dagen aan. De sta kers hielden een betoging met de rode vlag door de stad en mar cheerden naar de markt. Ze demonstreerden in hun werkkle- die optocht aan; hij was gelijk een zwarte stroom, ontsproten uit diepe duistere grond, doorge broken naar het licht. Op een avond ontmoette Leo een troepje jongens van de hogere klassen. Ze stonden bij de hoek van de leeszaal met elkaar te praten. Yrjö was er bij. Het gesprek werd fluisterend gevoerd. Leo ving slechts flarden van zinnen op. groeiend oproerRussi sche soldatenin Oost-Both- nië organisatie van burgerwach ten Komt een militaire oplei dingsschoolWij moeten ook heen. Wie weet, wat de Rus sen in het schild voeren De gezichten der jongens wa-* ren beschenen door het licht uit de ramen der leeszaal. Sedert lang was de stad des avonds in duister gehuld. De mensen be wogen als schimmen door de straten. Maar Leo zag duidelijk de verbeten, vastberaden ge laatstrekken der jongens. Yrjö hij aan het woord was, gesticu leerde hij druk met de rechter hand. Dit was niet meer de akela van een onschuldige padvinders troep, maar een heel ander mens. Zo had Leo Yrjö nog nimmer ge zien. Op 7 December deelde de rec tor bij het morgengebed mede, dat Finland zich onafhankelijk verklaard hadMet trillende stem sprak hij over de grote dag van historische betekenis. In zijn gebed smeekte hij om Gods be scherming over de jonge Finse staat. Zwijgend hoorden de leerlin gen alles aan. Geen spoor van blijdschap of feestelijke stem ming. Want ieder begreep, dat de gebeurtenissen van beslis sende betekenis nog komen moesten. In de eerste weken van de voorjaarscursus verdwenen suc cessievelijk de oudste leerlingen van de school. In de lokalen zag men veel lege plaatsen, ook in de vierde klas. Geen der lera ren informeerde naar de reden der absenties. De stilte, hun ver- zwegenheid werd benauwend. Op een avond vroeg Leo aan Kauno: „Geloof je, dat ik op de militaire school zou kunnen ko men?" De jongens lagen reeds te bed, het was pikdonker in de kamer. Leo had met opzet dit ogenblik was zeer opgewonden. Wanneer gekozen om met Kauno te praten, Als gevolg van onderhande lingen tussen de Amerikaanse en Nederlandse regering betref fende de gèzamelij'ke aanschaf fing van nacht jagers heeft de Nederlandse regering medege deeld 28 van deze viegtuigen te willen aankopen, terwijl de Amerikaanse regering eveneens 28 stuks ter beschikking van de koninklijke luchtmacht zal stel len, aldus deelt de luchtmacht- voorlichtingsdienst mede. De nacht jagers zullen van hetzelfde type zijn als de All- Weather-Fighter, welke thans aan de nacht jager-squadrons van de United States Air Fbrce worden geleverd. omdat deze zijn verlegenheid niet zou ontdekken. Kauno antwoordde: „Stel je daar maar niets van voor. Je bent immers veel te klein!" Hij zei dit met opmerkelijke zelfvoldoening, want hij was de laatste jaren sterk gegroeid. Hij was al vijftien geworden. „Maar Sanden dan die zit in vijf, en is ook al weg. En Latinen uit zes. „Die zijn toch veel ouder dan jij! Jij bent pas twaalf." Leo zweeg. Hij was kwaad, omdat de tijd hem veel te lang zaam ging. Wederom had hij haast. Het was weer het oude liedje: te klein. De jongens bij de leeszaal hadden hem niet eens opgemerkt. Zelfs Yrjö niet, hoe wel Leo toch bij Yrjö's padvin derstroep hoorde. Moeder zou het natuurlijk wel fijn vinden, dat hij nog te jong was om mee te kunnen doen. En grootvader ook. Niet, dat hij zo gebrand was op vechten. Integendeel, eerder had hij er een afschuw van. Hij hoopte en vertrouwde nog steeds op een vreedzame schikking. De Finnen, zonen van één volk, moesten toch niet beginnen met een burgeroorlog. Maar nu de andere jongens weggingen, wilde hij mee. Als er gevochten moést worden, wilde hij niet achter blijven. (Wordt vervolgd.) stand van limonademaken, doen in een kookboek vond hij een re cept. Het resultaat was echter van dien aard, dat de keurings dienst van waren het product af keurde en gelastte, dat de fles sen moesten worden leeggegoten. Toen F. merkte, dat de zaak niet liep, sloopte hij de machines uit de fabriek en verkocht deze. Er was ook een winkelier, die nog geld van hem kreeg voor een geleverde kinderwagen. Met een huurauto kwam hij voorrijden en zeide de zaak te willen afwikke len. Geld had hij niet bij zich, doch hij vertelde veel winst te hebben gemaakt met koop en verkoop van een winkelpand. Hij was juist op weg naar Brabant om het geld te incasseren. En passant viel zijn oog op een auto- jas, die hij aantrok, terwijl hij zich tevens voorzag van een hoed en een paar handschoenen. Be zwaren had de winkelier niet, want hij zou toch over een paar uur geld krijgen? 'Betaling is nooit gevolgd. Het verhaal van het winkelpand bleek onjuist te zijn. Bij een brouwerij te Tilburg kreeg hij een proeforder trappis- tenfoier ad ƒ437 los, omdat hij zeide, dat er op de Zuidhollandse eilanden zo'n vraag naar dit bier was. Hij legde zelfs een lijstje van bestellingen over, doch le proeforder is nooit betaald. Bij een groothandelaar deed hij zich voor als een gepensionneer- de officier van de luchtmacht met een inkomen van 400 per maand. Hij had eens bij de K.L.M. gesolliciteerd, maar volgens zijn zeggen kon hij daar niet terecht, omdat hij eens met zijn vliegtuig het topje van een mast van een schip in de Waalhaven had ge raakt. Van de schade-enquête commissie had hij nog acht mille tegoed, zo verklaarde hij. Omdat zijn optreden zoveel vertrouwen wekte, gaf de groothandelaar hem voor 1250 aan machines en chemicaliën mede. F. vermoedde intussen, dat le politie hem zocht. Toen hij vorige week op weg was naar Brabant om de machines van de hand te doen, werd hij ingehaald door 'n politie-auto. „Dat is om mij te doen", zei hij tegen de bestuur der van de bestelauto. Hij had ge lijk. Volgens de politie was het waarschijnlijk zijn bedoeling ge weest na verkoop van de machi nes van de groothandelaar naar Duitsland uit te wijken. Vele ga ragehouders zouden nog geld van F. krijgen van reparaties. Ook heeft hij twee huurauto's, waarvoor hij nooit huur betaalde, vernield. VIERLING IN CANADA. De 24-jarige mevrouw Lawren ce Doucet te Bathurst heeft Maandagavond het leven ge schonken aan een vierling drie meisjes en een jongen. Vol gens de eerste berichten maken moeder en kinderen het goed. De baby's zijn ongeveer 2 maanden te vroeg geboren.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5