West-Duitsland en de Parijse besprekingen DE SAAR-KWESTIE DE STAKINGEN IN ENGELAND Het uitlekken van de Franse defensiegeheimen Verklaring van Alfred Krupp DE TOESTAND IN JORDANIË WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Britse delegatie terug uit Moskou Het vergaan van de „Prins Willem V maanden garantie MOGGRÉ's Russen dragen gevangenen in Oost-Duitsland over Uitslag verkiezingen in Oost-Duitsland Einduitslagen Oostenrijkse verkiezingen Nederlander in Nieuw Zeeland wilde met gestolen jacht uitwijken De strijd tussen Chinese communisten nationalisten en De gevolgen van de wervelstorm in Canada en de Verenigde Staten Vandaag ondertekening van de Brits-Egyptische overeenkomst Het vluchtelingen vraagstuk In de Verenigde Naties Nederlandse Rode Kruis biedt hulp aan in Canada Zware storm in Guatemala DE ZAAK-MONTESI De verkiezingen Boodschap van Churchill aan conservatieve candidaat De staking van de nationalistisch-Chinese aanvallen rraukerlng b!j Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redaetie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 19 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3282. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.5 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. In de Westduitse hoofdstad is men in het algemeen vol vertrou wen over de uitslag van de ko mende internationale onderhan delingen over West-Duitslands rol in de Westelijke wereld, welke te Parijs zullen worden gevoerd. Men acht ook een oplossing van het Saar-vraagstuk mogelijk. Oostberlijnse radio-omroep meldt, dat het onder communis tische leiding staande „nationa le front" 99,6% van de stemmen heeft gekregen, die Zondag bij de algemene verkiezingen in O. Duitsland zijn uitgebracht. Van de ongeveer 13 millioen kiezers heeft, aldus radio-Oost- Berlijn, slechts 1,3% niet ge stemd. De verkiezingen golden het nationale parlement, districtsra den en de Oost-Berlijnse gemeen teraad. De volledige resultaten van de Zondag gehouden verkiezingen voor de provinciale en gemeen teraden van Wenen, Neder-Oos- tenrijk, Salzburg en Vorarlberg luiden als volgt: Socialisten: 1.013.442 stemmen en 102 zetels (winst 15). Volkspartij: 914.375 stemmen en 96 zetels (winst 2). Communisten: 145.173 stem men en 9 zetels (verlies 1). Liga van onafhankelijken: 109.058 stemmen en 7 zetels (ver lies 17). Het aantal opgekomenen be draagt 89,2 van het aantal in geschreven kiezers. Een 25-jarige Nederlandse immigrant in Nieuw-Zeeland, A. L. H., die sedert twee jaar in Nieuw-Zeeland woont, is Maan dag te Auckland in staat van beschuldiging gesteld wegens het onrechtmatig wegnemen van een jacht van 5000 gulden voor gigen gebruik. De Neder lander werd Zondagnacht door dg eigenaar van het jacht, Trigg, en twee vrienden met een andere boot) achtervolgd, on derschept en aan de politie uit geleverd. De Nederlander wilde niet het jacht via Australië naar Neder land gaan. De plolitie te Auckland deelde mede, dat A. L. H. in staat van beschuldiging zal worden ge steld wegens onachtzaamheid 'bij het besturen van een auto bus en dood door schuld. Van gezaghebbende zijde wordt in de Formosaanse hoofdstad vernomen dat nationalistiseh- Chinese lucht- en zeestrijdkrach ten een poging van Chinese com munistische militairen om op vijftien dezer een landing te verrichten op het eiland Liang Moe Joe, dat deel uitmaakt van de tegenover Tsjekiang gelegen groep der Tatsjeneilanden, heb ben verijdeld door het inzetten van een tegenoffensief. Vernomen wordt, dat 'n „Thun- derbolt-P-27" der nationalistisch- Chinese luchtmacht op een pa- trouillevlueht tussen de Tatsjen eilanden en Formosa omlaag is gestort, hetgeen het eerste ge vechtsvliegtuig is, dat de natio nalisten sinds het begin hunner zee- en luchtaanvallen op het Chinese vasteland hebben verlo ren. Uitgezonden reddingboten hebben de bestuurder van het toestel niet kunnen oppikken. In tegenstelling tot vorige ma len schijnt de positie van bonds kanselier Adenauer ten aanzien van de Saarkwestie thans sterker te zijn, nu de opvattingen van de sociaal-democratische oppositie in grote mate met de mening van de regering overeenkomen. Ofschoon niets officieels be kend is geworden, kunnen de vol gende Westduitse grondgedach ten voor de oplossing van de Saarkwestie worden genoemd: Een overeenkomst over de Saar kan slechts een voorlopige oplos sing zijn, namelijk totdat een vre. desverdrag met Duitsland is ge sloten. De drie verboden Duitse partij en in de Saar moeten worden er kend en ook een voorlopige oplossing van de Saarkwestie moet door een uitspraak van de bevolking worden goedgekeurd. Men is bereid Frankrijks econo mische belangen in de Saar te er kennen, maar ook de bondsrepu bliek moet toegang tot de econo mie van de Saar krijgen. Aangaande de mogelijkheid van een europeanisering van de Saar is men in parlementaire kringen te Bonn gereserveerd. Van rege ringszijde wordt verklaard, dat men eerst moet vaststellen, wat Parijs onder europeanisering ver staat, alvorens men daarover kan onderhandelen. Bondskanselier Adenauer is er Maandag na lange besprekingen in geslaagd een godsvrede tus sen de coalitiegenoten van de re gering tot stand te brengen. Er waren de laatste tijd meningsver schillen ontstaan. Tussen de vrije democraten en de christen-demo craten was een slechtere stem ming gekomen, doordat de minis ters Strauss en Schaffer (C.D.U.) de vrije democraten „buitenspo righeden op het gebied van de buitenlandse politiek" en „een gebrek aan trouw jegens de coa litie" hadden verweten. De vluch- telingenpartij had de inwilliging van bepaalde sociale en politieke eisen verlangd en zelfs gedreigd uit de coalitie te treden. De geschillen zijn thans voorlo. pig bijgelegd, zodat bondskanse lier Adenauer in dit opzicht met een gerust hart naar Parijs kan vertrekken. De lijken van 56 slachtoffers van de wervelstorm „Hazel", de ergste orkaan in de geschiedenis van Ontario, zijn in verwoeste huizen of aan de oevers van ri vieren gevonden. Gevreesd wordt dat meer dan 100 mensen zijn omgekomen. In de Verenigde Staten hebben 90 mensen het leven verloren. De slachtoffers in Canada zijn bijna alle in de westelijke voor steden van Toronto, langs de ri vier de Humbur aangetroffen. De voorzitter van de gemeen teraad van Toronto heeft meege deeld, dat de schade op 100 mil lioen dollar wordt geraamd. In de Ver. Staten hebben hon derden gezinnen hun huizen moe ten ontvluchten door overstro mingen in het gebied van de ri vier de Ohio. Naar schatting heb ben ongeveer 2000 gezinnen hun woningen in het dichtbevolkte dal van de Ohio geëvacueerd. VOOR Dli VLUCHTELINGEN HULP: 230.000 GULDEN. Op de postrekening van het comité vluchtelingenhulp 1954 (5100) is Maandag gestort of overgeschreven een bedrag van 62.000 vulden. Het totale bedrag dat is bijeengebracht beloopt nu 230.000 gulden. Een woordvoerder van de Brit se ambassade in Cairo heeft gis teravond verklaard dat gehoopt wordt, dat de Brits-Egyptische overeenkomst over de zóne van het Suezkanaal hedenavond on dertekend zal worden. In verband met berichten, vol gens welke de Saardeskundigen van de voornaamste Westduitse partijen verwondering hebben ge. uit over het feit, dat jhr mr Van der Goes van Naters een aantal deskundigen naar Parijs had ge roepen om daar opnieuw het Saarvraagstuk te bespreken heeft een redacteur van het A.N.P. een kort onderhoud met de Neder landse rapporteur van de raad van Europa gehad. Hij herinner de er daarbij aan, dat hij op 24 September van de assemblée van de raad van Europa de opdracht heeft ontvangen om aan de ver gadering van 24 November een rapport over de Saarkwestie in verband met de allernieuwste ge beurtenissen in te dienen. Leden van de Franse contra- spignnagedienst hebben in de huizen van twee beschuldigden in de zaak van het uitlekken van de defensiegeheimen de com munistische journalist André Ba- ranes en de hoge ambtenaar bij de defensie Labrusse copieën van zeer geheime documenten gevonden, aldus werd uit bron nen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken vernomen. Kapitein Jean-August Cazalet, de officier bij het leger die Za terdag op beschuldiging van verraad werd gearresteerd, was belast met de documenten en had zijn secretaris opdracht gegeven ze te copiëren, aldus deze bron nen. De documenten bevatten maat regelen, te nemen in geval van mobilisatie, van een plotselinge inval of een plaatselijke opstand en een lijst van belangrijke pun ten en fabrieken die zouden mos ten worden opgeblazen voor de De sociale commissie van de algemene vergadering der Ver. Naties heeft Maandag een resolu. tie goedgekeurd, waarin machti ging wordt gegeven voor het voorbereiden van een program op lange termijn om te komen tot een permanente oplossing van het vluchtelingenvraagstuk. De stemverhouding was 40 vóór, 5 tegen (het Sowjet-blok) en 10 onthoudingen (voornamelijk lan den van het Midden-Oosten). De resolutie, die was ingediend door Australië, België, Costarica, Ecuador, Frankrijk, Nederland, Turkije en de Ver. Staten, gaat nu naar de algemene vergade ring, waar voor aanvaarding er van een meerderheid van twee derden nodig is. komst van de vijand alsmede maatregelen om de hoofdstad in geval van bezetting te verlam men. Er waren ook andere documen ten in de 'hotelkamer van de ka pitein gevonden, die sinds 1946 werkte op het hoofdkwartier van het Parijse garnizoen, en wiens naam het eerst door Labrusse tij dens diens verhoor was genoema. Kapitein Cazalet, een voormalig ambtenaar bij de P.T.T., werd luitenant in de verzetsbeweging in de oorlog. Het Nederlandse Rode Kruis heeft zijn deelneming aan het Canadese Rode Kruis met de stormramp, welke Canada ge troffen heeft en tevens hulp aan geboden indien die nodig mocht zijn. Als gevolg van de zware storm die verleden week het Zuidwesten van Guatemala heeft geteisterd, zijn volgens nog onvolledige be richten alleen al in het departe ment Totonieapan 27 personen om het leven gekomen. Een aantal huizen is door aard verschuivingen weggevaagd. Het zoeken naar overlevenden wordt bemoeilijkt door nieuwe aard verschuivingen. De verbindingen met vele plaatsen zijn verbroken, zodat nog geen totaal beeld kan wor den opgemaakt van slachtoffers en schade. Het hoofd van de familie Krupp, Alfried Krupp von Boh- len und Halbach, heeft Maandag verwezen naar zijn verklaring, welke hij onmiddellijk nadat hij uit de gevangenis werd ontsla gen, heeft afgelegd. Hij zeide: „Ik persoonlijk heb niet de wens de productie van wapens te hervat ten, ik geloof echter dat dit een beslissing is, die op hoger niveau, n.l. door de regering of een an dere daarvoor competente instan tie moet worden getroffen en niet door mij". Deze verklaring geldt ook thans nog, verklaarde Krupp. En dit te meer daar Krupp door de volledige demontage van het meest moderne staalbedrijf en van een groot deel der werk plaatsen in het geheel niet in staat zou zijn wapens te vervaar digen. Het moderne edelstaalbe- drijf van Krupp werd gedemon teerd en aan de Sowjet gegeven. Krupp sprak met deze verkla ringen een Zondag door de Lon- dense „Sunday Chronicle" gepu bliceerde beschouwing tegen, waarin werd gezegd, dat Krupp weer oorlogstuig zou gaan ver vaardigen. Ook de door dit blad genoemde geheime besprekingen tussen- Krupp en de Turkse mi nister-president, Menderes, wer den door de firma Krupp volledig uit de lucht gegrepen genoemd. Krupp heeft de Turkse minister president bij zijn bezoek aan het Ruhrgebied ontvangen in een grote kring van personen in aan wezigheid van Turkse en Duitse journalisten. Zich van deze opdracht kwijten de heeft de heer Van dei Goes van Naters een aantal deskundi gen inzake het verdrag van Brus. sel gevraagd in het gebouw van de raad van Europa te Parijs bij een te komen. Hierbij waren ver tegenwoordigers van Duitse en Franse partijen niet uitgenodigd omdat die naar zijn mening te rechtstreeks bij de onderhandelin gen waren betrokken. Wel was 'n Saar lander bij de besprekingen gevraagd, maar deze was geen partij bij de onderhandelingen. De heer Van der Goes van Na ters zeide bij de besprekingen tot bepaalde meningen te zijn geko men. Deze aanvankelijke opvat tingen heeft hij daarna getoetst aan de inzichten van Dr Von Brentano, vooraanstaand kenner van het Saarprobleem en aan die van ambassadeur Granval, die de zaak reeds jarenlang van Franse zijde heeft behandeld. Op de vraag, of er kansen be staan iets met het Brusselse ver drag te doen zeide de heer Van der Goes van Naters te staan aan de zijde van dr Von Brentano, die in de Duitse'bondsdag heeft ver klaard, dat het voor het plan-Van der Goes van Naters óf te laat óf te vroeg is. Als het te laat is, zal dat wel blijken, zeide de heer Van der Goes. Te vroeg is het zeker, omdat een aantal voorwaarden vervuld moet worden vóór de Saarkwestie in het kader van het Brusselse verdrag kan worden opgelost. Het is wellicht mogelijk aan die voorwaarden ernstig te werken en de totstandkoming te versnellen. De Britse parlementaire dele gatie, die op uitnodiging van het presidium van de opperste Sow jet een bezQek van drie weken aan de Sowjet-unie heeft ge bracht, is Zondag in Londen teruggekeerd. De leider van de delegatie, lord Coleraine, verklaarde op het vliegveld van Londen tegenover talrijke journalisten sterk de in druk te hebben gekregen, dat de Sowjet-regering geen oorlog wil en zorgvuldig zal trachten buiten situaties te blijven die tot oorlog zouden kunnen leiden. De groot ste wens van de Russische rege ring in physieke en psychologi sche ontwapening van het Wes ten, zo meende lord Coleraine. Hij voegde hieraan toe, dat hij nu, na zijn bezoek aan de Sow jet-unie, veel minder pessimis tisch gestemd was ten aanzien van de toekomst, dan vóór zijn vertrek uit Londen. Niettemin geloofde hij, dat Westelijké ontwapening het oor logsgevaar zou doen toenemen. Hij meende, dat het Westen zo veel mogelijk met de Russische Maandag is te Milwaukee een officieel onderzoek begonnen naar de toedracht en de oorzaak van het vergaan van het Neder landse m.s. „Prins Willem V". Het schip zonk Donderdag na een aanvaring met een door een sleepboot getrokken aak op het meer van Michigan. De beman ning 29 man verliet het schip en werd door een kotter van de kustwacht opgepikt. Niemand liep verwondingen op. De bemanning verblijft op het ogenblik te Milwaukee. Volgens de agenten te Milwaukee van de Oranjelijn, waartoe de „Prins Willem V" behoorde, zullen de mannen van de „Prins Willem V" nog ongeveer 'n week in Mil waukee blijven en daarna naar Montreal gaan, waar zij het pas sagiersschip van de Oranjelijn „Prins Willem van Oranje", naar Rotterdam zullen terugkeren. De „Prins Willem van Oranje" zou Wilma Montesi, wier maagde lijk lijk het vorige jaar in ondiep water aan het strand niet ver van Rome werd gevonden, is ten gevolge van verdrinking om het leven gekomen, zo luidt het 5 r/EKrlfN laatste eenstemmige rapport van de deskundigen. Het rapport dat 140 bladzijden beslaat, is aan de advocaten van de in verband met deze zaak beschuldigden overhandigd. Met het resultaat |4 lnrtcfortin 1 Cf>VTl der laatste schouwing vervallen V de uitspraken van alle eerdere. Pijnlijke, stijve spieren moet U driemaal daags krachtig laten wrijven met Kloosterbalsem, die diep in de weefsels doordringt. Ook bij rheumatiek en ischias: wrijft de pijn weg 26 of 27 October uit Montreal vertrekken en wordt 4 of 5 No vember in Rotterdam verwacht. De kapitein van de „Prins Wil lem V" zal volgens de agenten van de Oranjelijn te Milwaukee waarschijnlijk kort na zijn ver hoor door de commissie van on derzoek per vliegtuig naar Rot terdam terugkeren. nieuwe koers" moest medewer ken en tegelijkertijd de defen sieve maatregelen op politiek ge bied versterken. Voorts verklaarde lord Cole raine zeer getroffen te zijn door de vriendschappelijke gezindheid van de Russen ten aanzien van de delegatie. Hem was ook geen enkel teken van ontevredenheid over het Sowjet-bewind opgeval len. Een ander, lid van de delegatie, de labour-afjgevaardigde Edwards verklaarde, dat de levensomstan digheden in Groot-Brittannië beter zijn dan in de Sowjet-unie. De lonen zijn daar veel lager dan hier en de werkweek is veel lan ger, zo zei hij. 23 Personen zijn gedood en 300 de onlusten, waarbij betogers ge- gewond bij de verkiezingsrelie- tracht zouden hebben het gebouw SCHOENHANDEL Terneuzen tjes, die zich Zaterdag in Jorda nië hebben voorgedaan, gldus wordt in berichten uit Amman, die in Damascus zijn ontvangen, gezegd. Er werden majr dan 100 arres taties verricht. De meeste arres tanten zijn jongelieden, die er van beschuldigd worden de on geregeldheden veroorzaakt te heSben. Naar verder wordt ge meld, zouden militairen de hoofd stad vann Jordanië, Amman, en de steden Salt en Nabloes bezet ten. Nabloes is volkomen van de rest van het land afgesneden. Er is een uitgangsverbod van kracht voor de gehele dag. In Amman geldt een uitgaansverbod van zonsondergang tot -opgang. De onlusten braken uit terwijl Jordaniërs zich naar de stembus begaven ter verkiezing van een nieuw parlement van 40 afge vaardigden uit 115 candidaten. Ten minste 30 van de 40 gekoze nen zouden regeringscandidaten van de Amerikaanse voorlich tingsdienst in Rammala in brand te steken. Op belangrijke punten en op de hoofdwegen werden militairen gepost. Het verkeer en de ver bindingen werden ontwricht en in Amman werd een noodtoe stand afgekondigd. Volgens ra- dio-Ramalla had de politie grote zelfbeheersing aan de dag gelegd tegenover provocatie. In het nieuwe parlement heb ben zes leden van het huidige kabinet onder leiding van Aboe el Hoeda Tewfik, zitting. Het zal Donderdag door koning Hoessein geopend worden. Uitgebreide wanordelijkheden. Bij de door de regeringsaan hangers gewonnen Jordaanse verkiezingen hebben zich uitge geweest zijn. vSlgenl de'Tn"" Da-" Sal^w^arhifSdafi ÏTgZ masons nnt.vanfjpn v»prir>v»tpr» 7nii J a ter dag j.l. in de mascus ontvangen berichten, zou hnnHuaH slechts 5 van de kiezers opge- 1 noolaslaa komen zijn. De Jordaanse radio-Ramalla heeft „onverantwoordelijke ele menten" de schuld gegeven van Ruim 10.000 havenarbeiders zijn Maandag in de naburige ha vens Liverpool en Birkenhead niet op hun werk verschenen. Op de meeste schepen van de 183 schepen in de Liverpoolse haven werd niet of slechts op halve kracht gewerkt. Van de 2000 stakende haven arbeiders te Birkenhead staken 1600 officieel als leden van de nationale verenigde bond van ha ven- en dokwerkers, terwijl de rest leden van de transport en algemene arbeidersbond 't werk tegen het advies van hun leiders heeft neergelegd. De uitbreiding der staking had plaats toen een regeringshof van onderzoek een spoedonder- Alle Duitse gevangenen, die door Russische rechtbanken zijn veroordeeld en hun straffen in Oost-Duitsland, ondergaan, zullen door de Russische autori teiten aan de Oostduitse regering worden overgedragen. Dit is be kend gemaakt door de Sowjet- russische hoge commissaris, Poesjkin, en Maandag door het Oostduitse persbureau A.D.N. gemeld. De overdracht betreft „alle Duitse burgers, die veroordeeld wérden wegens misdrijven tegen de Russische bezettende macht in Duitsland", aldus A.D.N. Westberlijnse anti-communisti sche organisaties schatten het aantal over te dragen gevange nen op zeven tot tien duizend, waaronder een duizendtal West duitsers. Sowjetrussische gerechtshoven in Oost-Duitsland hebben tussen 1945 en 1950 ongeveer een kwart millioen peronen gevonnist. Veertigduizend hiervan zijn naar de Sowjet-Unie gezonden. Het grootste gedeelte van de overblijvenden is successievelijk op vrije voeten gesteld. Verwacht wordt, dat de Oost duitse regering een uitgebreide amnestie voor de haar overge dragen gevangenen zal afkondi gen. zoek begon naar het geschil, dat de ernstigste Londense haven staking in een generatie heeft veroorzaakt. Grote scheepvaartmaatschap pijen berichtten Maandag dat het voor hen niet mogelijk was hun goederen te Amsterdam, Rotter dam of Antwerpen gelost te krij gen om deze later naar Londen te verschepen, daar de Belgische en Nederlandse havenwerkers diergelijke ladingen niet wilden behandelen. De Duitse dokwer kers zouden hiertoe wèl bereid zijn, maar de havenfaciliteiten te Bremen en Hamburg waren reeds overladen, aldus het be richt. Twaalfduizend steigerbouwers begonnen Maandag een golf van guerilla-stakingen voor loonsver hoging, Deze bouwvakarbeiders, die extra betaling krijgen voor hun gevaarlijke arbeid hoog op de gebouwen, zullen door het sta ken op korte termijn op speciaal uitgekozen plaatsen het bouw bedrijf in geheel Engeland tref,, fen. De voorbereidingen voor deze staking zijn strict geheim gehouden. DE LONDENSE BUSSTAKING AFGELOPEN. Afgevaardigden van de 21.000 stakende employé's van de Lon dense busdiensten hebben een re solutie aangenomen, volgens wel ke de stakers opgeroepen worden om het werk Woensdagochtend te hervatten. Per resolutie wordt er tevens bij de stakers op aange drongen om terug te komen van de weigering om overwerk en werk op de rustdagen te doen. De vergadering, waarop tot een en ander werd besloten, was stormachtig en hier en daar werd tussen de afgevaardigden zelfs gevochten. Sir Winston Churchill heeft in een boodschap aan de conser vatieve candidaat Maurice Mac- Millan in een parlementaire tus- senverkiezing te Wakefield (Yorkshire) gezegd, dat hij zijn verkiezingsstrijd hield op een ogenblik, dat er als gevolg van Edens Europese initiatief en de Londense conferentie goede vooruitzichten zijn voor verder succes van „ons beleid van vrede door kracht". „U hebt alle recht te beweren, dat, indien de wereld vandaag een veiliger plaats is, dit voor namelijk te wijten is aan de in spanning van de Britse conserva tieve regering", aldus Churchills boodschap. De nationalistisch-Chinese mi nister van Buitenlandse Zaken, dr George Yeh, heeft Zondag geruchten tegengesproken, vol gens welke nationalistisch Chi na zijn aanvallen op het Chine se vasteland heeft gestaakt on der druk van de Verenigde Sta ten. „Wij hebben de aanvallen beëindigd, omdat hun doel was bereilkt", aldus Yeh. Amman 23 personen om het leven kwamen, terwijl er 300 werden gewond. De politie verrichtte ruim honderd arres taties. De arrestanten zijn over hei algemeen jongelieden, die er van worden beschuldigd tot de wan ordelijkheden te hebben aange zet. Zondag j.l. hebben zich nieuwe ordeverstoringen voorgedaan in kiesdistricten buiten Amman, waarbij drie personen het leven verloren, terwijl er elf werden gewond. In de stad Nablus is een vol ledige staat van beleg afgekon digd, terwijl deze toestand in de hoofdstad Amman van zonsop- tot zonsondergang van kracht is. 38 der 40 parlementszetels zijn door regeringsaanhangers bezet. De twee overige zullen door een linkse politicus en een afgevaar digde van de Jordaanse bevrij dingspartij worden ingenomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Aanhoudend vrij warm. Aanhoudend vrij warm voor de tijd van het jaar. Tamelijk veel bewolking, met plaatselijk enige regen of motregen en een matige tot krachtige zuidwestelijke wind. WOENSDAG 20 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 8.22 9.19 Terneuzen 8.57 9.54 Hansweert 9.37 10.34 Walsoorden 9.47 10.44 ZON MAAN op onder op n-vd»r Oct. 20 7.12 17.37 0.13 15 cc? 21 7.14 17.35 1.28 15.25 22 7.15 17.33 2.40 15.40 23 7.17 17.31 3.51 15.55

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1