De Verenigde Staten zwaar geteisterd en Canada Toespraak van Mendès France De verkiezingen in Oost-Duitsland Toespraak van Spaak VALDA Overval op Britse kazerne in Noord-lerland Oud-secretaris van de Partij van de Arbeid overleden Dramatische episode in de Amerikaanse verkiezingscampagne WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN rraukerlng bij Abonnement: Temeuzen MAANDAG 18 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3281. DE WERVELSTORM HAZEV Vele personen verdronken en duizenden dakloos salons „robent" Doodvonnissen te Seoel De Benelux-landen en de vervaardiging van A.-B.-C.-wapens BIJ KEELPIJN PASTI LLES op onder op ond'" Oct. 19 7.10 17.39 14.47 20 7.12 17.37 0.13 15.08 21 7.14 17.35 1.28 15.25 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs; per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels Ir—; iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De wervelstorm Hazel", die i Op zijn 300 km lange weg door Vrijdag de Atlantische kust van Oostelijk Amerika en Zuidelijk Amerika geteisterd heeft en aan f Canada zijn minstens 114 perso- minstens 33 mensen het leven kostte, is Zaterdag via het On- tariomeer Canada binnengegaan. De kracht is intussen sterk af genomen. In Amerika is voor millioenen dollars schade aangericht. Te Newport News, in de Ame rikaanse staat Virginia, sloeg de orkaan een grote schoorsteen van een dagbladgebouw af. Het onvoltooide slagschip „Ken- turkey", dat aan een pier van de haven van Newport News was gesmeerd, is los geslagen en ver volgens in de rivier James aan de grond gelopen. De leiding der Amerikaanse adelborstenschool te Annapolis, in Maryland, heeft medegedeeld dat een oefenschip, het vroegere Spaanse oorlogsschip „Reina Mercedes", met meer dan hon derd man aan boord is losgesla gen. Het schip dat geen ma chines heeft geraakte op drift in de rivier de Severn, doch de opvarenden wisten het tenslotte weer voor anker te krijgen. Een woordvoerder der oplei dingsschool voor Amerikaanse marine-officiern zeide, dat het thans niét mogelijk was de op varenden van de „Reina Merce des" van boord te halen en dat zij aan boord van het schip nog het veiligst waren. Een marinejacht, dat nabij de „Reina Mercedes" was gemeerd, is eveneens losgeslagen en daar na gezonken. Er was niemand aan boord. Grote gedeelten van de bij de vlootacademie behorende pier zijn weggeslagen. nen om het leven gekomen en worden nog honderden vermist. De 1.200.000 inwoners van To ronto werden door de regen, die de wervelstorm begeleidde, feite lijk geïsoleerd. Men schat de schade in het gebied, op tenmin ste honderd millioen dollar. Ook in Noord- en Zuid-Caroli- na, Pennsylvania, Maryland, Vir ginia en New York traden over stromingen op. In de voorstad van Toronto, Eto bicoke, zijn vijf leden van de brandweer, die trachtten mensen bij de overstromingen te edden omgekomen, doordat hun vracht auto door het water in de rivier de Humber werd, gespoeld. Zater dagnacht begaf een dijk van de rivier de Humber het, volgens een bericht van de provinciale poli tie. Het water stroomde langs het dal van de Humber naar het meer van Ontario. De bewoners kregen de waarschuwing zich in veiligheid te stellen. Volgens een schatting van het Amerikaanse Roode Kruis wer den door de wervelstorm op zijn baan van Noord- en Zuid-Caroli- na vL de staat New York naar het Noorden 1.500 gebouwen ver woest en 10.000 beschadigd. De eerste berichten duiden er op, dat het gebied tussen Myrtle Beach (Zuid-Carolina) en Wil mington (Noord-Carolina) het zwaarst getroffen, daar zijn on geveer duizend huizen, voor het merendeel zomerhuizien, ver woest of zwaar beschadigd, al dus het Roode Kruis. President Eisenhower heeft Zondag, na een spoedconferentie met hooggeplaatste functiona rissen op het Witte Huis, gelast federale hulp te bieden aan de getroffen staten Noord- en Zuid- Carolina. In Wheeling (West-Virginia), moesten Zondag 400 gezinnen hun huizen verlaten wegens overstroming van de rivier de Ohio. Volgens de laatste berichten zijn in de Canadese provincies Quebec en Ontario 45 personen om het leven gekomen. Vijf en twintig personen worden ver mist. In de Oostelijke voorsteden van Toronto zijn duizenden dak loos. kapper met het aparte cachet markt 16 brouwerijstraat 9 ^hwneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. De militaire rechtbank van Seoel heeft Zaterdag, na een pro ces van vijf dagen, drie commu nistische guerillastrijders ter dood veroordeeld. Het zijn Nam Bo Bu, hoofd van de guerilla- strijdkrachten in Zuid-Korea, een van zijn naaste medewerkers en een verpleegster. De vonnissen zullen worden uitgevoerd zodra de president Syngmann Rhee ze heeft goedgekeurd. Beroep is niet mogelijk. Twee andere beklaagden kre gen gevangenisstraffen. De Franse premier, Mendès- France, heeft het land opgeroe pen tot eenheid rond een „buiten landse twee-partijen-politiek." De Franse patriotten, aldus de pre mier, waren verdeeld geraakt over de kwestie van het Europese leger. Voor het eerst sinds zijn pre mierschap gaf hij zijn mening ten aanzien van de E. V. G. te ken nen. Hij zeide te behoren tot hen, die van oordeel waren geweest, dat de E. V. G. niet de beste Fran se belangen zou hebben gediend. De premier sprak met klem over de „vitale noodzaak van een Frans-Duitse verzoening." Ondanks de bittere ervaringen van enkele generaties wenste het grootste deel van het Franse volk een algeheel vergelijk met Duitsland," echter niet voor de prijs van een vervreemding van Groot-Brittannië." De premier zeide dit op het con gres van de radicale partij. Bij zijn laatste woorden werd hij luidde toegejuicht. Hij noem de Churchill „de grote Britse staatsman, tegenover wie wij een niet te betalen schuld van dank baarheid hebben." „Wij zijn het met sir Winston Churchill eens, waar hij zegt, dat het onze plicht is om ons ervan te overtuigen of een vreedzame coëxistentie met het Oosten al dan niet mogelijk is. Het is meer dan ontroerend om te zien, dat deze grote oorlogsleider zijn laat ste jaren besteedt aan de consoli datie van de vrede. Wij zijn het geheel met hem eens, als hij zegt, dat geen kans om de vrede te consolideren ongebruikt gelaten mag worden. De Franse regering deelt zijn inzicht." Met betrekking tot het Saarge bied zeide Mendès-France, dat de Saar kansen tot samenwerking bood voor de economie van Frank rijk en Duitsland. Zondagnacht heeft een gewa pende bende, waarschijnlijk leden van het illegale „Ierse republi keinse leger", een zorgvuldig be raamde overval gedaan op een ERNSTIGSTE GEWEKEN. GEVAAR De wervelstorm is, ten Westen en ten Noorden van Washington, in Westelijke richting doorge trokken, waarbij een uur later Baltimore werd gepasseerd. Het weerkundige bureau te Baltimore deelde mede dat de windsnelheid was afgenomen tot ongeveer 135 kilometer per uur en dat „het ergste thans voorbij is". Te Washington zijn windstoten met een snelheid van ongeveer 155 kilometer per uur gemeten. Oude bomen woeien om, ruiten sneuvelden en de electriciteits- voorziening en het verkeer wer den ontwricht. Sinds de wervelstorm Vrijdag j.l., bij het aanbreken van de dag de Verenigde Staten heeft bereikt zijn 18 personen om het leven ge komen en vele gewond. NIEUWE WERVELWIND IN AANTOCHT. Boven het gebied van het Erie- meer en in de streek ten Z.W. van de staat New York is een nieuwe wervelstorm bezig te ont staan. Deze oorkaan heeft reeds talrijke verbindingen verbroken, electriciteitsvoorzieningen ge stoord en huizen beschadigd. Tot dusver heeft de wervelstorm „Hazel", volgens niet-officiële berichten, 22 doden in Canada geëist. Vooral het gebied van To ronto is getroffen. De schade wordt op millioenen dollars ge- Het aantal slachtoffers in de Verenigde Staten is voorlopig op 61 vastgesteld. Ook daar bedraagt de schade verscheidene millioe nen dollars. De „Toronto Telegram" schat het aantal dod.en in het gebied van Toronto op 52. In één straat zouden 25 mensen verdronken zijn. De gehele bevolking van „Hol land Marsh", een tuinbouwge bied bij Toronto met meer dan 1000 mensen, zou gevlucht zijn voor overstroming-en, verbor- zaakt door het buiten zijn oevers treden van het meer van Ontario. Niemand zou evenwel om het leven gekomen zijn of vermist worden. De bevolking van „Hol land Marsh", merendeels immi granten uit Nederland, werd met bootjes naar het naburige Bradford gebracht. Zaterdagnacht raasde de wer velstorm over de Noord-Canadese wildernis, dood, vernietiging en overstromingen in landen achter zich latend. In Oost-Duitsland zijn Zondag voor de tweede maal sinds de stichting van de „Duitse demo cratische republiek" algemene verkiezingen gehouden, die tot inzet had-den de 400 zetels van de Volkskamer (de Tweede Kamer van het parlement; ongeveer 2-000 zetels in de 14 distritsver- gaderingen en de zetels van de Oostberlijnse gemeenteraad). Onder leiding van communis tische functionarissen vormden de kiezers reeds vóór de opening van de stemlokalen lange rijen. Zoals was aangekondigd, mar cheerden het personeel van fa brieken, de ambtenaren van de departementen en andere rege- ringsbureaux, d.e bewoners van huurkazernes en de inwoners van bepaalde districten in formatie naar de stembussen. Door de straten marcheerden harmonie orkesten, terwijl ook via geluids wagens muziek ten gehore werd gebracht. Leden van de commu nistische jeugdorganisatie belden huis aan huis aan om de bewo ners te herinneren aan hun „plicht als vaderlander om te stemmen". De stemlokalen schoollo-ka len, vertrekken in openbare ge bouwen en kleine winkels wa ren met vlaggen en portretten van communistische leiders ver sierd. De stemsysteem was eenvou dig; iedere kiezer passeerde een tafel, waarachter drie beambten waren gezeten, aangewezen door de door communisten geleide plaatselijke raden. De eerste be ambte controleerde het identi teitsbewijs van de stemgerech tigde en ging na, of diens naam op de kiezerslijst voorkwam. De tweede gaf hem het stembiljet, met de lijst van candidaten, die was opgesteld d.oor het door com munisten geleide nationale front. De derde hield de stembus op een kartonnen doos met losse deksel waarin de kiezer het gevouwen stembiljet kon gooien. Als iemand van het stemhokje gebruik wilde maken om onge zien het stembiljet b.v. ongeldig te maken, moest hij de rij verla ten, naar de andere kant van het lokaal lopen en vervolgens zich weer in de rij scharen om zijn biljet in de stembus te doen. In drie stemlokalen te Oost- Berlijn waren de stemhokjes niet afgesloten en gebouwd tegen over de tafel, waarachter de functionarissen waren gezeten. Voor de drie onderdelen der verkiezingen bestonden slechts enkele candidatenlijsten, opge steld door het nationale front, dat bestaat uit de communisti sche partij met haar massa-orga nisaties en de vier „burgerlijke" partijen, die zich met de commu nisten hebben verbonden. In de Oostduitse pers werden de verkiezingen „de meest de mocratische, die ooit in Duitsland zijn gehouden" genoemd. Evenals bij de verkiezingen in 1950 waren de stembiljetten zó ingericht, dat men de candidaten van het nationale front niet kon afwijzen. In 1950 werd een stem pas tegen het nationale front uitgebracht beschouwd, als de kiezer stuk voor stuk elk woord van het biljet had doorgeschrapt. Een gedeeltelijk doorschrappen van de tekst werd beschouwd als een „vergissing" die niet bete kende, dat de kiezers tegen het nationale front was gekant of zijn biljet ongeldig had willen maken. Zondag vroeg een 22-jarige luitenant van de Oostduitse volkspolitie in West-Berlijn po litiek asyl. Zijn gezicht vertoonde sporen van ernstige mishande lingen, die, naar zijn zeggen, het gevolg waren van zijn weigering om aan de verkiezingen deel te nemen. „Achttien millioen Oostduit sers zijn met geweld naar de stembussen gedreven, maar nie mand zal twijfelen aan hun wer kelijke gevoelens", zo verklaarde Zondag de Westduitse minister voor aangelegenheden betreffen de geheel Duitsland, Jacob Kai ser. „De 17e October 1953 heeft aan getoond, wat men in het Oosten in werkelijkheid, onder vrije ver kiezingen verstaat", aldus de Westduitse minister. Vier uur vóór de stembureaux werden gesloten, had 89,5 procent van de kiezers glestemd, aldus 't Oostduitse persbureau A.D.N. Volgens het Oostduitse persbu reau A.D.N. had in 246 kieskrin gen om 11 uur des ochtends, drie uur na opening der stemlokalen, reeds het gehele kiezerscorps zijn stem uitgebracht. „Ik heb een einde gemaakt aan de opvatting, dat diplomaten van adellijke afkomst moeten zijn en ik heb de loopbaan van diplo maat gedemocratiseerd", zo ver klaarde Spaak op de bijeen komst van de algemene raad der Belgische socialistische partij te Brussel en hij liet erop volgen: „Wij mogen echter niet klein van geest zijn en beweren dat ieder een van adel ongeschikt is voor een loopbaan als diplomaat. Wij behouden natuurlijk de diploma ten van de oude school. Het zijn uiteindelijk niet de diplomaten die de buitenlandse politiek be palen, doch de regering". Sprekende over de buitenland se politiek, merkte Spaak nog op, dat hij voor de erkenning van de regering van Peking is, hoewel nog niet op het ogenbl-ik. Thans wordt de regering van Mao Tse Toeng nog door het grootste deel der regeringen gebrandmerkt als agressief, zei hij. De kwestie Ko rea moet opgelost worden alvo rens deze veroordeling wegge wassen kan worden. Hierna zal de Chinese regering erkend kun nen worden. Wat de Duitse eenheid betreft, wordt beweerd, aldus Spaak, dat wij ons op één lijn moeten stel len met de Duitse socialisten, maar ik vraag mij af: waarom. Ook ik ben voor de eenheid van Duitsland, doch niet tot elke prijs. Tenslotte verklaarde Spaak nog: de thans in beide kampen bestaande vernietigingsmiddelen staan toe de hoop te koesteren, dat een nieuwe oorlog zal uitblij ven. kazerne te Omagh in het graaf schap Tyrone, ongeveer negen tig km ten W. van Belfast. Naar men aanneemt werden vijf Brit se soldaten gewond. Een lid van de bende werd eveneens gewond, maar wist met de anderen in het donker in klaarstaande vrachtauto's te ontsnappen. Volgens een woordvoerder woedde er een strijd van vijf tot tien minuten. Sommigen der aanvallers vielen de poorten aan en hielden de wachten bezig, ter wijl anderen 'n muur met 'n touw ladder beklommen. De aanval Iers lieten een aantal machine pistolen achter. Militaire autoriteiten wilden geen commentaar geven. Dit is de tweede overal op een Britse kazerne in het laatste halfjaar. In Mei werd de kazer ne te Armagh aangevallen door een gewapende bende van zestien man, die zonder een schot te vu ren stenguns en ammunitie buit maakte. Dinsdag was er een ontploffing in een heg bij de officiële woning van de bevelhebber van de Britse troepen in Noord-lerland. luite nant-generaal sir John Woodall. De ontploffing viel samen met 'n bezoek van de hertogin van Gloucester aan Noord-lerland. Volgens een later bericht, zou den verscheidene aanvallers ge wond zijn. Zij wisten echter allen te ontsnappen. Er waren geen wapens van het depót ontvreemd. Zondagavond waren zes van de 26 overvallers aangehouden. In geheel Noord-lerland speuren duizenden politiemannen en sol daten naar- de bendeleden. In Londonderry City zijn huizen vart bekende republikeinse leiders doorzocht, doch er werden geen arrestaties verricht. De mannen, die de aanval op de kazerne, waar ongeveer 400 sol daten sliepen, pleegden, hadden hun gezicht zwart gemaakt. Het gevecht begon, toen één van hen met de kolf van zijn revolver trachtte een schildwacht neer te slaan. Deze zag echter, vallend, nog kans zijn revolver te trekken en de aanvaller te verwonden. Ook sloeg hij alarm, waarop de aanvallers het gebouw van de wacht onder vuur namen. De soldaten in het wachtgebouw schoten terug. Drie aanvallers trachtten de wapenopslagplaats te bereiken door een stoker van de centrale verwarming als schild voor zich uit te laten lopen. Deze stoker wist echter in de duisternis van de verwarring gebruikt te maken en te ontsnappen. De soldaten wisten de aanval lers terug te drijven, die met hun vrachtauto's in de mist Terwijl hij de nadruk legde op het belang, dat Frankrijk hechtte aan plannen om de bewapening te beperken en te beheersen, ver klaarde Mendès-France: „Wel licht zullen wij zodoende iets tot stand brengen, dat later zal wor den beschouwd als een kern, een begin van een vredesorganisatie." Mendès-France kreeg Zaterdag overweldigende goedkeuring voor de manier waarop hij het land heeft geleid. 1500 leden van zijn partij, die het congres van de radicaal-socialisten bijwoonden, juichten hem toe. Doorgewinter de politici waren kennelijk onder de indruk, toen de premier uit riep: „Bedenk eens, dat slechts vier maanden geleden Frankrijk nog als de zieke man van Euro pa werd behandeld, terwijl wij nu reeds het stadium van herstel achter ons hebben. De zekerheid zich voor ons en is slechts van onze wil afhankelijk." Enthousiasme verwekte de pre mier ook met zijn verklaring over het Franse schandaal van het uit lekken van militaire geheimen. Ook eerder zijn er ongetwijfeld ernstige lekken geweest, doch voor het eerst zijn de daders ge arresteerd en wees overtuigd, dat zij onverbiddelijk gestraft zullen worden." Zijn beleid t.a.v. Tunesië was „zeer duidelijk." Dit moest Tune sië naar interne autonomie voe ren, „die steeds door alle voor gaande legeringen in de afgelo pen tien jaar was beloofd." Het congres van de radicale partij heeft tot besluit van de bij eenkomst een motie aangenomen waarin „het vertrouwen de be wondering" van de leden van de partij voor Mendès-France wordt uitgesproken „voor de wijze waar. op hij in enkele weken, door zijn dynamisme en zijn persoonlijke gezag, het herstel van het presti ge van de Franse natie heeft we ten te verwezenlijken." Het congres keurde voorts de resultaten goed van de Londen se conferentie en merkte op, dat deze resultaten geenzins onver enigbaar zijn met een hervatting van het gesprek tussen Oost en West. De motie keurde ook het voor stel van de regering goed, strek kende tot de vorming van een Europees orgaan voor de bewa pening, met financiële bevoegd heden en het recht om besluiten te nemen, waardoor het de beste waarborg zou vormen tegen een herleving van het Duitse milita risme. Wat het binnenlandse beleid be treft, steunde het congres zonder voorbehoud het plan van de rege ring voor het economische en fi nanciële herstel van het land en ook haar sociale politiek. Zaterdagavond is te Amsterdam op bijna 71-jarige leeftijd over leden de heer C. Woudenberg, in leven lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en oud-lid van de Amsterdamse gemeente raad. Cornelis Woudenberg werd op 16 December 1883 te Amsterdam geboren. Nadat hij de ambachts school had doorlopen betrad hij op zijn 17e jaar de maatschappij als meubelmaker. In 1904 trad hij toe tot de S. D. A. P. Drie jaar later werd hij bestuurslid van de meubelmakersbond en in 1912 be zoldigd bestuurder der afd. Am sterdam van de Alg. Nederland se Bond van Meubelmakers. Vervolgens werd hij secretaris en was van 1919-1929 voorzitter van deze bond. Tezelfdertijd redi geerde hij „Ons Vakblad." Van 1919 tot 1929 was hij ook secre taris van de internationale unie van houtbewerkers. In 1924 volg de zijn benoeming tot lid van de Amsterdamse gemeenteraad, het welk hij bleef tot 1939. Van 1929 tot 1946 was hij secre taris-penningmeester van de S. D. A. P. en in 1946 volgde zijn be noeming tot algemeen secretaris van de Partij van de Arbeid, wel ke functie hij in 1949 wegens de pensioengerechtigde leeftijd neer legde. Van 1945 tot heden is de heer Woudenberg lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal ge weest. Verder was hij nog gede legeerd commissaris van de N.V. „De Arbeiderspers" en sinds 1930 lid van het hoofdbestuur van de Vara. Nadat hij zich uit het openbare politieke en vakbondleven had teruggetrokken is de heer Wou denberg enkele malen ernstig ziek geweest, doch steeds keer den zijn krachten weer terug en is Zaterdagavond nog tamelijk onverwachts overleden. Uit Brussel is een bericht ont vangen, dat de regeringen der Beneluxlanden dit weekeinde de laatste hand zouden leggen aan een gemeenschappelijke verkla ring betreffende het niet-vervaar- digen van atoom-, biologische- en chemische wapenen in de Bene lux-landen. Naar A.N.P. verneemt van hei ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag, is ten departe- mente hieromtrent niets bekend. Een woordvoerder verwachtte zelfs niet, dat over dit probleem tussen Nederland, België en Lu xemburg een beslissing zou wor den genomen, alvorens de drie landen tijdens de besprekingen in Parijs, die in de loop van deze week worden gehouden daarom trent nader van gedachten zul len hebben gewisseld. vluchtten in de richting van de grens van Eire. De bezetting van de kazerne was onlangs uit Egypte terugge keerd. In de campagne voor de in be gin November in de Verenigde Staten te houden verkiezingen heeft zich in de staat Utah een dramatisch voorval voorgedaan. Eén van de meest geziene leden van het Huis van Afgevaardig den, de republikein Douglas String-Fellow, die in de tweede wereldoorlog door een mijnont- ploffing in Frankrijk gedeeltelijk verlamd werd, heeft n.l. voor de televisie moeten bekennen, dat de heldendaden, waarvan hij in zijn verkiezingstoespraken her haaldelijk gewag maakte, van A. tot Z. verzonnen waren. Met een door tranen verstikte stem bood de afgevaardigde de kiezers zijn verontschuldigingen aan en hij verklaarde bereid e zijn zijn can- didatuur in te trekken, als zijn partij zulks wenste. Onmiddellijk na de uitzendin gen ontving het televisiestation telefonisch talrijke boodschap pen, waarin de moed van String- Fellow om zijn fout openlijk te bekennen werd geprezen. De verhalen van de afgevaar digde waren zó sensationeel, dat het merendeel van de Ameri kaanse tijdschriften en radio- en televisiestations er een artikel of een uitzending aan had gewijd. De „heldendaden" van String- Fellow kunnen als volgt worden samengevat: Tijdens de tweede wereldoorlog was hij met 29 an dere soldaten belast met een uiterst geheime zending, waar van het doel hun pas enkele mi nuten vóór hun vertrek naar Eu ropa bij een onderhoud op het Witte Huis bekend werd ge maakt. De dertig mannen zouden met valschermen boven Duitsland worden neergelaten, waar zij zich meester moesten maken van de Duitse geleerde Otto Ha'hn, die zij naar de geallieerde linies moesten meenemen. Het eerste deel van hun op dracht was vlot verlopen. Zij wis ten Hahn gevangen te nemen en per hef schroef vliegtuig naar be vrijd gebied te zenden. Hierna was het Amerikaanse „commando" echter door de S- S. gevangen genomen en naar het concentratiekamp te Belsen over gebracht, waar de dertig mannen werden gemarteld. Alleen String- Fellow wist te ontsnappen. Zijn kameraden kwamen allen om het leven. Hij wist vervolgens de ge allieerde linies te bereiken, voeg de zich bij zijn eenheid en werd gewond, toen hij op een landmijn trapte. Tot zover het verhaal van String-Fellow. Toen er enige maanden gele den een televisie-uitzending aan zijn „avonturen" was gewijd, ontving de republikeinse afge vaardigde een telegram van het D^ZAOHTE VALDAMILD Witte Huis, waarin hij geprezen werd voor zijn heldhaftigheid Vorige week was er in een tijd schrift van officieren voor het eerst twijfel uitgesproken over de waarheid, van String-Fellows verhalen. Deze bevestigde echter de authenticiteit er van en hij be gaf zich zelfs naar Denver, het vacantieverblijf van president Hansweert Eisenhower, om deze zoals hij zei toestemming te vragen het ge heime verslag van de door hem en zijn 29 kameraden verrichte daden te publiceren. Natuurlijk had hij geen onderhoud met de president. Bij zijn terugkeer in Saltlake City besloot hij evenwel openlijk te erkennen, dat hij alles had verzonnen. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. VRIJ WARM, Half tot zwaar bewolkt, droog weer. Overwegend matige Zuid westelijke wind. Aanhoudend vrij warm voor de tijd van het jaar. DINSDAG 19 OCTOBER. v.m. n.m Breskens 6.58 7.41 Terneuzen 7.33 8.1< 8.13 8.5f Walsoorden 8.23 9.09 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1