Het Koninklijk bezoek aan Den Helder BIJZONDERE DEKEN-VERKOOP RHEUMIN AeZfat/ Uit de Provincie De tocht van Nehroe naar China hoofdpijn ss 19.95 I 33.50 39.75 f 42.°° f 55.°° 20. Hollandse Mij van Landbouw vraagt militaire hulp bij het aardappelrooien Het Lybische Huis van Afgevaardigde keurt verdrag met Amerika goed Conflict bij luchtvaartmaatschappij S. A.S. Ja 9en '.y -mw Tsjecho-Slowaakse premier „zeer ziek" 20 tabletten 65 cent Vele onschuldig ver oordeelden in Hongarije 75 Jean Mons van zijn functie ontheven TERNEUZEN. EEDE. STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. Van ned. nieuw-guinea. Den Helder was één vlaggen- zee toen Vrijdagmorgen om tien uur de Landsvrouwe per auto aan de versierde Westpoort van de rijkswerf arriveerde voor haar officieel bezoek aan de marine- stad, die 'n week lang feest viert ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het instituut waar de adelborsten worden opgeleid. Koningin Juliana werd begroet door haar Commissaris in de pro vincie Noord-Holland mr J. M. Prinsen, de burgemeester van Den Helder, mr G. D. Rehorst, en de directeur der rijkswerf, de heer A. J. C. Bax. Via de Noorderpoort reden de hofauto's naar de nieuwe brug bij de buitenhaven, waar de Konin gin werd verwelkomd door de minister van Marine, ir C. Staf; de staatssecretaris van Marine, J C. W. Moorman; de bevelheb ber der zeestrijdkrachten, vice-ad. miraal A. de Booy; de comman dant zeemacht Nederland, vice- admiraal F. T. Burghard. Op de smalle dijk voor de brug stond een compagnie mariniers met vaandel en de koninklijke mari nierskapel aangetreden, die door de Landsvrouwe werd geïnspec teerd. Aan de kade dobberde reeds de koninklijke sloep, de gouden koets te water, waarvan de roeiers, adelborsten, de riemen loodrecht presenteerden, alvo rens H. M. zich in deze prachtige statiesloep inscheepte voor een korte vaart in de buiten- en de nieuwe haven. Toen de sloep los van de wal was, vuurde 't wacht schip Hr Ms „Willemsoord" het eerste schot van het koninklijk saluut af. Luid daverden de scho ten over het wijde water van de grote haven. Een straffe bries deed de pavoisering der talrijke oorlogsschepen vrolijk wapperen. De bemanningen stonden op pa- radeerrol aangetreden en joelden volgens oud marinegebruik toen de koninklijke sloep langs de schepen voer. In de buitenhaven hadden talrijke inwoners van de marinestad, die in de Napoleon tische tijd ook wel het Gibraltar van het noorden werd genoemd, een goed plaatsje langs de walle kanten gezocht. Zij zagen hoe de sloep, met strak rhythmische op eenvolgende riemslagen door de adelborsten getrokken, zich sta tig over het water bewoog. Kort na half elf gleed de sloep voorbij het vlot van het konink lijk instituut, waarvan de com mandant, kapitein ter zee H. A. W. Goossens, de Koningin en haar gevolg welkom heette. Bij het betreden van het terrein trad het vijfjarig zoontje van de com mandant. Peter, naar voren en overhandigde Hare Majesteit een ruiker. Het knaapje met zijn blonde krullekop was gestoken in het uniform van adelborst. Nadat Koningin Juliana deze erewacht van het jubilerende in stituut had geïnspecteerd, liet zij vijf oud-commandanten van het instituut door kapitein Goossens aan zich voorstellen. Hare Majesteit bezichtigde ook het borstbeeld van schout bij nacht Karei Doorman, dat Don derdag is onthuld. Daarop traden twee der oudste reünisten naar voren, de 78-jari- ge vice-admiraal b. d. dr J. C. Ja ger en de 87-jarige luitenant ter zee eerste klasse b. d. H. de Booy, oud-directeur der Koninklijke Noord Zuid-Hollandse redding maatschappij, waarvan zijn zoon, ook reünist, tegenwoordig direc teur is. Geruime tijd onderhield H. M. zich met hen beiden. Alvorens zij naar de marine club vertrok, bracht de vorstin nog een bezoek aan het „zaaltje", waar de adelborsten bijeen wa ren. Om kwart over twaalf nam het défilé van het jubilerende corps een aanvang bij de marine club. In het zaaltje van het instituut liet de Koningin de praeses van de senaat, sergeant-adelborst J. Krijger, aan zich voorstellen. De ze leidde de Landsvrouwe rond. De hoge gaste en haar gevolg vertrokken vervolgens naar de marineclub. Kort na half een verscheen de Landsvrouwe met de burgerlijke en marine-autoriteiten op het bordes van de club, waarboven een blauw baldakijn was aange bracht. Luide juichte het hier saamgestroomde publiek de Vor stin toe. Voorafgegaan door de koninklijke marinierskapel mar. cheerden de adelborsten in strak ke gelederen voorbij hun Konin gin. Om twaalf minuten over half één was het défilé ten einde. De Koningin begaf zich naar de wo ning van de commandant zee macht Nederland, vice-admriaal F. T. Burghard, waar zij 't noen maal gebruikte. In de middag gold het konink lijk bezoek de stad Den Helder zelf. Om twee uur vertrok Konin gin Juliana met de autoriteiten van het marinepaleis naar het stadhuis, waar burgemeester Re- horst de Landsvrouwe ontving en in de raadszaal diverse autori teiten aan haar voorstelde. In de zaal zat ook de enige dochter van Doris Rijkérs, de 84-jarige mevr. Th. VaderRijkers, met wie Ha re Majesteit zich geruime tijd on derhield. Zij vroeg: „Hoe oud bent u?" „Vier en tachtig jaar. U zult wel zeggen: u bent vroeg lelijk", antwoordde mevr. Vader. De Koningin reageerde hierop met „Lacht u maar eens, u heeft veel verdriet gehad de laatste tijd. Ik hoop dat u nog lang ge spaard mag blijven voor uw ge zin en v-or ons Nederland". Ook de bemanning van de mo dernste motorreddingboot van de Koninklijke Noord Zuid-Holland se Redding Maatschappij, de „Do- ris Rijkers" werd aan de Konin gin voorgesteld, en met schipper Bot, stuurman Van Veen en ma chinedrijver Bijl sprak de Konin- ging Juliana enige tijd. Het tweede bezoek gold het Do- ris Rijkers hofje, waar Koningin Juliana de woning van de 79-ja- rige oud-zeeredder J. A. C. Been en diens echtgenote binnenging. Vooraf wandelde zij langzaam langs de kleine huisjes aan dit open hofje, uit elk waarvan de nationale driekleur was gesto ken. Drie oud-zeeredders, die bij het bronzen borstbeeld van Doris Rijkers stonden, de borst vol medailles'werden door de Ko ningin aangesproken. De heer Been heeft nog met Doris Rijkers gevaren. In zijn carrière bij het Nederlandse red dingswezen heeft hij meer dan 200 schipbreukelingen uit de gol ven gered. Zijn vader was ook van deze stiel; die had tezamen met anderen vierhonderd perso nen uit zee gered. Geruime tijd vertoefde de Landsvrouwe met de burgemeester van Den Helder in het propere kleine huisje van het echtpaar Been. Naar Oud-Den Helder. Per auto, waarvan de kap was neergelaten, reed de stoet naar de speeltuin Oud-Den Helder. Dit was een van de aardigste momen ten van het middagbezoek. Tien tallen kleuters en oudere kinde ren getooid met oranje strikken in het haar en vlaggetjes in de hand, omstuwden de Koningin toen zij het speelterrein betrad. Onbevangen wandelden de kleu ters tezamen met de Koningin over het speelterrein en vaak had onze Landsvrouwe moeite zich door de opdringende peuters een weg te banen. Tot aan de auto begeleidde de opgewonden schare jeugdige inwonertjes van Den Helder het vorstelijk gezelschap toen dit zich weer naar de auto's begaf voor de rit naar het feest terrein „Den Helder marinestad". Langs de gehele route had zich ondanks het gure weer toch nog een vrij talrijk publiek verza meld, dat vaak spontaan juichte als de hofauto's voorbij kwamen. Op het feestterrein namen Ha re Majesteit en de autoriteiten op een overdekt podium plaats voor het aanhoren van een zangmani festatie, die onder leiding stond van de blinde dirigent, de heer A. Krijgsman. Aan deze zanguitvoe ring werkten circa 1.000 kinderen mee. Eerst werd „Holland is een heerlijk land" ten gehore ge bracht en daarna volgde onder leiding van de heer S. van Zwe den een kleppermars. Pittig rof felden de houten kleppers in de handen der schoolkinderen die met overgave voor hun Koningin de ingestudeerde mars uitvoer den. Mimato. Het slot van het bezoek vorm de de bezichtiging van de Mima to, een grote middenstandsten toonstelling. Aan de ingang stond een erewacht van twaalf meisjes in matrozen jurkjes en de veer tienjarige Ida Posthuma viel de eer te beurt Koningin Juliana een ruiker orchideeën te mogen aan bieden. Vóórdat de Landsvrouwe het tentoonstellingsterrein ver liet, werd haar namens het Mi- mato-bestuur een verkleind mo del van de koningssloep in vitri ne aangeboden. Verrast door dit bijzondere geschenk dankte zij de voorzitter der expositie en de ma ker van de sloep, de heer G. W. Gruteke, wagen- en carrosserie maker uit Beverwijk. Nog een maal juichten de saamgestroom de inwoners van de feestvierende marinestad, toen de hofauto's voorreden om enkele ogenblikken later via een rit door nieuw Den Helder om omstreeks kwart over vier de terugreis te aanvaarden Het Libyse huis van afgevaar digden heeft Donderdagavond in een besloten vergadering zijn goedkeuring gehecht aan 't Ame rikaansLibyse verdrag krach tens hetwelk de Verenigde Sta ten luchtbases in Lybië zullen vestigen. Volgende week zal de eerste kamer van Libyë over het ver drag stemmen. Zoals gemeld, zullen de Ver enigde Staten Libyë op grond van het verdrag dit jaar zeven millioen dollar betalen. In de vol gende zes jaar zal Libyë jaarlijks 4 millioen ontvangen en in de daaropvolgende elf jaar een mil lioen dollar jaarlijks. De over eenkomst werd op 9 September jongstleden getekend. Alle Zweedse tweede-piloten van de Scandinavische lucht vaartmaatschappij S. A. S. heb ben Vrijdag hun ontslag inge diend omdat, naar zij zeggen, hun Deense collega's sneller wor den bevorderd dan zij. De S. A. S. wordt door Dene marken, Noorwegen en Zweden gezamenlijk geëxploiteerd. In totaal hebben 68 Zweedse tweede-piloten ontslag gevraagd. Zij nemen evenwel de opzeg gingstermijn van zes maanden in acht, zodat in de diensten voorlopig geen vertraging komt. De vakvereniging steunt de actie. Premier Nehroe van India is Vrijdag per vliegtuig uit Nieuw Delhi vertrokken naar Calcutta en Rangoon, op weg naar Pe king. Verwacht wordt, dat Nehroe in Calcutta koning Tribhoevan van Nepal en de Nepalese premier, Koirala, zal ontmoeten om met hen te spreken over het aanbod van communistisch China om di plomatieke betrekkingen met Ne pal aan te knopen. Over Rangoon gaat Nehroe naar Vietiane in Laos en vandaar naar Hanoi, waar hij de nacht zal doorbrengen om zich met de Vietminh-leider dr Ho Tsji Minh te verstaan. Het verblijf van Nehroe in Chi na zal grotendeels gewijd zijn aan besprekingen met de Chi nese leiders in Peking. De onder werpen, die ter sprake zullen komen zullen o.m. vermoedelijk zijn: 1. De status van grote Chi nese bevolkingsgroepen in Zuid- Oost-Aziatische landen, in het bijzonder in Indonesië; 2. de bezorgdheid van landen, die aan China grenzen, zoals Birma 3. de vooruitzichten op ver minderende spanning in Korea. Reuter acht het onwaarschijn lijk, dat Nehroe zal spreken over de vorming van een of ander blok als een alternatief van de Zuid-Oost-Aziatische-verdrags- organisatie, daar het niet vor men van blokken juist de hoek steen vormt van zijn buitenlands beleid. Wel wordt verwacht, dat Nehroe de Chinezen er toe zal bewegen, hun houding tegenover de buurlanden te preciseren en HEDEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Ivoorjagers", Concertgebouw, 8 uur: „De koning der Zuidzee". Kantoor N.V. Scheldeveem, 3 uur: Algemene vergadering aandeelhouders. Terrein Molendijk, 3.30 u.: Tern. Boys 1—Rillandia 1 AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Desperado's van de Dodenrivier". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater 8 uuir: „Ivoorjagers; 2 uur: „Koning der Zuidzee"; 4.30 uur: „Ivoorjagers". Concertgebouw, 8 uur: „De koning der Zuidzee". Café Astrida, 7 uur: Prijs- kaarting. Terrein West. Bolwerk, 2.30 uur: Terneuzen 2Corn Boys 2. AXEL: Het Centrum, 4.15 u.: „Desperado's van de doden rivier; 8 uur: Pépé La Moko". De Tsjecho-Slowaakse premier Viliam Siroki is reeds enige tijd „zeer ziek" en de Tsjechische communistische partij kijkt uit naar een opvolger, aldus heeft het blad van de Tsjechische ge meenschap in Wenen, Videnske Svobodne Listi, Vrijdag gemeld. Volgens het blad was het waar schijnlijk, dat Michal Bakula, evenals Siroki een Slowaak, de nieuwe premier zou zijn. Bakula werd onlangs benoemd tot lid van het Slowaakse politie ke bureau en vice-voorzitter van de Slowaakse raad van commis sarissen (plaatselijk bestuur). Hij werd op alle belangrijke staats- en partijplechtigheden van de laatste tijd in Tsjecho-Slowa kije op de voorgrond geschoven van hen een of andere belofte of toezegging zal pogen af te dwin gen omtrent hun vredelievende bedoelingen, op grond waarvan India en andere landen van Zuid- Oost-Azië China's goede bedoe lingen aan zijn toekomstige da den zullen kunnen toetsen. Dit zou kunnen geschieden door het sluiten van een reeks bilaterale verdragen van non-agressie en vreedzaam-naast-elkaar-bestaan tussen China en Zuid-Oost-Azia- tische landen die geen lid zijn van de Zoavo, naar het voorbeeld van het reeds tussen India en| China getekende pact. Hierdoor zou een wat Nehroe noemt „vredesgebied" kunnen ontstaan, aldus Reuter. De Indische premier, Nehroe, heeft op doortocht naar China op een persconferentie te Calcutta f||te gezegd, dat hij „niet met een vast doel" behalve het kweken van beter begrip tussen de tweeu landen, naar communistisch-Chi- na ging. Op de vraag, of zijn reis, zo spoedig na de vorming van de Z.O.A.V.O., een speciale beteke nis had, antwoordde de Indisdhe premier, dat zijn ontmoeting met de Chinese premier, Tsjoe En Lai „een belangrijke historische gebeurtenis was, Z.O.A.V.O. of geen Z.O.A.V.O.". „Er worden talrijke conferen ties overal ter wereld gehouden, maar deze twee landen China en India bestaan tien duizend jaar en willen nog tien duizend jaar of langer bestaan. Een bij eenkomst van de premiers van India en China is derhalve be langrijk op zichzelf en een we reldgebeurtenis", aldus Nehroe. De revolutionnaire verandering die in Azië had plaatsgevonden, vertoonde verschillende aspecten in verschillende landen en het proces duurde nog voort. In de weg geplaatste belemmeringen zouden Azië slechts no|g meer bewust van zichzelf en meer vastbesloten maken om zijn eigen leven te leiden. Aangezien Nehroe verkouden was en Donderdag enige verho ging had, waren alle afspraken, behalve de persconferentie, Vrij dag afgelast. -V- Isztvan Kovacz, secretaris van de afdeling Boedapest van de Hongaarse communistische partij, heeft dezer dagen op een partij vergadering verklaard, dat „tal rijke kameraden gearresteerd en in gevangenschap zijn geweest als gevolg van valse beschuldi gingen en getuigenissen van de oude staatsveiligheidsdienst", al- lus een bericht in „Szabad Nep", het officiële orgaan van de Hon gaarse communistische partij. De waarheidsliefde van de par tij bleek echter uit het feit, dat „talrijke gevallen reeds onder zocht zijn en vele kameraden, die onschuldig waren veroordeeld, in ere zijn hersteld en vrijgelaten", aldus Kovacz. Dekens, die U al eerder zag, die U prachtig vond, graag wilde hebben, maar niet kocht omdat U ze te duur vond. Die Dekens kunt U NU kopen in onze ..Bijzondere Deken-verkoop" want voor een prachtige 2-persoons WOLLEN DEKEN betaalt U nu In verschillende motieven en kleuren. Als U ooit droomde van een droomdeken, dan komt die droom nu uit. Zie de EXTRA „VOLLE" DEKEN van 100 Wol en zie de prijs. 1-persoons 2-persoons Dan weet U zeker, dat U dit „droomkoopje" niet missen mag. AaBe, een befaamde naam met even befaamde producten. Zuiver WOLLEN AaBe DEKENS van zeldzaam mooie kwaliteit. De ruige wollen vacht is een heerlijke warmtebron in kille en koude nachten. 1-persoons 2-persoons Bovendien een EXTRA KOOPJE Een verrijking van Uw slaapkamer, dat is deze glanzend SATIJNEN BEDSPREI. - Gewatteerd en met een prachtige volant. Nu extra aantrekkelijk door de extra lage prijs van NOORDSTRAAT 58-60* TERNEUZEN* TEL. 2091 Jean Mons, de Franse secreta ris-generaal van de landsverde diging, is van zijn functie ont heven, zo heeft president René Coty Vrijdag meegedeeld. Mons was al geschorst, nadat twee van zijn medewerkers van verraad waren beschuldigd. Mons wordt beschuldigd van een overtreding tegen de veilig heid van de staat" door onvoor zichtigheid, onachtzaamheid of het niet naleven van voorschrif ten". Hij mag voorlopig op vrije voeten blijven. In de Franse staatscourant is vermeld, dat Mons op 6 October door president Coty is ontslagen, na diens overleg met het kabi net. Het hoofdbestuur van de Hol landse Maatschappij van Land bouw heeft gevraagd, militairen beschikbaar te stellen voor het rooien van aardappelen. Het heeft aan de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening een telegram gezonden, waarin het mededeelt, dat het ten zeerste teleurgesteld en ver ontrust is over de onvoldoende hulp, welke reeds wekenlang bij de aardappeloogst wordt ver strekt. „De telers hebben in het volle vertrouwen op de medewerking van uw ministerie een normaal teeltplan opgesteld. Nu de in het vooruitzicht gestelde hulp slechts in zeer onvoldoende mate be schikbaar blijkt te kunnen ko men, is het vertrouwen in de medewerking van de overheid ernstig geschokt, hetgeen onver mijdelijk tot gevolg zal hebben, dat de teelt van arbeidsintensieve gewassen in 1955 belangrijk zal worden ingekrompen. Oók van die gewassen, die voor de export van betekenis geacht kunnen worden. Waar, behalve door ab normale kwaliteitsvermindering, bovendien door bovengenoemde oorzaken nog een aanzienlijk aantal ha consumptie-aardappe len verloren dreigt te gaan, zal in dit geval aan een sterke prijs stijging voor klei-c'onsumptie- aardappelen niet meer ontkomen kunnen worden. Waar de op heden getroffen maatregelen voor het aantrek ken van arbeidskrachten te enen male onvoldoende zijn, wordt op een spoedige inzet van een groot contingent militairen als laatste redmiddel aangedrongen", aldus het telegram. In Noord-Holland moeten nog ongeveer 1750 ha en in Zuid-Hol land ruim 2400 ha consumptie aardappelen gerooid worden, overeenkomende met ruim VA millioen mud. Niettegenstaande de hulp van vrijwilligers, komt men in Noord- Holland ca 450 en in Zuid-Hol land ca. 600 man te kort. Men is ongeveer 4 weken op de normale oogstwerkzaamheden achter. K.R.O.-revue „Tijd voor jolijt". „Nog nooit zó gelachen" dat was het commentaar, dat men vorig seizoen allerwegen hoorde op de K.R.O.-revue. Iedereen sprak erover. Weergaloos uit bundig was de ontmoeting van de K.R.O. met zijn luisteraars in het land. Het succes van het drietal Berry Kievits, Gerard Walden en Harry Boda was zó groot, dat het publiek al na vijf minuten in de feeststemming was. Geen wonder, dat van vele plaatsen die niet bezocht konden worden, de meest dringende verzoeken bin nen kwamen om ook aan de beurt te komen. Het kon niet an ders. De K.R.O. moest met dezelf de revue nog een jaar op stap gaan om de teleurgestelden van het vorig seizoen tevreden te stel len. Zoals uit achterstaande ad vertentie blijkt komt deze K.R.O.- revue Woensdag 20 October a.s. in het Concertgebouw. Aanbesteding. Door het architectenbureau Van Zantbeek en Schoonis te Sas van Gent werd Vrijdag aanbe steed het bouwen van een woon huis voor rekening van de heer G. Veraert, gelegen aan de Nieuwstraat. De hoogste inschrij ver was de fa A. Heijndrix te Eede voor ƒ22.890; laagste in schrijver de fa Standaert en De Roover te Eede voor 19.590. Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. Ernstig verkeersongeval. Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur heeft op het gehucht Rapenburg n ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een 32-jarige Belg, wonende te Oostende, kwam op zijn brom fiets uit de richting van het Vo gelfort op het fietspad naar Ra penburg gereden. Daar dit fietspad in deze rich ting rijdende links van de weg ligt moeten de wielrijders en bromfietsers bij het inrijden van Rapenburg de weg oversteken. Op het moment dat de Belg de weg overstak naderde uit de rich ting Stoppeldijk de motorrijder De Ridder uit Terneuzen, verte genwoordiger van de firma Man- naert, deze oversteekplaats. De Belgische bromfietser werd in de flank gegrepen en op de weg ge worpen. Met een schedelbasisfractuur werd het slachtoffer opgenomen en ter plaatse van het H. Oliesel voorzien. De geneesheren Du Puy uit Stoppeldijk en Terburg uit Groenendijk verleenden de eerste hulp. In hoogst zorgwekkende toe stand werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd. De heer De Ridder, die een hoofdwonde had opgelopen, werd per taxi naar zijn woning ver voerd. Opbrengst collecte. De collecte voor de reclassering heeft in de gemeente Zaamslag opgebracht 84.50. VOOR VLUCHTELINGENHULP 121,000 GULDEN. Op de postrekening van het comité vluchtelingenhulp 1954 (5100) is Donderdag binnengeko men een bedrag van 40.000 gul den. De financiële stand van de actie is nu: 121.000 gulden. NEDERLANDS MOTORSCHIP GEZONKEN NA AANVARING IN AMERIKAANS MEER, Het Nederlandse motorschip „Prins Willem V" (1567 brt.) heeft op het Michigan-meer in de Verenigde Staten, een aanvaring gehad met een niet nader ge noemde sleepboot. De „Prins Willem V" is hierna gezonken. Alle opvarenden wisten zich ih veiligheid te brengen. De sleepboot had een praam op sleep, toen zij met de „Prins Willem V' in aanvaring kwam. De Oranjelijn heeft van haar agent in Amerika een telegram ontvangen, waarin wordt mee gedeeld dat alle dertig opvaren den van de „Prins Willem V" zijn gered en dat niemand gewond is. Een onderzoek naar 't vergaan van het Nederlandse motorschip „Prins Willem V" op het meer van Michigan dat Vrijdag zou worden ingesteld, is tot Maandag uitgesteld. Veiling van 15 October. Per 100 stuks: Sla 59,90. Per stuk: Bloemkool A 2052 ct, B 12—31 ct, C 10—12 ct; Witte komkommers C 8 ct; Meloenen 41 53 ct. Per bos: Peen 39 ct. Per kg: Andijvie 612 ct; Prin- cessebonen 6894 ct; Rode kool 1120 ct; Savoye kool 2123 ct; Witte kool 1314 ct; Prei 1820 ct; Knolselderij 811 ct; Spruiten 4246 ct; Tomaten 2555 ct; Uien 711 ct; Veldsla 30 ct. FRUIT (per 100 kg). Appelen: Cox ornage pippin H grof 41,90—50,30, H I 17,20— 36, H II 10, K 23—25, F 10; Jonathan AA 24,8026,60, A 24,80—26,60, B 21,80—23,60, C ƒ16,20—ƒ18, H grof ƒ20,20— 23, H I 13,20—17, K 18. Overige soorten 319. Peren: Beurré Alexander Lucas A 28,10—29,90, B/C 22,20— ƒ24, H grof 26,20—28,20, H I 20,20—22,10, H II 5,20—7,10, K 9,20—20, F ƒ7; Doyenné du Commice AAA 65,2068, AA 68,20—70,10, A ƒ65,20—ƒ68, H 56--64, K 36,10-43,10; Zwijn- drechtse wijnpeer A 19,2021, H grof 15,20—17, K 15, F 5. Overige soorten 313. NIEUWE FRANKEERZEGELS Met ingang van 15 October zal de postadministratie van Neder lands Nieuw-Ouinea nieuwe frankeerzegels uitgeven in de waarden van 25, 30, 55 en 80 ct. Deze zegels, die zijn uitgevoerd in rotogravure (koperdiepdruk) dragen de nieuwe beeltenis van H.M. de Koningin. Ze zijn ont worpen door de kunstenaar S. L. Hartz en gedrukt door de N.V Joh. Enschedé en Zonen, grafi sche inrichting te Haarlem. De nieuwe zegels zullen aan de verzamelaarsloketten van de postkantoren tegen de nominale waarde verkrijgbaar zijn.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2