Frankrijk en Duitsland bondgenoten Debat over Israëlisch inbeslagneming van schip door Egypte De positie van Mendès-France D.D.D. WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en HAANSTANDEN Feestweek Novita Willes Australië zal Nederland krachtig steunen Maar er blijven nog vele moeilijkheden De tocht van vlotvaarder uitslag Wekelijkse wereldschouw FEESTVERTOON WAARD. Nieuwe Britse kruisers DE VEILIGHEIDSRAAD (Advertentie) Vandaag is het nog bij Profiteert hiervan Mogelijk voortzetting vaart naar Australië Brits Egyptische besprekingen te Cairo hervat Varkenspest in Oldebroek De ontwapeningskwestie in de V. N. De kwestie Nieuw-Guinea Toestand in Indo-China verslechterd Craukerlng bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 16 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3280. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1» iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Bondskanselier Adenauer heeft in de Bondsdag te Bonn met minder tegenstand te kampen gehad dan men oorspronkelijk kon verwachten. Het optreden van Dehler, een der vooraan staande vrijzinnigen, bleek van persoonlijke aard te zijn en nog voordat de debatten in Bonn aan vingen, moest hij reeds terug komen op zijn gedachte om naar Moskou te reizen en voor alles de vriendschap van Rusland te zoeken. Ollenhauer daarentegen kon zich, evenmin als vroeger Schu macher, verheffen boven het peil van zekere verbittering, dat de socialisten vervult, omdat zij zich nog steeds onrechtmatig uitgegloten gevoelen van de re gering met West-Duitsland. Ol lenhauer, die tevoren de F). D. G. had afgewezen, omdat deze niet voldoende aan de Duitse souve- reiniteit beantwoordde, had nu bezwaren tegen Londen, omdat deze te grote souvereiniteit ga ven op militair gebied aan welke regering in West-Duitsland ook en zodoende het militarisme kon den doen herleven. Of het, zelfs na de zeer grote meerderheid die Adenauer steun de in zijn wens om vóór alles de Europese eenheid te bevorderen, verstandig was bekend te maken, dat na de ratificatie der Londen- se protocollen, Duitsland in twee jaren tijds het sterkste gemotori seerde leger van West-Europa op de been zou hebben, is een andere vraag. Niet verstandig wellicht tegenover een wantrouwend Rus land en niet verstandig tegenover de vrees, die Frankrijk voor een herbewapening van Duitsland nog steeds bezielt. DE SITUATIE VAN MENDèS FRANCE. Want Mendès-France heeft het veel moeilijker gehad dan Ade nauer. De debatten in de Natio nale Vergadering over Londen, al stonden zij, wellicht buiten de redevoeringen van Schuman, Teitgen en Mendès-France zelf, niet op bepaald hoog peil, hebben in zoverre verhelderend gewerkt, dat duidelijk is geworden hoe diep bij de gemiddelde Fransman de angst voor herbewapening zit. Vooral het eventueel herstel van een generale staf van dit nu op zichzelf staande Duitse natio nale leger speelt daarbij een rol, al zijn de Duitsers zo verstandig om b.v. de naam Speidel, die Rommel's rechterhand was, en Cruwell, die het Afrikaanse corps aanvoerde, als leiders daarvan op de voorgrond te brengen. Na dat echter de M. R. P. haar leden in de stemming had vrij gelaten, bleef zij principiële bezwaren koesteren en nadat de socialisten in hun geheel waren omge zwaaid, stond wel vast, dat Men dès-France, die de kwestie van vertrouwen heeft gesteld, een meerderheid zou verwerven. Mendès-France heeft zich in de afgelopen week oyk uitgesproken over de sanering van Frankrijk, die inderdaad, als men rekening houdt met wat achter de spion- nage-aangelegenheid blijkt te zit ten, wel heel nodig is. Zelfs is het nu zo ver dat Mendès-France zelf, door de tegenstanders van de premier, in deze aangelegen heid zijdelings wordt betrokken. SUCCES VOOR EDEN. In Engeland heeft zich de in stemming met de Londense be sluiten meer afgespeeld op het conservatieve congres te Black pool dan in het Lagerhuis. Eden heeft er 'n uiteenzetting gegeven van hetgeen bereikt is en hij heeft er zo grote lof geoogst, dat niemand meer behoeft te denken tenzij opnieuw een ernstige ziekte hem overvalt, dat op iemand an ders dan op hem de mantel van Churchill zal vallen. Maar Chur chill, gelijk gebruikelijk als mi nister-president pas op de laatste dag van het congres sprekend, heeft in niets gezinspeeld op zijn aftreden, gelijk eigenlijk in de jongere conservatieve kringen werd gehoopt, omdat men ver nieuwing van de partij nodig acht. Churchill's waarschuwing aan Frankrijk, dat geen nieuwe con cessies meer konden worden toegestaan, was nadrukkelijk en zal ook in Parijs te duidelijker zijn begrepen, nadat Engeland inderdaad van zijn standpunt om zich niet rechtstreeks met de vastelandspolitiek bezig te hou den, is afgeweken. Churchill, die er uitstekend uitzag, is van plan aan de regering te blijven ook na zijn 80ste verjaardag, die op 30 November valt. Geheel anders dan in Zuid- Afrika Malan, die zijn aanstaand aftreden als minister-president en minister van Buitenlandse Za ken reeds heeft te kennen ge geven en vermoedelijk zal wor den opgevolgd in beide functies door Havinga, met wie de apart heidspolitiek blijft. 3IOLOTOYV SPRAK. Reeds de volgende week men bedenke dit wel komen de ministers en ook de Atlanti sche Raad opnieuw bijeen. Voor dien heeft op de 20ste October het gesprek over het Saargebied plaats tussen Mendès-France en Adenauer, dat wellicht voor de Fransen nog meer dan voor de Duitsers de doorslag geeft. Men meent enkele gunstige tekenen voor welslagen te kunnen waar nemen, maar het is nog niet dui delijk welke dit kunnen zijn. Molotow vertoefde plotseling In een straat in voormalig i Kralingen hadden de bewo- X ners van enkele huizen gis teren de vlag uitgestoken. Waarom niet?, zei één van hen. Het mag in de krant. Wat?, zo werd. er gevraagd. Het mag in de krant, dat de huisbaas eindelijk de voorgevel laat verven. Is dat geen feestvertoon waard? v in Oost-Duitsland in verband met de 5-jarige herdenking van het Sowjet-regime, dat intussen voor een groot deel der bevolking toch maar weinig aantrekkelijkheid blijkt te hebben. Hij heeft daar een rede uitgesproken, die even als zijn voorstel om een nieuwe viermogendheden-conferentie te hebben over het lot van Duits land en Oostenrijk, een bij uit stek goede ontvangst in practisch alle geallieerde landen heeft ge vonden. Het is duidelijk, dat hij na het welslagen van Londen nieuwe word n a]dus een mededeling de geallieerde I ppr„tp Drie nieuwe kruisers van het laatste type, de „Tiger", de „Blake" en de „Defence", voor zien van de modernste bewape ning, zullen binnenkort in dienst van de Engelse marine gesteld medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. ZACHT. Overwegend droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Ma tige tot krachtige zuidelijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar. ZONDAG 17 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 5.09 5.34 Terneuzen 5.44 6.09 Hansweert 6.24 6.49 Walsoorden 6.34 6.59 MAANDAG 18 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 5.59 6.30 Terneuzen 6.34 7.05 Hansweert 7.14 7.45 Walsoorden 7.24 7.55 ZON op onder op Oct. 17 7.07 17.44 21.39 18 7.08 17.41 22.56 19 7.10 17.39 20 7.12 17.37 0.13 21 7.14 17.35 1.28 22 7.15 17.33 2.40 23 7.17 17.31 3.51 24 7.19 17.29 5.00 MAAN onder 13.42 14.19 14.47 15.08 15.25 15.40 15.55 16.10 pogingen doet om eenheid opnieuw in gevaar te brengen. Men kan in dat opzicht Menon, de afgevaardigde van In dia, als zijn bondgenoot beschou wen; deze toch heeft het alge meen debat in New York, waar aan 41 der 60 vertegenwoordigen de landen deelnamen, benut om rechtstreeks overleg over de Duitse eenheid tussen de regerin gen van West- en Oost-Duitsland aan te bevelen zonder te 'beden ken, dat geen der geallieerden een Oostduitse regering als onaf hankelijk erkent. DEN HAAG EN TRIëST. De assemblee te New York heeft de vacature in het interna tionale hof van justitie aange vuld; uit de meest exotische lan den zijn juristen daarheen ge zonden, maar ook dit jaar had de voortreffelijke Nederlandse can- didaat (onze Utrechtse hoog leraar Verzijl) geen schijn van kans. En toch is, met ons weten, dit hof nog altijd op Nederlands grondgebied gevestigd. Het blijkt dat de regeling ter zake van Triëst getroffen die moeilijk een tractaat kan worden geheten, omdat Rusland er ge heel buiten staat noch in Italië noch in Joego-Slavië enthousias me wekt. Enthousiasme was er slechts onder de Italianen in Triëst. Van beide andere zijden kon niet anders verwacht wor den dan dat men niet voldaan is. Tito heeft zelfs in het openbaar daaraan uiting gegeven, die merkwaardig harmoniëert met zekere neigingen om zich met Rusland te verzoenen, al blijft de koers van Tito naar het Wes ten gericht. Eisenhower heeft zich in de verkiezingsstrijd voor 2 Novem ber, die langzamerhand het kookpunt nadert, gemengd met een radioredevoering te Denver, die door twee grote, rechtstreeks tot de kiezers gerichte redevoe ringen zal worden gevolgd. Ter wijl sommigen menen, dat op die wijze Eisenhower's populariteit aan alle republikeinse candidaten ten goede kan komen, vragen anderen zich af of Eisenhower zich daardoor niet te persoonlijk in de strijd mengt,* zodat een eventuele nederlaag der republi keinen, die zeker niet uitgesloten is, zijn gezag nadelig kan be- invloeden. VAN DER MANDERE. van de eerste lord van de Engelse admiraliteit. De kruisers meten meer dan 000 ton. Het luchtdoelgeschut kan vijf ton granaten in één mi nuut afvuren en draagt 20 km. Het kan automatisch of met be hulp van radar gericht worden. KOPERDRAAD VAN RADIO SCHEVENINGEN GESTOLEN. Van radio Scheveningen is 250 meter rood koperdraad gestolen dat dienst deed als aardleiding van het zendstation. Bij het ont breken van de aardleiding func tioneert d,e zender niet goed meer, waardoor de veiligheid van de scheepvaart in gevaar komt. De Veiligheidsraad heeft zich Donderdag bezig gehouden met de behandeling van de door Israël ingediende klacht m.b.t. het in beslag nemen in het Suez-kanaal, ten Zuiden van Suez, van het Israëlische schip „Bat Galim" door Egypte. PSEUDO-VOGELPEST IN HAAKSBERGEN. Op het pluimvee- en mestbe- drijf van de heer K. te Haaksber gen is dezer dagen pseudo-vogel- pest geconstateerd. Ongeveer 5000 stuks pluimvee zullen worden af gemaakt. De vertegenwoordigers van Libanon en nationalistisch China hadden voorgesteld de bespre king van de Israëlische klacht uit te stellen totdat het onder zoek, dat d.e Palestijnse bestands commissie der Verenigde Naties naar dit incident heeft ingesteld voltooid is. Dit voorstel werd echter niet door de andere raads leden ondersteund. De Israëlische afgevaardigde, Abba Eban, verklaarde dat de Veiligheidsraad de inbeslagne ming die vorige maand ge schiedde moet veroordelen en dat hij in ondubbelzinnige ter men zijn afkeuring moet uitspre ken over de „valse berichtge ving" over dit voorval. Hij verzocht de raad de onmid dellijke vrijlating van schip en bemanning door Egypte te be werkstelligen en daaraan de waarschuwing toe te voegen, dat een dergelijk optreden in de toe komst niet meer mag voorko men. Eban ontkende tenstelligste de juistheid der Egyptische bewe ringen dat opvarenden van de „Bat Galim" op Egyptenaren hadden geschoten en dat hierdoor slachtoffers waren gevallen „Het enige wapen aan boord was de revolver van de gezagvoer der", verklaarde hij. Tenslotte verzocht de Israëli sche afgevaardigde de raad de politieke en juridische aspecten van de volgens hem door Egypte toegepaste blokkade op schepen, die op Israëlische havens varen, te bespreken en zich er over uit te spreken of Egypte het recht had ldus tegen van het Suezka- naal gebruik makende vaartui gen op te treden. De vertegenwoordiger van Egypte, dr Mahmoed Azmi, zeide dat de bepalingen van een inter nationale overeenkomst van toe passing zijn op de vaart door het Suezkanaal. Hij verzekerde de raad dat zich sinds Maart j.l. toen Egypte had verzekerd zich gematigd te zullen gedragen m.b.t. de vaart door het Suezka naal van op Israëlische havens varende schepen geen geval van inbeslagneming had voorge daan en hij verzocht het rapport van de bestandscommissie waarin vertegenwoordigers van Egypte en Israël zitting hebben af te Wachten. Dr Azmi verzekerde dat schip en opvarenden zouden worden vrij gegeven en de Egyptische re gering schadeloosstelling zou be talen, indien zou blijken dat c.e in beslagneming van de „Bat Ga lim" onrechtmatig was geschied. Hierop werd, op voorstel van de vertegenwoordiger van Bra zilië, besloten het debat te ver dagen, totdat het rapport van de gemengde bestandscommissie zal zijn ontvangen. Uit een bericht van radio- Tutuila (Tutuila is Amerikaanse bezit; het maaikt deel uit van de Samba-groep in de Stille Oceaan) blijkt dat een vaartuig Vrijdag 27 mijl ten Noord-Wes ten van Pago Pago haven van Samoa een ontmoeting heeft gehad met het ivlot van de zestigjarige New Yortker William Willis, die hiermede in gezelschap van een kat en een papegaai, de Stille Oceaan van af Peru heeft overgestoken en thans in de nabijheid van de Samca-eilanden (Oceanië) in deze oceaan, is. Willis heeft tot nu toe onge veer twee duizend mijl meer af gelegd dan Thor Heyerdahl c.s. in hun beroemd geworden „Kon-tiki". Zijn tocht heeft ongeveer even lang als die van de „Kon- tiki" geduurd, namelijk bijna vier maanden. Een radioboodschap van Wil les de tweede, die hij uitzond is opgevangen door een radio-amateur te Ratotonga. Hierop zond het Amerikaanse bestuur van Samoa het schip „Manuatelo" uit om Willes op te pikken, doch de vlotbaas was onvindbaar. Nader wordt gemeld, dat de „Manuatelo" Willes en zijn vlot, „De zeven kleine zusters'heeft aangetroffen. Willes wilde niet aan boord gaan, doch hij stem de er wel in toe zich op sleep touw te laten nemen. Willes vertrok uit Peru met het vooropgezette doei te pogen het record van de „Klon-tiki te verbeteren. Indien zijn vlot nog zeewaardig' blijkt en de zeestro mingen het tijdstip van aan komst in Samoa gunstig zijn. wil hij-zijn vaart naar Austra lië, een afstand van twee dui zend mijl, voortzetten. Premier Mendès-France heeft premier naar het congres van zijn binnenlandse positie verder i zijn radicaal-socialistische partij verstrekt door zijn onderhoud te Marseille, waarhij heden een met peneraal De Gaulle opbelangrijke rede zai houden, die met generaal De uaune op y.a dg radio za] worden uitge. Woensdag. Naar verluidt spra-1 zonden jy[en verwacht, dat hij ken zij hoofdzakelijk over de de aigehe]e steun van het congres buitenlandse politiek, .waarbij de zaj krijgen zijn generaal in het bijzonder zienswijze over de betrekkingen met communistischbasis voor een oplossing van het l Vóór zijn vertrek uit de hoofd- toekomstige stad, legde Mendès-France een China gaf. Saarvraagstuk, in besprekingen met zijn Saarlandse ambtgenoot, Zijn standpunt zou niet ver af-Hoffmann. Een accoord met W.- liggen van dat van de Engelse Duitsland over Saarland is voor regering 1 waarde voor de bekrachtiging Het onderhoud tussen de pre- van de Westduitse henbewape- mier en De Gaulle is voor dening door de nationale ergade- binnenlandse politiek van aan- ring BEVRIJDINGSPOSTZEGEL. Het ligt in de bedoeling van de P. T. T. in Mei 1955, wanneer ons land 10 jaar zal zijn bevrijd, een bijzondere postzegel zonder toeslag uit te geven. Deze postzegel zal „10 jaar bevrij ding" moeten accentuëren. Na dere gegevens omtrent kleur, voorstelling en ontwerper zullen volgen. zienlijk belang. De ster van de generaal is weer aan het rijzen. Deze maand publiceert De Gaulle zijn gedenkschriften en ter gelegenheid hiervan heeft de pers artikelen aan hem gewijd, waarbij hij ook door bladen, die vroeger veel critiek op hem had den, wordt geprezen. De generaal is nu op het punt gekomen, dat hij door alle richtingen in het politieke leven beschouwd wordt als een grote en gerespecteerde figuur in de hedendaagse Fran se geschiedenis. Voor het alge mene publiek vertegenwoordigt hij de begrippen nationale onaf hankelijkheid, nationale eer en bereidheid om de bondgenoten van Frankrijk bij te staan, als dit nodig is. Nu De Gaulle de ambitie om een eigen partij te hebben, heeft opgegeven, verkeert hij in een positie, dat hij de politiek kan be ïnvloeden, niet als mededinger, doch als ouder staatsman die boven de partijen staat. Bij ko mende verkiezingen zal het voor een candidaat zeer belangrijk zijn, of de generaal hem al dan niet steunt. Het feit, dat hij blijkbaar zijn zegen aan het huidige kabinet en aan het algemene streven dei- regering om de Franse defensie te versterken en de productie te verhogen heeft gegeven^ wordt te Parijs als een nieuw winstpunt voor Mendès-France gezien. Donderdagavond vertrok de De Britse onderminister van Buitenlandse Zaken Nutting heeft Vrijdag, een paar uur, na dat hij per vliegtuig uit Londen te Cairo was aangekomen, zijn besprekingen met eerste minis ter Nasser over de Suezkanaal- zöne hervat. Fïa de bespreking zeide Nasser tot verslaggevers, dat naar zijn oordeel alle punten van het ge schil bijna geregeld zijn. Het eindresultaat zal op het onder houd van Zondag met Nutting bekend zijn, aldus de Egyptische eerste minister. Hij kon niet zeg gen wanneer de nieuwe overeen komst ondertekend zal worden. De twijfel in Parijs over de Westduitse bedoelingen ten aan zien van de herbewapening is Woensdag grotendeels weggeno men door de rede van het hoofd de toekomstige Westduitse defensie, Theodor Blank. Vooral diens steunbetuiging aan het Franse voorstel voor een „pool" voor wapenproductie heeft te Parijs een gunstige indruk ge maakt. Diplomatieke kringen zijn hierdoor in haar mening ge sterkt, dat dr Adenauer en Men dès-France volgende week bij hun onderhandelingen over de Saarkwestie in de Franse hoofd stad geen grote moeilijkheden zullen hebben om tot een over eenkomst te komen. Op het bedrijf van de landbou wer C. van de Poll, in de buurt schap Kaphagen te Oldebroek, is varkenspest geconstateerd. Drie varkens zijn reeds aan de ziekte gestorven. In de politieke commissie heeft Vrijdag de Britse vertegenwoor diger Selwynn Lloyd de Sowjet- afgevaardigde twee vragen ge steld. Slechts indien Wysjinsky hierop bevestigend zou antwoor den, kon gezegd worden dat de Frans-Britse voorstellen inzake ontwapening door de Sowjet- Unie zijn aanvaard als basis voor een ontwerp-conventie. die Lloyd stelde, De Australische minister van zijner tijd beslissen over hun Buitenlandse Zaken, R. G. Casey, heeft Vrijdag tegenover verslag gevers te New York medege deeld, dat Australië „Nederland sterk zal steunen" als de politie ke commissie van de Verenigde Naties de Indonesische aan spraak op West Nieuw-Guinea bespreekt. In een verklaring zeide Casey, dat het „noodzakelijk" is, dat de bevolking van Westelijk Nieuw- Guinea „de gelegenheid, zal krij gen op de geschikte tijd over hun eigen lot te beschikken en niet het slachtoffer zal worden van een marchanderen tussen 2 landen of een groep landen". „Nederland erkent zijn verant woordelijkheid ten opzichte van de bevolking van West Nieuw- Guinea ingevolge art. 11 van het handvest en brengt ieder jaar re gelmatig rapport aan de Verenig de Naties uit over de vooruitgang op economisch, sociaal en cultu reel gebied. Australië was zeer verheugd kennis te nemen van de vooruitgang, die de Nederlan ders maakten, en van de openhar tige en duidelijke rapporten, die zij indienden". „Het volk van West Nieuw- Guinea agiteert niet om zelfbe stuur of wenst niet onder Indone sisch bestuur te komen. De zeer grote meerderheid der inwoners hebben in het geheel geen stand punt inzake deze kwestie van souvereiniteit". „Wij geloven, dat het Neder landse bestuur over West Nieuw- Guinea de beste middelen ver schaft om de bevolking te bren- eigen bestemming. Indonesië houdt met aandrang vast aan hetgeen bijna uitslui tend een juridische eis is voor 't opnemen van West Nieuw-Gui nea, zonder rekening te houden met de rechten en wensen van de bevolking van dat gebied. In dien aan de Indonesische an- spraak zou worden voldaan, zou het rapporteren aan de Verenigde Naties over het gebied opeens gestaakt worden en zouden de Verenigde Naties verstoken zijn van iedere verdere gelegenheid om haar noodzakelijke invloed over de vooruitgang van de in heemse bewoners uit te oefenen. De Indonesische juridische kwestie is gebaseerd op een inter pretatie van een deel van één van de reeks overeenkomsten die volgens Indonesië los daar van gezien moet worden. Zij is niet overtuigend, zelf niet uit ju ridisch oogpunt en dit zal duide lijk blijken, wanneer de Indonesi sche aanspraak binnenkort in de politieke commissie der Verenig de Naties zal worden besproken. Het gebied van West Nieuw- Guinea is uiterst onregelmatig en uiterst moeilijk en kostbaar tot ontwikkeling te brengen. Het zoveel mogelijk in het voordeel van de inheemse bevol king open te leggen, zal aanzien lijk veel geld, wetenschappelijke kennis, moderne vakbekwaam lieid en administratieve kundig heid vragen. De bestaande rege lingen onder het bestuur van Ne derland, dat het belang der Ver enigde Naties erkent in de voor uitgang van de inheemse bewo ners schijnen in dit opzicht het De vragen, waren 1. Is de Sowjet-regering het er mee eens, dat er eerst over eenstemming omtrent de aard, de functie en de bevoegdheden van het controlerende orgaan moet bestaan, vóórdat de landen het overeengekomen ontwape ningsprogram gaan uitvoeren? 2. Is de Sowjet-regering het er mee eens, dat de functionaris sen van het controlerend orgaan hun posten in de betrokken lan den moeten hebben ingenomen, vóórdat deze landen het ontwape ningsprogram gaan uitvoeren? De Britse vertegenwoordiger voegde hieraan toe. dat hij niet verdere discussie zou weigeren, als Wysjinsky niet wilde ant woorden of een ontkennend ant woord zou geven. Lloyd was evenwel van mening, dat door 'n bevestigend antwoord van de Russische gedelegeerde de kans op succes bij de verdere bespre kingen zeer zou toenemen. Krabben en peuteren maakt de kwaal 'steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door. zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSE»" ZEEP gen tot zelfbestuur en tot het te meest belovend". In een rapport van de Ameri kaanse senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen wordt gezegd, dat de toestand in Indo- China in ernstige mate slechter geworden is en dat Zuid-Vietnam met chaos wordt bedreigd. Het rapport is geschreven door senator Mike Mansfield, die kort geleden een tocht van twee maan: den in Indo-China heeft gemaakt. Hij adviseerde de Amerikaanse economische hulp te staken „in afwachting van een mogelijke herziening van de huidige Ame rikaanse politiek voor het geval de Zuidvietnamese regering ten val zou komen". Mansfield stelt verder voor, dat de senaat een studie maakt van de verliezen aan Amerikaanse militaire en andere hulp in Viet nam, Laos en Cambodja. Van de sinds 1950 verstrekte hulp zou 2' procent naar gebieden gegaa zijn, die thans door de communis ten bezet worden gehouden.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1