u:i Je s rcvincic Binnenlands nieuws De witte Raat VOETBAL maanden garantie Vergadering V.V.V.'s van Axel, Hulst én Terneuzen MOGGRE's BURGERLIJKE STAND SCHAKEN TERNEUZEN. AXEL. GOES. STOPPELDIJK. IJZENDIJKE. Nieuw-Guinea en de V. N. Na het zinken van de »Mormackite» Eerste Britse troepen uit Triëst vertrokken Verenigde Naties wijzen communistische beschuldiging*af Finse premier afgetreden Sowjet neemt nota van de regeling inzake Triëst <s^ SlpQ Levensteken van vlotvaarder Agenda m-32 MOEILIJKHEDEN VOOR LANGE WAGENS OP SCHOUWEN-D UI VELAND. Traverse door Zierikzee te smal. Nu de veerdienst Anna Jacoba- polderZijpe wordt uitgevoerd door een boot met koplading, be zoeken ook lange autobussen en wagens met opleggers en aan hangwagens Schouwen-Duive- land. Men dient er echter reke ning mede te houden, aldus waar schuwt de A.N.W.B., dat de tra verse door Zierikzee zó smal is, dat hier grote moSlij kheden te wachten zijn. Wel is er een weg buiten de stad om, doch ook deze is te smal, terwijl er daarenboven twee scherpe en onoverzichtelijke bochten in voorkomen. In feite is het dan ook zo, dat men met een lange wagen of combinatie te Zierikzee in de val loopt en zich de weg verseprd ziet. Examen kapperspatroon. Bij de dezer dagen te Utrecht gehouden examens voor het pa troonsdiploma kapper slaagde o.m. de heer Joh. A. van de Ree te Terneuzen. De drumband van „Harmonie Terneuzen". Zij, die nog voornemens waren hun geluk te beproeven door het kopen van een lootje van de „Harmonie Terneuzen", vissen achter het net. De loten zijn in slechts één maand tijds, alle ge plaatst en reeds a.s. Zaterdag zal de trekking plaats vinden. Zoals bekend is wordt het batig saldo dezer loterij bestemd voor de aanschaffing van trommen en trompetten voor een drumband. Gezien de populariteit van de Harmonie twijfelde het bestuur niet aan het welslagen van haar loterij en, na verkregen toestem ming hiervoor, ging zij direct tot de aankoop van trommen en trompetten over. Nog deze winter wordt met ie oefeningen aangevangen en :al Terneuzen in het voorjaar de Harmonie, voorafgegaan door haar drumband van ruim 20 per sonen, door de straten zien trek ken. Tweede Geref. kerk. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Goes heeft besloten over te gaan tot de bouw van een tweede kerk, die verrijzen zal in het bouwplan-Oost aldaar. De kosten zijn geraamd op 200.000. De leden der gemeente hebben voor deze kerkbouw 100.000 bij eengebracht. K.R.O.-film. In het Verenigingsgebouw werd een filmavond belegd, waarop de K.R.O.-film en enkele andere films werden vertoond. De werk wijze en wat men anders via de radio hoort over de K.R.O. werd in de K.R.O.-film uitgebeeld. Men zag o.a. flitsen uit programma's als Negen heit de klok, Moeders wil is wet, Bietenbouwers en Ra dioziekenbezoek. Een afgevaar. digde van de K.R.O. wees op het grote belang van deze omroep in het maatschappelijk en godsdien stig leven. Er werd bovendien op gewezen, dat bij de a.s. verdeling van de zendtijd rekening zal wor den gehouden met het aantal leden van de betrokken omroep Aanrijding. Op het voor het verkeer zeer lastige kruispunt MarktKonin ginnestraat heeft wederom een aanrijding plaats gehad. Toen de heer C. uit Souburg met zijn be stelauto uit de Landbouwstraat komende de Koninginnestraat, in wilde rijden, naderde uit tegen overgestelde richting een bieten auto van de firma v. d. V. uit Zuidzande het kruispunt. Een aanrijding was onvermijdelijk met het gevolg, dat de bestelwa gen zwaar werd beschadigd en de heer C. en zijn naast hem zit tende echtgenote lichte verwon dingen opliepen. De vrachtauto kwam er met een ontwrichte vooras en bescha digde bumper van af. De aanrijding liep dus betrek kelijk goed af, doch het wordt hoog tijd dat de gemeente door het plaatsen van een verkeers- spiegel op dit voor het verkeer gevaarlijk kruispunt voorzienin gen treft. Via de zender Hilversum I (402 verenigingen. Spr. deed dan ook meter) zal vandaag (te om. een beroep op de aanwezigen om de gelederen van de K.R.O. zo sterk mogelijk te maken. Myxomatose. Ook in ons dorp is thans de ge vreesde konijnenziekte myxoma, tose geconstateerd. Bij een hou der van tamme konijnen is een twintigtal dieren door de ziekte aangetast. De konijnenfokkers zullen, om hun konijnen tegen de ze besmettelijke ziekte te bescher men, er goed aan doen hun dieren zo spoedig mogelijk te laten in enten. streeks 19.20 uur) een speciale uitzending worden gegeven over het verloop tot nu toe der behan deling van het vraagstuk Nieuw- Guinea voor de Verenigde Naties te New York. De uitzending duurt ongeveer vier minuten en bestaat uit een vraaggesprek tussen Nederlands permanente vertegenwoordiger bij de V.N., de heer D. J. von Bal- luseck, en het lid der Nederland se V.N.-delegatie mr C. W. H. Schurmann, directeur-generaal Indonesië van het departement van Buitenlandse Zaken. Aanrijding. Groot is in onze gemeente het aantal voor het verkeer gevaar lijke kruispunten en 't aantal ver keersongevallen houdt daarmede gelijke tred, zonder dat van on voorzichtig rijden sprake behoeft te zijn. Zo zag eergisteren dokter S., toen hij met zijn auto in de rich ting Noord—Zuid door de Byloc- questraat reed, zich op het kruis punt WilhelminastraatByloc- questraat plotseling geplaatst voor de door de zoon van bakker K bereden motor-bakfiets. 'Ofschoon dokter S, door krach- tig remmen zijn auto op zeer kor. te afstand tot stilstand wist te brengen, kon dit niet verhinderen dat de motor-bakfiets met de auto in aanraking kwam en de zoon van bakker K. door de schok van zijn bakfiets werd geworpen. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van dokter S. liep het verkeersongeval nog goed af en bleef dit beperkt tot lichte be schadiging van bestelfiets en auto. De messboy van het Ameri kaanse vrachtschip ..Mormacki- te, dat vorige week Donderdag op 150 mijl van kaap Henry ge zonken is, eist 100.000 dollar schadevergoeding van zijn rederij die hij verantwoordelijk acht voor de schipbreuk. Zijn advo caat stelt, dat de lading niet goed gestuwd is en dat het schip niet geschikt was voor het vervoer van erts. Donderdag is een eerste groep Britse militairen, elf officieren en 59 manschappen, uit Triëst naar Villach in Oostenrijk ver trokken, op weg naar Engeland. Later in de maand zal de rest van de 3.000 man tellende Britse be zettingstroepen Triëst verlaten. Tijdens een gistermiddag voor het eerst gehouden vergadering der samenwerkende V.V.V.'s van Axel, Hulst en Terneuzen in het stadhuis te Hulst, is breedvoerig van gedachten gewisseld om te komen tot een algehele ontplooi ing van het toerisme in Oost Z. Vlaanderen. Voor deze bespre, king bestond grote belangstelling van de zijde van leden van Gede puteerde Staten en burgemees ters uit Zeeuws-Vlaanderen. Nadat het gemeentebestuur van Hulst de bestuursleden en ge. nodigden had begroet, werd de vergadering door de plaatselijke voorzitter der V.V.V., de heer J. Loof, geopend. Spr. zeide, dat het vreemdelingenverkeer een welko me bron van inkomsten is voor tal van zaken in Zeeuws-Vlaande ren. maar van een toerisme op grote schaal kan nog niet worden gesproken. Door gezamenlijk de aandacht te vestigen op ons mooi Oost Zeeuws-Vlaanderen hoopt men het toerisme naar onze stre ken te stimuleren. De directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer Oskamp, hield daarna een inleiding over het actief reclame voeren door een bepaalde streek. Twee deskundigen op het ge- bied van het toerisme in ons land, de heren G. v. d. Weyde en O. v. d. Gronden, resp. chef van de af deling kamperen van de A.N.W. B en hoofd van de binnenlandse dienst van het A.N.V.V., gaven te kennen dat deze hoek nog niet ontdekt is. De bezienswaardighe den zijn zeker niet te onderschat ten, aldus sprekers, en vooral het terrein rondom de gereedgeko men Braakmanpolder is prachtig cultuurland. Neem de talrijke kreken die er zijn, de wallen bij Hulst, de tentoonstellingen en de vele oude typische bouwwerken, de van tijd "tot tijd in iedere ge meente of stad te houden feeste lijkheden, dat alles moet de toe rist kenbaar worden gemaakt, telkens weer opnieuw. In principe werd besloten een folder samen te stellen en te ver spreiden, om zodoende de toeris ten aan te trekken. De gemeenten Hoek, Philippine en Biervliet hebben, zo zeide de heer Oskamp, sedert korte tijd reeds contact met elkaar om de SCHOENHANDEL Terneuzen De Verenigde Naties in Korea hebben Donderdag de communis tische beschuldiging, dat een ge allieerde patrouille Maandag avond èèn groep communisten in een hinderlaag heeft overvallen, van de hand gewezen. Volgens de communisten was één van hun mannen gedood en één ont voerd. Een geallieerde woordvoerder zeide, dat de door de communis ten meegebrachte getuigen ont wijkende antwoorden gaven, toen hun werd gevraagd, of zij mili tairen van de Verenigde Naties op de plaats vap het incident had den gezien. Het incident, speelde zich volgens de'communisten af in de gedemilitariseerde zóne ten Noordoosten van Seoel. verschillende mogelijkheden van het scheppen van recreatiegebie den bij de Braakman te onderzoe ken. De burgemeester van Hoek deelde mede, dat sedert de inpol dering van de Braakman een feit is geworden, in zijn gemeente reeds belangstelling valt te con stateren voor het aantrekken van toeristen. De voorlopige plannen voor het recreatie-terrein bij de Braakman omvatten een kampeergelegen heid voor de toerist en bebossing van het gebied. De volgende vergadering zal op een nog nader te bepalen datum in Terneuzen worden gehouden. Na een gezellig samenzijn, tij dens welke verversingen werden aangeboden, volgde onder des kundige leiding een bezoek aan enige bezienswaardigheden van Hulst. De Finse premier, Ralf Toerng- ren, is Donderdag afgetreden als gevolg van onenigheid in zijn re gering over zijn plan om de kos ten van levensonderhoud te ver lagen. President. Paasikivi heeft het ontslag aanvaard, maar het ka binet verzocht de lopende zaken af te handelen, totdat er een nieuwe regering is gevormd. Toerngren had voorgesteld de voedselprijzen door subsidies te verlagen en de omzetbelasting op een aantal verbruiksgoederen te verminderen. Dè ministers van de agrarische partij wensten hogere prijzen voor landbouwproducten dan de sociaal-democraten wilden aanvaarden. Toerngren zelf is lid van de Zweedse volkspartij. De agrari sche en de sociaal-democratische partij hebben ieder zes ministers in de regering Van dertien minis ters. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ UITHOORN. Donderdagmorgen omstreeks 12 uur is een ernstige aanrijding ge beurd op de provinciale weg nr. 3, Haarlem—Hilversum, onder de gemeente Uithoorn. Een perso nenauto, bestuurd door de 39- jarige heer A. L. R., een em ployé van de B.P.M. op Curagao, die te Overveen verblijft, reed volgens de politie waarschijn lijk tengevolge van onachtzaam heid van de bestuurder met een snelheid van ongeveer 80 km op een langs de weg geparkeerde grintauto. De rechtervoorzijde van de wagen werd ernstig ver nield en de bestuurder moest met een ernstige hersenbloeding wor den overgebracht naar het dia- conessenhuis te Haarlem. De echtgenote van de heer R., die naast haar man zat, liep slechts lichte verwondingen op en een shock. Ook zij moest ter verple ging worden opgenomen in het diaconessenhuis. De auto werd door de politie in beslag geno men. BRAND IN GARAGE TE ROTTERDAM. Woensdagavond omstreeks 10 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de garage van het transportbedrijf Gebr. Nijman N.V. aan de 3e Schans straat te Rotterdam. De brand woedde voornamelijk in een klei ne ruimte, ingebouwd in de gara ge en in gebruik voor de con trole van electrische apparatuur. In de garage stonden ongeveer 20 vrachtauto's die direct door de brandweer werden weggesleept. Men kon evenwel niet verhinde ren, dat twee vrachtwagens in brand geraakten, doch deze kon den uit de garage worden ver wijderd. Na ruim een half uur kon men aan het nablussen be ginnen. Verzekering dekt de schade. KASSIER GEARRESTEERD. Verdacht van verduistering. Donderdag heeft de rijksrecher che de 30-jarige J. S., kassier van de Boerenleenbank te Opperdoes (N.H.) gearresteerd. S. wordt ver dacht van verduistering en vals heid in geschrifte. Een onder zoek van de inspectie der Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht heeft aan het licht gebracht, dat een bedrag van 5000,is ont vreemd. Omtrent een bedrag van 5000 a 7000 is het onderzoek De Sowjet-Unie heeft Woens dag, in een schrijven van haar de legatievoorzitter Wysjinsky, de V.N. laten weten, dat zij nota ge nomen heeft van de Zuidslavisch- Italiaanse overeenkomst inzake Triëst. In de brief wordt gezegd, dat het accoord „het vestigen van normale betrekkingen tussen de twee landen zal bevorderen" en de spanning in dat deel van Euro. pa zal doen verminderen. De kwestie-Triëst heeft ver scheidene jaren op de agenda van de Veiligheirsdaad gestaan. Vorige week lieten Italië, Zuid- Slavië, de V.S. en Engeland de voorzitter van de raad, de Deen Borberg, weten, dat te Londen de overeenkomst ter regeling van het geschil tussen Zuid-Slavië en Italië was geparafeerd. Zij ver zochten Borberg dit ter kennis van de leden van de raad te bren gen. Een woordvoerder van de Fo reign Office heeft verklaard, dat Engeland de jongste Sowjet-ver- klaring omtrent de overeenkomst tussen Joego-Slavië en Italië in zake Triëst toejuicht. Nog een jaar geleden, toen Amerika en Engeland voorstel den, dat zóne „A" aan Italië zou worden overgedragen, protesteer de de Sowjet-Unie krachtig hier tegen. Thans heeft Wysjinsky 'n brief aan de Veiligheidsraad ge zonden, waarin hij zijn instem ming betuigt met het nieuwe ac coord. Reuter tekent hierbij aan, dat door deze geste het standpunt van de Italiaahse communisten, die tegen het accoord stelling hebben genomen, wordt onder mijnd. Een ander punt, dat de aan dacht verdient, zo vervolgt Reu ter, is dat een en ander geschiedt op een tijdstip, dat er kennelijk een vermindering van de span ning tussen Joego-Slavië en de Sowjet-Unie is ingetreden. Mogelijk, zo menen sommige waarnemers, wenst de Sowjet- Unie Belgrado er van te overtui gen, dat zij een redelijke denk wijze ten aanzien van internatio nale zaken heeft. nog gaande. S. bekleedde zijngesleept, functie pas twee jaar en is des tijds zijn vader opgevolgd. De verduistering is gepleegd in de periode van een jaar. Bij de vo rige grote controle door de in spectie van de Raiffeisenbank, circa een jaar geleden, werd al les nog in orde bevonden. VERLAGING GEWICHTSGRENS VAN BACONVARKENS. Tengevolge van havenstakin gen in Londen kan thans geen bacon naar Londen worden ver scheept. De leveranties van ba con beperken zich tot betrekke lijk kleine verschepingen naar an dere Engelse havens. Aan deze omstandigheden moet de produc tie van bacon tijdelijk worden aangepast. Naar aanleiding hier van heeft het Bedrijfschap voor Vee en Vlees besloten de ge- wichtsgrens voor baconvarkens - welke met ingang van deze week reeds 2 kg was verlaagd van Maandag 18 October a.s. af nog eens met 3 kg te verlagen. Tot nader order kunnen der halve slechts varkens in de ge- wichtsgrens van 63 t/m 70 kg voor de baconbereiding worden geslacht. Het hierdoor te ver wachten ruimere aanbod van slachtvarkens op de binnenlandse markt zal worden opgevangen door een uitbreiding van de ex port van vers varkensvlees. TER VOORKOMING VAN MISVERSTAND: MILLINGEN AAN DE RIJN Het komt nogal eens voor dat poststukken, bestemd voor Mil? lingen bezorgd worden in Millin- gen op de Veluwe. Om aan deze ongewenste toe stand een einde te maken heeft de raad van Millingen besloten de plaatsnaam te veranderen in Millingen aan de Rijn. Dit besluit is thans door de mi nister van Binnenlandse Zaken goedgekeurd. Het gemeentebestuur hoopt dat hierdoor in de toekomst ver gissingen kunnen worden voor komen en het vergeten dorp tus sen de Duitse grens en de Rijn, meer bekendheid wordt gegeven. ZWEEDS SCHIP BIJ HOEK VAN HOLLAND IN NOOD. Het 1406 b.r.t. metende Zweedse m.s. „Vaering" dat Donderdag ochtend ongeveer anderhalve mijl buiten Hoek van Holland met machineschade voor anker was gegaan, is door de sleepboten „Waterweg" en „Blankenburg" van L. Smit en Co's internationa le sleepdienst binnengebracht. Het schip, dat met hout geladen vap Keml kwam, is door de „Maas", die de „Waterweg" af loste, en de „Blankenburg" in de Rijnhaven te Rotterdam binnen ÜE Ü'JK GROEII DE STAND VAN DE WERKZAAMHEDEN n shjk diik FLEVOLAND-OOST Lelystad Dijk gereed in 1956 Polder droog in1957 FLEVOLAND- ZUID -7 Dijk reeds bovenwater Dijk nog uil le voeren A Gemaal DE NAMEN V.D.TOEKOMSTIGE GEBIEDEN lllHjReedsvoltaoide inpoldering I Toekomstige 1 inpoldering Dijk Lorenrz sluizen Ontworpen hoofdweg Gemaal N O POLDER 942 'Enkliüizeh Hoorn d MARKERWAARDE Lelystad" HOLL9^ S-S TT? FLEVOLAND-O Marken LEVOLAND FLEVOLAND-ZUID jj^jSfHarderwijk AmsterdanM^^t- _\Je\d^^ GELD ERLAN 0 Naarden NOORDHOLLAND De dijk van Flevoland-Oost in 1956 gereed LICHTSCHIP „GOEREE" WEER NAAR ZEE. De sleepboot „Waterweg" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst zal het lichtschip „Goeree", dat voor de jaarlijkse reparatie binnen is geweest, wind en weder dienende, vandaag OP 1 DAG 49.000 GLD VOOR VLUCHTELINGENHULP. 26 Juni j.l. vertrok de 68-jarige New Yorker WiHiam Willis, als destijds gemeld, aan boord van 'n vlot van zes bij bijna twaalf meter, vervaardigd uit balsastam- men (Zuidamerikaanse boom van poreus hout, die water opzuigt) uit Peru, om zich, in het spoor van de Noorse onderzoeker Thor J Heyerdahl, die faam verwierf naar zijn oude positie voor de 1 door de vlotvaart van hem en kust tussen Hoek van Holland en zdn metgezellen van Peru naar Vlissingen slepen. een ejiandengroep in de Stille Oceaan, naar een eiland in de Grote Oceaan te doen drijven. Vier dagen na zijn vertrek had Op de postrekening van het William radiografisch doen we- comité Vluchtelingenhulp 1954 ten dat „alles aan boord in orde" te Den Haag (5100) is Donderdag was. Daarna was niets meer van gestort of overgeschreven een hem vernomen tot thans een ra- bedrag van 49.000 gulden. diöboodschap op het eiland Ra- Het waren hoofdzakelijk bij- rotongo, van de Samoa-groep in dragen van particulieren. De de stille Oceaan (Brits mandaat- meer dan 3000 giro-strookjes get>iedis opgevangen, waarin ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften: 13 Sept. Marinus de Blaeij, 22 j., (won. te Terneuzen) en Tanneke Geertrui de Putter, 22 j. Huwelijks-voltrekkingen: 16 Sept. Wessel Willem de Jong, 33 j. (won. te Oudewater) en Sara Maria de Pooter, 32 j. Geboorten: 1 Sept. Kaatje, d. van David Guiljam en Sara Dek ker. 8 Sept. Pieter Douwe, z. van Douwe Pieter Bakker en Paulina Wisse (won. te Vlissingen). 14 Sept. Frans Pieter, z. van Jan Cornells Hamelink en Elisabeth Zegers. 28 Sept. Hendrik, z. van Jacobus Maas en Lidewij Kaij- ser. 29 Sept. Aaltje Dingena, d. van Pieter Adriaan Zegers en Jacomina Donze. Overlijden: 3 Sept. Johanna Maria Masier, 76 j., echtg. van Dingenus Heijboer. 10 Sept. Cor nelia de Feijter, 71 j., echtg. van Jan de Feijter. Jeleijntje Scheele, 52 j„, echtg. van Abraham Dees. waren door de Girodienst ver pakt niet in de bekende groene enveloppes, maar in een grote schoenendoosHet totale be drag, dat tot nu toe is bijeenge bracht, beloopt 81.000. EERSTE-DAG OMSLAGEN KINDERPOSTZEGELS. Ter gelegenheid van de uitgif te van de Kinderzegels 1954 zul len bij de postzegelhandel z.g. eerste-dag-omslagen verkrijgbaar zijn. De, op 15 November aan het loket van een postinrichting af gegeven eerste-dag-omslagen, waarop uitsluitend één of meer Kinderzegels 1954 mogen zijn ge plakt, worden voorzien van een afdruk van een bijzonder stem pel. wordt gezegd: „VlotpcLsitie 20 mijl uit de kust van Tutuila (een ander eiland der Samoa-groep). Ik heb hulp nodig om te kunnen landen". Willis wordt op zijn reis ver gezeld door een kat en een pape gaai. Zijn vlot heet „De zeven kleine Zusters". Uit Donderdag te Londen be kend gemaakte statistieken blijkt dat kanker en hartzieken de meeste slachtoffers in Groot- Brittannië maken. Het aantal aan tuberculose overleden personen blijft dalen. De cijfers voor de sterfte aan kin derverlamming geven een scher pe daling te zien. HEDEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Ivoorjagers". TERNEUZEN: Rusthuis Schel- deoord, 4 uur: Openbare aan besteding bouw van 2 trap penhuizen. MORGEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Ivoorjagers". Concertgebouw, 8 uur: „De koning der Zuidzee". Kantoor N.V. Scheldeveem, 3 uur: Algemene vergadering aandeelhouders. AXEL: Het Centrum, 6.38 en 9 uur: „Desperado's van de Dodenrivier" WILKES WIL GAARNE VOOR NED.-ELFTAL SPELEN. In een telefoongesprek met de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, heeft Faas Wilkes te kennen ge geven, dat hij zeer verheugd is over de uitnodiging om deel uit te maken van het Nederlands elftal, dat Zondag 24 October a.s. te Antwerpen tegen België speelt, en dat hij er gaarne ge volg aan zal geven. Een beslissing is evenwel nog niet gevallen. Die hangt af van Valencia, de club van Wilkes. Zij zal zich binnenkort over het ver zoek van de K.N.V.B. uitspreken. Er wordt op gewezen, dat Faas Wilkes de enige in het buitenland verblijvende Nederlandse speler is, die voor deze wedstrijd is aangezocht. R. J. LEAFE LEIDT BELGIENEDERLAND. De voetbalwedstrijd België Nederland op Zondag 24 Octo ber a.s. te Antwerpen zal geleid worden door de Britse scheids rechter R. J. Leafe. 122. „Sta op", snauwt de krijger met een on heilspellende bewe ging van z(jn speer, en Eric, die er weinig voor voelt gelijk een feestvarken gespietst te worden, gehoor zaamt traag. Onderwijl berekent hij echter razend snel zijn, kansen. Maar de laatste worden hem ontnomen, als nu ook achter hem krijgers opduiken, die hem dringend uitnodigen zijn zwaard en zich zelf over te géven en met een verbeten ge zicht geeft Eris zich gewonnen. Zijn twee metgezellen is het intus sen niet veel beter gegaan en on der zware bewaking wordt 't drie tal weggeleid. Als zij langs een smal wildpaad- je lopen, worden zij eensklaps zacht geroepen en treedt Scathwyn met enkele krijgers op hen toe. Zo dra hij Eric in gezelschap ziet van een van Bryan's getrouwen een afvallige in de ogen van iedere Ra- venkrfjger wordt Scathwyn's houding zo mogelijk nog onheil spellender. „Ah", bijt de hoofdman Eric toe, „gij zljt dus een bondgenoot van de mislukkelingen, die zich de aan hangers van de Witte Raaf noe men. Iklieb u nooit vertrouwd, ro ver! Gfj hebt mfjn zoon van het eiland ontvoerd, twee van mjjn krijgers neergeslagen, een oude vrouw en twee boeren vermoord wat een laffe streek is, al zijn het maar ook Britten en Saksers en nu pleegt gij weer een aan val op mijn mannen! Maar uw spel is uit! Wij zullen niet rusten vóór uw roversbende is ingerekend". Uit deze laatste aantijging blijkt, dat Scathwyn over de strijd van daarnet evenzeer in het ongewisse verkeert als hjj zelf en Eric staat op het punt Scathwyn hierover in te lichten, als een Ravenkrijger door de struiken nadert. „Ze zijn weg, heer", hijgt de man, „zij vluchtten over de vlakte naar Morcar's hofstede. Wij kon den ze niet meer inhalen... Het is Ragnar de Rode met zijn krijgers!" Erics verrassing over het feit, dat Ragnar de Rode nog leeft wordt spoedig verdrongen door vertwijfeling, want hij begrijpt, dat als Ragnar de Rode onderweg is naar zijn opdrachtgever, hij zonder twijfel de Witte Raaf in zijn bezit heeft. Terneuzen naar Eindhoven. Zondag a.s. start de schaakclub 1 „Terneuzen" in de tweede klasse D van de K.N.S.B. met een wed- j strijd tegen Eindhoven II, dat reeds eerder in de eerste klasse uitkwam. Een zwaar programma staat de Terneuzenaren te wachten, niet alleen t.a.v. „schaaktechnische zijde, doch ook i.v.m. de verre rei. zen die gemaakt moeten worden. Zo moet bijv. een „thuis"O-wed strijd tegen Heerlen te Breda of misschien zelfs te Tilburg worden j gespeeld. I Het voor Terneuzen geldende wedstrijdrooster luidt: 17 October: Eindhoven II—Ter neuzen; 7 November: Terneuzen Heerlen; 28 November: Maas trichtTerneuzen; 9 Januari '55: De Pion (Eindhoven)Terneu zen; 30 Januari; Terneuzen—Phi lips; 20 Februari: Den Bosch- Ter neuzen; 13 Maart: Terneuzen —Max Euwe (Breda). Het zal voor Terneuzen met meevallen zich in deze klasse te handhaven, temeer daar de nos 7 en 8 van deze groep automa tisch degraderen naar de dis- trictsbond.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2