De stakingen in Groot-Brittannië Ontploffing op Noors schip 10 millioen Chinezen op de wip De politieke commissie Novita Feestweek n Modeshoiv WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De economische politiek van de Franse regering Oost en West worstelen om ziel van Aziatische jeugd Londense pers door staking getroffen Tito ontving Russische ambassadeur bij Profiteert hiervan De Kanaalkwestie De toestand in Vietnam Franse Siamese tweeling gescheiden Deel van Chicago overstroomd Vroegere medewerker van het Amerikaanse National Security Agency gearresteerd Zeer zware donderbui met tropische regenval op Aruba De verkeersongelukken in België nemen toe v.m. n.m. 2.00 2.14 2.35 2.49 3.15 3.29 3.25 3.39 op onder op onder Oct. 13 7.00 17.52 17.58 8.56 14 7.01 17.50 18.35 ïo.r 15 7.03 17.48 19.25 IL< 16 7.05 17.46 20.27 12.5.' 17 7.07 17.44 21.39 13.42 18 7.08 17.41 22.56 14.19 fraukerlng bil Abonnement: Terneazen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nü 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 12 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3276. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels lr— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Londense pers is door een staking getroffen. Bij de staking zijn betrokken de .Daily Ex press" (onafhankelijk), „Daily Herald" (socialistisch), „Daily Mail" (conservatief), „Daily Sketch" (conservatief), „News Chronicle" (liberaal), „Times", „Daily Worker" (communistisch) „Financial Times" en „The Daily Mirror". Normaal hebben deze bladen te zamen een dagelijkse oplage van ruim vijftien millioen exempla ren. Alle bladen zijn er, met uit zondering van de „Daily Sketch" waar het conflict begon in ge slaagd een hoofd-editie te ver spreiden, alvorens tot sluiting der bedrijven werd overgegaan. Verscheidene duizenden werk nemers worden door het sluiten der betrokken drukkerijen getrof fen. Het is vele jaren geleden, dat „Fleetstreet" door een arbeids conflict van dergelijke omvang is getroffen. De moeilijkheden begonnen, toen de directie van de „Daily Sketch" besloot drie met vacan- tie zijnde machinezetters tijdelijk te vervangen. Na een bijeen komst van vertegenwoordigers van de Britse vereniging van dag bladeigenaren en van de be trokken vakbonden deed de mi nister van Arbeid, sir Walter Monckton, vergeefs een beroep op de partijen het geschil door een minnelijke schikking op te lossen. Na de moeilijkheden bij de „Daily Sketch" besloot de directie van dit blad te laten drukken op de persen van de „News of the World", dat bij een andere vak bond is aangesloten dan dat van het bedrijf der „Daily Sketch", bepaalde echter dat de machines van de drukkerij van de „News of the World" slechts door leden van hun vakbond zouden mogen worden bediend. Hiermede was het personeel van de „Daily Sketch" het niet eens. Het hier uit voortvloeiende geschil is nog niet opgelost. Inmiddels had de Britse ver eniging van dagbladeigenaren be sloten de verschijning van alle Londense dagbladen direct in gaand stop te zetten, indien geen overeenstemming kon worden bereikt over het drukken van de „Daily Sketch" Het resultaat van dit alles was het volledig staken der uitgifte van de hiervoor genoemde bla den. Er is Maandag geen enkel Brits ochtendblad verschenen. Ook de Londense avondbladen zullen niet verschijnen, na de Maandagochtend vroeg versprei de hoofd-editie. De Britse ochtendbladen wor den te Londen, Manchester en Glasgow gedrukt. Het vorige grote arbeidsgeschil in Fleetstreet dateert van 1926, toen de Britse dagbladbedrijven aldaar door een algemene sta king werden getroffen. Toen in de nacht van Zaterdag op Zondag was gebleken, dat de „Daily Sketch" niet zou kunnen verschijnen, besloot de Britse vereniging van dagbladeigenaren haar bladen voorlopig niet meer na Zondag, middernacht, te laten verschijnen, dit ingevolge een on derlinge overeenkomst waarin is bepaald dat, indien een Brtis blad door een arbeidsgeschil met een vakbond niet kan verschij nen, ook de publicatie van alle andere, door de vereniging be heerste bladen, zal worden stop gezet. Een woordvoerder van de di rectie van de communistische „Daily Worker" heeft verklaard, dat tot stopzetting van het blad werd overgegaan op grond van de overweging, dat de groothan del thans toch geen grond stoffen voor het bedrijf zou wil len afleveren, „doch niet omdat wij ons hebben laten betrekken in de actie der dagbladeigena ren". „AFP" meldt nog, dat het ge schil bij de „Daily Sketch" ging over de vraag, door hoeveel man de machines van het bedrijf zou den worden bediend. Dit geschil Maarschalk Tito van Zuid-Sla- vië heeft Maandag de Russische ambassadeur in Zuid-Slavië, Vas- sil Valkof, op diens verzoek ont vangen. Over de redenen van het aangevraagde onderhoud is van officiële zijde niets gezegd. Het Zuidslavische persbureau Tan- joeg beperkt zich tot de medede ling, dat het onderhoud tussen Ti to en Valkof kort is geweest. is al verscheidene maanden oud; het begon bij het overnemen van de „Daily Sketch" door de „Daily Mail". De meeste Britse werknemers in drukkerijen zijn aangesloten bij één der twee betrokken vak bonden. De directies van bepaalde, te Manchester en in Schotland ver schijnende dagbladen, hebben medegedeeld voornemens te zijn ook haar bladen voorlopig niet meer te doen verschijnen. De bijeenkomst tussen de mi nister van Arbeid, sir Walter Monckton, en vertegenwoordi gers der Britse vereniging van dagbladeigenaren en van de twee betrokken vakbonden is Zondag avond gehouden. Het resultaat was, nihil. Heden wordt een tweede bijeenkomst gehouden. Vele provinciale bladen, die geen eigendom zijn van de groep waartoe „The Daily Sketch" be hoort, hebben geen last van de staking en zijn normaal gedrukt. Hieronder bevindt zich het in vloedrijke blad „Manchester Guardian". Behalve de stakingen in de Londense havens en bij de dag bladen wordt er door het perso neel van de Londense autobus lijnen een langzaam-aan-staking gehouden, waaraan Maandag een groter aantal personen heeft deelgenomen dan tot dusver het geval was. Deze stakingsactie is zeven weken geleden begonnen en heeft zich sedertdien steeds meer uitgebreid. Het aantal dien sten werd ingekrompen. Leiders van vakbonden van havenarbeiders hebben Maan dag overwogen nog 4000 man aan de havenstakingen te laten deel nemen. Nlaar schatting hebben ruim dertig schepen met aan be derf onderhevige of zeer belang- Advertentie) Vandaag is het nog rijke goederen de havens van Londen verlaten op weg naar an dere Britse of Europese haven steden. De toestand in de Londense haven is nog onveranderd. Het aantal stakers is 18.000 en op 114 schepen ligt het werk stil. Maandag zijn zestien Londense bladen en enige provinciale bla den niet uitgekomen, omdat de eigenaars overeen gekomen wa ren, dat zij allen de productie zul len staken indien een van hen zijn blad niet kan doen uitkomen tengevolge van 'n arbeidsgeschil. Overeenkomst, getroffen in Britse krantengeschil. Maandagavond is er een over eenkomst getroffen in het Britse krantengeschil. De eigenaars kondigden aan, dat de productie wordt hervat. (Advertentie) kunt U dikwijls zien. 'n speelgoedshow is iets nieuws. Deze première heeft SMITS' Bazar op Woensdag 20 Oct. a.s. Ziet advertenties. In Britse en Egyptische krin gen te Cairo gelooft men, dat de stagnatie in de onderhandelingen over de kanaalzone spoedig zal worden overwonnen Naar van gezaghebbende zijde wordt vernomen, hebben de Viet namese generaals Xuan, oud minister, Tran van Hinh, chef van de generale staf en Le van Vien, hoofd van de secte Binh Xuyen, Zondag laat een telegram aan keizer Bao Dai gezonden, waarin zij deze mededeling doen van het feit, dat premier Ngo Dinh Diem hen niet in de rege ring wil opnemen, zulks tegen de wens van de keizer in. In politieke kringen is men van oordeel, dat alleen een terugkeer van keizer Bao Dai de crisis, die als zeer ernstig wordt be schouwd, kan oplossen. Premier Diem zou geen gevolg aan het verzoek van de keizer hebben gegeven, omdat de door de drie generaals gestelde voor waarden voor hem onaanvaard baar zouden zijn. Volgens poli tieke waarnemers zou aanvaar ding van deze voorwaarden be tekend hebben, dat de generaals zo goed als heer en meester zou den zijn. De Franse minister van Finan ciën, Edgar Faure, die tevens mi nister van Economische Zaken is en minister voor het economi sche plan, heeft op het congres van de radicaal-socialistische partij te Lons-le-Saulnier de ba lans opgemaakt van de eerste étappe van het plan voor econo mische expansie. Het tweede kwartaal van 1954 heeft, verge leken met het voorafgaande jaar, een toeneming van de productie te zien gegeven van 8,5 procent. Op het gebied van de handel is de omzet in de tijd van het voor jaar van 1953 tot het voorjaar van 1954 met 7 procent toegeno men. De gemiddelde werktijd is verminderd van 44,8 uur per "week in 1953 tot 47,1 uur in het eerste kwartaal van dit jaar. Sedert 1 October 1953 is het aantal loontrekkenden met 7 procent vermeerderd. De prijzen bleven stabiel. De waarde van de maandelijkse export, die in 1953 67 milli .rd francs beliep, is gestegen tot 75 milliard francs aan het eind van het tweede kwartaal van 1954 In Augustus j.l. was de invoer voor 91 procent door de export gedekt. De politiek van vrijma king van het handelsverkeer wordt voortgezet en voor 1 No vember a.s. zal het percentage van de liberalisatie 65 procent bedragen. De tweede étappe van het plan zal hoofdzakelijk betrekking heb ben op het financiële evenwicht en de verlaging van de produc tiekosten. Na de maatregelen ten aanzien van de alcohol gaat men thans aandacht schenken aan de Franse spoorwegen. Met ingang van deze week worden de prijzen van industrie-kolen met 6 procent verlaagd, en zullen bepaalde elec- triciteitstarieven voor de in dustrie verlaagd worden. Tevens zal de rentevoet verlaagd wor den door een maatregel ten aan zien van de banktarieven. Het Noorse s.s. „Folga" (3099 ton) verkeert 40 mijl ten Noor den van Zeebrugge in zinkende toestand als gevolg van een ont ploffing. De Belgische treiler Z 443 „Mercator" is bij het zinkende schip en heeft reeds 18 man aan boord genomen. De sleepboot Ebro van L. Smit en Co. is van Maassluis uitgeva ren naar de Folga. Ook de sleep boot Goeree zou van de Wielin gen uit zee hebben gekozen. Radio Ostende heeft gemeld, dat de Folga op een mijn is ge lopen en in brand staat. Het schip heeft dringend assistentie van sleepboten gevraagd Tot nu toe zijn 27 opvarenden gered. Eén wordt vermist. De Folga is een tanker van de rederij Ludwig Mowinckels ,te Bergen (Noorw.). Het schip is in 1952 gebouwd, en meet 3099 b.r.t., 1570 netto ton. De gezagvoerder van de Folga is met enkele leden der beman ning weer aan boord van zijn schip gegaan in afwachting van de komst der sleepboten. Alleen het achterschip van de Noor staat in brand. De „Koningin Emma" van de lijn Hoek van HollandHarwich heeft de „Folga", waarvan het achterschip in lichterlaaie stond, aangetroffen op 52.01.30 graden N.B. en 3.01 graden Oosterlengte. De ontploffing, zo meldde de „Koningin Emma" heeft zich voorgedaan aan bakboordzijde voor de machinekamer. De trei ler „Mercatpr" heeft twee sloe pen op sleeptouw genomen waar van er echter één weer op drift is geraakt. Oostende radio heeft geseind, dat het stoffelijk overschot van de vermiste schepeling is opge haald. Omstreeks zes uur gisteravond Woedde de brand nog steeds. De Belgische treiler Z 443 „Merca tor", de Nederlandse sleepboot „Goeree" en het Nederlandse ber gingsvaartuig „Zeeleeuw" waren alle in de nabijheid van de „Fol ga". De kapitein van het Noorse tankschip, die zich met negen le den van de bemanning weer aan boord van zijn schip had bege ven, gaf te kennen dat hulp van sleepboten of schepen met brand- blus apparatuur nodig was. De „Ebro" en de „Goeree" heb ben de „Folga" op sleeptouw. De brand aan boord van het tank schip is, voor zover gister viel te zien, geblust. De sleep wordt hedenochtend voor de Nieuwie Waterweg ver wacht. KOFFIESMOKKELARIJ BIJ AKEN NEEMT AF. De koffiesmokkelarij rond het drielandenpunt heeft een uiterst geringe omvang aangenomen althans de Akense douane nam in September j.l. in haar rayon slechts 80 kg koffie in beslag, d.w.z. minder dan ooit in enige vorige maand. In September '53 de eerste maand na de verlaging van de Duitse belasting op kof fie, bedroeg de buit van de Aken- se douane ongeveer 800 kg en in September 1951 zelfs 11.000 kg (het record van na de oorlog). Toch werd in September j.l. bij Aken nog 242 smokkelaars aan gehouden. Behalve de bovenver melde 80 kg koffie, werden op hen onder meer 23.000 sigaret ten, 8 kg tabak, 8 kg chocolade en 40 kg levensmiddelen in beslag genomen. Eén overleed na enkele dagen. Een Siamese tweeling die vo rige week Dinsdag in de omge ving van Parijs was geboren, is in het ziekenhuis St Vincent de Paul te Parijs gescheiden De beide meisjes, Michèle en Nadège Aubrun, waren ter hoog te van de navel aan elkaar ver- Te Chicago en omgeving is door de overvloedige regens van de laatste dagen grote schade aangericht. Het hoofdstation werd gedeel telijk overstroomd en het water kwam in de kelders van tiental len gebouwen in het centrum van de stad. Een grote overstroming kon worden voorkomen door het water van een sterk gezwollen rivier door het openen van slui zen in het Michigan-meer te laten stromen. In het gebied van Chicago is Zondag 15 cm regen gevallen. In 69 jaar is er niet zoveel geval len. Eén persoon is in de kelder van zijn huis verdronken en er vielen twee doden als gevolg van verkeersongelukken op de gladde straten. De Amerikaanse F.B.I. heeft de 40-jarige Joseph Sydney Peter sen, een vroegere medewerker van de „National Security Agen cy" gearresteerd onder verden king van het onwettig verzame len van defensiegegevens met 't oogmerk de V. S. te schaden of „een vreemde mogendheid" - die niet nader genoemd werd te bevoordelen. Petersen was van 1941 tot en- bonden. De vleesbrug die haar kele dagen geleden in dienst van Singapore (P. A.) Terwijl de premier en minister van Buiten landse Zaken van communistisch China, Tsjoe En Lai, steeds weer herhaalt dat de „bevrijding van Formosa" in de komende tijd het belangrijkste punt van zijn pro gramma zal zijn en Tsjiang Kai Tsjek verklaart, dat de „invasie van nationalistische troepen op het vasteland nu voor de deur staat", richten de blikken van 't Westen zich met bijzondere be zorgdheid naar een probleem, dat tot nu toe in de grote politiek slechts weinig aandacht heeft getrokken. Het is echter een pro bleem, dat voor de toekomstige ontwiKKeling in het aan conflic ten zo rijke Zuid-Oost-Azië on der bepaalde omstandigheden van beslissende betekenis kan zij,n. Hoe zullen de meer dan 10 millioen Chinezen, die in de lan den van Zuid-Oost-Azië wonen zich gedragen? Sinds lang reeds houdt Peking bij het opstellen van zijn strate gische en tactische calculaties met deze factor rekening. Dat is gten wonder. In Singapore en Malakka bijvoorbeeld is de be volking voor 45,8 procent Chinees (in totaal 3 millioen Chinezen), in Thailand (Siam) is één van de zes inwoners een Chinees en in Brits-Borneo en Searawak be draagt hun aantal 24,4 procent. Eveneens zeer aanzienlijk, of ten minste invloedrijk, zij het ook niet in een mate als in Malakka, zijn de Chinese minderheden in het restgebied van Indo-China, in Indonesië en in Birma. Hun betekenis wordt nog ver groot door het feit, dat hun eco nomische positie, in overeenstem ming met de historische expan sie van de Chinese handel, zeer sterk is. Enige van de machtig ste rubber- en tinmagnaten ter wereld zijn Chinezen. Vele Chi nezen in het buitenland steunen Tsjiang Kai Tsjek, andere, onder wie de multimillionair Tan ka Ki, het communistische China. Overal nu hebben de successen van Peking in Korea, Tibet en Indo-China een enorme, invloed op de Chinese groepen uitge oefend. Hun zelfstandigheidsge- voel is versterkt, hun nationaal bewustzijn verscherpt, hun poli tieke activiteit verhoogd. DEELNEMING IN VER KIEZINGEN. Het is opvallend dat bijvoor beeld in Indonesië, Indonesische burgers van Chinese afkomst eigen candidaten voor de komen de verkiezingen willen stellen de republiek van Soekarno telt drie millioen Chinese onderda nen en dat in Singapore on der de Chinese jeugd een krach tige verzetsactie tegen iedere vorm van dienstplicht aan de gang is. Overal is het op het ogenblik het vraagstuk van de „dubbele loyaliteit" een onderwerp, dat heftig wordt besproken, waarbij Peking steeds weer verkondigt, dat het van zins is, de „rechten van de in het buitenland wonen de Chinezen en hun bescherming" als „een eigen aangelegenheid" te beschouwen. Zoals altijd is de discussie over dergelijke nationale problemen het hefstigst in de kringen der jongere generatie. De ouderen onder de Chinezen in het buiten land worden nog steeds in hoofd zaak bezig gehouden door ver sterking van hun sociale positie en de verwerving van invloed, geld en goederen. Voor hen is China, ondamts hun sterk ont wikkeld nationaal bewustzijn, geen voorwerp van politieke aan hankelijkheid. Voor de jongeren ligt de zaak echter anders. Voor hen heeft de leuze „Azie bevindt zich in op mars", als gevolg van China's nieuwe rol, een bijzondere bete kenis gekregen. Zij weten, dat zij de bloeitijd van hun leven wel licht zullen doorbrengen in een Zuid-Oost-Azië, dat er geheel an ders uitziet dan het huidige. Zij vragen zich daarom, anders dan de oudere generaties, af of zij geen partij moeten kiezen. En het is derhalve geen toeval, dat de strijd om de houding van de Chinezen in het buitenland tege lijk een strijd is om de ziel van de millioenen, die de jeugd van deze enorme groep vormen. STRIJD TUSSEN UNIVER SITEITEN. De belanghebbende partijen hebben dit reeds lang begrepen. Tsjiang Kai Tsjek bijvoorbeeld is een grote actie begonnen voor het studeren aan de universiteit van r ormosa. De regering van Birma heeft, met steun van de Rockefeller stichting en de John Hopkins universiteit van Balti more, een aantal instellingen ge sticht, die vooral zijn bedoeld om jeugdige Chinezen aan te trek ken. Eén van de meest interessante stichtingen is de Nanyang-uni- versiteit in Singapore, die onder leiding zal komen te staan van niemand minder dan de wereld beroemde dichter en wijsgeer Lin Joe Tang, die 35 jaar geleden China verliet en sindsdien in vele Westelijke landen heeft geleefd. Volgens de bedoeling van de oprichters zal de Nanyang-uni- versiteit in Zuid-Oost-Azië onge veer dezelfde vooruitgeschoven positie innemen als de Vrije uni versiteit in West-Berlijn. Daartegenover staat de activi teit van de communistische rege ring in Peking, die bijvoorbeeld 25 procent van de salarissen der leraren aan neutrale en pro- communistische Chinese scholen in het buitenland betaalt en alle gebieden waarin Chinezen wonen, door haar agenten laat bereizen. Het Kan niet worden ontkend, dat deze agenten reeds vele jon ge Chinezen in het buitenland hebben bewogen, aan de van oudsher beroemde, tegenwoordig de Marxistische doeleinden die nede universiteiten in China te op percentuele beperking van de verbond, bevatte gemeenschap pelijke delen van belangrijke or ganen, onder andere van de lever. De scheiding schijnt geslaagd te zijn, al heeft één van de kinde ren de chirurgische ingreep blijk baar slecht verdragen. Deze scheiding van een Siame se tweeling is de eerste in Frank rijk sdert 1902. Eén van de Franse Siamese tweeling, Nadege Aubrun, is Maandag in een ziekenhuis te Parijs overleden. Zij is zes da gen geworden. Haar tweeling zusje, Michele, maakt het goel, aldus is gemeld. de „National Security Agency" of zijn voorgangers. Deze organisa tie draagt een strikt geheim ka rakter en is in hoofdzaak belast met het afluisteren van alle soorten radio-uitzendingen. Het resorteert onder het ministerie van Defensie en staat recht streeks onder orders van de pre sident. De organisatie, die vele ontvangers bezit, is buiten Was hington in eeri streng bewaakt gebouw ondergebracht. Behalve naar de „normale radio-uitzen dingen in de wereld, wordt naar code-uitzendingen geluisterd". De leiding heeft luitenant-gene raal Raph j Canine. Selwyn Lloyd, de Britse minis ter van Staat, heeft Maandag bij de opening van een debat over ontwapening in de politieke com missie van de algemene vergade ring der Verenigde Naties, een beroep gedaan op de Sowjet-Unie om enige „cardinale" vragen over haar jongste ontwapenings voorstellen te beantwoorden. Het Russische voorstel, dat 30 September door Wysjinsky is in gediend, voorziet in beperking van de conventionele bewapening in twee stadia en het verbieden van atoomwapens, hetgeen zou moeten samenvallen met het tweede stadium. De bepalingen in het Russische voorstel t.a.v. het toezicht op de beperking en het verbod maken op Westelijke waarnemers de indruk van vaag heid. Lloyd zeide aan te nemen, dat de Sowjet-Unie niet langer staat gaan studeren. GEVAARLIJKE ONTWIK KELING. Het gehele probleem, dat ern- tig en belangrijk is, omdat de Chinezen in het buitenland dank zij hun numerieke en economi sche kracht onder omstandighe den de politieke weegschaal kunnen doen doorslaan, behoort thuis in het kader van het grote re vraagstuk der algemene toe komstige betrekkingen tussen de Westelijke wereld en het machtig omhoogstrevende Azia tische continent. Deze opgang, die bijna overal gepaard gaat aan een verval der lokale gemeenschappen leidde de jeugd vhn het Aziatische conti nent. in het bijzonder de Chinese, tijdelijk tot een individualisme, waarin radicale opvattingen en innerlijke onzekerheid overheer sten. Deze zijn veelal door de communistische idee opgevan gen. Zonder erkenning van de be staande situatie zal het moeilijk zijn, wegen en middelen te vin den, die in staat zijn om de ge vaarlijke ontwikkeling van deze jeugd in andere banen te leiden, te meer daar hierbij nog de alles overheersende vraag komt, wel ke algemene politiek tegenover Azië de vroegere koloniale instel ling van het Westen moet ver vangen. strijdkrachten en de bewapening der grote mogendheden en dat de Sowjet-Unie er in toestemt, dat men tracht een peil vast te stel len voor de beperking. (Voordien heeft de Sowjet-Unie steeds aan gedrongen op beperking van de bewapening en de strijdkrachten der grote mogendheden met een derde). In de tweede plaats, zo zeide Lloyd, veronderstelde hij, dat de Sowjet-Unie niet langer vast houdt aan haar eis tot een onge controleerde en onvoorwaardelijk verbod met atoomwapens voor een overeenkomst over een alge meen ontwapeningsplan. Ten derde, aldus zeide Lloyd te In de vroege morgen is een zeer zware donderbui met tro pische regenval op Aruba voor gekomen. Een groot deel van Aruba staat onder water. Er zijn dammen en bruggen wegge spoeld. De verbinding Oranje stadSan Nicolas via de weg is verbroken. De waterleiding van Oranjestad is buiten gebruik. Er zijn geen persoonlijke ongeluk ken. De politie maakt van boten gebruik om de geïsoleerde wo ningen te bereiken. veronderstellen, zou de Sowjet- Unie niet meer een verbod van atoomwapens eisen voordat bij zonderheden van de taak en de bevoegdheid der controle-organi saties zijn aanvaard. De Sowjet-Unie zou in de vier de plaats, naar Lloyd meende, het beginsel van het te werk gaan in stadia hebben aanvaard. Het aantal verkeersongelukken met dodelijke afloop neemt in België nog steeds toe. In het eer- ste trimester van 1953 werden 22.511 personen gedood tegen over 20.826 in 1952 en 17.946 in 1951. In de Belgische hoofdstad deden zich in het eerste trimes ter van 1953 5810 ongevallen met dodelijke afloop op de weg voor tegenover 3359 in Antwerpen en 1731 in Luik. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Zonnige perioden. Koude ochtend met plaatselijk mist. Overigens droog weer met overdrijvende wolkenvelden en zonnige perioden. Zwakke tot ma tige westelijke wind. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gisteren. WOENSDAG 13 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsborden ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1