Uit de Provincie Sportnieuws Binnenlands Nieuws Gemeenteraad van Vogelwaarde De witte Raaf VOETBAL IVOROl: De Tandpasta van standing jyllfIj LOOP DER BEVOLKING LEZERS die schrijven DUIVENSPORT BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN. BOSCHKAPELLE. BIERVLIET. BRESKENS. OOSTBURG. COOP. VKUCHTENVEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. OVERSLAG. SLUISKIL. ZUIDZANDE. entto VLISSINGEN. Gemeentelijke Badinrichting. In de afgelopen maand Sep tember 1954 weed de gemeente lijke badinrichting door totaal 2793 personen bezocht. In de snaand daarvoor bedroeg dit aan- al 2707. Voorstelling Burlisto. Gisteravond gaf de telepaat En rico Burlisto voor een vrij goed aezet Concertgebouw zijn telepa- tische- en hypnoseshow. Met behulp van verschillende personen bewees de heer Burlisto in zeer sterke mate de gave der helderziendheid te bezitten. Diverse aanwezigen die zich hiervoor beschikbaar stelden, hoorden aan de hand van een en kele foto zeer frappante bijzon derheden omtrent hun verleden en toekomst. Van enkele verloren voorwerpen gaf de heer Burlisto zelfs nauwkeurig de plaats aan waar deze kunnen worden terug gevonden. Een spontaan applaus bewees dat de aanwezigen deze voorstel ling bijzonder op prijs stelden. De Bossestraat. Nu het natte seizoen weer zijn zijn intrede heeft gedaan, is het modderpeil van de Bossestraat weer tot ongekende hoogte ge stegen Alle mooie beloften ten spijt, 'is de toestand eer ver ergerd dan verbeterd. In de laatst gehouden verga dering van de raad van Vogel waarde kon de voorzitter echter weer een optimistischer geluid doen heren. Gedeputeerde Sta ten hadden medegedeeld, dat zo dra het ontwerp van de Midden weg en aansluitende verbindings wegen in de Braakman gereed is, de voorbereidingen van het project Rapenburg-Boschkapelle- Stoppeldijkveer zullen worden voortgezet. Na het opmaken van 'n ontwerp voor de Bossestraat, zal door Ged. Staten over het tijdstip van uitvoering worden beslist. De opmetingen in de Bossestraat, die in het voorjaar waren begonnen en na korte tijd werden gestaakt, zijn inmiddels weer hervat. Een en ander stemt hoopvol, maar het blijft intussen een kwestie van afwachten. Vakdiploma, Mej. M. Leenhouts alhier slaagde te Rotterdam voor het examen vakbekwiaamheid dames kapster. Lezing over maatschappelijk werk. Te Breskens vergaderde de N.V.V. Vrouwenbond West Z. Vlaanderen. De voorzitster mevr. M. S. DijkLangstraat opende de bijeenkomst. Na gezamenlijke zang werd mevr. Joz. Adriaansen hartelijk dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de Zeeuwse contactdag heeft verzet. De voorzitster liet haar dank woorden vergezeld gaan van een stoffelijke blijk van waardering. Mej. Zr. M. Bos, maatschappe- lijk werkster te Schoondijke, hield een inleiding over maat schappelijk werk in het alge meen en gezinsverzorging in het bijzonder. Zij toonde hierbij enkele film strips, die zeer in de smaak vie len bij de aanwezigen. Zr. Bos betreurde het, dat zo weinig meisjes zich aangetrokken voe len tot het werk der gezinsver zorging. Men heeft een chronisch ge brek aan hulp, zodat vaak in dringende gevallen geen hulp geboden kan worden. Zij deed een ernstig beroep op allen, het werk der gezinsverzorging te steunen, en zo mogelijk meisjes op te wekken hun dagtaak in de gezinsverzorging te zoeken. Tentoonstelling- maatschap pelijk werk. Dinsdagavond werd te Oost burg een vergadering gehouden der gezamenlijk werkende maat schappelijk werk-instellingen in West Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeester P. F. van Hoote- gem uit Sluis opende de verga dering. die ten doel had, alle op maatschappelijk terrein werkza me verenigingen te interesseren voor de tentoonstelling van maatschappelijk werk ten platte- lande, welke op 13. 15, 16 en 17 Nov. a.s. te Oostburg gehouden zal worden. Mej. Van Waes, sociaal werk ster te Sluiskil, hield een korte inleiding over maatschappelijk werk en de in te richten ten toonstelling. Door te voorzien in de noden tracht maatschappelijk werk haar bijdrage te leveren door, in samenwerking met gemeenten, kerkelijke en particuliere orga nisaties maatschappelijke werk sters aan te stellen. Teneinde aan dit werk grotere bekendheid te geven, heeft de Stichting Maatschappelijk Werk ten plattelande een reizende ten. toonstelling doen vervaardigen, die in een dozijn triptieken de verschillende facetten van het maatschappelijk werk uitbeeldt Per 100 stuks in guldens: Sla 7.10—9.80. Per stuk in centen: Bloemkool A 29- 52, B 10—19, C 9—12; Wit te komkommers 8—14; Meloenen 29—50. Aardappelen (per 100 kg in gul dens) Bintjes II 5.906.29. Groenten. ■Per bos in centen: Peen 14 28; Kroten 416. Per kg in centen: Andijvie 6 12; Princessebonen 5084; Pronkbonen 55; Rode kool 15 24; Savoye kool 1424; Witte kool 11—13; Breekpeen II 14; Prei 1031; Knolselderij 7; To maten A 5361, C 3052; Uien 11 3—15. Fruit. Appelen (per 100 kg in gul dens): Cox' Orange pippin AAA 53.50—57. AA 56—58,90, A 53.80 —56.30, B 53.50—56.30, C 21.20— 33, H grof 40.20—49, H I 17.20— 23.20, K 18.20—27, F 12—16; Glo rie van Holland A 25.4027.30, B/C 19.30—21.10, H grof 24.70— 26.10, H I 16.40—18.40, H II 6, K 1 219, F 5—6; Overige soorten 3—39. Peren (per 100 kg in guldens) Beurré Hardy H grof 33.2034, H I 28.20—30, H II 17.20—21, K 18.20—20, F 14—15; Légipont A 28.20—30, B/C 23.20—25, H grof 25.20—27, H I 19.20—21; Overige soorten 331. Per kg: Druiven ƒ1,08ƒ1.12, afwijkend 0.500.51. Per doosje: Bramen 3637 ct. Motorongeluk. Op de wijk De Pereboom al hier, had een motorongeluk plaats welke vrijwel goed voor de bestuurder en de duopassa gier is afgelopen. De (bestuurder welke ogen schijnlijk te diep in het glaasje had gezien, wist niet beter te doen om de bochten te vermij den dan met grote snelheid in een sloot te rijden. Met een smak kwamen beiden tegen de grond terecht waarbij de be stuurder zich deerlijk verwon de in het aangezicht en de lin ker arm. Door voorbijkomende mensen werd dadelijk hulp ge boden waarbij de motor ook weer op de rechte pad werd ge-< bracht. Aan het motorrijwiel werd enige schade aangebracht zodat zij de reis niet konden voortzetten. Het motorrijwiel werd op een nabij gelegen boer derij gebracht waarna beide avonturiers de reis te voet ver dei zetten. Programma feestelijkheden Cokesfabriek A.C.Z. In verband met de feestelijke viering van de volledige weder opbouw der Cokesfabriek A.C.Z. welke vandaag plaats vindt, heeft men aan het personeel en de be volking van Sluiskil het volgende programma aangeboden: 9.30 uur: Hoogmis in de St An- toniuskerk en dankdienst door ds J. W. Starrenburg in de Ned. Herv. kerk. 11.00 uur: Receptie door de Raad van Beheer en de Directie van de A.C.Z. in de openbare school, Spoorstraat. 15.00 uur: Poppenkastvertoning: Joost de tovenaarsleerling", een spel in 3 bedrijven, opgevoerd door Henk Zoutendijk voor de kinderen van de lagere scholen in de gymnastiekzaal der openba re school. 20.00 uur: Muzikale rondwan deling door de R.K. Fanfare, ge volgd door een filmvoorstelling in de openlucht, bij ongunstig weer in het patronaat waar dan twee maal dezelfde voorstelling zal worden gegeven. Het is een documentaire film over het bedrijf onder de titel „Van kolen tot cokes." schip „Diana" op de rede van Vlissingen in aanvaring geko men met het Noorse motorschip „Ask". Beide schepen hebben schade opgelopen. Zij zullen ver moedelijk in Vlissingen worden gerepareerd. Het Noorse schip was van Gent via Vlissingen op weg naar Sauda. Het was geladen met kolen en wilde Vlissingen bin nenlopen om te bunkeren. De Ask" meet 1558 b.r.t. Het schip heeft midscheeps aan bakboord zijde boven de waterlijn schade opgelopen. Het zal vermoedelijk in Vlissingen werden gerepa reerd. Het motorschip „Diana" is eveneens Vlissingen binnenge lopen. Het schip heeft aanzien lijke schade opgelopen aan de voorsteven en het bakboordanker tot vermoedelijk onder de water lijn. De „Diana", die 297 b.r.t. meet, is eigendom van Messer's International Shipbroker te Lon den. Het was geladen met 3200 zakken meel op weg van Antwer pen naar Londen. In de loop van de dag is een nader onderzoek ingesteld naar de schade die de beide schepen hebben opgelopen. Besloten is, dat noodreparaties zullen worden verricht door „De Schelde". Zweeds schip met motor- schade in Vlissingen. Het Zweedse motorschip „Fri- deborg" is gisternacht met aan zienlijke motorschade op de rede van Vlissingen gearriveerd. Het schip zal op de werven van de Koninklijke maatschappij „De Schelde" worden gerepareerd. Het is in de loop van de dag naar binnen gesleept. De „Frideborg" was op weg van Hamina in Finland naar Alexandrië. Gemeenteraadsvergadering. HEDEN: AXEL: Fröbelschool, 8 uur: Pianoconcert Z.V.U. MORGEN: TERNEUZENConcertgebouw, 8 uur: Opvoering van „Ik wil niet meer lopen". Singer Mij., Dijkstraat, 2 uur: Demonstratie. „Snel en goed", zal de raad Niet minder dan 12 woningen heren P. A. Hermans, J. F. Ha- De raad dezer gemeente komt Vrijdagavond a.s. om half acht ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. De agenda telt 15 punten, waaruit we als de belangrijkste noemen: een herziening van de bezoldiging van gemeente-functionarissen een voorstel van B. en W. tot uitbreiding der straatverlichting, voorlopige vaststelling gemeen te-rekening 1952, benoeming ad viescommissie woonruimtewet, Geachte Redactie, In het verslag van de Herden king van het 75-jarig jubileum van de Chr. schoolver. te Zaam- slag zijn enkele kapitale fouten geslopen. In de Herdenkingsrede door de heer Philipse toch werd gememo reerd, hoe de Schoolwet van 1806 het lezen van den Bijbel op de openbare school toeliet, hoe eerst bij de wet van 1857 de „neu traliteit" werd ingevoerd, doch tegelijkertijd het geven van on derwijs vrij werd Bij de wetsvoordracht van 1878 zouden de eisen gesteld aan bouw en inrichting der scholen, oplei ding en salariëring der leerkrach ten, zeer verzwaard worden, bovendien zou het openbaar on derwijs kosteloos gegeven wor den. Wanneer deze wetsvoor dracht door den koning zou gete kend worden, was de vrees ge wettigd, dat de vrije Christelijke scholen, in de zware concurren tie zouden ten ondergaan. In deze dreigende situatie wendden zich meer dan 300.000 adressanten met een Smeek schrift tot den koning, met het verzoek: „Sire, plaats onder deze wetsvoordracht, uw handteke ning nooit Aldus de spreker. Ik twijfel niet, of U zult, in het belang van een objectieve en juiste weergave, deze lapsus her stellen. Met dank voor de plaatsing: L. de PUTTER Secr. Geref. Schoolver. van Vogelwaarde in zijn laatst gehouden vergadering gedacht hebben. Een agenda van 22 pun ten werd althans in minder dan een uur tijds afgewerkt. Dave rende dingen stonden dan ook niet op het programma, zodat over het algemeen met een tik van de hamer kon worden vol staan. MET VERDUISTERD JACHTJE VERDWENEN. In Juni van dit jaar waren twee Amsterdamse plaatwer kers, de 29-jarige L. S. en de 25- jarige H. de B. naar Schagen ge gaan, waar zij van een drietal in woners aldaar een motorjacht, „De Amateur" genaamd, huur den, z.g.n. om er een tochtje mee te maken. Zij kozen echter het ruime sop want zij hadden het plan om naar Tanger in Noord-Afrika te gaan teneinde zich daar een nieuw be staan op te bouwen. Wonder boven wonder want het jacht was verre van zee waardig bereikten zij via het Kanaal en de Seine Parijs en in deze wereldstad zouden zij hun Waterloo vinden. Het reiskapi- taal was er al spoedig doorge bracht en omdat zij eigenlijk zelf nog maar weinig vertrouwen in hun onderneming hadden, beslo ten zij „De Amateur" te verko pen, het geld op te souperen en dan in arren moede maar naar het vaderland terug te keren. Een koper voor de boot was spoedig gevonden: Een Griekse handelaar, die frs. 250.000 bood, doch tenslotte maar frs. 210.000 betaalde. Met nog frs. 5000 op zak keer den zij naar Holland terug waar zij zich in Rotterdam lieten ar resteren. Dinsdagmiddag stonden zij in Alkmaar terecht, nadat hun zaak in eerste instantie (toen er 9 maanden met aftrek tegen bei den was geëist) was terugverwe zen naar de instructie. De officier, mr. dr. J. M. Vel- linga, hield in zijn eis rekening met de gunstige reclasserings- vooruitzichten en vroeg tegen ieder der verdachten 12 maan den, waarvan 6 onvoorwaarde- werden onbewoonbaar verklaard en dit schijnt nog slechts een voorproefje te zijn, want wan neer eens degelijk met de krot opruiming kan worden begon nen, zullen nog tal van wonin gen deze weg volgen. In de kindertoelage-verorde ning voor het gemeente-perso neel was in een vorige vergade ring de leeftijd op 18 jaar ge steld. Ged. Staten waren het hiermee niet eens en werd de leeftijdsgrens verlaagd tot 16 jaar. De presentiegelden voor het bijwonen van de raadsvergade ringen en de commissievergade ringen werden bepaald op resp. 10 en 5. Het presentiegeld voor de leden van de stembu- reaux werd vastgesteld op 15 per dag. Na een korte discussie werd besloten de plaatsvervan gers een vergoeding van 1 per uur toe te kennen. Vervolgens kwamen verschil lende verzoeken om subsidie aan de orde. Het wielercomité Stop peldijk werd met 75 bedeeld. De Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege" kreeg een subsidie van 25. De voetbalvereniging „Vogelwaarde" zal het hoofd bo ven water moeten houden met een subsidie van 300. Het sub sidie-bedrag voor 't Instituut voor Bestuurswetenschappen werd op 15 gehandhaafd. De contributie-bijdrage aan de Vereniging van Nederlandse Ge meenten werd' verhoogd tot een bedrag van 6 cent per inwoner. Hiermede was aan de gulheid van de raad een eind gekomen, want de overige verzoeken kre- melink, F. A. de Bakker en P. J. Verbist. Van de caféhouders in deze gemeente, die in hun café's mu ziek ten gehore brengen, was een verzoek ingekomen om de leges op de muziekvergunningen te verlagen. Besloten werd dan ook om de leges op muziekver gunningen met ingang van 1 Januari 1955 af te schaffen. Dit besluit behoeft nog Koninklijke goedkeuring, zodat vooralsnog de leges verschuldigd zijn. Ingekomen waren besluiten van de gemeenten Axel en Zaamslag, - waarbij deze gemeenten de ge meenschappelijke regeling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht met ingang van 1 April 1955 opzeggen. De ge meente Zaamslag verzocht te vens om een besluit in dezelfde zin te nemen. De raad ging hier toe niet over en nam de beslui ten voer kennisgeving aan. De rekening-courant-overeen komst ten bedrage van ƒ30.000 aangegaan met de Coöp. Boeren leenbank te Stoppeldijk, werd verlengd voor 't dienstjaar 1955. Vervolgens werd de vergoe ding van de exploitatiekosten van de bijzondere scholen en de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven vastgesteld. De heer Peersma vroeg tij dens de rondvraag de aandacht voor de slechte toestand van het fietspad in de kom van Rapen burg. De P.Z.E.M. heeft daar enige tijd geleden een kabel ge legd en de herbestrating is niet geschied, zoals het zijn moet. De voorzitter antwoordde, dat de P.Z.E.M. voor herstel moet zorgdragen. Er zal hiertoe op- gen de kous op de kop. Tot lid van het Burgerlijk Arm- dracht worden gegeven, bestuur werden herbenoemd de aanbieding gemeente-rekening 1953, aanbieding gemeente-be groting voor 1955 en een wijzi-1. lijk en zonder aftrek van voor ging van de gemeente-begrotingar est. Toezicht van de reclasse- voor 1954. jring achtte eiser gewenst. EEN DODE BIJ AUTOONGELUK. Dinsdagmiddag is op de Hem- weg nabij Amsterdam een auto ongeluk gebeurd, waarbij een autobestuurder om het leven is gekomen. Te ongeveer zes uur reed de 39-jarige heer C. F. L. uit Alk maar met zijn auto op de Hem- weg tussen de electrische cen trale en de pont in de richting Alkmaar. Uit de tegenovergestel de richting kwam een vracht auto met aanhangwagen van de firma Van Swieten uit Amster dam, waarvan de aanhanger los schoot en doorreed. Hij kwam in botsing met de personenauto, die bijna geheel vernield werd. De heer L. werd op slag gedood. AUTO TEGEN BOOM. Echtpaar gedood. Het echtpaar J.-van D. uit Nij- kerk is Dinsdagmiddag om streeks half 5 op de rijksstraat weg tussen 'Ermelo en Harder wijk verongelukt, toen de auto, waarin het echtpaar zat, tegen een boom is gereden. Mevr. J. bestuurde de auto. Het vermoeden bestaat dat zij onge veer 7 km voor Harderwijk, rij dende in de richting Zwolle een voor haar rijdende vrachtwagen wilde passeren. Toen de auto al op de linker weggedeelte reed, naderde een tegenligger. Waar schijnlijk is mevr. J. hiervan ge schrokken. De wagen zwenkte namelijk eerst naar rechts en Aanvaring op de rede van Vlissingen. Gisterennacht omstreeks één ur is het Nederlandse motor- daarna naar links, waar hij tegen een langs de kant van de weg staande boom tot stilstand kwam. Zowel de 50-jarige heer H. J. als zijn twee jaar jongere echt genote werden vrijwel op slag gedood. De auto werd vernield. De bestuurder van de tegenlig ger, de heer H. uit Leeuwarden verleende onmiddellijk de eerste hulp. Doch deze mocht niet meer baten. Met een militaire Roode Kruisauto werden de stoffelijke overschotten naar het Piusge- sticht te Harderwijk vervoerd. De heer J. die grossier in ko loniale waren en tabak was, is op de Noord-Veluwe een beken de figuur. Het echtpaar laat zes nog jeugdige kinderen achter. DRIE SPAANSE VERSTEKE LINGEN OP NEDERL. SCHIP AANGEHOUDEN. Dinsdag heeft de vreemdelin gendienst te Amsterdam aan boord van het Nederlandse m.s. „Blitar" van de Rotterdamse Lloyd drie Spanjaarden aange houden, die zich te Barcelona aan boord hadden begeven om als verstekeling de reis mee te ma ken. Spoedig na het vertrek van het schip uit de haven van Bar celona op 27 Augustus werden zij ontdekt. Twee van hen wilden naar Brazilië, de derde was zon der bepaald doel meegegaan. Het drietal, een 33-jarige zeeman, een 26-jarige mijnwerker en een 32- jarige havenarbeider, zal weer naar Spanje stuurd. worden terugge DODELIJK ONGELUK. Woensdagochtend omstreeks half tien is de 23-jarige wieTijd- ster A. R. uit Oud-Loosdrecht, op de kruising ChurchilllaanSchel destraat te Amsterdam door een slippende auto aangereden en zo ernstig gewond, dat zij ter plaat se overleed. De auto kwam uit de richting van het Victorieplein en wilde rechtsaf de Scheldestraat in. Plotseling begon de wagen te slippen, gleed over het kruispunt en reed de wielrijdster, die uit tegenovergestelde richting kwam, aan. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het Wil- helminagasthuis overgebracht. VERGUNNING VAN KRAAM- INRIC HTINGEN TE CHICAGO INGETROKKEN. De vergunning van acht van de 49 kraaminrichtingen te Chi cago is sinds het begin van het jaar ingetrokken, omdat er „een nodeloze sterfte" onder de zuige lingen voorkwam, aldus een mededeling van de eerste ambte naar van de gezondheidsdienst, dr. Herman Bundesen. De sterfte was te wijten aan een onjuiste behandeling door enkele leden van de staf van deze kraaminrichtingen. TROOSTELOOS SPEL VAN VOORL. NEDERL. ELFTAL. Voorl. Ned. elftalSpartak 16. De leden van de keuzecommis sie van de K.N.V.B. hebben onge twijfeld na afloop van de oefen wedstrijd van het voorlopig Ned. elftal, dat tegen de Tsjechische kampioensploeg Spartak (Praag) met niet minder dan 61 in het Olympisch stadion voor een hand jevol toeschouwers verloor, moe deloos hun schouders opgehaald, want het spel, door de „voorlopi- gen" vertoond, was zó slecht, zó zonder perspectief, dat degenen, die verantwoordelijk zijn voor de samenstelling van de ploeg, wel ke Zondag 24 October te Antwer pen tegen België uitkomt, voor een onoplosbaar probleem staan. Een zeer zwakke achterhoede met doelman Steiger hopeloos uit vorm, een middenlinie, welke geen verband in het elftal kon brengen, een voorhoede, welke Rechts bij uitzonderlijke vlagen samenspel demonstreerde, zie daar de zeer negatieve beoorde ling van een team, waarvan de Tsjechen in de tweede helft geen tegenstand meer ondervonden. Het begon zo goed aan Neder landse zijde, want in de vierde mi nuut schoot Louwers na goed aangeven van Cor van der Gijp laag en onhoudbaar voor de Spar- tak-keeper in de hoek. Na dit doelpunt ging de strijd voorlopig gelijk op, waarbij André Roosen burg nog het beste opbouwwerk demonstreerde. Midvoor Svoboda produceerde de gelijkmaker (1-1). En enkële minuten later depo neerde linksbuiten Pesek voor de tweede keer de bal in het net: doelman Steiger greep er niet eens naar. Toen rechtsbinnen Prais in de 10e minuut na de hervatting de stand met een kopbal, uit een hoekschop, op 31 had gebracht en de Tsjechen daarna hun ty pisch positioneel en technisch goed verzorgd spel bleven demon streren, was het pleit beslecht. Prais scoorde met een laag schot, dat ongetwijfeld houdbaar was, nummer vier en rechtsbuiten Ja- res vergrootte de voorsprong tot 5—1. De Tsjechen gingen vervol gens voetbal demonstreren, lieten de witgehemde „voorlopigen van het kastje naar de muur lopen en toen onze achterhoede zelf een muur moest vormen in verband met een door Spartak te nemen vrije schop, wist Peseka nog een gaatje in die muur te vinden (6—1). In het stadion te Amsterdam waren naar ruwe schatting slechts 5000 personen, die het slechte weer trotseerden om de .voorlopigen" te zien spelen, een voortreffelijke graadmeter, hoe ver de belangstelling van het pu bliek voor het voetbal, dat in K.N.V.B.-verband wordt gespeeld, reeds is gezakt. „Recht voor Allen" - Sluis De kampioenschappen van de postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" te Sluis lui den voor het seizoen 1954 als volgt Oude duiven, afd. Vitesse. 1. C. Marteijn 118 p.; 2. M. v. d. Bussche 74 p.; 3. Gebrs. Lou- wagie 73 p.; 4. M. v. Boven 72 p.; 5. J. v. Grol 71 p. Jonge duiven, afd. Vitesse. 1. C. Marteijn 106 p.; 2. Gebrs Louwagie 47 p.: 3. J. Verher- brugge 39 p.; 4. A. Viane 29 p.; 5. A. Schouten 25 p. Oude duiven, afd. Fond. 1. W. du Fossé 8 p.; 2. A. Tas 7 p.; 3. M. Leurgans 7 p. Jonge duiven, afd. Fond. 1. S. Blokdijk 3 p.; 2. C. de Witte 1 p. DE LONDENSE HAVENSTAKING De staking, waardoor sinds drie dagen het werk in de havens van Londen wordt verlamd, is Woens dag uitgebreid, doordat 300 con troleurs, die de lading moeten op nemen, besloten geen haventer reinen te betreden, waarvan de arbeiders bij een geschil betrok ken zijn. Door de staking worden 85 schepen getroffen. 115. Geluidloos sluipt Eric weg, terwijl hij nauwlettend om zich heen kijkt of er wel licht nog meer Raven- krijgers zijn. Maar blijkbaar heeft nie mand iets van zijn ontsnapping bemerkt, want het blijft dood stil. Voor zover hij weet, is het pad waarlangs ie Raven-krijgers hem meenamen, het enige in dit gedeelte van het woud en ongetwijfeld zullen de kerels die de prinses wegvoeren hiervan gebruik ge maakt hebben. Het is dus zaak dit pad te vinden. Omzichtig zoekt hij zijn weg in de richting waarin hü de bosweg vermoedt en na enige tijd blijkt hij het bij het rechte eind te hebben gehad. Maar op hetzelfde ogenblik, dat hij het zan derige karrenspoor in het oog krijgt, ontdekt hij de roerloze scha- duw van het paardje van de Ra ven-krijger die het pad moet be waken. De man zelf is onzicht baar, zodat Eric het zekere voor het onzekere neemt en in het struikgewas blijft. Als de Noorman zich echter wil terugtrekken, kijkt de pony in zijn richting en begint onrustig te snuiven, waarna een zacht gekraak tussen de bomen niet ver van Eric vandaan, verraadt waar de wacht post zich verdekt had opgesteld. Even later ziet Eric de Raven- krijger omzichtig om een boom stam gluren. Er is op het pad niets bijzonders te zien, maar de Hooglander schijnt het toch niet helemaal te vertrouwen en begint met gevelde speer in de schaduw van de bomen in Eric's richting het pad af te lopen. Ei, kom, denkt Eric, het enige dat mij verhindert het paardje daar te nemen was de onzekerheid over de verblijfplaats van zijn be niet langer in twijfel, integendeel wij struikelen bijna over elkaar, zodat nu de tijd gekomen is om daarin verandering te brengen en terwijl de niets vermoedende schildwacht achterdochtig in de bosjes loert, rijst Eric als een don kere schaduw achter hem overeind ijder, maar daarover verkeer ik en springt geruisloos op hem toe. VOGELWAARDE. Huwelijks-voltr.: 4 Sept. Con- stantinus P. Neve, 44 j. (won. te Terneuzen) en Emeline A. Man- naart, 51 j. 8 Sept. Frangois A. G. Barbé, 33 j. (won. te Vlissin gen) en Leonie P. L. van Es- broeck, 27 j. 25 Sept. IJsbrand de Winter, 31 j. (won. te Heiloo) en Celina Ph. Borm, 31 j. 30 Sept. Johannes C. Verdunnen, 25 j. (won. te Hontenisse) en Henrica J. de Kort, 20 j. Geboren: 13 Sept. Paulina An na Maria, d. van Emerie Schelf hout en Anna M. L. van Es- broeck. 17 Sept. Evert Albert Mathilda, z. van Johannes F. de Poorter en Juliëtta de Witte. 19 Sept. Rita Josepha Maria, d. van Augustinus B. Lernout en Irma A. Meijs. 27 Sept. Marleen Jo- sephus Maria, d. van Aloysius J. Reijns en Christina R. de Kort. Overleden: 4 Sept. Emerence R. Kox, 64 j., echtg. van Josephus Vonk. 7 Sept. Leonie Schelfhout, 52 j„ echtg. van Constantinus de Poorter. 15 Sept. Jan F. de Klerk, 81 j., weduwn. van Paulina de Backer. 29 Sept. Julia Kint, 66 j., echtg. van Martinus Janssen. VOGELWAARDE. Gevestigd: M. L. van Deursen, van St. Jansteen; R. M. Gelder land, van Terneuzen; Wed. M. Schij venaarsVan de Voorde, van Graauw; M. F. A. Martinu, van Hontenisse; C. de Zwart Dieleman, van Hontenisse; C. P. M. Rombouts, van Hoeven; R. M. Buijs, van Hulst. Vertrokken: A. M. Bun, naar Bergen; Ph. E. M. Vermeire, naar Clinge; A. J. van Poorten en echtg., naar Hontenisse; H. L. Baecke, naar Nijmegen; J. A. M. de Maat, naar Kloetinge; C. A. H. du Puy, naar Oudenbosch; T. R. de Koek, naar Hontenisse; M. van Leuven, naar Den Haag; J. A. M. E. de Kort, naar Gent; M. L. A. Hermans, naar Roosendaal; C. P. de Winter—Borm, naar Heiloo; E J. J. Hiel, naar Amsterdam; T.' M. R. de Maat, naar Tilburg; H. J. Verdurmen—De Kort, naar Hontenisse; J. L. P. de Maat, "naar Breda.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2