Uit de Provincie RADIO 1 Sportnieuws Marktberichten Productiviteitscommissie geïnstalleerd Berichten over vliegende voorwerpen De witte Raaf Spectaculaire Brandweerdemonstraties te Terneuzen Wat brengt de WIELRENNEN BURGERLIIKE STAND TERNEUZEN. AXEL. AARDENBURG. CADZAND. GOES. EEDE. SLUISKIL. ZAAMSLAG. ,,Als er ieis gebeurt, zullen we ons zelf moeien kunnen redden" ZIERIKZEE SLUIS. VOGELWAARDE. Mooi resultaat. De collecte ten behoeve van het Nationaal Bureau voor Reclasse ring heeft in deze gemeente, met inbegrip van Sluiskil, opgebracht een netto-bedrag van 470. Vorig jaar bedroeg de opbrengst rond 170. Niet van de koude kermis thuisgekomen. Te ongeveer 2 uur in de nacht van Maandag op Dinsdag kee den de heer G. K. met zijn echt genote en zoon per auto van ae kermis te Hulst naar Axel terug. Ter hoogte van de hofstede „Du Bois" van de heer W. den n., nabij Kijkuit, kwam de auto tot stilstand wegens gebrek aan ben. zine. Ondanks het nachtelijk uur slaagde de familie K. er in bij de landbouwer de heer Q- de voor een auto onontbeerlijke brand stof te verkrijgen. Tijdens het vullen van de ben zinetank geraakte de licht ont vlambare vloeistof in brand en in een oogwenk stond de auto in lichter laaie. De echtgenote van de heer K., die in de auto was blijven zitten, beleefde zeer anstige ogenblikken, doch men slaagde er in haar uit de bran dende auto te helpen. In een minimum van tijd was de auto tot een ontoonbaar vehikel gedegradeerd. Geen kooplust. Dinsdagnamiddag werden door notaris Van Campen uit Terneu- zen alhier geveild twee woonhui zen met erf, staande ean de Oosterstraat alhier. Hoewel beide woonhuizen in goede staat verkeren en een flin. ke lap tuingrond bezitten, bleek er niet veel animo voor deze hui zen te bestaan. Het hoogste bod was voor de beide huizen te samenƒ1000, waarvoor de woningen echter niet werden gegund. Overplaatsing. Nu het detachement der Kon. Marechaussee alhier met ingang van 1 October is opgeheven, is 't personeel als voigt verplaateh Opperwachtmeester C. van <xr Kolk naar Gilze-Riien. wacht meester G. Koouman naar Sluis, en wachtmeef ter G. Oostdijk naar Roosendaal. Haven afgesloten. Het haventje is thans definitief afgesloten. Het laatste water dat er Zaterdag uitliep kon niet weer terug, daar met het lage tij een afsluitdam is gemaakt in de spui- geul. Zonder moeite is dit niet ge gaan. Thans is een begin gemaakt met het maken van de nieuwe dijk dwars door de haven, welke zal komen tot een hoogte van 9 m N.A.P. in aansluiting aan de nieuwe zeesluis. De bouw van de ze sluis verloopt voorspoedig en deze maand komt men op vol doende hoogte met de stortwer- ken. Veel zand in duinenrij Zwin. Opvallend veel zand is er de laatste maand bijgekomen vóór de duinenrij van het Zwin. Op verscheidene plaatsen heeft de wind het zand vele meters opge hoopt Deze verzanding gaat ten koste van het Belgische gedeelte. De hoeveelheid zand op het strand te Knocke neemt aanzien lijk af. Daarom hebben onze Zuiderbu ren de zaak energiek aangepakt en besloten tot het bouwen van vier grote dammen, welke de stroming moeten breken. De dammen komen in de vorm van hoofden met toepassing van een asphalt-bedekking en krijgen een lengte van ongeveer 400 m in zee. Bijna 2 millioen gulden gaan deze 4 dammen samen kosten. Daarmede hoopt men het ontzan- dingsproces tegen te gaan. verleende de eerste geneeskundi ge hulp, De Raad betuigt adhaesie aan de motie van de Terneuzense raad betreffende de veerdienst TerneuzenHoedekenskerke. raadsvergadering werd besloten adhaesie te betuigen aan de motie van de gemeenteraad van Terneu zen, gericht aan Gedep. Staten, waarin met klem wordt aange drongen op het instellen van een uurdienst op het veer Terneuzen Hoedekenskerke. Tevens besloot de gemeenteraad er op aan te dringen, dat in Ter neuzen een brug op de veerpon- ton wordt aangebracht, welke ge schikt is voor zwaar vervoer. Tenslotte wees de raad op de noodzakelijkheid, dat de provin der de afdeling ressorteren, pro paganda-avonden. Begonnen wordt Woensdag avond te Kloosterzande. Vervol gens komen Graauw en Bosch- kapelle aan de beurt, resp. op Donderdag- en Vrijdagavond. Op deze propaganda-avonden zal de rampfilm worden vertoond, de film die een duidelijk beeld geeft van de ontzettende ramp, die on ze provincie in 1953 heeft getrof fen. De inspecteur in algemene dienst van het Ned. Roode Kruis, de heer VisserSmits, zal een propaganda-speech houden, waar na tijdens de pauze gelegenheid zal worden gegeven voor aan melding als lid van het Roode Kruis. Met het vertonen van de bloedtransfusiefilm zullen de avonden worden besloten. Gezien de grote belangstelling, die in an dere plaatsen voor deze propa ganda-avonden bestaat, zal ook in de afdeling Hontenisse succes wel niet uitblijven. Het afdelings bestuur hoopt, dat velen die tot nu toe slechts een vaag begrip hadden van de betekenis van het Roode Kruis, deze gelegenheid ciale weg Goes—Hoedekenskerke zullen aangrijpen om nader met met spoed zodanig wordt verbe- J- "'-1' terd, dat hij voldoet aan de eisen van het moderne verkeer. Op verzoek van de heer W. J. J. M. Vroome zal in dit adres nader wórden gestipuleerd, dat aan de verbetering van deze weg priori teit moet worden verleend, aan gezien deze de voornaamste ver binding vormt met het belangrij ke industriegebied van de kanaal- zóne in Zeeuws-Vlaanderen. De verbetering van deze weg is een algemeen Zeeuws belang. Ongeval. Tijdens 't verrichten van werk zaamheden in zijn schuur, kwam de landbouwer A. M., wonende aan de rijksweg alhier, zodanig van een ladder te vallen, dat 2 ribben werden gebroken. Dokter Rijk uit Aardenburg Instuifavonden. De reeds in vele plaatsen be kende instuifavonden zijn voor de jeugdleiders een aansporing geweest om ook in onze plaats dergelijke avonden in het leven te roepen Nu men de beschik king heeft gekregen over een prachtig jeugdgebouw is er aan leiding te meer om dergelijke de taak en het werk van deze ver eniging kennis te maken Zij, die door hun jaarlijkse bijdrage het werk van deze grote vereniging, die nationaal en internationaal helpt daar waar hulp nodig is, willen steunen, stellen daarmee een daad van practische naasten liefde. De toegang tot de propa ganda-avonden is geheel gratis voor personen boven 17 jaar. Gevonden voorwerpen. Een nikkelen dop van een auto- wiel, gemerkt „Chevrolet" no 3, H. Klaassen, benzine-tankstation Caltex; 'n compleet autowiel met banden, bakkerij Koopman, Zaamslag-Veer B 49. Het dijkwater afgesloten. De aansluiting van het dijk water bij Dreischor is Maandag middag een feit geworden. Voor avonden zo spoedig mogelijk j iaatste maal stroomde het doorgang te laten vinden. Zo zal water van de Grevelingen het eiland Schouwen-Duiveland bin nen. Daarmee is de laatste der boezems afgesloten, die Schou wen en Duiveland voor de stormramp in zes stukken ver deelde. Het dijkwater dringt tot 2% km het land binnen Door de afsluiting is de „Zou te" kustlijn van het eiland met km verkortde dijken am het dijkwater hebben nauwe lijks een lengte van 7,6 km, ter wijl de afsluitende dijk slechts 1,1 km lang is. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, heeft Maandagmiddag in de Sta tenzaal te Middelburg de Com missie tot bevordering van de productiviteit in Zeeland officieel geïnstalleerd. Installatierede van de Com missaris der Koningin. Nadat de voorzitter der commis sie, de heer A. L. S. Lockefeer, met een kort welkomstwoord de bijeenkomst had geopend, werd het woord gevoerd door de Com missaris der Koningin,, die er op wees, dat de bevordering van de welvaart in onze provincie een probleem is, waarmee Ged. Sta ten als het ware opstaan en naar bed gaan, want Zeeland heeft te weinig bouwvolume toegewezen gekregen, terwijl het woningpro bleem groot is. Hoe kan men een goed economisch bedrijf leiden, als men niet in staat is goed en geschoold personeel aan te trek ken? Ged. Staten zijn overtuigd van de enorme moeilijkheden, die het Zeeuwse bedrijfsleven in deze heeft te overwinnen en het is daarom, dat zij de industrie de helpende hand toereikte, door het allergrootste deel van het geringe bouwvolume beschikbaar stelden voor het Zeeuwse bedrijfsleven. De Commissaris was van me ning, dat een economische pro ductie een uiterst belangrijke zaak is, niet alleen voor het be drijfsleven, maar ook voor de be volking. „Na mijn vacantie ben ik met vele goede voornemens bezield om mijn werk zo econo misch mogelijk te verrichten," al dus de Commissaris, die er ver volgens op wees, dat productivi teitsverhoging zonder goede ver houdingen en teamgeest niet mo gelijk is, waarbij men begrip dient te hebben voor de proble- -i i I ftonr het werk der Commissie het Kamerleden bij hun werkbezoek eigen gewest zijn klachten Kan Na achttien maanden ingespan nen arbeid zal de brandweer van de B. B. (8 bluseenheden), vier bluseenheden van de gemeente met nog 2 van de Nederlandse Spoorwegen en de Cokesfabriek (in totaal dus 14 bluseenheden) a.s. Zaterdag om 4 uur rond de Oostkolk een grootscheepse de- DONDERDAG 1 OCTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Ge wijde muziek; 10.30 Morgendienst; 1100 Voor de zieken; 11.45 Piano spel; 12.00 Angelus; 12.03 Lunch concert; 12.30 Land- en tuinbouw med.12-33 Wij van land.12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Tenor en piano; 13.50 Gram.; 14.00 Idem; 14.23 Mezzo-sopraan; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Pianokwartet; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Gemengd koor; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Kamer muziek; 18.13 Amusements muz.; 18.30 Fries progr.; 18.45 Leger des Heilskwartier19.00 Nieuws; 19.10 Gram.19.20 Sociaal gesprek; 19.35 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar. progr.; 22.10 Periodieken parade; 22.20 Orgelconcert; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 De Antwoordman; 11.15 Gram.; 11.35 Hoorsp.; 12.00 Gram.; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land en tuinbouwmeded.12.33 Lichte muz.; 12.50 Causerie; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.13.20 Dans- muz.; 13.50 Hoorspel; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de zieken; 15.30 Piano recital; 16.00 „Van vier tot vijf"; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Nws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Voor de jeugd; 18.40 Gram.; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Gesproken brief uit Londen; 19.10 Reportage; 19.15 Jazzmuziek; 19.45 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Philharm. orkest; 21.00 Cabaret; 21.40 Gram.; 21.50 Opera; 22.45 Buiten lands overzicht; 23.00 Nws; 23.15 Sportactualiteiten; 23.30 Gram. BRUSSEL; 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Orgelspel; 13.30 Gram.; 13.45 Orgelspel; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Orkestconc.; 15.45 Gt\; 16.00 Koersen.; 16.02 Gr.; 17.00 Nws.; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de Kinderen; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Zang; 20.25 Gram.; 20.45 Orkestconcert; 21.30 Verzoekprogr.; 22.00 Nws; 22.15 Ethnische muziek; 22.52 Nieuws; monstratie geven. Vele autoriteiten zullen deze demonstraties bijwonen. Het hoofd der B. B. te Terneuzen, de heer Reinders, deelde ons hier over mede, dat in totaal 184 man nodig zijn, willen alle posten naar behoren bezet zijn. Er ontbreekt nog wel een aantal staf- en ande re functionnarissen, aldus de heer Reinders, maar men is toch al zo ver, dat met al het beschikbare materiaal kan worden uitgerukt. Een bijzonder gelukkig feit werd genoemd, dat vanaf het begin van alle zijden, en niet in het minst van de gemeentelijke autoritei ten, de meest mogelijke medewer king is verleend. Natuurlijk zijn vakmensen het meest gewenst, maar dat zich bovendien uit wel haast alle rangen der bevolking vrijwilligers hebben gemeld, stemt tot vreugde. Allen hebben zich ingespannen om in de kortst mogelijke tijd een zeer goede graad van geoefendheid te berei ken. Het eerste gedeelte der demon, straties zal tot ongeveer 6 uur duren, n.l. tot het maximum van 70 stralen zal zijn bereikt. Om ongeveer 7 uur zullen de demon straties worden voortgezet waar bij door middel van gekleurde lichten van vele schijnwerpers, een waterballet zal worden opge voerd. Zo zullen de ongetwijfeld vele toeschouwers kunnen zien, dat, al wonen wij hier dan ook aan de uiterste rand van Nederland, Terneuzen één van de eerste, zo niet de eerste, gemeente in het Zuiden van ons land zal zijn, die met een dergelijke hoeveelheid materiaal voor de dag kan komen Een tentoonstelling van al het materiaal in het gebouw van de Waterleiding zal deze indruk zeker bevestigen. in het Ned. Herv. jeugdgebouw Zaterdag de, laat ons hopen, lan ge reeks van instuifavonden wor den geopend. Een keur van spe len en attracties zorgt er voor, dat de jeugd van 14 jaar en ouder zich op een amusante en passen de wijze zich een gehele avond kan vermaken. Zij verder nog ver meld, dat de instuifavonden toe gankelijk zijn voor de gehele jeugd boven de 14 jaar, ongeacht welke richting. Men twijfelt er niet aan of deze avonden, zullen, evenals in andere plaatsen, een groot succes worden. Afscheid bij P.T.T Eén dezer dagen werd door de besteller eerste klas, de heer P. Verlinden, afscheid genomen van de P. T. T. Voor besteller Piet, die door zijn hulpvaardigheid gedu rende de jaren, dat hij de post te Sluiskil bezorgde, een geziene persoonlijkheid is geworden, is het afscheid niet onopgemerkt voorbijgegaan. Op de avond van de laatste dag werd hij letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. De direc teur van het kantoor Terneuzen bracht hem dank en hulde voor de plichtsbetrachting, die hij steeds bij het bezorgen van de post stipt was nagekomen en bood hem als herinnering een fraai cadeau aan. Namens het personeel van het kantoor Sluiskil werd met een passend woordje door de heer P. Dourleyn een fraaie herinnering aan de scheidende besteller aan geboden. De avond werd verder in bescheiden kring gevierd, door dat de heer Verlinde aan het per soneel en hun dames een gezel lig samenzijn aanbood in hotel ,De Kroon". Als nieuwe besteller werd de heer Kuzee uit Terneuzen be noemd. aan Nederlandse bedrijven niet in Zeèland zijn geweest. De Com missaris zal er naar streven als nog een dergelijk bezoek te ar rangeren. „Ik hoop van harte, dat uw po gingen zullen slagen en dat u de voorgestelde taak om het moder ne bedrijfsleven in onze provifi- cie, zowel in materiële als in im materiële zin, te stimuleren, zult kunnen vervullen. Ik hoop deze winter aan diverse bedrijven een bezoek te brengen en dan tevens iets te vernemen van de indruk van het werk uwer commissie bij werkgevers en werknemers. Indien er vragen zijn, aarzel dan niet deze aan de provinciale over- heid voor te leggen, want er moet ook teamgeest bestaan tussen overheid en bedrijfsleven. Moge God ons allen de wijsheid en de kracht schenken werkzaam te zijn ter bevordering van de welvaart in ons gewest," aldus eindigde de Commissaris zijn in stallatie-rede. Stijgende belangstelling. De voorzitter der Commissie, de heer Lockefeer, noemde de stijgende belangstelling van het bedrijfsleven na de geslaagde nij verheidsdag in Terneuzen een verblijdend teken en een onmis- bare voorwaarde voor het werk der Commissie, waarbij hij dank bracht aan de contactgroep Op voering Productiviteit. De samen stelling der Commissie is veelzij dig: de 21 leden zijn uit alle delen van Zeeland en uit alle sectoren van het bedrijfsleven en de vak beweging afkomstig. De heer Lockefeer besloot met de hoop uit te spreken, dat mede geven, inplaats van gedwongen te worden elders werk te zoeken. Een nationaal belang. De voorzitter van het college van Rijksbemiddelaars en advi seur van de minister voor de P. B. O., mr J. A. Berger, verheug de zich er over, dat in de Com missie naast het bedrijfsleven ook de arbeidersorganisaties en de overheid zijn vertegenwoordigd. Hij achtte het een nationaal be lang, dat meer Zeeuwen in Ne derland en in de eigen provincie een bestaan vinden en gaf als zijn mening te kennen, dat de meerdere welvaart in ons land ook ten goede moet komen aan de bevolking der onder-ontwik kelde gebieden. Discussie-bijeenkomsten. Drs M. C. Verburg, directeur van het E. T. I. en secretaris van de Commissie, zeide dat op korte termijn in Hulst, Terneuzen, Oost burg, Middelburg en Goes discus siebijeenkomsten zullen worden gehouden, waar groepen van.10 tot 12 personen uit het bedrijfs leven (niet uit dezelfde branche) ervaringen zullen uitwisselen en problemen zullen worden bespro ken over tal van onderwerpen. In dit verband noemde spreker de juiste kostprijsberekening, de typebeperking, het leiding geven aan kleine bedrijven, de financie ring, de toekomst van het klein bedrijf, zijn functie en mogelijk heden, het uitbesteden van or ders enz. Onmiddellijk na de officiële bij eenkomst is de Commissie met haar arbeid aangevangen. Bolderswedstrijd. De boldersclub „De Molen" trok met zijn leden naar Asse- broek nabij Brugge om daar een wedstrijd te spelen tegen „Ver- maek na Arbeid". De Belgen ble ken het spel beter te beheersen dan de Sluisenaren, want ze won nen met groot verschil. Eind Oc tober vindt in Sluis een revanche plaats. Roode Kruis, afd. Hontenisse. belegt propaganda-avonden. De afdeling Hontenisse van het Ned. Roode Kruis organiseert deze week in de plaatsen, die on- Hulster Bevrijdingskoers, De 10e Hulstef, Bevrijdingskoers voor amateurs, ingericht door de W.S.C. „De Sportvrienden", wel ke Dinsdag j.l. werd verreden, mocht zich, ondanks het bar slechte weer, toch op 'n vrij goe de belangstelling verheugen. Acht en twintig renners namen aan deze wedstrijd over 100 km (50 ronden) deel. Reeds direct na het startschot wist ce Zeeuwse renner Westdorp te ontsnappen. Geleidelijk ver grootte hij de voorsprong, zodat hij na vijf ronden reeds 300 me ter vóór het peloton reed. Na 20 km ontsnapten Van der Pluim en De Roo uit het peloton en na een felle jacht bereikten ze Westdorp. Gedrieën zetten zij er een flink tempo in, maar na enkele ronden kon De Roo dit hoge tempo niet volhouden en liet zich terugvallen in het grote peloton. Toen Westdorp en Van der Pluim bijna zover waren dat ze de staart van het peloton zagen, veroorzaakte een automobilist 'n ongeval met deze twee koplopers. Beide renners botsten in volle vaart tegen de auto op en moes ten de strijd staken. Drie ronden vóór het einde ont snapte W. van Dongen uit het peloton en won onbedreigd. 1. W. van Dongen (Breda) 2 uur 22 minuten; 2. J. Hofland (Bever wijk)3. Bergman (Aalst); 4. De Ruijter (Beverwijk); 5- P. de Bruijn (Roosendaal); 6. Dé Vree (Breda); 7. J. de Rol (Alkmaar); 8. De Roo (Schoore); 9. Bloetjes (Alkmaar); 10. Steenvoorde (Heemstede). Ruben Coolen uit Halifax Nieuw-Schotlandheeft ge meld, dat hij op weg naar huis vliegende voorwerpen, gelijkend op „bierflessen imet geile staar ten" heeft waargenomen, die zich tienmaal zo snel als een vliegtuig verplaatsten. De heer Coolen voegde hier aan toe, dat hij geheelonthou der is. Ook uit Frankrijk komen berichten over „vliegende voor werpen". Zo verklaarden weg werkers tussen Coulommiers en Meaux, 50 km ten oosten van Parijs, een schotel te hebben zien landen. Het voorwerp had een middellijn van drie meter en het stond op drie poten. Naar verluidt, heeft men de afdrukken hiervan teruggevon den. Kort na de landing was het toestel geruisloos en snel verdwenen. Tevens zijn te Brest. Saint Hilaire les Cam'brai en Mont- ceau les Mines in Midden- Frankrijk mysterieuze voor werpen in de lucht waargeno men. De mannetjes van Mars schij nen aan Frankrijk de voorkeur te geven bij een bezoek aan de aarde. Nog steeds komen uit alle delen van het land berichten over vliegende schotels, sigaren e.d. binnen. Het laatste bericht komt uit een dorp in Noord-Frankrijk, waar twee jongens iets op dt weg zagen liggen, dat op een grote molensteen leek. „Kleine, vreem de mannetjes" stonden er om heen. Toen zij de jongens be merkten, „stegen zij onmiddellijk op". Ook bij Lusignac hebben vijf mensen een buitenaards vlieg tuig op dé grond zien liggen. Na enkele minuten steeg het verti caal omhoog. Volgens alle waarnemers zijn de piloten van dergelijke ver keersmiddelen schuw, maar er zijn er verscheidene gezien, som mige zelfs van dichtbij, als men. de berichten, die uit verschillen de plaatsen komen, mag gelo ven. In Rijssel hebben een hon derdtal mensen gedurende 25 minuten krabvormige vliegen de voorwerpen waargenomen In een plaatsje bij Nancy be weren dertig mensen een groe ne schijf in de lucht te hebben gezien. Bij Rijssel heeft een honderd tal personen een escadrille „vliegende halve manen" ge zien, waarvan volgens een oog getuige er één is geland. Bij Vannes namen vijf scho lieren „twee bollen", geëscor teerd door een „sigaar" waar Bij Angouleme zag een aantal mensen sporen van een gelande vliegende schotel langs de kant van een weg. Een taxichauffeur en verscheidene zeelieden in Le Havre zagen een „lichtgeven de schijf" boven Deauville. Bij St. Etienne namen verscheide ne personen „twee grote lich ten" waar, „die zich met grote snelheid op ongeveer tweedui zend meter hoogte voortbewo gen". Inwoners van Clenmont- Ferrand signaleerden een „lichtgevend grote ster, die her haaldelijk van kleur verander de". Ook bij Nimes, Ajaccio, Quimper, Cholet, Pontivy, Lens, Nancy, Mulhouse en Lyon zijn vliegende schotels gezien. VEERPONT GEKAPSEISD. Omstreeks 4 uur Dinsdagmid dag is de veerpont van 't Bronk- hortserveer in de gemeente Steenderen met een vrachtauto er op gekapseisd. De auto ver dween in de IJsel, terwijl de om geslagen pont afdreef in de rich ting van de „Groene Jager". De veerbaas en de chauffeur konden met behulp van een roeibootje worden gered. De vrachtauto van een expedi tiefirma te IJmuiden werd van de Steenderense zijde overgezet naar de Brummense oever. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP TE ROTTERDAM. In het ziekenhuis Bergweg te Rotterdam is Maandagnamiddag overleden de 57-jarige schillen- ophaler A. Versteeg, uit Rotter dam. Hij was Maandagmorgen aan de Zaegmolenkade van de wal op een zolderschuit gevallen, waarna -hij in het water, tussen wal en schip en vervolgens on der de schuit, terecht kwam. Een chauffeur sprong hem na en wist hem op het droge te brengen. Hij werd naar het ziekenhuis Berg weg overgebracht. VEEMARKT ROTTERDAM. 5 October 1954. Op de veemarkt té Rotterdam waren in totaal aangevoerd 4822 stuks vee (w.o. 6342 stuks t-b.c.- vrij); zijnde 740 vette koeien en ossen; 1616 stuks gebruiksvee (w.o. 704 stuks t.b.c.vrij); 125 stuks vette kalveren; 504 stuks graskalveren (w.o. 303 stuks t.b.c.vrij); 613 stuks nuchtere kalveren; 122 stuks varkens; 351 stuks biggen; 152 stuks paarden; 27 stuks veulens; 516 stuks scha pen of lammeren en 56 stuks bokken of geiten. Prijs in gulden per kg: Vette koeien le kw. ƒ2,60ƒ2,70; 2e kw. ƒ2,40—ƒ2,50; 3e kw. ƒ2,10 ƒ2,26; vette kalveren le kw. ƒ2,45 -ƒ2,55; 2e kw. ƒ2.25— ƒ2,35; 3e kw ƒ2,00—ƒ2,15; Slachtpaarden: le kw. ƒ1,95; 2e kw. ƒ2,90; 3e kw. ƒ1,85. Prijs in guldens per stuk: Gras kalveren: le kw. ƒ340, 2e kw. ƒ240, 3e kw. ƒ200; Nuchtere kal veren le kw. 58, 2e kw. 50, 3e kw. ƒ40; Biggen: le kw. ƒ50, 2e kw. ƒ45, 3e kw. ƒ40; Veulens: le kw. ƒ450, 2e kw. ƒ350, 3e kw. ƒ250; Schapen: le kw. ƒ120, 2e kw. 110, 3e kw. ƒ90; Lamme ren le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 80; Kalf- en melkkoeien: le kw. 1000, 2e kw. 900, 3e kw. ƒ800; Vare koeien: le kw. ƒ725, 2e kw. ƒ625, 3e kw. 575; Vaar zen: le kw. 775. 2e kw. 675, 3e kw. ƒ500; Pinken: le kw. 500, 2e kw. 400 en 3e kw. 300 Overzicht: Vette koeien aan voer als vorige week, handel stroef, prijzen als Maandav pri ma's boven notering); Vette kalveren: aanvoer gewoon, han del stug en prijzen onveranderd; Graskalveren: aanvoer iets klei ner, handel traag en prijzen sta biel; Nuchtere kalveren: aan voer even ruimer, handel vast houdend en prijzen niet geheel prijshoudend; Biggen: aanvoer groter, handel kalm en prij zen onveranderd; Slachtpaarden: aanvoer iets minder, handel kalm en prijzen als vorige week; Veulens: aanvoer matig, handel vlot en prijzen prijshoudend; Schapen en lammeren: aanvoer iets korter, handel stug en prijzen lager; Kalf- en melkkoeien: aan voer even meer, handel stil en prijzen constant; Vare koeien: aanvoer gewoon, handel lui en prijzen onveranderd; Vaarzen en pinken: aanvoer als vorige week, handel matig en prijzen stabiel; T.b.c.-vrij vee: aanvoer even min der, handel stil en prijzen con stant. 114. Als Scathwyn, nadat de krijger zich heeft verwijderd, Eric weer aankijkt, is op diens gelaat reeds niets meer te zien van de opwinding die hem een ogenblik tevoren bezielde. „Als ik van plan ben iets te ondernemen, heb ik daarbij geen hulp van een vreemde ling nodig", bijt de oude hem toe. „Zeker niet als die vreemde ling een Noorman is". Erie haalt onver schillig de schouders op, maar terwijl hij wegslentert ontgaat hem niet, dat Scathwyn een fluisterend gesprek voert met een van zijn krijgers. Hoewel het te zacht is om te kun nen verstaan, wordt de betekenis hem duidelijk, als hij merkt, dat de krijger hem even later als een schaduw blijft volgen. Vanaf dat moment kan hij geen stap meer doen, zonder dat de een of andere krijger hem op de vingers kijkt en dat hindert Eric temeer als hij be denkt dat de dag werkeloos voor bij gaat, terwijl prinses Elaine ver der en verder wordt weggevoerd. De Noorman is echter niet van plan zich hierbij neer te leggen en als de avond valt, weet hij, dat zijn kans gekomen is. Achteloos slentert hij weg in de schemer, tussen de bosjes en de krijger volgt hem als een trouwe hond, hetgeen precies is wat Eric wil. Op een donkere plek, een eindje buiten het kamp, duikt hij snel achter een boomstam en als de krijger iets haastiger achter hem aankomt, schiet Erics vuist naar voren. Geluidloos zakt de man ineen. Snel bindt Eric de be wusteloze met zijn zwaardriem, stopt hem een prop in de mond en verbergt hem onder de struiken. Dan neemt hij voor alle zekerheid 's mans zwaard en na even scherp geluisterd te hebben of iemand iets van het voorval heeft bemerkt, verdwijnt hij haastig in het duister. KOEWACHT. Huwelijks-voltr.: Roger Wou ters, 25 j en Anny Matthijs, 21 j. Herman Beghein, 23 j. en Ger- maine Kips 21 j. Jacobus Mar tens en Martha Valent, 23 j. Al- bert van Kerckhoven, 23 j. en Bertha de Block 20 j. Geboren: Marcus, z. van Jo seph Vercauteren en Agnes Janssens. Maria, d. van Gerar- dus van Waesberghe en Anna de Bruijne. Overleden: Maria de Block, 72 1. wed. van Polijdoor Hamer- linck. OVERSLAG. Geboren: Maria, d. van Remi de Clerck—Van de Vijver. Overleden: Cerillus de Nijs, 68 j„ echtg. van Victorine Bouters.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3