Vorderingen op conferentie de Londense Het auto-ongeluk te Valkenburg Het Prinselijk bezoek aan Zuid-Afrika Toespraak vanTsjoeenLai voor Overeenstemming bereikt toelating West-Duitsland en Italië Rem en versnelling weigerden Siassen voorspelt financiële moeilijkheden in de Sowjetlanden De arrestatie van de Nederlanders SNEEUWVAL IN EUROPA Mdssdle Castella-actie DE NASLEEP VAN DE Uitbreiding van de staking in Londense haven WEERSVERWACHTING HOOGWATER Z. K. H. nam een kijkje in een Zoeloedorp INDONESIË Goede verstandhouding tussen Adenaur-Mendès-France De berechting van Fatemi De staking bij de Philips- fabrieken te Kopenhagen Temeuzen «4 op onder op Oct. 1 6.39 18.20 11.44 2 6.41 18.17 12.45 Dreigend voedseltekort in Oost Duitsland Ifrankerlng hfi Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,ÖÖ; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJDAG 1 OCTOBER 1954. 9e Jaargang No. 3267. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.—; iedele regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags t Voor het Maandagnummer: Zaterdags l&u# In een Donderdagavond te Lon- den uitgegeven communiqué wordt medegedeeld dat in begin sel overeenstemming is bereikt over in het verdrag van Brussel aan te brengen wijzigingen, nood zakelijk voor een toetreden van West-DuitsLand en Italië. Verschillende problemen van practische aard zijn ter bestude ring naar deskundigen verwezen. Van gezaghebbende zyde is te Londen vernomen, dat de betrok ken negen ministers van Buiten landse Zaken Donderdagmiddag in beginsel algehele overeenstem ming hebben bereikt over een Westduitse bijdrage aan de ver dediging der vrije Europese lan den. „Alle hinderpalen op de weg naar een volledige, officiële over eenstemming, zijn uit de weg ge ruimd", aldus een gezaghebbende zegsman. Hij voegde hieraan toe, dat Mendès-France had ingestemd met Spaaks voorstel voor toe zicht op de bewapening der ver schillende staten, hetgeen hij een ,,zeer belangrijke concessie" van de Franse premier noemde. De ministers zijn overeengeko men de samenvoeging der strijd krachten bij de kleinst mogelijke eenheid te doen beginnen. De Franse premier zou gaarne zien, dat bij de divisie zou worden be gonnen; indien dit technisch uit voerbaar was, zou het worden uitgevoerd. Alle te Londen bereikte beslis singen zullen aan de N.A.V.O.- raad worden voorgelegd. Men verwacht, dat de raad volgende maand bijeen zal komen. HET NIEUWE (WEST DUITSE LEGER. De gezaghebbende zegsman zeide nog: „U kunt verwachten kort na 1 Januari a.s. weer Duit se militairen in uniform te zien Daar er geen „Europese" weer macht, doch samenwerkende na tionale legers zullen worden ge vormd zullen de militairen van elk land hun eigen uniformen (blijven) dragen. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft o.m. verklaard, dat de overeenstemming der minis ters werd bereikt met het plan Spaak als basis. Omtrent de in het verdrag van Brussel aan te brengen wijzigin gen wordt van diplomatieke zijde vernomen dat deze onder meer t schrappen omvatten van die arti kelen, waarin wordt gesproken over handelend optreden in geval van een Duitse aanval of een dreiging daarvan. In antwoord op een vraag zei- de de woordvoerder dat het mo gelijk is dat de Westduitse lege ring een verklaring zal uitgeven, waarin zij opnieuw bevestigt geen geweld te zullen gebruiken ter verwenzenlijking van de hereni ging van Duitsland, of ter her krijging van de verloren vroege re Oostduitse gebieden. De negen-mogendhedenbespre kingen worden vandaag te 12 uur Nederlandse tijd voortgezet. zicht kunnen worden gemaakt. Dulles voelt er niet voor, dat de Brusselse groep de Amerikaanse militaire hulp onder haar leden verdeelt. In deze wil Amerika de door deskundigen worden uitge- eindbeslissing voor zich hou en. werkt. Een Duitse woordvoerder wcini. I^tii heeft de beginselen er van ,,uit stekend" genoemd. Afgevaardigden verklaarden te hopen, dat de Britse belofte voor Mendès-France aanieiding zal ziin om zijn drastische voorstellen betreffende toezicht op de wapen- productie wat te matigen. o eens het plan van de Franse pre mier voor een gezamenlijk bewa peningsbureau zou zelfs voor de vervaardiging van geweerkogels een machtiging van de zeven lan den van het (uitgebreide) ver drag van Brussel nodig zijn. Het Belgische plan voor toe zicht op de bewapening verbiedt de vervaardiging van alle „a-b-c- wapens (atomische, bacteriologi sche en chemische) in die gebie den die strategisch het kwets- baarst-zijn, zoals West-Duitsland. Maar bepaalde soorten zware wapens, zoals tanks, veldgeschut en vliegtuigen, zouden onder toe- HET SAARVRAAGSTUK. Omtrent het nog niet opgeloste Saarvraagstuk zeide de gezagheb bende zegsman dat dit meer een Frans—Duits vraagstuk is dan een probleem voor de negenmo- gendhedenbesprekingen. Een Nederlandse woordvoer der zeide dat de Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, op premier Men dès-France een beroep had ge daan thans niet aan te dringen op het ter conferentie nemen van een uiteindelijke beslissing over zijn plan voor een gemeenschap pelijke vervaardiging van wapens voor de strijdkrachten der samen werkende vrije Europese staten. Dit beroep werd in grote lijn ondersteund door de Canadese en de Italiaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Pearson, en prof. Martino. De negen ministers die te Lchden vergaderen vertrouwen dat de Britse toezegging a Europa dit weekeinde zal leiden tot volledige overeenstemming over een herbewapening van West-Duitsland. Doordat gisteren een Belgisch plan tot beperking van de ver vaardiging van grote wapens in Duitsland is aangenomen, is op nieuw een grote hinderpaal weg geruimd op de weg naar 'n Fran se aanvaarding van een nieuw defensieplan ter vervanging van de E.V.G. Het Belgische plan zal nader De directeur van de Ameri kaanse programma's voor hulp verlening aan het buitenland, H. Stassen, heeft Woensdag voor speld, dat het Sowjetblok nog vóór het einde van dit jaar finan ciële moeilijkheden in zijn han del met het Westen zal hebben, tenzij de Sowjet-unie meer goud in het buitenland verkoopt. Van de stijging der goud- en dollar- reserves der landen van de Noord-Atlantische verdragsorga nisatie en West-Duitsland met 2 milliard dollar in 1953 is ongeveer 250 millioen dollar verkregen door Russische goudverkopen ni het Westen. Met betrekking tot het econo mische herstel van Europa zeide Stassen, dat alle Europese landen thans in economisch opzicht op eigen benen staan en een toe stand hebben bereikt, waarin economische hulp, behalve in en kele uitzonderingsgevallen, niet langer nodig is. Uit berichten van Donderdag morgen blijkt, dat het aantal do den bij het autobus-ongeluk in Valkenburg tot nu toe 15 is geble ven. Ter plaatse van het ongeluk zijn 2 kinderen, 3 mannen en 7 vrouwen overleden. In de ziekenhuizen te Heerlen en Maas tricht, waar in totaal 15 gewon den worden verpleegd, zijn 2 mannen en 1 kind overleden, (in het ziekenhuis te Heerlen), zoals A.N.P. reeds heeft gemeld. Bij informatie bij het ziekenhuis te Heerlen deelde men mede dat de namen van de overledenen als volgt zijn vastgesteld: de man nen Deroy en Mathijs en het kind Simonis. Verder woeden hier nog zes vrouwen en de Val- kenburgse gemeentegids Ar- mand Vijghen verpleegd. De na men van de zes vrouwen die hier worden verpleegd, zijn madame Humblet, Colasse, twee vrouwen Villiers, Bartels en Mottlee. De identiteit van de vier in het ziekenhuis te Maastricht ver pleegden staat nog niet met ab solute zekerheid vast. Het iden tificeren van de doden in Valken burg is, naar de rijkspolitie me dedeelde, gistermiddag geschiedt, omdat de voorlopige identificatie die Woensdagavond is verricht, op verscheidene punten onbe trouwbaar is gebleken. Men heeft de familieleden van de slachtof fers daarom uitgenodigd naar Valkenburg te komen voor het vervullen van de droeve taak van herkenning van hun verwanten. Naar A.N.P. verneemt heeft de chauffeur van de verongelukte autobus, de jongeman Mils die slechts lichte verwondingen aan het gelaat heeft opgelopen, maar zeer ernstig geschokt is doei. t gebeurde, in een voorlopig ver hoor medegedeeld, dat de oor zaak van het ongeluk z.i. blijk baar te wijten is aan een niet, of niet voldoende, functionneren van rem en versnelling. Toen hij met zijn bus van de dierentuin wegreed bleken de rem èn de versnelling niet goed te function neren. Hij was pas sedert kort in dienst bij de busonderneming „La Wallonië" uit Luik en be stuurde deze autobus voor de eer ste maal. Hij poogde, toen hem bleek dat de rem niet functionneerde, de voor hem rijdende autobussen te passeren en kon daarbij een botsing met de gemeentegids Vijghen niet vermijden. Hij heeft in een laatste wanhopige poging om weer meester over de autobus te worden getracht op de motor te remmen. Hij wilde daartoe de versnellingshandel overschake len, doch deze bleef op het dode punt steken. Toen werd de bus practisch onbestuurbaar. Slinge rend heeft toen de zware bus het laatste gedeelte van de helling afgelegd en tenslotte tegen het monument op het Grendelplein gebotst. In de toestand van de ernstig In het d#il van de Duizend-heu vels heeft de Prins voor het eerst een kijkje genomen in een Zoe loe-dorp. Het gezelschap toefde er ongeveer een uur. De Prins nam foto's van dansende Zoe loes in hun traditionele versie ringen van kralen. Bij het verla ten van het dorp kreeg de Prins tcraalwerk, wandelstokken en an dere giften voor Koningin Julia na en de vier Prinsessen. Prins Bernhard heeft tot gou verneur Shepstone gezegd, dat hij „diep bewogen" is door de hartelijke begroeting die hem Woensdag te Durban ten deel is gevallen. Hij zeide er „zeer ont daan" door te zijn, dat zovele mensen er over hadden geklaagd, dat zij hem Woensdag tijdens zijn rit door de stad niet hadden kunnen zien, doordat hij in een gesloten wagen had gereden. Hij vroeg Donderdag om een open auto, maar ongelukkigerwijs was een dergelijke auto niet beschik baar. Ook toonde de Prins zich er door teleurgesteld, dat hij niet meer van het landschap had ge zien, daar hij minder dan dertig uur in Natal is geweest. De Prins zeide tot luit.-kolonel G. Sonder- man, de tweede piloot van zijn Dakota, dat hij graag eens naar Zuid-Afrika wilde terugkeren voor een langer bezoek en meer reizen naar door negers bewoon de streken en jachtvelden. De Prins heeft de harten van de bevolking van Durban, die overwegend Engelssprekend is, veroverd en aan de bijzonderhe den van zijn bezoek is door de 2 plaatselijke bladen veel aandacht gewijd. De „Natal Mercury" publiceer de het verslag van het bezoek van de Prins onder de kop „Prins Bernhards eenvoudigheid be koort Durban", een officieel be zoek werd een bezoek van een dierbare vriend". Het blad gewonde inzittenden van de Woensdagmiddag in Valkenburg verongelukte Belgische autobus was Donderdagmiddag geen ver andering gekomen. De toestand van enige van de 6 vrouwen die in het ziekenhuis te Heerlen ver pleegd worden, blijft onveran derd zorgelijk. De toestand vjn de 53-jarige gids van de Valkenburgse ge meentegrot, de heer A. Vijghen, is uiterst zorgwekkend. Ook twee van de vier Belgische vrouwen, die in het Annadalzie- kenhuis te Maastricht worden verpleegd, verkeren nog steeds in levensgevaar. Donderdag zijn de stoffelijke resten van de verongelukte P^.s" sagiers, zeven vrouwen, drie mannen en twee kinderen uit Valkenburg naar het Maastricht se ziekenhuis overgebracht en daar opgebaard. Ook de stoffe lijke overschotten van de drie slachtoffers, die Woensdag in t Heerlense ziekenhuis zijn over leden, twee mannen en één kind, zijn naar Maastricht overge bracht. In tegenwoordigheid van ae substituut-officier van Justitie, mr C. H. Nuis en van mr W. A. G Moors Namen, zijn gistermid dag in de Limburgse hoofdstad, de slachtoffers geïdentificeerd. Over de redenen tot aanhouding van zes Nederlandse staatsbur gers was ook Donderdag geen enkele inlichting te verkrijgen. In enkele Indonesische dagbladen werd de veronderstelling uitge sproken, dat de jongste arrest staties verband zouden houden met de grote reeks van arresta ties, die in December 1953 begon Velen van de duizenden die Woensdag en Donderdag langs de route van de Prins stonden, zijn teleurgesteld en beklagen zich er over, dat zij niet de kans heb ben gehad de Prins goed te zien, omdat hij te snel voorbijgereden was. Er is echter niemand, die de Prins hiervan de schuld geeft, integendeel, men is getroffen door de vele malen, dat de Prins met kinderen en anderen, die hulde aan hem en het Huis van Oranje kwamen brengen, een praatje maakte. Woensdag is tot dusver de m- spannendste dag van de Zuidafn- kaanse reis voor de Prins ge weest. Hij had gedurende een dag van vijftien uur geen respijt. China is bereid tot vreedzame heid en eerlijkheid moeten einze co-existentie met de Verenigde houding bepalen aldus Tsjoe Staten, aldus heeft de Chinese en Lai, die er tevens op aan Chinese eerste-minister, Tsjoe en Lai, Donderdag verklaard, aldus het communistische persbureau ,Nieuw-whina". Tot nu toe zijn Amerikaanse strijdkrachten ech ter nog op „Ons Taiwan" (For mosa) om te trachten het Chine se volk te beletten het eiland te „bevrijden". De Amerikanen maken ge- drong, dat men meer ijver aan de dag zou leggen bij het in de leer gaan bij de Sowjet-Unie „en andere zusterlanden, die verder gevorderde ervaringen bezitten". China zag zich voor de grote taak geplaatst om tot een socia listische maatschappij te gera ken en het land zou er zeker in l slagen de socialistische industna- In de Centrale-Pyreneën, in het Jura-Gebergte en in de Voge zen is sneeuw gevallen en ook uit Noord-Italie wordt sneeuwval gemeld. Op sommige plaatsen vroor het daar in de nacht van Woens dag op Donderdag bijna 7 graden. Autorijders hebben de waar schuwing gekregen, dat zij ket tingen nodig hebben voor de ho ge Zwitserse passen naar het Zuiden. In Midden-Zweden zijn ver- Advertentie) scheidene dorpen door zware sneeuwval geïsoleerd. Door een sneeuwstorm werden bomen ont worteld en telegraafpalen omge rukt. Ook de Beierse Alpen hadden sneeuw, in het Zwarte-Woud, het Taunus-Gebergte en het Sauer- land is de eerste sneeuw geval len. In West-Oostenrijk woedde een sneeuwstorm. Het vee moest eerder dan ir. andere jaren van de zomerweiden gehaald worden. Langs de Oostenrijks-Duitse grens zijn temperaturen van 14 graden vorst waargenomen. Tijdelijk hebben de Castella- fabrieken alle winkeliers in staat gesteld twee pakken Castella Actief Wit te leveren voor slechts 74 cent (normale prijs 84 cent). Gezien de enorme populariteit van dit wasmiddel kan gerust gezegd, dat er nu een uierucuc vuciiu -- WOi'den gezegu, schreef: „Bij aankomst van de dubbeltjesregen op Nederland Prins was er geen enkel vorste- neercjaajt. lijk vertoon en ondanks Durbans Castella Actief Wit, een vondst geestdriftige begroeting van de j d-e gen ware sensatie veroor- Prins moeten er velen zijn ge- zaakte, blijft nog altijd het was middel, dat de huisvrouw in ver bazing brengt. Het gewassen goed flonkert U letterlijk tegen! En ondanks zijn weergaloze was kracht is Castella Actief Wit uiterst mild, goed en veilig voor Uw textiel! Verzuim niet, zo spoedig mogelijk van het Castel- la-aanbod te profiteren.... er is al een ware stormloop! Adenauer en Mendès-France schijnen te Londen elkaar gevon den te hebben. Was de verhou ding eerst enigszins koel, thans gaan zij op zeer hartelijke wijze met elkaar om. I Gisteren begroetten zij elkaar lachend en klopten elkaar op de schouder. en tot Februari van dit jaar voortduurde, waarbij gearresteer den werden verdacht van deel neming aan subversieve activi teiten. m Van welingelichte zijde vernam P.I. Aneta, dat behalve de zes Nederlanders, ook enige, niet- Nederlanders werden gearres teerd, o.a. enkele personen van Chinese afkomst. Overval op onderneming Tanataa Malabar. Voor de eerste maal heeft een bende een overval gepleegd op de onderneming „Tanara Mala bar", een der grootste thee-onder- nemingen in het Pengalenganse, ten Zuiden van Bandoeng. Mala bar behoort tot de modernste ondernemingen in Indonesië en werd in de afgelopen jaren o.a. bezocht door premier Nehroe van India en de voormalige president van de Philippijnen, Quirino, tel kens in gezelschap van president Soekarno. De bende drong Woensdag nacht door tot het fabrieksem- placement, plunderde de rond de fabriek gelegen woningen van Nederlandse en Indonesische em ployes en deed vervolgens ver geefse pogingen om de brandkast te openen. Van de zijde van het Algemeen Landbouw-syndicaat vernam P.I. Aneta, dat men in de hoogvlakte van Penga'er gan, waar de ondernemingen zich aan een rijgen, steeds meer overlast begint te ondervinden van acti viteiten van benden. De AmeriKaiien manen 6C. brufk van Tsjiank Kai Sjek en de lisatieplannen uit te voeren. De ziinen om ,ons land met oorlog .strijd om de verdediging van de te bedreigen" aldus Tsjoe. vrede, welke China tezamen met De Chinese premier zeide dit de andere volken der wereld op een plechtigheid naar aanlei ding van 'het vijfjarig bestaan van de Chinese volksrepubliek. voerde, zou zeker met de over winning bekroond worden Inmiddels is gemeld, dat Mao Vandaag vijf jaar geleden werd Tse Toeng, het Chinese staats- de volksrepubliek gesticht. j hoofd, de Sowjet-missie onder Voor de opbouw van commu- leiding van Chroestsjef, heeft nistisch-China is volgens Tsjoe begroet, een vreedzame internationale omgeving vereist. „Wij geloven vast dat landen met verschillen de maatschappelijke stelsels vreedzaam naast elkaar kunnen bestaan en dat alle internationa le geschillen geregeld kunnen worden door het vreedzame mid del van onderhandelingen". „Het Chinese volk zal stellig Taiwan bevrijden en de eenma king van het gehele land grondig tot een einde brengen", zo be toogde Tsjoe. De betrekkingen tussen de landen dienen gebaseerd te zijn op de volgende vijf grondbeginse len: „wederzijdse eerbied voor souvereiniteit en territoriale on schendbaarheid; non-agressie; niet-inmenging in elkanders bin nenlandse aangelegenheden; ge- lijkgerechtigheid en wederzijds voordeel en het vreedzaam-naast- elkaar-bestaan. Er is een arrestatiebevel uitge vaardigd tegen André Baranes, een belangrijke getuige bij het onderzoek naar het uitlekken weest, die niet wilden geloven, dat zij de gemaal van een Konin gin hebben gezien of gesproken". „Hij mag dan geen Prins van het oude Huis van Oranje zijn, maar voor de duizenden, die op straat een korte blik op hem konden werpen, en de honderden, die de Prins zonder zich te haasten opvaTbijzoWrhèrien over geheime recepties te woord stonch ïs^hij bi-eenkomsten van de Franse defensieraad, omdat hij geen ge hoor heeft gegeven aan een op roep van de rechter van instruc tie, De Resseguier, om gisteroch tend getuigenis te komen afleg- gen' Hoofdinspecteur Jean Dides, voormalig hoofd van de anti communistische afdeling der Pa- rijse politie, had de veiligheids- in wezen een man van het volk De „Daily News" plaatste een tekening, waarop de Prins staat afgebeeld, gezeten in een gevleu gelde klomp, die naar Durban vliegt. Hierboven als Kop „De Vliegende Hollander". Leden van het gevolg van de Prins hebben de begroeting te Durban „verbazingwekkend" ge noemd. Donderdag hebben 1.500 arbei ders van de „Koninklijke" groep van Londense dokken op een massavergadering besloten on middellijk in staking te gaan ter ondersteuning van het ge schil van twee honderd haven arbeiders, die een* boycot van 2 dagen hebben ingesteld tegen het 11.281 ton metende schip Hapa- rangi. Deze dokwerkers, die voor stukloon werken, staakten het lossen van de lading vlees uit Nieuw-Zeeland, omdat van hen verlangd werd de lading te sor teren en dit sorteer-werk het los sen zou vertragen, waardoor hun verdiensten minder zouden zijn. vam avo.»»... In de „Koninklijke" groep van „Bescheidenheid, voorzichtig- dokken werken 7.000 arbeiders- Men verwacht, dat velen van hen zich zullen aansluiten bij de 1.500 arbeiders die reeds tot staking besloten. Het laden en lossen langs de Thames wordt hierdoor ernstig bedreigd, aangezien de actie wel licht door andere dokken zal worden overgenomen. In de reparatiedokken te Lon den wordt nu reeds voor de tien de dag gestaakt door ruim 8.000 arbeiders, waardoor het repara- tiewerk op bijna honderd schepen in 22 dokken in het gedrang komt. De leden van 39 bonden in het verbond van scheepsbouw- en mecaniciëns-unies zijn bij de staking betrokken. De leiders van de staking heb ben Donderdag brieven verzon den aan vijfhonderd hofmeesters in fabrieken en werkplaatsen in geheel Engeland waarin het ge schil wordt toegelicht en om fi nanciële steun wordt gevraagd. Men trachtte ook de staking „of ficieel" erkend te krijgen. Verscheidene andere bonden, geven aan hun leden, die niet zelf staken, doch door de staking werkloos zijn gemaakt, financiële hulp. De staking begon, toen vijf electriciëns werden ontslagen in strijd, naar de stakers zeggen, met een oude overeenkomst, dat bij een teveel aan arbeiders de laatst aangenomen werkkracht het eerst moet gaan. dienst meegedeeld, dat Baranes zijn voornaamste tipgever in de communistische partij was. Bar nes, die verleden week door het pro-communistisch blad „Libe ration" werd ontslagen wegens „politie-activiteit", verdween 10 dagen geleden. In kringen van het Parijse mi litaire gerechtshof is men van mening dat de gezochte Andie Baranos de enige is. die kan aan duiden wie degene is geweest, doorwien bijzonderheden bekend zijn geworden van de jongste vergaderingen van de nans, verdedigingsraad, ondanks de verscherpte beveiligingsmaatre gelen. Roger Wijbot, hoofd van de Franse spionnage-afweerdienst, heeft Woensdag j.l- verklaard van mening te zijn dat Baranos Dides' voornaamste berichtge ver in de Franse communistische partij was. Hijzelf dacht dat Ba ranos (een oud-journalist) „een De 37-jarige Hoessein Fatemi, minister van Buitenlandse Zaken in de afgezette Perzische rege ring van Mossadek, heeft Donder dag geprotesteerd tegen een be sluit van de rechtbank om hem in zijn bed naar de rechtzaal te brengen. Fatemi die terechtstaat op be schuldiging van verraad, had Donderdag gezegd, dat hij niet bij de hervatting van de tereeht- geheime agent is van de com munistische partij, die er in is geslaagd Dides om de tuin te leiden". Mevrouw Baranes legde Don derdag vrijwillig een verklaring ae nervaiung van uc icicvm- af voor de magistraat van onder-|zitting aanwezig kon zijn. De zoek. Men neemt aan, dat zij i president van de rechtbank, bri- heeft gezegd geen idee te hebben gacje-generaal Ghotbi, las daar- waar haar echtgenoot zich be- op vier attesten van legerdokters vindt. voor, volgens welke Fatemi ge zond was. Fatemi zou lijden aan oude wonden. Hij werd in 1952 getrof fen door een schot van een gods dienstige geestdrijver en in medegedeeld door het K-N.ivU. ^aart" van dit jaar hij zijn arres te de Bilt, geldig van Vnjdagoch- tnfip dnor de menigte in de rui t-end tot Vrijdagavond. MINDER KOUD. Veel bewolking me af en toe wat regen of motregen. Krachti ge tot matige wind tussen ZW en W. Minder koud. VRIJDAG 1 OCTOBER. v.m. Breskens 3.59 Donderdag heeft de permanen- jWalsoorden beslissing geveld, dat Ae staking i ZON- en MAANSTANDEN van vijfhonderd arbeiders van de Philipsfabrieken te Kopenhagen onwettig is en dat het werk on middellijk moet worden hervat. Op 8 October zal de definitieve uitspraak vallen. ZON MAAN onder 19.34 iYlual l YCJ.11 un JUW1 •-"JJ tatie door de menigte in de rug gestoken. Volgens het blad van de Ame rikaanse hoge commissie „Neue Zeitung" heeft Oost-Duitsland aan zijn Oost-Europese bondge noten verzocht hulp te verstrek ken in verband met een drei gend voedseltekort, i De Oostduitse regering zou in weekeinde aardappelen en vlees hebben gevraagd, die zij onmiddellijk nodig zou hebben, omdat er onvoldoende voorraden voor de wintermaanden zijn. Tezelfdertijd worden Oostduit se onderhandelingen met Zweden over de invoer van een grote (hoeveelheid vlees, die reeds aan n.m. 4.11 4.46 5.26 5.36 het 20.14'de gang waren, voortgezet.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1