DDD Binnenlands nieuws Wat brengt de Radio? Agendacommissie beveelt behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea aan Van Kleffens voor de V.N.-radio De „bevrijding Formosa van Canadeese geleerde over geleide projectielen WRIGLEY EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN uitslag TWEEDE BLAD Vrijdag 24 September 1954 9e Jeargeng No. 3261 DE VERENIGDE NATIES Tsjoe en Lai over. Opstand in Amerikaanse gevangenis Boodschap vanEisenhower ter gelegenheid van de gebeesdag voor de vrede Communistische anti- Duitse betoging in Napal Bemanningslid van de ,,Batory" vraagt asyl Sneltrein in Californië ontspoord 't Loopt gesmeerd Koopvaarder vermist Gordel van luchtbasis rondom Australië Staking bij Franse radio en televisie geëindigd De goudroof in Londen Noors schip op de rotsen Volksstemming in Guatemala VRIJE ZEEUW De agendacommissie van de al gemene vergadering heeft aanbe volen het Nederlands-Indonesi- sahe geschil over Westelijk Nieuw-Guinea op de agenda van de algemene vergadering te plaat sen. Het besluit werd genomen met zeven tegen drie stemmen bij vijf onthoudingen. Nederland, China, Columbia, IJsland en de Verenigde Staten onthielden zioh; Frankrijk, Groot- Brittannië en Australië stemden tegen en Birma, Cuba, Tsjecho- Slowakije, Ecuador, Syrië, Thai land en de Sowjet-Ünie stemden voor. De Indonesiër Tjondronegoro heeft een uiteenzetting gegeven van de eisen van zijn land ten aanzien van Nieuw-Guinea. Hij beschuldigde Nederland van schending van de Ronde-tafel overeenkomst, daar Nederland geweigerd had de onderhandelin gen met Indonesië over dit ge bied voort te zetten. Dit pro bleem, aldus Tjondronegoro, is een belemmering voor de ver betering van de betrekkingen tusssen Indonesië en Nederland en doet de spanning in Zuid- Oost-Azië toenemen. De Nederlandse afgevaardigde, de heer D. J. von Balluseck, heeft verklaard, dat, daar de souverei- niteit over Westelijk Nieuw-Gui nea niet aan Indonesië is over gedragen, zij in Nederlandse han den blijft. Noch nieuwe onder handelingen, noch tussenkomst van de zijde van de Verenigde Naties kunnen hierin verande ring brengen. Hij zeide, dat de Nederlandse regering zich al haar rechten krachtens het handvest voorbe houdt. Een debat zou volgens de heer Von Balluseck geen nut heb ben. Het is waar, zo zeide de Neder landse afgevaardigde, dat de al gemene vergadering ruime be voegdheden voor bespreking van kwesties heeft. „Maar dit be tekent niet, dat zij de plicht heeft elke eis te bespreken, hoe slecht gefundeerd ook, die een regering een andere stelt." Volgens de heer Von Balluseck kan het niet de taak van de al gemene vergadering zijn om on rust en spanning te scheppen door het bespreken van proble men, die op geen enkele wijze de vrede en veiligheid in de we reld verstoren en die louter ge baseerd zijn op een „eigenmach tige en eenzijdige uitleg door een speciale regering van haar zoge naamde belangen of rechten." Men dient, aldus de heer Von Balluseck, een behoorlijk gebruik van de Verenigdê Naties te ma ken en haar „niet te laten ont aarden in een werktuig voor agi tatie en onverantwoordelijke ac tie, meer bedoeld om gevaarlijke emoties aan te wakkeren dan bij te dragen tot de vrede en ver standhouding tussen de volke ren." De algemene vergadering is niet de plaats voor de behande ling van de kwestie, daar het In donesische probleem als geheel nog op de agenda van de Vei ligheidsraad staat, aldus de heer Von Balluseck. De Australische afgevaardigde, sir Douglas Copland, heeft ver klaard, dat zijn land de kwestie benadert met een zeer vriend schappelijke houding jegens In donesië en ook met kennis van Nieuw-Guinea. „Wij hebben een grote verantwoordelijkheid in Nieuw-Guinea", aldus Copland. Vervolgens zeide hij: „Wij we ten niets van een beweging in Westelijk Nieuw-Guinea, die be schouwd kan worden als een oor zaak van het verstoren Van de vrede in een gebied, dat zeer dicht bij ons ligt". Een dergelijk probleem bestaat in feite niet. „Ook kunnen wij met onze ken nis van het gebied niet zien, dat het volk van Nieuw-Guinea nauwe verwantschap heeft met de volkeren van Indonesië". „Wij geloven vast, dat het in strijd met de waardigheid en de doelen van het handvest is om deze kwestie voor de Verenigde Naties te' brengen", aldus Cop land. De Birmaan Barington heeft verklaard, dat het gevaar van de vrede voortvloeit uit de spanning tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea. Dit is vol gens zijn afvaardiging voldoende om de kwestie te bespreken. De aanbeveling gaat nu naar de voltallige vergadering ter goedkeuring. m Krabben en peuteren lX|1-u j-1. maakt de kwaal 'steeds *-* -S-VA erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. (ENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSE»* ZEEP Tsjoe en Lai, de Chinese eer- se minister, heeft Donderdag voor het nieuwe nationale volks congres rvan China verklaard, dat de „bevrijding" van Formo sa, het nationalistische ibolwerk, volkomen een binnenlandse aangelegenheid fvan China is, die op geen enkele manier door de V. S. kon worden gesabo teerd. In de staatsgevangenis van Missouri te Jefferson City is Woensdagavond opstand uitge broken. Enkele gebouwen zijn in brand gestoken. Voor zover be kend, zijn twee bewakers en drie gevangenen gedood en zijn er 23 gewonden. De aanleiding van de opstand is niet bekend. De meeste van de 3285 gevangenen doen niet mee. De toestand is nog onoverzichte lijk. De gevangenisdirectie heeft assistentie van de nationale gar de gevraagd. Ongeveer 80 gevangenen waren uit de afdeling voor eenzame op sluiting gebroken en hadden an dere gevangenen bevrijd. Naar schatting waren ongeveer 300 gevangenen bij de gevechten met de bewakers betrokken. Ook territoriale troepen zijn Donderdagmorgen naar de ge vangenis gezonden. Volgens de laatste berichten schijnt de opstand Donderdag morgen bedwongen te zijn. Slechts een kleine groep gevan genen zou nog in één der gebou wen van de gevangenis verzet bieden. De moteriële schade is aanzienlijk. Acht gebouwen zijn door het vuur zwaar beschadigd. De voordureinde Amerikaan se „bezetting" van Formosa was ondullbaar en zijn „slavernij" zou niet toegestaan worden. Volgens radio-Peking zeide Tsjoe, dat iedere dag, dat For mosa niet bevrijd is, de vrede in het Verre Oosten niet verze kerd kan worden. Hij noemde elke poging om Formosa onder beheer van de V. N. of enitg an der orgaan te stellen „volkomen onaanvaardbaar". De Chinese premier drong aan op een nieuwe conferentie zoals die van Genève om op nieuw te trachten de kwestie Korea tot een oplossing te bren gen. Op de conferentie van Genève, die een wapenstilstand in Tndo-China bracht, hadden de .vredelievende landen" de Amerikaanse belemmeringen overwonnen. De activiteit in het Verre Oosten van de nationalistische leider Tsjian Kai-Sjek en van de Verenigde Staten bewees, dat zij „vijand nummr één" van de gehele wereld waren. De Ameri kaanse zevende vloot poogde nog steeds de Chinese vastbe slotenheid om Formosa te be vrijden te dwarsbomen. Ter gelegenheid van de natio nale gebedsdag voor de vrede, welke onlangs door het Ameri kaanse congres werd vastge steld, heeft president Eisenho wer via de zenders van „de stem van Amerika" een boodschap tot de gehele wereld gericht. Hierin zegt de president om. „Evenals alle religieuze mensen weten wij, Amerikanen, dat de ware remedie tegen de gevaar lijke spanningen, die maar al te vaak tot oorlog leiden, niet in het bezit van kanonnen of bom men ligt, maar in de geest van de mensen. Het is onze diepe overtuig, dat het geloof de grootste kracht van de mens is". Eisenhower zeide vurig te ho pen, dat overal ter wereld de mensen, en speciaal „de talrijke millioenen, die verstoken zijn van ieder contact met de volke ren van de vrije wereld", hun gebeden voegen bij die van het Amerikaanse volk. De voormalige minister van Buitenlandse Zaken mr E.' N. van Kleffens, die Dinsdag is ge kozen tot voorzitter van de ne gende algemene vergadering der Ver. Naties, heeft Woensdag tijdens een vraaggesprek voor de radio der Ver. Naties ver klaard, dat de persoonlijke banden, die tijdens de zitting bassen de afgevaardigden wor den gelegd, „het zout van de al gemene vergadering" zijn. Desgevraagd zei hij, dat het vraagstuk van de ontwapening, dat reeds jaren op de V. N.- agenda prijkt, hem paradoxaal voorkomt: Eenerzij ds bewape nen de leden van het Atlantisch pact zich om op voet van gelijk heid te komen met de landen van achter het „ijzeren gordijn"; anderzijds wordt in de Ver. Na ties gepraat over ontwapening. Hij meende, dat als de oostelijke landen ontwapening wensten, de westelijken tot een bespre king van de kwestie bereid zou den zijn. Gevraagd naar zijn mening over het voorstel van Eisenho wer voor een internationale atoombank verklaarde Van Kleffens, dat men hierbij een ivoorbeeld kon nemen aan de Benelux. De drie landen van de Benelux hebben met hun unie niet gewacht tot Europa het zelfde deed. Zo dient men bij het instellen van een atoom bank niet te wachten op de an deren, doch zelf te beginnen, Dr Gordon Shrun, één van de bekendste Canadese deskundi gen op het gebied van raketten, heeft op het jaarlijkse congres van de internationale „North West Aviation Council" de op vatting verkondigd, dat binnen vijf jaar straalbommenwerpers en -jagers uit de tijd zullen zijn en vervangen zuilen worden door geleide projectielen, die de afstanden tussen de continen ten kunnen overbruggen. Naar de mening van dr Shrun zal men een geleid projectiel kunnen construeren, dat 4.500 tot 6.000 km per uur kan afleg gen en dat een waterstofbom op een afstand van minder dan honderd meter van haar doel kan laten vallen. Spreker voeg de hieraan toe, dat men zelfs in theorie niet weet, hoe een dergelijk projectiel kan worden onderschept. De bewoners /van bedreigde steden zouden slechts enkele minuten de gelegenheid hebben een goed heenkomen te zoeken. Dr Shrun, die aan het hoofd staat van de raad van weten schappelijk onderzoek van Brits Columbia, verklaarde voorts, dat Rusland ten aanzien van de vervaardiging van raketten en straalbammenwerpers zelfs de V. S. verre vooruit is. Zo be schikte de Sowj et-Unie reeds over een straalbommenwerper van dezelfde grootte en kwali teit als de nieuwste Boeing B-52. Bovendien zouden de Russen een straalmotor hebben ver vaardigd, die twee maal zo krachtig is als de beste, waar over het Westen beschikt. Communistische betogers heb ben de terugtrekking geëist van de Indische militaire missie uit Nepal en opheffing van Indische controleposten aan de grens met Tibet. 400 betogers te Katmandoe trokken in optocht door de stra ten met spandoeken. Zij uitten anti-Indische leuzen. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. Hoewel de communistische partij officieel verboden is in Nepal, treedt zij in de hoofdstad openlijk op. Een onder-hofmeester van het Poolse passagiersschip „Batory", heeft zich gisterenmorgen bij 'n Londens politiebureau aange diend en teke nn en gegeven, dat hij asyl wenst. De „Batory" ligt op het ogen blik te Sunderland in Noord- Engeland. Sinds de eerste reis van het schip in 1947 zijn reeds ettelijke leden van de bemanning in Britse havens gedrost en heb ben om asyl verzocht. Ook te Kopenhagen is hetzelfde ge beurd. DADER VAN MOORD BEKENT. Gistermiddag heeft de 38-jarige monteur Van de B. uit Fijnaart bekend de 51-jarige gehuwde lom penkoopvrouw H. van Elburg uit Deventer te hebben vermoord. Van de B. is, zoals bekend, Maan dag te Didam aangehouden op aanwijzing van de recherche uit Deventer. Hij was met de vrouw achter een garage aan de Zutphenselaan in Deventer gegaan en had haar daar geworgd. Het lijk werd ge heel ontkleed gevonden door jon gelui,- die ter plaatse wandelden. De dader zal Vrijdag worden overgegeven aan de justitie te Zutphen. vrouw jarenlang heeft achter volgd en wiens ware karakter deze verdachte wel niet door grond zal hebben. De eis luidde dan ook vrijspraak. De verdediger mr. J. Wester man sloot zich hierbij aan. in de hoop, dat die anderen dan dit voorbeeld zouden volgen. Twee grote Newyorkse bladen, de „New York Times" en de „New York Herald Tribune", wijdden Donderdag woorden van lof aan mr. E. N. van Kleffens, die voorzitter van de algemene vergadering der V. N. geworden is. De luxe sneltrein „Santaafe Chief" is Woensdag nabij Stock ton in Californië ontspoord. Een vijftiental personen zijn ge wond. Er zijn geen doden te betreuren. Elf van de dertien rijtuigen liepen uit de rails, er bevonden zich 191 passagiers in de trein, die op weg was naar Chicago. De telefoonlijnen werden door de ontspoorde rijtuigen ver nield. BE VERGIFTIGINGSPOGING TE BOLSWARD. In het begin van dit jaar werd de ex-koster van de Geref.kerk te Bolsward, Willem van der W. veroordeeld tot 12 jaar gevange nisstraf, wegens voortgezette po ging tot vergiftiging van zijn vrouw. Tot zelfs in het Sneker ziekenhuis achtervolgde de man zijn vrouw met zijn moordplan nen. In appèl legde het hof de verdachte dezelfde straf op. Toen verdachte tegenover de politie verklaarde, dat zijn huis houdster de nu 26-jarige Tjipkje S. (heeft geweten van zijn plan nen werd deze vrouw aan een verhoor onderworpen, maar pas Woensdag kwam de zaak in open bare behandeling. Op een desbetreffende vraag van de president mr. H. J. van Maanen zeide de verdachte, dat zij eerst tijdens een autotocht met verdachte had gehoord van zijn plannen en dat zij toen ge antwoord had: „Als je dat doet ben je voor altijd verloren. De officier van justitie mr. H. M. Gelinck zag in verdachte wel morele schuld, maar het wette lijk bewijs achtte hij niet gele verd, omdat als hoofdgetuige is opgetreden de man, die zijn W ,0«deo. mè Volgens aaheepvaartkringen te Valparaiso is het mogelijk, dat het Argentijnse koopvaar dijschip „San Martin", waarvan voor het laatst elf dagen gele den iets vernamen is toen het voor de Chileense kust voer, is gekapseisd nadat de lading tar we door ruwe zee is gaan schui ven. Het 554 ton metende schip werd op 16 September in de Chileense haven San Antonio verwacht. Het schip (heeft een bemanning van 24 koppen. Het zoeken naar het vermiste schip met schepen en vliegtui gen wordt vootgezet. Australië zal binnenkort door middel van een gordel van luchtbasis in staat zijn het om liggende zeegebied tot een af stand van 3.000 mijl te bescher men, zo heeft de Australische minister van Luchtvaart, Town- ley, Dinsdag te Melbourne mee gedeeld. Zo zijn er bases te Pearce (Zuid-West-Australië) en Lear- month (West-AustraliëVoorts beschikt de luchtmacht over een groot landingsterrein op de Cocos-eilanden, 2.100 mijl ten Noord-Westen van Perth Nieu we vliegvelden te Darwin, de Noordelijkste stad in Australië, Port Moresby, in het Zuidooste lijke deel van Nieuw-Guinea, en op het eiland Manus, onge veer 550 mijl ten Noorden van Port Moresby, zullen het zeege bied beschermen, aldus de mi nister. Reeds bestaande lan dingsterreinen aan de oostkust zijn geschikt voor de zwaarste vliegtuigen ter wereld. Een der gelijke basis bij Townsville, in Noord-Oost-Queensland, is vrij wel gereed. door ARVI KIVIMAA. 49.) (Nadruk verboden.) Leo kreeg het wat koud, het was ook een kille najaarsdag. Daar om ging hij bij de zwarte stook plaats zitten, die enige warmte Uitstraalde. Tegen de duistere zoldering lagen hoog opgestapeld de bussels koren, wachtend op de handen der dorsers. Goudachtig glansde het geel der halmen in de opwarrelende stofnevel. Plotseling proefde de jongen een zoute kleverigheid in zijn mond. Toen hij naar omlaag keek, was zijn broekje rood; uit zijn neus langs zijn kin lekte een straaltje bloed. Hij begon erbarmelijk te huilen. Op dat ogenblik kwam juist de jongste knecht er aan met zijn paard en wagen. De voorman stuurde hem direct terug om de vrouw te waarschuwen. Deze vond Leo, zijn kleertjes onder het bloed. Zij tilde hem op, droeg hem in haar armen haastig het huis in, maar intussen werd het bloeden onrustbarend, het stroomde er uit, haar handen en blouse zaten vol. Angst greep haar aan. Het flitste door haar heendit is geen gewone neusbloeding. Als dit niet gestuit wordt, bloedt hij nog dood. Mijn God neemt Gij mijn enigst kind óók weg? Is dót Uw straf, omdat ik beter voor het werk zorgde dan voor hem?... Terwijl zij voortliep, kneep zij zijn neus dicht, menend zo het bloeden te kunnen stelpen. Maar toen werd hij blauw van benauwd heid; hij was niet in staat het in de mond stromende bloed door te slikken. Zij schrok, vrezend, dat hij er in stikken zou, liet de neus los en kokhalzend braak te Leo een massa bloed. Het snelste paard werd inge spannen! Direct de dokter halen! De oude boer hielp intussen Liisa. Hij legde het kind op bed. Hoe eindeloos lang bleef de dok ter uit Toen de dokter kwam, was de bloeding op natuurlijke wijze langzaamaan opgehouden. De jongen lag op de van bloed doortrokken matras. De dokter gaf zijn orders op ge ruststellende toon. „Was hem eerst wat af maar héél voor zichtig. Ziezo dat is weer gebeurd. Leg hem nu maar in het andere bed." Het was een grote, corpulente man met dichte wenkbrauwen en een kort, fraai snorretje. Dit neusborsteltje viel de jongen het eerst op. Pratend deed hij zijn werk maakte zijn tas open. „We schijnen het al gewonnen te hebben. Zo iets ziet er wel ver schrikkelijk uit, maar de natuur herstelt het vanzelf en staat een bepaald kwantum bloed af. Voor doodbloeden hoef je niet bang te zijn... Ziezo kijk eens aan." Hij controleerde de pols. „Hoe heet je?" „Leo, Heikki, Nestori..." ant woordde het kind, flauwtjes, maar duidelijk. „Ah zo... Nou zeg, jij hebt je moeder en je grootvader en je vader ook laten schrikken! Ja en ik zie je vader helemaal niet." Hij keek rond en zweeg on middellijk, want hij zag aan de vrouw, die geschreid had en aan de oprijzende boer, dat hij onbe wust een tere plek geraakt had. Leo zei: „Mijn vader is in de hemel dat zegt opa." „Zo?" „Hij is verdronken, toen ik nog klein was." De dokter beschouwde aandach tig het liggende kindeen schraal kereltje, lusteloos, vroegwijze ogen, kennelijk alleen opge groeid. Dit was dus het kind, voor wie Nestori Telkavaara er op uit- De staking en technici bij de Franse radio en televisie, die Za terdag is uitgebroken, is Maan dag geëindigd. De betrokken vak bond heeft verklaard, dat men met dit besluit een gunstig „kli maat" wil scheppen voor de aan staande onderhandelingen. De technici eisen hogere lonen. De dedeetüives van Scotland Yard hebben Woensdag naar aanleiding van de goudroof in Londen meer dan dertig huizen in het Noorden en Oosten van de stad grondig doorzocht. Men zoelkt naar de eigenaars van een vilthoed, die in de be stelwagen van de dieven zijn gevonden. Scotland Yard meldt, dat de waarde van het gestolen goud ongeveer 430.000 gulden be draagt. Het 1920 toni metende Noorse stoomschip „Nordstjernen" is Woensdagochtend vroeg ter hoogte van Raftsundet, in N oord-Noorwegen, op een rots gelopen en gezonken. Kort na de stranding sprong een dec ketels. Vissers in naburige dorpen schrokken wakker door de onaf gebroken huilende sirene van het schip en het hulpgeroep der schipbreukelingen. Zij wierpen zich in hun vaartuigen, om hulp te bieden. Een aantal opvaren den was in goede orde in de sloepen gegaan. Anderen waren over boord gesprongen en klampten zich, nadat de „Nord stjernen" was ondergegaan, aan drijfhout vast. De vissers slaagden er in meer dan tweehonderd schip breukelingen te redden. De mees te geredden, hadden zich aan cotsen vastgeklampt, of lagen uitgeput op kleine naburige eilandjes. Verscheidene hunner moesten met een zenuwschok ini het zie kenhuis worden opgenomen. Er zijn twee personen om het leven gekomen. De „Nordstjernen" ligt een 45 vadem (een vadem is circa 1.70 meter) diep. Berging wordt mogelijK geacht. ZATERDAG 25 SEPT. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 7.45 „Even opkrik ken"; 7.50 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven; 11.35 Viool en piano; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara- Varia; 13.20 Orgelsp.; 13.45 Sport- praatje; 14.00 Gram.; 14.25 Twent se uitzending; 14.50 Dansmuziek; 15.15 Voordracht en muz.; 16.15 Kamerorkest; 17.00 Actueel; 17.30 Metropole orkest; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram.; 18.25 Hammondor gel; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Cau serie; 19.40 Idem; 19.55 Idem; gegaan was. Hij had veel over het geval gehoord. Grillig was het leven, vol snijdende contras ten. In hotel Alppilla in Helsinki zat hij aan de lunch toen Nes tori Telkkavaara woest op zijn huisdeur bonkte. Was hij thuis geweest dit kind zou nog een vader hebben. Want beter dan de overspannen man kon hij de si tuatie beoordelen. Hij zou hem niet door zo'n orkaan naar het eiland hebben laten gaan. Zo heeft ieder zijn lot... Arm kind! Het is daarna hierheen gebracht. En daar zit de moeder, zij weent. En die oude boer heeft bittere angsten uitgestaan om het be houd van zijn enig kleinkind. De dokter lichtte het geval toe. „In het linker neusgat is een ader tje gesprongen. Ik geloof niet, dat het nog eens zal opengaan. Zo'n bloeding heeft natuurlijk hüm! enige invloed op de al gemene gezondheidstoestand. Nietwaar? Hij verzwakt er wat van. Maar ehüm! dat spij keren we wel bij met wat ver sterkende middelen. Nietwaar? Hij haalt dat wel op, de boy! Zie zo... Als de koetsier mij thuisge bracht heeft, kan hij op de terug weg meteen de medicijnen in de apotheek afhalen. Ik zal daar zelf even aangaan om te zien, welke preparaten er 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.30 Dansmuziek; 21.00 Cabaret; 21.45 Socialistisch comm.; 22.00 Lichte muz.; 22.25 Hoorsp.; 22.55 Schaak olympiade; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Koorconc.; 7.45 Morgengebed en liturgische kalender; 8.00 Nws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvr.; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Vocaal dubbelkwar- tet; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Gram.; 14.20 Idem; 15.05 Kroniek v. letteren en kunsten; 15.40 Mannenkoor, 16.00 De schoonheid van het Gre goriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Fanfare-ork.17.20 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.IS Journalistiek weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Van het Binnenhof; 18.40 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.li Lichtbaken; 19.30 Avondgebed en lit. kal.; 19.45 Symphonette-ork. 20.15 Gev. progr.; 21.00 Actueel; 21.15 „De gewonen man"; 21.20 Gram.; 22.00 Wie 't weet mag 't zeggen; 22.30 Gram.; 22.45 Klank beeld; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.3i Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-almanak; 14.30 Gram.; 15.00 Gram.; 15.45 Accordeonspel; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeonspel; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Orgelconcert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep-Ommeganck; 21.IS Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver- zoekprogr.; 23.00 Nieuws, 23.OS Dansmuziek; 23.32 Zigeunermur. zijn. wordt Zo De gebruiksaanwijzing op het recept genoteerd. r (Wordt vervolgd.) Op 10 October zal in Guatemala een volksstemming worden ge houden over de vraag of presi- voorradig dent Castillo Armas in functie zal blijven of niet. De regering stelt voor dat de ambtstermijn van de president wordt vastge steld door de grondwetgevende vergadering, die op dezelfde gag zal werden gekezen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5