1 De witte Raaf Het vraagstuk der menselijke verhoudingen. Tentoonstelling „Handenarbeid - Vrijetijdsbesteding" te Terneuzen Prol. RUTTEN over De Britse socialistische partij en de Duitse kwestie. OM TERNEUZEN. AXEL. EEDE. Agenda GOES. HULST. STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. ZOUTE-SPUI. ..Ingrijpend als de afschaf fing der slavernij". „De veranderingen die bezig zijn zich te voltrekken in. de men selijke verhoudingen zijn even ingrijpend als de afschaffing van de slavernij." Zo formuleerde de oud-minister van O. K. en W. prof. dr F. J. Th. Rutten Woens dagmiddag in een voordracht voor het departement Amster dam van de Ned. maatschappij voor Nijverheid en Handel, in Krasnapolsky, de kern van het vraagstuk der „human relations" waarin hij „een positief ideaal ziet voor de gezondmaking van de hartader onzer samenleving". Human relations renderen. Een sterke duurzame invloed op het rendement wordt uitge oefend door de sfeer der verhou dingen in elk bedrijf tussen de werkers onderling en tussen hen - en hun leiding. Dat is aldus prof. Rutten proefondervinde lijk vastgesteld. Millioenen heeft de Amerikaanse industrie besteed aan onderzoekingen op dit ge bied der human relations, en be steedt zij nog omdat de economi sche resultaten klaarblijkelijk die rechtvaardigen. Alom worden „de nieuwe verhoudingen" in da Veren. Staten aanvaard en toege past: „Zij zijn goed in alle op zichten". Wij mogen niet achterblijven. „Waarom blijft in ons land die invoering slechts beperkt tot een hier en daar?" zo vroeg de inleider. Met alle waardering voor de bestaande cursussen, dis cussieconferenties, kaderscho' ling blijft hij van mening dat we er met deeloplossingen niet ko- men. Mede omdat het gevaar be staat dat zulk een stuk vernieu wing geïsoleerd blijft. Het gaat om niets minder dan de introductie van nieuwe ge zagsverhoudingen over de gehe le linie, om veranderingen van diepgewortelde menselijke ver houdingen, om het „hoe het men. selijk bestaan wordt gezien." Wachten we hier af omdat het onderzoek nog niet is afgesloten? Zo ja, dan komen we te laat. De veranderingen zitten in de lucht, niemand houdt ze tegen, ze ko men toch. Funest is de gedachte dat het zo'n vaart niet zal lopen. Pakt de gedachte niet? omdat we ons in de bestaande verhou dingen veilig voelen? Men be denke dat toepassing van „de nieuwe verhoudingen" even noodzakelijk is als de toepassing van nieuwe technische vindin gen. Amerikaanse kolonisatie? Weerhoudt ons de vrees voor „Amerikaanse kolonisatie"? wel: we moeten ons zelf blijven. Doch daarom juist moeten we zelf de veranderingen ter hand nemen. Spr. herhaalde „zij komen toch..." en vervolgde „blijft ge aarzelen, dan gebeurt wat ge vreest". Vraagstuk van sociale gezindheid. Men moet het vraagstuk goed zien. De nieuwe verhoudingen vormen niet slechts een middel voor een economisch doel. Zij zijn een kwestie van sociale ge zindheid. De invoering ervan be. tekent verhoging van- de winst niet alleen doch een samenvallen der materiële en geestelijke be langen van werkgevers en werk nemers. Zelf doen. De voornaamste reden waarom deze nieuwe verhoudingen niet grif worden overgenomen ziet spreker daarin: dat de (Ameri kaanse) human relations niet op zich zelf staan. Zij maken deel uit van het Amerikaanse geheel. Een Amerikaan roept een ober niet als zijn hond. Onze samen leving is gegrond op prestige- verhoudir.gen en op rang en stand. Wij zien in de mens de functie. De Amerikaanse onderlinge verhoudingen worden geken. merkt door de vrije omgang tus sen allerlei slag mensen. De so ciale afstanden zijn er veel klei ner. De Amerikaan ziet Joe of Jim los van zijn beroep, zijn functie. Wie heeft prestige in Amerika? Wie iets maakt en wie veel werk verschaft. Bepaald niet de academicus. Daarom is overplanting van die human relations in onze cul- tuuraarde onmogelijk. Doch daarmee zijn wij van het vraagstuk niet af. Vraagstuk is belangrijk en dringend. Daarvoor is het vraagstuk te belangrijk en te dringend. Belangrijk. Men begint dat reeds in te zien. Gaan wij al niet naar iemand, die door persoonlij ke relaties meer kan bereiken, als we zelf niet geheel slagen? Zien we niet het positieve ide aal in opkomst? Het woord „be drijfsgenoot" ligt reeds op aller lippen; „kameraadschap" is een centraal avontuur. Binding aan grotere of kleinere gemeenschap pen constateren we allerwege. Dit alles dient te worden geleid. Dit maakt het vraagstuk drin gend. Het vele gebruik van het woord „kameraad" bewijst dat we kameraadschap evenzeer mis sen als er behoefte aan hebben. Dringend ook omdat de verande ringen zich „wild" aan het vol trekken zijn. Iedereen lift met iedereen. Hautaine houding en gewichtigdoenerij jegens, laten antichambreren van onderge schikten is zeldzaam geworden. De gezagstoon van de bourgeoisie is volmaakt verleden tijd. Mens doe gewoon! is de slogan van on ze dagen. Een geestelijk verkeer in beide richtingen tussen ouder en kind, onderwijzer en leerling, chef en ondergeschikte neemt toe. Dit wordt bevorderd doordat de intelligentiekloof tussen de standen is verdwenen en het be sef der gelijkwaardigheid van al len als mens gemeengoed is ge worden. Dit betekent geen miskenning van gezag. Scherp blijft men juist toezien of het persoonlijke leven van de gezagsdrager in overeenstemming is met zijn „ge zag". In welhaast alle sectoren vormt het opkomend getij der veranderingen in de menselijke verhoudingen brandende kwes ties. De aanpak is nodig. Heel spe ciaal op het terrein van onderwijs en opvoeding, waar men aldus spr. dat ook begint in te zien. Nodig ook in het bedrijfsleven. Daar zou te laat komen, niet minder, ernstige spanningen kun nen oproepen. J3oe aanpakken? Dat kan nie mand zeggen. Dat zal wel telkens anders moeten naar omstandig heden. De ondervindingen van el ders moeten wij voor ons zelf standig en oorspronkelijk door denken en bruikbaar maken. Het Nederlandse recept is al dus prof. Rutten „het nieuwe aansluiten bij het bestaande". Zaak is voorts: het verspreide streven moet worden gecombi neerd en gecoördineerd... en wel snel. Een centraal geleide re search is noodzakelijk. Die cen trale zal advies en hulp, kortom zal een kompas moeten geven, geen uniforme richtlijnen. Elke industrie b.v. heeft een eigen stijl. De hemel beware ons voor wet telijke regelingen in deze! riep spr. uit. Wel dient de overheid ook hier haar steun te geven. Die centrale moet een domine rend instituut worden in ons land zo besloot prof. Rutten zijn voordracht. De leiders van de Britse socia listische partij hebben besloten andere Europese socialistische partijen te raadplegen, teneinde een gemeenschappelijke politiek t.a.v. Duitslands herbewapening te kunnen ontwerpen. Het bestuur van de partij heeft een desbetreffende resolutie ge publiceerd, die beschouwd wordt als een poging om een nederlaag over de Duitse kwestie op de jaarlijkse partijconferentie, die de volgende week wordt gehou den, af te wenden. iDe resolutie verzoekt de con ferentie, het bestuur op te dra gen, zich met andere Europese socialisten te verstaan over de kwestie hoe West-Duitsland het best kan bijdragen tot de ge meenschappelijke veiligheid. Dit zou kunnen geschieden „op een wijze, die een niéuwe Duitse mi litaire bedreiging zou insluiten". Dinsdag 21 September 1954, de derde Dinsdag in September: Weer is de gouden koets, fraaier glimmend in het schuchtere zon licht dan ooit, uitgereden, weer ging de Nederlandse minister van Financiën met zijn koffertje naar de vergadering van de vol tallige Eerste en Tweede Kamer. Kortom het was weer Prinsjes-en het kleurengewemel van de dag en heel Nederland beleefde die dag als vanouds in een stem ming van nieuwsgierig tege- moetzien, voorzover het de mil- lioenennota betreft en ten op zichte van de troonrede, en ro mantische feestelijkheid, wat het sprookje van de gouden koets bonte uniformen aangaat. H. M. Koningin Juliana tijdens het uitspreken van de troonrede in de Ridderzaal. KLEIN, MAAR FIJN. Deze tentoonstelling werd in aanwezigheid van talrijke geno digd^ geopend door de heer Ho- vin^voorzitter van de plaatse lijke commissie der N. P. V., af deling Terneuzen, die er op wees dat een tentoonstelling van huisvlijt heel wat zinvoller is dan het vrij zinloze kermisvermaak. Als één van de wijzen, waarop de vrije tijd nuttig kan worden besteed, neemt het beoefenen van huisvlijt een vooraanstaande plaats in en het is prettig voor hen, die na vele uren van inge spannen arbeid, vaak met be perkte middelen, dat 't resultaat hiervan door anderen kan wor den bewonderd. Weliswaar leent de expositie zaal, die de padvinders ter be schikking staat, niet bijzonder voor dit doel, maar de organisa toren zijn er in geslaagd haar zo danig in te richten en te versie ren, dat men met genoegen een bezoek aan deze tentoonstelling zal brengen, waartoe de fraaie in zending cactussen van de heer Krol zeker zal bijdragen. In dit verband bracht de heer Hoving dank aan de heer Berk hof, die het geheel zo keurig heeft verzorgd; aan de heer W. de Bruijn, die voor de verlichting zorgde, aan de firma Tazelaar, die een radiotoestel ter beschik king stelde, en natuurlijk aan de talrijke inzenders, die zovele prachtige staaltjes van handen arbeid en huisvlijt inzonden. Ook aan B. en W. werd dank gebracht die voor deze tentoonstelling vrij stelling van belasting verleende. De opbrengst van de tentoon stelling komt ten goede aan de padvinders voor de aankoop van materiaal voor hun oefeningen. Met de wens dat deze expositie aan haar doel zal beantwoorden en velen er een bezoek aan zullen brengen, verklaarde de heer Ho ving haar voor geopend. De tentoonstelling. Gelet op de petieterige exposi tieruimte kunnen we het ons voorstellen, dat het heel wat hoofdbrekens heeft gekost de 115 zeer variërende inzendingen een verantwoord plaatsje te geven. Op voortreffelijke wijze is men hier echter in geslaagd. Het ge heel is zeer artistiek gearran geerd. Ongetwijfeld verdienen de inrichters, die moeite noch zorgen hebben ontzien, hiervoor een dik ke pluim op de hoed. Het is ondoenlijk teveel in dé tails te treden. Zonder een van de inzenders (sters) te kort te willen doen volgen hierna slechts flit sen. Juweeltjes van modelbouw zijn: Mortier-orgel met paard, gebouwd door de heer J. P. Paulusse, Azaleastraat 48. Wij kregen de leutige deuntjes, via 'n ingebouwd luidsprekertje, op de koop toe (de centenbus ontbrak!) Wij vernamen dat dit pronkju weel binnenkort in Londen ten toongesteld zal worden. H.M.S. „Golden Hind", gebouwd door de heer C. A. Verlinde, Scheldekade 36. Er staat een kaartje bij, waarop te lezen staat: „Dit oorlogschip, eerst genaamd „Pelican", was een zeer beroemd schip in de dagen van koningin Elizabeth. Met dit schip zeilde de Engelse admiraal sir Francis Drake de wereld rond. Hij vertrok op 13 December 1577 en keerde, bijna 3 jaar later, op 26 September 1580, weer in Plymouth terug". Locomotieven, gebouwd door de heer A. Ha melink, Boulevard 77 te Roosen daal. Met zijn nieuw model rangeer locomotief, die binnenkort bij de N.S. in dienst komen, verwierf deze inzender op de tentoonstel ling „Gouden Schakels" te Rot terdam een le prijs. Zijn electri- sche locomotief, reeds in dienst bij de N.S., reed 13 dagen lang op de spoorwegfeesten te Roosen daal. Scheepsmodellen. Hierbij trekken verder nog de aandacht het fraaie zeiljacht, ge bouwd door de heer J, Buitink alhier, scheepswerf met kust vaarttanker (v. d. Berkhof), H. M. „Bounty" (1787) in aanbouw moet nog getuigd worden (C. A. Verlinde), Oud-Holl. schip (inz. Cracau), de „Piet Hein" (inz. Standaert), Zuiderzee-tjalk (inz. IJsebaert), mast-volschip (Vercouteren), Engels staten- jacht „Philante" (inz. M. Rie- mens), Holl. sloep en sleepboot M (inz. Muller), „Helena" en „Rijnstroom" (H.S.M.) (inz. W. de Ridder), motorsloep (Paulus se), zeilsloep (De Reus), zeilboot B.M. (Koets), een van kruidna gels (men kan het ruiken ge bouwde prauw (Peeters) en de „Nieuw-Amslerdam" (J. P. Pau lusse). Schilderijen. Hiervan zijn een 20-tal aanwe zig, w.o. zeer verdienstelijke. Soms staat men perplex over de verborgen talenten van mede-in gezetenen. En dan stamelt men enigszins verrast: „Hé, dat is de vishandelaar v. d. Berge" en wat doet „Vercouteren," lezende in het Boek der boeken, het ook voortreffelijk (P. Riemens). Ook de „doeken" van C. de Regt, M. Riemens, M. Dooms, P. J. Meeusen en Tinus van de Wege mogen er zijn, evenals de tekeningen van M. van de Kloos ter en G. Christiaanse. Verder vallen er nog te bewon deren vliegtuigmodellen van F. v. d. Berkhof, D. Overbeke, J. B. Hoving, een kinderscooter (P. Kaijser), een Zaanse molen (C. Paulusse), een kraan (A. J. van de Ree), boekensteunen en thee muts (G. Veerman), smyrna- werk (G. Veerman en Vercoute ren), een poppenhuis (J. Blok), postzegels (F. Hamelink), kip auto (v. d. Berkhof), theemeubel, staande schemerlamp en foto standaard (H. H. Koets), vee auto (J. Cappendijk, Boschkapel- le) 3 kristalontvangers (C. de Haas), raffiawerk (Corry de Vries), knoopwerk (J. Hame link),, krantenbak (W. Helmen- dach Cactussen en vetplanten. Door onze stadgenoot de heer M. Krol zijn een honderdtal cac tussen en vetplanten ingezonden van verrassende schoonheid. Kent U de grijsaardcactus, de „levende steentjes," oï de in Zuid- Afrika inheems zijnde aloë's.? Welnu ze zijn, met zovele andere soorten, op deze tentoonstelling te bewonderen. Al met al een tentoonstelling waard om bezocht te worden. Heropening winkelpand fa D. Dooms. In vijf weken tijds heeft de heer Dooms met zijn medewerkers zijn winkelpand uitgebreid en gemo derniseerd. Dit was mogelijk, doordat de heer Doorns een ach ter de winkel bevindende kamer opofferde. Terwijl destijds de ad- spirant-kopers in de oude winkel iets naar hun gading zochten, werd het werk achter de achter muur (schijnwand) even gestopt, hetgeen thans overbodig is. Ook des avonds offerde de heer Doorns vele vrije uren op om zo vlug mogelijk zijn moderne zaak te kunnen openen. Door deze uit breiding is de winkelruimte 7 m dieper geworden, hetgeen een be langrijke vergroting medebracht. Thans is de fa Dooms in staat om zijn diverse meubelstukken overzichtelijk ten toon te stellen. Op vernuftige wijze werd nog meer ruimte gewonnen door het kantoor onder de trap te maken. Deze trap voert de adspirant-ko- per naar een bovenverdieping waar zich een evengrote ruimte bevindt als op de begane grond. Hoewel deze bovenverdieping thans nog niet geheel is afge werkt, zal daar over niet al te lan ge tijd een fraaie toonzaal de cliëntèle in staat stellen uit com plete ameublementen te kust en te keur haar keuze te doen. Dat aan de verlichting extra zorg is besteed behoeft wel niet vermeld te worden, daar een juis te belichting de tentoongestelde ameublementen ten volle tot hun recht doet komen. De verfraaiing van de winkel panden in de Noordstraat gaat gestadig door. „De Koene Zwemmer". De klucht „De Koene Zwem mer", welke gisteravond voor een uitverkocht Concertgebouw zijn première beleefde, is er één van het goede soort. Een klucht met goedé vondsten, een vleugje pikanterie en dwaze verwikkelin gen. Een klucht in het bijzonder geschikt voor de kermis. Het Terneuzense Dilettanten toneel heeft met de opvoering ervan ook dit jaar weer alle eer ingelegd. Het spel was, zoals wij dat de laatste jaren van hen ge woon zijn, van uitstekend ge halte. De toezoekers hebben dan ook ten volle genoten van de dol Ko mische situaties, welke zich af speelden rondom de figuur van Nico Stolwijk, die vele obstakels op zijn weg vond voor en aleer hij in het huwelijksbootje kon stappen. De Fa. IJsebaertTemmerman had ook nu weer gezorgd voor een schitterende toneelaankle ding. De reprise van het stuk zal hedenavond plaats vinden. Aanbesteding bouwen brug. Gistermiddag had alhier ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van het bouwen van een brug in gewapend beton over de aangelegde rijkswaterleiding te Axel. De uitslag voor de massa was als volgt: Fa. H. v. d. Berg te Maarssen 15.332; Fa. P. de Regt, Terneu zen ƒ14.900; Fa. Gebr. Krieck- haert te Hengstdijk 14,600; Fa iF. Voet te Kloosterz. j 13.600; Fa. G. A. v. d. Straeten te Ter neuzen ƒ12.900; Fa. „Mabuwat" te Dordrecht 11.775. Blikseminslag. Dinsdagavond omstreeks half acht sloeg tijdens een hevig on weer de bliksem in de R.K. kerk alhier, tengevolge waarvan het schakelbord in de pastorie werd vernield en de meterkast in stuk ken werd geslagen. De kabel die naar de klokken in de toren leidt, bleek op meer dan 5 plaatsen te zijn doorge brand en in de pastorie moest de telefoon en de bel het ontgelden HEDEN: TERNEUZEN: Ludor-Theater, 8 uur: „The Jazz Singer". Concertgebouw, 8 uur: „Op voering van „De koene zwem mer". MIDDELBURG: Terrein Coöp. veiling „Walcheren": Fok vee dag. SAS VAN GENT: Olympia- theater, 7.30 uur: Propaganda- avond Ned. Rode Kruis. 103. Hoe Eric het ook bekijkt voor de dwaze toestand waarin hij verkeert kan hij geen uitweg vinden. De duisternis biedt de enige mogelijkheid voor een vlucht maar op het erf rond de to ren wemelt het van krijgers en tegen de tijd, dat zij het zoeken hebben opgegeven, zal het wel dag zijn en is de kans om zich bij zijn mannen te voegen verkeken. Echter, zo lang niemand daar be neden op het idee komt om eens een kijkje op de torentrans te nemen, is de Noorman betrekkelijk veilig en door dit idee gerustgesteld neemt Eric zijn vreemde schuil plaats wat nader in ogenschouw. Zijn vermoeden, dat zich ergens op de trans een toegang tot de ruimte .onder het dak bevindt, wordt bevestigd, als hij even later een handig in het strodak verbor gen luik ontdekt. Zeer verheugd met deze vondst wil hij zijn onderzoek voortzetten, maar op dat moment dringt uit één der kamers beneden hem een gemompel tot hem door en als Eric Morcar's stem herkent, vergeet hij voor een ogenblik zijn ontdekking en luistert aandachtig. Dank zij 's Graven omvangrijk stemgeluid kan Eric Morcar vrij duidelijk horen aankondigen, dat de Prinses naar een verblijfplaats gebracht zal worden waar zij geen last meer zal ondervinden van al leen lopende Noormannen en an der gespuis. Helaas kan Eric niet verstaan, wat de Prinses eensklaps heftig antwoord, maar Graaf Mor car verklaart luidop en klagelijk, dat het allemaal om haar bestwil is en het wel in orde komt als Bryan gevonden is. En wat die idiote Viking betreft, wees gerust, die is inmiddels door mijn krijgers gevonden en zonder verwijl ge dood. Een gesmoorde uitroep van de Prinses is het antwoord. Boven op de toren lacht Eric grimmig. Met deze leugen heeft Morcar misschien de Prinses alle hoop ontnomen, maar zijn eigen onzekerheid kan hij niet wegpra ten. Sommige idiote vikings be schikken over een uitermate taai leven. Welgemoed opent de Noorman het dakluik en voor alle zekerheid het zwaard gereed houdend? stapt hij de duistere ruimte binnen. Hier bevindt zich alles om een eventuele belegering van de toren kracht dadig het hoofd te bieden. Tiental len zware bogen, honderden pijlen, ijzeren ketels voor pek, grote ron de stenen om belegeraars mee te bekogelen, wel Graaf Morcar kan het hier voorzien van de nodige proviand een flinke tijd uithouden. Tastend en schuifelend zet Eric zijn onderzoek voort, doch wat hij heimelijk hoopte te zullen vinden, een vluchttrap, is er niet. Hij is reeds weer op de terug weg, als eensklaps buiten op de omloop een plank kraakt. Snel haast de Noorman zich naar de uitgang en hij is nauwelijks naar buiten getreden, of een krijger ver schijnt op de hoek van de trans. Schielijk wil de Noorman terug duiken in het luik, maar de wapen knecht heeft het hoofd al omge wend. Een moment staart de man star van ongeloof, hem aan. Dan slaakt hij een luide alarmkreet, draait zich om en rent schreeuwend terug naar de trap. terwijl ook de meterkast deerlijk gehavend werd. De bewoners van de Dorps straat kwamen geruime tijd in het donker te zitten en in de Nieuwstraat sloegen in vele wo ningen de stoppen van de elec- trische verlichting door. De heer A. Vingerling overleden. Te Goes is in de ouderdom van 60 jaar overleden de heer A. Vin gerling, hoofdbestuurslid van de Ned. Chr. Landarbeidersbond en bestuurslid van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland. De overledene had voor de A.R.-partij zitting in dé gemeen teraad van Goes en had in enkele classes van de Geref. kerken in Zeeland preekconsent, zodat hij verscheidene malen in kleine ge meenten des Zondags in de pre diking is voorgegaan. Raadsvergadering. De agenda voor de op a.s. Vrij dagavond te houden raadsverga- ring luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Voorstel tot vaststelling der derde en vierde begrotings wijziging der gemeente, betref fende het dienstjaar 1954. 4. Voorstel tot het in hoger beroep gaan tegen de beslissing van Ged. Staten van Zeeland aan gaande aankoop en verhuur van de speeltuin „De Nachtegaal". 5. Voorstel tot aankoop van het recht van zandwinning op de gronden der familie Gersons. 6. Voorstel in verband met de aankoop van gronden van de familie Gersons. 7. Voorstel tot huur van een kelder in het Landshuis ten be hoeve van de watervoorziening van de vrijwillige brandweer. 8. Voorstel tot beschikbaar stelling van gelden ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de R.K. Meisjes school St. Joseph voor gewoon lager onderwijs. 9. Voorstel tot beschikbaar stelling van gelden ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de R.K. Jongens, school St. Willibrordus voor ge woon lager onderwijs. 10. Voorstel tot verlenging van tegemoetkoming in de ver voerskosten voor schoolbezoek. 11. Voorstel in vkerband met de aanstelling van een 2de leer kracht aan de R.K. Jongens school St. Willibrordus voor g-l-o. 12. Voorstel ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 in ver band met de stichting van een nieuwe school. 13. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van de woning, plaatselijk gemerkt Over dam straat 28. 14. Ingekomen stukken. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Daarna besloten zitting. Aanbiddingsdagen. De parochie Stoppeldijk mag terug zien op een zeer geslaagde viering van de jaarlijkse aanbid dingsdagen. De laatste van de drie aanbiddingsdagen viel samen met het feest van de H. Gerul- phus, de patroonheilige van de parochiekerk. Op de avond van deze feestdag werd een plechtig Lof gecelebreerd. Met een pro cessie en het zingen van het „Te Deum" werden de aanbiddings dagen besloten. Opbrengst collecte op Bevrijdingsfeest. De collecte, die alhier op de herdenkingsdag werd gehouden ten bate van de Poolse invaliden en van de behoeftige Poolse kin deren in West-Duitsland, heeft opgebracht ƒ223,41, zijnde kerk- collecte 181,10 en speldjescollec- te 42,31. Vergadering Bond Chr. Plattelandsvrouwen. De Chr. Plattelandsvrouwen- bond hield alhier een goed be zochte vergadering, waarin mej. Draaisma, lerares huishoudelijke voorlichting ten plattelande, een spreekbeurt vervulde. Na de gebruikelijke opening en vaststelling notulen vond een bestuurverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van mevr. M. Hamelink—Dekker, die met algemene stemmen werd herko zen. In de plaats van de secreta resse, mevr. A. ScheeleDekker, die niet herkiesbaar was, werd tot secretaresse gekozen mevr. M. J. van HoeveDekker. Hierna hield mej. Draaisma 'n causerie over „Onze voeding". Met volle aandacht werd deze hoogst interessante lezing ge volgd, zodat het voor de aanwe zigen een leerzame middag werd. Na de pauze toonde mej. Draai sma daadwerkelijk op welke wij ze een heerlijke koude schotel samengesteld kan worden en het spreekt vanzelf dat de dames ini staat werden gesteld de toeberei de schotel te proeven en te keu ren. Dat deze mooi opgemaakte schotel in de smaak viel, behoeft, gezien de deskundigheid van mej. Draaisma, niet vermeld te worden.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2