Uit de Provincie RADIO? Binnenlands Nieuws Sportnieuws De witte Raaf VOETBAL BOKSEN SCHAKEN B. GEMEENTE TERNEUZEN terneuzen. Wat brengt de MARKTBERICHTEN AXEL. BIERVLIET. BRESKENS. MIDDELBURG. ZUIDZANDE. ROLLINS" OVER DE GRENS GEZET. VLISSINGEN. SLUIS. SLUISKIL. „Prins Willem I" in de vaart. Met ingang van Maandagmid dag is op de lijn Terneuzen—Hoe- dekenskerke het motorschip „Prins Willem I" ingelegd ter wijl de „Koningin Emma uit de dienst werd genomen voor de ge bruikelijke schoonmaakbeurt De verbinding is hierdoor dus wel enigszins verbeterd, ook wat betreft het vervoer van auto s en rijwielen. Concert Paolo Soprani Woensdagavond geeft de accor deonclub „Paolo Soprani onder leiding van de directeur Jasper Anthonisse, om 8 uur een concert op de markt. Het volgende programma zal worden uitgevoerd. 1. Clubmars 2. Ea Frisonette E. Eekhout Joh. B. Kok J. B. Kok maar werden verloot. De le beker was voor P. Lyp- pens, de 2e voor A. de Paauw uit Hoofdplaat en de cassette thee lepels voor het grootst aantal punten ging, na herkamping tus sen T. Tas, P. Temmerman te Hoofdplaat en A. de Paauw, haar P Temmerman te Hoofdplaat. Bedrijfsongeval. De aannemer P. F. alhier had het ongeluk met zijn vingers in aanraking te komen met een in werking zijnde cirkelzaag. Van een vinger werd de top afgesneden. Dokter Hage ver voerde het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sluiskil, waar de vinger gedeeltelijk werd geampu teerd. 3 Balalaika-souvenir J. r>. xvok 4 Wien bleibt Wien Schrammel 5 La festa splendora J. B. Kok 6 Vineta klokken Theimer 7 Rood, wit, blauw en oranje Blokker Bazar was grandioos succes. De j.l. Vrijdag, en Zaterdagna middag alhier gehouden bazar I ten bate van het „Groene Kruis heeft aan de gestelde verwachtin gen volkomen beantwoord. Bruto ontvangen werd (met in begrip van voordien ontvangen geldelijke bijdragen) een bedrag van circa 4200 a 4300, naar ons van bestuurszijde is medegedeeld. Reeds thans mag worden aan genomen dat de netto opbrengst zeker de 3500 zal overtreffen. Als een staaltje hoe druk het in de ,,sper"-uren was, diene, dat 1.1. Zaterdagavond van 7 tot 10 uur alleen reeds 1000 entreebil jetten werden verkocht. Er mag derhalve van deze jubi. leum-bazar geconcludeerd wor den, dat zij een prachtig succes heeft opgeleverd voor het „Groe ne Kruis", dat bij vernieuwing in de harten der Axelaars zulk een brede plaats bleek in te nemen. Klokslag 10 uur was de hele voor raad van geschonken goederen opgeruimd. J ubileumschieting. Aan de jubileumschieting wel ke de handboogmij „Prins Hen drik" ter gelegenheid van het 70- jarig schuttersjubileum van de 88-jarige Frans Mollet in café Oubrie hield namen 59 schutters deel. Vóór de aanvang der schieting feliciteerde de voorzitter van „Prins Hendrik", de heer C. Ca- lon, de jubilaris van harte met dit zeldzame jubileum, terwijl de heer J. Mollet uit Sas van Gent zijn felicitatie vergezeld deed gaan van een doos sigaren. Na mens het gemeentebestuur sprak wethouder A. Dijk de jubilaris toe en overhandigde hem even eens een doos sigaren aan. De hoogvogel werd geschoten door Maurice Cortvriendt; le zij vogel Eug. Anker te IJzendijke; de 2e zijvogel en beide kallen werden geen prooi der pijlen, Aanvoer vismijn. In de week van 5 tot en met 11 September 1954 werd aan de vis mijn aangevoerd: 6340 kg exportgarnalen 85— 241 ct; 150 kg binnenland garna- len 91—153 ct; 1152 kg bot 16— 20 ct; 1006 kg schar 32—74 ct; 2251 kg schol 3054 ct; 1251 kg tong 146—242 ct; 18 kg tarbot 145—201 ct; 16 kg rog 50—51 ct; 6 kg kabeljauw 49 ct. WOENSDAG 15 SEPT. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 7.45 Even opkrikken; 7.50 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Instr. kwint.; 13.00 Nieuws; 13.18 Dansmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 Medische kroniek; 14.10 Gram.; 15.15 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Gram.; 17.34 Gi taarspel; 17.49 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nieuws; 18.20 Actueel en gram.; 18.30 Gram.; 19.15 Cau serie; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek comm.; 28.15 Metropole ork.; 20.45 Klank beeld; 21.15 Gram.; 21.35 Hoor spel; 22.10 Radio Philh. orkest. 22.55 Schaakolympiade; 23.00 Nws; 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.20 Orgelsp.; 23.40 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Ge wijde muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.15 Idem 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram. 12.00 Zang en piano; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram 12.59 Klokgelui; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad; 13.20 Promenade orkest; 14.00 Gram.; 15.30 Idem 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram 17.30 Orgelspel; 18.00 Pianoreci tal; 18.30 Spectrum v. h. Christe lijk organisatie- en verenigings leven; 18.45 Geestelijke liederen; 19.00 Nieuws; 19.10 Boekbespr.; 19.25 Gram*; 19.30 Buitenl. over zicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radio krant; 20.20 Radio Philh. orkest; 21.15 „Fantasie"; 21.35 Pianosp.; 21.50 Gram.; 22.00 Hollandia roept Holland; 22.15 Strijkkwart.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15—15.30 Gram.; 16.05 Omroeporkest; 17.00 Nws; 17.10 Solistenconcert; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Voordracht met muz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.30 Omroeporkest; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws. Monument op Joodse begraaf plaats. Op Zondag 19 September zal op de Joodse begraafplaats alhier 'n monument worden onthuld ter nagedachtenis aan de gedurende de tweede wereldoorlog omgeko men leden van de Joodse gemeen schap in Zeeland. De onthulling wordt verricht door opperrabijn A. Schuster van het synagogale ressort Noord Brabant. De plech tigheid gaat uit van de Neder landse Israëlitische hoofd syna- gog te Middelburg. Het monument bestaat uit een ongeveer drie en een halve meter hoge zuil, bekroond met de Da vidsster. De zuil wordt aan beide zijden geflankeerd door een muur. Op deze beide muren zijn de namen gebeiteld van ongeveer honderd slachtoffers uit Zeeland van de vervolging door de Duit sers. De meesten van hen waren uit Middelburg afkomstig. Het gehele monument heeft een breedte van ongeveer 15 meter en werd ontworpen en uitgevoerd door de Amsterdamse beeldhou wer M. Koster. „Miniatuur Walcheren" sluit 30 Septembef. „Miniatuur Walcheren", de gro- te maquette van het eiland Wal cheren te Middelburg, die op 25 Juli j.l. door Koningin Juliana werd geopend, zal Donderdag 30 September worden gesloten. Naar men hoopt: niet voor goed. Want het streven van de organi satoren, de stichting „Nieuw Wal cheren" is er op gericht ook de volgende jaren deze maquette weer voor het publiek toeganke lijk te stellen. Verwacht wordt dat de hieromtrent bestaande plannen verwezenlijkt zullen wor den. Op de sluitingsavond van het miniatuur zal de 70 man sterke rijkspolitie muziekkapel optreden onder leiding van kapelmeester Timmer. In de muziekkiosk, die aan het miniatuur is verbonden zal deze kapel een gala-concert uitvoeren, waarna tezamen met de drumband taptoe wordt gehou den. Het bezoekcijfer van „Minia tuur Walcheren" blijft stijgen. Werd op 5 Augustus de honderd duizendste bezoeker genoteerd, in de loop van deze week verwacht men nog de tweehonderdduizend ste. bijgedragen om het feest onver getelijk te maken. Het feest werd Zaterdag j.l. ingezet met een plechtig H. Lof. De R.K. Fanfare was de eerste die de feesteling, zij het dan met enkele pittige marsen, kwam gelukwensen, waarbij de voorzitter, de heer Hallegraef, de jubilaris een klei ne attentie als herinnering aan bood. Zondagmorgen werd het feest ingezet met een Plechtige H. Mis met assistentie. Voorafgegaan door edelknaapjes werd de jubi laris met zijn moeder en verdere familie naar de kerk geleid. De Feestcantate die het R.K. kerk koor voor deze gelegenheid had ingestudeerd werd na afloop van de plechtigheden op perfecte wij ze uitgevoerd. In het parochiehuis werd een receptie gehouden. Ruim ander half uur met dezelfde regelmaat bleef de drukte aanhouden. Hon derden parochianen en belang stellenden uit omgeving gaven acte de présence. Des avonds werd in het parochiehuis een feestavond gegeven. Speciaal op verzoek van de jubilaris had de R.K. toneelvereniging „Sempre Avanti" ingestudeerd de tragedie. comedie in 4 bedrijven van W. Schürman „De Violiers". Alvorens tot het toneel over te gaan werd de jubilaris, familie en genodigden door de Z.E. Pater Gardiaan verwelkomd. Door een twaalftal edelknaaapjes werd het feestgeschenk van de parochie aangeboden. Met een toepasse lijk woordje werd een enveloppe met inhoud overhandigd. De in houd was echter zó groot dat het zowel voor de jubilaris als voor de aanwezigen een verrassing was. De jubilaris bracht dank voor het feestgeschenk. Een der gelijk feest kan enkel maar in Sluiskil worden gevierd, omdat hier een hechte band bestaat tus sen parochianen en paters. Met voldoening zag hij terug op de receptie, waar zovelen blijk van belangstelling hadden gegeven Zijn liefde voor het toneel en voor zijn patronaat hadden hem doen besluiten om het feestge schenk te besteden voor een bete re toneelaccomodatie, omdat door toneel, en bonte avonden de band tussen paters en parochia nen nog wordt verstevigd. Het feest werd besloten met de opvoering van bovengenoemd to neelspel, waarna de jubilaris spe ciaal Sempre Avanti dank bracht voor de wijze en toewijding waar mede het stuk werd gespeeld. Jacob van Dienst, Cornelis Baaij, Jac. Baaij, Paul Metz, Theo de Wispelaere, Gerard Bogaard en Peter Leenhouers, allen te Sluis. Ie Zwemvaardigheidsdiploma. Francina M. de Smit te Sluis. Wedstrijd voor nieuwelingen. Ter gelegenheid van de jaar lijkse kermis, die zich dit keer door het ontbreken van enige kermisvermakelijkheid in de vorm van draaimolens of anders zins alleen kenmerkte door wat extra drukte op straat en dansen in de café's, werd j.l. Zaterdag al hier de 2e ronde voor nieuwelin gen verreden. Van de ruim 40 in geschreven renners verschenen er slechts 27 aan de start. Burgemeester D. M. Vermet gaf het sein tot vertrek. In de eerste ronden hadden enkele ren ners het peloton reeds moeten loslaten. In de 6e ronde zag P. Rentmeester uit Yerseke kans om uit te lopen en hij wist een voorsprong van ongeveer 15 tot 20 seconden te nemen. Deze ren ner wist door deze voorsprong de meeste punten in de wacht te sle pen voor de klassement-sprints en werd winnaar van de door de Zeeuwsch-Vlaamsche Meubelhan- del, de fa Van Dronkelaar en Buijze te Zuidzande beschikbaar gestelde fraaie naaimachinekast. Rentmeester, die tot en met de 12e ronde deze voorsprong wist te behouden en daardoor de beste papieren voor de overwinning kreeg, had in de 13e ronde pech, waardoor niet alleen zijn voor sprong teniet ging, maar hij zelfs een flinke achterstand opliep, die hij niet meer zou weten in te lo pen. J. de Roo uit Schore bleek wel iets in zijn mars te hebben. Deze renner kreeg in de 5e ronde pech, waardoor hij een grote achterstand opliep. Nadat de fiets weer in orde was, ging hij jagen en wist reeds in de 11e ronde weer aansluiting met het peloton te verkrijgen. In de laatste ron den ging de strijd voornamelijk tussen Suykerbuyck, Verstraete en Huissoon. Van dit drietal wist tenslotte eerstgenoemde in de sprint te zegevieren. De einduit slag luidt: 1. C. Suykerbuyck te Nispen; 2. Verstraete te Eede; 3. J. Huissoon te Yerseke; 4. J. de Roo te Schore; 5. H. van den Broek te VERLAMDE VROUW DOOR GAS VERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. De Si-jarige mevr. M. J. Dek ker uit de Uiterwaardenstraat te Amsterdam is Zondagavond tengevolge van gasverstikking om het leven gekomen. De .poli tie vermoedt, dat de vrouw, die reeds veertien jaar verlaimd, dus zeer slecht ter been was, in de keuken van haar woning is ge struikeld en in haar val de slang van het gascomfoor heeft gegrepen, die meegaf, waardoor het gas uit de openstaande hoofdkraan vrij de keuken kon binnenstromen. Het was be kend, dat de vrouw zonder hulp na haar val niet kon opstaan. Toen enige uren later haar man thuiskwam en de dokter waar schuwde, bleken de levensgees ten te zijn geweken. Roosendaal; 6. Theo Sijthof te IJsselmonde; 7. L. van Gastel te Roosendaal; 8. W. Talboom te Zuiddorpe; 9. P. van Overveld te Kruisland; 10. P. Rentmeester te Yerseke. In totaal reden 21 renners de wedstrijd uit. Concerten op de kiosk. Zondagavond j.l. stond Zuid zande in het teken van muziek en zang. Om 7 uur trokken de mu ziekvereniging „Harmonie" uit Oostburg en de kon. muziekver eniging „Veronica", voorafge gaan door de drumband van „Harmonie" met vrolijke klanken door het dorp. Na deze muzikale wandeling die ten doel had het publiek mee te nemen naar het Dorpsplein concerteerde in de muziektent al lereerst het dameskoor „Juliana". Vervolgens liet „Veronica" zich horen en tot slot speelde „Har monie" uit Oostburg. Alle drie verenigingen boden het publiek een aantrekkelijk programma dat vrij goed werd uitgevoerd. Vooral het optreden van de drumband oogstte veel succes. Er was vrij veel publieke belangstelling. „SPEELCLUBS" IN HAAGSE CAFE'S. De Haagse politie heeft Zater dagmiddag een inval gedaan in een café in de Jacob Catsstraat te 's-Gravenhage omdat zij ver moedde dat er gespeeld werd. Haar vermoeden bleek juist te zijn. Twee mannen, de 30-jarige buffetbediende B. J. J. en de 37- jarige koopman R. v. d. M„ wa ren er bezig argeloze cafébezoe kers hun weekloon afhandig te maken met het spelletje „mijm en dijn". De inzet van dit spel, dat met bierviltjes en speelkaarten wordt gespeeld, varieerde van vijftig cent tot tien gulden. Soms stonden er bedragen van in to taal honderd gulden in de pot. Later op de avond is nog de 40- jarige koopman E. A. H. aange houden. Dit drietal kwam in café's en -bewoog de cafébezoekers „een gokje" te wagen. Als een be zoeker zijn hele weekloon had verloren was men bereid een le ning te sluiten tegen onderpand, Dit moest dan een rijbewijs, een beleenbriefje of iets dergelijks zijn. Daardoor hadden deze drie bankhouders dan de spelers hun macht. Het laatste anderhalve jaar ope reerden de mannen in verschil lende café's. Bij de politie kwa men herhaaldelijk klachten bin nen van huisvrouwen die in zak en as zaten omdat hun echtge noten het weekloon verspeelden. De drie mannen waren „oude bekenden" van de politie. Guenther Fischer, alias David Samuel Rollins, de „Amerikaan", die aan geheugenverlies lijdt, is Minister Zfjlstra opent nieuwe P.Z.E.M. - centrale De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, zal op 1 October a.s. de nieuwe centrale Zeeland van de N.V. Provinciale Zeeuwse Electriciteits Maatschap pij te Vlissingen openen. Gemeenteraad. Woensdagavond krijgt de ge UITSLAGEN 12 SEPTEMBER. RES. TWEEDE KLASSE C. Hontenisse 2Zeelandia 2 81; Axel 2Goes 2 14. ONDERAFDELING ZEELAND. TWEEDE KLASSE F. Spui 2—AZVV 2 2—1; Driewe gen 2—Hoek 2 2—0. mieenteraad een belangrijke agen da te behandelen. Er moet o.a. een besluit worden genomen over toren en kerkgebouw van de Ned Herv. Gemeente te St. Anna ter Muiden. De toren is eigendom der burgerlijke gemeente Sluis. Voor restauratie van het kerkge bouw zal de Ned. Herv. Gemeen te bij de raad om een bijdrage aankloppen. Verder zal de raad het uitbrei dingsplan worden voorgelegd. Zwemdiploma's. Na in de zweminrichting exa men te hebben afgelegd, kon aan onderstaande jongelui een diplo ma worden uitgereikt: Voorbereidend zwemdiploma. Suze Risseeuw te Zuidzande, Jo Neufeglise te Oostburg, Magda Masclee te Retranchement rie de Bruin, Nellie de Feijter, Corrie Leenhouts, Adrie van den Oever, Cor du Fossé en Bennie Blaeke, allen te Sluis. Diploma Geoefend zwemmen. Suzy Kotvis te Zuidzande, Joke Zilveren jubileum. Nadat Woensdag j.l. in intieme kring het feit werd herdacht dat de Z.E. Pater Gonzaga vóór 25 „aar in het klooster der Paters Capucijnen trad, werd Zondag j.l. het feest gevierd voor de paro chie. De werkzaamheid van ruim 11 jaar in de parochie Sluiskil en omgeving en de populariteit die van Staveren, Joke Grahame, de jubilaris geniet hebben er toe Wendela Scholten, Jean Herrel, ZaamslagAZVV 23 Onder grote belangstelling open den Zaamslag en AZVV Zaterdag te Zaamslag het nieuwe seizoen. De uitslag van deze wedstrijd bracht al direct een verrassing: met 2—3 werd de thuisploeg ver slagen. Na 5 min. spelens nam Zaam slag door Bakker de leiding, die in de 10e minuut weer verloren ging toen AZVV doelpuntte De thuisploeg kreeg menige kans, doch het spel was al een half uur oud eer de bal eindelijk in het AZVV-net terecht kwam, wederom door een schot van F. Bakker. Ook nu had Zaamslag niet lang pleizier van de voor sprong, want in de 34e minuut was het al 22. In de tweede helft golfde het spel snel op en neer. Een kwar tier voor het einde scoorden de bezoekers 23. Zaamslag gooide alles op de aanval, doch AZVV Ma'trok zich in de verdediging terug en wat de thuisclub ook probeer de de weg naar het doel bleef ge sloten. gevolg waarvan alle elftallen van Maurits buiten de competitie zijn geplaatst, is te Utrecht dezer da gen een bespreking gehouden tussen de afgevaardigden van het bestuur van de K.N.V.B. en vertegenwoordigers van het be stuur van Maurits. De besprekin gen leverden geen resultaat op Het bestuur van de K.N.V.B. heeft aan Maurits verzocht het con tract inzake de overdracht on geldig te laten verklaren, aange zien Maurits, naar het bestuur van deze vereniging beweert niet op de hoogte was van het feit, dat het terrein na de over dracht door 'n professional voet balclub zou worden bespeeld. Hongarije-Argentinië IV2IV2 (voorl.). BulgarijeIsraël 13. Sowjet-UnieZweden: 3% 2 West-DuitslandTsjecho-Slowa kije: 13. Verliezersgroep ColumbiaCanada: ¥23'/2. FrankrijkNoorwegen: D/2 2%. DenemarkenFinland: 3% IerlandBelgië: IV22%. DE KWESTIE MAURITS. Aangaande de overdracht van het Mauritsstadion aan de stich ting Sportparken te Geleen, als HET F.I.D.E.-TORNOOI. De uitslagen van de tweede ronde luiden: Winnaarsgroep: Nederland—West Duitsland 3%—%; Groot BrittanniëSov jet Unie ¥2¥2 (voorl.)Zweden Joego-Slavië 12 (voorl.); Is raëlIJsland 1%¥2 (voorl.); HongarijeBulgarije 21 (voor lopig); ArgentiniëTsjecho-Slo- wakije 31. K walif ieatiegroep FinlandIerland 30 (voorl.) OostenrijkDenemarken 10 (voorl.); ZwitserlandItalië ¥2¥2 (voorl.); Noorwegen Saargebied 10 (voorl.); Canada —Frankrijk 2%:¥2 (voorl.); LuxemburgColumbia 04; Bel. giëGriekenland 21 (voorl.). De uitslagen van de afgebroken partijen uit de eerste ronde der winnaarsgroep luiden: 31 JAAR LATER. Toen Jack Dempsey, oud-we reldkampioen zwaargewicht, per vliegtuig in de Argentijnse hoofd stad arriveerde om als scheids rechter mee te werken aan een ter ere van president Peron ge organiseerd boksgala, werd hij begroet door één van zijn tegen standers van 31 jaar geleden, t.w. Luis Angel Firpo, destijds bekend als „de wilde stier van de Pam pas". Op de 14de September van het jaar 1923 traden de twee te- 1 elkaar aan op de Polo Grounds te New York voor pl.m. 82.000 toeschouwers die samen voor een recette van 1.188.000 dollar zorgden. Het werd één van de meest sensationele ge vechten in de geschiedenis van de ring. Dempsey werd door een geweldige klap dwars door de touwen uit de ring geslagen en kwam op de perstafel terecht. De journalisten hielpen hem terug in de ring en hervatte de strijd. Maar dit duurde veel langer dan 10 tellen, en als de manager van Firpo onmiddellijk geprotesteerd had zou de titel ongetwijfeld aan de Argentijnse bokser zijn toege wezen. Maar hij vergat het in zijn beduusdheid, zeer tot schade van Firpo en van hemzelf. Want Dempsey herstelde zich en won door K. O. in de tweede ronde, na Firpo herhaaldelijk gevloerd te hebben. Firpo verloor zijn fortuin door ongelukkige speculaties en toen hij 13 jaar laten een „come-back" probeerde werd dit geen succes. Dempsey is nog altijd million- nair. Maandagmorgen door de konink lijke marechaussée van de bri gade Glanerburg bij de doorlaat post aldaar over de grens gezet. Hij is overgegeven aan de Duitse pascontróle, waar hij op het ogenblik nog aanwezig is. Later op de dag zal 'hij aan de Duitse politie worden overgegeven. BLOEDDORSTIGE HONDEN. De beer H. H. uit Rotterdam, bezitter van een buitenhuis bij de Hollandse Rading heeft bij de Hilversumse politie aangifte ge daan dat twee honden drie van zijn berten hebben doodgebeten. De heer H. houdt op een terrein dat met een 3 meter hoog hek omrasterd is, een viertal herten. Twee honden, een bouvier en een Duitse staander, hebben een gat onder de omrastering doorgegra ven en Zondag drie herten de keel doorgebeten. Een tuinman uit de 'buurt wist de honden te verjagen, voordat zij ook het vierde hert konden doden. De politie zoekt thans naar de eigenaren van de honden. CIRCUSARTIST MIST WITTE POEDEL. „Bien is weg". Zijn 'baas is ten einde raad. De politie in al lerlei plaatsen kijkt naar ,3ien uit. Want „Bien" is een waarde volle hond, een iwitte poedel die voor zijn eigenaar, de heer H. J. Lij sering, bizonder veel bete- kent. De heer Lijsering xs namelijk circusartist. Hij brengt in het „Grand Cirque International", dat op het ogenblik zijn tenten in Baarn heeft opgeslagen, een hondennummer, waarin „Bien" de hoofdrol vervult. Tot Don derdag stond het circus in Am sterdam, maar toen het uit de hoofdstad vertrok was ,3ien" niet imeer ibij de levende have. Verdwenen. Weggelopen, Gesto len? De heer Lijsering weet het niet. Hij weet alleen dat zijn nummer zwaar gehavend is. De politie is op de hoogte gesteld, maar na vier dagen is van de witte poedel nog niets gemerkt. De eigenaar kocht het dier drie jaar geleden in de Amsterdam se Jordaan. Hij is daar direct gaan zoeken, want misschien was het dier naar zijn vroegere baas teruggegaan, dacht hij. Maar, niets te vinden. Waar el ders het zou kunnen zijn kan niemand ook maar vermoeden. Er wordt dus gezocht, en de heer Lijsering wacht bij de poli tie in Baam op een eventueel verlossend telefoontje. 95. Onder de oplet tende blikken van Morcar en haar oude begeleidster schuift het meisje zwijgend aan de dis. „Ge moogt U ver heugen in het bezit van zo'n dochter", zegt Eric met een on schuldig gezicht, hoe wel hjj ogenblikkelijk begrepen heeft dat zij Prinses Elaine en het oude wijf haar be waakster is. „Zfj is mijn dochter niet, al geef ik toe dat zij niet onaantrekke lijk is," bromt de dik ke Sakser. Hij schuift Eric een bierkroes toe en stort zich met een gulzig geknor op he lamsvlees dat dienaren aandragen. Geruime tijd wordt er geen woord gesproken en dit verschaft Eric gelegenheid, zijn vrouwelijke tafelgenoten wat nader te bekij ken. Prinses Elaine zit met neer geslagen ogen in haar zetel en lepelt onder het waakzaam oog van de oude min, voor wie zij een heilig ontzag schijnt te heb ben lusteloos haar soep. Vanaf haar binnenkomst heeft zij nog geen woord gesproken, maar voor een scherp opmerker als Eric zijn de blikken, welke zij een enkele M keer in zijn richting waagt, wel sprekend genoeg. Dit meisje heeft zijn hulp nodig en wel dringend. „Ach, ook U valt het op hoe slecht mijn kleine Elaine er uit ziet", zegt Morcar klagelijk, ter wijl hij puffend van het vele eten zijn zetel achteruitschuift. Zijn kleine oogjes kijken Eric even loe rend aan. Dan strijkt hij met een van lamsvet glimmende vinger het meisje vaderlijk onder de kin. „Ga maar mijn kind, een korte rust zal U goed doen, ongetwijfeld wilt ge zelf niets liever dan alleen zijn." De graaf grijnst tevreden als Elaine gedwee opstaat. De dood van haar vader, de goede koning Sanfar, Heer van Teesweald, was een zware slag voor haar. Zo ook voor mij natuurlijk. Spreken wil zij met niemand. Ze treurt dag en nacht en ze zal er nog aan ster ven." Eric die deze bijzonderheden reeds kent en om geen argwaan te wekken slechts een matige belangstelling aan de dag gelegd heeft, merkt nuchter op, dat het dan tijd wordt een heelmeester te halen, doch de dikke graaf slaat de handen in wanhoop ineen en verklaart jammerend, dat zij niet alleen om haar vader treurt die dood is, maar ook om een jongeling die nog leeft. Een wakker zee vaarder heb ik opdracht gegeven om deze jongeling die op een ver eiland gevangen zat, te bevrijden en bij haar te brengen. Maar ik heb niets meer van deze zeevaar der Ragnar de Rode genaamd gehoord alhoewel ik hem een geduchte som vooruit heb moeten betalen. „Ik kan U misschien gerustel- len", zegt Eric, en prijs het nood lot dat mijn schip averij deed krij gen op deze vermaledijde kust, want anders had ik het U nooit kunnen vertellen. Het toeval wil, dat ik Ragnar de Rode, die welis waar een dapper zeevaarder maar een boef van het zuiverste water is kortgeleden ontmoet heb. Eric's grijze ogen rusten een mo ment met een olijke twinkeling in die van de ademloos toeluisteren de Elaine. Dan vervolgt hij „Vriend Ragnar was danig uit zijn humeur, hij zei dat hij een jonge ling met levensgevaar uit gevan genschap verlost had, maar dat de jongeling, wiens naam als ik mij goed herinner Bryan is, ont vlucht was toen zij water innamen op de Schotse kust." Als bij toverslag glijdt de bekla genswaardige uitdrukking van Morcars gezicht. „Verklaar nader en weeg U woorden wel," snauwt hij. VEEMARKT ROTTERDAM. 13 Sept. 1954. Op de veemarkt van Maandag werden in totaal aangevoerd 1721 stuks w.o. 1)134 vette koeien, 587 varkens. Vette koeien ƒ220 tot ƒ282; varkens (lev. gew.) 192 tot 198. Overzicht. Vette koeien aan voer iets groter, handel stroef, prijzen vooral niet hoger, prima's 'boven notering. Varkers levend gewicht) ruimer aanvoer, kal me handel, prijzen teruglopend vooral voor lichte soorten, enige prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 13 Sept. 1954. Binnenlandse granen (officieu ze noteringen) per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtconditie 12,50; voor doeleinden 24 tot ƒ25; zomergerst naar kwaliteit en vochtgehalte ƒ21,50 tot ƒ23,50; geschoonde gedroogde tot ƒ24,50; haver naar vochtge halte en kleur ƒ22 tot ƒ24; extra blanke daarboven; rogge doorsneekwaliteit tot ƒ21; bak- kwaliteit tot ƒ22,50; peulvruch ten zeer vast; groene erwten tot 77schokkers tot 10. AAKDAPELBEURS ROTTERDAM. 13 Sept. 1954. Klei-aardaippelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 9 tot ƒ11,50; Bintjes ƒ8 tot 8,50. Zandaardappelen: Nieuwlandse i Eigenheimers 8,'50 tot 9,50. Voeraardappelen ƒ2,25 tot 3,25; prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoci.waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein, zowel voor gebruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, als voor gebruik elders, van: MARINES PIETER FAAS, wonende te Terneuzen, voor de benedenlokaliteit van het perceel Dijkstraat 83 te Terneuzen. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof A schriftelijke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Terneuzen, 14 September 1954. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, Wnd. Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3