Het drama van de theepot heeft een gebarsten goed einde xauw IbcutewoMdipuwzlC' 1 f Wat brengt de Radio? Verklaring van „vertegenwoordigers van Islamietische republiek Indonesië bij de Verenigde Naties De eenvoudige blouse wint! Uit de geschiedenis van de afd. Axel van het «Groene Kruis» BOB KOMT NAAR HUIS!! Paleis uit bronzen tijdperk opgegraven Nieuwe nationalistisch- Chinese aanvallen Finse stoker verdronken n V De Diamanten van de Triton In New-York is Donderdag een kantoor geopend van een „bui- tengewioon gezant en gevolmach- tigd minister bij de delegatie van de Islamietische republiek Indonesië bij de Verenigde Na- ties", de iheer Hasan Mu'hamrnad Tiro. De heer Tiro zeide bij de opening van dit kantoor, dat de verklaringen in een „ultimatum dat hij dezer dagen gezonden heeft aar. de Indonesische minis- ter-president, mr Ali Sastroamid jojo, zullen worden gerealiseerd. In dit ultimatum wprdt ge zegd, dat de Indonesische rege ring niet in staat is gebleken voorspoed, veiligheid, recht en eenheid voor het Indonesische volk tot stand te brengen, maar daarentegen het laind leidt tot economische en politieke onder gang, armoede, verdeeldheid en burgenoorlog. De Indonesische regenng wordt in dit ultimatum beschul digd van een „verdeel- en heers politiek" tegen de niet-Javaanse bevolkingsgroepen. Gezegd wordt dat de politiek van de regering in Atjeh de bevolking van dat gebied krachtiger heeft verenigd in haar strijd tegen „uw commu- nistisch-fascistisch bestuur". „Thans, negen lange jaren na het bereiken van de onafhanke lijkheid, is de Indonesische grond voor het grootste deel nog steeds doordrenkt met het bloed en de tranen van millioenen ongeluk kige zonen en dochters aldus het ultimatum, dat hierbij ver wijst naar Atjeh, West-Java, Mid- den-Java, Zuid. en Midden-Cele bes en Borneo. Het ultimatum^' zegt dan, dat indien de Indonesische regering vandaag zou 'besluiten de be staande conflicten langs de weg van onderhandelingen op te lossen, er morgen vrede en vei ligheid in Indonesië zouden zijn In het ultimatum wordt er by de Indonesische regering op aan gedrongen de volgende stappen te nemen: 1. Beëindigen van de agres sieve oorlog tegen het volk van Atjeh, West-Java, Midden-Java, Zuid-Celebes, Midden-Celebes en Bortr.eo. 2. Vrijlating van alle politieke gevangenen, ook van de Moluk- ken. 3. Onderhandelingen met de tieke boycot van de Indonesi leiders van de opstand in Atjeh sche regering, en Celebes en met de leider van de Darul Islam. In het ultimatum wordt ge zegd, dat indien deze voorstellen niet vóór 20 September zullen zijn aangenomen, de heer Tiro de volgende stappen zal nemen: 1. Het vestigen van diploma tieke vertegenwoordigingen van de Islamietische republiek Indo nesië in de gehele wereld. 2. Het voorleggen aan de al- gemelne vergadering van de Verenigde Naties van de ge beurtenissen in Atjeh en het in dienen vain een verzoek een Com missie naar Atjeh te zenden. 3. Het indienen van eert beschuldiging bij de Verenigde Naties over het schenden door de Indonesische regering van de genocide-conventie. 4. Het onder de aajndacht brengen van de Islamietische wereld van de vervolging van Is lamietische leiders. 5. Het verkrijgen van inter nationale erkenning van de Isla mietische republiek. 6. Bepleiten van een interna tionale economische en diploma 7. Het verwerven van morele en materiële steun voor de Isla mietische republiek. De heer Tiro verklaarde nog bij de opening van zijn kantoor, dat hij kan rekenen op de steun van talloze aanhangers in Indo nesië, „waarvan velen een func tie hebben jnl de huidige rege ring". Hij legde er de nadruk op geen persoonlijke gevoelens te koesteren tegen mr Ali Sastroa Een groep van tien Ameri kaanse en Griekse oudheidkundi gen heeft te Lerna, ten Zuiden van Argos, in de Peloponnesus, een paleis blootgelegd uit het vroege bronzen tijdperk (2200 2100 vóór Christus). Tot nog toe nam men aan, dat de gebou wen uit dat tijdperk slechts uit één vertrek bestonden. Het thans uitgegraven paleis, meer dan 25 m lang en bijna twaalf m breed, had echter een aantal kamers en hallen. Uit de aanwezigheid van resten van houten trappen, maakt men op, dat het ook meer dan één verdieping had. Het schijnt, dat de voornaamste ver trekken zich op een bovenver dieping bevonden, want wat de hoofdingang schijnt geweest te zijn gaf geen toegang tot de be- KUtföltfien ic^cn iiii «li ZJJIl gcu. getrn lucgaiig midjojo, doch slechts te wensen neden vertrekken. Van de muren 1 31.Trtllr iron I 4-n« lUrtArrtn tfQB het „onderdrukte volk van Indo nesië te bevrijden van ontoelaat baar onrecht en onderdrukking". Reactie bij de Indonesische delegatie bij de Verenig de Natiei Leden van de Indonesische delegatie bij de Verenigde Naties hebben verklaard de verklarin gen van de heer Tiro zorgvuldig te bestuderen. In afwachting van instructies uit Djakarta onthiel den zij zich van verder commen i taar. zijn nog stukken ter hoogte van soms meer dan een meter over en dat deze stukken bewaard zijn gebleven moet gedankt worden aan de brand, die het paleis klaarblijkelijk vernield heeft en waardoor de murengebak ken werden. In de ruïne vond men o.a. een terra cotta „theelepeltje", dat schijnt te wijzen op een graad van beschaving zoals men tot nog toe aan 'het betrokken tijdvak niet had toegedacht. In ons nummer van 20 Aug. j.l. brachten wij het artikel ovel" het jeugdige Britse echtpaar, dat ongenoegen kreeg om een gebarsten theepot. De jonge echtgenoot, die met een dolle kop de deur uitliep, belandde in Frankrijk, in het Vreemdelin genlegioen en.bijna in Indo china. Zijn wanhopige vrouw deed intussen alles om hem te rug te krijgen en om in zijn nabijheid te kunnen komen. Dit huwelijksdrama in zakformaat, dat zulke grote gevolgen had, blijkt een gelukkig' einde te krijgen. De „Sunday Pictorial" In officiële kringen te Taipeh wordt medegedeeld, dat natio- nalistisch-Chinese vliegtuigen en oorlogschepen Vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende dag communistische stellingen nabij Amoy hebben bestookt. In de Waalhaven is Donder dagavond laat de 20-jarige Fin se stoker Asko Kaarlo Uolevi Heino, wonende in Lepaantua, in Finland, verdronken. Hij probeerde zwemmende van het rijnschip „Vulkaan 54 zijn schip, het s.s. „Nylondia te be reiken, maar halverwege riep hij om hulp en verdween in de diepte. Aangenomen moet wor den, dat hij door uitputting is verdronken. De schippersknecht van de „Vulkaan 54" is hem nog met een roeiboot te hulp geko men, maar de drenkeling was niet meer te vinden. Donder dagnacht en Vrijdagmorgen is de rivierpolitie aan het dreggen geweest, tot nu toe echter zon der resultaat. Cv 6/ ■5 Niettegenstaande alle variaties die in blousemodellen gemaakt worden, wint steeds het eenvou dige model het. De reden hier van is in hoofdzaak, dat het pretentieloze model geen bizon- dere eisen aan de draagster stelt. Ons model is ook uiterst een voudig, maar daarom niet min der aantrekkelijk. Vooral het kraagje met afgeronde hoeken geniet in de huidige mode een dermate grote populariteit, dat we het toegepast zien op alle mogelijke kledingstukken, zoals japonnen en zelfs mantels. Dit kleine onderdeel is natuurlijk zeer belangrijk, dat is een kraag trouwens altijd en daarom is dit model een gelukkige vondst ge weest, vooral daar het zo goed past bij het eveneens populaire korte kapsel. De mouwtjes van ons blouse model zijn aangeknipt en worden aan de bovenkant afgewerkt met een aan de bovenkant eveneens afgeronde manchet. Het achterpand is geheel glad De sluiting bevindt zich imidden- voior. De coupenaad komt vanuit de zijwand. We kunnen het blousje maken van- gewoon overhemdkatoen, maar als we het wat fijner willen hebben, dan gebruiken we poplin. Om nog even op het kraagje terug te komen, het verdient aan beveling om daar vlieseline in te doen, dan wordt bij het strijken hetzelfde effect verkregen als bij een trubenijsboord var een herenoverhemd. Ons patroon is uitgezet op maat 40. De getallen bij de stip pellijnen duiden centimeters aan. Het op ware grootte overtekenen is een eenvoudig werkje en ga- randeert een goed resultaat, als men zich laat leiden door de cij fers bij de stippellijnen. Naden en zomarii zijn nog niet in het patroon berekend, dus dienen alsnog te Werden bijgeknipt. BESTELLEN. Knippatronen voor de maten 38 tot en met 44 van dit model kunnen worden besteld bij Pers- patronendiotnst, postbus 35 te Utrecht. Bestellingen kunnen geschieden per postwissel of per brief met insluiting van post zegels a 0,90. Na ontvangst van dit bedrag en bij juiste vermelding van het nummer P. A. 324 en gewenste maat wordt het patroon u zo spoedig mogelijk toegezonden. .Maattabel Bustewijdte Taillewijdte Heupwijdte Lengte 38 94 69 99 120 40 98 73 103 122 42 102 77 107 124 Vergeet u niet uw adres in de brief te vermelden? BARBARA. weet thans n.l. het volgende te melden: Op 28 Juli j.l. stoomde het Franse schip „Nantes" uit Oran weg, op weg naar Indo-Clhina. Toen het schip Port Said nader de, werden de legionnaires be- nedendeks gehouden, daar men beangst was, dat ze overboord zouden springen. Om zes uur 's morgens mochten ze eindelijk aan dek. En toen zag Bob Dou glas zijn kans schoon.hij sprong en nog vier anderen volgden hem. De afstand tussen het schip en de kust was niet groot. De Egyptische kustpoli- tie pikte de mannen op en in afwachting van nadere beslis singen iwerden ze opgesloten in Ismailia. De Britse Consul stelde zich al spoedig met Dou glas in verbinding; twijfelde de Consul aanvankelijk aan de verklaringen van Douglas, de fo to's en het artikel in de „Sun day Pictorial" waarin het eerste De directeur der posterijen te Shannon heeft thans officieel meegedeeld, dat uit het wrak van de „Triton" een postpakket is ge haald met diamanten ter waarde van dertig- 5 veertigduizend dol lar. Het pakje is, na gedroogd te zijn, doorgezonden naar de ge adresseerde in Amerika. Of deze diamanten uit Neder land afkomstig zijn of als tran- sitopost uit het buitenland zijn gekomen, is niet met zekerheid te zeggen. Er waren aangetekende postzendingen uit Nederland aan boord van het toestel, maar of zich daarin diamanten bevonden is bij de Nederlandse P.T.T. met bekend. deel van de lotgevallen van de ze geronselde Brit stond, kwa men onder ogen van de Engelse vertegenwoordiger. De Egypti sche autoriteiten werden ervan in kennis gesteld en het resul taat is, dat Bob nu op weg is naar zijn vrouw Jane in Lon den. Aan een Engelse verslag gever heeft Douglas nog ver teld, dat hij van plan was ge weest, maar één dag in Parijs door te brengen en dan terug te keren naar zijn vrouw in Lon den. Hij was die avond aange sproken door een tweetal ge- uniformeerde mannen, die hem vroegen wat hij in Parijs deed. Ze rieden hem aan mee te ko men om in een behoorlijke ge legenheid de nacht door te brengen. Ze namen hem mee naar een soort barakkenkamp en zeiden de practisch geen Frans sprekende Brit een aan tal formulieren t ondertekenen. Douglas, die dacht, dat het hier om een formaliteit ging, teken de.en merkte de volgende morgen dat hij een contract van vijf jaar voor het Legioen getekend had. Zeven weken werd hij practisch achter tralies gevangen gehouden en toen ging het naar Noord-Afrika met Duitsers en Italianen, die vaak op dezelfde wijze gestrikt wa ren. Aan straf ontbrak het niet in het Legioen: schoppen, in houden van rantsoenen of van water bij de marsen door de gloeiende woestijn; lopen met dubbele bepakking in de hete zon. Een stomp tussen de rib ben of in de maag voor een lichte overtreding of soms voor helemaal geen overtreding, was iets heel gewoons. En nu is hij weer op weg naar Janeen naar de gebarsten theepot hij heeft zijn vrouw gesmeekt deze vooral niet weg te gooien OvKMTN achterpani voorpdnd m anfchet o.a 324,uitgezet op_ma ZONDAG 12 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 8.45 Causerie; 9.00 Sport; 9.05 Muzikale causerie; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Gr.; 10 30 Met en zonder omslag; 111.00 Orkest; 12.00 Spcrtspiegel; 12.05 Mil. orkest; 12.35 Even af rekenen,- Heren!; 12.45 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.05 Gr.; 13.10 Fotowedstrijd; 13.20 Ver- zoekprogramma voor de militai ren- 14.00 Boekbespreking; 15.00 Kamerorkest; 15.45 Toneelbe schouwing; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Instr. sextet; 17.30 Voor de kinderen; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Kort kerkdienst; 19.00 Voor de kinde ren- 19.35 Voordracht; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.50 Mededelingen; 20.55 Gr.; 21-10 Hoorspel; 21.30 Orkest; 22.00 Actualiteit; 22.10 Gram.; 22.25 Piano; 2255 Schaakolym piade; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Orgel; 10.00 Geref. kerkdienst; 11.30 Gram.; 12.20 Apologie; 12.40 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.40 Boekbespre king; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Zang en piano; 14.55 Causerie; 15.00 Gram.; 15.10 Or kest; 16.10 Katholiek Thuisfront; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Oecumenische jeugddienst; 18.00 Zangdienst; 19.00 Kerkel. nieuws; 19.05 Gram.; 19.30 Causerie; 19_45 Nieuws; 20.00 Gram., 20.0a De gewone man; 20.30 Promenade ork.; 21.25 Strijkoctet; 21.30 Mu. zikaal klankbeeld; 22.30 Actuali teit; 22.45 Avondgebed; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 15.00 Sport; 15.45 Oratorium; 17.55 JUXIA A v/-»l nndanlrc -71111 t^lrÜkP OU<le 9. 51. 54. 57. tuig; 71. Horizontaal. 1. spil; 3. drank; 6. Europeaan; gewicht; 11 eiland in de Mid dellandse Zee; 14. mythologische figuur; 16. onmeetbaar getal, 1«- bitter vocht; 18. vogelproduct; 19. goud (Fr.); 20. muziekterm; 22 voedsel; 25. afstandsmaat; 27. vaartuig; 28. lijst; 30. iedere; 31. en anderen (afk.); 32. lidwtoord (Fr.); 34. jongensnaam; 35. be staat; 36. voegwoord; 37. nim mer; 40. rijgsnoer; 42. modegek; 43. kiel; 44. klein water; 47. plat te steen; 50 water in Brabant, stof maat'; 52. lucht (Eng.); rondhout; 55. militair (afk.)', levenslucht; 58. p'l. in Fries land; 60. steeg; 61. deel van de bijbel; 62. vlek; 64. voedsel, 66. familielid; 67. landbouwwerk- 69 vr. munt; 70. voorzetsel, 'verrot; 74. tekengerei; 78. te zijner plaatse (Lat afk.), 79. dunne; 80. onvruchtbaar; 81. vaartuig (afk.). 44 slot; 45. water in Duitsland; 46. aanw. vnw.; 48. eter; 49. gang; 50: voorzetsel; 52. jongens naam; 53. voorschrift; 56. famc lielid; 58. selenium (afk.); 59 sportterm; 63. keer; 65. Amer. eohtscheidingsplaats68. gewicht; 70. onder andere (afk.)71. deel van Amerika; 72. pers. vnw.; 73. als eerder (afk.); 75. hetzelfde (afk.); 76. titel; 77. de lezer heil (Lat.). Oplossing vorige puzzle. Horizontaal. 1. Ambleve; 6. gannaal; 11. los; 12. Ric; 14. ras; 15. cc; 17. merel; 19. mm; 20. Leo; 22. ren; 23. Lek, 26. Antoton; 29. Geleen; 31. tatr 32. pet.; 34. cin; 35. Rio; 37. sta biel40. Ado; 42. el; 43. b.i.; 44 Ans; 46. present; 49. t.a.v.; 51 Ina; 53. tor; 54. Ado; 56. koraal 59. laster; 61. moe; 62. ree; 64 lol; 65. ong.; 66. am; 68. teder; 71 ei; 72. mot; 74. nee; 75. kip; 77 roerend; 78. markant. 1. Verticaal. in het lopende jaar 'afk-) zangstem; 3. vaartuig (afk 4. land in Europa; 5. inhouds maat; 6. bijwoord; 7. titel; 8. zo als de akten getuigien (Lat. afk.) 9 speelgoed; 10. pers. vnw., 12. het Romeinse rijk; 13. edelsteen; 14. bitter vocht15. lidwoord19. in orde; 20. enkelspel; 21. mili tair (afk.); 23.ge°gc. aandui ding; 24. vreselijke ziekte, 26 onibep. vnw.; 29. projectiel, 33. gebergte in Europa; 35. elk, oo. ^houdende aarde; 39. deel van een boom; 40. ton; 41. aanzien. (Slot.) Verticaal. 1. adelaar; 2. b.i.3- lof; 4. cs; 5. eren; 6. geel; 7. rr; 8. nap; 9. as; 10. lamento13. ir; 16. een; 17. men; 18. leg; 19. mee; 21. Otto- 22. rots; 24. keel; 25. Lena; 27. o.a.; 28. leb; 30. li; 32. palet; 35 Tiber; 36. Inn; 38. tor; 39. oin; 41. dra; 44. Alkmaar; 45. sire; 46. paar; 47. sol; 48. taal; 49. tete; 50. vergiet; 52. na; 55. ds.; 57. oom; 58. Let; 59. lor; 60. ene; 63. eenld; 64. leem; 67. dor; 69. «de; 70.-sik; 72. me; 73. te; 75. kr.; 76. pa. De heer A. P. Ie Feber, als naaste medewerker van de voor zitter, nam als secr.-penn. nu het woord en zeide met veel genoe gen de rede van de praeses te hebben gevolgd. Eén ding meen de hij door de voorzitter te zijn vergeten, n.l. het feit, dat hij zijn werk 40 jaar geleden in de kracht van zijn leven begon, maar dat hij nu in de dienst vergrijsd is Dit neemt niet weg, dat zijn vita liteit nog ongebroken is. Hi heeft een open oog behouden voor de noodzakelijke dingen in het belang van hygiëne en volks gezondheid. Dit bleek bij het en kele jaren geleden opgerichte Kraamcentrum, waarbij hij lei ding wist te geven. Het bleek on langs bij de stichting van het hedenmiddag geopende consul tatiebureau en al wat daarmede samenhing. In dit alles heeft hij het grootste aandeel van het voorbereidend werk gehad. Hi verzocht daarom de vergadering met een zeer hartelijk applaus in stemming te betuigen met 's voorzitters levenswerk. (Le vendig en langdurig applaus.) strijd naar het woord van Lord Beveridge die de Kruis verenigingen te voeren hebben tegen gebrek, onwetendheid, ledigheid, ziekte en voor de ver betering der hygiëne. Verder be sprak hij de zegenrijke arbeid van consultatiebureau's, cursus sen voor de moeders in het be lang van kleuters en zuigelingen. Hierdoor is het kindersterfte cijfer zo laag geworden. Spr. besprak ook andere doel einden als tjb.c.- en geslachts ziekten en rheuma-bestrijding. Dit alles vergt enorm veel geld, dat grotendeels uit de overheids subsidies moet komen. Met grote tevredenheid heeft hij acht jaar lang onder de lei ding van de heer Kruijsse ge werkt. Zeer hoog wordt zijn wei k gewaardeerd en het is daarom dat hem verzocht is hem namens het A. N. V. de ere-medaille van verdienste uit te reiken. Spr. fe liciteerde de voozitter hiermede en overhandigde hem onder 'har telijk applaus, dit blijk van grote waardering. op de begroting te brengen. Hij feliciteerde in 't bijzonder de oude bestuursleden. Ze zijn nog jong, zegt spr. nog pas 80 jaar! Spr. prees ook de secr.-penn., de man van het gas, die op de meest parlementaire wijze de deugden van het gas ophemelt, maar die al degenen die over de ondeugderj. van het gas spreken, het liefst zou „vergassen!" De heer le Feber heeft echter uit de destructieve macht van het gas de constructieve macht van het charitatieve werk gepuurd. Spr hoopte dat dit zo blijven zal en het „Groene Kruis" nog jaren gedragen zal worden door de ar beid van hen die er lid van zijn Hij eindigde met de beste geluk wensen. De heer J Blok sprak als lid van het Prov. Bestuur, zulks op verzoek der leden van het Dag. Bestuur, die verhinderd waren. Ook deze wees op het feit, dat de praeses 40 jaar lang de ver eniging heeft geleid en gemaakt tot wat zij nu is, n.l. één der bloeiendste van de 77 Zeeuwse Groene Kruis ver. met hun ruim 43.600 leden en 60 wijkverpleeg sters. Hij wees op de te voeren Burgemeester Van Oeveren wees op de betekenis van de ju bilerende Gr. Kruisver. die, ge zien de feiten, geen propaganda nodig heeft. Haar werk spreekt voor zichzelf. Spr. noemde ook de andere jubilaris in het be stuur, Arjaatje de Visser, de be scheiden werker die zijnentwege ook een medaille verdiende. Spr. kan hem er echter geen uitrei ken, want de éne medaille van de gemeente is verloren en ook de matrijs met het gemeente wapen, en de gemeente zit er mo menteel zo krap bij, dat wij het niet durven wagen hiervoor geld Hierna sprak een vertegen woordigster van de Ver. ter be strijding van de T. B. C. in deze provincie, namens het hoofdbe stuur de beste wensen uit voor de bloeiende Afd. Axel. De heer A. de Visser wilde nog iets verklappen dat aan niemand in deze vergadering bekend was, n 1. dat de heer Kruijsse in de 40 jaren dat hij bestuurslid is, nooit de voorzittershamer door afwe zigheid of ziekte aan een ander bestuurslid heeft moeten afstaan, hetgeen voorzeker een unicum is. De heer Ribbens sprak namens het bestuur der Afd. Terneuzen, die bewondering heeft voor deze voorzitter en dit bestuur. Ter neuzen dat bijna tweemaal zo groot is als Axel, steekt met zijn 1800 leden bepaald ongunstig af tegen Axel. Hij hoopte dat het bestuur van Axel, ondanks zijn talrijke oude leden, vitaal zal blijven en inzon derheid Axel en Terneuzen de bestaande goede harmonie in het Kraamcentrum b.v., als ander zins zullen bestendigen in 't be lang van deze mooie arbeid voor de volksgezondheid. Tenslotte sprak dr J. C. Bom (uit Zeist) als medeoprichter en herinnerde met enkele frappante staaltjes aan de primitieve toe standen van 40 en 50 jaar ge leden. 'De ziekenhuizen waren zelfs nog primitief en de baker sprookjes domineerden. Het kernachtig betoog van dr Bom werd met zeer grote aandacht ge volgd «Hier sprak een man van de praktijk, een kundig medicus en ook deze eindigde met de grootste hulde voor het lofwaar dige initiatief en de volharden de strijd. 12.00 Gram.; Gram.; 13.30 14.00 Gram.; Gram.; 16.35 Sport; 18 15 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Gev. program ma; 21.20 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.10 Orkest; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek MAANDAG 13 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gr.; 8.35 Lichte muziek; 9.00 Gym.; 9 10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Piano; 10.40 Voor de zieken; 11.25 Gram.; 11.40 Voordracht; 12.00 Orgel; 12.30 Landbouwmededelin- gen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Gr.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Sop raan en piano; 14.35 Gram.: 15.00 Zestig minuten voor boven de zestig; 16.00 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 1730 Piano; 17.50 Militair commentaar; lo.uu Nieuws; 18.20 Gram.; 18.45 Cau serie; 19.00 Orgel; 19.30 Lezing, 19.45 Landbouwrubriek, 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. muziek; 20 50 Gram.; 21.05 Causerie; 21.20 Orkestenmozaïek21.40 Hoorsp.; 99 on Orkest; 22:5a Schaakolym piade; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.40 Idem. Hierna werd gepauzeerd en na deze pauze werd door een twee tal dames het miniatuur-poppen spel „Zo of Zo" opgevoerd, een geheel op het Kruiswerk en de zuigelingenbescherming ingesteld propagandistisch spel in een 12- tal taferelen. Met de grootste aandacht werd dit door de aanwezigen gevolgd. De paedagogisohe lessen, die er in werden gegeven, droegen daar ook toe bij en aan het einde was de voorzitter aller tolk, toen hi de beide dames hartelijk dank be tuigde voor deze opvoering. De afd. Axel had op waardige wijze haar 40-jarig bestaan ge vierd! Hetwelk in de annalen van het „Groene Kruis" zal voortleven! HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Ge wijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.20 Gram.; 8.30 Tot uw dienst; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 12.25 Voor boer en tuin der; 12.30 Landb.mededelingen 12.33 Gram.; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.47 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Semi-klass. muziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gevar. muziek, 17 45 Causerie; 18.00 Gemengd koor; 18.20 Sport; 18.30 Orgel; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.30 Causerie; 19.45 Gram., 20.00 Ra diokrant; 20.20 Lichte muziek; 20.45 Hoorsp.; 21.35 Viool en pia no; 21.55 Klankbeeld; 22.15 Gram. 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12 30 Weerbericht; 12.34 Voor het platteland; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Piano; 13.30 Gram., 13.45 Piano; 14.00 Gram.; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Fra"~ se les; 18.15 Gram.; 18.30 Voorde soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Vlaamse liederen; 20.00 Kamer orkest' 21.00 Kunstkaleidoscoop; 21 15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 6