De E. V. G. in de Franse Nationale Vergadering I De V/est-Europese verdedigingsplannen Spanningen in Adenauers partij De lonen in België, Luxemburg en Nederland WEERSVERWACHT1NG HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Rede van Mèndes-France De bij Dien Bien Phoe gevangen genomen Franse veldprediker MAANDAG 30 AUGUSTUS 1954. 9e Jaargang No. 3239. op onder op onder Aug. 30 5.47 19.34 8.13 19.40 31 5.48 19.32 9.24 19.56 Sept 1 '5.50 19.29 10.34 20.13 2 5.52 19.27 11.43 20.34 3 5.53 19.25 12.51 21.00 salons „robert' Droogte in de Pendjaap De overstromingen India Staten der Ned. Antillen aanvaarden statuut Communisten in West- Duitsland aangehouden Schendingen van Chinees gebied Minder weeldebelasting in België Twee Nieuwzeelandse meisjes wegens^moord ter dood veroordeeld Amerikaanse bommen werper verongelukt China treft oorlogsvoorbereidingen Nudistencongres en de muggenplaag Frankerlng bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nci 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f Li Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags J5 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.Sö Eerste-minister Mendès-France heeft Zondagochtend bij de be handeling van de E.V.G. ver klaard, dat op de Brusselse con ferentie Frankrijk in geen enkele kwestie ooit steun heeft gehad van een of meer van de andere E.V.G.-landen. „Tijdens alle vijf dagen, die, naar ik moet toege ven, soms pijnlijk en zelfs verne derend voor Frankrijk waren, stonden wij tegenover een ver enigd blok van vijf landen", aldus de premier. Hij begon zijn rede tot de na tionale vergadering met te zeg gen, dat hij een openhartig en onpartijdig verslag zou uitbren gen van de ontwikkelingen in de kwestie van de E.V.G. tijdens zijn premierschap en in het bijzonder over de Brusselse conferentie. Mendès-France zeide niet eer lijk te zijn als hij niet zou toege ven, dat hij werkelijk met de kwestie verlegen is. Hij had in 1953 en ook dit jaar gezegd, dat de regering met haar gehele ge zag achter de ene of de andere oplossing moest staan. Hij zeide echter ook uiteengezet te hebben, dat' de enige oplossing een com promis is, dat de instemming van beide zijden in het debat heeft. Dit compromis is geen werkelijk heid geworden. Hij beschouwde het compromis voorstel dat hij op de conferentie indiende, voor de andere partijen fundamenteel aanvaardbaar als zij tot overeenstemming wensten te komen. ,,Ik had mannen tegenover mij, die geprikkeld waren en dit ook zeiden over de politiek die Frankrijk in de laatste jaren had gevoerd", aldus Mendès-France. Het feit, dat Frankrijk geen be sluit kon nemen over een plan, dat volgens de vijf ministers van Franse oorsprong was, was voor hen ontoelaatbaar geworden. De vijf ministers hadden hem in beleefde diplomatieke taal ge zegd: „Jullie vragen altijd om iets nieuws. Over zes maanden zal een andere Franse premier waarschijnlijk weer om nieuwe veranderingen verzoeken". Zij hadden gezegd geen vertrouwen meer te hebben in Frankrijks toezeggingen. Zij wilden van Frankrijk een duidelijk „ja" of „neen" horen op de vraag of Frankrijk het verdrag aanneemt. Deze opmerking werd zowel door voor- als tegenstanders van de E.V.G. met gejuich begroet. Mendès-France zeide het onge duld van de vijf andere landen wel te kunnen begrijpen. Vier van hen hebben het verdrag reeds bekrachtigd en twee landen hebben hun grondwet gewijzigd om bekrachtiging mogelijk te maken. De vijf landen hebben de indruk, dat zij reeds grote con cessies aan Frankrijk hebben ge daan. „Zij hebben het recht ons thans om een duidelijk antwoord te verzoeken', aldus de premier. De vijf landen hadden Mendès- France toen hij zijn compromis indiende, gevraagd, of hij zeker van een meerderheid in de natio nale vergadering was, indien zij het compromis in zijn geheel aan- vaarden. Mendès-France had ge antwoord „Ik vermoed van wel. Mijn regering zal in elk geval al les doen voor en haar bestaan afhankelijk maken van de aan- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. 'g Middags opklaringen. Aanvankelijk veel bewolking met voornamelijk in de noorde lijke helft van het land wat regen. In de middag opklaringen. Mati ge tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Gematigde temperaturen. DINSDAG 31 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.29 4.04 4.44 4.54 n.m. 3.38 4.13 4.53 5.03 ZON MAAN vaarding van het verdrag, indien u mijn protocol aanneemt". Een van de ministers had geant woord: „Zoiets hebben al uw voorgangers mij ook al gezegd". Na een ogenblik van zwijgen zeide Mendès-France: „Ik vraag u in mijn oprechtheid te geloven. Ik tracht niet de gemoederen in dit debat te verhitten, maar u moet de waarheid weten over de mening van de andere vijf E.V.G.. landen". Vervolgens besprak Mendès- France de bijzonderheden van de besprekingen te Brussel. Het Franse voorstel om te be palen, dat de E.V.G. onderge. schikt aan de N.A.V.O. is, onder vond hevige tegenstand. De alter natieven van de vijf andere lan den waren te vaag. Ook het Franse voorstel om in geval van Duitse hereniging alle N.A.V.O.-landen het recht te ge ven uittreding te overwegen, werd afgewezen. Mendès-France herinnerde eraan, dat de drie Westelijke mogendheden na de Berlijnse conferentie hadden ge zegd, dat in geval van een her eniging van Duitsland de nieuwe Duitse regering het recht zou hebben om uit te treden. Enkele Franse politici, ondermeer Schu mann, had dit ontkend. Ook Men dès-France alternatief op deze op lossing, verbod tot uittreding voor alle landen, werd verwor pen. De nationale vergadering reageerde hierop met uitingen van verbazing. Een derde oplossing van de Belgische minister van Buiten landse Zaken, Spaak, had Frank rijk verworpen, omdat Frankrijk pas zou mogen uittreden, als Duitsland een besluit had geno men. Een ander bezwaar van het voorstel-Spaak was, dat het niet duidelijk bepaalde, of Duitsland in geval van hereniging mag uit treden. Als een Duitse regering zich beroept op de drie-mogend- hedenverklaring van Berlijn heeft zij het recht uit te treden. Duits land zou dan op een belangrijk ogenblik in het politieke leven alleen de vraag kunnen beslissen, waarover de zes ministers het thans niet eens hebben kunnen worden. De Franse premier verklaarde Zondagmiddag, toen hij na een pauze zijn toespraak hervatte, dat er geen geheime militaire overeenkomsten in verband met de E.V.G. bestaan, uitgezonderd twee strict technische afspraken, die geen politieke betekenis heb ben. De afspraken betreffen de ver deling der strijdkrachten en uit wisseling van militaire gegevens, aldus Mendès-France. In de eerste periode van de E.V.G. zou Frankrijk veertien di visies en Duitsland twaalf divi sies leveren. Op een desbetreffende vraag van de afgevaardigde Pierre An dre zeide de Franse premier te Brussel geëist te hebben, dat deze verhouding van Franse en West- duitse strijdkrachten blijvend zou worden vastgelegd. Hierop had den de andere ministers niet wil len ingaan. In de loop van zijn toespraak verklaarde de Franse premier, dat indien de E.V.G. werd ver worpen, zijn regering van plan was de nationale vergadering voor een korte zitting in de par lementaire vacantie terug te roe pen om de verdragen van Bonn, die de Westduitse souvereiniteit herstellen, te bekrachtigen. De Franse regering zal nooit aanvaarden, welke in strijd is met het Atlantisch Verbond, zei de Mendès-France. „De basis van onze buitenlandse politiek is de N.A.V.O.". Hij verwierp het idee van een neutraal Duitsland. „Vóór dat wordt overgegaan tot het pro bleem, welke vorm het noodzake lijk deelnemen van Duitsland aan de gemeenschappelijke verdedi ging moet aannemen, heb ik een duidelijk antwoord van de assem- blée nodig aangaande de E.V.G.". De bondgenoten van Frankrijk stonden er ook op, dat Frankrijk eerst zijn houding ten opzichte van het verdrag duidelijk zou ma ken. Mendès-France zei dat zij rechtuit hadden gezegd de E.V.G. te verkiezen boven andere oplos singen en niet over andere moge lijkheden te willen spreken, zo lang er nog een geringe kans was dat de Franse nationale vergade ring het verdrag zou aannemen. Aangaande de banden tussen Frankrijk en Engeland zei de pre mier. dat deze zó belangrijk zijn, dat er niet eens over gesproken hoeft te worden. Wat Duitsland betreft, aldus Mendès-France, het doel van het Franse beleid is Frans-Duitse ver zoening in Europees raam. Hij deed een beroep op de par lementsleden in het belang van het land te handelen. Het debat werd onder luide be tuigingen van goed- en afkeuring verdaagd tot 's avonds half tien. (kkopfwratt h«t aporie cocM markt 16 brouwerijstraat 9 femeuzen deze week zijn wij met vacantie, vanaf Dinsdag 7 September wil len wij u weer graag bedienen. Terwijl het uiterste oosten Volgens welingelichte functio narissen te Washington worden bp het ogenblik in de Amerikaan se hoofdstad voorstellen overwo gen voor een conferentie van 8 landen over Duitse herbewape ning, indien Frankrijk de E.V.G. Kiiet ratificeert. Het doel van deze conferentie, van het Indische vasteland te die spoedig na de stemming in lijden heeft van overstromingen de Franse nationale vergadering door hevige regenval, heeft het wordt verwacht, zou, volgens de westelijk deel, met name de voorlopige plannen, de uitwer- Pendjaap, te kampen Imet king zijn van een alternatieve droogte, waardoor reeds aan- methode ami Duitsland in ihet zienlijke schade aan de te velde WestEunopese verdedigingsstei- staande gewassen is aangericht, sel te brengen. Sommige delen van het ge- Het Amerikaanse ministerie noemde gebied hebben slechtsvan Buitenlandse Zaken wilde de helft of een vierde deel van de normale hoeveelheid regen in de zomer gehad, aldus wordt uit Lahore gemeld. Men ver wacht een verlies van tien tot twintig procent in de opbrengst van de verbouw van voedings gewassen en katoen. Griekenland zal extra hulp van de V. S. ontvangen, aldus heeft veldmaarschalk Papagos, de Griekse premier, Donderdag medegedeeld. Het leger kan hierdoor op zijn huidige peil van 100.000 man blijven. geen commentaar op deze be richten leveren. De Franse ambassadeur, Hen ri Bonnet, had, een onderhoud met onder-minister van Buiten landse Zaken Bedell Smith, maar verklaarde na afloop, dat hij „ab soluut niets" wist omtrent plan nen voor het bijeenroepen van een conferentie van acht landen Maar andere Westelijke diplo maten meldden, dat een dergelij ke conferentie d-oo-r Nederland en België is voorgesteld. Het Britse kabinet heeft dezer dagen de crisis in de Westeurope se defensieplannen besproken, wélke zal ontstaan, indien de Franse nationale vergadering het E.V.G.-verdrag afwijst. Een wlocrdvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft na afloop van de bijeen komst, die door Churchill en Eden werd bijgewoond, ver klaard, dat een mogelijkheid die thans overwogen wordt, de bij eenroeping van een conferentie van belanghebbende staten is. Deze zou de volgende maand worden gehouden, maar officieel weigert de regering nog alterna tieven ,van de E.V.G. te overwe gen, daar zij gelooft, dat Frank rijk het verdrag misschien nog gloedkeurt. Men gelooft, dat Eden niet aan het hoofd van de Britse delega tie naar de conferentie over Z.- O-Azië te Manilla zal staan, daar het waarschijnlijk is, dat er de volgende week wat de Europese defensie betreft een algehele cri sis zal heersen. Minister van Staat, lord Reading, zal Eden waarschijnlijk vervangen. In een vergadering van twee uur hebben de staten der Nederlandse Antillen het sta tuut met algemene stemmen aan vaard,. Een talrijk publiek, vele auto riteiten en de volledige rege ringsraad woonden de vergade ring bij, waarvan het verloop door beide Curagaose radio-om roepen is uitgezonden. De algehele indruk is, dat dit compromisstatuut „Koninkrijk nieuwe stijl" met vreugde wordt begroet, al blijven er nog enkele wensen, waarvan o.a. de heer Jonckheer (democratische oppo sitie) gewaagde. Het dit statenbesluit is tevens definitief een einde gekomen aan de lokale politieke verwikkelin gen rond het statuut, die de be handeling vertraagd hebben. Zonder uitzondering noemden de zeven sprekers fractieleiders of enkelingen 26 Augustus '54 een historische datum. Ook de voorzitter van de rege ringsraad hield een korte toe spraak, waarin hij het statuut een stuk levend practisch recht van hoge orde" noemde. Het overlopen van de afge vaardigde in de Westduitse bonds dag, Schmidt-Wittmack, naar de Russische zone van Duitsland heeft tot spanningen geleid in de christelijk-democratische unie, de partij waartoe de overgelopen po liticus behoorde. Deze spannin gen zijn op scherpe wijze "tot uiting gekomen in een aanval van het aan de C.D.U. toegewijde blad „Rheinisoher Merkur" op de tot dezelfde partij behorende mi nister voor de Duitse eenheid, Jacob Kaiser. Het in Keulen ver schijnende weekblad beschuldigt Kaiser ervan door zijn actie voor de Duitse eenheid „sedert jaar en Kaiser, zojuist terug van een va cantie in Zwitserland, van de „Rheinische Merkur" verklaard: „Ik geloof, dat men het als een eer mag beschouwen door dit blad te worden aangevallen", dit ondanks het feit dat het Keulse weekblad vaak verschijnt met artikelen van dr. Adenauer zelf. Kaiser, die tot de verzetsgroep tegen Hitier heeft behoord en daarom ook dr. John kende, heeft onder meer gezegd: „Het is mij duidelijk, dat bepaalde kringen trachten de gehele verzetsbewe ging te belasteren. Ik kan het al leen maar als een even perfide als rampspoedige voortzetting dag met een bovenpartijdig net van nationaal-socialistische tra van verbindingsmannen en met dities aanduiden, wanneer het ongecontroleerde belastinggelden echte optreden door de verzets- de federatieve politiek van de beweging voor vrijheid en recht bondskanselier systematisch te in Duitsland op deze wijze in dis- torpederen." i crediet wordt gebracht". Op zijn beurt heeft minister Vier leidende functionarissen van de communistische partij in West-Duitsland zijn Vrijdag ge arresteerd, zo is van officiële zij de medegedeeld. De vier Angenfort, Rische, Seiffert en Zemke worden ver dacht van voorbereiding van hoogverraad. Zij zijn aangehou den om te voorkomen, dat zij het land zouden ontvluchten. Om dezelfde reden zijn arresta tiebevelen uitgevaardigd tegen de vroegere communistische landaf- gevaardigde Ledwohn en de lei der der Westduitse communisten, Reimann. Ledwohn kon worden aangehouden, maar Reimann is naar Oost-Duitsland uitgeweken. De gearresteerden waren aan- I vankelijk vrijgelaten in afwach- een maatregel of een voorstelting van hun proces. De Franse predikant Tissol, die als veldprediker bij de in de vesting Dien Bien Phoe ingeslo ten Franse troepen dienst deed, zou bij de overgave der vesting in krijgsgevangenschap zijn geraakt. Nadere berichten over zijn welstand ontbraken tot nu toe. Zijn broer, pasteur Pierre Tis- sot, heeft nu bekend gemaakt, dat legerpredikant Tissot in Maart j.l. per parachute boven de vesting werd afgeworpen en daarbij enkele lichte verwon dingen opliep. Het schijnt, aldus het persbureau der Ned. Herv. kerk, dat hij tijdens zijn krijgs gevangenschap door de over winnaars van Dien Bien Phoe De „Rheinischer Merkur", die dit verhitte voorschot op het in uitzicht gestelde bondsdagdebat over de overlopers heeft uitge lokt, heeft het heengaan van John en Sohmidt-Wittmack aan gediend als symptoom van de geestelijke verdeling in West- Duitsland tussen de groepen, die de Duitse eenheid hebben voor op gesteld en die welke dr. Ade nauer op zijn Europese weg wil len volgen. Het Katholieke blad rangschikt onder de voor de Europese poli tiek gevaarlijke stromingen ook de organisatoren van de onlangs in Leipzig gehouden evangelische kerkdag, die honderdduizenden protestanten naar deze grootste stad van Oost-Duitsland trok. „Zal men zich er rekenschap van geven, waarom de Franse com munistische pers deze kerkdag zo luide bejubeld heeft? Zij wist wat het betekende, wanneer de grootste christelijke massabijeen komst der historie dadenloos uit een zou gaan en zo de onaantast baarheid van het rode regiem op elementaire wijze met bewijzen zou staven. Zij wist wat het be tekent, wanneer prominente C.D.U.-politici van Bonn zekere rode handlangers van het regiem van Pankow de mantel der chris telijke liefde omhangen", aldus het Keulse blad. Deze opmerking schijnt onder meer bedoeld te zijn tegen de protestantse president van de Westduitse bondsdag, dr. Her- de voornaamste leider van de protestanten in de C.D.U. De „Rheinischer Merkur" is ook van leer getrokken tegen de economische adviesraad van het departement van Kaiser, omdat deze onlangs heeft geadviseerd in geval van een Duitse hereni ging de in de Sovjetzone uitge voerde grondverdeling onder de boeren niet ongedaan te maken. Het blad heeft gemeend de chris telijke partij te moeten waar schuwen, dat in haar gelederen „Pruisisch" nationalistische stro mingen zijn binnengedrongen, die het als hun doel beschouwen om de Westelijke georiënteerde Europese politiek van dr. Ade nauer te torpederen. in Volgens te Calcutta ontvangen berichten bedraagt het aantal dioden en vermisten bij de grote overstromingen in Noord-Oost- India tot dusver 189. In het ge bied van Jalpaiigoeri (West-Ben galen) werden 125 mensen door het water meegesleurd. Geen van hen heeft men terug kunnen vinden. Met vliegtuigen en rubberbo ten wordt geizodht naar personen die door het water zijn gelso leerd. In Noord-Bengalen en Bi har zijn weer nieuwe rivieren buiten haar oevers getreden. In Noord-Bihar zijn tot nu toe 42 personen verdronken, een duizendtal stuks vee oimgeko men en 21.000 huizen verwoest door die overstromingen, aldus de laatste te Patna (de hoofdstad van Bihar) ontvangen berichten De schade wordt op meer dan 220 millioen gulden geschat. De Britse regering heeft een bedrag van ruim een millioen gulden beschikbaar gesteld voor hulp aan de slachtoffers van de overstromingen in Oost-Pakis- tan, NaordOost-India en Nepal. is aangeklaagd, omdat hij als veldprediker het Lnoreel der jm^9"_.Ehlfrs' die in Leipzig met troepen ongunstig zou hebben beinvloed, in dienst als hij stond van „kapitalisten en kolonis ten". Dientengevolge werd hij op 14 Mei weggevoerd naar een kamp en daar door de vijande lijke propaganda „bewerkt". Pasteur Tissot deelt mede, dat hij deze bizonderheden vernam van een kortgeleden naar Hanoi teruggekeerde gewonde. Deze soldaat deelde mede, dat hij over de innerlijke houding van de gevangen predikant geen zorgen had. Hij is uitslui tend bezig de lotgenoten op te beuren, hun beproevingen te delen en getuigenis af te leggen aan zijn geloof. politici der Sovjet-zone is sa mengekomen. Dr. Ehlers geldt als In een hoofdartikel van het Belgische financiële blad de „Courrier de la Bourse" wordt de aandacht gevestigd op het zeer grote verschil tussen het loonpeil in België/Luxemburg en Neder land. Dit verschil, aldus het blad, blijft hen bezighouden, die zouden willen zien, dat Benelux een posi tieve en nuttige werkelijkheid werd in plaats van de bron van tweedracht en onvruchtbare be sprekingen, die zij thans is. De Belgen wensen, dat het Ne derlandse loonpeil wordt ver hoogd tot dat van België en Lu xemburg, niet alleen omdat hier door een schadelijke concurren- tie-element in de Benelux zou verdwijnen, maar vooral, omdat het hun om verschillende rede nen niet mogelijk is het loonpeil in hun eigen land te verlagen. De Nederlandse autoriteiten wensen echter volgens het blad geen afstand te doen van het concurrentievoordeel, dat de lage pi™ p-„„- lonen verschaffen, en zij wensen h] vv,u.-trn?to^' geschreven het beginsel van loonbeheersing 1 olks-Ghnna dat elke 14 van overheidswege niet prijs te Peking verschijnt, heeft crp\7Pn 1-aatcto ruin* ic naar Ho SC ill 0Y en dat AlT16riKclcinSG onderhandelingen. Naarmate de Nederlandse regering echter geen weerstand kan bieden aan de druk der vakverenigingen voor hogere lonen, zal het verschil in het loonpeil, dat het blad op on geveer 15 procent schat, verdwij nen, naar alle waarschijnlijkheid zelfs tamelijk snel. Een dergelij ke gang van zaken betekent in ieder opzicht voordeel voor Bel gië. De Nederlanders zullen hun pressiemiddel verliezen, hun loonvoordeel op het gebied van de industrialisatie en het loonvoor deel bij de uitvoer, terwijl de Bel gen zich ertoe kunnen beperken inmiddels te streven naar verla ging van de andere elementen van het kostenpeil. De Belgische weeldebelasting van tien procent zal voor ver scheidene artikelen, van para plu's tot badkuipen, worden afge schaft, aldus is officieel medege deeld. Een nieuwe wet, welke 1 Sep tember van kracht wordt, heft de belasting o.m. op voor reser ve-onderdelen voor motorvoertui gen, meubelen, linoleum, hoeden en bloemen. geven. Dit laatste punt is naar de mening van het blad wellicht het critieke punt in de controverse tussen België/Luxemburg en Ne derland. Naar de mening van de „Courrier de la Bourse" zal de Nederlandse regering er echter goed aan doen zich te houden aan het beginsel van loonbeheersing hoewel zij wijs zal handelen, wanneer zij op het juiste ogen blik de teugels viert. Men dient niet uit het oog te verliezen, zo vervolgt het blad, dat de politiek van loonbeheer sing Nederland in staat stelt tot een snellere industrialisatie dan bij een hoger loonpeil mogelijk zou zijn geweest. Het verschil in loonpeil geeft derhalve de Neder landers een uitstekend pressie middel in handen bij de Benelux- Twee Nieuwizeeiandse meisjes, de 16-jarige Pauline Parker en de 15-jarige Juliet Hulme zijn te Christchurch schuldig bevonden aan moord op de imtoeder van Pauline en voor onbepaalde tijd ter besohikking van de regering gesteld. Een diergelijk vonnis wordt alleen geveld in zaken te- geni krankzinnigen en minderja rigen. De verdediger had gesteld, dat de kinderen krankzinnig wa ren. Bij het proces, dat zes dagen heeft geduurd, was gebleken, 'dat de meisjes in een fantastische drcomwereld leefden, waarin zij „haar eigen paradijs, haar eigen God en haar eigen moraal" had- dén. Pauline had in: haar dagboek geschreven, dat zij „de sleutel tot de vierde wereld'" hadden gevon den en de dag van de moord op haar moeder noemde zij „die dag van de gelukkige gebeurtenis". Niet éénmaal gedurende het pro ces heeft één van de meisjes te kenen van berouw getoond. Een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht van het type B-36 is Vrijdagavond laat bij een landing op de basis Ellsworth bij Rapid City (Zuid-Dakota brandend neergestort. Men heeft tot dusver de lijken van negen tien inzittenden kunnen bergen. Ook werden drie gewonden uit de wrakstukken bevrijd. Gevreesd wordt, dat er nog meer slachtof fers te betreuren zijn. Het ongeluk ontstond, doordat het toestel bij het landen een ver hoging in het terrein raakte. Wederom een Amerikaanse bommenwerper neergestort. Zondag is voor de tweede maal binnen 24 uur een Amerikaanse bommenwerper van het type B-36 neergestort bij El Paso in Texas. Het vliegtuig, dat bijna neer viel op de oostelijke buitenwijk van de stad, stortte tenslotte op een onbebouwd stuk land neer, waar het uitbrandde. Een lid van de bemanning werd gedood en veertien anderen ge wond. vliegtuigen en schepen sinds het uitbreken van de Koreaanse oor log in Juni 1950 tot eind Februari 1954 7.632 maal Chinees gebied hebben geschonden. De communisten treffen oor logsvoorbereidingen in de kust gebieden van Zuid-Oost-Ohina, aldus een bericht van de Chinese persunie in Hongkonig.se bladen. De communisten zouden in die Op het Hirsehen-eiland tegen over Wenen is het vierde wereld congres van de internationale federatie van „Minnaars der Na tuur" een internationale nudis- ten-organisatie geopend, waar aan afgevaardigden uit dertig landen deelnemen. Het congres wordt gehouden in een speciaal tentenkamp. De grootste moeilijkheid van de bij eenkomst is gevermd dolor een muggenplaag, die op de eilanden in de Donau heerst sinds de grote overstromingen van enige we ken geleden. De plaatselijke nu- disten, die elkaar elk weekeinde op Hirséhen ontmoeten, zijn reeds aan de muggen gewend, maar de buitenlandse gasten zal de mening van de gebieden een half-miliioen solda ten bijeen gébracht hebben en het. naar JL6 v J bezig zijn militaire en voedsel- voorzitter van de Weerse oreani- •voorraden te vormen cotm I satie, niet meevallen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1