Het ongeluk met de Willem Bontekoe De dood van President Vargas Mendès-France bracht verslag uit Het bezoek van Labourleider Attlee aan Mao Tse Toeng Aler WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Interview met president-directeur Beschuldigingen tegen McCarthy Voormalig communistenleider zweert communisme af Britse kranten irriteren de Duitsers Marine weer in actie DE GESEL VAN HET HAKENKRUIS. AUSTRALISCHE MINIS TER SPREEKT BE SCHULDIGING TEGEN. De „Agamemnon" op Kreta Keizer van Ethiopië zal Nederland bezoeken CRITIEK OP ATTLEE'S BEZOEK AAN COMM.-CHIN A. ZUID-SLA VIE AANVAARDT AMER. AANBOD. BRITS VRACHTSCHIP BESCHOTEN. NIEUW GEVAL VAN VLIEGTUIG-SABOTAGE IN BELGIE. op onder op onder Frankerlng bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct E VRIJE DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1954. 9e Jaargang No. 3236- Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum jet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1.i iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Aöiwi Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 8 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.80 maai het luchtruim koos, iets aan de machine heeft gehaperd. Die oommissie had de gehele macht gearbeid, dioch volgens de heer Aler 'heeft het verslag nog geen oplossing gebracht op de vraag hoe het ongeluk precies is gebeurd. ,We weten slechts, dat de Bontekoe" in het water is ge stort en we moeten proberen om het wrak van het vliegtuig, met name de motoren, de vleugels1 en de romp, te vinden en te bergen. Overigens is or,s vertrouwen in de deugdelijkheid van de D.C.-6B niet in het minst geschokt". In Amerika is nogal enige aandacht besteed aan het onge val, omdat er enKele Amerikaan se passagiers onder de slachtof fers waren. De pogingen van Hr. Ms.Fre- gat „Wolf" om door middel van het asdic-apparaat het wrak van de „Willem Bontekoe" te localiseren, hebben nog geen re sultaat opgeleverd. Het marine schip heeft het opsporingswerk de hele nacht voortgezet. De mijnenvegers „Hollands- lukte, 300.000 uur door de K.L.M.Diep" en „Volkerak", die giste- is gevlogen met een gemiddelde ren door dreggen gepoogd heb- van 3,2 milliard passagiers-kilo- ben de plaats van het veronge- metens". lukte K.L.M.-vliegtuig te bepa- De president-directeur was ien zijn bij het aanhreken van Maandagmiddag in Seattle an het daglicht weer uit den Hei- ma nuut tot minuut op de hoogte der vertrokken. De beide mari- Oharles Harman, de thans overleden Canadese gezagvoer der van de verongelukte „Wil lem Bcntekoe", was die man, die zijn eigen baas, president-direc teur I. A. Aler van de K.L.M., 2 weken geleden zelf in de machi ne „Isotoop" naar Amerika heeft gevlogen. Ijlings is de heer Aler, die zich Maandag op het moment van de ramp met de „Willem Bontekoe" int Seattle bevond, uit Amerika naar het vaderland teruggekeerd nu zijn maatschappij deze ernsti ge slag moet incasseren. „In het uitgebreide luchttrans port is een ongeluk iets, dat als een ellendig incident moet wor den besohouwd", zo zeide de heer Aler Woensdagochtend na zijn aankomst met de superoonstella- tion „Triton" op Schiphol tot de grote schare van persvertegen woordigers, die daar uit de mond van de K.L.M.-president zelf commentaar hoopte te vernemen over het ongeluk. „Maar geen enkel incident mag ons ervan weerheuden op de in geslagen nechte weg voort te gaa>m", vervolgde hij. „Wij mioe ten niet vergeten, dat sedert Maart 1952, toen één onzer toe stellen bij Frankfort veronge- gehouden van de mededelingen die aanvankelijk spaarzaam bin nenkwamen over het uitblijven van de „Willem' Bontekoe". Ook hij heeft de spanning beleefd, die op 't hoofdkantoor in DemHaag, op de luchthaven en ver daarbui ten in geheel Nederland heeft gfeiheerst vóór het moment, waar op het slechte nieuws definitief zekerheid werd. De heer Aler be vond zich in Amerika op een dienstreis. Maandag bracht hij een bezoek aan de Boeing-fabrie- ken om zich te laten, voorlichten over het nieuwe burgerstraal vliegtuig, -de Boeing 707, waar van het eerste exemplaar juist gereed is gekomen. Zijn vervroegde terugtocht maakte hij in de „Triton", die dezelfde route heeft gevolgd als de verongelukte „Willem Bonte koe". Woensdagochtend heeft het toestel een kort oponthoud ge had in Shannon, waar de presi dent-directeur door de daar thans aanwezige Nederlandse commis sie van onderzoek van de rijks luchtvaartdienst verslag is uit gebracht over de tot dusver be reikte resultaten van het onder zoek. ■Deze eomtoissie probeert teza men met enkele experts van de K.L.M. na te gaan of er wellicht op het moment waarop de „Wil lem Bontekoe" voor de laatste In een ingezonden schrijven in de „Times" geeft de schrijver van het boek: „De gesel van het hakenkruis", Lord Russell, een rectificatie van een in persbe richten uit zijn boek gedane aan haling, welke luidde: „Als alles (over het concentratiekamp Auschwitz) geloofd moest wor den. zou het niet worden gelezen Indien gelezen, zou het niet ge loofd worden". De betrokken passage, na opsomming van een aantal gruweldaden, luidt echter: „Moest alles worden beschreven, dan zou het niet gelezen worden. Indien gelezen, zou het niet ge loofd worden." De Australische minister van Defensieproductie, sir Eric Har rison, heeft in het parlement een beschuldiging, dat de Chrysler- fabriek in Australië nalatig is geweest bij de vervaardiging van onderdelen voor de Canberra- straalbommenwerper, ongegrond genoemd. De minister brand merkte een verklaring van het Labourlid Clyde Cameron, dat de firma een onderdeel had geleverd waardoor de Canberra in de lucht uit elkaar zou kunnen springen, als „vals" en „boosaardig". Ca meron had zijn beschuldiging de vorige week geuit. Minister Harrison zeide, dat een onderzoek van deskundigen had uitgewezen, dat de maat schappij geen ondeugdelijke on derdelen had geleverd waardoor de veiligheid van het vliegtuig op enige wijze geschaad zou kun nen worden. neschepen zijn door een in het water hangende kabel met el kaar verbonden. Op deze wijze hopen zij het wrak te kunnen vinden. De marine sleepboot „Orkaan" blijft in de nabijheid van de marineschepen. De zeesleep boot heeft de duikers aan boord, die in actie zullen komen zodra bepaalde aanwijzingen zijn ver kregen. Nog meer vaartuigen ingeschakeld. Woensdagavond om kwart over zes hebben de bergingsvaartui gen „Dolfijn" en „Bruinvis" van de N.V. W. A. van den Tak's ber gingsbedrijf te Rotterdam/Maas sluis de haven van Hoek van Hol land verlaten om zich naar de plaats in de Noordzee ten westen van Bergen aan Zee te begeven, waar het wrak van de „Willem Bontekoe" moet liggen. Des avonds om half acht zijn de sleepboot „Winston Churchill" en het bergingsvaartuig „Hulp in Nood" van de N.V. Rederij v/h gebroeders Goedkoop te Amster- dam/IJmuiden de haven van IJmuiden uitgevaren om even eens naar die plek te gaan. De K.L.M.-gezagvoerder Schro der, die Dinsdag met een „Dako ta" van de K.L.M. op de Noord zee veel wrakstukken ontdekte, heeft Woensdagmiddag, bij een nieuwe verkenningsvlucht, op 'n meer noordelijke plek op de zee weer vele wrakstukken zien drij ven. De sleepboot „Noord Holland" van de N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden is Woensdagavond omstreeks kwart voor tien in IJmuiden binnengekomen na een tweede dag te hebben gezocht. Er is thans niets van belang opge vist. De schepen van de koninklijke marine hebben ook gisteren de' gehele dag gezocht, maar, tot Woensdagavond laat, zonder re sultaat. Aan boord van alle sche pen die aan het opsporingswerk deelnemen bevinden zich technici van de luchtvaartmaatschappij. De dienst luchtvaart van de rijkspolitie verzamelt thans, on der leiding van kapitein jhr de Beaufort, alle gegevens die van belang kunnen zijn voor het vóór- onderzoek. Personen die op eni gerlei wijze iets van het ongeluk menen te hebben gehoord of ge zien, worden verhoord. In tegenstelling tot hetgeen Maandagavond werd gemeld, is thans gebleken, dat het tot dus verre geborgen enige stoffelijke overschot van een jongetje van circa negen jaar nog niet met ze kerheid kon worden geïdentifi ceerd. Het bergingsvaartuig „Hulp in Nood" is gisteravond tegen elf uur in IJmuiden binnengekomen; het schip heeft nog niets gevon den. Ook de „Churchill," de „Dol fijn" en de „Bruinvis" zijn in IJmuiden gearriveerd. Verwacht wordt dat deze schepen heden morgen vroeg wederom naar de plaats zullen vertrekken, waar het wrak moet liggen. De koninklijke gasten van ko ning Paul van Griekenland, die een tocht door de Middellandse Zee maken op de 5000 ton mieten- de „Agamemnon, bezichtigden Woensdag de robijnen van het geslacht van koning Minos, wiens paleis 4000 jaar geleden op Kre ta is gebouwd. Het pa'leis ligt in de heuvels op een geringe afstand van de haven Beraklion, waar de „Aga memnon" meerde. Een groot deel van het paleis, dat naar men aanneemt, op bepaalde plaatsen zelfs vier verdiepingen hoog reikte, moet nog worden opge graven. De „Agamemnion" zet na He- raiklion koers naar de eilanden Thera en Rhodos. In Brazilië is wegens de dood van president Vargas een natio nale rouw van acht dagen afge kondigd. In de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een talrijke me nigte gedefileerd langs het stof felijk overschot, dat in een ge deeltelijk met glas afgedekte klist lag opgebaard, zodat het gelaat van de overledene, zeer kalm van uitdrukking, zichtbaar was. Er deden zich aangrijpende tonelen voor. Sommige door droefheid overweldigde vrouwen die in onmacht vielen, moesten weggebracht worden. Naar verwacht wordt zal de keizer van Ethiopië, Haile Selas sie, van 3 tot 6 November een of ficieel bezoek aan Nederland brengen. Nadere bijzonderheden over het programma van het bezoek zul len nog worden bekend gemaakt. Premier Mendès-France van Frankrijk 'heeft verslag uitge bracht over d!e conferentie van Brussel aan dte leden van drie dommissies van de Franse na tionale vergadering: De commis sie voor Defensie, Buiteni.ind.se Zaken en Overzeese gébiedrdv- len. Mendès-France zou verklaard hebben, 'dat vorige Franse rege ringen een debat over de E.V.G. in de nationale vergadering ver meden omdat zij wisten, dat er geen meerderheid voor het plan bestond1. De belangrijkste reden, lat de Franse amendementen op het E.V.G.-verdrag te Brussel waren verworpen was, dat de' ministers die bekrachtiging van het ver drag hadden verkregen er afke rig van waren, opnieuw in ver band met deze kwestie voor hun parlementen te verschijnen. De hoofdbezwaren in Frank rijk tegen de E.V.G. waren vol gens Mendès-r rance: 1. Da (belangrijkheid, van de bevoegdheden van de bovenna tionale uitvoerende raad. 2. De herintegratie van e Franse troepen. 3. De d'enationalisatie Man het Franse leger. 4. Enkele economische clau sules. 5. De duur van het verdrag (50 jaar). De premier deelde de drie com missies mee, dat naar zijn me- Volgens journalisten, die de Britse delegatie vergezellen, ont vouwde Mao Tse Toeng een vre- dssprogram, dat de volgende vier punten behelsde: 1. De AmeriKanen moeten hun zevende vloot uit de Chine se wateren terugtrekken. 2. De V. S. moeten ophouden met het activeren van de Japan se herbewapening. 3. De V. S. moeten geen jJuit- se herbewapening aanmoedigen. 4. De delegatie zou de gehele Labourpartij moeten overreden een „redelijker standpunt" in te nemen wat betreft de buiten landse politiek. Mao Tse Toeng zou hebben gezegd-, dat China met eik land, dat een „redelijke houding" aan neemt, uitstekende betrekkingen kan onderhouden. De AmeriKaanse politiek ten aanzien van China en Zuid-Oost- Azië noemde hij „onredelijK", maar indien hindernissen als bo vengenoemde weggenomen zou den zijn, zou niets een vreedzaam naast elkaar bestaan van China en de V. S. in de weg staan. De Britse zaakgelastigde te Peking, Humphrey Trevelyan, heeft Dinsdagavond de Labour- delegatie een feestmaal aange boden. Onder de Chinese gasten bevonden zich premier Tsjou En Lai, vice-premier Koeo Mo Djo c i verscheidene ministers. Een aanhanger van de rechter vleugel der Australische Labour partij, Mullens, heeft in het Huis van Afgevaardigden felle critiek geleverd op het bezoek, dat Cle ment Attlee met een Britse La- bourdelegatie aan communis- tisch-China brengt. Mullens deed dit aan de hand van een zelfver- zonnen gelijkenis over een my- De Senaatscommissie, die moet beslissen of het gedrag van sena tor Joseph McCarthy door de senaat al dan niet veroordeeld moet worden, heeft Dinsdag vijf hoofdbeschuldigingen tegen de senator gehandhaafd: 1. Weigering om een senaats commissie van onderzoek te ant woorden aangaande bepaalde fi nanciële operaties. 2. Aanmoediging van ambte naren om hem, in strijd met de wet, alle mogelijke inlichtingen te geven over activiteit van even tuele communisten in het rege ringsapparaat. 3. Het in bezit hebben en pu bliceren van geheime of ver trouwelijke documenten. 4. Beledigingen aan het adres van bepaalde collega's. 5. Beledigingen aan het adres van generaal Ralph Zwicker. Senator Arthur Watkins, voor zitter van de commissie van on derzoek, zeide, dat deze beschul digingen slechts „de voornaam ste zijn van de 46 tegen McCar thy ingebrachte beschuldigingen en dat niets de commissie zal verhinderen nog andere te hand haven, indien zij dit noodzakelijk acht". Senator McCarthy is verzocht Maandag voor een senaatscom missie te verschijnen om de foe- schu'ldigingen te beantwoorden. thische Griekse staatsman, At- leus, die met Philippus van Ma cedonië rode wijn zat te drinken, terwijl de Macedonische legers voor de poorten van Athene stonden. Atleus zag in zijn lege wijnglas de toekomst en kwam tot de slotsom, dat de zaken er toch niet zo slecht voorstonden. „Hij kon niet langer de kreten van de gemartelden, de sterven den en de onderdrukten horen", aldus Mullens. „In Indo-China zijn anderhalf millioen Rooms-Katholieken aan slavernij overgeleverd. Negen- en-een-half millioen Australiërs komen wellicht in dezelfde sla vernij, omdat een communistisch Azië geen vacuum in Australië kan laten bestaan voor een Ame rikaans tegenoffensief, zo besloot de socialistische afgevaardigde. Het bureau van president Eisenhower heeft bekend ge maakt, dat Zuid-Slavië het aan bod van president Eisenhlower tot hulpverlening aan de slachtof fers van de jongste watersnood in de Donaulanden aanvaardt. Het Amerikaanse aanbod be staat in het zenden van surplus- levensmiddelen ter waarde van 4 millioen dollar. Dinsdagavond is het 967 ton metende Britse vrachtschip „Inchkilda" door een kustbatterij op één der eilanden in de Straat van Formosa beschoten. Dit is medegedeeld door agenten van de betrokken rederij te Hong kong. Er zijn geen slachtoffers. Het schip is ook niet beschadigd. ning de .overeenkomsten van Bonn, waarbij de Duitse burger lijke scuvereiniteit wordt her steld, geratificeerd moeten wor den, ongeacht de uitslag van de stemming over de E.V.G. Hij gaf tevens te kennen, dat ratificatie van deze overeenkomsten, indien nodig, door de regering zou kun nen geschieden, zonder inschake ling van het plarlement. Mendès-France heeft tegenover leden van de commissie van Bui tenlandse Zaken echter verklaard dat bij de ratificatie van de over eenkomsten het parlement inge schakeld zou worden. Sommige leden hadden n.l. ver duidelijking van zijn verklaring verlangd, daar zij meenden be grepen te hebben, dat Mendps France het tegenovergestelde be doeld had. De commissie voor industriële productie van de nationale ver gac-ering heeft zich met 18 tegen vier stemmen bij vier onthoudin gen tegen goedkeuring van de E.V.G. uitgesproken. Dit is de achtste commissie van de natio nale vergadering, die een ongun stig oordeel over de E.V.G. velt. Buiten, in het park, werd door gnote igroepen mensen hardop gebeden. De authenticiteit van het „po litieke testament", dat Vargas zou hebben nagelaten, wordt door sommligien in twijfel getrok ken. „Eens te meer, aldus dit testament, hebben de tegen het volk gericlhte krachten en belan gen zich tenslotte verenigd en op mij geworpen". In een overzicht van tijdens Vargas' (bewind ge nomen maatregelen ter verbete ring van de economische toe stand van het land wordt o.a. opgemerkt, dat gepoogd is, de w'aarde van de koffie, het voor naamste nationale product, te behouden en de prijs ervan te verdedigen. Er werd' echter een zodanige druk op onze economie uitgeoefend, dat wij mioesten zwichten, aldus het document. ,Ik 'heb U mijn leven gegeven, aldus (het ölot van het testament, thans bied ik U mijn dooi' aan'. DE BEGRAFENIS VAN PRESIDENT VARGAS. Een grote menigte Brazilianen stond langs de straten opgesteld, toen de stoet met het stoffelijk overschot van president Vargas naar het vliegveld Santos Dum- mont reed, waar de kist met een speciaal vliegtuig vervoerd is naar de geboorteplaats van de president Sao Borja aan de Ar gentijnse grens. De 71-jarige president, die Dinsdag een eind aan zijn leven maakte, zal te Sao Borja worden begraven. Toen de stoet met het stoffe lijk overschot naar het vliegveld reed, doorbrak een gedeelte van de menigte het cordon, omringde de kist en hielp mee deze naar het vliegveld te dragen. Enkelen droegen de kist en an deren omringden hem en vorm den een eigen cordon om de kist en de dragers. Op het verzoek van de familie leden werd afgezien van het be wijzen van militaire en staatseer. Darcy Vargas, een schoonzus ter van de overleden president, is bij het vernemen van de zelf moord van haar zwager, van schrik gestorven. Volgens politieberichten is aan drieduizend personen uit de me nigte, die de hele nacht buiten het presidentieel paleis hadden staan wachten, eerste hulp ver leend voor flauwten en hysterie. Alle bladen van Rio de Janei ro, zelfs die van politieke tegen standers, hebben Woensdagoch tend hulde gebracht aan Vargas, die zich Dinsdag van het leven beroofde. Het merendeel van de bladen verwierp de geruchten, dat de laatste brief van Vargas, het politieke testament, een ver valsing is. DE TOESTAND IN BRAZILIË. Betogers hebben Woensdag het ministerie van Luchtvaart aange vallen. De politie greep in. Er werden twee personen gewond. In het centrum van de stad ko men politieversterkingen aan. Hier jouwden de betogers de po litiemannen uit en staken een po litieauto in brand. De politie opende het vuur. De voormalige leider van de cammunistisdhe partij te Ham burg, Wilhelm Prinz, die na 39 maanden gevangenisstraf in Oost-Dudtsland te hebben uitge zeten Dinsdag te Hamburg te rugkeerde, heeft tot vertegen woordigers van de pers gezegd, dat hij zijn betrekkingen met de partij, die bijna dertig jaar oud zijn, zou opgeven. De laarzen van de Russische geheime politie en de Oostduitse communisten hadden hem tot het besluit gebracht ttot de de mocratie terug te keren. Prinz was tot 1951 leider van de Hamburgse communistische partij. Prinz zei, dat een koerier van de Oostduitse communistische partij hem in Februari 1951 een uitnodiging had gebracht tot'het bijwonen Ivan 'n communistische bestuursvergadering te Loewen berg Brandenburg) waar hij dioor de Oostduitse veiligheids dienst werd gearresteerd. De leider van de Westduitse communistische partij, Max Rei- mann, had hem er van beschul digd gedeeltelijk verantwoorde lijk te zijn voor het gebrek aan succes van de partij in West- Duitsland. De nachtelijke verhoren, die hij had moeten ondergaan, gin Op de Belgische basis voor straaljagers te Florennes heeft zich een nieuw geval van sabo tage voorgedaan. In de reactor van een „Thunderjet" werd n.l. een 30 cm lange metalen buis ontdekt. Als gevolg van deze ontdek king zijn de straaljagers van deze basis, die naar Denemarken had den moeten vertrekken om daar aan grote luchtmanoeuvres deel te nemen, op de grond gebleven. De zware transportvliegtuigen, die van het vliegveld Meisbroek te Florennes waren aangekomen en die, begeleid door de Thunder- jets naar Denemarken hadden moeten vertrekken, hebben op dracht gekregen naar hun basis terug te keren. Inmiddels stelt het parket van Dinant een onder zoek in naar deze nieuwe sabo tage. deden1S zicl^6" ok^reeds^erüfele I "azi^neentratiekamp pYessle, die' zich Thans' hTonge- maanden geleden dacten van sa Iveer Zuidelijke richting vtr- botage te Florennes voor. Na een uitgebreid onderzoek werden toen twee beroepsmilitairen ge arresteerd, die een bekentenis aflegden. Zij zouden geheel op eigen initiatief hebben gehandeld om wraak te nemen op een kapi tein. Enkele dagen na hun aan houding werden opnieuw in de reactors van straalvliegtuigen metalen voorwerpen aangetrof fen, hetgeen de thans opnieuw versterkte indruk wekte, dat men nog niet de hand op alle saboteurs had gelegd. Oosten zijn uitgeweken, „mario netten van het communisme, die slechts zo lang zouden worden gebruikt tot zij het doel van de Oostduitse communistische par tij hadden gediend om daarna als zovele anderen op het scha vot te eindigen". DINSDAG KOUDSTE AUGUS TUSDAG VAN DEZE EEUW. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de afgelopen dagen werd het weer in geheel West- Europa beheerst door een de pressie, die Vrijdagmorgen bo ven de Noordzee lag en vandaar via het Kanaal in een wijde boog over Frankrijk naar de Rivièra trok. Daar aangekomen zwenkte hij weer naar het Noorden om en trok over Oostenrijk naar Duitsland, waar ze nu naar het Westen begon te koersen, overal op haar weg grote hoeveelheden regen brengend. Dinsdag bereikte de depressie via de Duitse Bocht ten tweede male onze omgeving en bracht vooral het Zuiden van het land een verregende dag. Door de aanhoudende regen bleef de temperatuur daar in de buurt van 12 a 13 graden. 's Avonds werd te De Bilt een .maximumtemperatuur afgelezen gen alle „lichamelijke en geeste- van 13 l graad Celsius >n koude. 1 „I7A lrtirAlliMnrnvi 1A Vyai tow ni a lijke kwellingen" te boven, die record voor Augustus. De cfe- maakt. Men had hem en vier an- plaatst lag Woensdagmorgen bo- dere vooraanstaande communis- Ven België en werd gevolgd door ten tot de bekentenis illen opklaringen. Ook vandaag zullen dwingen te hebben gewerkt voor de Britse geheime dienst. Hij was naar het Westen ge vlucht, omdat hij „niet in een partij met zijn cipiers" wilde zijn. Prinz noemde dr. Otto John, het voormalig hoofd van de Westduitse geheime dienst, en Karl-Franz Schmidt-Witt mack, voormalig Westduits parle mentslid, die beiden naar het er opklaringen voorkomen, ter wijl de temperatuur ongeveer op het normale niveau zal liggen. Protesten over een „haat- Engelse Rijnieger. Er wordt ge- campagne." zegd, dat de troepen schade ver oorzaken aan oogst en bossen, De cnrust groeit im de West- aangezien nieuwe trainingsgebie- diuitse pers over hetgeen men t den opgeëist zijn en aangezien de ziet als een heftige anti-Duitse herfstmanoeuvres tijdens 'het bin- perscampagne in Engeland. En- nenhalen van de oogst gehouden kele dagen geleden wijdde de worden. De Duitse autoriteiten Breskens „Frankfurter Allgemeine Zei- van Nedersaksen tzijni van me-1 Terneuzen tung" een paar artikelen aan de .ning, dat vruchtbare gronden medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Zonnige perioden. Wisselende bewolking met flin ke opklaringen, maar in de mid dag hier en daar vorming van een bui. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Dezelfde of iets hogere temperaturen. VRIJDAG 27 AUGUSTUS Britse critiek op het Duitsland van heden. De te Düsseldorf ver schijnende „Mittag" volgde met een hoofdartikel, gewijd aan „De Golf van Haat" en „Die Welt" en de „Westdeutsche Allgetmeine" volgden met gelijksoortige arti kelen. Vijandige gevoelens ten opzich te van de Britten worden mede opgevorderd zijn en diat onnodig bosbranden worden veroorzaaiU. Vorig jaar, zo zegt men, is aan de Lüneburger Heide voor 4.700.000 Mark schade toegebracht en dit jaar is, al vóór die hoofdmanoeu vres hebben plaatsgevonden, voor 5 milioen MarK schade ver oorzaakt. Het Britse Hoge Com missariaat heeft reeds verzoeken Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 1.04 1.21 1.39 1.56 2.19 2.36 2.29 2.46 ZON MAAN veroorzaakt, door de in kracht j om uitstel van de oefeningen van toenemende protesten tegen het de hand gewezen. Aug. 27 5.42 19.40 4.34 18.56 28 5.44 19.38 5.49 19.12 29 5.45 19.36 7.02 19.26 30 5.47 19.34 8.13 19.40

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1