Het opsporingswerk naar het wrak van de Willem Bontekoe De verwarde toestand in Brazilië Mendès-France in Parijs teruggekeerd Radio-toespraak van Eisenhower Dit moet mij toch eens van het hart! President Vargas treedt af en pleegt zelfmoord De reis van de Agamemnon WEERSVERWACHTING Indonesische stemmen over de opheffing der Unie HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN (Advertentie) 1 I 29 onder frankerlng bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1954. 9e Jaargang No. 3235. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pas advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L—-S iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrsa Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags t WH, Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.88 Bij het aanbreken van; het dag licht is Dinsdagochtend het zoe ken naar wrakstukken en stof felijke resten van de inzittenden van het K.L.M.-vliegtuig D.C.-6B „Willem Bontekoe" voortgezet. Voor dat doel is Dinsdagochtend o.m. een reddingboot van de Kom. marine uit Den Helder naar de plaats van de ramp vertrokken. Maandagnacht hebben H. M.'s fregat „Wolf" en de mijnenve gers „Volkerak" en „Hollands- Diep" het opsporingswerk voort gezet. Deze marineschepen zijn Dinsdagodhtend in Den Helder teruggekeerd. VERMISSING V. D.BONTEKOE" •Route Kh. vliegtuig f~ ShantiorwJl ATLAMT. OCEAAN NèwYork re radio bericht Amsterda Schiphol aurev, vlieqhjiq i Pee Haag •Rotterdam NOORDZEE De chef van de luchtmachtstaf, luit.-generaal A. Baretta, heeft de directie van de K.L.M. het vol gende telegram gezonden: „Met grote ontsteltenis heb ik het bericht vernomen van de ramp, die u 23 dezer getroffen heeft. N ai mens de Kon. lucht- rriaciht betuig ik mijn diep mede leven met dit verlies". Om kwart over elf is gister morgen, vermoedelijk als laatste toestel voor het opsporingswerk, een door gezagvoerder Schröder bestuurde K.L.M.-Dakota van Schiphol opgestegen. Onder de overige leden van de bemanning bevond zidh de vroe gere piloot Sillevis, die de vlucht meemaakt in verband met zijn kennis van de zee langs de Nederlandse kust. De bedoeling is, voor de laat ste maal de zee naar overblijfse len van de „Willem Bontekoe" af te zoeken. De Kon. marine heeft Dinsdag ochtend, nadat een toestel van de M.L.D. nog een vlucht had uitge voerd, bet opsporingswerk tijde lijk gestaakt. Attlee ontmoette Mao 1 se Toeng Het hoofd van de Chinese volksrepubliek, Mao Tse Toenig, heeft Dinsdag in gezelschap van zijn voornaamste adviseurs in het nabij Peking gelegen Tsjing Tsjen Tien een onderhoud met de Britse Laibcurleider, Clement Attlee. gelhad. Het was de eerste maal, dat Mao een ontmoeting met een vooraanstaande Wester se politicus had, sinds hij in 1949 voorzitter van de centrale volks regering werd. Het onderhoud werd o.m. bij gewoond door premier Tsjoe en- Lai, vier vice-premiers en de twee plaatsvervangers van Mac, Tse Toeng, Lioe Sjao Tsji en Li Tsji Sjen. De Britse Labour-leider Cle ment Attlee, één der zeven partij lieden, die een bezoek aan China brengen, 'hebben Dinsdag, een onderhoud van drie uur gehad met de Chinese leider Mao Tse Toeng. Zoals gemeld was een aantal hoge staatslieden bij het onderhoud aanwezig. De Labour- leden zeiden na afloop geen tijd te hebben om met elkaar over 'n gemeenschappelijke verklaring te beraadslagen. Zij werden op een diner verwacht bij de Britse zaakgelastigde. Frankrijk en het Saargebied De Franse staatssecretaris Gu- rin de Beaumont heeft Dinsdag in Saarbruecken, waar hij be sprekingen heeft gevoerd, o.m. verklaard, dat de Franse premier de vaste wil heeft om tot een re geling van het Saarprobleem te komen in het kader van de poli tieke en economische integratie van West-Europa, aldus meldt D.P.A. In een communiqué over de be sprekingen van de staatssecreta ris met premier Hoffman, de Franse diplomatieke vertegen woordiger, Grandval, en verte genwoordigers van de sociaal democratische oppositie, wordt gezegd, dat alle partijen een spoedige oplossing wensen waar bij zij echter aan hun politieke lijn wensen vast te houden. Alleen een patrouille-redding vaartuig van de marine voer nog in de omgeving van de plaats, waar het vliegtuig is neerge stort, op en neer. Met het oog op het ruwe weer van de afgelopen dagen vreest men dat de wrak stukken van de „Willem Bonte koe" en eventuele stoffelijke overschotten ver zijn afgedre ven. Naar aanleiding van suggesties, als zou de telegrafist Van Agge- len tijdens de ramp met de „Wil lem Bontekoe" niet op zijn plaats hebben gezeten om contact te hcudeh met Schiphol, heeft de K.L.M.-persdienst het volgende medegedeeld: In, de zomer van 1952 is de K.L'.M. er toe overge gaan alle Europese diensten uit sluitend te vliegen met behiulp van radiotelefonie, dius zonder telegrafist. lm November 1953 is een proefi genomen met één tele grafist op de Noordatlantïsche diensten. De proef is dermate goed bevallen, dat men in Juni 1954 definitief is overgegaan met het vliegen met één telegrafist op de Noord-Atlantische diensten, behalve de met DC-4-toestellen uitgevoerde diens tem en die via Santa Maria. Op de Noordatlan- tische dienst is thans voor het gehele luchtverkeer (dus niet al leen voor de K.L.M., doch ook voor de overige luchtvaartmaat schappijen) de radio-telefonie het primaire systeem voor communi catie. Dit betekent, dat de telegrafist alleen in, actie komt tussen Prestwïck resp. Shannon en Gan der en wel als hij twee a drie uur uit kust is, waardoor hij tij dens een vlucht Amsterdam New York of omgekeerd zeven a acht uur wierktijd heeft. Volgens de K.L.M.-persdienst is het vrijwel zeker dat bij het ongeluk met de „Willem Bonte koe" tussen Shannon en Amster dam de telegrafist niet aan het werk is geweest en dat de com municatie telefonisch door de vliegers is onderhouden, omdat de procedure in 't naderingsgebied van Amsterdam geheel is inge steld op telefonie. Tot Dinsdagavond zes uur had den de schepen van de Kon. ma rine geen spoor van het wrak van de „Willem Bontekoe" ge vonden'. Er wordt thans gezocht op en in de omgeving van een plaats circa 12 km dwars van Bergen. Deze plaats ligt 5 km ten O. van het punt waar dé „Wil lem BonteKoe" zioh moet hebben bevonden toen men voor het laatst contact had met het vlieg tuig. Het water is daar circa 22 meter diep. De Britse verzekeringsmarkt is voor een- -bedrag van zeshon derdduizend dollar betrokken hij het verongelukken van de „Wil lem Bontekoe", zo heeft de „Bri tish Insurance Association" gis teren medegedeeld'. De heer Aler komt Donder dagmorgen terug. De -president-directeur der K.L.M., de heer I. A. Aler, die zich in de Verenigdte Staten be vindt, komt hedenmorgen op Schiphol aam. De heer Aler heeft in gezelschap van ir F. Be- saneon, directeur der K.L.M., 'n bezoek gebracht aan vliegtuigfa brieken en o.a. het nieuwe ver keersvliegtuig met straalmoto ren van Boeing bezichtigd. Lang gesprek tussen Mendès-France en DuNes De Franse premier en minis ter van Buitenlandse Zaken, Pierre Mendès-France, heeft gis terochtend een langdurig onder houd gehad met de AmeriKaanse ambassadeur te Parijs, Douglas Djllon. Naar van gewoonlijk welinge lichte zijde wordt verklaard, heb ben de twee staatslieden over de internationale toestand gespro ken in het liciht van de resulta ten van de conferentie van Brus sel. De Franse premier zou het pllan hebben cm een en ander met de geallieerden van Frank rijk te behandelen. Tevoren had hij, in overeenstemming met dit plan, een bezoek aan Ohurchill en Eden gebracht. Alle soorten zeep en was- poeders heb ik nu gebruikt en ernstig geprobeerd en al door als ik de was doe en weer een nieuw product probeer, moet ik erkennen: neen, Cas- tella is beter, witter en de vlekken gaan er bij Castelia WEL uit! Castelia Parels voor ie was vind ik gewoonweg ideaal en er is nog geen enkel ander middel dat Castelia kan evenaren Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Castelia Parels, het wasmiddel van de nieuwe U vliegt nu door de was heen! r-- -ft tijd. Castelia Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmid del. rj f En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castelia Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castelia Parels (47 ct. per pak) in*huis Be Braziliaanse radio-omroep heeft bekend gemaakt, dat presi dent Getulio Vargas is afgetre den. Sinds 6 uur Dinsdagmorgen is de omgeving van het presiden tiële paleis verboden gebied. Het Braziliaanse kabinet is in het ministerie van Oorlog bijeen gekomen. Het ministerie van Oorlog heeft de president medegedeeld, dat de militaire leiders besloten hebben, hem te verzoeken af te treden. Bevestigd wordt, dat president Vargas is afgetreden. Hij deed dit na een onderhoud met de minis ter van Oorlog en generaals en na een langdurige vergadering van de ministerraad. Volgens de grondwet zal vice- president Cafe Filho het presi dentschap waarnemen. Volgens Reuter heet het in sommige berichten uit Rio de Ja neiro, dat Vargas' aftreden slechts als een tijdelijke maat regel is bedoeld. De laatste drie weken waren er tekenen, dat een crisis op han. Premier Mendès-France is vanochtend (Dinsdag) te Parijs teruggekeerd, na aan president Ooty in diens buitenverblijf te Bagnolles Orne (Normandia) verslag te hebben uitgebracht over de Brusselse' conferentie en zijn hierop volgend bezoek aan Engeland. De premier, die op het station werd begroet door talrijke mi nisters en andere hoogwaardig heidsbekleders, weigerde een De bewoners van Korfoe, die I gepicnict bij de ruïnes van Olym- pracht en praal verwachtten, hadden een grote teleurstelling. Zij beschreven de vorsten als „een groep tot de burgerklasse behorende toeristen in gewone kleding, die in onze autobussen reizen". De Koninklijke bezoekers maak ten uitstapjes, dronken limonade in de tuin van het paleis „Mon Repos" en genoten van het uit zicht op het „eiland van de Odys see" van de geschutsopstelilng van Kanoni af. Er werden strenge maatrege len genomen om de vorsten vol komen afzondreing te geven. De menigte werd door gendarmen op een afstand gehouden. De koninklijke gasten van de „Agamemnon" hebben Dinsdag DE BESTE STUURLUI STAAN AAN WAL. Een Engelse pachter, Den nis Massey, heeft op een inzet van 1,25 gulden in een voet- bal-„pool" 750.000 gulden ge- 1 wannen. Hij heeft zelf nog nooit van zijin leven gevoet bald. pia, waar 2500 jaar geleden de Olympische spelen in een stadion met 40.000 toeschouwers werden gehouden. De hoge gasten van het Griek se koningspaar waren nabij Ka- takolon, op de Peloponnesus, aan land gegaan, vanwaar zij met bussen naar Olympia reden. Na de picnic gingen de ko ninklijke gasten terug naar Kata- kolon om te zwemmen en te vis sen. Na het zwemmen in Katako- lon gingen de gasten weer aan boord en zette de „Agamemnon" koers naar Kreta. De gasten zeiden, dat Prins Bernhard, die een grote filmca mera bij zich had, er het meest als een „beroepsfotograaf" uit zag. Koningin Juliana zeide, dat zij verrukt was over de heerlijke tocht. Koning Paul en koningin Fre- derika hebben een oplossing ge vonden voor het probleem van de tafelschikking aan het noen maal en het diner. De vrouwelijke leden van het gezelschap trekken lootjes voor hun plaats aan de lunch, de man nen voor hun plaats aan het diner. verklaring af te leggen. Na de kabinetsvergadering, welke voor 17.30 uur is uitgeschreven, zou hij enige mededelingen ver strekken. RADIO-TOESPRAAK. De Franse premier, Pierre Menidès-France, heeft Dinsdag avond in een radio-uitzending verklaard, dat hij geen slechtere politiek had kunnen volgen dan op de conferentie te Brussel ver plichtingen op (zich te nemen, die de ransen gesehoKt zouden hebben en door het parlement afgekeurd zouden zijn. De premier, tiiie zijn wekelijkse „praatje" tot het Franse volk hield, zeide, dat het verdrag be treffende de Europese verdedi gingsgemeenschap een' pijnlijk probleem is, imaar „met beheer sing, inzicht en besluitvaardig heid zullen wij het, evenals de andere problemen, oplossen en spoedig zal ons politieke leven, zowel wat het binnenland! als het buitenland betreft, opnieuw van een lastig probleem, dat het ge durende jaren verlamde, bevrijd zijn. Het parlement, dat ik open hartig, duidelijk en volledig zal inlichten, zal spoedig zijn sou- verein besluit nemen", aldus Mendès-France. HET GESPREK TE CHART- WELL. De „New York Herald Tribu ne" meldt dat zijn correspondent te Londen, Joseph Newman, van een welingelicht persoon heeft vernomen, dat Ohurchill bij het gesprek op zijn buiten te Chart- well met Mendès-France gewei gerd heeft in de door Groot-Brit- tannië ingenomen positie ten aanzien van de E.V.G. wijziging te brengen en er op is blijven staan, dat de Franse premier zal pogen het E.V.G.-verdrag in zijn huidige vorm door het Franse parlement te dtoen aanvaarden. Churchill zou ook geweigerd hebben te spreken over enig al ternatief voor de E.V.G., zoals toelating van West-Duitsland tot de N.A.V.O. Braziliaanse radio omgeroepen. President Vargas benam zioh het leven in het presidentiële paleis. Volgens de laatste berichten heeft president Vargas zich met een revolver door het hart ge schoten. Hij heeft een briefje achtergelaten, waarin hij o.m. verklaart, het te betreuren, niet meer voor de minder bedeelden gedaan te hebben, zoals hij zo gaarne gewenst 'had. Vargas pleegde half negen plaatselijke tijd zelfmoord. Hij heeft de 71-jarige leeftijd be reikt. Naar verluidt had de minister van Oorlog, generaal Zenobio da Cocta, na een vergadering van generaals van de landstrijdkrach ten, welke kort voor de dramati sche gebeurtenis was gehouden, verklaard, dat president Vargas zijn functie niet meer zou her- vatten. Volgens A.F.P. was de zoon van Vargas Lutero de eerste, die het ontzielde lichaam vond. De 1 minister van Financiën, Osvaldo togers de gebouwen van twee bladen in brand gestoken. De po litie opende het vuur, waardoor verscheidene personen zouden zijn gedood. Ook worden betogingen ge meld uit Rio de Janeiro. Aan hangers van Vargas drongen hier het gebouw van de nationale democratische unie binnen, waar zij die inboedel vernielden. Ver scheidene bestelauto's van het blad „O Globo" werden in brand gestoken. Ook werden nummers van de „Tribuna de Empresa" uit de krantenkiosken gehaald en ver brand. De „Tribuna de Empre sa" is het blad van Carlos La- cerda, op wie op 5 Augustus de aanslag is gepleegd, die de aan leiding was tot de huidige crisis. De politie had hier nog niet in gegrepen. Te Belo Horizonte, 300 km ten N. van Rio de Janeiro, hebben aanhangers van Vargas het Ame rikaanse consulaat aangevallen. Vermoed werd, dat hun actie voortvloeit uit de uitlating van Vargas in zijn laatste brief, dat hij gehinderd werd door „inter nationale krachten". In het con sulaat werden boeken en meu bels vernield, voordat de militai re politie er in slaagde de in dringers te verspreiden. Autori- den was. Bericht werd, dat lei- Aranha, die later het yertrek be- tejten deelden mede, dat de rust ders van de Braziliaanse lucht macht Vargas hadden verzocht af te treden. Maandag opperde vice-presi dent Filho, dat 'hij en president Vargas zouden heengaan en dat binnen 30 dagen nieuwe verkie zingen zouden worden gehouden. Vargas werd in Januari 1951 voor een termijn van vijf jaar tot president gekozen. Een staats greep van het leger had in 1945 een einde gemaakt aan een vorig bewind van 15 jaar. De spanning der laatste weken bereikte een hoogtepunt door een moordaanslag op 'n hoofdredac teur van een dagblad, die tegen het regiem van Vargas was. Bij deze aanslag werd een officier van de luchtmacht gedood. Een door de luchtmacht ge vormde commissie van onderzoek verklaarde, dat de aanval was beraamd door personen uit de kring van president Vargas. Vargas' revolutie van 1930 maakte een einde aan het oude republikeinse regiem in Brazilië en bereidde de weg voor zijn „estado novo" (nieuwe staat) met fascistische beginselen. In 1945 werd Vargas door het leger ver dreven en een republikeins stel sel ingevoerd. New Yorkse radioberichten zeg gen, dat Vargas het Braziliaanse congres om verlof heeft gevraagd. Vice-president Joao Cafe Filho zou hem moeten opvolgen. Uit Rio is bericht, dat Vargas aftrad nadat hij een memoran dum had ontvangen van leger leiders, waarin zij zich achter de eisen van de luchtmacht stellen. In een officieel communiqué wordt verklaard, dat Vargas for meel 90 dagen met verlof gaat en het presidentschap voor deze periode aan Filho heeft overge dragen. In een door het bureau van de president gepubliceerd communi qué wordt o.m. gezegd, dat de president Dinsdag met de minis ters de politieke en militaire si tuatie van het land heeft bespro ken. De verschillende aspecten van de huidige crisis en haar ernsti ge gevolgen werden uitvoerig be handeld. President Vargas heeft toen, met volledige instemming van zijn kabinet, besloten verlof te vragen en zijn bevoegdheden over te dragen aan zijn wettige plaatsvervanger op voorwaarde, dat de orde wordt gehandhaafd, de constitutionele bevoegdheden worden geëerbiedigd en de door de opperofficieren voor de natie plechtig aangegane verplichtin gen worden nageleefd. Mocht dit niet zo zijn, dan zal de president vastbesloten zijn constitutionele prerogatieven verdedigen, zonodig met opoffe ring van zijn eigen leven. 1 trad, kreeg een zenuwinstorting. De chef van het militaire huis verloor op zijn beurt het bewust zijn, toen hij het lichaam van de president zag. Volgens Reuter was een lid van de staf van Vargas in de ka mer, toen deze een pistool trok en zich door het hart schoot. De echtgenote en de dochter van Vargas toonden zich diep ge schokt bij het vernemen van het nieuws. Vargas had na de mi nistersconferentie verklaard, dat hij wenste te rusten. Niemand uit zijn omgeving, aldus A.F.P., had dan ook een zo dramatische ont knoping verwacht. Vargas heeft, behalve het eerder genoemde briefje, een lange brief nagela ten, die men als zijn „politieke testament" beschouwt. BRAZILIAANS KABINET DIENT ONTSLAG IN. Het Braziliaanse kabinet heeft Dinsdag zijn ontslag ingediend bij de nieuwe president, Cafe Filho, aldus meldde de Brazi liaanse radio. RELLETJES IN BRAZILIë Er zijn Dinsdag ernstige onge regeldheden uitgebroken in Por to Alegres, de hoofdstad van Vargas' staat, Rio Grande do Sul. Volgens te Rio de Janeiro ontvangen berichten hebben be is hersteld. CAFE FILHO BRAZI LIAANS PRESIDENT Vice-president Cafe Filho heeft Dinsdagochtend het president schap van Brazilië op zich geno men. De plechtigheid geschiedde in het „Laranjeiras"-paleis in plaats van in het paleis van de president. In een radio-toespraak tot hét Braziliaanse volk zeide de nieu we president, dat hij de politiek van Vargas tot verhoging van de levensstandaard van de arbei ders zal voortzetten. Hij deed 'n beroep op het volk de politieke meningsverschillen te vergeten en hulde te bewijzen aai» de over leden president voor hetgeen hij voor het volk heeft gèdaan. BRAZILIAANS OVERLEDEN. GENERAAL Generaal Caiado de Castro, chef van het militaire huis van de Braziliaanse president, is Dinsdag aan hartaanval bezwe ken, aldus deelde de Braziliaanse radio mede. Generaal De Castro had een inzinking gekregen, toen hij Dinsdag het bericht van Var gas' zelfmoord had vernomen. Het door dé radio verspreide bericht vami De Gastra's dood is later tegengesproken. VARGAS MOORD. PLEEGT ZELF- President Vargas van Brazilië heeft zich van het leven beroofd. Het bericht van de zelfmoord van president Vargas is door de President Eisenhower heeft in een radiotoespraak de Ameri kaanse kiezers opgewekt ver tegenwoordigers naar het nieuwe congres te zenden, die zijn pro gram zullen helpen uitvoeren. Het nieuwe congres komt in Ja nuari bijeen. De pretaites van het door de republikeinen beheerste congres toonden aan, dat de on heilsprofeten, die tegen de zo mer van 1953 een ernstige depres sie, politieke chaos in de republi keinse partij en een naderende derde wereldoorlog voorspelden, ongelijk hadden. Krachtens het nieuwe, door het aftredende congres tot wet ver heven belastingsprogram van de republikeinen zullen de Ameri kaanse belastingbetalers 7,4 mil liard dollar minder belasting be talen. Alleen voor particulieren bedraagt dit bedrag 4,7 milliard dollar. Dit is de grootste belas tingverlaging uit de Amerikaan se geschiedenis, aldus Eisen hower. De president zei naar aanlei ding van sombere voorspellingen in de Amerikaanse Europa nog, dat men niet al te pessimistisch moet zijn. „Ik heb daar goede vrienden, grote staat- lieden. Zij werken hard voor de vrede en zijn nog niet verslagen. Laten wij ons vertrouwen in hen niet verliezen. Er is nog steeds wat te doen op dat gebied en wij zullen het doen. Wij zullen een betere samenwerking tot stand brengen in alle delen van de wereld tusen ons en onze vrien den", aldus president Eisenhower. Het overstromingsgevaar in het gebied van de Gele rivier in China is afgenomen, aldus meld de het communistische persbu reau „Nieuw China". medegedeeld door het K.N.MI. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. PLAATSELIJK BUIEN. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tijdelijk krachtige wind in hoofd zaak tussen Noord en Ooist of later draaiend naar Noordoost, pers over Dezelfde of iets hogere tempera turen. In een verklaring over het pro tocol tot opheffing der Ned. In- donesisehe-unlie zegt da Indonesi sche Katholieke partij dat zij de opheffing van de unie met vreug de begroet. Voorts, dat de 'bepa lingen ten aanzien van de finan- cieel-economische vraagstukken voor Indonesië als zeer bezwaar lijk moeten worden beschouwd. De partai Katiholik kam: zich ge heel verenigen met het besluit, de kwestie Nieuw Guinea voor te leggen aan de algemene vergade ring der Verenigde Naties, als een bewijs, dat het volk van In donesië de oplossing ervan langs vreedzame weg wenst. De „Partai Mui ha" heeft aan gekondigd, het protocol te zullen een aerioht van Maandag zou 'hébben gezegd, dat de /.S.I. het protocol en de bijbehc rende briefwisseling in hun geheel ver werpt, heeft thans ontkend, dit gezegd te hebben. Hij verklaarde nader, alleen te hébben her innerd aan de verklaring zijner partij bij het vertrek van de In- dlio Sastrosamotio, die volgens donesische delegatie naar Neder- verwerpen en dat zij bij haar standpunt blijft, dat de overeen komsten van de rondetafel-con ferentie van 1949 unilateraal moeten worden verbroken. De fractievoorzitter van de partai socialis Indonesia, Sutba- land, diat de P.S.I. de regering zal steunen, als maar de belangen van land en volk worden behar tigd en dat hij voorts heeft ver klaard, dat naar de mening der P.S.I. het resultaat der bespre kingen in Den Haag in het ge- 26 heel niet iin het voordeel van het 27 Indonesische vtolk is. I 28 DONDERDAG 26 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 0.15 12.37 Terneuzen 0.50 1.12 Hansweert 1.30 1.52 Walsoorden 1.40 2.02 ZON MAAN Aug. op op onder 5.40 19.42 3.17 1S.38 5.42 19.40 4.34 18.56 5.44 19.38 5.49 19.12 5.45 19.36 7.02 19.26

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1