Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Sultan van Alakim Canada helpt Nederlands immigranten gezin India en Portugal TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. SLUISKIL. ZAAMSLAG. JVcjenslsa Ernstig autobus-ongeluk in Frankrijk Mislukte aanslag op keizer Hiro-Hito Bemanningslid van de .,Batory" springt over boord Franse Senaat verleend Mendès-France speciale opdrachten Griekenland en Cyprus Ex-Gaullisten tegen de E. V. G. De Mont Blanc Deens schip maakt zware slagzij VOOR ƒ60.000,— KATOEN IN DE ROTTERDAMSE HAVEN GESTOLEN. Het bezoek van Britse parlementsleden aan Moskou Raadsvergadering In de a.s. Donderdag te houden vergadering van de gemeente raad komen o.m. de volgende punten in behandeling. Voorstel van burgemeester en wethouders tot benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school B te Sluiskil. De voordracht luidt als volgt: 1. C. van de Graaf te Ammerstol; 2. P. M. Zweedijk te Goes; 3. G. Stigter te Ammerstol. Idem tot ontbinding van het contract met de ,,E.N.K.I." en tot het opnieuw uitgeven van het pand aan de Jozinastraat in huur- koop. Idem tot; a. het waarborgen van hypo thecaire geldleningen voor de bouw van 45 woningen in de Zuidlandpolder; b. gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit tot verkoop van enige percelen grond in de Louisapolder; c. tot verkoop van een per ceel grond in de Louisapolder; d. tot verkoop van enige per celen grond in de Zuidlandpolder. Idem a. om, met wijziging van het raadsbesluit d.d. 18 December 1952, aan het R.K. kerkbestuur ingevolge art. 72 der lager onder wijswet 1920, medewerking te verlenen tot de bouw van een 6- klassige R.K. jongensschool; b. tot het verlenen van mede werking, ingevolge art. 72 der la ger onderwijswet 1920 aan het bestuur van de bijzondere school aan de Jozinastraat voor de aan schaf van een nieuwe kachel; c. tot het verlenen van mede werking, ingevolge art. 72 der la ger onderwijswet 1920 aan het bestuur van de chr. U.L.O. aan de Grenulaan voor aanschaffing van twee nieuwe kachels. Idem a. tot vaststelling van de werkelijke uitgaven van het openbaar onderwijs over 1953; b. tot vaststelling van de wer kelijke uitgaven van het open baar onderwijs over het tijdvak 1948 t/m 1952; c. tot vaststelling van de ver goedingen aan de bijzondere scholen over de jaren 1948/1952. Idem tot het aangaan van een overeenkomst met naburige ge meenten inzake onderlinge hulp verlening bij branden. Idem tot het vaststellen van een organisatie-verordening voor de brandweer. Idem tot wijziging van het ga- rantiebesluit van de vereniging Protestantse Ziekenzorg. Ongeval. Tengevolge van een slechte plek in het wegdek geraakte Donderdagmiddag de heer A van Sabben, die met de heer A. Schee- le, als bestuursleden van de ver eniging „AxelPolen", te Roese- lare enige Poolse gasten hadden afgehaald, op de terugweg tus sen Liendt en Deinze de macht over het stuur van zijn nieuwe auto kwijt. De wagen, die over de kop sloeg, kreeg in het dak een stevige deuk. Met uitzondering van de heer Scheele, die met de overige in zittenden in de kliniek te Liendt door een geneesheer werden on derzocht, kwam het gezelschap er zonder noemenswaardig letsel van af. De heer S. bleek een beentje in een schouderblad te hebben gebroken, doch ook hij behoefde tijdens de plechtigheden bij het monument geen verstek te laten gaan, zodat dit ongeval zeer goed is afgelopen. Zedenmisdrijf. Door de rijkspolitie is Vrijdag op heterdaad betrapt bij het ple gen van niet nader aan te duiden handelingen met minderjarige kinderen in de duinen een zekere D. K. uit Vlissingen. Aanrijding. Gistermorgen omstreeks half elf had op de weg van Brekens naar Sehoondijke een aanrijding plaats tussen een Franse scholier en de wielrijder J. G. uit IJzen- dijke. De Franse scholier reed op z'n rijwiel met enige vrienden in de richting Sehoondijke. Op zeker ogenblik wilde hij een vóór hem rijdende makker inhalen, doch bij het uitwijken kwam hij in bot sing met de naar Breskens rij dende G. uit IJzendijke, die door de schok de macht over zijn stuur kwijt raakte en in de naast de weg lopende sloot terecht kwam. Hij liep daarbij een vrij ernstige hoofdwonde op, die door dokter Ossewaarde werd verbon den, waarna G. per ziekenauto naar zijn woning te IJzendijke werd vervoerd. Autobotsing. Gisteren kwam bakker v. B. uit de Zandstraat met zijn auto op de Bovenweg in de richting Kerk straat gereden, op het moment dat uit de andere richting een auto naderde. Daar de Bovenweg aan de z.g. leiding zeer smal is, kunnen ter plaatse geen twee auto's elkaar passeren en was laatstgenoemde auto genoodzaakt achteruit te rij den naar een breder weggedeelte. De dame, die aan het stuur zat, schakelde echter in plaats van achteruit, vooruit in met het ge volg dat haar auto op de andere inreed. Het bleef gelukkig bij een ingedeukte deur van de auto van de heer v. B., zodat de aanrijding goed afliep. Verplaatsing Postkantoor. Met ingang van a.s. Maandag zal het postkantoor tijdelijk ge vestigd worden in een pand aan de Noordzijde van het Markt plein. Wij kunnen ons indenken, dat de eerste tijd nog vele inwoners onwillekeurig hun sohreden zul len richten naar de Stoofstraat, waar de familie Van Vessem een gedeelte van haar woning be- Van de Canadian Broadcasting Corporation vernemen wij het volgende: Een Nederlands jongetje, de 4- jarige André Schrijvershof, dat met zijn ouders en zusje was ge- emigreerd uit Overflakkee, is enige maanden geleden in Mon treal ernstig gewond ten gevolge van een auto-ongeluk. Hij zat in de vensterbank van zijn ouderlijk huis, toen een auto tegen het huis aanreed. André werd zwaar gewond naar het ziekenhuis ver voerd, waar bleek dat zijn beide benen moesten worden geampu teerd. De familie Schrijvershof, die reeds geruime tijd met tegen spoed had te kampen, eerst door de watersnood in Nederland, la ter in Canada door ziekte van de kleine André en doordat de vader niet in zijn eigen vak (lasser bankwerker) aan de slag kon ko men, kon de kosten van een lang durig ziekenhuisverblijf en van de aanschaf van prothesen voor André niet dragen. Er kwam ech ter hulp van buitenaf. Een commissie van bewoners van Park Extension, de stadswijk van Montreal waar het gezin Schrijvershof woont, nam het ini tiatief. Zij begon een hulpactie, die al spoedig zoveel geld oplever de, dat een belangrijk deel van de kosten kon worden gedekt. Daar bleef het echter niet bij. An- dré kreeg een rolstoel cadeau, en zowel op zijn verjaardag als op die van zijn zusje werden er taar ten geschonken door firma's uit Montreal. Inmiddels was ook de „Heart club of Montreal" het lot van An dré ter ore gekomen. Deze club maakt deel uit van de z.g. variety clubs, die elders in Canada en in de Verenigde Staten liefdadig werk verrichten ten behoeve van behoeftige of gebrekkige kinde ren. De kosten hiervan worden bestreden door theateruitvoerin gen, waaraan de leden geheel be langeloos medewerken. De „Heart club of Montreal" beleg de nu dezer dagen een dergelijke schikbaar stelde voor het door haar beheerde hulppostkantoor der P.T.T. Immers de thans ge pensioneerde kantoorhouder, de heer C. J. van Vessem, volgde zijn vader als zodanig op en was het postkantoor gedurende 60 jaren in de woning van de fami lie Van Vessem gevestigd. De woningnood in Zaamslag is echter van dien aard, dat de nieuw benoemde kantoorhouder de heer Pasman geen woning kan worden toegewezen, en is thans als tijdelijke maatregel het post kantoor ondergebracht in een wo ning aan het Noordplein, zulks in afwachting van het eerlang te bouwen P.T.T.-kantoor met ambtswoning voor de kantoor houder. Gevonden voorwerpen. Een muntbiljet, inl. Postcom- mandant Rijkspolitie; een nieuw kinderportemonnaietje; een étui waarin een passertje. MORGEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Sailor of the King". Concertgebouw, 2 en 4 u.: Speciale Kindervoorstelling. AXEL, Kerkstraat: Demon stratie met Oliehaardkachels. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Sailor of the King"; 2 uur: „Gevaarlijke overtocht" 4.30 uur: „Sailor of the King" Terrein W. Bolwerk: 3 u.; voetbalwedstrijd Terneuzen R. Excelsior A.C. (St. Niklaas) AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: „Houdini". Nabij Aubenas, in Zuid-Frank rijk, is Vrijdag een autobus in de rivier de „Ardèche" gestort, na dat zij door een borstwering was gereden. Vijftien schooljongens, drie onderwijzers en de chauf feur zijn om het leven gekomen. 26 inzittenden werden gewond, van wie 9 ernstig. In de bus zaten 46 scholieren van 15 tot 20 jaar, die een school reisje maakten en van Le Puy, in midden-Frankrijk, naar Aubenas op weg waren. De remmen van de bus weiger den, toen zij een bergweg af reed. Zij maakte een val van 30 meter en brak in tweeën. Een jonge Japanse arbeider heeft Donderdagochtend op een ontvangst te Kamikawa met een mes een aanslag willen plegen op keizer Hiro-Hito. De man kon echter worden ge arresteerd, vóór hij zijn plan ten uitvoer kon leggen, aldus een bekendmaking van Japanse poli- tie-autoriteiten. Een bemanningslid van het be kende Poolse schip „Batory" is in het water gesprongen, toen 't schip Vrijdagnamiddag de haven van Kopenhagen verliet. De man, die slechts een hemd en een broek droeg, is door de bemanning van sleepboten opge pikt. Toen hij in het water lag riep hij „Ik wil vrijheid". Zijn identiteit wordt door de Deense autoriteiten, hangende 't onder zoek, geheim gehouden. Reeds eerder hebben bemanningsleden van het schip in Denemarken asyl gevraagd. In Juni van het vorige jaar verzochten de kapitein, Jan Owi- klinsky, en de scheepsarts asyl, toen- het schip op de Tyne lag. Alleen in Engeland zijn sinds de eerste Vaart (1947) twaalf be manningsleden van het schip ge. desert eerd. De „Batory" mag geen Ame rikaanse havens meer aandoen sinds het de in Duitsland gebo ren Eisler, die onder borgtocht in vrijheid was gesteld, mee naar Europa heeft genomen. Eisler werd in Amerika „com munist No I" genoemd. uitvoering, waarvan de baten ge heel bestemd waren voor het ge zin Schrijvershof. Helaas kon An dré niet zelf aanwezig zijn, daar hij nog steeds in het ziekenhuis vertoeft. Tot de artisten die aan de uitvoering meewerkten, be hoorden twee Nederlanders, na melijk de zangeres Ina Verwoerd en de componist-pianist Hans Ni- naber, die thans beiden in Canada woonachtig zijn. De club had zich als doel gesteld, een bedrag van twaalfhonderd dollar in te zame len. Naar wij vernamen, is de kans echter groot dat de op brengst de tienduizend zal nade ren. De heer H. Leopold, die namens de Nederlandse ambassade te Ot tawa de uitvoering bijwoonde, gaf na afloop uiting aan de gevoe lens van dankbaarheid van de Nederlanders in Canada voor de Canadese hulpvaardigheid. De raad van de republiek, de Franse Senaat, heeft Vrijdagoch tend vroeg het wetsontwerp, waarbij de regering speciale vol machten krijgt voor de uitvoe ring van een economisch her vormingsprogram, met 146 tegen 41 stemmen, bij 120 onthoudin7 gen, aanvaard. In tegenstelling tot de aanbeveling van de com missie van financiën om de vol machten slechts tot 1 Januari 1955 te verlenen, hield de raad van de republiek de datum van 1 April van het volgend jaar aan, zoals door de regering was ge vraagd. Op ondergeschikte punten werd een aantal wijzigingen in het ont werp aangebracht, voor het merendeel met goedkeuring van de minister van Financiën, Faure, die van mening was, dat deze punten opnieuw kunnen worden bestudeerd als het ontwerp weer in de nationale vergadering komt. Zoals bekend, heeft de na tionale vergadering het wets voorstel in eerste lezing aan vaard. De gemeenteraad van Athene heeft Vrijdag besloten de hoofd straat van de stad, die nu Chur- chillstraat heet, voortaan Sta dionstraat te noemen uit protest tegen de Britse politiek t.a.v. Cyprus. De studenten van de universi teit van Athene zullen Zondag een betoging houden. Zij willen een exemplaar van de Cyperse wet tegen opruiing verbranden en voor het oorlogsgedenkteken die eed tot „bevrijding" van Cy; prus afleggen. De fractie van ex-Gaullisten in de Franse nationale vergadering heeft Vrijdag in een bijeenkomst haar verzet tegen bekrachtiging van het E.V.G.-verdrag en elk voorstel, dat in het bestek van dit verdrag zou worden gedaan, bevestigd. De voorzitter van de fractie heeft verklaard, dat de ex-Gaul listen in beginsel alles verwer pen wat de E.V.G. raakt. VIJFHONDERDSTE EMIGRANT VERLAAT ANDIJK De gemeente Andijk zal Maan- dag a.s. haar 500ste emigrant zien vertrekken. De bevolking van Andijk bestond op 1 Januari 1946 uit 4502 personen. Op 1 Juli 1954 was dit aantal gedaald tot 4293. Dat het niet meer is ge zakt, komt door het geboorte-1 overschot en enige import uit1 omliggende gemeenten. Van de 500 emigranten zijn vertrokken naar: Canada 397 personen, Frankrijk 9 personen, U. S. A. 70 personen, Zuid-Afrika j 1 persoon, Zweden 1 persoon, Ar- gentinië 4 personen, Australië 14 personen, Nieuw Zeeland 4 personen. Van dezen behoren tot de Gereformeerde kerk 433 per sonen, Ned. Herv. kerk 25 perso nen, Rooms-Katholieke kerk 17 personen, onkerkelijken waren 25 personen. Zo men ziet is ruim 12 procent van de tegenwoordige bevolking geëmigreerd, een percentage dat wel door geen gemeente zal zijn bereikt. OPRUIMING VAN „SPANKER" BEGINT MAANDAG. De opruiming van het wrak van het s.s. „Spanker"; dat op 7 Augustus j.l. op het Noorder- hoofd va:i Hoek van Holland is gestrand, is naar men ons van de zijde van het ministerie van Verkeer en Waterstaat mededeelt opgedragen aan W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf N.V. te Rotterdam. Wanneer de weers omstandigheden het toelaten, zal a.s. Maandag met de werkzaam heden worden begonnen, waarbij het achterschip het eerst zal worden aangevat. Wanneer het weer wil meewerken, wordt ver wacht dat de opruiming nog vóór het stormseizoen zal zijn vol tooid. Sinds de stranding heeft de positie van het wrak zich eniger mate gewijzigd, waardoor het achterschip zich vaster heeft ge zet op het voor het hoofd liggen de steenplateau, terwijl het voor schip een kleine zwenking land inwaarts heeft gemaakt en ge deeltelijk vrij is komen te han gen. Het werkplan is erop ge richt ook aan het voorschip zo snel mogelijk een vastere positie te geven. Voorts zal er naar worden gestreefd de delen van het wrak, die bepaalde sectoren van het licht op het hoofd afdek ken, zo snel mogelijk te verwij deren. Door de eerder genoemde po sitieverandering zijn de mogelijk heden van opruiming in genen dele verkleind. Inmiddels zijn door de zorgen van rijkswater staat kostbare navigatiemidde len, meubilair en andere zaken geborgen. India heeft bij Portugal gepro testeerd tegen wat het noemt 'n order van de autoriteiten van de Portugese bezittingen in India, om alle onderdanen van India, die geen verblijfsvergunning hebben, van het Portugese ge bied te zenden. Een dergelijke discriminatie zou de verhouding tussen beide landen nog slechter maken, al dus het protest. Portugal heeft een nota aan India doen toekomen, waarin 'n ernstig beroep op de Indische autoriteiten wordt gedaan om de demonstraties tegen de Por tugese gebieden op de nationale Indische feestdag, 15 Augustus, geen voortgang te doen vinden. De Portugese regering zegt in haar nota dat India de Portugese voorstellen niet geheel en al aangenomen heeft. Zij verzoekt deshalve India mede te delen, op welke punten het de Portugese voorstellen niet aanneemt. Portugal weigert om over de souvereiniteit van de Portugese gebieden te onderhandelen. Het stelt voor om langs de normale diplomatieke weg de onderwer pen van onderhandeling vast te stellen. Portugal eist transito fa ciliteiten, teneinde in staat te zijn het Portugese gezag te her stellen in de gebieden, welk mo menteel geüsurpeerd zijn. Overigens deelt Portugal de wens van India om een en ander langs vreedzame weg te regelen, aldus de Portugese nota. De „Reserve Bank van India" heeft bepaald, dat reizigers naar de Portugese gebieden per reis slechts 100 roepi's bij zich mogen hebben. Overmaken per post is geheel verboden. Deze maatregelen zijn getrof fen teneinde smokkel tegen te gaan. Twee reddingsploegen van berggidsen hebben twee Franse soldaten van „Chasseurs Alpins" gered, die vijf dagen lang op 'n klein plateau van de Mont Blanc hadden doorgebracht. De twee soldaten wilden Zondag 'n piek beklimmen doch werden overvallen door een hevige sneeuwstorm. Zij konden toen niet meer vooruit noch terug. Het plateau was bijna onbereik baar. De twee Franse Alpenjagers zijn gewond en zeer uitgeput. Zij werden tegen de avond naar Chamonix gebracht. Het Deense schip „Rask" (148 ton) meldt, dat het in het Skager- rak ten zuidoosten van Noorwe gen zware slagzij maakt. Het heeft onmiddellijk hulp nodig. Het schip bevindt zich in zin kende toestand. VERLICHTING VAN MELKWAGENS. Als de proef die thans door de Koninklijke Nederlandse Zuivel- bond bij acht over 't gehele land verspreide melkfabrieken wordt gehouden slaagt, zullen naar de K.N.A.C. verwacht, nog voor het begin van de winter ongeveer 4000 wagens aan de achterzijde tenminste van goed werkend rood reflecterend materiaal zijn voorzien. Deze actie is het ge volg van een verzoek, dat de K.N.A.C. in het begin van dit jaar deed naar aanleiding van een ernstig ongeval waarbij een bus met 25 arbeiders veronge lukte doordat een melkwagen bij mist geheel onverlicht op een drukke verkeersweg reed. De K.N.A.C. streeft er uit veilig heidsoverwegingen naar ook het langzame verkeer bij mist de bij duisternis voorgeschreven ver lichting te doen voeren zoals dit voor het gemotoriseerde verkeer verplicht is gesteld. Een voor ziening met goede reflectoren zal overigens reeds een aanzien lijke verbetering zijn. Enige maanden geleden heeft de Rotterdamse politie op de Rijksweg naar Den Haag een bestelauto aangehouden, waarin katoen werd vervoerd. De poli tie koesterde argwaan ten aan zien van de herkomst van deze katoen en zij begon toen een in tensief onderzoek, waaronder nu een streep gezet kan worden. Gebleken is, dat in de afgelopen vijf jaar voor 60.000,katoen in de haven van Rotterdam werd gestolen. De politie heeft 21 per sonen dieven en helers aan gehouden, die ter beschikking van de justitie zijn gesteld. Bij de diefstallen waren be halve loodsbazen en loodsknech- ten ook zg. katoentrekkers be trokken. Deze laatsten krijgen opdracht monsters te trekken uit katoen en de monsters op te zen den naar eventuele kopers. In plaats van het monster werd meer katoen van de partijen weg genomen. De partijen werden dan doorverkocht aan spinne rijen. Behalve katoen hebben de mannen ook nog enkele balen grondnoten weggenomen, doch hun werkzaamheden concen treerden zich in hoofdzaak op de katoen. DRIJVENDE MIJN GESIGNALEERD. Het Duitse stoomschip „Norr- land" heeft de scheepvaart er op merkzaam op gemaakt dat het Vrijdagmorgen om tien voor lf 20 mijl ten N.N.W. van IJmui- den een drijvende mijn heeft waargenomen. (Zoals men weet is enkele dagen geleden een drij vende mijn waargenomen in de omgeving van de IJmuider brul boei in de Noordzee.) NA BEDRIJFSONGEVAL OVERLEDEN. Vrijdagnacht is de 16-jarige jongste bediende G. H., woon achtig Schieweg te Rotterdam, die Donderdagmiddag tijdens zijn werk een schedelbasisbreuk had opgelopen overleden. De jongeman, die in een zaak aan de Schiekade werkte, ver plaatste Donderdagmiddag rollen linoleum, die in een rij rechtop werden gezet. Een rol stond niet goed en de jongen trachtte deze te verplaatsen. De rol, die een gewicht heeft van 160 kg, viel om en kwam op het lichaam van de jongste bediende terecht. ONGELUK BIJ HET TAXIËN OP HET VLIEGVELD SHANNON. Een verkeersvliegtuig van de „Trans-Ocean" met 66 passagiers is op het vliegveld Shannon (Ierland) in botsing gekomen met een taxiënde „Super Con stellation" van de K. L. M. De K. L. M.-machine was ors derweg van Schiphol naar New- York. Er is niemand gewond. De K.L.M.-machine werd aan de staart licht beschadigd. Een andere „Super Constella tion" is naar Shannon gezonden om de passagiers naar New York te brengen. 15. Het bleek, dat zij in 'n kampement van het woestijnvolk wa ren aangeland. De hoofdman, een magere kerel met een verbeten, woest uiter lijk, beval zijn man nen de wapens te la ten rusten en met een niet onvriendelijk ge baar nodigde hij de reizigers uit bij het vuur te komen zitten. In korte trekken leg de Eric de oorzaak van hun komst uit en de mannen luister den aandachtig. Dzogolo trok ieders aandacht, niet alleen door zijn ge weldige grootte, maar ook om zijn donkere, bijna zwarte huid. „Gij zijt een vreemd stel," grom- „LEEFT U GELUKKIG EN ZONDER ZORGEN?" „Zo leeft u gelukkig en zonder zorgen". Dit was de titel van 'n boek, dat de 25-jarige magazijn bediende J. A. van H. uit Arnhem bij zich had, toen hij dezer dagen door de recherche te Rotterdam werd aangehouden en opgeslo ten. De laatste zes weken heeft hij een winkelbedrijf opgelicht voor naar hij zegt 850. Hij wisselde cassabons in, waarop hij geld terug kreeg. Dinsdag had hij in Rotterdam „gewerkt" en dat had hem hon derd gulden opgeleverd. Ook in andere plaatsen in het land heeft hij zijn slag kunnen slaan, zoals in Amsterdam, Enschede en Nij megen. Het was zijn bedoeling er mee door te gaan tot hij 1500 bij elkaar had. Dan zou hij als toerist naar Australië ver trokken zijn en getracht hebben er achter te blijven. Hij is overgebracht naar het huis van bewaring. NEDERL. JONGEMAN IN FRANKRIJK VERDRONKEN. De 23-jarige Adri van H. uit 's Hertogenbosch, die met enkele vrienden een vacantietocht door Frankrijk maakte, is te Lourdes verdronken, toen hij direct na het eten was gaan zwemmen. Hoewel een van zijn vrienden hem direct uit het water haalde slaagde men er niet in de levens geesten op te wekken. De ouders en zuster van de jongeman maakten eveneens een reis door Frankrijk. Het gezin zou elkaar in Lourdes ontmoe ten, vanwaar men gezamenlijk naar 's-Hertogenbosch zou terug keren. HELICOPTER LANDDE, MAAR NIET OP HELIPORT TE ROTTERDAM. Om half zeven Donderdag avond is een helicopter, die met zes passagiers aan boord uit Brussel 'kwam, op het sport complex Varkenoord te Rotter dam geland. De piloot achtte 't niet verantwoord door te vlie gen naar de heliport te Rotter dam naar aanleiding van het slechte zicht en het laaghangen de wolkendek. De landing ver liep vlot. Een uur later is het toestel doorgegaan naar de heli port. JENEVERDIEFSTAL. Drie mannen te Delft, L., L. en R„ zijn door de politie aldaar ge arresteerd wegens diefstal van jenever in de destilleerdrij waar zij werkzaam waren. Nadat tegen hen proces-verbaal was opge maakt, zijn zij op vrije voeten gesteld. Uit het onderzoek is ge bleken dat zij in de tijd van on geveer vier maanden circa 113 flessen jenever hebben ont vreemd. Eén der gearresteerden beweerde de drank tje hebben opgedronken, de anderen hadden het gestolene verkocht. NIEUWE BURGEMEESTER VAN NIEUW-LEKKERKERK. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September 1954 benoemd tot burgemeester van Nieuw- Lekkerkerk (Z.H.) de heer H. R. Nieborg. Aan de heer Nieborg is tegelijkertijd eervol ontslag ver leend als burgemeester van Dui- vendijke (Zld.). CONFLICT OVER AFSTAND VAN GROND. In Genemuiden is een conflict ontstaan tussen de gemeente en het Chr.-Historische raadslid K. B. Bakker over het afstaan van grond voor een gemeentelijke uit breiding. De gemeente heeft n.l. een onteigeningsprocedure tegen de heer B. aanhangig gemaakt, doch deze heeft op zijn beurt de ge meente in rechten aangesproken wegens het niet nakomen van een eerder genomen raadsbesluit tot aankoop van de betreffende grond op basis van ruiling tegen taxatiewaarde. ITALIAANSE VICE-CONSUL NA AANRIJDING GEMOLESTEERD. De waarnemende Italiaanse consul in Djakarta, de heer Fal- della, en een Nederlandse dame in zijn gezelschap, zijn op de weg naar de Punt jakpas gemolesteerd door een tiental omstanders, on der wie enkele militairen, nadat hun auto een kind had aange reden. De heer Faldella, die na het ongeluk onmiddellijk stopte om het kind te helpen, werd door de omstanders aangevallen en liep verwondingen in het gezicht op. De dame in zijn gezelschap werd eveneens letsel toege bracht. Beiden werden ontzet door een passerende officier van het Indonesische leger. Zij zijn in een ziekenhuis in Djakarta op genomen. Het kind had slechts lichte verwondingen. de de hoofdman en wees veelbete kenend op Erics blond haar. Een veel te kleine man, een veel te grote man en een man met witte huid en geel haar „Ik weet niet, of ik uw verhaal geloven kan, Geelhaar; gij drieën zijt zeer vreemde mensen Een instemmend gemompel deed zich horen en eensklaps verander de de houding van de hoofdman: „Neemt hen gevangen. Het zijn spionnen van de sultan van Ala kim!" De Britse groep parlements leden, die op uitnodiging van maarschalk Worosjilof eind September of begin October een bezoek aan Moskou zal brengen, zal uit ongeveer tien leden van alle partijen uit beide huizen van het parlement bestaan.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3