KERKDIENSTEN Het tweede bevrijdingslustrum te Axe! «.tf J EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN Voor de Zondag WIELRENNEN DUIVENSPORT Onthulling monument en zanguitvoering Vrijdag - Vreugdedag Schoondijke7 uur Avondgebed. Communistisch China en Formosa ii geref. gemeente. Bestandscommissie op de lunch bij Ho Tsji Minh Westduitse tegenspraak De lijdzaamheid hebbe een volmaakt werk. Jak. 1 4. Lijdzaamheid of geduld is een onmisbare eigenschap van ons geestelijk leven. Zien wij slechts op onze Overste Leidsman. Zijn leven is van 't begin tot het ein de een dulden en verdragen ge weest. Ook ons leven moet voortdu rend geoefend worden in de school des gedulds. De school des gedulds toch is Gods school. Wij kunnen niet leren verstaan wat God van ons wil, noch Zijn leidingen doorgronden, als wij daar geen plaats hebben geno men. Zo vaak wij onze eigen ge dachten en wensen in de dood moeten geven, d.i. met berusting opgeven, hebben wij daartoe lijd zaamheid moeten leren. Zo dik wijls God ons laat wachten op de verhoring onzer gebeden, heb ben wij geduld van node. De les der lijdzaamheid moet door ons uitgeleerd worden. Wanneer zal dat volkomen werk in ons kunnen volbracht worden? Dan, wanneer wij dit ganse leven hebben leren be schouwen als een opvoedings school, waarin de Here God zelf de opperste Leermeester is. Dan nemen wij steeds meer alles ge duldig uit Zijn hand. Dan dra gen wij ons kruis, onze levens taak zonder murmureren. Dan leren wij onze wil in eerbied stil zetten voor Zijn heilige, wijze wil. Moeilijk is die les: gans een mensenleeftijd is nodig om die volkomen te leren. Maar hoe meer wij vorderen, hoe meer het licht der eeuwigheid onze weg verlicht. Och, leer mij wachten, Heer, op [Uw genade en zegen, XJw woord komt eens gewis, al [schijnt de tijd voorbij; En wijkt Uw vriendlijk licht ook [somtijds van mijn wegen, Ik voel Uw handdruk toch, ik [weet, Gij zijt nabij! (fUiti „Nieuw Bijbels Dagboekje.") In aansluiting op ons verslag hetzij in verenigingsverband in het vorige nummer melden wij trokken daarheen om de officiële nog dat Donderdagnamiddag inhuldiging en inwijding van het aan de Poolse gasten ten ge- nieuwe Poolse Kruis bij te wo- meentehuize een eenvoudige kof-1 nen. fiemaaltijd werd aangeboden. Toen het moment van de ont- hulling was aangebroken nam Daarop had te 7 ure zoalsburgemeester Van Oeveren, na- telkenjare op 19 September de mens de vereniging Axel-Polen stille optocht plaats naar het het woord en sprak in het Engels -i -rrJT/o r,ln rrf z.g. „Poolse Kruis" aan de Ka naaldijk, 'n plechtigheid die dit maal een wel zeer bijzonder ka rakter zou dragen. Honderden, hetzij individueel, als volgt; „Het was in September 1944, dat de Poolse troepen dit kanaal overtrokken. Thans is het prac- tisch een droge sloot, toen ech KOLONEL SZYDLOWSKY Erebuger van Axel. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 15 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vicaris G. den Blaau- Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. A. ten HaafL Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver- tHufst: 10.30 uur Ds. J. Homan. •Bas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Ds. P. A v. d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten. Driewegen: 7 uur Ds. J. Schol ten. Zaamslag: 9.30 uur Eerw heer C. H. Heijboer; 2.30 uur Ds. J. A. Talma. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZATERDAG 14 AUGUSTUS. ZONDAG 15 AUGUSTUS. Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Kuijlman, van Zuidzande. St. Kruis: 2 uur Ds. H. Kuijlman, van Zuidzande. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. B Bergsma, van Waterlandkerkje. Breskens; 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10.30 uur Ds. J. B. van Bork, van Retranchement. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. Eggen- daal. T Nieuwvliet: 11 uur Ds. M. J-..W. Schopenhauer, van Schoondijke. Oostburg: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld, van Sluis. Retranchement: 9 uur Ds. J. B. van Bork. T Schoondijke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauwer. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. St Anna ter Muiden: 10 uur Da. C. W. Brugman, van Amster dam. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. W. B. Bergsma. JJzendijke: 9.30 uur Ds. C. Blom aard. Zuidzande: 9 uur Ds. H. Kuijlman. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: Geen opgave. Terneuzen: Geen opgave Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. 'Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. ROOMS-KATHOLILKE KERK Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H.H. Missen. De regeringsraad, het hoogste uitvoerende orgaan in commu- nistisch-China, heeft Vrijdag n verslag over buitenlandse zaken goedgekeurd waarin de nadruk wordt gelegd op de noodzakelijk heid, 't nationalistische bolwerk Formosa te „bevrijden". Het verslag was volgens radio- Peking ingediend door Tsjoe En Lai, de Chinese premier en mi nister van Buitenlandse Zaken, in tegenwoordigheid van Mao Tse Toeng en andere hoge Chine se leiders. De raad keurde tevens ver scheidene 'benoemingen in en ontslagen uit regeringsfuncties goed. Bijzonderheden zijn niet gegeven. Een lid van de raad prees mi nister Tsjoe, die het gezag van China op de conferentie van Ge neve had doen toekomen. De huidige taken van China zou den de uitvoering van de beslui ten van Genève en de bevrijding van Formosa moeten zijn. ter was het breed, daar de vijand het terrein had geïnundeerd. Het overtrekken van het kanaal was niet bijster moeilijk, maar daarna echter moest de Poolse groep een zware strijd leveren tegen een grote en goedgewa pende overmacht. Vele Poolse soldaten lieten op deze plaats het leven! Wapenbroeders van hen richtten hier een monument op ter hunner nagedachtenis. Het had de vorm van een kruis en was gemaakt van metaal van om laag geschoten vijandelijke vlieg tuigen. Elk jaar, op 19 Septem ber kwamen wij hierheen om hen te gedenken, die hier vielen voor onze bevrijding. De tijd kwam echter, dat het oude monument vervangen moest worden en hier staat dan het nieuwe. Ook di theeft weer de vorm van een kruis. De ver eniging „AxelPolen" is dank baar dit monument te mogen overdragen aan de Poolse strijd krachten. Het werd in Axel ge maakt, in de werkplaatsen der Z. V .T. M. Het is een nieuw kruis, maar even als het oude getuigd het van lijden, strijd en rouw. Het getuigd echter ook van overwinning. Bij het pas- seren van dit kruis verrijst het verleden voor onze ogen en wij weten het zo goed: „Er is geen overwinning zonder geen vrijheid zonder strijd Maar ook wijst dit kruis .aar 't grote kruis, welks armen de ge hele wereld omvatten! Crux Christi Unica Spesl Het kruis van Christus is de enige hoop voor de wereld, ook voor hen, die voor ons vielen en onze vrijheid herwonnen. Met deze woorden draag ik namens de vereniging „Axel— pGien" dit kruis over aan de Poolse troepen". Kolonel Szydlowsky aanvaard de met een kort dankwoord het nieuwe monument, waarna een Pools priester het kruis wijdde. Daarna zong een gemengd koor onder leiding van de heer J. de Visser 't „Poolse Volkslied" en het „Wilhelmus". Ook bij dit monument werden wederom ele bloemstukken gelegd. Zanguitvoering Chr. gem. zangver. „Asaf". 's Avonds werd op de Markt 'n programma van gewijde zang nummers uitgevoerd door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Asaf", dirigent de heer P. C. Brakman. Deze vereniging oogstte, ten aanhore van een duizendkoppig publiek, met dit zeer geslaagd concert als naar gewoonte zeer veel bijval. Na afloop hiervan volgde nog een concert gegeven door een ko per-ensemble, gevormd door le den uit de beide plaatselijke mu ziekverenigingen. Ook dit con cert, dat eveneens onder leiding stond van de heer Brakman, oogstte een welverdiende bijval. De straten waren schitterend verlicht en vooral de prachtig versierde Weststraat maakte een sprookjesachtige indruk. DE TWEEDE DAG. In een geheel ander teken dan de drdteve dag van de dodenher denking, stond de tweede dag, die in de morgenuren met een H. Mis in die iR.K. Kerk begon voor de zielerust van allen, die bij de bevrijding van Axel het leven lieten. Naar oude trant begon men daarop te 9 uur de klokken te luiden en sirenengeloei kondigde de aanvang der feestelijkheden aan, terwijl herauten te paard door de straten trokken en een proclamatie voorlazen. Het feest begon Allereerst kwam dit tot uiting bij het optreden van het jeugd- circus „De Elleboog" o.l.v. mevr. Last—ter Haar, dat wegens de weerstomstandigheden niet in de open lucht, doch in „Het Cen trum" optrad. De belangstelling voor de leuke vertoningen, die hier voor de jeugd ten beste werden gegeven, was bijzonder groot. De Winkeliersver. „Axel Voor uit" heeft met haar initiatief voor dit programmapunt zeer veel succes geboekt. W M 'ia. "ff PP9 9 m *1 'r 'I Ir v- W' DE PRACHTIG VERSIERDE WESTSTRAAT. acrobatische oefeningen langs deld, terwijl de wielen rondom een meer dan huizenhoog ge- steld, waaruit al ,e zegeningen spannen draad van uit de bomen 1 gecamoutieerd waren met goud van de speeltuin „Zomerlust". geel vlas was het proauci van Met haast katachtige lenigheid vernuft dat volgde bereikten zij la(ngs deze draad Trouwens üe landbouw was in de veilige bodem en later werden 1 ruime mate vertegenwoordigd; door soldaten uit deze groep ook hoenar nane narre drie nog zwemdemonstraties met I En. narre, narre, narre, ane Militaire demonstraties. I Des namiddags was voor een attractie gezorgd, die volkomen in het kader van een bevrijdings feest bleek te passen. Hetgeen door de beide compagn. Com mando-troepen op het daartoe zo bijzonder geschikte V-V.Z.F.- terrein werd vertoond, was wel iets meer dan „soldaatje spelen want deze keurtroepen blijken 'n volkomen vakmanschap te bezit ten en brachten dit tot uiting in hun anderhalf uur lang gedemon streerde behendigheid, die de toe schouwers verbluft deed staan. Ook de behendigheid met de wapens trad o.a. aan het licht bij het op de allermodernste wijze van bajonet-vechten. Deze demonstraties werden be kroond -met een buitengewone proef van koelbloedigheid bij de "ub volledige bepakking en uitrus ting gegeven. Een zwaar trommelvuur met het leggen van rookgordijnen was de inzet van deze sensatio nele oefeningen die enige duizen- den toeschouwers een attractie volle middag bezorgden, temeer omdat ook het weder zich uitste kend leende voor deze prestaties der leerlingen van de Storm- school uit Roosendaal. Sprookjesoptocht en militair défilé. Nauwelijks waren de duizen den bezoekers van het sportter rein terug in de stad of hun aan dacht werd opgeëist voor de aan de Crijnssenstraat opgestelde al legorische en sprookjesoptocht die bestond uit een 16-tal prach tig versierde wagens, die elk op zichzelf een beschrijving zouden verdienen. Sprookjes en folklore, sport en landbouw domineerden wel in overwegende mate, zon der in enigerlei opzicht eentonig heid te scheppen. De v. v. „Axel" bracht op een tweetal wagens t beeld van de voetbalclub in Axel tijdens de Duitse bezetting. Dit alles onder het motto: ,,In onder- drukking verloren, in vrijheia herboren!". Een schitterende reusachtige hoorn van overvloed op de meest kunstige en spitsvondige wijze uit gouden graanaren samenge- van het agrarisch bedrijf in kwistigheid waren bijeengebun- boeren op een karre, die ook weer een typische noot vormden, een intermezzo dat voor de ko- misene kant van de zaak zorgde. Sprookjes als „Sneeuwwitje", „Hans en Grietje" en wagens met de wijze paedagogische raad; „untsiert toen met, wat Axel u biedt" en de L. J. G. met het de vies: „De jeugd heeft ae toe komst", waren bewijzen dat men het nuttige op kunstige wijze aan het aangename had verbon den. Ook de Chr. jonge dochters ver. „De Olijftak" met vlaggen van aller Heren-landen kwam aardig uit de hoek evenals de irekkersgroep „Szydlowsky" en de Sassing met zijn Poolse sol daat die zijn ijzeren plicht ver staat. De beide Axelse muziekkorpsen 5^ DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. Voor de wereldkampioenschap pen Wielrennen op de weg zijn in totaal 298 renners uit 26 ver schillende landen ingeschreven. Bij de amateurs werden 192, en bij de prof. 106 namen opgege ven. Men denkt dat het amateur- veld uit ongeveer 120 en dat bij de profs uit ongeveer 80 cou reurs zal bestaan. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Jan Lambrichs is ia de zesde étappe van de ronde van Zwitser land uitstekend voor de dag ge komen. In de rit van Bern naar ue 'ueiue ^.xeiae juuiic^ui^u Fribourg over 228 km legde hij waren zo verstandig geweest er J op de derde plaats beslag. 46 se- „ari twfia cén tp maken! Zii blie- conden later dan de winnaar, de KRANSLEGGING DOOR BURGEMEESTER P. L. J. D. VAN OEVEREN OP HET GRAF VA N MEVROUW SZYDLOWSKY. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H van Leeuwen. Axel: 6.30 uur de heer J. van Leeuwen, van Rijswijk, in de Chr. Bewaarschool Ds. Jan Scharpstraat. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 en 2 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HULS. Terneuzen: Samenkomsten om 10 uur en 7 uur. door ARVI KIVIMAA. 14.) (Nadruk verboden.) Tot zijn niet geringe teleurstel ling was er echter op het erf niemand te zien. Hij moest wel onmiddellijk met zijn armvol rom mel de smederij binnengaan, waar de baas juist een gloeiend stuk ijzer bebeukte, dat de vonken rondspatten. De smid was een grote, donke re man, zijn gezicht beroet, zijn brede handen waren verrassend schoon. Hij oogde door zijn bril- leglazen beurtelings van het ijzer naar de binnengetreden man. De smidse was halfduister, daarin gloeide het vuur van de oven, of het verhit werd van uit een enor me diepte. „Morgen! Zou je even tijd heb ben die boel eens voor me na te kijken? Ik ben van het eiland. Als ik terugga, wou ik de zaak weer meenemen". En Nestori legde het vrachtje op de grond neer. De smid onderbrak zijn werk en stak het ijzer weer in de oven. „Nestori van Pernasaari als ik het wèl heb?" Nestori knikte. „Die bij het feest op Tervala mijn zoon afdroogde." Nestori knikte nog eens. De smid maakte zijn hand vrij, veegde haar af aan het schoots vel en kwam op Nestori toe. „Goeiendag Die oplawaai was niet kwaad voor hem." Onwillekeurig lachte Nestori het pakte alles anders uit dan hij gedacht had. Dat gevalletje met Taavi was hij totaal verge ten. En toch was dit de aanlei ding geweest tot de ontmoeting en het avondtochtje met Liisa. Dank zij die ene opdoffer, had hij blijkbaar ook de smid voor zich ingenomen. Hij vorderde zowaar niet slecht en daarom lachte hij, zij het onbewust. Maar de smid lachte niet mee; hij keek bepaald ernstig, op het grimmige af, en na een pauze ging hij voort: „Die jongen van me, die herrieschopper wat die al niet heeft uitgespookt Ik kan niet tegen hem op, niemand in het dorp durft hem eens onder handen nemen. Mijn vrouw een mannetjesputter anders pakt hem evenmin aan. Taavi, dat hoorde ik, heeft gezworen je koud te maken. Maar hij zal wel betijen. Och als hij zijn kwaje jaren maar eenmaal kwijt is, komt er misschien nog wel wat van hem terecht..." „O ja," vergoeilijkte Nestori. „Ik ben niet meer kwaad op hem, 't is nooit mijn bedoeling geweest..." De smid nam Nestori's gereed schappen ter hand en keek ze na. Ineens riep hij met dreunende stem: „Liisa Nestori nam zijn hoed af en groette haar zonder een oog van haar af te laten, want het scheen hem toe, dat zij sedert de laatste ontmoeting veranderd was. Ze leek kleiner, tengerder, schuch- terder ook. Was zij dan slechts in zijn voorstelling anders ge weest, had hij zich dan wellicht zó vergist? In werkelijkheid was ze inderdaad mooier. Hij kon geen oog van haar afhouden. Zij bloosde en scheen moeilijk van haar plaats te kunnen komen. „Liisa, zet even koffie. Mijnheer komt van het eiland en heeft een hele reis achter de rug. Gaat u maar even binnen," vervolgde de smid tot zijn klant. „Ik maak onder handen uw dingen in orde." Het duurde enige tijd eer het tot haar doordrong, wat vader zei. Zij draalde even op de trap toen vlóóg ze naar binnen. Nestori volgde haar - niet wei nig verlicht. Toen hij de kamer binnentrad, was zij bezig bij het fornuis. Zij groette hem, te verlegen om hem een hand te geven, quasi had ze het verbazend druk met de aanmaak van de kachel. Hij bleef bij de deur staan, de rand van zijn hoed in zijn han den verschuivend. Geboeid zag hij haar aan, kreeg behoefte te gaan zitten, plaatste zich op de bank bij het raam, maar vond dit direct niet zoals het behoorde, zolang zij hem geen stoel uan" bood en zelf nog niet zat. Dus stond hij weer op, tamelijk over stuur hij kreeg het zelfs warm. Beiden vonden die impasse wel wat dwaas en lachten tegen el kaar, tot ze ook daarmee snel op hielden. De kamer was stil en zeer groot. Zij plaatste kopjes op tafel voor de koffie en ging zitten. Nestori zat bij de muur, waar aan de klok hing, die tikte en klikte in kalme draf. Hij kwam weer onder dezelfde suggestie als destijds in de boot: het was of hij Liisa al lang ken de, tusen hen was niets dan klaar heid. Hij begon weer te vertellen over zijn bezigheden op 't eiland. Het werk vorderde goed. Het huis kreeg drie kamers, waarvan ei twee voor eigen gebruik zouden zijn. Nóg deze herfst kwam de stal klaar voor het paard; het was nodig, want de schuur, wel ke nu dienst deed, was met ge schikt vol reten en gaten; als de najaarsstormen doorkwamen zou het dier er last van hebben. Gelukkig had hij genoeg en uit stekend timmerhout voorhan den. Hij kon het werk makke lijk aan, want de akkerbouw verg de dit jaar niet zoveel tijd. (Wordt vervolgd.) van twee één te maken! Zij blie zen er lustig op los. Zou er geen „stedelijk' 'muziek korps (als in Hulst en Middel burg) van te maken zijn? Duizenden stonden er in Axels straten om de fraaie stoet, die gesloten werd door de meer an nonderd leden tellende Chr. gymn. ver. „Voorwaarts", te zien passeren. Ook het militaire défi- ié met muziekkorps en drum band van de Genie-troepen, mocht dezelfde belangstelling genieten. Optreden van „Vrij en Blij". In de avonduren was een com pacte mensenmenigte aanwezig bij het optreden van „Vrij en Blij", het bekende N.C-R.V. ra dio-ensemble op de Markt. Dit werd o.l.v. Wessel Dekker met zang van Henk Dorèl, hét succes van de dag. Dit zo populaire ensemble ver wierf dan ook enorme bijval. Wij merkten op de officiële tribune o.a. op de Commissaris der Ko ningin, jhr mr de Casembroot, ■benevens tal van militaire auto riteiten, w.o. C. W. Slot, kolonel J. B. Lagaune, terr. bevelhebber, overste C. L. Douw v. d. Karp, luit. kol. Holl, de cdt van het re giment Commando-troepeln. On- „er de burgerlijke autoriteiten bemerkten wij tal van burge meesters uit de omliggende ge meenten, de rentmeester van het Kroondomein baron H. A. A. Collot d'Escury, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuws-Vlaan deren, de heer ir C. A. L. Horst mann, en tal van anderen. Mede dank zij de ideale weers omstandigheden is deze vreugde dag een gandioos succes gewor den. De Vietminh-president, Ho Tsji Minh, heeft Donderdag on geveer twintig afgevaardigden van de Indo-Chinese bestands commissie uit India, Canada en Polen een lunch aangeboden te Thai Ngoejen. Hij sprak de hoop uit, dat zich vriendschap met Frankrijk zou ontwikkelen, „zodra de vrede definitief hersteld is". Na het Vietnamese maal, waaraan ook generaal Vo Ngoe jen Giap aanzat, liet de Viet minh-president zich lovend uit over de landen van herkomst van de afgevaardigden. Hij legde spe ciaal de nadruk op de vredes- bemoeiïngen van de Indische premier, Nehroe. conden later dan de winnaar, de Italiaan Primo Volpi. ging onze landgenoot in dezelfde tijd als Adriaenssens en Vermotte die resp. tweede en vierde werden geklasseerd over de eind streep. Voor deze drie renners noteerde men 6 uur 12 min. 58 sec. In het algemeen klassement steeg Lambrichs van de 37e naar de 29e plaats. De „azen" namen er overigens in deze voorlaatste étappe hun gemak van op een wijze, die her inneringen opriep aan de beruch te „wandeling" over de Bernina- pas in de Giro d'Italia. 42 km na de start kwam er, met de voor het bergklassement meetellende Vue des Alpes (1228 meter hoog) in zicht, enig leven in de brouwe rij en het was Assirelli, die het eerst op de pashoogte verscheen. Vlak achter hem zaten Volpi, Bauwens, dan op 30 sec. Lam brichs en Baldarelli en op 42 sec. Adriaenssens, Vermotte en nog enkele anderen. Het peloton volgde op 3 minu ten. Als gevolg van defecten en doordat verschillende renners zich weer terug moesten laten vallen onderging de situatie daar na danig wijziging. Te Yverdon (160 km) reden Vermotte, Volpi, Lambrichs, Adriaenssens en Rus senberger voorop, op 3 minuten gevolgd door een kwintet, ge vormd door Assirelli, Baldarelli, Franchi, Zagers en Winterberg. Het peloton was intussen 14 mi nuten achter geraakt. Van de 5 koplopers maakte Volpi zich en kele kilometers voor de finish los, niemand kon zijn wiel hou den en zegevierend ging hij te Fribourg over de streep. De uitslag luidt: Volpi (It.) Adriaenssens (B.) Lambrichs (Ned.) Vermotte (B.) Russenberger (Zw.) Carrea (It.) Kamber (Zw.) Jacquet (Zw.) Popiet (Zw.) Peeters <B.) Monti (It.) For nar a (It.) Serena (It.) Astrua (It.) Barozzi (It.) 24. Coppi.(It-) Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Fornara (It.) Coletto (It.) Astrua (It.) Monti (It.) Coppi (It.) Huber (Zw.) 7. Velpi (It.) 8. Vermotte (B.) 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 12. 16. 21. 22. 23. Het Westduitse ministerie van Posterijen heeft de Oostduitse be schuldiging, dat pakketten voor stakers in West-Duitsland door de Westduitse posterijen terug gezonden werden, van de hand gewezen. Een onderzoek had ge nerlei onregelmatigheden bij de behandeling van postzendingen uit Oost-Duitsland aan het licht gebracht. 6.12.12 6.12.58 z.t. z.t. 6.14.47 6.23.12 6.23.29 z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. 35.03.30 35.06.24 35.07.06 35.08.51 35.09.02 35.11.10 35.20.08 35.21.22 9. 10. 29. Russenberger (Zw.) 35.21.38 Serena (It.) 35.21.45 Lambrichs (Ned.) 36.04.56 NATIONAAL CONCOURS. Afd. Zuid v/d Ned. Bond van Zaterdagvliegers. Aan dit concours werd op 29 Juli j.l. met 873 duiven deelge nomen. Onder de prijswinnaars behoorden o.m.: E. van den Eeck- hout 12e, pr. P. Gerreman 86e pr. en W. van de Linde 139e pr. (al len te Terneuzen).

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2