Binnenlands Nieuws BLOEDBRUILOFTEN llal de S rovmcic De Sultan van Alakim KERKNIEUWS OOGST OP GOEREE—OVERFLAKKEE VALT MEE. Weer blijft onbestendig AgenJa Goed met kwaad vergolden Een koffer vol geld Bao Dal TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. BRUINISSE. EEDE. CLINGE. MIDDELBURG. VLISSINGEN. TAFELKLEED VOOR WOUT WAGTMANS. Aan het slot van het bezoek, dat de Tour de France-ploeg Dinsdag heeft gebracht aan het militair herstellingsoord „Aardenburg" te Doorn, wacht te Wout Wagtmans nog een verrassing. Ter gelegenheid van zijn hu welijk, dat zoals men weet gis teren werd gesloten, boden de patiënten hem namelijk een zelfgemaakt tafelkleed aan. IN HET WATER GELOPEN EN VERDRONKEN. Woensdagnacht werd om om streeks kwart over twaalf bij de sluiskolk in het Merwedekanaal te Utrecht bij „Oog in Al" door passerende mensen hulpgeroep gehoord. De politie heeft de sluiskolk laten leeglopen en daarna werd het lijk gevonden van de 39 jarige koopman J. A. A. V. uit Vleuten- de Meern. Vermoedelijk is het slachtof fer door de duisternis en de slagregens misleid naast de op- klapbrug in het water gelopen. RATTEN SLEEPTEN BANKBILJETTEN WEG. De caféhouder M. B. aan de Binnenweg te Rotterdam had een open sigarenkistje met geld on der zijn toonbank staan. Daaruit verdween j.l. Vrijdagnacht een bedrag van 650. De recherche wist geen spoor van een dader te ontdekken, maar gistermorgen brachten loodgieters de oplossing van het mysterie. Toen zij onder de vloer doken om een lek te re pareren vonden zij daar, aange vreten door de ratten, bank- en muntbiljetten tot een bedrag van ƒ628.50 en 170 Belgische francs. AANGEHOUDEN VROUW HAD PISTOOL ONDER OKSEL. Dinsdagavond omstreeks 6 uur herkende een 36-jarige transpor teur op het Muntplein te Am sterdam een vrouw die hem in dertijd had bestolen en tegen wie hij bij de politie een aanklacht had ingediend. De man waar schuwde direct een agent. Deze bracht de vrouw over naar het bureau Singel. In de wachtka mer, in afwachting van de amb tenares, die haar zou fouilleren, gedroeg zij zich zeer recalcitrant. Zij weigerde o.a. haar handtasje voor onderzoek af te geven. De transporteur had namelijk de po litie ervan in kennis gesteld, dat de vrouw wel in het bezit kon zijn van een vuurwapen. Op een gegeven moment viel uit een jas zak een patroon. Bij de fouille ring bleek de 40-jarige vrouw in het bezit te zijn van vier patro nen en 'n klein kaliber colt auto matisch pistool. Dit had zij on der de oksel verborgen. De vrouw is overgebracht naar het bureau Stadhouderskade, dat haar aanhouding had verzocht. De vrouw wordt ervan verdacht met een man mee te zijn gegaan naar zijn wioning aan de Nie. Witsenkade, die de volgende dag ontdekte dat zijn portemonnaie met ongeveer 45 was verdwe nen. De aanhouding van de vrouw is voorts verzocht door 12 andere politie-instanties, o.a. uit het Zuiden van het land, waar zij zich zou hebben schuldig ge maakt aan flessentrekkerij. VERDACHTE VAN OPLICH TING AANGEHOUDEN. Op verzoek van de rijkspoli tie uit ffienesse is gistermiddag door de politie te Bergen op Zoom aangehouden een zekere N. die zich zou hebben schuldig gemaakt aan oplichting en flessentrekkerij. Hij is naar Re- nesse op transport gesteld. UITSLAANDE BRAND IN HAAGSE BINNENSTAD. In een der nauwe winkelstra ten in het centrum van Den Haag, de Schoolstraat, heeft Dinsdagavond een uitslaande brand gewoed in het pand van een kunsthandel. Hoewel de brand reeds enige tijd eerder moet zijn uitgebroken, ontving de brandweer de melding eerst om enkele minuten over acht uur. Direct rukten enige brand weerploegen uit en dank zij het snelle optreden van de brand weerlieden, was men nog geen half uur later de brand meester. Aangezien er aanvankelijk ge vaar voor uitbreiding bestond, had de politie de straat afgezet. Enige schilders waren des mid dags aan de achterzijde van het gebouw met een verfafbrand- apparaat bezig geweest verf af te branden. Volgens de brand weer heeft de vlam van het ap paraat een brandje doen ont staan tussen de zolder van de eerste verdieping en de vliering van de tweede verdieping. Dit moet vóór achttien uur, toen iedereen het pand verliet, zijn geschied. Naar de biandweer aanneemt is de vloer van de 2de verdieping doorgebrand en is het materiaal in het atelier verdieping gaan branden. Eerst aan de achterzijde van de derde om acht uur des avonds sloegen de vlammen naar buiten en werd de brandweer gewaarschuwd. Na een half uur had men zoals gemeld, de brand bedwongen, doch toen met de nablussing werd begonnen, had het gehele pand al veel waterschade opge lopen. De eigenaar, de heer J. van Schip, was tegen brand ver zekerd. Omtrent de grootte van de schade is nog niets bekend. DIJKAANLEG BIJ MOERDIJK. Het verhogen van een gedeelte dijk langs de Klaverpolder en 't maken van een dijk op de haven terreinen te Moerdijk in de ge meente Hoge- en Dage Zwaluwe en Klundert is Dinsdag door de directie benedenrivieren van de rijkswaterstaat in Den Haag aan besteed. Van de dertien inschrijvers was de hoogste O. Dijkstra's aan nemersbedrijf N.V. te Breda met ƒ839.000 en de laagste firma A. Snepvangers te Apeldoorn met 670.000. DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN. Dinsdagavond om 6 uur is tij dens een hevig onweer, de 40- jarige J. van B. dicht bij zijn huis in de Eierlandsepolder te Cocks- dorp, met zijn hond door de blik sem getroffen en gedood. Zijn vader die 20 m verder, evenals Van B., achter een hoop erwten was gaan schuilen, zag het ongeluk gebeuren. De oogstwerkzaamheden op Goeree—Overflakkee zijn thans begonnen. Hoewel er nog enkele percelen zijn die afwijking ver tonen door een hoger zoutgehal te, valt toch over het algemeen genomen de opbrengst mee. Ge sproken kan worden van een ma tige tot goede oogst. In de overige delen van het voormalige rampgebied is de oogst, naar wij van bevoegde zijde vernemen, vrijwel normaal. Alleen op Schouwen-Duiveland en de Kruiningerpolder, die het langste onder water hebben ge staan, is nagenoeg geen oogst te verwachten. EEND MET TWEE KOPPEN. In het Friese dorpje Rien zwemt sinds enkele dagen een eendenkuikentje rond, dat op de plaats, waar bij een normaal kui kentje de vetklier zit, een halsje met een compleet kopje draagt. Deze tweekoppige eend heeft 2 poten, n.l. een vóór en een achter. Het beestje zwemt en is in staat zijn kostje bij elkaar te zoeken. Alleen is het veel kleiner dan zijn normale soortgenoten, en het zal zeer de vraag zijn of het een lang leven beschoren is. DRIE MAANDEN VOOR AETHERPIRAAT GEVRAAGD. De Almelose rechtbank straft de „aetherpiraten" steeds zwaar der. Tot nu toe was de maxi mumstraf voor het zonder ver gunning uitzenden of het onder zich hebben van een zendappa ratuur 12 weken, waarvan 6 voorwaardelijk. Dinsdag vroeg Mr Rosingh te gen de 25-jarige J. G. M. uit Mander (gemeente Tubbergen) 3 maanden onvoorwaardelijk. Het kwaad schijnt echter on uitroeibaar in Twente. „Als we er één grijpen, komen er 3 voor in de plaats", zei de officier bij de Almelose rechtbank in zijn requisitoir. De verdediger, mr Van Rijn, deed een beroep op de geestelijk heid en de overige paedagogen. „In Limburg komt een derge lijke manie niet voor, omdat de jeugd daar andere verstrooiings mogelijkheden heeft. Op het Twentse platteland en zo ook in Drente is echter weinig te doen". Het K. N. M. I. deelt mede: Ook in de afgelopen 24 uur heeft het weer ons meer aan de herfst dan aan de zomer doen denken. Er stonden krachtige tot harde Westelijke winden en er vielen talrijke buien, waarvan Dinsdagavond sommige van on weer vergezeld gingen. Op enkele plaatsen brachten de buien veel regen. Zo viel b.v. te De Bilt Woensdagnacht 27 mm. De de pressie die sinds maanden al het slechte weer veroorzaakte, lag gistermorgen bij de Zuidpunt van Noorwegen. De luchtdruk in ons land begon toen flink te stijgen onder invloed van een uit het Westen naderende zwak ke rug van hoge luchtdruk. Deze rug van hogedruk zal de wind doen afnemen en er voor zorgen, dat de buiigheid minder wordt en dat er wat meer opklaringen voorkomen. Deze weersverbete- ring zal echter slechts van tijde lijke aard zijn, want de rug van hoge druk wordt gevolgd door een nieuwe Oceaandepressie die hedenmiddag of -avond waar schijnlijk reeds het weer in on gunstige zin zal gaan beïnvloe den. De fotografen, die nabij het hoofdstedelijk stadhuis dagelijks reeksen bruidsstoeten fotografe ren, elkaar zoenende prille bruidsparen, lachende ouders en familieleden hadden gister morgen niet weinig spijt dat zij geen filmcamera's bij zich had den. Immers dan zouden zij in de gelegenheid zijn geweest een even zeldzame als levensgrote vecht partij te filmen. In de schone toiletten, die bij een bruiloft passen, gingen de familieleden elkaar met handen en tassen, op de binnenplaats, te lijf met het gevolg, dat de toilet ten bespat raakten met het bloed uit de verwondingen, die men el kaar had toegediend. Voor de ambtenaar van de bur gerlijke stand waren verschenen een 20-jarige bruidegom met een 17-jarige bruid en een aantal naaste en verwijderde familie leden. Als naaste familie van de bruidegom verschenen twee va ders en twee moeders. De ouders van de jongeman waren namelijk 17 jaar geleden gescheiden en elk van hen was daarna opnieuw in het huwelijk getreden. De ontmoeting tussen deze bei de paren was een allerminst pret tige. Bruidegoms moeder begon, in de trouwzaal, met een luidop uitstorten van haar hart, dat ge vuld bleek met niet bepaald sym pathieke gedachten over 't twee de huwelijk van haar eerste man. Daarmee zette zij kracht bij aan haar weigering haar handteke ning te plaatsen als toestemming in het huwelijk van haar zoon. Op verzoek van de ambtenaar van de burgerlijke stand was het kijvende gezelschap uit de trouw, zaal geleid. Op de binnenplaats HEDEN: TERNEUZEN. Luxor Theater 8 uur Biosc. „Because You are mine." ZAAMSLAG, Axelsestraat 159, Openbare verkoping van meu bilaire goederen; daarna in café R. J. van de Veke, ver koping van een huis met schuurtje enz. had het eerst recht ruimte voor de ruzie gevonden. De vader van de bruidegom sloeg met een handtas, waarin zich o.a. een fototoestel bevond, wild in het rond en raakte daar mee bij ongeluk zijn eerste vrouw aan het hoofd, dat bloedend werd gewond. De vrouw greep daarop haar bijna gehuwde zoon. Deze trachtte zich te ontworste len hetgeen hem nauwelijks was gelukt of zijn stiefvader klemde hem in een vaste greep. Het is onmogelijk vast te stel len hoe het gevecht verder pre cies is verlopen. De inmiddels gealarmeerde poli tie verloste de bruidegom uit zijns stiefvaders handen, waarop de jongeman prompt flauwviel als gevolg van de doorstane emo ties. Het is nog een raadsel hoe de politie daarin is geslaagd, maar na korte tijd had zij het gezel schap precies in de beide partij en gescheiden. Eerst toen kon de schade wor den opgemaakt. Moeder moest naar het Binnen gasthuis om te worden verbon den, na zich van blouse te heb ben verwisseld. Het schone blous- je was door een werkster van het stadhuis welwillend afge staan. Ook de tweede vader werd naar 't Binnengasthuis gebracht, waar een aantal schrammen op zijn hoofd werden verbonden. Het bruidspaar en de 4 ouders van de bruidegom, deels in de lappen, werden naar het politie bureau op de Singel gebracht, waar zij over en weer elkaar de schuld zaten te geven. Uit de mond van dfe bruid kwam maar één klacht: dat ze nog niet getrouwd is ACTIEVE PORTIER HIELD VERDACHTE CHAUFFEUR AAN. Een der portiers van de Ne derlandse Bank te Amsterdam ontdekte gisteravond op de Ou de Turfmarkt, dat een 26-jarige heftruckchauffeur bezig was de portierraampjes van een aldaar geparkeerd staande Franse per sonenauto met een scherp voor werp te bewerken. De portier gelastte de man te blijven staan, doch deze trachtte er op de fiets van door te gaan. De portier loste een waarschuwings schot uit zijn dienstrevolver en slaagde er in de man te pakken te krijgen. De man is door politiemannen van de radio-autodienst overgebracht naar hiet bureau Singel, waar hij voor nader onderzoek is in gesloten. Enige dagen geleden hield een Siciliaanse bandiet, de 24-jarige Michel Bunone, bij een overval op een stille weg twee mannen aan, die in het bezit bleken te zijn van een bedrag van 320.000 lire (2.000 gulden). Een van de mannen legde Bu none uit, dat het geld het loon was voor een groep arbeiders en dat dus feitelijk deze arbeiders gezinnen zouden worden besto len, Hij verklaarde zich wel be reid 25.000 lire af te staan. Na enig nadenken maakte de bandiet een royaal gebaar: hij liet de mannen hun weg vervol gen, nadat hij zich vergenoegd had met een bedrag van 2.000 lire, blijkbaar om zijn „onkosten" te dekken. Hij bedreigde de man nen evenwel met de ergste straf fen, als zij iets over hun ervaring zouden vertellen. De mannen hielden echter niet hun mond, met het resultaat, dat Bunone thans in de gevangenis zit. Otto Schweighofer, een Oosten rijkse vacantieganger, vond in een grot bij een bergpas van Viz- ze een koffertje vol ponden ster ling en marken, naar schatting wel vijftig millioen lire. Hij daal de haastig naar beneden en nam de eerste de beste trein naar Bo zen om in de bank tot zijn con sternatie te horen, dat de marken niet meer geldig en de ponden vals waren. Deze waren waar schijnlijk afkomstig uit de voor raad valse ponden, die de Duit sers tegen het eind van de oorlog vervaardigden te Merano. Het Vietnamese staatshoofd, Bao Dai, heeft in een boodschap aan het Vietnamese volk ver klaard, dat hij weldra naar Viet nam zal terugkeren. Bij zijn aan komst zou hij „het program der werkzaamheden", waartoe hij zijn volk uitnodigt, in bijzonderheden bekend maken. Bao Dai gaf een korte beschrij ving van zijn program. Dit be helst het herstel van wegen, bruggen en kanalen, en van een „gezond en eerlijk" bestuur. Bao Dai betreurde het, „dat een kunstmatige lijn ons land wreed in tweeën deelt". Hij had gehoopt dit te kunnen beletten, „doch een vreemde wil, waaraan sommige van onze landgenoten zich meenden te moeten onder werpen, heeft de verwerkelijking van deze eenheid, die met de on afhankelijkheid onze dierbaarste wens is, vertraagd". „Uw lot is in uw handen en zal zijn zoals u dat zou hebben ge wenst", aldus Bao Dai in zijn boodschap. ANGSTIG AVONTUUR OP DE OOSTERSCHELDE. Drie Bergen op Zoom.se jon gens van resp. 18 13 en 12 jaar oud hebben dezer dagen een angstig avontuur .beleefd op de Oosterschelde. Ze waren des morgens met een jachtje gaan varen en werden bij terugkeer des avonds overvallen door de opkomende stormwind, waar door het hen onmogelijk was de haven te bereiken. De wind beukte hevig en de golven sloegen hoog op waardoor zij het bootje niet in de koers kon den houden. In het Baaische gat onder de gemeente Tholen kwalmen ze op z.g. lager wal. Hier gooiden ze het anker uit om gunstiger omstandigheden af te wachten. Het weer werd echter steeds ruwer waardoor het verblijf op het water in het kleine bootje hen zeer be angstigde. De ouders, die zich over het lange uitblijven on gerust maakten stelden de po litie in kennis. De rivierpolitie in Wemeldinge werd op de hoogte gebracht Des nachts te half twee zag men kans met een korboot uit te varen, waar op ook de politie met een licht- aggregaat meevoer <.1m de om geving af te zoeken. Na een half uur kreeg men het bootje in zicht. Doordat het weer iets kalmer was geworden kon de korboot dicht genoeg nade ren om het drietal uit de be narde positie te bevrijden. AANBESTEDING. Gisteren is door de Ned Heide- mij te Arnhem namens de her verkavelingscommissie Zeeland in het openbaar aanbesteed het graven van leidingen, het dich ten van sloten en het uitlagen en ophogen van percelen, met bijbehorende werken, in het waterschap Waarde in de Vliet. De aanbesteding geschiedde in twee gedeelten. Voor het eer ste gedeelte waren dc hoogste inschrijvers: Gebr. van 't Ver laat, te Hardinxveld, met ƒ378400.en laagste inschrij ver was G. van Herk, Neder- Hardingsveld met 315200.— Voor het tweede gedeelte was de hoogste inschrijver Fa.- j. H. Eleveld en Zn, Groningen met ƒ415860.Laagste in schrijver was Fa. J. D. Janse, Kloetinge, imet 346600.— De gunningen zijn aangehou den. Acte L.O.-Frans. Dinsdag slaagde te Utrecht voor de acte L. O.-Frans onze stadgenoot de heer M. J. Quak- kelaar. Opening Cafetaria Special". Tal van bloemstukken pronk ten op de tafeltjes van het giste ren alhier in de Nieuwstraat door de heer J. Bootsgezel ge opende cafetaria „Special." De betimmering en lambrizeri.ig met de in lichte pastelkleuren beschilderde wanden geven aan het interieur een fris en rustig aanzien, waarin het prettig zal zijn te vertoeven. Ook in de geheel betegelde, naar de eisen des tijds ingerich te keuken moet het prettig wer ken zijn bij het bereiden van slaatjes, porties frites, croquet- jes en andere délicatessen. Reeds op deze openingsdag mocht deze nieuwe zaak zich in een druk bezoek verheugen. Wij wensen de heer Bootsgezel in zijn zo bij uitstek gelegen cafetaria alle succes toe. Geslaagd. Bij het te Breda gehouden exa men slaagde voor onderwijzeres mej. J. Kousemaker, alhier. Inzet der herdenkingsfeesten. Gisteravond hadden ter nage dachtenis van de voor de bevrij ding gevallen burgers en militai ren bijzondere kerkdiensten plaats. Te half acht ging ds P. J. Pen- nings voor in een dienst in de Ned. Herv. kerk, waarbij o.m aanwezig waren burgemeester P. L. D. J. van Oeveren en het comité, dat de bevrijdingsfeesten in Axel organiseerde. I Na het zingen van Ps 75 1 las ds Pennings een Schriftgedeelte uit Psalmen 9 vers 7 (Het boek Daniël): „Ik zal U loven Heer met mijn ganse hart...". Na het zingen van Ps 90 (eer ste en laatste vers) hield ds Pen nings een korte predikatie, waar in hij stelde, dat bij de strijd om de bevrijding een keus te maken was uit twee leuzen, t.w. Ie „Ge vallen voor vrijheid en recht" en 2e „Gevallen voor het vader land". De volle kerk volgde met stille aandacht de gevoelige preek. Na het zingen van Ps 139 de versen 1, 7 en 14 bad ds Pen nings het „Onze Vader". Tot be sluit van de korte kerkdienst werd staande het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. Bij de uitgang werd gecollecteerd voor de nabestaanden der geval lenen en voor de Poolse Protes tantse Kerken in den vreemde. In de Geref. kerk in de Kerk- dreef was het te 8 uur ds D. Ze mel, die in een drukbezochte dienst, in dewelke meerdere leden van het feestcomité, voorging en wel n.a.v. de verzen 8 en 9 van Deut. 32. De dienst begon met het zingen van Psalm 66 5 en 6 en na de voorlezing van een Schriftgedeel te uit het voornoemde hoofdstuk werd gezongen de 124ste Psalm. Door ds Zemel werd dank ge bracht aan God „Die alleen om het eeuwig welbehagen" ons volk verlost heeft van onder de tyran- nie. Spreker gedacht daarbij de datum van 11 Augustus 1944 toen in Den Haag de grote vergade ring bijeenkwam met het doel de vrijmaking van Gods Kerk. Met een zegenbede voor de verlossing van het edelmoedige volk der Po len, dat in de geschiedenis een zo tragische rol heeft gespeeld en welks zonen, die voor onze en an- derer vrijheid goed en bloed of ferden, zelf nog niet naar de eigen haardsteden kunnen terug keren, beëindigde ds Zemel zijn met grote aandacht gevolgde preek, waarna werd gezongen Psalm 33 6. Na het dankgebed en het zin gen van Psalm 89 3, werd deze kerkdienst besloten met het staande zingen van twee couplet ten van het Wilhelmus. Gisteravond heerste er reeds een grote drukte in Axels stra ten. De dag van heden zal op ver zoek van de gemeentelijke over heid de vlag halfstok hangen in de gemeente, daar deze dag in het teken van de herdenking der ge vallenen zal staan. Geklaagd. Voor 't examen Frans M. O. A. is geslaagd mej. E. M. Koevoets, alhier. Arrestatie in Maastricht. De Maastrichtse politie heeft aangehouden de 24-jarige P. J. G. P. uit Bruinisse. De man wordt verdacht van diefstal van 800 en een gouden ring. Jeep in de sloot. Door nog onbekende oorzaak geraakte Dinsdagmiddag de land bouwer C. P., wonende alhier, op de Hogeweg de macht over het stuur van zijn jeep kwijt, tenge volge waarvan de jeep in de naast de weg lopende sloot te recht kwam. De bestuurder kwam met de schrik vrij, doch zijn naast hem zittende vrouw bekwam zodanig letsel, dat zij zich onder doKters behandeling moest stéllen. Veefraude. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen alhier hebben in 't begin dezer week op onbekend gebleven personen een vaars adhterhaald ter waarde van 750. De smokkelaars, die mid den in de nacht poogden de vaars naar België te smokkelen, wisten te ontkomen. Zeeuwsche Volksuniversiteit. Aan de heer J. J. Gerritsen is, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van de Stichting Zeeuwsche Volksuni versiteit. Als zijn opvolger is door het Centraal Bestuur der Stichting benoemd de heer A. A. Stern- heim te 's-Gravenhage. De heer Sternheim is een zoon van de bekende acteur en voor drachtskunstenaar Jo Sternheim. Hij is in 1920 geboren en was gedurende vele jaren verbonden aan de Stichting Toneel-Coördi natie te 's-Gravenhage. Postzegel-tentoonstelling. Door het hoodfbestuur van de Nederlandsche Bond van Vereni gingen van Postzegelverzame laars is besloten de Algemene Jaarlijkse Vergadering dit jaar in onze provincie te houden en wel te Vlissingen. Tevens zal gedurende de z.g. Bondsdagen de 42e Ned. Philate- listendag worden gevierd. De ontvangende vereniging, n.l. de afd. Vlissingen van de Int. Ver. „Philatelica", zal gedurende die dagen een Nationale Philate- listische Tentoonstelling organi seren, waarvoor grote belangstel ling bestaat, daar thans reeds vrijwel alle beschikbare expositie ruimte moest worden toegewe zen. Deze tentoonstelling, genaamd „Zeelandia 1954", zal in het Con certgebouw worden gehouden en zal ruim 300 kaders omvatten. In het gevormde ere-comité hebben zitting genomen de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot; de burgemeester van Vlissingen, mr B. Kolff; alsmede de direc teur-generaal der P.T.T., de in specteur van de P.T.T. in Zee land, de directeur van het P.T.T.- kantoor te Vlissingen, de direc teur en de voorzitter van het Ned. Postmuseum; de heer J. W. Hupkes, directeur N.V. Kon. Mij „De Schelde"; de commandant maritieme middelen te Vlissin gen, de directeur van de N.V. Ha ven van Vlissingen en de heren Jan Poulie te Amsterdam en F. A. Hofman te 's-Gravenhage. Een vijftal te goeder naam en faam bekend staande verzame laars vormt de jury. Er zullen bronzen, zilveren en verguld zilveren medailles aan de beste inzendingen worden ver leend. De tentoonstellingscom missie werd reeds vereerd met de ontvangst van een fraaie me daille van H.M. de Koningin, Z.K.H. de Prins en de Commissa ris der Koningin, terwijl inmid dels nog een aantal werd toege zegd. Gedurende de tentoonstelling, die op 3, 4 en 5 September a.s. wordt gehouden, zal in het Con certgebouw een tijdelijk postkan toor zijn gevestigd, waar ter post bezorgde correspondentie met een speciaal stempel zal worden voorzien. Ook zullen er voor dit doel bijzondere enveloppen en briefkaarten verkrijgbaar wor den gesteld. De Commissaris der Koningin heeft zich bereid verklaard de tentoonstelling „Zeelandia 1954" op 3 September te 13.30 uur offi cieel te openen. GEREFORMEERDE KERK. HOEK. Op het tweetal zijn geplaatst candidaat A. van den Ende te Wateringen en candidaat K. Smit te Soest. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH VLAANDEREN" TERNEUZEN. 13. Eric en Dzogolo volgden de dwerg door een wirwar van tak ken en bladeren. De neger keek met merkbare verbazing naar het kleine kerel tje en deze op zijn beurt gluurde af en toe bedachtzaam in de richting van de reus. Daar het nog te ge vaarlijk was te spre ken, besloot Eric later uitleg te vragen. Na een tocht door het struikgewas be reikten zij een kleine opening en daar sprak Pum-Pum fluisterend: „Paard voor Eric, ezel voor Pum- Pum. Geen paard voor hele grote baas. Niet weten, hij komen." Toen Eric nieuwsgierig vroeg waarheen zij wel zouden gaan ant- woordde het mannetje trots: „Mij weten Winonah. Mij flinke man. Mij slim. Kom nu. Wij gaan naar Winonah!" Met deze uitleg moest onze Noorman genoegen nemen en zij begaven zich opweg. Daar Dzogo lo hen niet bij kon houden, legden zij de weg stapvoets af en toen de znn opging bevonden zij zich te midden van de kale woestijnach tige vlakte. Aan de horizon doemde eindelijk de omtrek van een groot bouw werk op en toen zei Pum-Pum: „Sultan van Alakim. Hij hier. Daar ook Winonah!" Veiling van 11 Augustus. Per 100 st.: Sla 3,10—10,40. Pér stuk: Bloemkool A 3140 ct, B 16—27 ct, C 8—12 ct; Groe ne komkommers B 26 ct, C 21 ct; Witte komkommers A 2023 ct, B 18 ct, C 14—21 ct. Per bos: Selderij 19 ct; Peen 2429 ct; Kroten 1011 ct; Uien 7—9 ct. Aardappelen per 100 kg: Eer stelingen I 7,809,60; Bint jes 6,407,60; Eigenheimers ,90—9. Per kgAndijvie 1016 ctStok- snijbonen 63 ct; Princessebonen (per 100 kg) 36—71,80; Saxa 3236 ct; Tuinbonen 21 ct; Pronkbonen 3940 ct; Doperw ten (afw.) 24 ct; Kroten 13 ct; Rode kool 17—23 ct; Savoyekool 917 ct; Witte kool 3%5 ct; Waspeen 1516 ct; Prei 4254 ct; Rabarber 10—11 ct; Tomaten A 30—45 ct, B 33—42 ct, C 32— 35 ct, CC 222 ct, Bonken 40 ct; Appels per 100 kg: Perzikrode zomer appel A 55,2057,30, B/C f 39,2041,30, H grof f47ƒ49,10, Hl 24,40ƒ31,10; H II f 18—f22, K ƒ27—ƒ30, F 15—20, val 3 ct; Yellow Trans parant A 47,9049, B/C 35,30 -ƒ 37, H I 19,50—36, H II 12 13, K 20—32, F 8—10; ove rige 10. Peren per 100 kg: Noord-Holl. suikerpeer ƒ12—ƒ16; Oomskin deren H grof 28,9030, H I 19,90—23, H II 13, K 21, F 10—ƒ16, val 5 ct; Précose de Trévoux A 52,3054,40, B/C f 41,7043,0, 8H grof 46,90 49, H I 32,20—34,50, K 21— 29 F 12, val 9; overige soor ten 12—14. Pruimen per kg: Czar II 41 54 ct, F 28 ct; Ontario II 4952 ct, F 58 ct; Washington II 62, F 36 —68 ct; Eldense blauwe F 12 ct; overige soorten 1519 ct. Rode bessen: Duitse zure 46— 65 ct.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2