Onrust in Marokko Engels schip bij Hoek van Holland aan de grond De toestand in Portugees-lndia WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Duiles over Zuid-Oost Azië Het voorzitterschap van de algemene vergadering der Verenigde Naties Windhozen over ons land Ongeregeldheden ie Port Lyautey l-RANS MAROKKO Internationale raad van Christelijke kerken doet beroep op Eisenhower Jacht op agenten in Griekenland België wil strenge maatregelen tegen export- protextionisme nemen Zuid-Koreaanse veerboot gezonken, 20 doden Aardschokken in Italië op onder op Aug. 9 5.13 20.17 17.09 10 5.14 20.15 17.57 11 5.16 20.13 18.35 12 5.18 20.12 19.05 13 5.19 20.10 19.29 14 5.21 20.08 19.48 Commissie van toezicht naar Indo-China salons „robkrt Internationale smokkelorganisatie opgerold Portugal en zijn bezittingen in India Antwoord van Zuid-Koreaanse premier op Amerikaanse nota Tsjecho-Slowakije protesteert tegen optreden van Zuid-Korea Het ongeluk met een autobus in Oostenrijk rrankerlng bö Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct VRIJE MAANDAG 9 AUGUSTUS 1954. 9e Jaargang No. 3221. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum p«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels i, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Aörwi Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.39 Zaterdag zijn ten minste negen derdeel van de campagne der mensen om het leven gekomen en tientallen gewond bij ongere geldheden in Port Lyautey. Vijf blanken, onder wie twee vrou wen verloren het leven. Ook 2 Marokkaanse vrouwen bevinden zich onder de doden. De onlusten ontstonden toen 'n afdeling Marokkaanse troepen de winkeliers, die gehoor gegeven hadden aan de stakingsoproep van de nationalistische Istiqlal, tot het openstellen van hun win kels trachtten te bewegen. Onmiddellijk zwermden beto gers de straten in onder het roe pen van de naam van de verban nen sultan van Marokko, Sidi Mohammed Ben Joessoef. De troepen kregen spoedig versterking. Er werd op de benen van de betogers gevuurd. In de Arabische plaats Azrou zijn Zaterdagmiddag twee blan ken, onder wie een scholier van 15 jaar, ernstig verwond door messteken. De Marokkaanse da der werd gearresteerd. Bij een door veiligheidstroepen gehouden razzia te Azrou werden 200 per sonen in hechtenis genomen. Ook Zondag hebben zich weer ongeregeldheden te Port Lyautey voorgedaan, waarbij een blanke om het leven is gekomen. Duizenden Marokkanen hebben een bioscoop en een villa van 'n blanke in brand gestoken en ge bouwen geplunderd. De ongere geldheden, die bijna drie kwartier duurden, braken uit, toen Marok kaanse nationalisten inheemse politiemannen, die Franse gezin nen hielpen bij de evacuatie uit 't irfheemse gedeelte van de stad aanvielen. De Marokkaanse nationalisti sche Istiqlalpartij heeft Zater dag een staking van zeven dagen afgekondigd voor het gehele land. De staking vormt een on- partij voor terugkeer van de ver bannen sultan Sidi Mohammed Ben Joessef. FabrieKsarbeiders, overheids personeel en huisbedienden van blanken hebben bevel gekregen het werk neer te leggen. Winke liers, van wie er velen reeds ge hoor hadden gegeven aan in structies van nationalisten om hun winkels te sluiten, is meege deeld, dat zij twee weken lang hun zaken gesloten moeten houden. Zaterdag zijn geen nieuwe on lusten uit Marokko gemeld. Men gelooft, dat het bestuur der Istiqlal op een geheime vergade ring te Port Lyautey, besloten heeft de nationalisten te gelas ten zich voor het ogenblik van massabetogingen te onthouden. De Franse resident-generaal, Lacoste, is, toen hij Zondag de begrafenis van de slachtoffers van de ongeregeldheden van Za terdag bijwoonde, begroet met kreten, als: „Wraak" en „Treed af." In de Franse wijk va2i Port Lyautey is men van oordeel, dat de blanken onvoldoende politie bescherming hebben ingeval van een algemene opstand. Later werd melding gemaakt van een tweede blank slachtof fer. In slechts twee van de 288 Moskeeën in Fez zijn Vrijdag de gebeden gezegd in naam van de huidige, door de Fransen aan de macht gebrachte sultan Moham med Ben Moelay Arafa. In twee der grootste bedehuizen werden Maarschalk Papagos, de Griek se premier, heeft de militaire be- belhebber van het district Athene opdracht gegeven te zoeken naar „agenten van een buitenlandse mogendheid", die op regerings departementen werkzaam zouden zijn. Bij de politie is een soortge lijk onderzoek gelast. Naar vernomen wordt vloeien deze maatregelen Voort uit de verklaringen, die vorige week door een getuige in een proces f v i i »-i o f rrolorrd T-T ii K/->iiTn/w<d Amerikaanse lucht-basis Spoorlijn SPAANS Meknes Bou Arf. Benguerif Mogadon f'/. ★Agadiy1'1 'Jj Sinds 1912 onder Frans protectoraat fïpfa België is voornemens strenge maatregelen te nemen tegen 't exportprotectionisme van bepaal de landen. De Belgische minis ter van Economische Zaken, Rey, heeft Donderdag bekend gemaakt, dat het plan bestaat op producten van twintig bedrijfs takken compensatierechten bij de invoer te heffen. Deze rech ten zullen o.m. op producten uit wol, vlas en leder worden ge heven. Enige dagen geleden heeft de minister van Buitenlandse Han del medegedeeld, dat de Belgi sche regering reeds bij de rege- Volgens berichten van de „Ver- meu Dias" I's Zondag uit Karat- enigde pers van-India" is in de Portugese bezitting in Voor-Indië Goa de staat van beleg afgekon digd, terwijl maatregelen worden getroffen om aan een eventuele inval van Indiase „vrijwilligers" op 15 Augustus, de onafhanke lijkheidsdag van India, het hoofd te bieden. De invoer van alle In diase en andere buitenlandse bla den is verboden. Met ingang van morgen zal het spoorwegverkeer tussen Goa en de gebeden zelfs in naam van afgezette sultan Sidi Mohammed D/>n T nocco f nfD7orr.H TniiPDullC Ben Joessef gezegd. Journalis ten, die een der Moskeeën be zochten, werden begroet met kreten als „Lang leve Mendès- France", „lang leve Sidi Mo hammed Ben Joessef" en „lang leve Fouchet" (de Franse minis ter voor Marokkaanse en Tune sische zaken). Bij Poejo in Midden-Korea is een veerboot gezonken. Twintig passagiers zijn verdronken, aldus heeft de Zuid-Koreaanse politie Zaterdag bekendgemaakt. ring van West-Duitsland en die Indiase Karwar worden stop van Frankrijk heeft geprotes- gezet. In Goa zelf is 's nachts alle teerd wegens de naar de mening verkeer verboden. Volgens de G van België buitensporige steun,1 „Times of India" zijn alle brug- die de exporteurs van deze lan- gen, die een verbinding vormen I met India, ondermijnd, terwijl op sji naar Goa vertrokken om de verdediging van dit gebied te ver sterken. Het vaartuig, dat Vrij dag uit Mozambique was aange komen, heeft in de Pakistaanse hoofdstad brandstof en voorra den ingenomen. Vandaag zal de 7.607-ton meten de „India" en morgen de 5.508 ton metende „Mocadedes" uit Lis sabon met versterkingen aan manschappen en materieel scheep gaan naar de Portugese nederzettingen in India. De „Internationale raad van Christelijke kerken" heeft een beroep op president Eisenhower gedaan om af te zien van zijn plan om op 19 Augustus het woord te richten tot de afgevaar-zijn afgelegd. Hij beweerde, dat digden op de bijeenkomst van de „Wereldraad van Kerken" te Evanston (Illinois). De „Inter nationale Raad", waar in 48 Amerikaanse en 32 organisaties uit andere landen zijn vertegen woordigd, is van oordeel, dat de president geen congres moet toespreken, waarop vertegen woordigers uit communistische landen aanwezig zijn. In een resolutie van de „inter nationale raad" wordt er bij alle leden van andere protestantse kerkgenootschappen op aange drongen zich van de „Wereld raad van Kerken" af te scheiden. De leden van de „internatio nale raad" noemen zich funda mentalisten. D.w.z. dat zij ge loven aan de letterlijke onfeil baarheid van de bijbel. Te Potenza Zuid-Italië hebben zich Vrijdagavond enige „tamelijk krachtige" aardschokken voor gedaan. De bewoners van enige wijken kwamen tengevolge van kortsluiting in het donker te zit ten. De schade was gering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Weinig wind. Veel bewolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak zuidelijk. Weinig verandering in tempera tuur. DINSDAG 10 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.33 11.08 11.48 11.58 n.m. 11.06 11.41 12.21 12.31 ZON MAAN onder er in Athene tsntse agenten werkzaam waren. In dat proces zijn twee Griekse journalisten tot vier en een halve maand gevangenisstraf veroor deeld wegens het publiceren van een "artikel, waarin critiek werd geleverd op een unie tussen Griekenland en Cyprus. Zij zijn inmiddels in hoger beroep vrijge sproken. ROODE KRUIS ZENDT VITAMINE-TABLETTEN NAAR PAKISTAN. Het Ned. Roode Kruis heeft, na overleg met de Liga van Roode- Kruisverenigingen te Geneve, be sloten 13.000 vitamine-tabletten naar het Roode Kruis van Paki stan te zenden ten behoeve van de slachtoffers der overstroming in dat land. Het is de bedoeling dat de K.L.M. deze schenking heden vervoert. Blijkens de bekendmaking van minister Rey is reeds besloten tot een reeks maatregelen. Alvo rens tot uitvoering over te gaan wil de Belgische regering echter nog trachten met de regeringen der betrokken landen tot over eenstemming te geraken. De be trokken buitenlandse industriëlen is reeds enige tijd geleden aan zegging van de te nemen maat regelen gedaan, hetgeen tot re sultaat heeft gehad, dat tussen deze industriëlen en Belgische ondernemers onderhandelingen zijn geopend, welke in sommige gevallen schijnen te zullen sla gen. Minister Rey sprak de hoop uit, dat de voorgenomen maat regelen zullen kunnen blijven. Zaterdagavond vroeg is de scheepvaart gewaarschuwd, dat ter hoogte van Cherbourg een groot wrak in westelijke richting wegdreef. de bedreigde punten loopgraven zijn aangelegd. Volgens te Goa verschijnende bladen halen vele bewoners hun geld van de bank. Bij de bevolking wordt er op aan gedrongen de kalmte te bewaren. Het Portugese fregat „Bartolo- Een eerste groep van de com missies van toezicht op de nale ving van het bestand in Indo- China is Zaterdagochtend uit Nieuw Deihl naar Indo-China vertrokken. De groep bestaat uit vertegen woordigers der drie leden-staten van deze commissies India, Polen en Canada en afgevaar digden van Vietnam, de Viet- minh, Laos en Cambodja. kopper «et hd aparte coclitt markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen een modern kapsel, wil zeggen in de eerste plaats goed verzorgd (wij verzorgen u) depositaire „lancome" en dr. payot", beroemde parijse huizen voor schoonheids- en huidverzor ging. wij hopen met vacantie te gaan van 30 augustus t/m 6 sept. Omstreeks kwart over elf Za terdagavond is het Engelse s.s. „Spanker" aan de grond gelopen op de noorderpier bij Hoek van Holland. Het gedoofde licht op het ha venhoofd is omstreeks half drie 's-nachts weer in gereedheid ge bracht en ontstoken. Van de 18 opvarenden van de „Spanker" zijn er, Zondagmor gen vroeg, zes via het noorder- hoofd aan land gekomen. Deze mannen zijn aan wal kunnen ko men doordat twee Nederlandse redders van het havenhoofd af bij hen aan boord kwamen en hen hebben overreed het schip te verlaten. Nadat n.l. was gebleken dat de reddingboot President Jan Leis zeer bezwaarlijk in het nachte lijk duister de gevaarlijke tocht naar de naar het land gekeerde flank van de „Spanker" zou kun nen maken, waren de bemanning van het te Ter Heijde gestation- neerde reddingvlet -met de trek ker en de bemanning van het whipper-toestel naar Hoek van Holland opgeroepen. Twee leden van deze whipper-ploeg werden op onderzoek over de noorder pier uitgestuurd. Zij slaagden er in bij het ge strande schip te komen en be-, merkten dat de bemanning al 'n ladder had neergelaten op de stenen glooiing. De twee Neder landers klommen de ladder op aan boord en trachtten de be manning te overreden mee te gaan de veiligheid tegemoet. Slechts zes van de achttien aan de oproep gehoor. 3.571 Halverwege het noorderhoofd 5.18 1 stond een kleine vrachtauto het 0.26 1.27 2.39 gaven gezelschap op te wachten en zo was het spoedig in Hoek van Holland aangekomen. Een kop koffie in een hotel aldaar bracht de mannen spoedig weer op het verhaal. De mannen hadden niet veel later op de geschetste wijze van boord kunnen gaan, omdat het opkomend tij werd. De kok vertelde dat het schip Zaterdagavond toen het ter hoogte van de havenuitgang voer door een hevige windvlaag zou zijn gegrepen die het schip op de stenen voor het noorderhoofd zou hebben doen belanden. Het bleef even vastzitten, daarna toch nog drijvende en liep ten slotte toch weer vast. Het ligt met zijn midden op het uiteinde van de pier en haaks erop. De zes Engelsen hadden al hun hebben en houden aan boord ge laten. Alleen de kok had, iets mee genomen: een souvenir dat hij in Rotterdam voor zijn moeder had gekocht. Ondanks het vroege tijdstip en ondanks het weer minder fraai? „herfstweer" was er toch al be langstelling voor het in Newcas tie thuishorende schip. De kapi tein is de 64-jarige Jim Cleugh. Omstreeks zeven uur Zondag morgen is d,e „President Jan Leis" wederom uitgevaren, om dat de aan boord gebleven be manning kort daarvoor te ken nen had gegeven dat zij nu toch wel het schip zou willen verla ten. Omstreeks half negen Zondag morgen waren op de kapitein na, alle leden van de bemanning van boord gehaald. De eli man die de „Spanker" tussen half acht en half negen hebben verlaten samengaan van de niet-commu- nistische gebieden in Zuid-Oost- Azië in een defensiegemeen schap, die niet alleen militair sterk is, maar ook „enigszins in economisch opzicht kan worden versterkt". Van het leggen van een „dijk rondom het in Indo-China verlo ren gegane gebied hing het af, of Zuid-Vietnam, Laos, Cambod ja, Thailand, Malakka en Indo nesië uit de handen van de com munisten konden worden gehou den. In dit verband zeide de mi nister, dat er in Zuid-Vietnam een chaos heerst. „Er is geen capabele regering en de toe stand is er-uiterst precair. Ook Laos en Cambodja bevinden zich in grote moeilijkheden", aldus Dulles, die van oordeel was, dat wellicht ook Indonesië en Birma zullen moeten gesteund. Hoe de hiervoor benodigde gelden pre cies zouden moeten worden be steed, kon de minister niet zeg gen. In ieder geval diende het leger van Thailand te worden opgebouwd. Naar van welingelichte zijde te Washington verluidt, zal Harold Stassen, het hoofd van het bu reau voor hulp aan het buiten land (F. O. A.), zich binnenkort naar Parijs begeven om over de Amerikaanse hulp aan Zuid- Oost-Azië en in het bijzonder aan Indo-China te spreken. Het hoofd van de voorlichtings dienst van de F. O. A„ Coldwell, vertrok Zaterdag uit Washing ton voor een reis van enige we ken naar Europa, waarbij hij het eerst een bezoek aan Parijs zal brengen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft, blijkens een thans gepu bliceerd verslag, öp 21 Juli in de senaatscommissie voor de toe wijzingen voorgesteld, dat Birma en de niet-communistische gebie den van Indo-China moeten val len onder het gebied, dat door een verdedigingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië tegen „communis tische agressie" moet worden beschermd. De minister was van mening, dat er een goede kans bestaat om na het verlies van Noord- Vietnam een „grote ramp" te voorkomen ,als rondom Vietnam snel een „dijk" wordt gelegd en ten Zuiden van de 17de breedte graad een defensielinie wordt vastgesteld, op het overschrijden waarvan de landen van het voor gestelde verdrag zullen „rea geren". Dulles sprak zich uit voor een zijn gered door de „President Jan Leis" en door de redding- vlet „Prinses Margriet" uit Ter Heijde die naar Hoek van Hol land was gebracht. Het schijnt er voor de „Span ker" niet te rooskleurig uit te zien. Het schip heeft midscheeps een gat, het maakt water in al le ruimen en het gevaar van bre ken wordt niet denkbeeldig ge acht. In het verslepen van de „Span ker" naar ondiep water, wordt geen heil gezien, omdat de boot vol water staat. De bemanning van de „Span ker" is met een autobus over ge bracht naar het zeemanshuis te Rotterdam. De kapitein vertoeft nog steeds aan boord. Leden van de bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" vertelden dat ze Zondag morgen nog elf bemanningsleden van het Engelse schip in de berg- haven te Hoek van Holland aan land hadden gezet, dat de man nen het schip via een ladder ver lieten en dan werden opgepikt door de reddingboot. Eén der elf scheepslui werd evenwel van het Engelse schip af met een touw neergelaten. Hij kon op eigen kracht het schip niet verlaten en de oorzaak zou volgens de be manning van de reddingboot ge zocht moeten worden in sterKe drank. Bij het verlaten van de reddingboot moest deze man ge steund worden door twee man nen. Zo strompelde hij de trap naar de wal op. •Tal van nieuwsgierigen zijn Zondag naar Hoek van Holland gekomen om het onfortuinlijke schip op de noorderhoofd te zien znten. Volgens het Westberlijnse an ti-communistische voorlichtings bureau West zijn er in de afge lopen vier jaar negen leden van de Oostduitse Tweede Kamer, de volkskamer, in hechtenis geno men, vijftien naar West-Duitsland gevlucht en 45 gedwongen hun zetel op te geven om politieke redenen. Door gecombineerde actie van leden van de Amerikaanse, Ita liaanse en Franse politie door In terpol de internationale poli tie-commissie is een gevaar lijke bende smokkelaars van nar cotische middelen opgerold, aldus een mededeling van het hoofd kwartier van de Italiaanse poli tie. De Italiaanse politie arresteer de vier Italiaanse matrozen en nam 40 pond opium, 10 pond morphine, 60 Zwitserse horloges en andere smokkelwaar in be slag, terwijl de Amerikanen de leiders opspoorden te Beiroet in Libanon. De Franse politie deed arrestaties in Marseille. De bende was een maand ge leden opgeschreven, toen een agent van de politie zich wist in te dringen in de Italiaanse sectie van de organisatie. Zaterdag sloeg de politie toe en ging in Ve netië tot arrestatie der vier ma trozen over. Vier andere Italia nen zouden worden aangeklaagd wegens lidmaatschap van de ben de. aldus de politie. De organisatie smokkelde ver dovende middelen van Beiroet naar Europa. Horloges en ande re waardevolle voorwerpen, die aan zware invoerrechten zijn on derworpen, werden van Europa naar Beiroet gebracht, aldus de politie. De „stratocruiser" „Canopus" van de B.O.A.C., waarmee konin gin Elizabeth op haar jongste wereldreis de Atlantische oceaan is overgestoken, is Vrijdag, kort na het vertrek uit Londen, in botsing gekomen met een zwerm vogels, waardoor een van de vleu gels zó ernstig werd beschadigd, dat het toestel naar de luchtha ven moest terugkeren. Wegens de dreigende opmars van de nationalistische Hindoes naar Goa op vijftien Augustus, zal die dag in Portugal gewijd zijn aan gebed en uitingen van patriottisme. Kardinaal Goncalves Cerejeira, patriarch van Lissabon, beval de gelovigen o.a. aan te vasten op de vooravond van Maria-Hemel- vaart (15 Augustus). Op vele plaatsen zal de nacht van veertien op Vijftien Augus tus in gebed worden door ge bracht. Bovendien zal 'n honderd tal gelovigen zich uit Lissabon en andere plaatsen te voet naar Fa- tima begeven om daar op vijftien Augustus aan te komen. Het Katholieke blad Novidades schreef ondermeer: „India bete kent voor ons Portugezen een ware heilige oorlog". De Zuidkoreaanse premier, Pjoeng Joeng Tai, verklaarde Za terdag op een persconferentie de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles op zijn nota te hebben geant woord, dat het Zuidkoreaanse volk zijn betogingen tegen de communistische leden van de V. N.-commissie van toezicht zal matigen. In de Amerikaanse nota die Donderdag na een reeks inciden ten in Zuid-Korea werd ingediend stond, dat Amerika op aanvaard bare wijze zal trachten te be werkstelligen, dat de commissie wordt ontbonden. De Zuidkoreaanse premier ver klaarde, dat Korea wellicht van gewelddadige middelen zal af zien, zolang andere manieren om de ontbinding te bewerkstelligen voorhanden zijn. Radio-Praag heeft Vrijdag een proclamatie van de Tsjecho- Slowaakse regering omgeroepen, waarin geprotesteerd wordt tegen „de terroristische aanval len van provocateurs van Syng- man Rhee op de Tsjecho-Slo- waakse en Poolse leden van de neutrale Commissie van toezicht in Zuid-Korea". „De agressieve Amerikaanse kringen" worden verantwoordelijk gesteld voor het gebeurde. Van betrouwbare, doch niet-of- ficiële zijde is volgens A.F.P. ver nomen, dat een soort „gentle mens agreement" zou zijn geslo ten tussen de Verenigde Staten en Nederland met betrekking tot de candidatuur van mr Van Klef- fens voor de functie van voorzit ter van de a.s. algemene vergade ring der Verenigde Naties. Volgens deze stilzwijgende overeenkomst zouden de Verenig de Staten te verstaan gegeven hebben, dat zij hun voornaamste bondgenoten waaronder de sta ten van Zuid-Amerika, niet zullen trachten te overreden, zich uit te spreken voor de candidatuur van prins Wan Waithyakon van Thai land. Mr Van Klef fens zou reeds kunnen rekenen op de stemmen Op enkele plaatsen in ons land zijn Zaterdagavond tijdens on- weers- en regenbuien windhozen geconstateerd. Om 19.53 uur nam men op Schiphol een wervel storm waar, die in oostelijke rich ting trok. In de omgeving van de Rivierenlaan in Amsterdam raak te omstreeks half acht geduren de 15 seconden een wervelstorm de grond. In beide gevallen kwam de hoos tijdens een zwaar tot ma tig onweer. Ook in Friesland zou een windhoos zijn waargenomen. Ook de meteorologische dienst op Schiphol heeft Zaterdagavond op grote afstand van de luchtha ven omstreeks kwart voor acht tijdens een matige tot zware on weersbui een regenwolk met een wervelende zuil naar omlaag waargenomen. Men sprak van een waterhoos met een bepaalde werveling. De wolk trok langs het zuiden van de stad en schijnt in de omgeving van Duivendrecht de grond te hebben geraakt. Een dergelijke waterhoos is geen onbekend ver schijnsel bij hevige onweersbui en en levert alleen gevaar op. wanneer zij een grote omvang heeft. Ook in Diemen en omlig gende plaatsen is de hoos waar genomen, doch zij bleek op grote hoogte te zitten. Van enige scha de in Amsterdam is tot dusver geen sprake. Wel hebben de he vige regenbuien veel last voor het verkeer en veel ongerief voor bewoners van niet waterdichte huizen veroorzaakt. Zo was het zicht op de luchthaven Schiphol tijdens de zware onweersbuien van Zaterdagavond slechts 1000 meter. De dienst heeft geen noe menswaardige stagnatie van het slechte weer ondervonden. van zestien landen, onder welke enkele grote mogendheden van West-Europa, een zeker aantal Aziatische landen en een zeker aantal Latijns-Amerikaanse repu blieken. De definitieve steun van Was hington voor de candidaat van Thailand is volgens A.F.P. inge geven door het verlangen dei- Verenigde Staten, de belangrijke rol te erkennen, waartoe naar zij menen dat land geroepen is te vervullen in de verdedigingsor ganisatie voor Zuid-Oost-Azië. De toestand van de vijf Neder landse toeristen, die circa twee weken geleden in de „Liechten- steinklamm" in Oostenrijk met een autobus door een brug zak ten en ten gevolge van dit onge val in het ziekenhuis van St Jo- hann in Pongau moesten worden opgenomen, is redelijk wel. Het zwaarst getroffen is de heer H. die een bekkenfractuur heeft op gelopen. Alle patiënten zijn vol lof wat betreft de medische hulp en de verpleging door de zusters. Zeer getroffen zijn zij door de harte lijkheid die zij van Oostenrijkse zijde ondervinden. Talrijke perso nen hebben met bloemen blijk van medeleven gegeven. De bur gemeester van St Johann en de voorzitter van de „Verkehrsver- ein" hebben de zieken reeds eni ge malen bezocht. Het taalprobleem is ondervan gen door een Nederlandse dame gehuwd met een Oostenrijker en wonende in St Johann die elke dag als tolk optreedt. De heer Hegeier heeft maar één wens, om vóór zijn vertrek uit Oostenrijk nog de Grosz Glockner te zien.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1