Binnenlands Nieuws Wat brengt de Radio? Vlieland, eiland der bekoring De Sultan van Alakim Recorjacht Londen-Schiphol begonnen 7A tweede blad Peleton soldaten lag in bed Vrijdag 30 Juli 1954 9e Jaargang No. 3213 Brokje ongerepte natuur in ons hoge noorden Ontvoering te Wenen verhinderd;? er wordt niet Churchills tachtigste verjaardag Am. Senaatscommissie voor Westduitse souvereiniteitsherstel Aardschokken in Zwitserland en Frankrijk Verhoging der Amer. invoerrechten opZwitserse horloges MAN OVERBOORD VAN SCHEVENINGSE LOGGER. KOMST VAN POLITIE REDDE BEDREIGDE VROUW. DE VRIJE Wanneer wij een blik op de kaart van Nederland werpen, dan zien wij van Den Helder af een groep eilanden zich met een sierlijke boog over ons land bui gen. Dit zijn de Waddeneilan den heeft men ons geleerd. Veel meer weten de meesten van ons er niet van. Men heeft wel eens gehoord, dat er veel vogels zou den huizen en dat er weinig men sen wonen, maar daar houdt het ook mee op. Voor wie zich er heen begeeft, openbaart zich een geheel nieu we wereld. De stadsmens, die over het algemeen geen prach tige natuur in zijn naaste omge ving kent, komt hier voor iets geheel nieuws te staan. Vooral het eiland Vlieland, dat wat het toerisme betreft pas in opkomst is en dus voor het grootste ge deelte nog in ongerepte staat verkeert, oefent een bekoring op de asfaltganger uit, die niet te beschrijven is. Dit eiland met zijn ongeveer 600 inwoners, levende in het enige dorp, Oost-Vlieland ge heten, is voor de natuurliefheb ber een waar dorado. Het be hoort tot één van die weinige plekjes in Nederland, waar de natuur nog oorspronkelijk is De Weense politie heeft Dins dagavond verklaard, dat zij waarschijnlijk een Russische po ging om een Israëlisch burger, de 37-jarige koopman Josef Sil- berberg, te ontvoeren heeft ver hinderd. Twee Russen in uniform, twee Russische en drie andere bur gers hadden getracht Silberberg Maandagmiddag in de interna tionale sector van Wenen in een auto te duwen, aldus het rapport. Silberberg verzette zich en er ontstond een hevige ruzie. De politie werd gewaarschuwd die de gehele groep naar het po litiebureau opbracht. De vier Russen werden over gedragen aan de internationale militaire patrouille. Buiten het enige dorp, dat ge vormd wordt door één straat met aan beide zijden huizen, be- heerlijke wilde duinen en bossen, bevolkt door geweldige hoeveel heden vogels en klein wild. ALLEEN MET DE NATUUR. Wanneer men 's morgens vroeg het dorp verlaat en de dui nen intrekt, kan men er van overtuigd zijn, de gehele dag geen mens te ontmoeten. Waar vindt men tegenwoordig nog zo iets in ons land? Men is er ge heel alleen met de natuur, slechts de vogels, konijnen, zon en wind houden u daar gezelschap. De natuurliefhebber kan er zwerven van Wadden- naar Noordzee en van oost naar west, wadend door ruig gewas, moeras en zand, ter wijl zijn oog geboeid wordt door prachtige vergezichten. Het beruchte bordje „Verboden Toegang", waarmede ons land zo rijk gezegend is, vindt men hier sporadisch, n.l. alleen in de broedtijd bij de broedterreinen. Verder kan men overal vrij gaan en staan waar men wil. Eider- eenden, bergeenden, scholek sters, sterntjes en meeuwen heb ben hier in grote getale hun nes ten Konijnen ziet men op klaar lichte dag door de duinen ren nen. Het is een waar paradijs. Het aardige dorpje is op zich zelf al een bezienswaardigheid. Er gaat een sfeer van eenvoud en rust van uit, die weldadig aan doet. De lommerrijke straat met aan beide zijden een bonte rij huisjes, biedt een gezellige wan deling. Het raadhuis, een fraai gebouwtje, draagt in zijn gevel het wapen van Ost-Flielandt, een klein scheepje met één zeil op de woelige baren. GESTOLEN! Hier viert de eerlijkheid hoog tij. Iedere Vlielander voelt zich tot in zijn tenen beledigd, wan neer hij bemerkt, dat u uw fiets (uit gewoonte) op slot zet. „Hier wordt niet gestolen!", krijgt men met een Kwaad gezicht te horen. Even staat de vreemdeling paf, maar wanneer men deze mensen leert kennen, dan wordt men be vangen door hun mentaliteit en ziet men een vergrijp, als het nemen van een anders eigendom als een uitgesproken misdaad, die men niet begaat. Heerlijk is het, te leven tussen dergelijke mensen, die er zo'n mentalitiet op na houden. Het moderne tempo is er vol komen onbekend, het woordje „haat" komt niet in het Vlieland- se woordenboek voor. Iede'reen heeft er de tijd en doet kalm aan. In verband hiermede worden auto's zoveel mogelijk van het eiland geweerd en men ziet ze heel weinig. Het is te hopen, dat de eilan ders nog lang deze rust en een voud mogen bewaren, dan is er tenminste nog een plekje in Ne derland, waar men ongestoord van de natuur en stilte kan ge nieten. Britse parlementsleden van alle partijen zullen op 30 Novem ber gezamenlijk de tachtigste verjaardag van sir Winston Churchill vieren in een histori sche plechtigheid in Westminster Hall. Het bestuur van het parlemen taire comité van de leden heeft meegedeeld, dat een olieverfpor tret zal worden aangeboden na mens de beide Huizen, alsmede een gedenkboek, dat de namen bevat van de huidige leden van het Lagerhuis. Sir Winston heeft te kennen gegeven, dat hij het portret zal aanvaarden. De aanbieding ervan zal het resultaat zijn van een actie van alle „bak-benchers" om 'n groot parlementslid te eren. Men kan zich niet herinneren, dat ooit een dergelijke plechtig heid in Westminster Hall is ge houden. KAARSENKROON DE RUYTER. VAN De commissie van buitenland se zaken van de Amerikaanse Senaat heeft Dinsdag met alge mene stemmen een resolutie goedgekeurd, waarin er bij presi dent Eisenhower op wordt aan gedrongen „stappen die hij nodig acht" te nemen om de souverei- niteit van West-Duitsland te her stellen, als „toekomstige ontwik kelingen" dit wenselijk maken". Volgens de voorzitter van de commissie, Wiley, betekent dit. dat het congres een eventuele stap van de president om te ko men tot herbewapening van W.- Duitsiand zal steunen. Wiley verklaarde tegenover de pers, dat de senatoren niet ver wachten. dat president Eisenho wer zal handelen voor dat beslist is, of Frankrijk het E.V.G.-ver- drag zal ratificeren, staat het eiland uit niets dan In het aardige kerkje, date rend uit 1647, kan men een prachtige koperen kaarsenkroon bewonderen, welke De Ruyter aan de Hervormde gemeente schonk. De Ruyter en Cornelis Tromp waren indertijd regelma- tige bezoekers van het eiland, wanneer de vloot op de rede van Vlieland lag. Namen als De Ruyter's huisje en Tromp's huis je herinneren nog aan deze voor bije dagen. In een hoek van de kerk be vinden zich twee enorme walvis kaken, die vroeger dienst deden als grafpalen op de graven van Vlielandse commandeurs. Veel Vlielanders deden vroeger aan de walvisvaart en deze kaken in de hoek van de kerk zijn de stille getuigen van hun tochten naar Groenland. De bevolking is buitengewoon voorkomend tegenover vreemden Hier heerst de eenvoud en kin derlijkheid van geest, die een ge volg zijn van het isolement. De vreemdeling staat perplex van de naïeve eerlijkheid van deze mensen, die de mentaliteit van „de wal", zoals zij het vasteland noemen, niet kunnen begrijpen. De meeste huizen hebben geen bel en de voordeuren staan ge regeld open of aan. Zelfs des nachts worden de deuren niet op slot gedaan. Een ernstige aardschok, waar van de haard zich in de buurt van de plaats Sion in het kanton Valais bevindt, is Donderdag morgen door de seismograaf van het observatorium van Neucha- tel geregistreerd. De beving hield ongeveer 12 minuten aan, aldus een lid van de staf van net observatorium. De schokken zijn in geheel Zwitserland ge voeld. Op vele plaatsen schudden de huizen en werd het meubilair verplaatst. Volgens de politie te Sion is er geen grote schade aangericht. Wel is melding gemaakt van veel gebroken aardewerk. AFP meldt uit Lyon, dat te Morez in de Jura en omgeving Donderdagmorgen eveneens een krachtige aardbeving is waarge nomen. In Noord-Wtest-Italië is een lichte aardbeving waargenomen, die geen schade heeft veroor zaakt. President Eisenhower heeft be paald, dat de invoerrechten op Zwitserse horloges verhogingen zullen ondergaan, die tot 50 pro cent bedragen. De verhogingen zullen betrekking hebben op de invoer van niet op stenen lopen de horloges en horloges met ten hoogste 17 stenen. De verhogin gen zijn Woensdag van kracht geworden. Het Witte Huis deelde echter mede, dat de nieuwe ta rieven niet zullen gelden voor horloges, welke vóór 28 Juli wer den geëxporteerd, mits deze op of vóór 26 Augustus door de Amerikaanse douane zijn inge klaard. Het besluit van president Eisen hower werd naar A.F.P. meldt met de grootste belangstelling in de Ver. Staten en in het buiten land tegemoet gezien, daar men er de werkelijke bedoelingen van de regering-Eisenhower met be trekking tot de buitenlandse handelspolitiek uit zal kunnen afleiden. Woensdagnacht omstreeks één uur is de ongehuwde matroos J. Pronk uit Scheveningen over boord geslagen van de logger Sch. 89 „Jhanna Maria" en ver- dronke n. De logger is eigen dom van de N.V. rederij voor heen Frank Vrolijk. Het schip was op weg naar Scheveningen. De oorzaak van het ongeval is onbekend'. VERMISTE SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Donderdagochtend heeft de rivierpolitie uit de Maashaven te Rotterdam het stoffelijk oVer- sehot opgehaald van de 78-jarige schippersknecht M. V. Vende- ville, opvarende van het m.s. „Macte Animo". De man werd sinds Zaterdag nacht vermist en toen werd ver moed' dat hij in de Maashaven was gevallen en verdronken. Het stoffelijk overschot is naar het bureau van de rivierpolitie over gebracht. Conform de eis van de audi teur-militair, heeft de krijgsraad te velde West Woensdagmiddag elf soldaten veroordeeld tot ieder twee maanden militaire detentie en onmiddellijke in arreststel ling. Genoemde soldaten hadden te Dordrecht op 4 Mei 1954 gewei gerd, 's avonds in volledige alarmbepakking op de appèl plaats aan te treden voor inspec tie. Zij waren rustig in bed gaan liggen en daar gebleven, toen het signaal van aantreden werd ge geven. Eén van de soldaten ver klaarde, dat er ontevredenheid had geheerst over dit bevel, om dat er die dag reeds twee keer appèl was gehouden en men de volgende dag weer op wacht moest. Zowel de president als de audi teur-militair achtten deze over treding van zeer ernstige aard. De soldaat H. de W., werd con form de eis veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek, drie maanden strafkamer en 10 boete subs, vijf dagen. De W. was één van de initiatiefne mers geweest tot de bovenver melde ongehoorzaamheid, en had aich bovendien te Rotterdam van zijn wachtpost verwijderd en zich aan joyriding schuldig gemaakt. De krijgsraad behandelde de zaak van De W. apart. Twee sergeanten, L. en G., hoorden een maand voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar tegen zich eisen, omdat zij in 'hun fractie van sergeant van de week geen, althans onvoldoen de maatregelen genomen zouden hebben om -het verzet van de mi litairen, op de appèlplaats aan te treden, te voorkomen. Bij de uitspraak werd echter geen straf opgelegd, omdat de krijgsraad tot de conclusie was gekomen, dat de sergeants geen strafbaar feit hadden begaan. Hun zaak werd naar de commanderende officier teruggewezen om krijgs- tuchtelijk te worden afgedaan. Hij sommeerde de vrouw hiermee in het Vervolg op te houden, doch toen de hotelhoudster hem meedeelde, dat hij hiermede niets had te maken, werd de man handtastelijk. Hij stopte de vrouw hevig en sloeg haar tegen de grond." De hotelhoudster, die het ergste voor de jonge vrouw vreesde, greep een stoei en sloeg deze aan stukken op het hoofd van de kellner. De 25-jarige vrouw vluchtte in de keuken en de kellner, die de klap op zijn hoofd snel te boven was, zette de vroiiw na, greep een mes en zette het haar op de keel onder de bedreiging „nou snijd ik je de keel af". Op dat moment ar riverende gealarmeerde politie mannen van de radiodienst. De kellner wierp het mes weg en trachtte te vluchten. Hij is even wel aangehouden en zal na het opmaken van proces-verbaal worden vrijgelaten. OVERWEG DOOR PETROLEUMLAMPJE VERLICHT. Wanneer de bomen van de spoorwegoverweg in de Verbin- VEERTIENJARIGE JONGEN ding ZevenbergenLangeweg DOODGEREDEN. 's avonds gesloten zijn, is het DRIELING GEBOREN. Woensdag is in de Protestantse kraamkliniek te Drachten een drieling geboren. De moeder, mevr. KoopmansBosma uit Garijp, en de drie jonggebore nen, alle drie meisjes, maken het naar omstandigheden uitstekend. Het gezin Koopmans had al drie kinderen, resp. 7, 3% en 1% jaar oud. De 28-jarige Engelsman J. R. F. Overbury heeft een record ge vestigd: niemand is tot dusverre voor zover bekend ooit zo snel van Londen naar Amsterdam ge vlogen. De tocht door de lucht (van platform tot platform) duurde nog geen half uur. Een autotochtje van Schiphol naar Amsterdam nam bijna evenveel tijd in beslag. De jacht op luchtrecords tus sen Londen en Schiphol is daar mede Donderdag officieel ge opend. Het eerste record (er was tot nu toe geen officieel record) is gevestigd. De invlieger Over bury, luitenant bij de Britse ko ninklijke marine, heeft het voor lopig op zijn naam staan. Het record geldt niet van start- tot landingsbaan. De stopwatches zijn ingedrukt eerst bij het over vliegen over het vliegveld Bo- vingdon bij Londen en wel kort na half twaalf, en vervolgens bij de aankomst boven Schiphol door controleurs in de verkeerstoren op het moment, dat de snelle straaljager, waarin het record gevestigd werd, even van tevoren vastgestelde imaginaire lijn pas seerde. Hier zijn de officiële gegevens: Luchtlijn LondenSchiphol. Vliegtuig: Seahawk, een één- motorige straaljager, geschikt voor landingen op vliegtuigmoe derschepen met opklapbare vleu gels. Tijd: 24 min. 23V& sec. Recordhouder: de 28-jarige Londense invlieger van de Royal Navy, luit. J. R. F. Overbury. De juiste gemiddelde snelheid van de straaljager tijdens de re cordvlucht is niet precies be kend, doch de verheugde invlie ger Overbury schatte deze op circa 550 mijl per uur (dat is dus onder de geluidsgrens, circa 880 km). Dat dit record dus gebroken kan worden lijdt geen twijfel, maar het is de vraag wanneer er een poging tot verbetering zal worden gewaagd. Overbury zeide na zijn aan komst op Schiphol, dat hij lang geen glijvlucht had gemaakt, doch woelig weer had gehad. Hij bevestigde overigens, dat hij de sterke wind mee had. Dit maakt echter bij de hoge snelheden de zer straaljagers weinig verschil, al komt het bij een recordvlucht toch op een verschil van vele se conden te staan. De Seahawk, waarin hij vloog, is een „marineversie" van de Hunter. De machine is uitge rust met een Rolls Royce Nene 4 motor en vier 20 mm mitrail leurs. De spanwijdt van de vleu gels bedraagt 11.9 meter, de lengte van de romp is 12.1 m. De 14-jarige H. Fernhout uit de Uiterwaardenstraat te Am sterdam is vanmiddag even na twaalf uur door tot dusver onbe kende oorzaak met zijn hoofd onder het wiel van een vracht auto gekomen. De jongen was op slag dood. Hij reed per fiets naast een vriendje in de Van Baerlestraat, toen een vrachtauto van een expeditiebedrijf, gaande in de- zelfs richting .passeerde. Vast is komen te staan, dat de jongen met de rechter voorkant van de auto in aanraking is gekomen. De knaap begon te slingeren en is onder het achterwiel van de auto geschoten. Zijn vriendje, die doorgereden is, wordt door de' politie in ver band met getuigeverklaringen over de schuldvraag gezocht. DODELIJK ONGEVAL OP ONBEWAAKTE OVERWEG Op de onbewaakte overweg in de lijn HelmondVenlo gelegen op de grens van de gemeenten Helmond en Bakel, is Woensdag middag de 70-jarige fietser M. komende uit Deurne, door een uit de richting Venlo komende losse locomotief gegrepen en vrijwel op slag gedood. K., die de hevige regen en wind pal in 't gezicht had, heeft waarschijn lijk daardoor de naderende loco motief niet tijdig zien aan komen. VECHTPARTIJ OP ZEEDIJK TE AMSTERDAM. Woensdagavond laat is in een der vele café's op de Zeedijk te Amsterdam, waar een groot aan tal buitenlandse gasten was ver zameld, ruzie uitgebroken tus sen enige Deense zeelui en enke le kleurlingen. Er ontstond een vechtpartij, waarbij een der Deense matrozen mishandeld werd door de 30-jarige kellner K. uit Amsterdam. Deze is door de politie in arrest gesteld, nadat het café was ontruimd. Op de Prins Hendrikkade is de vecht partij voortgezet, waarbij een der kleurlingen zich hardhandig gedroeg tegenover een der De nen. Hij is later door de politie in hechtenis genomen. Het duurde geruime tijd voor de rust in de omgeving was terug gekeerd. De 44-jarige kellner, die met een eigenares Van een hotel aan de Kerkstraat te Amsterdam samenwoont, kwam Woensdag avond thuis, nadat hij enkele bor rels had genuttigd. Hij betoon de zich min of meer vechtlustig en zocht ruzie met een 25-jarige vrouw in het hotel, die van tijd tot tijd de gasten bezig houdt. voor het wegverkeer uitermate moeilijk deze te zien. De over weg wordt slechts verlicht door een klein petroleumlampje, dat aan een zijde van de weg is aan gebracht. Daar de weg van Zevenbergen naar Langeweg een onderdeel is van de zeker niet onbelangrijke verbinding tussen West-Brabant en het gebied rond Terheijden, Wagenberg, Geertruidenberg en de Langstraat, heeft de A.N.W.B. zich gewend tot de directeur- generaal van het Verkeer, en verzocht deze gevaarlijke situatie door afdoende maatregelen te doen verbeteren. THANS OOK TWEEDE „UITBREKER" GEPAKT. De rijkspolitie van Sohaesberg heeft gisteren de 27-jarige W. F. M. aan de politie te Rotterdam overgegeven. M. is een van de twee mannen, die vorige week in de nacht van Donderdag op Vrijdag kans hebben gezien te ontsnappen uit de strafgevange nis te Rotterdam. M. had onder dak gevonden bij familie in Schaesberg. Zijn metgezel, de 30-jarige havenarbeider L. K. Z., werd zoals bekend, vorige week Vrijdag reeds aangehouden bij kennissen in Rotterdam-Zuid. NOORD-HOLLAND TEN NOORDEN VAN UITGEEST ZONDER STROOM. Woensdagnacht om tien vóór één is tijdens een zwaar onweer bóven West-Friesland de bliksem ingeslagen in de bovengrondse 50.000-voltleiding van Oterleek naar Medemblik. Dit had tot gevolg, dat het gebied ten Noor den van Uitgeest zonder electri- sche stroom geraakte en het overige gedeelte van Noord-Hol land uitgezonderd de grote steden Amsterdam, Alkmaar en Haarlen, die hun eigen stroom voorziening hebben gedurende enige ogenblikken zonder span ning op het net kwam te zitten. De storing duurde ongeveer een half uur, tot 18 minuten over één. GELD GESTOLEN UIT KAMPEERAUTO. Woensdagmiddag heeft een in de hoofdstad vertoevende arts uit Marokko bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van vier bankbiljetten, elk groot 10.000 Marokkaanse francs. De arts had verzuimd zijn op de Prins 'Hendrikkade geparkeerde kampeerauto af te sluiten. Onbe kenden behoefden slechts het portier te openen en de bankbil jetten uit de aldaar liggende portefeuille te nemen. Later op de avond deed een uit New-York afkomstige rech ter eveneens aangifte van dief stal bij de politie. De man miste een platina armbandhorloge met 25 diamanten en wit-gouden arm band. Toen hij later in zijn ho tel kwam, bleek het „gestolen" horloge in de handtas van de echtgenote te zitten. GEGOOI IN DE GLAZEN. Vel sen beleeft op het ogenblik een enigszins opwindende „gla zenwassersoorlog". Een voor malig lid van de Nederlandse bond van ondernemers in het glazenwassersbedrijf, de N. B. O. G., is namelijk in opstand ge komen tegen de „sanering", die deze bond voor de nieuwbouw van IJmuiden enige jaren gele den proclameerde. De bond wil de daarmee tot een rendabele werkverdeling komen en stelde zich bij de aanbesteding van een gemeentewerk voorts op 't stand punt, dat de kleinere onderna mingen allereerst van dit project moesten profiteren. Hij schreef in tegen de prijs die hem goed- dacht en kreeg het werk, waarop hij als lid geroyeerd werd en de bond een „strijdwagen" de ge meente Velsen instuurde, die de ramen van de klanten van de op standeling gratis wast. Deze houdt het been echter stijf en verheugt zich in de sympathie van een toenemend aantal Velse- naren, die de wagen doorzenden als hij met het verleidelijke aan bod komt. HEEMSTEEDSE GEMEENTE-ONTVANGER VEROORDEELD. De Haarlemse rechtbank heeft Donderdagmorgen uitspraak ge daan in de zaak tegen de 45- jarige ex-gemeenteontvanger van Heemstede P. G. T., die er van verdacht werd door gebruikma king van fictieve boekingen en vervalste mandaten ongeveer 10 tot twaalf duizend gulden te heb ben verduisterd. Bij behande ling van de zaak gaf de verdachte alles toe en verklaarde hij, dat hij op een bepaald ogenblik geld nodig had en dit toen uit de ge meentekas had „geleend". Van terugbetalen was niets gekomen. De rechtbank veroordeelde hem, conform de eis van de offi cier, tot een gevangenisstraf voor de tijd van een jaar en drie maanden met aftrek van voor arrest. ZATERDAG 31 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.40 Piano recital; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinb.meded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Hawaiïanmuz.; 13.45 Sport- praatje; 14.00 Gram.; 14.25 Fries programma; 14.50 Dansmuziek; 15.15 Kamerork.; 16.00 Gevar. progr.; 16.45 Topsongs; 17.15 Ra dio week journaal; 17.45 Gram.; 2. Onmiddellijk was het hele scheepje in rep en roer. Allen vreesden een ontmoe ting met de beruchte zeerovers die opdoken en weer verdwenen zonder dat iemand wist waar hun schuil plaats was. De soldaten traden aan en ook Eric en Winonah begaven zich naar het benedendek. Snel kwam het scheepje nader. Geen wimpel voerde het in top en geen beman ning was aan dek te zien! De soldaten van Hualpa werden onrustig toen zij dit spookachtig schip zagen naderen. Toen, eensklaps schoot een grote zwarte vlag wapperend omhoog en zij hoorden een krachtige stem roepen: „Bijdraaien en zeilen reven!" Nu wist Eric wat voor vlees hij in de kuip had, het waren de beruchte piraten! Even later draaide de zeerover bij en ramde met volle kracht het ranke scheepje van Eric. „Enteren!" brulde de machtige stem en als kikvorsen sprongen de zeerovers aan boord van Eric's schip. De soldaten van Hualpa vochten met de moed der wanhoop en ook Eric weerde zich met al zijn kracht. De overmacht was echter te groot! Bovendien waren de zee rovers geslepen vechters, die al de knepen van zulke gevechten ken den. Steeds meer werden de Hual pa soldaten dan ook teruggedron gen naar het achterdek! 18.00 Nieuws; 18.20 Tour de France; 18.30 Gram.; 18.40 Rege- ringsuitz.; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Causèrie; 19.40 ld.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.20 Dansmuz.; 20.50 Tour de France; 21.00 Cabaret; 21.45 Socialistisch comm.'; 22.00 Politie-kapel; 22.30 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Verslag Esperantocongres Haar lem; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Ge wijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusements-muziek; 13.45 Gr.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gr.; 14.40 Zangvereniging; 15.00 Kron. van letteren en kunsten; 15.40 Lichte muziek; 16.00 Gram.; 16.30 De schoonheid van het Grego riaans; 17.00 Voor de kinderen; 18.00 Idem; 18.15 Journ. week overzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Buitenl. correspondentie; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 18.20 Parlem. overzicht; 19.30 Gram.; 20.30 Lichtbaken; 20.50 Gram.; 21.00 Koorzang; 21.25 Lichte mu ziek; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Gram.; 22.30 Klankbeeld, daarna avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.25 Gram. -BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-alma- 14.30 Orkest; 15.35 Gram.; Accordeon; 16.00 Gram.; Accordeon; 16.30 Gram.; Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 10.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep-om- meganck; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Operette.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5