GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN De Ronde van Frankrijkj Binnenlands nieuws B1ACKBIRD i i f 45 MAAS - TERNEUZEN EEN LEERKRACHT WEEK- RECLAME 250 gram Margrietjes 48 ct STUKKEN GOEDKOPER ALLEEN ZATERDAG: KERKNIEUWS GEMEENTE TERNEUZEN Kleine Advertentiën bij MAAS Noord-Korea WANDELSPORT HANDBOOGSPORT een Woning Korfbal-Seriewedsirijden J. B0NTE-VAN M0SSEVELDE B. BONTE 1 DROGE VARKENSWORST De overstromingen in India Hein van Breenen iweede in de 20e eiappe Wout Wagtmans siaaki de strijd KORFBAL Schendingen van het bestand in Vietnam Chessman wil wederom in beroep gaan Het verdwenen Hong- kongse politievaartuig HET BEZOEK VAN RHEE AAN DE V. S. Dr J. A. F. SCHUT gesloten CORTVRIENDT Vacantie Arbeiderswoning Haardkachels N.V. Fa P. J. van de Sande Terneuzen Z.-Bevelands 12 tal—Scampolo 1 f s Haardkachel CROQUANT chocolade repen 3 voor 1 KWARTJE Onze een speciale lekkernij (49 ct 100 gram) per hele worsi van ongeveer 250 gram ct 100 gram GROTE MELK-CHOCOLADE REPEN mei Hazelnooi (van 25) NU 20 c JONGE KAAS 22 cl 100 gram Bij opening van de vergadering door de voorzitter, burgemeester Teüegen, bleek de heer F. Diele- man (Stk. Geref.) afwezig te Z^Het voorstel van de meerdei- heid van het college van B en W om zich neer te leggen bij de beslissing van Gedep. iStaten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit inzake opzegging van gemeen schappelijke regeling tot centra lisatie van het bouw- en woning toezicht en van het toezucht^P gemeentewerken in O. Zeeuws Vlaanderen kon geen genade vinden bij de meerderheid van de raadsleden en werd na uitvoe rige bespreking met 4 tegen 10 stemmen verworpen Vóór het voorstel van B. en W. stemden de heren De Waal, Weterings, Camps en Den Ha- 1X1 Met dezelfde stemverhouding werd aangenomen een voorstel van de heren Henry, De Feijter, Van Langevelde en Lambrecht- sen van Ritthem om tegen de be slissing van Gedep. Staten vooi- ziening bij de Kroon aan te vra- geLos van deze beslissing werd besloten een commissie te vor- men, die met de commissie van bestuur van de Centrale Dienst eventueel met de door Gedep. Staten benoemde commissie overleg zal plegen voor het ver krijgen van een reorganisatie van genoemde Dienst. Van het resultaat Van deze commissie zal afhangen of de raad eventueel het beroep bij de Kroon zal intrekken. Tot leerkrachten aan de gym nasiale afdeling van het open baar lyceum werden benoemd drs P. Mulder te Gorinchem en mej. J. H. Schutte te Nijmegen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd de heer F. Clemminck, onderwijzer aan openbare lagere school B. te Sluiskil overgeplaatst naar de openbare lagere Zuidlandschool. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot aankoop van een perceel grond in de Zeven- Triniteitspolder en tot verkoop van een perceel grond in deze polder aan de heer W. van der Linde en een perceel grond op de Molendijk aan de heer W. Voogt. Ingevolge art. 72 van de lagei onderwijswet '20 werd medewer king verleend aan het bestuur van de Chr. school te Sluiskil voor invoering van het vak han denarbeid en aan het bestuur van de Ned. Hervormde school voor de aankoop van banken e.a. Eveneens werd z.h.s. de wij ziging van de verordening We genbelasting goedgekeurd. Over het verlenen van een sub sidie aan de classicale commis sie voor kerkelijke gezinszorg in O. Zeeuws-Vlaanderen der Ned. Hervormde Kerk ontstond een breedvoerige discussie, daar de raad niet accoord kon gaan met het voorstel van B. en W. om 650 te verlenen onder bepaalde voorwaarden. Nadat meerdere voorstellen waren verworpen, werd ten slotte het voorstel aan vaard van de heren De Feijter, Henry en dr Camps om 1000 subsidie te verlenen zulks onder mildere voorwaarden. Tegen dit voorstel stemden de heren Den Hamer, De Vos en Van Lange velde. Voorts werd nog besloten tot verkoop van grond ten behoeve van industrie. In het ontwerp van het nieu we uitbreidingsplan werd voor lopig aangegeven het terrein in de Zeven-Triniteitspolder waar de nieuwe R. K. Jongensschool zal worden gevestigd. Bij de omvraag wees de heer Van Langévelde B. en W. op de door de heer Van der Poel in de Leeuwenlaan gebouwde woning die niet in overeenstemming is met het straatbeeld aldaar. Hij verzocht B. en W., in samenwer king met de Centrale Dienst en de Schoonheidscommissie, hier aan in de toekomst aandacht te willen schenken. De voorzitter antwoordde dat wanneer er meer ruimte voor deze woning was geweest de bouw hiervan geheel verant woord zou zijn. De heer Van Langevelde ves tigde de aandacht van B.^ en W op het parkeren van auto's in de Rozenstraat, waarbij het zelfs voorkomt dat deze door het plant soen aldaar rijden. De voorzitter zeide toe dat dit probleem zal worden onderzocht. De heer Van Langevelde infor meerde tenslotte naar de vorde ringen van het ontworpen recrea tie oord, daar er moeilijkheden gerezen zijn waardoor de plan nen worden vertraagd en ver zocht B. en W. deze zaak met de architect van het uitbreidings plan onder het oog te willen De voorzitter antwoordde dat zulks reeds is geschied. De heer Lambrechtsen van Ritthem vroeg inlichtingen over de vorderingen van de aan te leggen nieuwe begraafplaats. Hem is medegedeeld, dat op de bestaande begraafplaats reeds drie-hoog moet worden begraven. De voorzitter zegt dat van dit laatste hem niets bekend is. De aanleg Van de nieuwe begraaf plaats hangt samen met de op hoging van het bedoelde terrein, waarvoor het college van B. en W. een oplossing hoopt te vin den. De heer Lambrechtsen van Ritthem zou gaarne zien dat er maatregelen werden getroffen tegen het misbruiken van de na tionale vlag. De voorzitter zal de politie op dracht geven in Voorkomende gevallen de inwoners te verzoe ken na zonsondergang de vlag in te halen. De heer Camps vroeg voorzie ning van een brievenbus en een postzegelautomaat in de vogel wijk te Sluiskil. De Voorzitter zegt toe, dat hier- over contact zal worden opgeno men met de P.T.T. Hierna werd de vergadering gesloten. Ruim twee en een half millioen personen zijn dakloos geworden ten gevolge van de ernstige over stromingen in de Indische sta ten Bihar, West-Bengalen en As sam, waar de rivieren de Kosi, de Brahmapoetra en Tista en zij rivieren ettelijke duizenden hec taren bouwland hebben over stroomd. Het weg- en spoorverkeer staat in deze staten nagenoeg stil en de telegraafverbindingen zijn verbroken. De dakloze dorpelingen heb ben te kampen met de elemen ten, met honger, slangen en wil de beesten, die door de overstro mingen uit hun schuilhoeken zijn gekomen. Er zijn niet alleen veel men sen omgekomen door verdrin king, maar ook door slangenbe ten. De Noordkoreaanse regering heeft een besluit genomen „om te strijden voor een hereniging van Korea door middel van onder handelingen", zo deelt het com munistische Chinese persbureau „Nieuw China" mede. De Noordkoreaanse regering heeft verder besloten om de eco nomie van het land te versterken teneinde het levenspeil van de bevolking te verhogen. In het desbetreffende besluit wordt voorts „de reactionnaire houding van de Amerikaanse leiders, de clique van Syngman Rhee en bepaalde andere Wes terse gedelegeerden, die een vre delievende regering van het Ko reaanse vraagstuk op de confe rentie van Genève hebben ver hinderd" betreurd. De twintigste etappe is er voor i de Nederlandse ploeg een van j uitersten geworden: aan de voet van de Col de la Faucille, 108 km na de start, staakte Wout vVagt- mans de strijd en stapte in de bezemwagen, 135 km verder ont ging Hein van Breenen op enke le tientallen centimeters na de rit-zege. In de eindsprint klopte Tesseire hem op de streep. Een dag van vreugde en ver waarop Le Guilly en De Franse onderhandelaars hebben Dinsdag te Troen Gia ge protesteerd tegen een schending van het bestand. De Vietminh hadden hun nachtelijke aanval op de buitenpost Tsji Diem, 9 km ten N. van Haidoeong, tot aan het eind van de morgen voortgezet, aldus wordt uit ge zaghebbende bron vernomen. De Fransen stellen een onder zoek in naar de communistische overval op de weg tussen Hanoi en Haiphong ten W. van Hai doeong waarin naar men meent militairen van de Franse Unie Dinsdagmorgen na acht uur wer den gedood. Officieren spraken berichten tegen, dat vliegtuigen na het in- gaan van het bestand aanvallen zouden hebben gedaan. 20. De Mulder (B.) 123.39-01 48. Faanhof 125.27.04 59. Suykerbuyk 126.06.18 Het ploegenklassement 1. Frankrijk 21.16.00 2. Nederland 3. Zwitserland 4. België 5. Frankrijk Z. O. 6. Spanje 7. Frankrijk W. 8. Ile de France 9. Frankrijk Z. W. driet dus, Bahamontès de lont in het kruit-1 -■ N Q vat staken, want nadat de eerste 110. Oostenrijk honderd kilometer het veld bij H- Luxem. OostenrijK 21.16.57 21.17.27 z.t. 21.17.54 z.t. 21.23.59 21.26.46 21.33.18 21.41.55 22.14.48 De ter dood veroordeelde Ca ryl Chessman, die reeds zes jaar lang zijn terechtstelling door juridische manoeuvres heeft we ten uit te stellen, zal thans wederom trachten aan de dood te ontkomen. Hij zou vandaag te rechtgesteld worden in de gaska mer doch zijn advocaat heeft medegedeeld, dat hij een van de rechters \jan het Amerikaanse oppergerecht zal verzoeken om de executie te doen uitstellen, teneinde hem de gelegenheid te geven bij het Amerikaanse opper gerecht in beroep te gaan. Zoals eerder gemeld heeft Chessman in zijn cel een boek geschreven dat een „bestseller" is geworden en ook verfilmd zal worden, te weten „Cell 2455, death row". Cressman is o.m. veroordeeld we gens moord. De vliegtuigen van de R.A.F. hebben het zoeken naar het ver dwenen Hongkongse politievaar tuig gestaakt. Men veronderstelt, dat 't vaar tuig door de Chinese communis ten aangehouden is of dat de be manning van tien Chinezen naar communistisch Chinees gebied in de nabijheid van Hongkong is overgelopen. ZOEKEN NAAK OVERLEVENDEN VAN SKYMASTER GESTAAKT. De Amerikaanse vloot heeft in de nacht van Woensdag op Don derdag medegedeeld, dat het zoe ken naar overlevenden van de bij Hainan neergeschoten Britse Skymaster is gestaakt. WILDE STAKING I IN HENGELO. Een wilde staking bij Spiekc-r en Elferinks Transport- en Han del Mij, een op- en overslagbe drijf aan het Twentekanaal te Hengelo heeft tot ontslag van 6 arbeiders geleid. De arbeiders eisten een bruto loon van 74 gulden per week. Dé actie werd niet gesteund door 4e erkende vakorganisaties. Toen hun eis niet werd inge willigd, legden zij het werk neer. De directie verlangde bij ulti matum, dat het werk onmiddel lijk zou worden hervat. De arbei ders negeerden Donderdagmid dag het verzoek en werden op staande voet ontslagen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door blikseminslag is Donder dagnacht brand ontstaan in de grote boerderij van de heer J. Middelbeek te Twisk. Tien minu ten later stond het gehele per ceel in lichterlaaie en moest als verloren worden beschouwd. Bij deze brand is een aantal landbouwmachines en een voor raad hooi in de vlammen opge gaan. De verzekering dekt de schade. De brandweer van Twisk, Medemblik en Midwoud slaagde erin een nabij gelegen boerderij te behouden. Dit perceel liep echter zoveel waterschade op, dat de twee gezinnen, die deze boer derij bewoonden, een ander on derkomen hebben moeten zoeken. Volgens regeringskringen te Seoel heeft president Syngman Rhee, die op het ogenblik in de V. S. verblijft, een vijf-jarenplan bij zich voor de wëderopbouw van Korea, waarvoor de V. S. in to taal 2303 millioen dollar zouden moeten bijdragen. AMOR SNELLER DAN TANTE POS. Zoals bekend hebben verschei dene personen in Noord-Limburg dezer dagen correspondentie ontvangen, die langer dan 10 jaar onderweg is geweest. De postzending werd destijds we gens oorlogshandelingen te Gen nep onder een vloer verstopt. Toen de oorlog voorbij was dacht niemand meer aan deze post totdat dezer dagen bij her stelwerkzaamheden de brieven te voorschijn kwamen. Onder die correspondentie be vond zich ook een liefdesverkla ring. Deze is thans te bestemder plaatse aangekomen bij een fa milie in het dorpje W. Het meisje, dat destijds haar genegenheid schriftelijk vastleg de is inmiddels met de man „ba rer dromen" getrouwd en moe der van enkele blozende kinde ren. Zij raapte haar eigen brief uit de briëvenbus op BOOM VOORKWAM VAL IN EEN RAVIJN. De 15-jarige metaalbewerker H. Beumer uit Harskamp heeft Woensdag op een vacantiereisje in Duitsland een paar benauwde ogenblikken beleefd. Een boom redde hem het leven. Beumer maakte met het ove rige personeel van de onderne ming waarbij hij werkt een reisje naar Duitsland. Het gezelschap liet zich met de tandradbaan naar de top van de Drachenfels brengen en daalde te voet af. Daarbij kwam B. te struikelen. Hij rolde langs de helling om laag. Na dertig meter ongeveer werd zijn vaart gestuit door een boom vlak vóór een ravijn. Daardoor werd een diepe val voorkomen. Niettemin moest de jongen, die ernstige wonden had gekregen, in een ziekenhuis worden opgenomen. elkaar was gebleven, nam met de Faucille in zicht eerst Le Guilly en vervolgens Bahamontès de be nen. De Spanjaard reed snel voorop en 4 seconden eerder dan Le Guilly en 1 min. 30 sec. Vóór het peloton bereikte hij de top. I En ook op de pashoogte van de Savine (140 km) arriveerde Bahamontès als eerste. Twee mi- j nuten bedroeg toen zijn winst op Le Guilly, 2 min. 50 sec. op de grote groep. Maar daarna von den Böbet c.s. het welletjes en de twee vluchtelingen waren snel opgeslokt. Kort na La Chapelle (201 km) echter was een nieuwe uitlooppo ging, opgezet door vier man: v. Genechten, Tesseire, Pianezzi en Hein van Breenen. Het groepje werd gecompleteerd door Rol land en Mahe, die er echter zó'n zin in hadden, dat zij 14 kilome ter verder opnieuw demarreer den Maar tien kilometer Voor de finish haalden Van Breenen c.s. hen weer in, waarna Teisseire, voor wie Rolland de sprint aan trok, in de eindspurt onze land genoot met inspanning van alle krachten naar de tweede plaats verwees. De uitslag. 1. Teisseire (Fr.) 7.05.31 2. Van Breenen z-t. 3. Van Genechten utB.} j z-t- r, z.t. z-t. z.t. 7.05.58 z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. 4. Rolland (Fr.) 5. Pianezzi (Zw.) 6. Mahe (Fr. W.) 7. Kübler (Zw.)' 8. Ockers (B.) 9. Van Est 10. Forestier (Fr.) 11. Schaer (Zw.) 12. Voorting 13. Hoorelbeke (Ile de Fr.) z.t. 14. ex aequo een groep van 19 renners, onder wie Nolten in de dezelfde tijd als Kübler. 33. Suykerbuyk 7-09.21 51. Faanhof 7—9.59 Wagtmans en de Zwitser Graf hebben de strijd gestaakt. Er zijn nog 71 renners in de course, van wie zes Nederlanders. Het algm. ploegenklassement. 1 Zwitserland 367.51-15 2. Frankrijk 368.03.20 3. België 368.20.17 4. Nederland 368.27.38 5. Frankrijk Z.O. 368.43.29 6. Spanje 369.41.07 7. Frankrijk W. 370.21.10 8. Frankrijk N.O. 371.09.24 9. Frankrijk Z.W. 371.28.46 10. Ile de France 371-51.42 11. Luxem.-Oostenrijk 377.08.34 Het bergklassement. 1. Bahamontès (Sp.) 95 pnt 2. Bobet (Fr.) 53 pnt. 3 Van Genechten (B.) 45 pnt. 4. Le Guilly (Ile de Fr.) 38 pnt 5. Dotto (Fr. Z.O.) 33 pnt. 6. Kübler (Zw.) 31 pnt. 7. Mallejac (Kr. W.) 23 pnt. 8. Varnajo (Fr. W.) 20 pnt. 9. Ockers (B.) 20 pnt. 10. Ruiz (Sp.) 16 pnt. 20. Nolten 4 pnt. 24. Voorting en Wagtmans: ieder pnt. Het puntenklassement 1. Kübler (Zw.) 146 pnt. 2. Ockers (B.) 219 pnt. 3. Schaer <Zw.) 320 pnt. 4. Bobet (Fr.) 435,5 pnt 5. Van Est 460,5 pnt. 6. Bauvin (Fr. N.O.) 522,5 pnt. 7. Forlini (Ile de Fr.) 544 pnt. 8. Nolten 548 pnt. 9. Vitétta (Fr. Z.O.) 559,5 pnt. 10. Maïïèjac (Fr. W.) 576,5 pnt. JUBILEUMWEDSTRIJDEN SCAMPOLO TE ZAAMSLAG. Zaterdag a.s. herdenkt de korf balvereniging Scampolo te Zaam- slag haar 10-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubi leum zullen door de jubilerende vereniging serie-wedstrijden wor den gehouden, waaraan door 12 twaalftallen wordt deelgenomen. Er wordt op drie velden tege lijk gespeeld, waardoor het op het gemeentelijk sportterrein een echte sportdag zal worden, die niet alleen voor de deelnemende verenigingen maar ook voor de bezoekers veel aantrekkelijks zal bieden, terwijl het aan spanning niet zal ontbreken. Na afloop der serie-wedstrijden speelt Scampolo I een jubileum wedstrijd tegen een Zuid-Beve- lands twaalftal, dat als volgt is samengesteld: Aanval: de dames R. Duijgers (de Poel) en J. van Hekke (El- to) en de heren W. Karelse (El- to) en W. Deurio (de Poel). Midden: de dames L. Schip pers (Tjoba) en A. Houtekamer (Vitesse) en de heren A. Cor- stanje (Tjoba) en T. Schuit (Vi tesse). Verdediging: dé dames R. Heij- ens-Kole (Togo) en A. Blok- Schouwenaar (Zeelandia) en de heren J. van Dalen (Togo) en T. van Dalen (Togo). Scampolo speelt in de volgende opstelling Aanval: de dames E. Lensen en A. de Hullu en de heren F. de Jonge en D. Houg. Middenvak: de dames E. Rhem- rev en Z. Houg-Heijboer en de heren Jac. Schoonakker en D. Pieterz. Verdediging: de dames E. van Langevelde en N. Leunis en de heren C. de Vos en L. F. Houg. Scheidsrechter de heer C. A. de Jong. NED. HERVORMDE KERK. Benoemd tot vicaris te Axel, de eerw. heer S. den Blaauwen. vicaris te Lisse. De suikerprijs. De prijs voor de meest strijd- lustigste renner in deze etappe ging naar Mahé. De pech-prijs. De prijs voor de grootste pech vogel kwam voor deze etappe aan Varnajo. Het algéneem klassement. 1. Bobet (Fr.) 2. Kübler (Zw.) 3. Dotto (Fr. Z.O.) 4. Schaer (Zw.) 5. Mallejac (Fr. W.) 6. Ockers (B.) 7. Bergaud (Fr. Z.W.) 8. Vitetta (Fr. Z.O.) 9- Lauredi (Fr.) 10. Bauvin (Fr. N.O.) 11. Brankart (B.) 12. Lazarides (Fr. Z.O.) 13. Nolten 14. Clerici (Zw.) 15. Voorting 16. Rolland (Fr.) 17. Ruiz (Sp.) 18. Van Est 19. Van Breenen DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN. Op de derde dag van de 38ste internationale vierdaagse te Nij megen zijn in totaal 65 uitvallers geteld, een getal dat zeker niet teleurstellend is, gezien de moei lijkheden waarmede de wande laars in de vroege morgen te kampen hadden. Het was koud en het regende gestadig door. Soms ontlastten zich hevige stortbuien over de wandelaars, die ditmaal over verschillende wegen door het Rijk van Nijme gen liepen om allen bij Groes beek weer bijeen te komen. Te Groesbeek was het langza merhand droog geworden. Daar konden de toeschouwers onge hinderd de voorbijtrekkenden, gehuld in allerlei soorten regen plunje gadeslaan. Later op de dag verleende de zon weer mede werking en toen het grote leger Nijmegen binnen marcheerde, gaf de vierdaagse weer 't kleuri- oo(l)ge beeld van vorige jaren. Er 122.3^.30 was weer sfeer. Vele mensen 122.45.191 stonden langs het parcours om 122.49.54 binnenkomenden met applaus 122.50.16 j te belonen. 122.55.45 Tijdens de traditionele bijeen- 123.01.17 komst met de pers heeft majoor 123.03.13 bd J N. Breunese, voorzitter 123.04.29 van de Nederlandse bond voor 123.04.06 lichamelijke opvoeding gespro- 123.07.03 ken over de verhoudingen in de 123.10.28 wandelsport, De Nijmeegse vier- """"'"''"''daagse is kerngezond en geves^ tigd op goede geestelijke gronr den. Als nationaal bezit moet de vierdaagse van de N. B. V. L. O. door iedere Nederlander worden gesteund en niet worden tegen gewerkt, aldus de heer Breu- nesse. Wereldkampioenschappen handboogschieten. Zaterdag 28 Augustus a.s. zul len in de gemeente OVezande (Zeeland) de wereldkampioen schappen handboogschieten wor den gehouden op de zogenaamde „staande wip". Aan deze wed strijd nemen ook schutters deel uit België en Frankrijk. Deze sport wordt in Nederland voornamelijk beoefend in Zuid- Beveland en Zeeuws-Vlaanderen. Het is voor de eerste keer, dat deze kampioenschappen in Ne derland worden gehouden. Zij omvatten de wedstrijd om het landen- en het persoonlijk kam pioenschap. Voor het landen- kampioenschap wordt door elk land een ploeg van 24 schutters afgevaardigd, terwijl aan het persoonlijk kampioenschap de koningen en keizers uit België, Frankrijk en Nederland deel nemen. J23.18.31 123.18.32 123.21.29 123.31.04 123.32.21 123.33.21 123.34.10 123.36.11 KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT. De burgemeester van Terneu- zen brengt ter openbare kennis: a. dat aan alle keuringsplichti- gen, die tijdens de zitting 1953/ 1954 (keuring lichting 1955) ter keuring moesten verschijnen, de oproepingen voor opkomst ter keuring zijn verzonden; b. dat de in 1953 geboren man nelijke personen, die in een der Nederlandse bevolkingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden behoren te zijn opgenomen en de oproeping voor opkomst ter keu ring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 Januari 1955 ter gemeente-secretarie moe ten aanmelden. Terneuzen, 29 Juli 1954 De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Op Zondag 1 Aug. a.s. hoopt J. C. KAIJSER zijn 80ste geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard moge blijven, is de wens van zijn Kinderen, Behuwd-, Klein-, Achter kleinkinderen en Huishoud ster. Receptie Maandag 2 Aug., in het Verenigingsgebouw, van half vier tot vijf uur. Namens de Familie, DIRK en Huishoudster A. DE LEEUW. Zaamslag, 30 Juli 1954. Koepoortstraat 14. VROUWEN ARTS AFWEZIG van 31 Juli tot 23 Augustus. Voor spoedgevallen: Dr RAMSELAAR te Ter- neuzen en Dr AARTS te Hulst. Wegens VACANTIE van 2 t/m 6 Augustus. Uurwerken AXEL van 2 tot 7 Augustus: BOES' Sohoenreparatie Vlooswijkstraat 33. Te koop: goed onderhouden groot I are 14 ca, staande aan de Kanaalweg te Sluis kil. Brieven onder No. 957, Bureau van dit blad. TE KOOP: gebruikte en KOOKHAARDKACHEL (in prima staat). VERLINDE, Havenstraat 8, Terneuzen. Te koop of te huur: met grote schuur en wagen huis, ongeveer een gemet grond, voor verschillende doeleinden geschikt. Te bevragen bij: J. VAN DER LINDEN, Westkade 13, Sas van Gent. TE KOOP: Dames-, Heren-, één Meisjes- en twee Jongensrijwielen. F. CORTVRIENDT, Spui N 107, Terneuzen. ZATERDAG 31 JULI, aanvang 2.30 uur en 6.30 uur op het Gemeentelijk Sportterrein te ZAAMSLAG. De NOORDBRABANTSE CHRISTELIJKE BOEREN BOND vraagt per 1 September a.s. i in het bezit van de akte Engels M.O. of L.O., voor het geven van 6 wekelijkse lessen aan de R.K. Huishoud school van de N. C. B. te IJzendjjke. Sollicitaties te richten aan: Bestuur N. C. B., Spooriaan 50, Tilburg. voor BANKETBAKKERIJ Dijkstraat 37 - Telefoon 2112 Burg. Geillstraat 36 - Telefoon 2608 Noordstraat 73 - Telefoon 2707 X X X v TE KOOP: wegens aanschaffing gas (als nieuw). VERLINDE, Havenstraat 8, Telef. 2176, Terneuzen. Van 1—5 regels 1,-; iedere regel meer 20 cent. (Maxi maal 8 regels.) Brieven: Bureau van dit Blad 20 cent meer. Te koop: prima Bloemkool- planten en een Berini. A. DOBBELAAR, Kraag, D 33, Zaamslag. Te koop: een Kinderwagen. Tholensstr. 15, Terneuzen. Te koop: prachtige Stofzui ger 27,50; crème Kinder- ledikantje 15; pr. 1-pers. Ledikant m. ress. 20; Phi- lipsluidspreker ƒ7. Adres: Axelsestr. 51 (2 X bellen). Te koop: 2 Fauteuils en 4 Stoelen. Adres te bevragen: Bureau van dit blad. Te koop: een Woonhuis, Dekkerstraat. Komt denke lijk vrij. Adres te bevragen: Bureau van dit blad. Te koop: een Woonhuis, staande Lange Kerkstraat. Brieven onder No. 958, Bu reau van dit blad. Te koop gevr.: een Step. Aanbiedingen na 7 uur 's avonds. Rozenstraat 116, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3