DE UNIE-BESPREKINGEN De veerdiensten in Zeeland ll Chinese jagers lijnvliegtuig bij achtervolgen Hainan Frans PROTESTEN BIJ DE CHINESE COMMUNISTEN AKKERTJE Uitspraak zaak ontvoering Betty Meljado WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Speciale zitting Indonesisch kabinet hervat De Portugese bezittingen in Voor-lndië AARDBEVING ■IN CHILI Brits-Egyptische overeenstemming Ilc vind het een reuzenmiddel Voorlopig geen tunnel onder de Wester-Schelde Order staakt-het-vuren van kracht in Noord-Vietnam Rheumatiek-scheuter WOENSDAG 28 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3211. MEDEDELINGEN VOORZIT TER ECONOMISCHE SECTIE KONINKLIJKE FAMILIE VOOR WEEKEINDE NAAR DENEMARKEN Onverwacht bezoek van H.M. de Koningin aan internationaal kinderkamp te Baarn 12 maanden, 6 voorwaardelijk, mei afirek DE ZAAK-JOHN frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V v/h Firma P, J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L—- I iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aai. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.80 uur- Het Indonesische kabinet heeft Dinsdagochtend de speciale zit ting, waarop Yamin rapport uit bracht over de in Den Haag be reikte resultaten hervat. De journalisten mochten niet in de tuin van de ambtswoning ko men. De zitting was om 13 uur (Javatijd) nog niet beëindigd. Inmiddels is bekend geworden dat de Partai Nasional Dinsdag middag de uniebesprekingen in 'n partijvergadering in beschou wing zal nemen en dat 's avonds de regeringsfracties bijeen zul len komen. Voor Donderdag staat een bijeenkomst Van de sectie Buitenlandse Zaken van het Indonesische parlement over de uniebesprekingen op het pro gramma. Intussen heeft de voorzitter van de economische sectie van het parlement, Tsjkwam, aan Pi. Aneta medegedeeld, dat deze sectie een stem wil hebben in de regeling op financieel-economisch terrein. ,,Bij het vertrek van de delegatie naar Nederland hebben wij voorgesteld, dat slechts ge sproken zou worden over ophef fing van de unie en dat een na dere regeling getroffen zou wor- Sproken en dat de premier gis den voor de hoofdzaken van de terenavond namens de regering financieel-economische overeen-1 mededelingen over het bespro- kwam zeide, dat de secties de gegevens nader zullen bestude ren en aan de hand daarvan hun ontwerpovereenkomst zullen samenstellen. Tjikwan zeide, dat de secties ten sterkste zullen protesteren, indien de regering zelfstandig een regeling met uitgewerkte bijzonderheden aan- gaat, aangezien in de secties de vrees bestaat, dat de regering in enkele gevallen beslissingen zou kunnen nemen, die nadelig zijn voor Indonesië. Tjikwan zei, dat hij uit Yamins rapport en de toe lichting van de regering de no dige gegevens hoopt te verkrij gen voor samenstelling der ont- werp-regeling. INDONESISCHE KABI NETSZITTIN G GEëlN- DIGD. GEEN COMMENTAAR. De vergadering van het Indo nesische kabinet, waarom Yamin gerapporteerd heeft over de Haagse besprekingen, is om 14 uur (Javatijd) geëindigd. Men was van regeringszijde niet be reid enig commentaar te leve ren. De secretaris van de mi nisterraad Abdul Wahaib, deelde slechts mede, dat het kabinet 't rapport van Yamin heeft be- komsten. De uitwerking in bij zonderheden van deze financieel- economische regeling zal dan kunnen geschieden door de fi nanciële en economische secties yan het parlement, die een pro gramma zullen opstellen en als handleiding aan de regering voorleggen", aldus Tjikwan. Hij voegde hieraan toe. dat voor het vertrek Van de delegatie de sec ties economische zaken, finan ciën en buitenlandse Zaken een bijeenkomst hadden met Sunar- jo. Toen hebben de financiële en economische secties voorge steld, dat bij de besprekingen over de opheffing van de unie een overeenkomst zou worden gesloten betreffende de princi pes en dat betreffende finan- cieel-economischie overeenkom sten zou worden overgegaan tot een overeenkomst op normale basis, zoals gebruiKelijk is tus sen twee souvereine landen. De bijzonderheden van deze financieel-economische regeling zouden door de secties bepaald worden. De betrokken secties hebben hiertoe reeds om mate riaal verzocht, dat dezer dagen door het ministerie van Econo mische Zaken is verstrekt. Tji- kene zal doen aan de vertegen woordigers van de regerings fracties. Alle andere vragen werden be antwoord met „no comment". De regeringsfracties hebben Dinsdagavond een bespreking met de regering gevoerd over de ontwikkelingen van de onder handelingen in Den Haag en over het rapport van minister Yamin hierover. Ook thans was het antwoord op de verschillen de vragen na afloop van de bij eenkomst, die 2 uur duurde, „no comment". Hedenochtend zal er weer een kabinetszitting worden gehou den. Gevraagd, of op deze zitting de uniebesprekingen zullen wor den behandeld, antwoordde mi nister-president Ali Sastroamid- jojo: „Misschien, dat hangt af van de respectievelijke fracties." Op de vraag, of het rapport van minister Yamin is ontvangen door de fracties is ontvangen, zeide mr. Ali Sastroamidjojo: „Dat niet bepaald". De minister van Voorlichting, mr. Tobing, zeide slechts, dat de verschillende fracties het ver slag hadden aangehoord en de Het Portugese departement van overzese gebiedsdelen heeft Djnsdag bekend gemaakt, dat volgens in Lissabon ontvangen bericht boeren in het Portugese dorp Dapsi in Voor-lndië inval lers met stokken en pijl en boog hadden verdreven. De platte landsbevolking had zich in grote getale gemeld voor hulpverle ning aan politie en boswachters bij de verdediging van het dorp, dat gelegen is in het district- Nagar-Aveli. In een bekendmaking van het Portugese departement van Bui tenlandse Zaken wordt gezegd, dat het Portugese gezantschap te Nieuw Delhi heeft verzocht of afgevaardigden onmiddellijk Na- gar-Aveli mochten bezoeken, waarmee de verbindingen ver broken zijn. Ook verzocht de legatie om toestemming voor 'n bezoek van de afvaardiging aan het Portugese dorp Dadra, dat door Indische nationalisten is bezet. De Portugese regering drong er bij de Indische regering op aan in te stemmen met een vroe ger Portugees verzoek om Por tugese troepen over Indisch Het Chileense ministerie van Binnenlandse Zaken heeft te Santiago bekend gemaakt dat, Maandagmiddag een hevige aardbeving heeft plaats gevon den in de Midden-Chilieense ste den Valdivia, Osorno en Puerto Montt. Volgens de eerste op het mi nisterie ontvangen berichten is een persoon omgekomen. Een niet nader genoemd aantal per sonen werd gewond. grondgebied naar Dadra te mo gen zenden. In de bekendmaking wordt India van „dubbelhartigheid" be schuldigd. India had de verbin dingen met Dadra en Nagar- Aveli afgesneden, opdat deze gebieden misschien zonder strijd in handen zouden vallen van „huurlingen en verraders" en tezelfdertijd ontkend, dat de ver bindingen werden afgesneden. gegevens nader zullen bestude ren. teneinde hun standpunt te bepalen. Er zal geen nieuwe bij eenkomst tussen de regering en de fracties worden gehouden. De fracties zullen hun standpunt met hun resp. ministers bepalen, die dit standpunt in het kabinet naar voren zullen brengen. Op de vraag, wanneer hij weer naar Nederland zal gaan, ant woordde minister Yamin: „Dit hangt af van morgen". Op de vraag, of hij de mening is toegedaan, dat de kabinetszit ting van morgen beslissend zal zijn, antwoordde hij: „Ja, ja". Naar Aneta verneemt, zuilen de fracties hedenmorgenvroeg vóór de kabinetszitting reeds be sprekingen voeren met hun ver tegenwoordigers in het kabinet, ter bepaling van hun standpunt. Van minister-president Ali- Sastroamidjojo wordt vernomen, dat de P.N.I. Dinsdagmiddag dit onderwerp reeds heeft bespro ken, doch hij wenste nog niet mede te delen, of de P.N.I. reeds haar standpunt heeft bepaald. Koningin Juliana en Prins Bern- hard zullen, op uitnodiging van koning Frederik en koningin In- grid van Denemarken, het ko mende weekeinde doorbrengen op het kasteel Graasten in Jutland. De vier prinsessen zullen even eens meegaan en daardoor gele genheid krijgen kennis te maken met de dochters van het Deense koningspaar. Koningin Juliana zal met twee harer dochters per trein reizen, Prins Bernhard zal zich met twee prinsessen per vliegtuig naar De nemarken begeven. Een Frans vliegtuig, dat Dins dagmiddag uit Saigon te Hong kong is aangekomen, is op 160 kilometer van het eiland Hainan vier minuten lang door vier com- munistisch-Chinese .jagers ach tervolgd. De vliegtuigen vuur den niet. Het vliegtuig was een Constel lation van de „Air France" op de Een woordvoerder van de Brit se ambassade te Cairo heeft medegedeeld, dat er overeen stemming is bereikt met Egypte over alle hangende kwesties in het geschil over de Suez-kanaal- zone. De overeenkomst zou Dins dagavond geparafeerd worden. De Britse onderminister van (Advertentie). Mijn tafelkleed kon ik nooit goed schoon krijgen, maar met C.astella Parels ging 't zonder moeite. Wollen dekens nam ik onderhanden, en ze werden als nieuw. Een wijn vlek op mijn lichte zomer jurk vërdween als door een wonder met Castella Parels. Het vuilste goed van mijn vijf robbedoezen (vier jongens en een meisje) behandel ik zonder wasma chine met Ca stella Parels. Het vuil vliegt eruit en de was is mij een stuk lichter geworden. Ik vind 't eeq reuzenmiddel. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle fantastische resultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behan deling gaat het goed veel lan ger mee: hier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis Oorlog, Nigel Birch, heeft Dins dag op vragen in het Lagerhuis geantwoord, dat de Britse troe pen in de zone van het Suez-ka- naal geen waardevolle voorra den, uitrusting of voertuigen zullen achterlaten. Het handhaven van de huidige Britse troepenmacht in de zone kost ongeveer 550 millioen gul den per jaar. Voorts verklaarde Birch, dat het niet in de bedoeling ligt el ders in het Midden-Oosten een basis van de grootte als die in de zone van het Suez-kanaal in te richten. In Londense diplomatieke krin gen is het nieuws van de over eenstemming tussen Engeland en Egypte met instemming be groet. Men ziet de overeenstem ming als het begin van een nieuw tijdperk van doelmatiger en moderner verdediging van 't gehele Midden-Oosten. Volledige plannen voor ver plaatsing van het Britse garni zoen in Egypte zijn nog niet voltooid, doch men verwacht, dat een aantal militairen naar Ke nya en Malakka zal worden ge zonden om te helpen een einde te maken aan de daar heersende moeilijkheden. Andere militairen zouden naar Engeland worden overgebracht en enige eenheden naar Cyprus en mogelijk ook Jordanië en Libye. lijn ParijsSaigonHongkong. De gezagvoerder van het Franse lijntoestel, Jack Brugger uit Parijs, verklaarde, dat vier straaljagers van het type Mig de Constellation van achteren na derden, toen deze zich op 75 mijl van Hainan bevond. De Chinese toestellen passeerden op korte afstand, vlogen voor de neus van de Franse machine langs en ver dwenen daarop in Z.W. richting. Gezagvoerder Brugger scheen ongeschokt door het gebeurde. Later vertrok de Constellation naar Tokio. Te Hongkong wordt aangeno men, dat de Chinese communis ten Migs uit Kanton of van ver der Noordelijk gelegen bases naar Hainan hebben overge bracht. Een lijntoestel van de „Pan- American" werd, op weg van Bangkok naar Hongkong door vier straalvliegtuigen van de Amerikaanse marine begeleid, toen het op 120 tot 150 mijl Hai nan passeerde. De gezagvoerder van het Amerikaanse vliegtuig noemde dit een „veiligheidsmaat regel". Het 2.801 ton metende Britse s.s. „Hupen", dat Dinsdagochtend uit de Noordchinese haven Tient sin te Hongkong aankwam, werd geëscorteerd door drie Ameri kaanse torpedobootjagers. Tevoren was het 2.868 ton metende s.s. „Pakhoi" aange komen met zes Britten, die toe stemming hadden gekregen com munistisch China te verlaten. De „Pan-American" heeft meegedeelde dat zij haar diensten op Hongkong zal voortzetten. Sinds Zaterdag j.l. passeren de vliegtuigen van deze maatschap pij Hainan echter op 120 mijl afstand. De normale internatio nale corridor liep tot dusver op 45 mijl van het eiland. De Cathay Pacific Airways" heeft echter bekendgemaakt, dat zij naar aanleiding van het ver lies van haar „Skymaster", die Vrijdag j.l. door twee communis- tisch-Chinese jachtvliegtuigen bij Hainan werd neergeschoten, voor de rest van de week de diensten tussen Singapore en Hongkong en tussen Calcutta en Hongkong, via Rangoon ert Bangkok, heeft geannuleerd. De maatschappij verwacht volgende week deze diensten te hervatten. De gezagvoerder van een Con stellation van de „All India Air lines", die een proefvlucht van Bombay naar Tokio maakte, deelde mee, dat op 60 mijl van Hainan twee Amerikaanse straal jagers om het toestel hadden had hij nog twee Amerikaanse straaljagers waargenomen. De „British Overseas Aaiways Corporation" (B.O.A.C.) heeft besloten haar toestellen Hainan aanzienlijk zuidelijker te laten paseren. Tot dusver vlogen de vliegtuigen van de B.O.A.C. op 50 mijl langs het eiland. Tijdens de behandeling in de afdelingen van de Provinciale Staten van Zeeland van een voorstel tot het bouwen van twee boten van 100 m lang voor de veerdiensten over de Wester- Schelde, zijn vele vragen met betrekking tot dit onderwerp gesteld. Gedep. Staten van Zeeland hebben bij hun beantwoording duidelijk laten uitkomen, dat het niet de bedoeling is, de ver voersfrequentie na het inleggen van de nieuwe schepen te ver minderen. Alles zal in het werk gesteld worden om de vaarsnel- heid zodanig te maken, dat de dienst geregeld kan verlopen on danks het toenemende ver voersaanbod. Omtrent de ma noeuvreervaardigheid [Van die In Noord-Vietnam is Dinsdag ochtend om 8 uur plaatselijke tijd (01.- uur Nederl. tijd) de order om het vuren te staken van kracht geworden. In het laatste Franse commu niqué vóór het van kracht wor den van het bestand werd ge zegd. dat de druk van de Viet- minh in geheel Indo-China ver minderde. De Franse bevelhebbers in alle sectoren van het Noord-Vietna- mese front hadden enkele dagen geleden een enveloppe met het opschrift „uiterst geheim" ont vangen. Dinsdagochtend kregen zij het sein de enveloppen te openen, waarin in code de op dracht zat: „voert de operatie- Ariana de code-naam voor het staken van het vuren) uit". Ariana is de naam van een der internationale gebouwen bij het Paleis der Naties te Genève, waar op 20 Juli de bestandsover eenkomst werd getekend. De laatste nacht van de strijd in Noord-Vietnam werd geken merkt door kleine storingsaan- vallen van de Vietminh tegen vijf of zes militaire posten in het gebied van de zeven pagodes, on geveer 30 km ten N.O. van Ha noi. De opstandelingen deden ook aanvallen op een kleine post aan de weg tussen Hanoi en Haiphong en op Phoe My. onge veer 80 km ten Z.O. van Hano. Noord-Vietnam is het eerste gebied in Indo-China. waar het vuren gestaakt is. Op 31 Juli volgt Midden-Vietnam, gevolgd door Laos op 5 Augustus, Cam bodja op 6 Augustus en Zuid- Vietnam op 10 Augustus. H.M. de Koningin heeft Dins dagmiddag een onverwacht be zoek gebracht aan het interna tionale kinderkamp der World- Veterans-Federation in villa Bos-' wijck te Baarn. Zoals bekend is, zijn hier 66 kinderen uit 20 verschillende landen ondergebracht. Met veel belangstelling onder hield onze Landsvrouwe zich met de kinderen, die bezig waren met hun verschillende vacantiehob- bies, zoals boetseren, costuum- naaien enz. nieuwe schepen behoeft naar de mening van het college geen on gerustheid te bestaan. De vraag of men grote dan wel Kleine schepen zal laten bouwen, moet worden bestudeerd in het licht van de ontwikkeling van het vervoersaanbod. De te bouwen schepen zullen elk in 1980 nog moeten varen, in de toekomst kan dan ook niet met twee sche pen van dit type worden vol staan, aldus het college. De vloot zal verdere uitbrei ding moeten ondergaan, terwijl de vervoerscapaciteit ook door een verhoogde frequentie ver groot dient te worden. Gedepu teerde Staten zijn met een groot aantal statenleden van mening, dat het voorkeur zou verdienen, de schepen op een Zeeuwse werf te laten bouwen. Tijdens het afdelingsonderzoek werd betreurd, dat het ontwer pen van de boten niet aan de koninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is opge dragen, welke maatschappij ook de beide andere reeds in dienst zijnde grote schepen, de „Konin gin Juliana" en „Prins Bernhard" bouwde. Gevraagd werd, waar om prijsopgaaf voor de schepen aan werven buiten Zeeland werd verzocht. Gedeputeerde Staten merkten hierover op, dat de minister van Verkeer en Water- staat het laatste woord in deze kwestie heeft. Met betrekking tot vragen over het inrichten van de zoge naamde „val" bij Zierikzee tot veerhaven, deelt het college mede, dat het steeds de bedoeling is geweest, de te bouwen aanleg- inrichtingen ook voor kopladin- gen geschikt te maken. Het mo torschip „Wilhelmina", dat thans op de Wester-Schelde vaart, zal op de duur op het veer naar Zie rikzee worden ingelegd, daar het dan te klein wordt voor het grote veer op de Wester-Schelde. Wanneer na het gereedkomen van het drie-eilandenplan de veerhaven aan de Oostzijde van Noord-Beveland in gebruik kan worden genomen achtten Gede puteerde Staten het niet uitge sloten, dat op het veer naar Schouwen-Duiveland een uur- dienst zal worden ingesteld. In een der afdelingen werd gevraagd, of Gedep. Staten reeds aandacht hadden geschonken aan een betere en kortere ver binding tussen Zeeuws-Vlaande- ren en overig Nederland, bijv. door een tunnel van Oost Z. Vlaanderen naar Noord-Brabant. Gedep. Staten geven toe, dat ook zij zich gaarne vermeien in bespiegelingen over toekomstige mogelijkheden. Wanneer men echter let op de moeilijkheden, welke overwonnen moeten wor den om een tunnel te maken bij Velzen en onder het IJ te Am sterdam, dan geven zij er de voorkeur aan, de veerdiensten zo veel mogelijk te verbeteren in plaats van te wachten op de ver vulling van de hypothetische mo gelijkheid van de bouw van een dergelijke tunnel. Voorts werd nog geïnformeerd naar de mogelijkheid van het inrichten van alle schepen met mobilofoons. Hierop werd ge antwoord, dat het college van Gedep. Staten zich reeds geruime tijd geleden omtrent deze aan gelegenheid tot de minister heeft gewend. Tenslotte werd op een des betreffende vraag geantwoord, dat bij de bouw van grotere bo ten rekening zal worden gehou den met naar voren gebrachte wensen ten aanzien van het ge schikt maken van havens en aanle~fuiken. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Anthony Eden, heeft in het Lagerhuis medege deeld, dat de Britse zaakgelas tigde in Peking opdracht heeft ontvangen, om namens de Ame rikaanse regering, die geen ver tegenwoordiging in communis tisch China heeft, te protesteren tegen het neerschieten van het Britse passagiersvliegtuig, waar door zes Amerikanen gedood of gewond werden. Voorts heeft hij opdracht te protesteren tegen de „moedwillige inmenging bij de reddingswerkzaamheden in het gebied van de ramp." Verder, zo deelde de minister mede, heeft de zaakgelastigde opdracht om te protesteren tegen de boodschap van de luchtvaart autoriteiten van Kanton, dat slechts een vliegboot van het ty pe Sunderland in het gebied van de ramp toegelaten zou worden en dat op alle andere oorlogs vliegtuigen die naar overleven den zouden zoeken zou worden geschoten en wel zonder waar schuwing. Deze boodschap was uitgezonden na het neerschieten van de Britse Skymaster. Deze Chinese gedragswijze was in tegenspraak met alle interna tionale gewoonten. Eden zeide verder, dat de vier jagers, die om het Franse vlieg tuig hadden gecirkeld, kennelijk het Franse vliegtuig wilden Identificeren. Uit verklaringer van de piloot tegenover functio narissen van de Britse lucht macht in Hongkong was wel ko men vast te staan, dat de jagers van het type „Mig" waren, een Sowjet-type jager. kunnen U opeens beletten te werken. V Is altijd makkelijk bij U te hebben, die helpen direct! Het Labour-lid Donnelly vroeg de minister of hij zich er van be wust was dat de Amerikaanse strijdkrachten in het Verre Oos ten opdracht hadden „snel met de trekker" te zijn. De speaker van het huis kwam op dit punt tussen beide, daar de minister niet voor deze order verantwoordelijk is en deshalve niet verplicht is te antwoorden. Donnelly ging voort met de vraag of de minister zich er wel van bewust was, dat een en ar. der ernstige gevolgen voor de Britse strijdkrachten in het Ver re Oosten zou kunnen hebben ,als men de logische conclusie uit de Amerikaanse order trekt". Hij vroeg verder of de minis ter in nauw cohtact met de Ame rikaanse autoriteiten stond in verband met ,de buitengewone gespannenheid van de toestand, welke door het Amerikaanse op treden- geschapen zou kunnen worden". Eden zeide niet gaarne com mentaar te leveren. Naar zijn mening diende in het huis niet gesproken fe worden over het geen tussen twee vreemde mo gendheden voorvalt. Het doel van de Britse regering was in cidenten te voorkomen en com mentaar in het huis zou weinig aan de zaak toe- of afdoen. PROTEST VAN COM MUNISTISCH CHINA. Communistisch China heeft Dinsdag zeer krachtig geprotes teerd tegen het neerschieten van twee vliegtuigen van de Chinese luchtmacht door Amerikaanse marinevliegtuigen, aldus een be richt van Radio-Peking. De Chi nese vliegtuigen werden Maan dag ter hoogte van het eiland Hainan neergeschoten. Radio-Peking meldt ve der. dat Tsjang Hain-Foe. de vice- minister van Buitenlandse za ken, in een verklaring ook ge protesteerd heeft tegen het bin nendringen van de Chinese ter ritoriale wateren door eenheden van de Amerikaanse marine. De rechtbank té Amsterdam heeft Dinsdagmorgen de 51- jarige mevr. Geertruida Maria L. van' M. uit Hilversum terzake van het voortgezette misdrijf: medeplegen van „opzettelijk een minderjarige (Betty Meljado), die onttrokken is aan het wettig over hem gestelde gezag en aan het opzicht van degene die dit desbevoegd over hem uitoefent, verbergen en aan de nasporing van de ambtenaren der justitie of politie onttrekken" veroor deeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk iet een proeftijd van drie jaar en aftrek van de preventieve hech tenis. Mevr. L. Van M., die op 22 Maart j.l. werd gearresteerd, zal nu nog ongeveer twee maanden gevangenisstraf moeten onder gaan. De Westduitse regering heeft bekendgemaakt, dat zij haar vei ligheidsorganisatie aan „een zorg vuldig nieuw onderzoek" zal on derwerpen in verband met de verdwijning van dr. John. De Oostduitse radio heeft in\ middels de verklaring, welke de Westduitse minister van Binnen landse Zaken, dr. Schroeder, Maandag over de zaak-John af gelegd, „vaag en volkomen zon der inhoud" genoemd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag, ochtend tot Woensdagavond. AANHOUDEND KOEL. Enkele buien maar ook opkla ringen. Matig tot krachtig aan de kust tijdelijk harde Z.W.-wind. Aanhoudend koel weer. DONDERDAG 29 JULI. v.m. n.m Breskens 1.06 1.34 Terneuzen 1.41 2.09 Hansweert 2.21 2.49 Walsoorden 2.31 2.59 ZON MAAN op onder op onder Juli. 28 4.54 20.38 2.56 19.45 29 4.56 20.36 4.15 20.12 30 4.57 20.35 5.35 20.33 31 4.59 20.33 6.53 20.50

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1