Puistjes D.D.D. Wat brengt de Radio? In De Drie Ankers De toestand in Indo-China „Opa Schram" in Driebergen ingehaald De conferentie der Benelux ministers Nieuwe deviezenregeling voor door de overstromingsramp getroffen boeren, die gaan emigreren België vierde zijn nationale feestdag i Duizenden inwoners willen Hanoi verlaten laasL- Zeim writs t. Uit gewone inktpot.... yy yy I WEEDE BLAD Donderdag 22 Juli 1954 9e Jaargang No. 3206 EDEPE DAG IN NEDER! De vastende Vietnamese Vo Sing Thiet Gevonden voorwerpen De Ned.-lndonesische Uniebesprekingen NIEUW RADIOZEGEll VRIJE ZEEU Ken kwart van de 400.000 Viet namese inwoners van Hanoi wil naar het zuiden evacueren om het a.s. Vietminhbestuur in de delta van de Rode Rivier te ont wijken, aldus de burgemeester van Hanoi, Do Quang Giai. De plannen om de zesduizend Franse burgers van Hanoi per vliegtuig te evacueren liggen ge reed. Men verwacht, dat bijna alle buitenlanders de stad zullen ver laten behalve misschien zeven tot tienduizend Chinezen en drie honderd Indiërs en Pakistanis. Een vijfde colonne van 15.000 opgeleide communistische agen ten staat klaar, naar men aan neemt, om het bestuur van de stad over te nemen. Het grootste deel van de ach terblijvers zal waarschijnlijk het nieuwe regime zonder tegenstand aanvaarden, zoals in de afgelo pen negen jaar vier andere rege ringen zijn aanvaard het Japanse, Chinese, Vietminh en Franse regiem. De bürgemeester van Hanoi verklaarde nog, dat grootscheep se buitenlandse hulp nodig is om de twee of drie millioen van de acht millioen Vietnamese bewo ners van de Rode Rivier-delta, die zouden willen evacuëren ten Zuiden van de zeventiende .slikkenwij ca. 548.000 aspirines gooien wij ca. mill, peukjes sigaret weg voeren wij millioen lele.foonge- sprekken ...zijnêr ca.46.0l_ paalschoenen ver y leggen al onze fiet sers lolaal ca.44mil- lioen km. af .7. leggen al onze pen sonenaufoS totaal ca 13millioenkm.af kopen wij voor ca. 2.1 millioen'gld. aan vlees en vleeswaren betalenwijca3mft lioen gld.aan sociale verzweringen (aekht verzJiindertMislaa. etc. breedtegraad, middelen van be staan te verschaffen. Zij zouden in de haven van Haiphong kun nen worden ingescheept, aldus de burgemeester. Dinsdag deden vijfduizend man Franse unietroepen ongeveer 45 km ten Noordwesten van Hanoi de laatste aanval in de zeven jarige Indo-Chinese oorlog. De communisten trokken terug zon der veel weerstand te bieden. DE TOESTAND IN SAIGON. De bevolking van de Vietna mese hoofdstad, Saigon heeft zich volkomen onverschillig ge toond over het nieuws van de wapenstilstand. Er deden zich geen incidenten voor, hoewel men had verwacht, dat nationa listen anti-Franse betogingen zouden houden. Franse ambtenaren begroetten met instemming liet einde van acht jaar bloedvergieten. VIJANDELIJKHEDEN IN INDOCHINA. Terwijl geheel Indo-China Dinsdag wachtte op de bevesti ging en de voorwaarden van een bestandsovereenkomst, hebben de Fransen een vrij sterke aan val gedaan ten N. van Vinyen, ten N.W. van Hanoi. Zij kwamen slechts licht in voeling met Viet- minh-eenheden. 23 communisten werden gedood en vier gevangen genomen. Artillerievuur en activiteit van de Franse luchtmacht brachten „belangrijke" verliezen aan de vijand toe. De Fransen, die op rukten over ondermijnd terrein, leden enige verliezen. Ten W en ten Z. van Hanoi, in het 'gebied van Sontay en Hadong, leverde de Vietminh enige schermutselingen tegen geïsoleerde posten. De Franse luchtmacht viel po sities aan 40 km ten O. van Thai Nguyen en geïnfiltreerde Viet minh elementen in de nabijheid van Hanoi. Vo Sing Thiet, een Vietnamese journalist, die vastte voor vrede, is Dinsdag door de politie naar het ziekenhuis overgebracht in zeer zwakke toestand. Vo, die bijna stierf na een vas tenperiode aan het begin van de conferentie van Genève, herstel de na een eerste verblijf in het ziekenhuis. Enige tijd geleden begon hij wederom te vasten na te hebben verklaard dat hij zijn einde voel de naderen, omdat een verdeling van Vietnam het einde van zijn land zou betekenen. Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. De korpschef van de gemeente politie te Terneuzen maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Paar meisjesschoenen, Van Aken, Irenestraat 11; topeind van vis- stok, Th. van Aalst, Kazernestr. 19; vulpen (Waterman), Mazure, Emmalaan 7; insigne (speld) C. de Koning, W. de Zwijgerlaan 46; herenrijwiel (Gruno no. 21157) en grijs-blauwe jas, Bureau van po litie; rode damesportemonnaie, Van Gent, Axelsestr. 52c; rode portemonnaie (4 X ƒ2,50), Carla Schijf, De Jongestr. 4; polshor loge, A. Lensen, Walravenstraat 4; hond, D. de Witte, Dijkstr. 61; jongensjasje, Wed. C. de Bokx, St. Annastraat 10; vulpen, J. de Zeeuw, Donze-Visserstr. 11; zes gekleurde ballen van kinderwa gen, Wed. de Koster, Tuinstraat; broche, Adri Sol, Kerkhoflaan 34; witte damesschoen, Van de Win kel, Verl. v. Steenbergenlaan 20; broche, Henk Scheel, Driewegen O 22; lederen portemonnaie, Hans Stolk, Margrietstraat 2; blauwe jongensjas, kruisbeeldje, Lips- sleutel 882321, groen lederen kin- derportemonnaie, halsketting, mo torstofbril, kindercape, padvin- dersfluit en voetbalschoen met broek, Bureau van politie. Tussen half acht en acht uur was Dinsdagavond het verkeer langs de rijksweg in Driebergen vrijwel lamgelegd, want duizen den verdrongen zich op de wegen om een glimp op te vangen van de 67-jarige Driebergenaar Opa Schram, die op dat tijdstip zijn 5000 km lange tocht Rome v.v. besloot met een intocht, die vol gens de woorden van „Opa" zelf alles verre overtrof, wat hij tot dusverre op dat gebied had mee gemaakt. Om vijf uur wandelde de kras se tippelaar, nog geheel fit, al tussen Odijk en Driebergen. Maar de journalisten ontdekten al spoedig, dat Opa Schram de boerderij van de familie Blok was binnengewandeld. Daar werd gewacht tot zeven uur. Toen ging Opa netjes op de grens van zijn woonplaats staan en stapte de heer J. Stroomen- Na afloop der conferentie van I De heer Jaspar verklaarde ten- het Benelux-ministers comité, I slotte dat de ministers in d heeft de heer Jaspar, secretaris- I ste dagen van September op- aeneraal van de Benelux-Unie nieuw te Brussel zullen bijeen- commentaar op de tekst van het komen, communiqué gegeven. Met betrekking tot de evolutie der prijzen en der lonen in de drie landen verklaarde hij o.m. dat aan Belgische zijde de vaste wil tot uiting is gekomen de prij zen in België op het huidig peil te handhaven terwijl van Neder landse zijde de aandacht werd gevestigd op de sedert een zekere tijd vastgestelde evolutie van de lonen, waarvan niet kan worden gezegd dat zij een einde zal ne men. Betreffende het in toepassing brengen van bepaalde accijns rechten waarvan de eenmaking werd voorzien in de conventie van 18 Februari 1950 stipte de heer Jaspar aan dat het hier de accijnzen betreft op bier, tabak en mineraalwater. De bestuurs raad van de douane moet binnen kort voorstellen doen om de ac cijnsrechten waarvan de eenma king werd vertraagd, te doen toe passen. Wat de aan de O.E.E.S. voor te leggen lijst der vrijgegeven pro ducten betreft zeide de heer Jas par dat de Beneluxlanden op dat gebied nog verder willen gaan. Hoewel er aan weerzijden gevoe lige sectoren bestaan hebben de ministers de hoop geuit dat de vrijgevingsefficiënt zou worden verhoogd. De heer Jaspar verklaarde tot besluit: Het feit dat de heer Van de Kieft, de Nederlandse minis ter van Financiën, op 15 en 16 Juli te Londen uit naam van de drie regeringen het standpunt van de Benelux inzake de om- wisselbaarheid heeft verdedigd, is van zeer grote pshychologische betekenis. Het is inderdaad de eerste maal, aldus de heer Jas par dat een Beneluxminister op getreden is in opdracht van de drie landen. Tijdens deze vergadering zal o.m. de coördinatie van da inves teringen onderzocht worden. Ook de bijeenkomst van Dins dagavond, die om half acht be gon en ruim drie en een half uur duurde, heeft het informele overleg op de Nederlands-Indo nesische uniebesprekingen in Den Haag niet tot een einde ge bracht. Heden om 10 uur zullen de Nederlandse en Indonesische delegaties weer informeel verga deren. Van Nederlandse zijde is na afloop vian de bijeenkomst ver klaard, dat „er weer enige vorde ringen zijn gemaakt". Een antwoord op de vraag, wanneer een hervatting van de formele besprekingen kan wor den tegemoet gezien, kon niet worden gegeven. Zoals reeds gemeld zijn ter sprake de door beide partijen na de ruggespraak met de weder zijdse regeringen voorgestelde wijzigingen op de principiële overeenstemming, die tijdens het informele overleg van de vorige week werd bereikt. De informele bijeenkomst van Dinsdagavond werd van Neder landse zijde bijgewoond door mi nister Donker, mr Blom en mr öchurmann. De voorzitter van de Nederlandse delegatie, minis- Luns en de ministers Zijlstra rv Kieft, bevonden zich Dinsdag in Brussel voor de con ferentie van het comité van mi nisters van de Benelux. bergh naar voren, die als hopman der plaatselijke Oranjegarde, waarvan de Rome-reiziger ere lid is, de meest fameuze man van Driebergen een enorme ere krans omhing. Met muziek voor op ging het naar station Drie bergenZeist, waar er „concur renten" verschenen: het echt paar Deuss uit Zeist, dat vorig jaar de heenweg naar Rome te voet aflegde, zette Opa Schram hier in de oranje bloemetjes. Opa gaf zijn „collega's" direct een arm en omstuwd door de juichende, duizendkoppige me nigte ging het naar het gemeen tehuis in Driebergen. Daar had een hele schare politiemannen handen vol werk om ook maar een paadje voor de stoet vrij te houden en de grond trilde van de toejuichingen toen Opa, die inmiddels al een heele arm vol bloemen forste, welke hem on onderweg in de handen gedrukt waren, de laatste meters naar de „finish" aflegde. In de raadszaal huldigde loco burgemeester W. Schipper de Rome-wandelaar, hem prijzend voor de propaganda, die hij voor de wandelsport had gemaakt, een kolossale erekrans in de kleuren van de gemeente Drie bergen werd Opa omgehangen en een passend cadeau was de tweede attentie. De heer M. U. van Zon schonk „Opa" namens diens wijkvereni- ging een medaille. „Als ik in Al melo woon, wat wel spoedig het geval zal zijn, dan maak ik af en toe eens een wandelingetje naar Driebergen", beloofde Opa Schram aangedaan. Nadat nog verscheidene spre kers hem gehuldigd hadden, ver telde Opa Schram aan de menig te van zijn bevindingen. In angst had hij maar één keer ge zeten: toen het drie dagen on weerde, want daar houdt Opa niet van. Jammer vond hij het, dat zijn tochtgenoot Wilmsen in Pisa had moeten opgeven, om dat het tempo hem te machtig werd. Elke dag had Opa dertien uur gelopen. De tijd, bij gebrek aan een horloge, metend naar de zonnestand. Volgend jaar wil hij naar Lourdes gaan wandelen. Ir Deuss heeft hetzelfde plan, maar hij gaat niet met Opa samen, want diens tempo is hem te machtig. In bepaalde streken in het rampgebied zullen door de over stroming getroffen bedrijven niet in hun oude toestand wor den teruggebracht. Deze streken zijn: Schouwen en Duiveland, Tholen, De Polder Waarde en de zak van Zuid-Beveland. De grootte, de verkaveling en de versnippering van de bedrijven was veelal zo, dat hierop moei lijk een lonend bestaan mogelijk was. Daarom zal in die streken een herverkaveling worden toe gepast, waardoor economisch verantwoorde bedrijven zullen ontstaan. Maar dit betekent dat het aantal bedrijven kleiner wordt en dus een aantal boeren hun bedrijf kwijt raken. Deze boeren moeten natuurlijk worden geholpen, hetzij in de Noord OostpoÜder of elders. Nu wordt onder elders ook verstaan in het buitenland. Op boeren uit de rampgebieden, die willen emigreren is nu de nieuwe deviezenregeling van toepassing. Deze regeling luidt als volgt: De algemeen voor emigranten geldende richtlijnen inzake het verstrekken van deviezen en het overmaken van geld zijn van toepassing. Dit is zonder meer duidelijk. Bovendien zal ten behoeve van emigrerende grondgebruikers in Schouwen en Duiveland, Tholen, de Polder Waarde en de zak van Zuid-Beveland, op advies van de Commissaris voor de Emigratie, vergunning worden verleend tot het overmaken van de netto opbrengst van hun, aan de Stich ting tot het Beheren van Land bouwgronden verkochte lande rijen, voor zover deze in het bo vengenoemde watersnoodgebied liggen. DUITSER BIJ BADEN VERDRONKEN. Te Zandvoort is Dinsdagmor gen omstreeks half twaalf de 53-jarige Duitser H. S. uit Wup- pertal bij het zwemmen in zee ten Noorden van de rotonde ver dronken. Het ongeval is door niemand opgemerkt. De man was gehuwd doch had geen kin deren. Het stoffelijk overschot, dat een paar uur later op dezelf de plaats op het strand aan spoelde, werd voorlopig overge bracht naar de algemene be graafplaats. België vierde gisteren zijn nationale feestdag, die in het ge-1 hele land ook een vacantiedag is. Koning Boudewijn heeft Dins dagochtend, met Prins Albert en Prins Alexander, 'n Te Deum in de kerk van St. Goedele bijge woond. In de St. Rombouts-kathedraal te Mechelen heeft kardinaal Van Roey, aartsbisschop van Meche len en primaat van België, een plechtig Te Deum gezongen. In de namiddag werd op de boulevards van Brussel een wa penschouw voor de koning ge houden. Duizenden manschap pen en groepen tanks, lucht afweergeschut en zware kanon nen namen daaraan deel. Tijdens de wapenschouw vlogen 167 mi litaire vliegtuigen in formatie over. Daarna defileerden detache menten van alle legeronderdelen langs de koning voor het konink lijk paleis. Prins Albert, jongere broer van de Koning, die luite nant-ter-zee derde klasse is, mar cheerde aan het hoofd van zijn peleton matrozen. Inmiddels was ook de jaarlijkse vacantie-uittocht uit de Belgi sche hoofdstad begonnen, want de nationale feestdag valt in de eerste week van het jaarlijkse verlof. Gedurende het afgelopen weekeinde begaven zich meer dan 20.000 Belgen naar Zwitser land, Italië en Oostenrijk. Ook de Belgische kust krijgt zijn deel, maar het slechte weer van de laatste weken is een ernstige tegenvaller voor de talrijke hotels en pensions langs de Noordzee kust. Kenmerkend voor de tempe ratuur van de laatste Zondag was de mededeling aan de in gang van een café in Antwerpen: „Hiér wordt gestookt". Dit betekent dus, dat wanneer het bedrijf aan de Stichting tot het Beheren van Landbouwgron den wordt overgedragen, de op brengst daarvan bij emigratie mag worden uitgevoerd. Er is één voorwaarde, n.l. dat wanneer men binnen een jaar na aan komst in het nieuwe vaderland een bedrijf wil kopen, hierover eerst het advies van de land- bouw-emigratie-attaché moet worden gevraagd. Dit is in het belang van de boeren zelf. Want het kan gevaarlijk zijn te gauw in een vreemd land een bedrijf te kopen en zo'n advies kan de emigrant voor veel narigheid behoeden. Verder is bepaald dat boeren buiten het rampgebied, ook van deze regeling kunnen profi teren, wanneer zij hun landerijen ter beschikking stellen van boe ren uit het rampgebied, die hun bedrijven hebben overgedaan aan de Stichting tot het Beheren van Landbouwgronden. Enkele voorbeelden kunnen dit duidelijk maken. Een boer in de omgeving van Zierikzee is eigenaar van een bedrijf van 15 bunder en hij wil emigreren. Nu kan hij deze 15 bunder overdoen aan de Stichting tot het .beheren van Landbouw gronden en de opbrengst daar van in deviezen meenemen. Deze boer uit de omgeving van Zierikzee wil niet emigreren, maar 'n bedrijf overnemen van een boer uit bijv. West-Bra bant, die wèl wil emigreren. In dat geval draagt de boer uit' Zie rikzee zijn landerijen over aan de Stichting, neemt de boerderij in West-Braibant over en de West-Brabantse boer mag de op brengst daarvan in deviezen mee nemen. Deze regeling is tijde lijk en geldt tot 1 Mei 1957. Hiermede is voor een aantal boeren een moeilijk probleem opgelost. Indien deze regeling na dit korte overzicht nog niet voor iedereen volledig duidelijk is, kunnen vragen hierover, door tussenkomst van de Nederlandse Emigratiedienst, in dit blad be antwoord worden. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. BALSEM ZEEP De inktpot van ivoor en goud, die eigenlijk had moeten dienen bij de ondertekening van het be stemd in Vietnam en Laos en die destijds door keizer Haile Selas sie aan de Volkenbond is ge schonken, is toch niet aan de plechtigheid te pas gekomen. Het kostbare stuk is in het museum van de Ver. Naties ondergebracht. Men vreesde, dat het bij de on- dertekenaras misschien minder prettige herinneringen zou wek ken. De documenten werden on dertekenaars misschien minder ders uit een doodgewone glazen inktpot. Jean Paul Boncour, se cretaris-generaal van de confe rentie over Indo-China, nodigde eerst generaal Deltheil en daar na de Viethminh-minister van Defensie Ta Quang uit, hun handtekening te plaatsen. door PIKE NORTON WILL'S 61) (Nadruk verboden). Dufresque, die slechts een on derdeel van een seconde zijn ogen van hen afgehouden had, zag de revolver in Peters hand. Peter zag die blik en schoot on middellijk. Met een kreet van pijn liet de man zijn revolver vallen en greep hij naar zijn pols. I „Sorry" mompelde Peter. „Ik kon niet meer waarschuwen. Het zou te laat geweest zijn". Hij hield de revolver op de twee mannen gericht en gaf Milly, die verstijfd van schrik de scène had aangezien, zijn instructies. „Loop met een wijde boog om hen heen tot je achter hen bent. Haal nu met je voet die revolver naar je toe". Milly gehoorzaamde en raapte even later het wapen op. „Goed zo". Peter deed nu enige stappen naar voren en duwde de loop van de revolver in Dufres- que's hals. „Fouilleer hem", sprak hij kort. Milly deed wat haar gezegd was. Een mes verwisselde van eigenaar. „Nu de chauffeur". Pe ter deed weer een stap achter waarts. Hij vond de chauffeur niet zo gevaarlijk als de leider der organisatie. Ook dit onderdeel was spoedig afgewerkt. „Nu in de wagen", comman deerde Peter. De twee mannen werden gedwongen in de auto plaats te nemen. „Neem jij nu de revolver even over en bewaakt hen", zei Peter. Het meisje knikte. Peter liep naar de gereedschapskist en snuffelde er in. Hij gromde even tevreden, toen hij gevonden had wat hij zocht: een sleepkabel. Hij ging de auto binnen en met het ste vige kabeltje bond hij de beide mannen aan elkaar vast. Daarna zocht hij nog wat touw en bond daarmee hun handen nog eens extra vast. „Zo", zei hij eindelijk goedkeurend, terwijl hij zijn werk nog eens bekeek. „Ze zullen mij niet lappen, wat ik hen gelapt heb". Hij vroeg Milly voor de zekerheid in de wagen te gaan zitten en ging toen het werk van de chauffeur voortzetten. Na een kwartiertje waarschuw de hij het meisje, dat alles weer in orde was. Zij wipte even naar buiten. „En nu weer terug...." zei ze met een warme blik. „Dat heb je hem knap geleverd". Peter glimlachte. Hij greep haar handen en keek haar diep in de blauwe ogen. „Straks noemde je het een privilege om mij te kus sen, hè? Nu is het mijn beurt. Ik houd er niet van schulden te ma ken. Die betaal ik altijd zo gauw mogelijk dubbel en dwars terug". Hij boog zich voorover en kuste het meisje. Milly stribbelde niet tegen en toen hij weer opkeek, zei ze met een lachje: „Dat was dubbel en nu nog dwars". Een ogenblikje keek Peter haar niet-begrijpend aan, dan verhel derde zijn blik en hij kuste haar nogmaals. „Millyzei hij zachtjes. Het meisje weerde hem verder af. „We moeten terug naar Mar seille" zei ze, „om de politie te waarschuwen, zodat die lui in het hotel ingerekend kunnen wor den". Peter was het hier mee eens, maar klom toch slechts schoor voetend achter het stuur. Milly kroop naast hem en bewaakte parmantig de beide gevangenen met de revolver in haar hand. Met een glimlach zag Peter haar aan. Ze keek echter niet op. „Flinke meid", prees hij haar in gedachten en er doorstroomde hem een gevoel van grote vreug de. „Alles was nu voorbij en dan.Hij spon verder aan zijn zoete dromen en reed onderwijl naar de stad terug. Het begon al VRIJDAG 23 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram,; 8.45 Voor de huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de kleuters; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.50 Voordr.; 11.10 Pianorecital; 11.25 Gram.; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 LicMe muz.; 14.00 Voor de huis- vromv; 14.20 Blaaskwintet; 14.50 Voordracht; 15.10 Sopraan, alt en piano; 15.30 Cabaret; 16.00 Orgel spel; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 idem; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek; 18.40 Tour de France; 18.50 Pianospel; 19.00 Boekbespr.; 19.15 Muzikale cau serie; 19.30 Causerie; 19.45 Ber.; 20.00 Nieuws; 20.05 Klankbeeld over Frankrijk; 20.30 Causerie; 20.40 Kamerkoor; 21.00 Voor de te schemeren, toen ze weer in de buitenwijken reden. Toen ze de binnenstad dicht genaderd waren, stopte Peter even en vroeg een voorbijganger naar het hoofdbureau van politie. De man keek met grote ogen naar het stilleven in de auto en gaf toen kennelijk geïmponeerd door Peter's stoere voorkomen de gewenste inlichtingen. Het bleek, dat zij er niet ver meer van verwijderd waren. Peter be dankte de man en reed door. Zij vonden het pclitiebureau spoedig en Peter stapte uit. Hij drukte Milly op haar hart geen oog af te laten van het tweetal en ver dween toen naar binnen. Hij vroeg één der agenten een inspecteur te spreken. De man keek hem een ogenblik twijfelend aan en vroeg toen zijn naam. Feter verschafte hem de gewens te inlichtingen en de man ver dween, nadat Peter nog eens met klem benadrukt had, dat er gro te haast bij was. Enkele ogen blikken kwam hij terug en zijn houding was geheel veranderd. Hij nodigde Peter uit hem te volgen en in zijn ogen was enig respect te lezen. Door een waar labyrint van gangen en trappen bracht hij hem voor een deur met het opschrift: „Niet storen". De agent klopte aan en stapte naar binnen. Hij kondigde Peter aan en noodde deze met een gebaar tot binnen komen. (Wordt vervolgd). jeugd; 21.35 Gitaarsp.; 22.00 Tour de France; 22.10 Buitenl. overz.; 22.25 Instr. kwart.; 22.40 Cause rie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Voor de jeugd; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Tot Uw dienst; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Omroeporkest; 11.50 Gram.; 12.15 Promenade orkest; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Promenade-orkest; 12.45 Staatsiebezoek van de Fran se president; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Surinaamse volksmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Lichte muziek; 14.15 Gram.; 15.15 Voordracht; 15.35 Sopr., alt en piano; 16.00 Causerie; 16.15 Vo caal ens.; 16.45 Gram.; 17.40 Fluit en clavecimbel; 18.00 Gram.; 18.20 Fries progr.; 18.35 Amus.muziek; 18.50 Sociale vragenbus; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzen ding; 19.30 Tenor en piano; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 21.00 Caus.; 21.20 Gram.; 22.00 Omroepork.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. r BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15; 14.00 Gram.; 15.00 Strijkkwartet; 15.50 Zang; 16.00 Orkestconc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Gram.; 18.15 Samenspraak; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Orkestconcert; 21.00 Zang; 21.15 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws. V.PELTI54316J -y

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5