Vietnamese kwestie „practisch" geregeld De Nederlandse Korea-vrijwilligers De besprekingen in Genève C Geen onrust in Hanoi Ik deed de was voor een ander Mendes-France en de Nationale Vergadering Boodschap tot de jeugd WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 21 JULI 1954- 9e Jaargang No. 3205. Volledige overeenstemming over Indo-China De kwestie van de verkiezingen geregeld De Belgische strijdkrachten Amerikaanse onderscheidingen uitgereikt (Advertentie). Economische uitwisseling AZIE IN DE GREEP VAN HET COMMUNISME UNIE SOWJET -UNA l INDIA ÉW* Hmisnn Beneluxbesprekingen te Brussel Demonstraiies op Ambon Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f Xr—l iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Aörs» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 Na de tweede bijeenkomst van Dinsdag van de Franse, Russi sche, Britse en Vietminh-minis- ters, werd uit Franse bron ver nomen, dat „voor Vietnam alles practisch geregeld" was. Voor Laos en Cambodja was bet, nog slechts een kwestie van ontwerpen van de teksten der overeenkomsten. Alle hangende kwesties zijn geregeld en de teksten zijn ge reed. Alleen in de teksten voor de overeenkomsten over Laos en Cambodja moeten nog enige wij zigingen worden aangebracht. Onmiddellijk nadat de minis ters, die later op de dag opnieuw bijeen kwamen, uiteen waren gegaan, verzamelden zich de des kundigen om in de teksten voor Laos en Cambodja de nodige wij zigingen aan te brengen. Guy la Chambre, de Franse minister van verbonden staten, omhelsde, toen hij de vergader zaal verliet, een Franse perschef en zei: ,,Wij hebben het voor el kaar gekregen." In Franse kringen is verno men, dat premier Mendes-France gisteravond president Coty tele fonisch op de hoogte zal brengen. Hij zal Woensdagmiddag met een speciaal militair vlietuig naar Parijs vliegen. De DE BESTANDSLIJN, bestandslijn in Vietminli zal langs de rivier De Song ben Hai lopen, 20 km ten Noorden van de koloniale weg nr. 9, die Laos met de zee verbindt. Voorts zouden de ministers overeengekomen zijn, dat het hergroeperen van de strijdkrach ten in de twee zones binnen tien maanden voltooid moet zijn, en dat binnen twee jaar verkiezin gen moeten worden gehouden. Over een jaar zullen Vietna mese en Vietminh-vertegenwoor- digers met de voorbereidingen van de verkiezingen moeten be ginnen. De internationale commissie voor toezicht op Het bestand zal bestaan uit India, Polen en Cana da, met India als voorzitter. In de commissie geldt een gemengd systeem van stemming bij meer derheid en unaimiteit. Alle Vietminh-troepen zullen De negen landen, die aan de conferentie over Indo-China deel namen, zullen overleg plegen als zich ernstige bestandsschendin gen voordoen. Een functionaris verklaarde, dat de communisten niet hebben vastgehouden aan de eis, dat de Verenigde Staten deel hebben aan een collectieve garantie van de overeenkomsten. In conferentie-kringen is gezegd dat met het oog op de bijzlondere omstandigheden in Indo-Ohina verwacht wordt, dat het staken van het vuren enkele dagen na de ondertekening van de over eenkomst van kracht zal worden en in verscheidene gebieden ge leidelijk tot stand zal Women daar het tijd zal vergen, de des betreffende bevelen naar afge legen en moeilijk toegankelijke posten te zenden. HANOI WACHT AF. De inwoners van Hanoi, dat waarschijnlijk de hoofdstad van het communistische Noord-Vliet nam zal worden, hebben berich ten uit Genève over de overeen gekomen deling van Vietnam geen onrust gewekt. De meeste bewoners van de stad hebben reeds lang geleden plannen ge maakt om de stad, met de Fran sen te verlaten. Men verwacht, dat ongeveer 'n derde van het aantal inwoners zal achterblijven. Zij zullen waar schijnlijk het nieuwe regime aan vaarden, zoals zij in de afgelopen negen jaar achtereenvolgens een Japanse, een Chinese, een Viet- minh- en een Franse bezetting hebben aanvaard. Men gelooft, dat een „vijfde colonne" van de Vitminh gereed staat om de stad over te nemen. Officieren van de Franse gehei me dienst menen, dat er zich tenminste 15.000 volledig opge leide communistische agenten in Hanoi bevinden. Twee eskadrons tanks hebben Maandagavond na de betoging van Vietnamese nationalisten in de straten van Hanoi gepatrouil leerd. Er deden zich geen inci denten voor. Franse autoriteiten te Hanoi hebben verklaard, dat in geval zullen worden geëvacueerd. De vervoersdienst van het opperbe vel van Noord-Vietnam heeft reeds een plan klaar voor de eva cuatie van 6000 Franse burgers. Men was te Hanoi van oordeel, dat men minstens een maand moet krijgen voor de ontruiming van Hanoi, waarbij de weg Hanoi Haiphong onder Frans toezicht dient te blijven. Thais, die in de afgelopen maanden naar Hanoi waren uit geweken, zijn Dinsdag met vlieg tuigen van Hanoi naar de Lao- tiaanse provincie Xieng Khoeang overgebracht. De uit Sonla in Vietnam afkomstige Thais was asyl in Laos verleend. De gevechtsactiviteit in Indo- China was Dinsdag, de dag waarop de uitslag van de Ge- neefse conferentie wordt ver wacht, zo goed als geluwd. Met het bereiken der overeen komst, zo seint de correspondent van het West-Duitse persbureau D. P. A., was de conferentie tus sen Mendès-France, Eden en Mo- lotof, tezamen met de ministers van Buitenlandse Zaken van de Vietminh en Cambodja, welke en kele uren in beslag had genomen, De overeenstemming werd kort vóór twee uur hedenochtend be reikt. De overeenkomst betreffende het staken van het vuren in Cam bodja zal in de voormiddag door de militaire vertegenwoordigers van Cambodja en de Vietminh ondertekend worden, nog vóór het begin van de plenaire zitting van de conferentie over Indo- China. VERKLARING VAN BUR- MEESTER VAN HANOI. Volgens de burgemeester van Hanoi, Do Quang Giai, willen 2 tot 3 millioen Vietnamezen de delta van de Rode-rivier verlaten om te V/oorkomen dat zij onder 'n communistisch bewind moeten leven na de verdeling van Viet nam. In de delta wonen ongeveer 8 millioen mensen. ,,Zij willen gaan, mits wij hun schepen kunnen beloven en mid delen van bestaan in Zuid-Viet- nam", aldus de burgemeester. Hedenochtend vroeg is volledi ge overeenstemming bereikt over een volledige vredesregeling voor Indo-China, zo heeft een hoge functionaris aan Reuter meege deeld. uit Cambodja teruggetrokken van een overdracht van Noord- worden en de souvereiniteit en j Vietnam aan de Vietminh alle onafhankelijkheid van het land Vietnamezen, die zulks wensen, zal door beide partijen worden geëerbiedigd. Ook uit Laos zullen de inge- vallen Vietminh-troepen worden teruggetrokken. Plaatselijke op standelingen zullen, in afwach ting van ontwapening, opnieuw worden gegroepeerd. Laos zal niet worden verdeeld. De souvereiniteit en onafhan kelijkheid zal, evenals bij Cam bodja, worden geëerbiedigd. Alle drie de Indonesische sta ten zullen worden „geneutrali seerd" en geen deel mogen nemen aan bondgenootschappen of bases aan vreemde mogend heden mogen afstaan. De belangrijke kwestie van de verkiezingen in Vietnam is ge regeld. De verkiezingen zullen uiter lijk 20 Juli 1956 plaats hebben, Na 20 Juli 1955 zullen de belang hebbenden Vietnam en Viet minh overleg plegen over de organisatie er van. Na de besprekingen die Men ds-Franee Dinsdagochtend heeft gevoerd, zijn een zeker aantal meningsverschillen uit de weg geruimd, zo meldt AFP uit Genève. Tegenover de concessie van de communisten, die eerst had den geëist, dat binnen 6 maanden verkiezingen zouden worden ge houden, staat de aanvaarding van Frankrijk van een bestands lijn in de omgeving van de ze ventiende breedtegraad. Van Chinese zijde te Genève is vernomen, dat in Chinese kring niet gelooft, dat het me ningsverschil over de waarbor gen vtoor een bestand tot mis lukking van de onderhandelingen zal leiden. Het kabinet van de Belgische minister van Landsverdediging deelt mede: verschillende in de pers verschenen berichten be treffende onze militaire inspan ning vergen de volgende recht zetting: 1. De officiële verklaringen welke in de kamer en de senaat werden gedaan gedurende de de batten over de diensttijd, behou den hun volle betekenis, n.l. dat de grote eenheden, welke voor 1954 vast en voor 1955 vborlopig ter beschikking van de Shape werden gesteld, op operationeel niveau zullen worden gehand haafd. 2. Voor de daaropvolgende periode, dus van 1956 af, is nog geen enkele beslissing getrof fen. In overleg met de militai re autoriteiten van de NAVO zullen onderzoekingen worden gedaan over het zo doelmatig mogelijk gebruik van onze troe pensterkte, zonder dat overwo gen wordt die globale sterkte te verminderen. Het betreft hier dus een probleem van eventuele herindeling van de sterkte en niet van 'n venmindering ervan. In de Prins Bernhardkazerne te Amersfoort is Dinsdagmorgen aan 24 leden van de Koninklijke landmacht, die in het Nederland se detachement in Korea gestre den hebben, een Amerikaanse onderscheiding uitgereikt voor „hun moedig gedrag in dienst van de strijdkrachten der Ver enigde Naties". De Amerikaanse ambassadeur H. Freeman Matthews reikte het ereteken van legionnair in het „Legion of Merit" en 23 bronzen sterren uit tijdens een plechtig heid op de binnenplaats van de „Prins Bernhardkazerne". Aan de uifreiking ging een rede van ambassadeur Matthews voor af. De tekst hiervan luidt: „Het is mij een bijzonder voor recht vanmorgen uit naam van de president der Verenigde Sta ten Nederlandse leden van de strijdkrachten der Verenigde Na ties in Korea ter erkenning van astella Parels: onovertref- felijk. Het kan niet hel derder en vlugger. In onze vrouwen-vereniging helpen wij elkaar als een der dames ziek is. Nu kreeg ik een erg vuile was voor mijn rekening van een boerenvrouw, die op het land werkt. En ik was stomver baasd, hoe hel der het eerst ontoonbare goed uit het sop te voor schijn kwam. U vliegt nu door de was heen! in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoe len is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100 veilig wasmiddel. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Castella Pa rels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó En U staat ver steld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Pa rels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! hun moedig gedrag te onder scheiden. De geschiedenis van de Neder landse strijdkrachten in Korea is voor ons allen een bezielend voor beeld. De daden van de mannen die hier vandaag bijeen zijn, ge tuigen van de dapperheid en vastberadenheid van het Neder landse detachement. Deze man nen hebben op niet geringe wijze bijgedragen tot het welslagen van de zaak der Verenigde Naties, een zaak, die waard is hier bij deze plechtigheid gememoreerd te worden. In de donkere uren van Juni 1950, toen de communistische hor den het vreedzame Zuid-Korea overrompelden, hebben de volken der vrije wereld getoond vastbe sloten te zijn deze schaamteloze aanval te weerstaan die erop ge richt was de diepste menselijke waardigheid en de rechten dei- vrije burgers te vernietigen. Schouder aan schouder hielden zij stand in deze eerste groot scheepse actie van gezamenlijke beveiliging en Korea heeft de wereld een les geleerd, die niet spoedig vergeten zal worden. Op de positie, waarin de vrijhiedlie- vende naties zich toen bevonden, zijn van toepassing de woorden die, lang geleden, een der eerste Amerikaanse patriotten heeft uit gesproken: „United we stand- divided we fall". Door hun een dracht slaagden zij erin de com munistische vloedgolf in Korea te keren. Als dit niet gebeurd was. als de wil weerstand te bieden niet allesoverheersend was ge weest, zouden de gevolgen ramp spoedig zijn geworden voor a datgene wat ons In de vrije we reld dierbaar is. Het is daarom met oprechte waardering voor de diensten die deze mannen ons allen hebben bewezen, dat ik thans kolonel: Pritchard zal verzoeken de oor konden voor te lezen waarin de Verenigde Staten deze dapperen huldigt". Noord-Korea heeft aangeboden Zuid-Korea electriciteit, ^fabrika ten en steenkool te leveren, in dien Zuid-Korea instemt met de te Genève gedane Noordkoreaan- se voorstellen tot „economische uitwisseling", aldus meldde radio- Pjongjang. Het grootste deel van de Ko reaanse industrie en mijnbouw is in het Noorden gevestigd, terwijl het merendeel van de rijst in het Zuiden wordt verbouwd. GRENS VAN HU COMMUNlSNE NA WERELDOORLOG L Mondtiocrijc Mongolië Korea vooruit geschoven COMMUNISTISCH MACHTSGES'T.I INVLOEDSEEFR VAN OE U S A ormosa Iphilippijnen -«a i>-- ISTAN THAILAN INDO CHINA BEDREIGD DOOR HET VOORT SCHREI DE Nti\ COMMUNISME Scraw Malakka COMMUNISTISCHE GUERILLA ACTIES YLON REPUBLIEK INDONESIË Sedert het einde van de 2e wereldoorlog heeft het commu nisme zich over Azië uitgestort. Nadat in China de nationalisten waren teruggedrongen op For mosa volgde de bezetting van Tibet door de communisten. De inlijving van geheel Korea werd verhinderd door het gezamenlijk optreden van de Westelijke mo gendheden. Hierna werden de Vietmin geholpen om Indi-China in handen van de communisten te krijgen. Op de kaart is dui delijk deze uitbreiding waar te nemen. Bovendien is aange geven waar de guerilla's als het ware de voortgang van het com munisme voorbereiden. Premier Mendes-France zal Donderdag 22 Juli voor de Fran se nationale vergadering ver schijnen als de man, die 2ijn stoutmoedige belofte van ruim een maand geleden om op korte termijn een einde aan het Indo- Chinese conflict te maken, ge stand heeft gedaan. De wijze, waarop hij de onder handelingen van wereldbelang binnen de door hem gestelde periode met succes heeft be kroond, heeft sterk op de ver beelding van het Franse volk en het parlement gewerkt. Zelfs zijn felste tegenstanders onder de volksrepublikeinen en de gema tigd conservatieven hebben hun bewondering moeten laten blij ken. Zowel op Donderdag als op Vrijdag zal de nationale vergade ring de kwestie-Indo-China be handelen. In de wandelgangen van het parlement wordt er niet aan getwijfeld, dat de eindstem ming, welke waarschijnlijk Vrij dag zal worden gehouden, op overweldigende wijze ten gunste van de regering zal uitvallen, het geen betekent, dat het kabinet- Mendes-France voorlopig aan het bewind blijft. Voor hoelang dit zal zijn, is een andere kwestie. Het parle ment telt n.l. talrijke vijanden van de regering, die hebben moe ten constateren, dat Mendes- France en de zijnen hebben be reikt, wat zij niet tot stand heb ben kunnen brengen. Anderzijds oriënteren de Franse afgevaar digden zich graag op de publieke opinie, die in dit geval sterk ten gunste is van de „tovenaar van Genève". De eerste krachtproef zal gaan over de economische plannen, die na de kwestie-Indo-China aan de orde komen. Als deze niet louter wetenschappelijk zijn, doch ook voldoende rekening houden met de sociale kant van het vraagstuk, kan de premier ge makkelijk de steun van de socia listen winnen en onder deze om standigheden zou hij profiterend van zijn succes te Genève, de speciale bevoegdheden kunnen krijgen voor verreikende econo mische en financiële hervormin gen, zonder verder het fiat van liet parlement te moeten vragen. Ook moet de premier vrijwel onmiddellijk zich bezig houden met Tunesië, waar 'het toene mend aantal gewelddaden een snel optreden vereist. Het feit, dat de nationalistische leider Ha- bib Bourguiba vrijwel uit zijn ballingschap is vrijgelaten, wordt te Parijs gezien als een inleiding v|oor het verlenen van een rui me mate van zelfbestuur aan Tu nesië. Voor dit punt kan Mendes- France rekenen op de steun van de volksrepublikeinen, die altijd zelf een dergelijke politiek eb ben voorgestaan, van de socialis ten en van enige Gaullisten, van wie een partijgenoot minister voor Tunesische en Marokkaan se kwestie is. Dit moet hem in staat stellen de oppositie van de Franse kolonisten in Tunesië te overwinnen. Tenslotte is er nog het vraag stuk van het Europese leger. Mendes-France heeft belooid deze kwestie in de loop van Au gustus in de nationale vergade ring aan de orde te stellen. Op het ogenblik zijn meningen van deskundigen er over verdeeld of het E.V.G.-verdrag bij een stem ming zal worden aanvaard dan wel zal worden verworpen. Na 't sluiten van een vredesregeling in Indo-China zal waarschijnlijk de opvatting veld winnen, dat er geen haast behoeft te worden ge maakt met de bekrachtiging van het legerverdrag en de Duitse herbewapening. De kansen op een vergelijK in zake de E.V.G. zijn, naar ver luidt, verbeterd door de jongste verklaring van bondskanselier Adenauer, dat West-Duitsland bereid is alle eventuele wijzigin gen te overwegen, zolang deze niet weer een bekrachtiging van het parlement nodig hebben. In dien dr Adenauer accoord zou gaan met de toevoeging van een verklarend protocol aan het ver- NOODWEER IN ZUID AFRIKA. In de Kaapprovincie is het noodweer van het afgelopen weekeinde nog toegenomen. Striemende regen en huilende storm verwoestten vele wonin gen. Een vrouw is om het leven gekomen en vier personen zijn gewond. Honderden zijn dak loos. Op vele plaatsen staan de huizen meters diep in het water. De daklozen zijn niet-blanken. Het Roode Kruis heeft een oproep gedaan om voedsel, kle ren en dekens voor de slacht offers ter beschikking te stellen. drag, waardoor het boven-natio- nale karakter van de E.V.G. wordt verzwakt, zou in Frankrijk de weg voor overeenstemming worden geëfend. Als Mendes-France voor alle belangrijke kwesties de steun van het parlement behoudt, heeft hij alle kans om later met socia listische deelneming aan zijn ka binet, tot de verkiezingen in '56 aan het bewind te blijven. Enige van zijn vrienden voorspellen zelfs dat hij een goede kans maakt om deze verkiezingen te winnen voor een gematigd linkse coalitie op brede basis, ongeveer zoals de Britse Labourpartij. Dinsdagochtend zijn hier de besprekingen der ministers van de Beneluxlanden begonnen on der voorzitterschap van de Lu xemburgse minister van Econo mische Zaken, Rasquin. De Luxemburgse delegatie bestaat verder uit de minister van Financiën, Werner, de mi nister van Landbouw, Collingo, de gezant te Brussel, Calmes en Van Logelin, regeringsadviseur. De Nederlandse delegatie be staat uit de minister van Buiten landse Zaken Luns, de minister van Financiën Van de Kieft, de minister van Economische Zaken, Zijlstra, de minister van Land bouw, Mansholt, en de minister van Sociale Zaken, Suurhoff. De Belgische delegatie is sa mengesteld uit de minister-presi dent, Van Acker, de minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, de minister van Financiën, Lie- baert, de minister van Economi sche Zaken, Rey, de minister van Openbare Werken, Van Glab- beke, en de minister van Land bouw, Lefèbvre. De delegaties omvatten voorts een aantal deskundigen en hoge ambtenaren. De hittegolf- duurt in het ge hele midden der V. S. voort. In twee weken zijn 259 mensen om het leven gekomen. Dagelijks sterft er vee en de gewassen hebben zwaar te lijden door de hitte. INDIA EN DE COMMISSIES VAN TOEZICHT VOOR INDOCHINA. De Indonesische eerste-minis- ter, Nehroe, heeft de Britse waarnemende hoge commissaris in India, Middleton, Dinsdag ont vangen hem medegedeeld, dat India op bepaalde voorwaarden bereid is toe te treden tot e commissies van toezicht op een eventueel bestand in Indo-Ohina, aldus verluidde te Nieuw Delhi. Middleton zou Nehroe hebben bezocht op last van minister Eden. Een comité van actie, gesteund door alle partijen en organisaties op Ambon heeft, ondanks hevige regen, tegen Manusama en de zijnen gedemonstreerd. Nadat 9f vertegenwoordigers van partijen en organisaties redevoeringen hadden gehouden, werd een reso lutie aangenomen, waarin de ac tiviteiten van Manusama, zowel binnen als buiten het grondge bied van de republiek Indonesië worden afgekeurd en met eenzij dige opzegging van de unie en onvoorwaardelijke terugkeer van West-Irian wordt ingestemd. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft zich met de volgende boodschap tot de jeugd gericht: .Jongens en meisjes, De tijd is weer aangebroken, dat velen van jullie er op uit trekken, dat de rugzak en de tent weer te voorschijn komen en dat jullie Nederland in alle richtin gen doorkruist en verkent. Onze bossen en heiden, ons heuvelland en onze stranden lokken. Met jullie zullen er honderdduizenden vacantiegangers rust en ontspan ning zoeken en er krachten op doen, om zich daarna fris en monter aan hun dagelijks werk te kunnen wijden. Ja, honderd duizenden. Dat is wat hun, die zich bezig houden met de proble men van de openluchtrecreatie, wel eens zorgen geeft, want je weet, dat de bevolking van Ne derland steeds toeneemt. Had ons land in 1950 nog 10.000.000 inwoners, men schat, dat het er fn 1970 12.000.000 zullen zijn. Dat houdt in, dat er ook steeds meer mensen komen, die er op uit trekken. Daar komt nog bij, dat tengevolge van de toenemende uitbreiding der steden, het aan leggen van nieuwe verkeers wegen en het uitbreiden van onze industrie, het aantal terreinen waar we zo graag rust en verpo zing zoeken, met het jaar minder wordt. Je begrijpt dan ook wel, dat we uiterst zuinig moeten zijn met onze natuur en met ons land schap. Want als je ouder bent zul je er ook nog op dit willen trekken. Ik doe daarom een beroep op jullie om op je tochten en in je kampen de natuur te ontzien Wees voorzichtig met vuur dit voorjaar zijn helaas weer hon derden hectaren bos en heide ver loren gegaan spaar plant en boom en laat de plaatsen waar je geweest bent achter, zoals je ze zelf graag aantreft. Denk er aan, dat hij. die de natuur ont siert en vernielt, blijk geeft van gebrek aan beschaving. Ik wens jullie een prettige en verkwikkende vacantie" medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Iets lagere temperaturen. Aanvankelijk veel bewolking met hier en daar wat lichte regen of motregen, maar later opkla ringen, Matige, af en toe krach tige Westelijke wind. Over het al gemeen iets lagere temperaturen dan gisteren. DONDERDAG 22 JULI, v.m. n.m. Breskeps 6.03 6.21 Terneuzen 6.38 6.51 Hansweert 7.18 7.3E Walsoorden 7.28 7.4E ZON MAAN op onder op onder Juli. 22 4.46 20.46 22.55 13.08 23 4.47 20.45 23.21 14.33 24 4.48 20.44 23.56 15.56 25 4.50 20.42 17.13 26 4.51 20.41 0.43 18.18

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1