Zware gevechten nabij Hanoi Binnenlands nieuws PIHtOL Wat brengt de Radio? 2>e witte cJtaaf Wil België zijn staande leger verminderen? Uitwisseling van 200 krijgsgevangenen De berging van het goud van de «Renate Leonhard» IWEEDE BLAD Zaterdag 17 Juli 1954 9e jaargang No. 3202 Branden in Amerikaanse bibliotheken in Egypte Het Balkanverbond Blinde redt drenkelinge Omgeslagen jacht Ierse Zee Amsterdamse jongens lijden aan „tour-koorts" De Russische houding Oost-Duitsland Het bendewezen Sardinië op Radio-Moskou beschuldigt Wesl-Duitsland Overstromingen in Yukon t 110.T i 135.- Protest van Jordanië De hittegolf in de V. S. I Als de Fransen er in toestem men de delta van de Rode-rivier op te geven, zal de Vietnamese regering dè Verenigde Staten vragen haar directe wapenzen dingen te sturen, aldus heelt de voorzitter van de drie leden tel lende regerende commissie van Noord-Vietnam, dr. Hoang Co Binh, gezegd. De commissie, die drie dagen geleden in functie trad, was reeds begonnen de politie te mi litariseren om te helpen bij de verdediging van Hanoi, Haiphong en de dorpen in de delta. In Noord-Vietnam werden on der de bevolking groepen voor zelfverdediging gevormd, aldus dr. Hoang Co Binh. Donderdagmorgen is een begin gemaakt met het transport van honderd Vietminh gewonden, die te Vietri zullen worden uitge wisseld. De eerste helicopter vervoerde acht gewonden, onder wie een luitenant. Woensdag werden honderd ge wonden van de Franse uniestrijd krachten vrijgelaten, van wie 8 Donderdagmorgen in Hanoi aan kwamen. Volgens de radio-omroep van de Vietminh zijn Vietminh-troe- pen in de Franse legerplaats te uyhoa (Centraal Vietnam) bi nnengedrongen in de nacht van op 7 Juli. Zij brachten het Franse elfde mobiele regi ment „zware verliezen" toe qn vernietigden drie munitie-- en benzine-pslagplaatsen. De overval geschiedde nadat artillerie van de Vietminh ver scheidene Franse posten in de buurt van Tuyhoa vier nachten achtereen had beschoten. In Parijs zijn berichten ont vangen, dat de Franse strijd krachten een militair kamp te Erulin, 70 km ten Noord-Oosten van Hanoi, dat door de Vieth- minh was omsingeld, hebben ontruimd. 10.000 Man van de Franse unietropeen met tanks hebben Donderdag twee uitvallen on dernomen ten Noorden van Ha noi met het doel, geregelde troepen van de Vietminh, die in de delta van de Rode Rivier wa ren binnengedrongen en Hanoi bedreigden terug te slaan. Er zijn zware gevechten aan de gang, aldus het Franse opper bevel. Bommenwerpers en jagers steunen de unietroepen. De gebieden waar de strijd woedt bevinden zich respectieve lijk 40 km ten Noord-Westen van Hanoi, bij Sontay, en te Phoe- lang Thuoing, 65 km ten Noord oosten vein Hanoi. DE ONDERHANDELINGEN TE TROENG GIA. De leiders van de Franse dele gatie en die van de Viet minh hebben Vrijdagmorgen te Troeng Gia de bespreKing van de agenda waarmee Donderdag begonnen werd, voortgezet. De subcommissie, die de uit voering van het bestand be spreekt, hervatte haar werk zaamheden. De Fransen en de Vietminh hebben Donderdag en Woensdag in het geheel 200 krijgsgevange nen uitgewisseld. Naar een woordvoerder van de Franse generale staf heeft mee gedeeld, zullen Zaterdag 1850 burger-gevangenen van de Viet- imdrih, onder wie een groot aan bal vrouwen uit een kamp te Hanoi, vrijgelaten worden. Woensdagnacht zijn door brand bommen tegelijkertijd branden uitgebroken in de bibliotheken van de Amerikaanse inliohtin- -gendienst.in Cairo en Alexandrië. Verscheidene honderden boe ken ter waarde van naar schat ting 3500 dollar gingen verloren of werden -beschadigd. ft Het opheffen van visa voor België en Nederland heeft ken nelijk de smokkel in koffie in 't grensgebied bij Aken de grootste slag toegebracht, sedert het vo rige jaar de belasting op koffie in W.-Duitsland verlaagd werd. In Juli werd in het Nederlands- Belgisch-Duitse grensgebied slechts 150 kg gesmokkelde kof fie in beslag genomen tegen 5600 kg in dezelfde maand van het vorige jaar. De Griekse eerste minister, veldmaarschalk Papagos, heeft maarschalk Tito van Zuid-Slavië en de Turkse premier, Menderes, telegrafisch driiigend verzocht, het snel eens te worden over 'n nieuwe datum voor 'het onder tekenen van een militair Balkan- verbond. Dit was nodig om „schadelijke geruchten" te ver mijden. De volgende week Woensdag zou op een conferentie van de ministers van Buitenlandse Za ken der drie landen te Bied het pact getekend worden. Deze conferentie is echter uitgesteld. Volgens de officiële verklaring omdat het voorbereidend werk niet voltooid is. Een blinde man heeft bij Cer- via aan de Adriatische Zee een 27-jarige drenkelinge gered. Bei den bevonden zich, met nog een jongen, in een boot, die omsloeg. De jongen, die niet kon zwem men, hield zich vast aan de kiel. De blinde wist het meisje te grij pen en zwom met haar, geleid door het roepen van de jongen, ook naar de omgeslagen boot, waar het drietal zich drijvende wist te houden tot zij door een motorboot werden opgepikt. in Het Britse schip „Hibernia" heeft in de Ierse Zee een omge slagen jacht waargenomen. Er waren geen tekenen van leven en men heeft ook geen drenke lingen gevonden. UIT ZUID AFRIKA KWAM EEN BRIEF Het archief van de P.T.T. is verrijkt met een merkwaardige enveloppe, die een oorzaak van veel hoofdbrekens van- de Arn hemse postambtenaren is ge weest. Een 23-jarige M.T.S.-er uit Port Elisabeth in Zuid-Afrika had het vorige jaar een bezoek gebracht aan de familie Mulder in Arnhem. Teruggekomen in Zuid-Afrika wilde hij de familie, waarvan Ijij een neef was, "een brief doen toekomen. Hij was de juiste naam van zijn familie ech ter vergeten en dus stond op de enveloppe te lezen: „To nar. Mui- hem, Mullard? Nog erger was het met de adressering, aangezien de neef uit Zuid-Afrika zich de straat naam in het geheel niet meer kon herinneren. Het enige, dat hem van zijn bezoek aan Arnhem was bijgebleven, was de rit met Woensdag hebben agenten van de Amsterdamse politie zich ge noodzaakt gezien twee jeugdige Amsterdammers, die het slacht offer waren van de thans in he vigheid langzaam afnemende tour-koorts", wegens door hen gepleegde baldadigheid naar het bureau Overtoom mede te ne men. Een dertigtal opgeschoten jon gens, allen bevangen door de „tour-koorts", maakten 't leven van de wandelaars in het Von delpark onveilig, door op rijwie len te gaan hardrijden om een gazon in het park dichtbij de Amstelveense weg. Met zachte drang wisten de agenten dit peloton op de regelrechte route uit het park naar de Amstel veense weg te dirigeren, doch hoewel een deel der renners de ze route bleef volgen, keerde 'n ander deel terug om „de ronde van het Vondelpark"' uit te rij den. Bij de Reijer Anslostraat ontvingen zij van de agenten opnieuw last zich uit het pajk te verwijderen, hetgeen enkelen der jongens in strijd achtten met reglementen, waarop zij een poging deden te demarreren. De agenten namen onmiddellijk maatregelen. Zij diskwalificeer den enkele renners en wel in de vorm van officiële aanhouding. Een van de renners verzette zich hiertegen, waarop de agen ten hun gummistok trokken en deze gebruikten voor het doel waarvoor zij bestemd zijn. Het resultaat was tenslotte, dat de rust werd hersteld en dat een 20-jarige expediteur en een 21-jarige metselaar mee naar het bureau werden genomen. Volgens Het Laatste Nieuws en Le Peuple verwacht men in bevoegde kringen hier, dat Bel gië in October aan de Atlanti sche ministerraad zal voorstellen zijn aantal divisies in actieve dienst te verminderen van drie tot twee. Het ministerie van Landsver dediging wilde dit bericht beves tigen tóch tegenspreken. De Belgische regering zou het voorstel tot vermindering willen doen, omdat zij van mening is, dat Belgie te land zware mili taire verplichtingen op zich heeft genomen, in de hoop dat tegen 1955 het Europese leger werke lijkheid zou zijn geworden. Beide bladen herinneren er aan, dat de regering aanzienlijke bezuinigingen op de militaire uitgaven zeer gewenst heeft ge noemd. De verkorting van de diensttijd van 21 tot 18 maanden betekent een bezuiniging van slechts 200 millioen frank, van weinig betekenis voor het be drag van 18 milliard, dat België dit jaar voor de verdediging zal uitgeven. De vermindering van het aantal actieve divisies zal alleen al voor de landmacht een besparing van bijna een milliard betekenen, waarbij een evenre- België bezit thans drie actieve divisies en twee reserve-divisies, die in enkele dagen op voet van oorlog kunnen worden gebracht. Met de opleiding van de derde reserve-divisie wordt op 19 Juli een begin gemaakt. In 1956 zou België dus ook zonder de derde actieve divisie, vijf divisies be schikbaar hebben voor de Euro pese verdediging. Het zal dan, zo schrijft „Het Laatste Nieuws", volledig heb ben voldaan aan zijn belofte, tijdens de moeilijke overgangs periode een grotere .Krachtsin spanning te leveren, die men niet blijvend van een land als België kan verlangen. De gdn- stige economische toestand, waarin het land indertijd ver keerde, vergeleken met andere Europese landen, maakte dat landen als Nederland en Duits- landen als Nederland en Duit land in minstèns even gunstige economische omstandigheden. dige bezuiniging voor de lucht- I JM|o GezillSZalf machttroepen zou komen. L»© lucalc \7eil«iS*aii buslijn twee, „het Schutplain en Small houses". Dies had hij hiervan een tekening op de enve loppe gemaakt. Zijn vertrouwen in de P.T.T.-mensen van Arn hem was blijkbaar groot, want bij voorbaat dankte hij in enkele zinnen op de enveloppe de Ne derlandse „postmense" wanneer zij er in zouden slagen de brief te bezorgen. De Anhemse „postmense" achtten zich derhalve aan hun eer verplicht deze puzzle te ont cijferen en na enkele dagen reeds smaakten zij het genoegen de brief aan het juiste adres te be- ziorgen. Voor alle zekerheid verzocht de P.T.T. de geadres seerde diens juiste adres aan de Zuid-Afrikaanse neef op te geven...... TRAILER RAMDE AUTOBUS TE SITTARD. Zeven gewonden. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur ramde een trailer van de Holland-Limburg-express uit Amsterdam op de rijksweg Zuid nabij de grens tussen de gemeen ten Geleen en Sittard een auto bus van de „E.B.A.D.", welke de verbinding onderhoudt tussen Lindenheuvel, Geleen en Sittard. Beide voertuigen reden in de richting Sittard. De trailer reed van achteren op de autobus in, op het moment, dat deze stopte voor het in- en uitlaten van pas sagiers. De achterzijde van de bus werd totaal in elkaar ge drukt. De gewonden, zeven in getal, werden naar het zieken huis te Sittard overgebracht. POLITIE VOND DE OPLOSSING. In een juwelierswinkel ontstond Woensdag een verschil van me ning tussen de filiaalhoudster en een klant, die een dameshorloge van ƒ200,— had gekocht. Toen de koper met het pakje thuis was gekomen en het had open gemaakt, bleek dat er slechts lege doosjes in zaten. De koper ging onmiddellijk terug naar de juwelierswinkel, doch de ver koopster wilde hem niet geloven en dacht dat hij de firma wilde bedriegen. Dit vormde het thema van de onenigheid waarvoor de politie werd geroepen. Een agent hoorde de argumenten van beide partijen aan enging eens in het papierafval zoeken. En daar lag het doosje met het vermiste en omstreden horolge. Dat de klant altijd koning is bleek ook nu. Er was grote blijheid om de oplossing van het raadsel. Donderdag zijn de laatste aan delen verzonden naar de inschrij vers van de expeditie, die zal trachten het goud te bergen van het in de Noordzee bij Texel lig gende wrak van de „Renate Leonhard". De heer P. Visser uit Wijde- wormer, één van de initiatief nemers van de onderneming, stelt alles in het werk om de werkput, een gevaarte van 21 m hoog en 18 m middellijn, zo mo gelijk volgende week gereed te krijgen. Hij zeide, dat de onder neming hoopt het goud onge veer midscheeps aan te treffen. Daar zal men de werkput bovdn het wrak vastklinken met onge veer 100 palen, die men door buizen in de bodem van de werk put in de pl.m. 7 meter dikke kleilaag boven het wrak zal slaan. Teneinde de werkput nog vaster te doen liggen, zal men de ballasttartks bovenin met wa ter vol laten lopen, waarna een deel van de put door de kleilaag heen geperst wordt. Is deze „uit stulping" van de werkputbodem op de kisten met goud neerge laten, dan verwijdert men de bodem van de „uitstulping". Hierna kan met het-bergen wor den aangevangen. De heer Vis ser, die zeide dat er mogelijk ook diamanten in het wrak zullen zijn, wil trachten in twee of hoogstens drie maal 24 uur de schat te bergen. Goed weer zal echter noodzakelijk zijn. De werkput, met een diepgang van pl.m. 10 meter, zal vermoe delijk van het Noordzeekanaal uit naar de plaats van het wrak worden gesleept. In de put is een lift geconstrueerd, waarmede men van de ballasttanks naar de werktruimte kan komen. in Dinsdag en Woensdag zijn op Sardinië drie personen door ban dieten gedood. Bij Cagliari zijn twee herders door bandieten vermoord die in het struikgewas, het „maquis" wisten te ontkomen. Drie gemaskerde mannen doodden nabij Oristano een koop man na hem te hebben beroofd. De Russische autoriteiten in Duitsland nemen in de laatste tijd een vriendelijker en hoffelij ker houding jegens geallieerde ambtenaren en verslaggevers aan, aldus meldt Reuter uit Ber lijn. Volgens een aantal Weste lijke ambtenaren, doet de hou ding van de Russen denken aan die in de tijd van het hoogtepunt van de Russisch-Westerse harte lijkheid in Duitsland kort na de oorlog. De ambtenaren van het - Rus sische hoge commissariaat in Duitsland komen in grote getale op iedere belangrijke Westelijke receptie. Zij blijven er langer dan de meeste andere hoge functionarissen en tonen zich bereid met iedereen van gedach ten te wisselen. Ook nodigen de Russische autoriteiten Westelijke verslag gevers uit voor diners en spre ken met hen op recepties over politieke kwesties. Verder ver lenen zij de correspondenten meer hulp dan ooit tevoren bij naar en in Oost-Duits- Toen politiemannen de bandie ten trachtten te vatten, wierpen reizen laatstgenoemden twee handgra-land. naten om hun aftocht te dekken. I Onder deze Russische politiek Door het vuur van de politie vaR ook het congres van de werd een van het drietal dode- evangelische kerk te Leipzig dat lijk getroffen. De beide anderen vluchtten in het „maquis Radio-Moskou heeft de West- Duitse regering er Woensdag van beschuldigd een legerreser ve in het leven te hebben geroe pen, die op elk ogenblik in een geregeld leger kan worden ver anderd. Deze reserve bestaat, aldus het radiostation, uit 526 militaire bonden, waarbij hon derdduizenden oud-leden van de nazi-strijdkrachten zijn aange sloten. vorige week werd gehouden. Geallieerde ambtenaren zijn van oordeel, dat de Russen met dit congres wilden tonen, dat de Sowjet-Unie bereid is het „ijze ren gordijn" op te halen en de greep van de communistische partij op Oost-Duitsland te ver zwakken. Een gedeelte van 150 km leng te van de Alaska-weg in het Canadese Yukongebied is door overstromingen van de rivier de Duke en een meer ten Noor den van Whitehorse onder water komen te staan. Vier bruggen zijn weggeslagen. normale uitvoering luxe uitvoering V/üeg Uw levertneier BOERDERIJTJE DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN EN AFGEBRAND. Donderdagmiddag omstreeks twintig voor vier is tijdens een onweersbui de bliksem ingesla gen in een boerderijtje staande te Wilhelmsoord nabij Emmen, bewoond door het gezin R. Nij- meijers. Het boerderijtje en een twee tal schuren brandden geheel af. Het gehele meubilair van het ge zin, benevens een varken met enige biggen, werden een prooi der vlammen. Mevrouw Nijmeijers en twee kinderen lagen ziek te bed. Zij konden ternauwernood het bran dende perceel verlaten. In één der schuren verbrandde, behalve landbouwgereedschap pen, ongeveer 15 voer hooi. De brandweer van Emmen, die spoedig ter plaatse was, kon zich slechts bezig houden met de na- blussingswerkzaamheden, daar het vuur zeer snel om zich heen had gegrepen. Verzekering dekt de schade. ZONDAG 18 JULI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws, weerber., postduivenberichten en gram.; 8.18 Gram.; 8.45 Causerie; 9.00 Sportmeded. en postduiven- ber.; 9.05 Muzikale causerie; 9.45 Causerie; 10.00 Gram.; 10.30 „Met en zonder omslag"; 11.00 Omroep ork.; 12.00 Sportspiegel en post- duivenber.; 12.05 Lichte muziek; 12.35 „Even afrekenen, heren!"; 12.45 Pianospel; 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gram.; 13.10 „Een dag je uit in of om Uw eigen stad"; 13.20 Verz.progr. voor de militai ren; 14.00 Boekbespr.; 14.30 Hol land Festival;1954, intermezzo: Tour de France; 16.30 Sportre- vue; 17.00 Instr. sextet; 17.30 Voor de kinderen; 17.50 Sport journaal; 18.15 Nieuws en sport uitslagen; 18.30 Doopsgez. kerkd.; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Cause rie; 19.45 Hoorspel; 20.00 Nieuws; 20.05 Toespr.; 20.10 Strijkorkest; 20.40 Cabaret; 21.10 Licht progr.; 21.25 Tour de France; 21.35 Stu- dentenkóor; 21.55 Actueel; 22.10 Gram.; 23.15 Zwitsers ork.; 23.40 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Plechtige Hoog mis; 9.30 Nws en waterst.; 9.45 Orgelconcert; 10.00 Geref. kerkd.; 11.30 Gram.; 11.45 Orgel en hobo; 12.15 Gram.; 12.20 Apologie; 12.40 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconc.; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.05 Alt en piano; 14.30 Causerie; 14.50 Stijkorkest; 15.40 Gram.; 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal!"; 16.15 Gram,; 16.30 Vespers; 17.00 Evangel, meeting; 18.00 Zangd.; 18.45 Causerie; 19.00 Nieuws uit de kerken; 19.05_ Gram.; 19.30 Causerie; 19.45 Nws; 20.00 Gram.; 20.25 „£>e gewone man"; 20.30 Jordanië heeft Donderdag bij generaal-majoor Vagn Bennike, het hoofd van de V. N. commis sie van toezicht op het bestand, een protestingediend over een mijnontploffing van Woensdag in het Israëlisch-Jordaanse nie mandsland in de nabijheid van het Jeruzalemse ziekenhuis Ha- dassa. Naar werd bericht, stelde ge neraal-majoor Bennike zijn be zoek aan Damascus, dat op Don derdag was vastgesteld, uit tot volgende week. Het aantal doden tengevolge van hitte en stormen in de Ver enigde Staten is Vrijdag tot 190 gestegen. In de meeste delen van het land is thans een einde gekomen aan de hittegolf. 83. Zodra de twee krijgers met het ont stellende bericht Lochlan Hall binnen komen oritstaat een hevige consternatie. „Het is verschrikke lijk, heer", wendt een der mannen zich tot Eric. „Ik weet niet hoe het kwam, maar opeens was er een ge vecht en..." Men heeft mijn woord geschonden, flitst het door Eric's hoofd. Mijn vertrou wen is geschonden. Terwijl de man nog opgewonden voortgaat, roept Eric zijn mannen bijeen. Ook de krijgers van Glandannon met het achterge bleven deel der versterking komen aansnellen. „Laat een goede honderd man hier", wendt Eric zich tot de grijze Aithan. „Lochlan Hall mag niet onbeschermd blijven... en zeker niet nu de Witte Raaf hier is". Met de Noorman aan het hoofd r reppen de krijgers zich de poort uit; hevig ontdaan en zwaar steu nend op z'n stok gaat Aithan moei zaam naast Eric voort. Reeds bij het naderen der kust zien zij klei ne krijgersgroepjes over de heuvels trekken. Enkelen komen de troep tegemoet, doch vanuit de richting van de kust dringt vrijwel geen enkel gêluid meer tot Eric door. „We zijn te laat!" roept de Noor man. „Blaast de horens, roept de krijgers terug!" Sneller nog gaat de Noorman voort en overziet in één oogopslag de droeve uitslag van deze eerloze strijd. „De kerels van Ragnar moe ten als duivels gevochten hebben", zegt Erie met een blik op het grote aantal gesneuvelde Schotten. Zwijgend ziet Aithan ofGiafidah- non toe. Luid hoorngeschal verbreekt de stilte; het bevel voor de Schotten om hun achtervolging te staken en terug te keren. Eensklaps buigt de Noorman zich voorover en ziet in de verstarde ogen van de trotse hoofdman Ogil, die, evenals vele van zijn krijgers, deze woordbreuk met de dood moest b.ekppen. Met een verïhöeidê beweging strijkt Eric langs het voorhoofd. Dan gaat hij langzaam over het slag veld en tussen de talloze gesneu velden zoeken zijn ogen de man, die reeds zoveel leed veroorzaakte, die onstuimige, rondborstige dwaas... Ragnar de Rode... Promenade ork.; 21.15 Hoorspel; 21.55 Pianorecital; 22.15 Actueel; 22.35 Gram.; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Kamer- muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Zi- geunermuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Operamuziek; 16.3017.40 Gram.; 17.45 Sportuitslagen; 17.50 Gram.; 22.00 Verz.progr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 19 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.30 Amus.muz.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Wa terst.; 9.40 Gram.; 10.00 „Voor de oude dag"; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Cello en piano; 10.35 Voor de zieken; 11.20 Clavecimbelreci- tal; 11.40 Voor de kinderen; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb.- meded.; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Orgel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de midden stand; 13.30 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Vioolrecital; 14.40 Gram.; 15.00 Gevar. progr., in de pauze: Tour de France; 16.00 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Gramq 17.30 Orgelspel; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nws; 18.20 Gram.; 18.35 Tour de France; 18.45 Cau serie; 19.30 Lezing; 19.45 Rege- ringsuitz.; 20.00 Nieuws; 20.05 Interview en muz.; 20.50 Cause rie; 21.08 Orkestenmozaïk; 21.28 Tour de France; 21.38 Hoorspel; 22.08 Strijkkwartet; 22.35 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Ge wijde muz.; 7.45 Een woord voor de dg; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Tot Uw dienst; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram;. 10.30 Morgen dienst; 11.00 Gram.; 11.45 idem; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 iLand- en tuinbouwmeded.; 12.33 I Gram.12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 ;-Gram.; 14.00 Voordr.; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Ka- imerork.; 16.00 Bijbellezing; 15.30 Fluit, cello en piano; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regerings- uit?.; 18.00 Gemengd koor; 18.15 Gram.; 18.30 Orgelconcert; 19.00 Nieuws; 19.10 Gitaarspel; 19.30 Causerie; 19.45 Clavecimbelreci- tal; 20.00 Radiokrant; 20.20 Lich^ te muziek; 21.00 Reportage;21.35 Lichte muz.; 21.55 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Instr. trio; 13.30 Gram.; 13.45 Instr. trio; 14.00 Ork. conc.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz.; 17.30 Gram.; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.29 Fi nanciële kron.; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Ork. conc.; 20.50 Gram.; 21'.00 idem; 21.15 Orkest concert; 22.00 Nieuws; 22.15 Lich te muziek; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5