UNIE-STATUUT AANVAARD Ernstige overstromingen in Hongarije Derde Nederlandse etappe-zege De actie tegen McCarthy Belgische geleerde over longkanker Bemanning van het vlot Lehi" gered Reacties op het bezoek van Prinses Margaret aan West-Duitsland Vrachtauto met aanhangwagen door brug gezakt Labour-leider verontwaardigd WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Evacuatie op grote schaal Zuid-Slavië pro testeert bij Roemenië De beheerschapsraad en de Amerikaanse Atoomproeven De onrust in Marokko Schermutseling aan Koreaanse front DE RONDE VAN FRANKRIJK Faanhof eerste te Bordeaux ALARMSCHEL VOOR ATOOMAANVALLEN IN ELK AMERIKKAANS HUIS? Ontploffingen in vuurwerkfabrieken frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZATERDAG 17 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3202. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L—J iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrai Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aar. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 nar. Het ministerie van Buiten landse Zaken te Belgrado heeft de Zuid-Slavische zaakgelastigde te Boekarest last gegeven te protesteren tegen „het scha duwen en tarten" van Zuid-Sla vische diplomaten door de 'Roe meense politie, aldus meldt het officiële Zuid-Slavische persbu reau Tanjoeg Donderdagavond. De directe aanleiding tot dit protest is een incident, dat zich Woensdagavond te Boekarest heeft afgespeeld. Zuid-Slavische diplomaten hadden met de Zweedse zaakgelastigde te Boe karest gedineerd. Op de terug weg was de auto van de Zuid- Slavische ambassade, waarin ook de Zweedse zaakgelastigde gezeten was, achtervolgd door een wagen van de politie. Hier door was een passerende auto tegen een boom gereden. De beheerschapraad van de Ver. Naties heeft in een resolu tie verklaard geen bezwaar te hebben tegen voortzetting van de Amerikaanse atoomproeven. Op de Marshall-eilanden, als de Ver. Staten deze proeven no dig aohten „in het belang van de wereldvrede en -veiligheid". Negen landen stemden vóór de resolutie en drie tegen In de resolutie, die was in gediend door Groot-Brittannië, Frankrijk en België, worden de Ver. Staten verzocht maatregelen te treffen ter bescherming van de bevolking van de Marshall eilanden. De raad heeft de kwestie van de .atoomproeven in dat gebièd van de Stille Oceaan besproken naar aanleiding van een klacht van bewoners van de eilanden groep. De drie tegenstanders waren India, de Sowjet-Unie en Syrië. Marokkaanse nationalisten heb ben al hun landgenoten, die in gezinnen van blanken werken, opdracht gegeven binnen veer tien dagen hun betrekking op te zeggen. Intussen hebben zich in ver scheidene delen van het protec toraat nieuwe gevallen van brandstichting en intimidatie voorgedaan. In Rabat gingen Woensdagavond een Franse club en een school in vlammen op. Te Casablanca werd een winke lier neergeslagen, omdat hij wei gerde gehoor te geven aan oen bevel om de winkels te sluiten. Aangezien een groot aantal win keliers wel gevolg aan het bevel heeft gegeven, doen sluikhande laars op straat goede zaken. In Tunesië zijn een Franse officier en twee militairen van het Vreemdelingenlegioen als vermist opgegeven, nadat hun afdeling in een hinderlaag was gevallen. Een Franse soldaat werd gedood en drie werden gewond. Het Zuidkoreaanse ministerie van Defensie heeft Vrijdag een strikte censuur ingesteld na ontvangst van berichten over 'n schermutseling, die zich, naar men gelooft, aan het Oostelijk- centrale Koreaanse front heeft voorgedaan. Volgens zegslieden zou het in cident, dat Donderdag plaats had een schending van de Koreaanse wapenstilstandsovereenkomst Kunnen betekenen. De overstromingen in Hongarije zijn de grootste, die het land ooit gekend heeft. Verscheidene steden en uitgestrekte gebieden staan onder water. Militaire vliegtuigen voeren verkenningsvluch ten uit boven de getroffen gebieden en seinen gegevens over be dreigde punten door aan de nationale commissie, die de hulpver lening coördineert en duizenden militairen en burgers naar de overstroomde gebieden heeft gezonden. In het N.O. van het land zijn In Oost-Duitsland is het ge- duizenden personen dakloos. De vaar voor Dessau, waar lü.uOO Szigetkoez, een laagliggend ge bied van ongeveer 50 kilometer lengte en bijna 10 kilometer breedte tussen twee takken van de Donau, staat geheel onder water. Het centrum van de belangrijke industriestad Gyoer (80.000 in woners) is overstroomd. De voor stad Revfalu is geheel ontruimd. Men is koortsachtig bezig met de evacuatie van steden, dorpen en gehuchten ten Z. van de Szi getkoez. Op verscheidene plaat sen zijn de dijken doorgebroken. Verscheidene duizenden Hon gaarse en Russische militairen zijn in het gebied van Gyoer en Szigetkoez ingeschakeld bij de hulpverlening en het versterken van de dijken. Meer dan 40.000 personen in dit gebied zijn voor hun eten van gaarkeukens af hankelijk. Bij Boedapest stijgt de Donau ongeveer 40 cm per dag. Men verwacht, dat de rivier Zondag of Maandag een peil van meer dan 8 meter zal bereiken. Ten N. van de hoofdstad zijn de steden Wszergom, Szenten- dre, Nagybajcs en Kisbajcs en duizenden hectaren landbouw gronden overstroomd. Naarmate het overstromings gevaar in West-Oostenrijk en West- en Oost-Duitsland af neemt, ontstaan er gevaarlijke situaties meer naar het Oosten, in Tsjecho-Slowakije en Honga rije. In Oost-Oostenrijk is in het gebied van Hainburg, nabij de Tsjecho-Slowaakse grens, de noodtoestand afgekondigd." Ver scheidene wegen in dit district staan onder water en een brug van 32 ton werd vernield. Het wegverkeer is gestremd. Bij Bratislava, 15 kilometer stroomafwaarts van Hainburg op Tsjecho-Slowaaks gebied, stijgt de Donau nog. Verscheide ne dorpen zijn ontruimd. In het district Komarno is men met evacuatie begonnen. In West-Oostenrijk, waar het water zakt, keren de mensen naar hun huizen terug. De brandweer is druk bezig met et leegpompen van kelders en Amerikaanse en Russische mi litairen, die bij de reddingswerk zaamheden hebben geholpen, keren naar hun kazernes terug. Het Beiers Roode Kruis maak te bekend, dat de reddingswerk zaamheden ernstig waren be lemmerd door nieuwsgierigen, die naar de overstroomde gebie den kwamen kijken. waren van de 95.000 inwoners geëvacueerd, geweken. In Oostenrijk zakt het water overal snel. De Donau stond Vrijdag te Wenen 8 meter 13 hoog, bijna 50 cm onder 't hoogst gemeten peil. De leden van de politie en de brandweer moeten nu aan een nieuw gevaar het hoofd bieden. Water, dat opder de dijken is doorgesijpeld, begint de kelders en ondergrondse opslagplaatsen zelfs enkele honderden meters van de rivier te vullen. Het bird \an de Amerikaanse hoge commissie „Neue Zeitung" berichtte, dat te Zwickau in Sak sen verscheidene mensen zijn omgekomen, toen een dijk van de rivier de Mulde op bevel van de Russen werd doorgestoken om het gebied aldaar, waar ijranium wordt gedolven, voor overstro ming te bewaren. Het grootste deel van Zwickau kwam onder water te staan, al- dus het blad. ALLE VIER PRINSESSEN ZIJN OVERGEGAAN OP SCHOOL. Aan het einde van de zojuist afgelopen schoolcursus zijn prin ses Beatrix tot de 5e klasse gym- nasium-A, en prinses Irene tot de 3e klasse- M. M. S. (middel bare meisjesschool), van het in- crementum, afdeling van het Baarns lyceum, bevorderd. Prinses Margriet en prinses Marijke werdén bevorderd tot respectievelijk de 6e en 2e klasse van de nieuwe Baarnse school. GELUKTELEGRAMMEN NAAR AUSTRALIë. Met ingang van 1 Augustus a.s. kunnen in het wederzijdse verkeer tussen Nederland en de Australische statenbond geluk- telegrammen worden gewisseld. POSTVVISSELVERKEER MET CANADA. Met ingang van 20 Juli a.s. wordt de herleidingskoers voor de bedragen van voor Canada bestemde postwissels gewijzigd en vastgesteld op 1 Can. dollar 3,94. LUCHTPOSTPAKKETTEN. Met ingang van 19 Juli a.s. kunnen luchtpostpakketten wor den verzonden tot een maximum gewicht van 20 kg naar Madagas car en onderhorigheden en Frans Kameroen. Ook naar Hongkong kunnen met ingang van dezelfde datum luchtpostpakketten worden verJ zonden echter met een maximum gewicht van 10 kg. Senator McCarthy heeft op ver zoek van republikeinse leiders in de Amerikaanse senaat zijn plan opgegeven om vandaag met zijn subcommissie een onderzoek te beginnen naar beweerde commu nistische infiltratie in fabrieken, welke voor de defensie wérken. Dit Jwerd meegedeeld door de republikeinse fractieleider in de senaat, Knowland, toen zijn par- BRAND OP HET DUITSE ST003ISCHIP „LAHNECK" Negen dagen lang is he-; Duit se s.s. „Lahneck" van de Ferzi- sche golf naar Rotterdam onder weg geweest met een brandende lading veekoekschilfers aan boord. Vrijdag is het schip in de Merwehaven te Rotterdam aan gekomen. Men is toen onmiddel lijk begonnen de lading te lossen, maar moest daarmede ophouden toen de rookontwikkeling te sterk werd. De Rotterdamse brandweer is met veel materiaal ter plaatse om de vuurhaard op te spoven, die zich onder in een der ruimen moet bevinden. Het s.s. „Lahneck" meet 1445 b.r.t. en is eigendom van de Deut sche Dampfschiffahrt Gesell- schaft „Hansa" te Bremen. tijgenoot Flanders een ïede be gon, waarin hij tegen het /oorne men van McCarthy protesteerde. Flanders betwijfelde het, of de subcommissie van onderzoek be voegd in deze kwestie was, aan gezien het hier ging om de par ticuliere industrie en niet om handelingen der regering. Senator Flanders is van plan Dinsdag a.s. de senaat te verzoe ken McCarthy te ontheffen van het voorzitterschap van zijn com missie of hem tenminste een be risping te geven. ii Van het vlot „Lehi",, waarop vijf mannen door middel van de oceaanstromingen in Hawaii ho pen te komen, is Woensdagavond een S.O.S. opgevangen, waarin wordt gemeld, dat het vaartuig water maakt in een zware zee. De Amerikaanse kustwacht heeft een kotter en twee vlieg tuigen gezonden om de mannen te redden, die ongeveer 250 km ten Z. van San Francisco, 45 km uit de kust, op zee ronddobberen. Twee boten en een particulier vliegtuig, die Woensdagavond naar het vlot zochten, moesten wegens het zware weer terugke ren, zonder dat men het vlot had gevonden. De geregelde radio uitzendingen van het vlot hielden Woensdagmiddag vroeg op. De bemanning nam geen wa ter en voedsel mee, daar zij wil leven van wat de zee opbrengt. De vijf bemanningsleden van het vlot „Léhi", die hun poging om zonder voedsel of water op zeestromingen naar Hawaii te drijven moesten opgeven, hebben gezegd, dat ze het opnieuw zul len proberen. Zelfs de marconist, die ge seind had „haal me van dit ding af", zei, dat hij bij een nieuwe poging van de partij zou zijn. De dokter zou echter eerst moeten onderzoeken, hoe het kwam, dat hij zo zeeziek werd. De bemanningsleden waren ontsteld, toen zij hoorden, dat de kustwacht het vlot tot zinken had gebracht. De uitrusting van het vlot was meer dan <000 dollar waard. Alleen een film camera werd gered. We zoudén het vlot nooit hebben verlaten, als we dat hadden geweten, zei de expeditieleider. „Het lekte wel een beetje, maar viel zeker niet uit elkaar". De Verenigde Staten zijn van plan in elke woning een alarm- schel voor atoomaanvallen aan te brengen, aldus heeft het hoofd van de Amerikaanse bescher ming bevolking, Peterson, Don derdag te Washington medege deeld. Binnen twee jaar zou 't mogelijk zijn steden, die het doelwit van een eventuele atoomaanval zouden kunnen zijn twee tot zes uur voor de aanval te waarschuwen. Een van de voorgestelde alarmschellen is een apparaat in de slaapkamer, dat gaat werken, als de frequentie van de elec- trische stroom wordt vermin derd. Peterson pleitte in een com missie van 't huis v.an afgevaar digden voor meer geldmiddelen voor de voorbereiding van mas sale evacuaties van Amerikaan se steden in noodgevallen. Mas sale evacuatie is het enige ant woord op aanvallen met water stofbommen. De langste etappe van de Tour de France, van Angers naar Bor deaux over een afstand van 345 km, heeft nauwelijks 10 km wer kelijke strijd gebracht. Met uit zondering van enkele weer snel de kop ingedrukte uitlooppogin gen, is de gehele rennerskara vaan tot Saint Maigrin na 255 km bij elkaar gebleven. Toen trok de Breton Mgrhe er tussen uit, weldra gevolgd door Lauredi en Graf, Faanhof, Nolten en de Belg Hendrickx en even later Vi- tetta en Clerici voegden zich bij het drietal. In hoog tempo vergrootten de 8 vluchtelingen, van wie Vitetta zich moest laten terugvallen, hun voorsprong. Tot 7 minuten groeide de winst op het grote pe loton. Op de baan van Bordeaux won Faanhof de sprint van de kopgroep van zeven vóór de Belg Hendrickx; Nolten werd zeven de. Het klassement luidt: 1. Faanhof 10.03.25 2. Hendrickx (B.) z.t. 3. Graf (Zw.) z.t. 4. Clerici (Zw.) z.t. 5. Lauredi (Fr.) z.t. 6. Mahe (Fr. W.) z.t. 7. Nolten z.t 8. Darrigade (Fr.) 10.09-29 9. Kübler (Zw.) z.t 10. Oekers (B.) z.t. 11. Forlini (lie de Fr.) z.t. 12. Surbatis (He de Fr.) z.t, 13. Schaer (Zw.) z.t. 14. ex aequo het hele peloton van niet minder dan 72 renners. Er waren in deze langste etap pe van de tour geen uitvallers. Het algemeen klassement. 1. Wagtmans 53.29.36 2. Botoet (Fr.) 53.30.38 3. Koblet (Zw.) 53.30.55 4. Schaar (Zw.) 53.31.37 5. De Bruyne (B.53.35.03 6. Kübler (Zw.) 53.36.36 7. Forlini (lie de Fr.) 53.37.24 8. Desmet (B.) 53.38.14 9. Bauvin (Fr. N.-O.) 53.39.08 10. Wim van Est 53.39.42 11. Forestier (Fr.) 53.41.13 12. Deladda (Fr.) 53.42.04 13. Oekers (B.) 53.43.22 14 Meunier (Fr. N.-O.)) 53.44.03 15.' Brankart (B.) 53.44.03 16. Alomar (Sp.) 53.45.09 17. Gaul (Lux.) 53.45.13 18. Vivier (Fr. Z.-W.) 53.45.26 19. Carle (lie de Fr.) 53.45.38 20. Vitetta (Fr. Z.-O.) 34. Nolten 42. Voorting 46. Van Breenen 55. Nico van Est 65. Faanhof 82. Maenen 86. Suykerbuyk 53.46.08 53.53.38 53.55.02 53.56.42 54.03.29 54.12.53 54.40.22 54.57.24 Het ploegenklassement van de 9e etappe luidt: 1. Nederland 30.15.19 2. Zwitserland 30.16.19 3. België 30.21.53 4. Frankrijk W. 30.22.23 5. Frankrijk z.t. 6. Frankrijk N.-O. 30.28.27 7. Ile de France z.t. 8. Frankrijk Z.-W. z.t. 9. Frankrijk Z.-O. z.t. 10. Spanje z.t. 11. Lux.-Oostenrijk z.t. Het algemeen ploegenklasse ment luidt than.-;: 1. Zwitserland 160.08.17 2. Nedérland 160.26.39 3. België 160.30.27 4. Frankrijk 160.33.13 5. Frankrijk N.-O. 160.37.43 6. Frankrijk W. 160.48.22 7. lie de France 161.00.41 8. Frankrijk Z.-W. 161.06.47 9. Frankrijk Z.-O. 161.13.40 10. Spanje 161.16.17 11. Lux.-Oostenrijk 161.24.57 Het puntenklassement luidt: 1. Kübler (Zw.) 80 pnt. 2. Schaer (Zw.) 106 pnt. 3. Forlini (Ile de Fr.) 212 pnt. 4 Oekers (B.) 132 pnt. 5. Koblet (Zw.) 176 pnt. 6. Wim van Est 178 put. 7. Wagtmans 197 pnt. 8. Derijcke (B.) 214 pnt. 9 De Bruyne (B.) 226 pnt. 10. Bauvin (Fr. N.-O.) 245 pnt. Prof. Maisin van de Leuvense universiteit en voorzitter van de internationale vereniging voor kankerbestrijding, heeft ver klaard, dat de vereniging de re geringen wil aanbevelen door een doeltreffende wetgeving uitbrei ding van kanker te voorkomen. Maisin ontving de journalisten voor zijn vertrek naar Sao Paulo in Brazilië, waar de vereniging een algemene vergadering houdt. Sprekende over longkanker, zeide hij, dat bij een onderzoek in België is gebleken, dat er op tweehonderdduizend sterfgeval len van mensen boven de vijftig jaar twee en een half maal zo veel rokers als niet-rokers aan kanker zijn overleden. Voor long kanker spreken de cijfers nog duidelijker, zo zeide hij: het aan tal sterfgevallen bij rokers is het tienvoudige van dat bij niet- rokers. Bij de Belgische vrouwen die over het algemeen weinig of niet roken, is het aantal gevallen van longkanker zeven tot tien pro cent van dat bij de mannen, ter wijl in de Verenigde Staten, waar de vrouwen evenveel roken als de mannen, het aantal gevallen bij de beide geslachten gelijk is. Bij religieuzen, die nooit roken, komt longkanker vrijwel niet voor: daarentegen lijden velen van haar aan borstkanker. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van longkanker is van 1949 tot 1953 in« België verdub beld. België, Denemarken en Engeland zijn de landen, waar longkanker en de andere vormen van kanker de meeste slacht offers eisen. Maisin antwoordde bevestigend op de vraag of filtermondstuk ken in sigaretten het gevaar ver minderen. De internationale vereniging voor kankerbestrijding is een niet gouvernementele organisa tie en derhalve niet aangesloten bij de wereldgezondheidsorgani satie. De „Tribune Weekly" het blad van de Bevan-groep in de Britse Labourpartij, heeft Donderdag in een artikel gevraagd, wie er voor verantwoordelijk was, dat prinses Margaret een driedaags bezoek aan West-Duitsland brengt. Dr. Adenauer kon de hele geschiedenis maken tot iets, dat niet van een politieke demonstratie te onderscheiden is". Juist op dit ogenblik zijn onze vrienden in Frankrijk ern stig verstoord over de laatste uitbarstingen van dr Adenauer zo schreef het blad. De „Daily Herald" was Vrijdag niet te spreken over de demon stratie van de RAF in West- Duitsland, die een Napalmbom deed ontploffen voor de ogen van de prinses. „Wat zou de Britse luchtmacht doen, alfs de koningin kwam? Misschien een waterstofbom la ten vallen? Sommige mensen houden er merkwaardige ideën over grapjes op na", aldus de „Daily Herald". AMERIKAANSE SOLDAAT VERZOEKT OM POLITIEK ASYL IN OOST-DUITSLAND. Een in Berlijn gelegerde Ame rikaanse soldaat heeft om poli tiek asyl in Oost-Duitsland ver zocht, aldus meldde het Oost- duitse persbureau ADN. De sol daat, Hutto, had in een brief aan de Oostduitse regering ver klaard, dat hij besloten had naar Oost-Dujtsland te koimen, omdat „ik zelf de onmenselijke behan deling van gekleurde Ameri kaanse soldaten in het leger heb ondervonden". Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft mede gedeeld, dat Hutto vermist werd sedert 28 Juni, toen hij er in slaagde te ontsnappen. Hij was op 6 Juni in hechtenis genomen op beschuldiging van diefstal. Een zwaar beladen vrachtauto met aanhangwagen van de fa G. van Wijngaarden te Rotter dam kwam uit de richting Rot terdam met stenen voor de bouw van woningen in de Opzomer- laan te Hellevoetsluis. De voornaamste toegang tot Hellevoetsluis bestaat uit een brug over de vestinggracht, een stuk dam en een Baileybrug. Bei de bruggen zijn alleen toeganke lijk voor verkeer met een maxi mumgewicht van 10 ton. Toen de vrachtauto met aan hangwagen de Baileybrug pas seerde, is deze, als gevolg van de zware druk, in elkaar gezakt en ongeveer in het midden gebro ken. Een gedeelte van de brug is nu op Je bodem van de onder liggende put komen te rusten. Vrachtauto en aanhangwagen kwamen hierdoor in de positie van een wijd gevormde V te staan met de cabine van de vrachtauto in de richting van de vesting en de achterkant in de richting van ds rijksstraatweg naar Brielle. Aangezien de cabi ne naar boven stond, kwam de chauffeur met de schrik vrij. Ge lukkig bevonden zich geen voet gangers of fietsers op de brug. Het totale gewicht van de vrachtauto met aanhangwagen AMERIKA TEGEN TOELATING VAN CHINA TOT DE V. N. Het Amerikaanse huis van afgevaardigden heeft zich Vrij dag met algemene stemmen uit gesproken tegen toelating van China tot de V. N. bedraagt ongeveer 15 ton, terwijl de wagens een vracht hadden van ongeveer 5000 stenen met 'n gewicht van ongeveer 36 ton, zo dat in totaal ongeveer 51 ton de brug passeerde. In de voorstad van Chicago in een vuurwerkfabriek hebben zich ontploffingen voorgedaan en in in een soortgelijke fabriek te Chestertown, in de Amerikaan se staat Maryland. De vuurwerkfabriek in Chiga- go werd geheel vernield. Tien personen kwamen om het leven. Twee arbeiders liepen verwon dingen op. In de fabriek in Chestertown, die bestaat uit een aantal kleine re gebouwen, verspreid over een terrein van acht hectaren, werd een aanzienlijk aantal arbeid sters gewond. van verklaard, dat Evatt hem had ontslagen, zodra hij vernam, dat O'Sullivan een ander docu ment van Petrof had opgesteld. De Australische socialistische oud-premier dr Evatt heeft er tegen geprotesteerd, dat er voor de koninklijke commissie inzake spionnage „lasterlijke en kren kende beschuldigingen" zijn ge uit aan het adres van zijn staf. Alle leden hiervan, zo zeide Evatt in een telegram, hadden ontkend; „„wT ooit inlichtingen te hebben ver-, medegedeeld door het K-N.M.I. strekt aan Rupert Lockwood, die te De Bilt, geldig^van Zatei dag- het document „j gesteld. zou hebben op- ochtend tot Zaterdagavond. AF EN TOE REGEN. Zoals bekend is dit document Overwegend zwaar bewolkt door het voormalige hoofd van met af en toe regen of motregen, de Russische geheime dienst bij Matige tot krachtige wind tus- de Sowjet-ambassade te Canber-j sen W. en Z. Dezelfde tempeia- ra Petrof aan de Australische turen als gisteren of iets lagere veiligheidsdienst overhandigd. Rechter Owen, de voorzitter van de commissie inzake spion nage, had Donderdag gewag ge maakt van het „verontrustende" feit, dat drie leden van de staf van dr Evatt waren genoemd als bronnen van aan de Russen ver strekte inlichtingen. Dr Evatt trof evenwel geen blaam, aldus Owen. Voordat Evatts telegram werd voorgelezen, had Fergan O'Sulli- BESPREKINGEN IN HET COMMUNISTISCH KA3IP. De leiders van de Russische, Chinese en Vietminh-delegaties hebben Vrijdag twee maal verga derd ter bepaling van hun „stra tegie" voor de laatste fase van de Indo-Chinese vredesonderhan delingen. Eerst brachten minister Molo- tof en de vice-premier van de Vietminh, -Pham Van Dong, een bezoek aan premier Tsjoe en-Lai. In de middag bezochten Tsjoe en Dong minister Molotof. De Tweede Kamer heeft Vrij dagmiddag het Unie-statuut aan vaard. Het wetsontwerp werd aangenomen met 75 tegen 19 stemmen. Tegen hebben gestemd de heer Schouten (A.R.); de heren Oud, Zegering, Haders, Ankersmit, Van Leeuwen, Korthals, Rit meester, Córnelissen en Den Hartog, (allen V.V.D.), de heren Reuter, Gortzak, mevr. Lips Odinot. de heren Wagenaar en Haken (van de C.P.N.de heren Zandt en Van Dis (van de S.G.); Schmal (C.H.), de heren Weiter en Lemaire (van de K.N.P.). De vergadering werd niet bij gewoond door de heren Vorrink (Arb.), Koersen en De Graaf K.V.P.). De Groot C.P.N.)Ger- brandy A.R.), en C. van den Heuvel ZONDAG 18 JULI. v.m. n.m Breskens 3.17 3.33 Terneuzen 3.52 4.08 Hansweert 4.32 4.48 Walsoorden 4.42 4.58 MAANDAG 19 JULI. v.m. n m. Breskens 3.55 4.12 Terneuzen 4.30 4.47 Hansweert 5.10 5.27 Walsoorden 5.20 5.37 Toen de stemming geschiedde waren achter de regeringstafel met minister Kernkamp aan wezig de minister-president de heer Drees, de vice-minister-pre- sident de heer Beel en de minis ters Suurhof, Van Thiel, Zijlstra, Donker en Staf. ZON MAAN op onder op onder Juli. 17 4.39 20.52 21.25 6.19 18 4.40 20.51 21.43 7.40 19 4.42 20.50 21.59 9.01 20 4.43 20.49 22.16 10.22 t22 4.46 20.46 22.55 13.08

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1