«sasssrJ-iszr* Minister Dulles te Parijs gearriveerd De watersnood in Midden-Europa De strijd in Indo-China Om de Westduitse Souvereiniteit V.S. verhogen militaire hulp aan Thailand ZON- en MAANSTANDEN Noors protest bij Sowjet-Unie De Nederlands-Indonesische Unie-besprekingen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. .WOENSDAG 14 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3199. Z.K.H. Prins Bernhard bezoekt veekeuring Opnieuw een staking te Oak Ridge Geen paspoort voor Robeson Verdovende middels Hittegolf in de V.S. Suggestie van VanHeuvenGoedhart Niet te vroeg Ontwerp voor nieuwe Am. atoomwet INFORMEEL OVERLEG DUURT VOORT. Zeepost op onder op onder Juli. 14 4.35 20.55 20.03 2.39 15 4.37 20.54 20.37 3.45 16 4.38 20.53 21.04 5.00 17 4.39 20.52 21.25 6.19 v.m. n.m. 1.12 1.34 1.47 2.09 2.27 2.49 2.37 2.59 frankering bij Abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 f- Nk 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,i iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.301 De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, is Maandagavond naar Parijs ver trokken, drie uur nadat bekend gemaakt was gemaakt, dat hij te Parijs besprekingen zou voe ren met de Franse premier, Mendès France, en de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden. Vóór Dulles in het vliegtuig stapte zeide hij, dat deze reis op nieuw de „grote bezorgdheid" van de Verenigde Staten over de gebeurtenissen in Indo-China en Europa toont. Ook blijkt uit de onverwachte stap de oprechte wens van zijn land om te komen tot een gecoördineerd optreden van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten, aldus zeide Dulles. Verder zeide de minister, dat zijn reis naar Parijs geen af breuk doet aan het eerder be kendgemaakte standpunt, vol gens hetwelk noch hijzelf noch onderminister Bedell Smith het plan heeft naar Genève te gaan Op het vliegveld gaf Dulles te verstaan, dat de Verenigde Staten ten aanzien van een wa penstilstand misschien een |an- dere houding zullen aannemen idan Frankrijk. De Verenigde Staten zijn zelf geen oorlogvoe rende partij in Indo-Ohina en het is niet vanzelfsprekend, dat de belangen die de Amerikanen ge zamenlijk hebben met de Fran sen, Vietnamezen, Laotianen en Cambodjanen, het best gediend worden door gelijk optreden in alle opzichten, zo zeide Dulles. In gezaghebbende kringen te Genève wordt verklaard dat Dul les het initiatief nam tot de bij eenkomst met Eden en Mendès- France, hoewel de officiële uit nodiging afkomstig was van de Franse premier. De Amerikaanse ministers van Buitenlandse zaken, John'Foster Dulles, is Dinsdagmiddag in Pa rijs aangekomen. Tegenover journalisten zeide Dulles, dat zijn besprekingen mei Mendes-France en Eden voorna melijk het vraagstuk van de in stelling van een collectieve ver dedigingsorganisatie in Zuid- Oost-Azië tot onderwerp zouden hebben. Dulles verklaarde nog steeds van gevoelen te zijn, dat een dergelijke organisatie Frank rijk zou helpen, rechtvaardige en eervolle voorwaarden te Genève te verkrijgen. Verwaaht wordt, dat hij een on derhoud met Dulles zal hebben. De Franse premier en minis ter van Buitenlandse Zaken, Mendes-France, en de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden, zijn Dinsdag uit Genève te Parijs aangekomen. Z.K.H. Prins Bernhard zal op Donderdag 9 Sept. in Leeuwar den aanwezig zijn op de jubileum keuring van het Friesche rund veestamboek, die gehouden wordt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het stamboek. De Prins zal de groepskeuring bijwo nen, die in drie rubrieken is ver deeld: 1. Afstammelingen van één stier met of zonder de stier; 2. vrouwelijke fokfamilies en 3. bedrijfscollecties. Chemische arbeiders in de gro te Amerikaanse atoomfabriek te Oak Ridge, die verleden week drie dagen hebben gestaakt ter ondersteuning van looneisen, hebben Maandag het werk her vat. Doch de fabriek werd de zelfde dag door een nieuwe, wil de staking, ditmaal van bouw vakarbeiders, getroffen, waar door nu het werk aan twee grote bouwprojecten stil ligt. De gewone werkzaamheden in de atoomfabriek ondervinden hiervan echter geen hinder, aldus verklaarde een officiële woord voerder. Een woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft Maandag medegedeeld, dat het departe ment niet van plan is een pas poort te versterkken aan de ne gerzanger Paul Robeson, die toe stemming heeft gevraagd om het land te mogen verlaten voor een tournee door een aantal Europese landen en Israël. De economische en sociale raad van de Verenigde Naties heeft Maandag een beroep gedaan op alle regeringen om de aanmaak-, de in- en uitvoer van heroïne en ketobemidone, twee verdovende middelen, te verbieden. Een uit zondering mag worden gemaakt voor kleine hoeveelheden voor wetenschappelijke doeleinden. Ook drong de raad er bij de rege ringen op aan over te gaan tot de instelling van inrichtingen voor verplichte behandeling van aan verdovende middelen verslaaf den. In het centrum van de Verenig de Staten heerst een hittegolf, waardoor reeds acht personen om het leven zijn gekomen. In Pittsburg is een temperatuur van 49 graden Celsius gemeten in Oklahoma steeg het kwik tot 42 graden. Plaatselijk heerst wa tergebrek. Eden voert besprekingen. De Britse minister van Buiten landse zaken, Eden, zou alvorens Dinsdagmiddag uit Genève naar Parijs te vliegen met de Franse premier Mendès France, een on debhoud hebben met premier Tsjoe en Lai van communisti sch China en de Sowjet-Russi sche minister van Buitenlandse Zaken, Molotof. MendèsFrance had Dinsdag morgen een onderhoud met Tlsjoe en Lai, die tevoren 90 mi nuten met Molotof had gespro ken. Voorts heeft Tran van Do, de Vietnamese minister van Bui tenlandse Zaken, Dinsdagmor gen zijn eerste onderhoud met Pham van Dong, de leider van de Vietiminh-delegatie gehad. Na afloop hiervan vroeg Pham van Dong om een onderhoud met Mendès-France. In Parijse diplomatieke krin gen is verklaard, dat Mendès France Dulles zal mededelen, dat zijn regering geen plannen heeft voor een „uitverkoop" in Indo-China". Mendès-France zou Amerikaanse steun willen ver krijgen «voor de Franse pogingen om de oorlog op eervolle voor waarden te beëindigen. De Vietnamese minister van Staat en plaatsvervangend lei der van de Vietnamese delegatie, Tran van Tsjoeong, is Dinsdag morgen naar Parijs gevlogen. PROTEST-BEWEGIN G IN JAPAN. De protestbeweging tegen de besprekingen van de begroting en de déflatie in Japan neemt in omvang toe. Drie a, vier duize.nd werklozen belegeren dadelijks de arbeids- bureaux te Tokio; de artsen vereniging protesteert tegen de vermindering der vergoedingen van de sociale zorg. Zeshonderd tuberculosen trachtten Dinsdagmorgen, in navolging van de tuberculosen te Maebasji, het gebouw van de prefectuur binnen te dringen om te protesteren tegen de verminderde kansen vioor opna me in het ziekenhuis tengevol ge van de bezuiniging. Mr. G. J. van Heuven Goed hart, hoge commissaris der V. N. voor vluchtelingenzaken, heeft Dinsdag voor de sociale commis sie van de economische en so ciale raad de wens uitgesproken, dat zijn adviescommissie, waarin vertegenwoordigers van 15 lan den zitting hebben, eens een ver gadering zou houden in één van de Europese kampen, waar nog 88.000 vluchtelingen huizen, „in plaats van in de schitterende ka mers van het Paleis der Naties in Genève". „Als een vergadering van de adviescommissie in een vluchte lingenkamp zou worden gehou den, waar de afgevaardigden de lucht van een kamp zouden rui ken en in de modder zouden moe ten rondstappen om te zien hoe de mensen daar leven, ben ik er van overtuigd, dat niemand zou willen dat de Verenigde Naties zouden doen om deze verschrik kelijke toestand uit de wereld te helpen." Mr. Van Heuven Goedhart diende een „uiterst bescheiden" program in voor 5 jaar ten be drage van 12 millioen dollar om de opneming van vluchtelingen in het economische leven der lan den waar zij thans verblijven, te bevorderen. De Donau heeft Dinsdagmor gen vroeg te Wenen de record hoogte bereikt van acht meter tien. De rivier stijgt nog steeds. De autoriteiten verwachten echter geen grote schade in de stad zelf. Vele fabrieken in Wenen staan een meter onder water. De stad Poeohlarn ligt midden in een zee van water, alleen de op een heu vel gebouwde kerk en de spoor lijn, die langs een dijk loopt, staan niet in het water. In het algemeen echter is het water in boven-Oostenrijk in be langrijke mate geweken. In beneden-Oostenrijk staan honderden fabrieken stil. Vele zijn overstroomd en andere kun nen geen kolen ofl grondstof toe gevoerd krijgen of zijn onbereik baar voor de arbeiders. De Paus zond 27.000 schilling voor de slachtoffers. In Oost-Duitsland werden on geveer 15.000 mensen geëva cueerd, maar de meesten keren nu naar huis terug, aldus een bericht in het blad van het Rus sische hoge-commissariaat Taeg- liche Rundschau. Het gevaar in verscheidene ge- De Vietminh blijft druk uit oefenen ten Noorden en Noord- Westeq van de nieuwe verdedi gingslinie der Fransen in de del ta van de Rode Rivier. Het bolwerk Sontay staat bloot aan een beschieting met mortieren. Rondom Sontay vinden talrijke schermutselingen plaats. Franse jagers en bommen werpers zijn zeer actief in de sector Hoengjen, waar de Viet minh Zondag een hevige aanval heeft ondernomen. In het gebied van Quang Nam, 20 km ten Z. van Toorane, is Maandag een Franse post in han den van de Vietminh gevallen, aldus heeft het Franse opperbe vel Dinsdag bekendgemaakt. Aanvallen van de opstandelin gen op twee posten in hetzelfde gebied werden afgeslagen, waar bij de Vietminh 22 man aan doden verloor. ZON MAAN De ambassadeur van Thailand te Washington heeft bekendge maakt, dat de V. S. er mee heb ben ingestemd de militaire hulp aan zijn land onmiddellijk te ver hogen. De V. S. zullen hun modernste uitrusting sturen voor de oplei ding van officieren en onderoffi cieren van de zich uitbreidende strijdkrachten van Thailand. Dit is overeengekomen met een uit twaalf leden bestaande militaire missie uit Bangkok. Thailand heeft reeds meege deeld, dat het zal toetreden tot het verdedigingsverdrag Foor ZuidOost-Azië, waaronder de V. S., Engeland, Australië en Nieuw Zeeland van gedachten wisselen. De Thailandse opperbevelheb ber, die de militaire missie naar de V. S. heeft geleid, verklaarde, dat zijn land de grond-, lucht- en zeestrijdkrachten zo spoedig mo gelijk wil verdubbelen. Door de slechter wordende toestand in Indo-China was het overleg te Washington nog dringender ge worden. O.m. zullen straalvliegtuigen en tanks naar Thailand worden verscheept. De regering aldaar hoopt spoedig te beschikken over een escadrille straaljagers. Op het ogenblik telt het Thai landse leger 100.000 beroepsmi litairen. Men hoopt elk jaar voor de drie onderdelen van de strijd krachten een even groot aantal militairen op te leiden. Harry Shirley, die elke ochtend in het zwembad van Chiswick (Londen) zijn baantje komt zwemmen en dit al 30 jaar lang doet, heeft thans van de directie van de zweminrichting een gra tis abonnement voor het leven gekregen. Hij is tachtig jaar... In het Franse communiqué wordt voorts melding gemaakt van een „hevig treffen" in Mid- den-Laos. Het voornaamste doel van de bespreking tussen Dulles, Eden en Mendes-France, Dinsdagavond is volgens Parijse waarnemers de Amerikaanse boycott van de conferentie van Genève op te heffen en Dulles' afkerigheid van een door de Fransen bereik te vredesregeling voor Indo-Chi na te overwinnen. Dulles is uit eigen beweging naar Parijs gegaan, nadat de Amerikaanse ambassadeurs in Genève en Parijs hem hadden meegedeeld dat een wegblijven van de Geneefse conferentie de solidariteit van het Westen ern stig zou schaden. Dulles staat voor een moeilijk geval Mendes-France en Eden zijn het eens over de concessies die aan de communisten moeten worden gedaan in ruil voor een vrede in Indo-China, zo wordt van gewoonlijk betrouwbare zij de gezegd Voor Amerika is dit een nieuw stadium in de betrek kingen met zijn twee grote Euro pese bondgenoten. Staan in de E.V.G.-kwestie Amerika en Engeland eensge zind tegenover een aarzelend Frankrijk, hier staat Amerika al leen tegenover Engeland en Frankrijk, die zich samen op weg schijnen te bevinden naar een grotere onafhankelijkheid van de Amerikaanse politiek. Eén der argumenten van Men- des-FTance, zo wordt te Parijs vernomen, is dat communistisch China oprecht vrede wil in Indo- China, maar geen regeling wil aanvaarden die niet ook door Amerika is goedgekeurd. Tsjou En-Lai heeft Mendes- France vorige week te Bern mee gedeeld, dat China niet voortdu rend de karrs wil lopen van een Amerikaanse interventie als ge volg van een niet door Amerika goedgekeurde overeenkomst met Frankrijk. Dulles verklaarde bij aankomst in Parijs te hopen, dat de be spreking van drie de communis ten zou tonen hoe nutteloos hun pogingen zijn om het Westen te verdelen. Eden en Mendes-France wilden bij aankomst geen verklaring af leggen. De Franse minister zag er moe uit, met diepe kringen onder de ogen. VIETMINH-AANVAL IN ZUID LAOS. Vietminh-opstandelingen heb ben voor de eerste maal aanval len gedaan bij de stad Pakse in Zuid-Laos, nabij de Thailandse grens. De stad, die 30.000 inwo ners telt, werd met mortieren beschoten, terwijl de opstande lingen een Franse kolonne ten Z. van de stad aanvielen. Luidens in Parijs ontvangen berichten is door de beschieting in Pakse slechts lichte schade aangericht, doch de aanval op de kolonne was ernstig. DE ONDERHANDELINGEN IN INDO CHINA. De radio-omroep van de Viet minh meldt, dat een sub-commis sie uit de delegaties van de Fransen en de Vietminh te Troeng Gia gistermorgen verder zijn gegaan met het bespreken van maatregelen om een wapen stilstand in Indo-Ohina ten uit voer te leggen. De besprekingen van Maandag werden gevoerd in een „gunstige sfeer", aldus de omroep der opstandelingen. bieden, vooral in West-Saksen, Oost-Thüringen en de streek van de midden-Elbe, bleef voort durend tengevolge van de hevige regenval op Maandag, zo schreef het blad. De watersnood heeft tot nu toe 32 doden in Duitsland en Oostenrijk geëist, acht in de bondsrepubliek, twaalf in Oost- Duitsland en twaalf in Oosten rijk. Laaggelegen woonwijken van Boedapest zijn geëvacueerd, al dus radio- Boedapest. Men ver wacht, dat het stijgende Donau- water Dinsdagavond laat of Woensdagmorgen tot de wijken zal doordringen. Het rampgebied in Zuid-Duits- land beslaat het gebied van Münohen tot aan de Oostenrijkse grens en van Kuflstein tot aan de Donau. Het stroomgebied van de Isar, de Inn en de Salzach vallen in dit gebied. De Donau heeft Dinsdag bij Wenen een ongekend hoog peil bereikt en het water stijgt nog steeds. Elders in Oostenrijk zakt het water. Veel Weense voorsteden zijn overstroomd, doch 't voornaam ste, hoogliggende deel van de stad is droog. Ten Westen en ten Noorden van de stad staan ver scheidene dorpen tot drie meter diep in het water. In Linz, de zwaarst getroffen stad in Oostenrijk, zakt het wa ter eveneens. In Tirol zijn alle wegen weer begaanbaar. De Oostenrijkse regering heeft Dinsdag de Amerikaanse en de Russische hoge-commissarissen dank gebracht voor de verleende hulp. Het ministerie van Sociale Zaken maakte bekend, dat arbei ders, die door de overstromingen schade hebben geleden, tege moetkomingen zullen ontvangen Het ministerie van Landbouw verklaarde, dat als gevolg van de overstromingen geen levens middelentekort zal ontstaan. Het aantal slachtoffers in Oos tenrijk is niet gestegen. Ii Oost-Duitsland zijn twaalf personen door de overstromingen om het leven gekomen. Te Des sau (95.000 inwoners) en Barby (8000 inwoners) blijft de toestand ernstig. Uit Dessau zijn reeds 10.000 mensen geëvacueerd. De evacuatie duurt nog voort. Bijna alle Oostduitse bladen hebben hun formaat drastisch verkleind, aangezien papierfabrieken van de overstromingen te lijden heb ben. In Passau, de zwaarst getrof fen Westduitse stad, is de Donau opnieuw 10 cm gestegen. De po litie heeft gewaarschuwd voor besmettingsgevaar door de dui zenden lijken van ratten en an dere dieren, die in het water drijven. De algemene toestand in Beie ren is iets verbeterd. Geen van de voornaamste dammen is door gebroken, hoewel de druk van het water nog zeer krachtig is. In Tsjecho-Slowakije is, vooral in Midden-Bohemen, veel schade aan gewassen aangericht. Mili tairen helpen bij de evacuatie van Horni en Dolni Cernosice aan de rivier de Berounka, 24 km ten Z. van Praag. De Amerikaanse congrescom missie voor atoomenergie heeft Dinsdag een ontwerp van een wet goedgekeurd, die het moge lijk zou maken geheimen betref fende kernsplijting met geal lieerde landen uit te wisselen. De wet maakt het bovendien voor de particuliere industrie mogelijk, zioh bezig te houden met atoomonderzoek en de toe passing hiervan. In het wetsontwerp wordt in het algemeen gehoor gegeven aan het verzoek van president Eisenhower voor bepaalde wijzi gingen in de wet van 1946 op de atoomkracht. De Noorse regering heeft bij de Sowjet-Russische regering ge protesteerd tegen spionnage-acti- viteit van zekere functionarissen van de ambassade der Sowjet- Unie te Oslo. De nota werd overhandigd aan de Russische ambassadeur te Os lo, die het protest onmiddellijk mondeling van de hand wees. In de Noorse nota werd her innerd aan het onlangs gevoer de spionnageproces tegen de No ren Asbjoern Sunde en Erling Nordby, waarbij was gebleken, De informele besprekihgen tus sen de Nederlandse en Indonesi sche delegaties zijn Dinsdagmid dag hervat. De vergadering van Dinsdagmiddag begon om half drie en duurde ruim anderhalf uur. Na afloop werd niets meer medegedeeld, dan dat het infor mele overleg Woensdagavond om 8 uur zal worden voortgezet. Bij de Nederlandse delegatie ont brak gisteren minister Van de Kieft, die door ambtsbezigheden elders, was verhinderd aan de besprekingen deel te nemen. Dr JAGAN BEËINDIGT HONGERSTAKING. De oud-premier van Brits- Guyana dr Jagan, en andere leiders van de vooruitstrevende volkspartij, die met Jagan ge vangen worden gehouden, heb ben hun hongerstaking beëin digd, die zij op 7 Juli waren be gonnen. De leiders van de partij be gonnen hun staking uit protest tegen debehandeling in de ge vangenis. dat de beklaagden contact had den gehad met leden van het per soneel van de Sowjet-ambassade. Voorts verwees de Noorse rege ring naar haar nota van 16 Febr. waarin gesproken werd van het „ongebruikelijke" contact, dat een lid van de Russische ambas sadestaf had gehad met Noorse burgers, die toen op beschuldi ging van spionnage waren aan gehouden. Aan het slot van de nota wordt gezegd, dat de Noorse regering aanneemt, dat de Sowjet-ambas sade stappen zal nemen om te voorkomen, dat leden van de am- basadestaf in de toekomst op deze wijze de Noorse wetten en de diplomatieke regels schenden. Engeland en de Verenigde Sta ten zullen, wanneer de Franse nationale vergadering vóór haar zomerreces geen beslissing over de Europese defensiegemeen schap neemt, naar alle waar schijnlijkheid voorstellen om de bondsrepubliek door middel van een korte verklaring van de drie Westelijke hoge commissarissen een door bepaalde voorwaarden beperkte souvereiniteit te geven, zo verluidt in Bonn van geallieer de zijde. De Britse experts op de Lon- dense conferentie hebben zich, naar verder verklaard wordt, op de Londense conferentie met talrijke juridische bezwaren ge weerd tegen Amerikaanse aan drang om 't probleem der Duit se souvereiniteit desnoods op zeer radicale wijze aan te pak ken, wanneer zou blijken, dat de samenhang van het E.V.G.-ver- drag en het souvereiniteitsver- drag van Bonn niet zou kunnen worden gehandhaafd. De £ngel- zien om aan de Duitse suvereini se onderhandelaars hebben het duidelijk gemaakt, dat Londen onder alle omstandigheden een regeling wenst waaraan ook Frankrijk zal kunnen medewer ken en waardoor de bestaande overeenkomsten met de Sowjet- Unie niet in het gedrang zouden komen. De Britse hoge commissaris, sir Frederick Hoyerimillar, en de plaatsvervangende Amerikaanse hoge commissaris, Dowling, heb ben de Westduitse bondskanse lier over het verloop der confe rentie van Londen geïnformeerd- Van Duitse zijde is nog geen of ficiële commentaar op de resul taten geleverd en men wenst hier eerst een verklaring der En gelse regering voor het Lager-, huis af te wachten. De Britse en Amerikaanse des kundigen hebben, naar van inge lichte zijde te vernemen valt, 2 mogelijkheden onder het oog ge- teitswens tegemoet te komen: 'n gedeeltelijke inwerkingstelling van de conventie van Bonn en de aflegging van een korte souve- reiniteitsverklaring. Deze beide mogelijkheden zijn aan de rege ring in Washington en Londen voorgelegd. De deskundigen zijn daarbij iot de overtuiging gekomen, dat de eerste weg de moeilijkste zou zijn. Deze zou namelijk een wij ziging 'van de verdragsteksten nodig maken, die de parlemen taire goedkeuring zou behoeven. Dat stuit in de Verenigde Staten op grote moeilijkheden wegens het uiteengaan van het congres. Tenzij het congres vóór zijn uit eengaan aan president Eisenho wer een blanco volmacht zou ge ven, zou deze methode dan ook naar de mening der deskundigen te veel tijdverlies meebrengen. Deze moeilijkheid zou volgens de deskundigen te omzeilen zijn 1 ning slechts zal kunnen worden door de bondsrepubliek door middel van een korte verklaring souvereine rechten te geven. Daarbij zou dan evenwel moeten worden vastgesteld, dat de Duit se rechten in geen geval meer omvattend zouden mogen zijn, dan twee jaren geleden in het verdrag van Bonn werd toege zegd. De geallieerden hebben zich daarin bepaalde rechten voorbe houden, zowel met het oog op hun positie tegenover de Russi sche bezetting als om in geval van nood de macht in de bondis- republiek zelf weer in handen te kunnen nemen, iteze voorbehou- den rechten zullen volgens de deskundigen moeten worden ge handhaafd. Wat Duitsland's militaire sou vereiniteit betreft, zijn de des kundigen tot de slotsom geko men, dat een Duitse herfoewape- toegestaan binnen een collectief veiligheidssysteem der vrije we reld. Onder dit systeem zou men de E.V.G. in haar bestaande of eventueel in gewijzigde vorm kunnen verstaan, doch ook iede re andere wijze van samenwer king der vrije naties. Voorts verluidt hier, dat de deskundigen het er of'er eens zijn geworden, dat de practisohe uitvoering van de aan Duitsland te geven souvereine rechten nog enige tijd zou vergen. Het zou namelijk niet in de bedoeling lig gen om de bestaande geallieer de wetten met één slag terzijde te stellen, doch veeleer zouden de drie hoge commissarissen daarbij stap voor stap te werk gaan. Daarbij wordt opgemerkt, dat enkele dezer wetten slechts door een eenstemmig besluit van de drie Westelijke hoge commis sarissen kunnen worden opgehe ven. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijln bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië: m.s. „Autolycus" (19 Juli); Ncd. Nieuw Guinea' s.s. „Ternate" (22 Juli); Ned. Antillen: s.s. „Ellerbek" (21 Ju li i; Suriname: m.s. „Bonaire" (28 Juli); Unie van Z.-Afrika en Z.-W. Afrika: m.s. „Arundal Castle' (17 Juli); Canada: s.s. „Groote Beer" (17 Juli), m.s, „Johan van Oldenbarnevelt" (21 Juli en m.s. „Prins Willem Ge orge Frederik" (22 Juli); Ar gentinië en Chili: s.s. „Presi dente Peron" (17 Juli), s.s. ..Na- viero" (22 juli); Uruguay: s.s. „Presidente Peron" (17 Juli); Australië en Nieuw-Zeeland via Engeland (17 Juli). De postkantoren geven inlich tingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Iets warmer. Toenemende bewolking maai overwegend droog weer. Zwak ke tot matige Z.W.-wind. Iets warmer. DONDERDAG 15 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1