Uit de Provincie Wout Wagtmans wint de Ie etappe 2>e witte Fijne Dessert Rood-Merk Paars-Merk lekkere koffie... Onbestuurde bommen werpers naar Duitsland Winnaars van opstelwed strijd naar ons land 250 gram TERNEUZEN. AXEL. AARDENBURG. EEDE. BRESKENS. ST. JANSTEEN. STOPPELDIJK. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Persconferentie Dulles van DE TOUR DE FRANCE Overweldigende belangstelling Per pakje van OPENSTELLING WEG ZAAMSLAG VEER— RAPENBURG TOL. Naar wij van de zijde van de Rijkswaterstaat vernemen zal hoogstwaarschijnlijk heden in de loop van de dag de weg Zaam- slag-VeerRapenburg-Tol voor het verkeer worden opengesteld. internationaal, werk kamp OP SCHOUWEN EN DUIVEL AND De United Nations Association of Great Britain and Northern Ireland organiseert van 18 tot 22 Augustus, en zo nodig langer, in samenwerking met de co ördinatie commissie hulpwerk een internationaal werkkamp te Nieuwerkerk op Schouwen en Duiveland. De deelnemers aan dit werkkamp zullen zich nu aan de werkzaamheden in de noodsfeer een einde is gekomen, verdienstelijk maken voor de dorpsgemeenschappen met werkzaamheden, welke niet door de overheid gefinancierd of uit gevoerd worden'. (Nederlandse jongeren, die aan dit kamp willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij het se cretariaat van de C.C.H., Spaar- nestraat 57, Velzen). Geslaagd. Bij de gisteren te Goes gehou den U.L.O.-examens zijn o.m. ge slaagd: voor het diploma AFientje Laurens te Terneuzen en Peet Bax te Kloosterzande voor het diploma A en B: Frans Kaan te Terneuzen en Benny Sorber te Axel. Aa/utorit Ouden van Dagen. Aan de reis van de Axelse ouden van dagen zal door een 100-tal liefhebbers (van 70 jaar en ouder) worden deelgenomen. De tour gaat naar Rotterdam en wel op 20 Juli a.s. Goudvissen in vijver recrea tieoord. Een 100-tal goudvissen werden dezer dagen uitgezet in een vijver gelegen in het recreatieoord in plan Zuid, waaromheen ook bin nenkort nog rustbanken zullen worden geplaatst. Tijdelijke benoeming. Benoemd tot tijdelijk onderwij zeres aan de openbare lagere sahool te Aardenburg mevr. J. Aalbregtsede Klercq, wonende te Oostburg. Botersmokkel. Woensdagavond werden door douane-ambtenaren in de Dorps straat twee wielrijders aangehou den. Bij onderzoek bleek dat zij niet minder dan 150 kg boter bij zich hadden. Tegen beiden werd proces-verbaal opgemaakt en de boter met de fietsen in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet en zal dit wel uitlopen dat nog meerderen zich voor de rechter zullen hebben te verant woorden. Nog steeds onzekerheid. Op verzoek van de familie heeft gistermiddag een telepaath getracht een eind te maken aan de onzekerheid waarin de familie D. sedert de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. verkeert, in ver band met het ongeluk, dat de heer D. is overkomen. Hoewel de telepaath verklaar de dat het slachtoffer in de ha ven om het leven is gekomen en het stoffelijk overschot door de zuiging van de prov.-boot in zee is afgedreven, heeft dit onder zoek geen positief resultaat opge leverd. Hij verklaarde echter dat over een dag of tien aan die onzekerheid een einde zou zijn gekomen. Bedrijf songel uk Bij het verrichten van werk zaamheden met een hijskraan op het werk van de aannemersfirma B. alhier werd de 19-jarige De K. uit Terhole, zodanig gewojid dat hij aan de bekomen verwon dingen is overleden. Kermis. De jaarlijkse kermis staat weer voor de deur. Verschillen de kennis-exploitanten hebben hun tenten reeds opgeslagen, zodat het Zondag en Maandag voor de jeugd niet aan attrac ties zal ontbreken. Ook de lief hebbers van dans en de schut ters zullen dit jaar weer aan hun trek komen. De -voetbalver- euiging Rapenburg speelt op kermiszondag een wedstrijd te gen Steen 1. Als het weer zich van zijn goede kant laat zien belooft het weer een ouderwets gezellige kermis te worden. Muziekvereniging Onze plaatselijke muziekver eniging „St. Cecilia" heeft te kampen met een gebrek aan ril uzikan ten. Aangezien St. Ce cilia het enige muziekkorps van de gehele gemeente Vogelwaar de is, zou het te betreuren zijn indien deze vereniging een achteruitgang te zien zou geven Het is dan ook te hopen, dat aan de oproep van het bestuur om zich als werkend lid van de vereniging aan te melden, een ruim gehoor zal gegeven wor den. Naar Bouvigne Verschillende moeders uit on ze parochie maakten de bus tocht mee naar Bouvigne, waar een dag werd doorgemaakt die geheel in het teken stond van het Maria jaar. Tevens werd een bezoek gebracht aan de bede vaartsplaats St. Willibrord. Deze prachtige dag werd besloten met een processie door de tui- nen van Èouvigne. Zeer voldaan keerden de moeders des avonds weer in ons dorp terug. Woningbouw De bouw van 3 woningwetwo ningen in de kom van ons dorp is thans voltooid. Met de bouw van een vierde woning zal bin nenkort een aanvang worden gemaakt. In de afgelopen maan den werd tevens een zeer druk gebruik gemaakt van de be staande regeling voor het ver beteren van woningen met rijkssteun. Tal van panden, w.o. verschillende winkels, hebben hierdoor een fleuriger aanzien gekregen, waardoor ook het dorpsbeeld aanmerkelijk is ver fraaid. Geslaagd Onze dorpsgenoot de heer R. de Maat, slaagde te Breda voor het examen gezel-herenkapper. Tentoonstelling van Guys. Hedenmiddag om 3 uur zal in het stedelijk museum te Vlissin- gen een tentoonstelling van werken van Constantin Guys worden geopend door de Franse ambassadeur, de heer J. P. Gar- nier. Deze tentoonstelling wordt in Vlissingen gehouden, omdat de Franse kunstenaar Guys daar op 3 December 1802 werd geboren. Zijn vader was daar hoofdcommissaris van de Fran se bezettingsmarine. Vermoede lijk heeft Guys reeds op jeug dige leeftijd Vlissingen verlaten. Tot 1823 is bijna niets over hem bekend. Van 1823 tot 1824 vocht hij onder lord Byron in Grie kenland, nam vervolgens voor Frankrijk dienst in een regi ment dragonders en reisde in de jaren 1842 tot 1848 in Spanje, Italië en Engeland. In deze tijd maakte hij zijn eerste tekenin gen. In 1848 werd hij correspon dent van de Illustrated London News tot 1860, iiï welke hoeda nigheid hij de Krimoorlog mee maakte. Vele tekeningen en aquarellen wijdde hij aan de gevechten in deze oorlog, die in zijn blad verschenen. Als cor respondent van dit blad reisde hij en tekende hij ook veel in Spanje, Italië, Turkije, Egypte en Duitsland. Omstreeks 1860 vestigde hij zich weer in Parijs, waar hij financieel in moeilijke omstandigheden kwam te ver keren. Baudelaire wiidde in 1863 3 boeiende artikelen aan hem in de Figaro, waarin hij Guys de schilder van het moderne leven noemde. Zijn werk bestaat uit tekeningen en aquarellen en vertoont alle aspecten van de vorige eeuwde soldaten en ma trozen, de dandy's en de beau monde, de ruiters en koetsen, de opera's het leven op de bou levards, de keizer en de keizerin. De collectie die in Vlissingen is bijeengebracht, kwam tot stand door medewerking van vele musea uit binnen- en bui tenland. Zij omvat 126 tekenin gen en aquarellen, die op een uitmuntende wijze zijn geëxpo seerd. Het stedelijk museum is daarvoor provisorisch verbouwd. Veulenkeuringen, uitgaande van de verreniging van paar denfokkers ,>Rust Roest." Onder goede belangstelling had te IJzendijke de jaarlijkse veulenkeuring plaats. De kwali teit van de voorgebrachte die ren was, vooral wat de hengsten betreft zeer goed. Vooral de jon gere hengsten vertoonden een viertal goede kopnummers. Hengstveulens geb. na 20 April. 1. Frits van Reigershoeve, eig. G. Doens, IJzendijke; 2. Zéphir d'Amice, eig. A. J. Temmerman, Hoofdplaat; 3„ Avenir, eig. G. Dusarduijn, Groede. 4. Faroek, eig. A. J. Catseman, Biervliet; 5. Udo, eig. stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 6. Union, eig. idem; 7. Karei, eig. C. Cuelenaere, t§ Biervliet; 8. Occult van de Jo- zinahoeve, eig. C. van der Hau- |i: we, IJzendijke; 9. Benno, eig. Gebrs. Haverbeke, Biervliet; 10. j Roland van Quarré, eig. S. van Hoeve, Biervliet. Hengstveulens geb. vóór 21 April. 1. Kuno, eig. A. J. van der Meulen, IJzendijke; 2. Eglon van de Biezen, eig. J. van Hal, Eede; 3. Quarré, eig. J. van der Slikke, Biervliet; 4. Karlo, eig. J. S. de Blaaij, Biervliet; 5. Ko- vax, eig. A. J. van der Meulen, Uzendijke; 6. Castor van Bier vliet, eig. Em. de Boevere, Bier' vliet. Merrieveulens geb. na 5 Mei. 1. Odine, eig. Stallen De Dob belaere, IJzendijke; 2. Kittv, eig. S. de Feijter, Schoondijke; 3. Vera van Dorpzicht, eig. Alb. van Waes, IJzendijke; 4. Nervo, eig. Em. Thomaes, Hoofdplaat; 5. Zaza d'Amice, eig. Af. J. Tem merman, Hoofdplaat6. Una, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 7. Lidy van Dorp- zicht, eig. Alb. van Waes, IJzen dijke; 8. Mia d'Ahea, eig. Gebrs. Aernoudts, Sluis; 9. Quarona v. Dijkzicht, eig. W. de Blaeij, Biervliet. Merrieveulens geb. vóór 6 Mei. 1 Cora, eig. E. D. Haak, IJzen dijke; 2. Lidy van Tivoli, eig. J. Wijffels, IJzendijke3. Lady van de Nolle, eig. A. L. Salome, Uzendijke- 4. Beatrix van Nous- tis eig. G. E. de Badts, Schoon dijke; 5. Nonna van Klaas, eig. A J. Baas, IJzendijke; 6. Sonja van 't Kerkje, eig. J. L. de Put ter, Waterlandkerkje; 7. Mara van Brillant, eig. G. de Badts, Schoondijke. Gevonden voorwerpen. Een polshorloge, inl. Plein 4; een kinderportemonnaie met inhoud, inl. Postcommandant Rijkspolitie. De Amerikaanse luchtmacht zal in de komende herfst een tweede escadrille onbestuurde, langs radiografische weg voort bewogen bommenwerpers, van waaruit de „Matador"-raketten kunnen worden afgeschoten, naar Duitsland zenden, aldus is te Washington bekendgemaakt. De bommenwerpers zullen door ongeveer 600 officieren en manschappen, wier opleiding thans op de „Patrick"-basis voor raketten in de Amerikaan se staat Florida wordt voltooid, worden bediend. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft Donderdag op een persconferentie verklaard, dat Amerika zijn veto recht zal ge bruiken om coimmunistisch-Chi- na buiten de Veiligheidsraad te houden. Dulles gelooft niet, dat commu- nistisch-China genoeg stemmen krijgt voor een zetel in de assem- blée der Verenigde Naties. Hij zei dat de Verenigde Naties niet zijn ingesteld als verbeteringsge sticht. De leden moesten vóór hun toelating bewijzen dat zij in staat en bereid zijn hun inter nationale verplichtingen na te komen. Be Tour de France is begon nen. Nadat de burgemeester van Amsterdam, mr. Ara. J. d'Ailly, in het Olympisch Stadion met het doorknippen van een rood- wit-blauw lint de symbolische start had verricht, werden de 110 deelnemende renners om 11.30 uur precies op de Sloterweg offi cieel door de directeur van de ronde, Jacques Goddet, op weg gezonden voor de le étapipe, Am- sterdam-Brasschaet, over 216 km. Na de folklorische uitvoeringen in het stadion, die een grote in druk maakten, vooral op de bui tenlandse gasten, door de fleurig heid en de zwier waarmede ze gegeven werden, dank zij ook de perfecte organisatie welke tot in de kleinste onderdelen klopte, en de kruispunten moesten ook de tramwagens wachten. Jean Gar- nault, op een motorduo gezeten de rit volgend en hier en daar regelend, sprak met waardering over het voorspel in het stadion. „Jammer, dat het stadion zo groot is, het publiek ging er een beetje in verloren", zei hij tegen ons toen wij een babbeltje maak ten. Dit was mogelijk omdat er tussen Amsterdam en Haarlem eigenlijk niets gebeurde dat de moeite van het vermelden waard was, behalve dan dat ook in het polderland overal kijkers langs de kant van de weg stonden en dat de belangstelling in de buurt van Haarlem en Heemstede nog veel groter was dan in Amster dam, en herinneringen opriep aan de symbolische opening van de de doortocht van de ronde-kare- tour, bestaande in het doorknip pen van een lint door burgemees ter d'Ailly, reed de rennerstoet naar de Sloterweg, waar om 11.20 uur precies het sein voor het werkelijke vertrek werd gegeven. De belangtselling op dit gedeelte van het parcours tussen het sta dion en de Sloterweg was enorm. Op de troittoirs stond het publiek vier en vijf rijen dik en in elk venster zag men wuivende men sen. De Amsterdamse politie had voor een puike afzetting gezorgd, het verkeer lag geheel stil en op vaan door Franse steden Even vóór Heemstede sprong Faanhof weg, de man die op vlakke étappes kansen heeft, dank zij zijn sprinterskwalitei ten. Zijn voorsprong werd 200 a 300 meter. Toen werd hij ingelo pen. Om 12.40 uur werd Noordwijk aan Zee gepasseerd, waar het peleton nog geheel bij elkaar was. Op de boulevard te Noord- wijk aan Zee werd de eerste pre mie van de tour gereden. Hassen- forder was de gelukkige. Het peleton bleef vooralsnog De koffie voor fijnproevers, die werkelijk iets heel bij zonders verlangen. De kwaliteitskoffie bij uitstek. Krachtig en voordelig. RATTEN BEDREIGEN HAARLEMS STADHUIS. .Ratten ondergraven Haar lems stadhuis." Dit heb ben B. en W. van Haarlem gistermiddag aan de ge meenteraad medegedeeld naar aanleiding van het voorstel een crediet van 4000 beschikbaar te stel len voor het verrichten van werkzaamheden in 't stad huis. Reeds geruime tijd wordt in en nabij het oude ge deelte van het stadhuis complex veel hinder onder vonden van de aanwezig heid van ratten. Op sommige plaatsen wordt de grond door deze dieren zelfs zodanig onder graven, dat verzakkingen optreden. Dit verschijnsel doet zich in het bijzonder voor in de omgeving van de onlangs voor het publiek openge stelde Pandpoort, nabij de enkele eeuwen geleden aangelegde kloostertuin.. Pogingen om het gedierte met verdelgingsmiddelen te bestrijden, hebben tot dusver geen resultaten op geleverd. Vólgens B. en W. bestaat de meest afdoende bestrij ding in het opbreken van een groot gedeelte van de bestrating in de omgeving van de Pandpoort en een ontgraving van de grond tot de oude rioleringen en andere verblijfplaatsen van de ratten. Met de werkzaamheden is, volgens voorlopige raming, een bedrag gemoeid van 4000. De raad verleende B. en W. dit crediet. bijeen. Een serieus offensief, van welke ploeg of welke individueel dan ook, bleef achterwege. Bij Oud-Wassenaar (66 km) ging Faanhof naar voren en nam 100 meter voorsprong. Maar wel dra werd hij weer door de grote groep opgeslorkt. Om 13.31 uur werd Scheveningen gepasseerd met een lichte vertraging (15 min.) op het tijdschema. De Zwit ser Koblet voerde het peloton aan. Bober van Ile-de-France had bij de passage van Den Haag een minuut achterstand. In de buurt van Scheveningen brachten de premiesprints wat meer leven in de brouwerij. Koblet, die zich als een wijs tac ticus voortdurend met zijn ploeg in de voorste gelederen had op gehouden, nam hier honderd me ter voorsprong op de Spanjaard Alomar, die op weer 100 meter gevolgd werd door Forestier. Hugo zette nog even door tot schrik van allen, zodat de gehele stoet in dolle vaart door de Haagse straten stormde, maar de Zwitserse crack achtte het bij nader inzien toch te vroeg voor een forse stoot en liet zich weer inlopen door het peloton. Van Den Haag over de oude weg via Delft naar Rotterdam reed de karavaan ononderbroken tussen hagen toeschouwers door. Honderdduizenden stonden hier langs het parcours en te Rotter dam leek het alsof de gehele stad was uitgelopen. De eerste serieuze uitlooppo ging werd ondernomen in de buurt van Delft op de vrij smalle rijksweg, waarvan de vele kron kels het uitzicht belemmerden. Een groep van een man of 20 nam eraan deel, bij wie o.a. Wagtmans, Bobet, Hassenforder, Darrigade, Robic, Schaer, Bau- vin, Koblet, Hendrickx, Wim van Est. Ockers en Voorting. Bij de ravitaillering te Rotterdam (109 km) arriveerde deze groep met 50 sec. voorsprong op de tamelijk lang gerekte hoofdgroep. De leiders hielden er een flink tempo in van -ongeveer 45 a 46 kilometer per uur en dit had tot gevolg, dat de hoofdgroep snel terrein verloor. Inmiddels had vlak vóór Breda Wout Wagtmans zich losgemaakt uit de grote groep en zegevie rend reed hij door zijn geboorte stad. Het peloton volgde op onge veer I minuut. Even buiten Breda liet hij zich weer inlopen. Op het circuit van Brasschaet waar nog 5 km moest worden ge reden, bleef Wagtmans geheel achterin de groep hangen. Pas één kilometer vóór de eindstreep demarreerde hij razend snel en vóórdat de groep begreep wat er gebeurde, lag de rappe Braban der 50 meter voor hen en ging; even later zegevierend door de finish. j - Volgens het Oosttenrijk- se socialistische blad „Welt am Montag" is een Zuid-Sla vische chauffeur Zondag met een zware vrachtauto met een snelheid van, honderd km door twee obstakels aan de Zuid-SlavischOosten rijkse grens gereden-. Hij kreeg politiek asyl. De vrachtauto werd beschadigd en de grensobstakels wer den geheel vernietigd. Een rechter te Rajkot, in de Indiase staat Saurastra, heeft een huwelijk tussen een 14-jarig meisje en een 48-jarige weduwnaar met zeven kinderen verboden. 77. Het is doodstil geworden. Terwijl Ragnar de Rode met een gebiedende hand beweging zijn man nen beduidt te blijven waar zij zijn, snelt de Ra venkrijger naast Eric, met een ver schrikte kreet op zijn leider toe. Strompe lend komt deze na derbij „Het bloed van velen zal niet langer vloeien voor een en kele", trilt zijn stem in de stilte. „Ik... Bryan of Ochehill ben al die offers niet waard." Wanhopig pogen zijn twee ge trouwen hem af te brengen yan zijn noodlottig plan. Snel treedt ook de Noorman op de Witte Raaf toe. „Ge weet niet wat ge zegt", tracht hij Bryan van gedachte te doen veranderen. „Denk aan het lot, dat U wacht wanneer ge in handen zjjt van Graaf Morcar." „Ach, doorvechten heeft geen zin", antwoordt Scathwyn's zoon vermoeid. „Uw nederlaag is zeker." Met een diepe zucht zakt hij in de armen van zijn diepbedroefde ge trouwen in elkaar... „en ook dan De uitslag van de eerste etappe- van de Ronde van Frankrijk van Amsterdam naar Brasschaat (bij Antwerpen) over een afstand van 216 km luidt: 1. Wagtmans 5.23.27; 2. Bauvin (N. O. Fr.); 3. Ockers (B.); 4. Hendrickx (B.); 5. Bobet (Fr.); 6. Deledda (Fr.)7 .Koblet !Zw.) 8. Alomar (Sp.)9. Dacquay (N. O. Fr.) 10. Desmet B.11. Schaer (Zw.); 12. Voorting; 13. Schneider (Lux/Oostenr.)14. Carle (lie de France)15. Robic (W. Fr.); 16. Wim van Est; 17. Remangeon Z. W. Fr.) allen in dezelfde tijd als Bauvin; 18. Dar rigade (Fr.) 5.23.58; 19. Hassen forder (N. O. Fr.); 20. Schmit (Lux./Oostenr.) 5.27.17; 22. Ku- bler (Zw.5.32.21. De Nederlanders Faanhof, Nol ten, Maenen, Roks, Suykerfouyck, Van Breenen en Nico van Est ein digden met o.a. Forestiér (Fr.), Geminiani (Fr.), Laurédi (Fr.), Rolland (Fr.) en Teisseire (Fr.) ex aequo op de 26e plaats. Na de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk luidt het ploegenklassement: 1. Nederland 16.09.23; 2. België 16.10.24; 3. Frankrijk 16.10.54; 4. Frankrijk N. O. 16.11.54; 5. Zwit serland 16.19.17; 6. Luxemburg- Oostenrijk 16.23.06; 7. Frankrijk West 16.28.10; 8. Spanje z.t.; 9. Ile de France z.t.; 10. Frankrijk Zuid West z.t.; 11. Frankrijk Zuid Oost 16.43.09. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan de Zwitser Koblet. Hij kreeg 4 stem men en Wagtmans 2. Slechts zes van de tien stemmen werden uit gebracht. zou dit mijn lot zijn". „En zo is het maar net", gromt de rode piraat, die alles en ieder een vergetend, zich met een tevreden grijns bij het sobere groepje voegt. „Er zal U immers niets gebeuren. Ik zei toch al, dat Morcar een beste kerel is... Nou dan... wat zeurt ge nog langer", wendt hij zich dan tot Eric. „Ik zal U maar weer vergeven wat ge me allemaal hebt aangedaan. Nu zijn we toch allemaal tevreden? Gij blijft leven, de Witte Raaf krijgt zijn prinses en ik mijn dui ten..." „Lelijke geldduivel", schreeuwt Erwin eensklaps driftig. ,,Ik vind het gemeen... Zullen wij er om vechten, hè?" Ondanks alles moeten de om standers glimlachen om de wak kere, jonge prins. „Kijk me nou toch dat dappere kereltje eens aan'V gromt de piraat monter. „En wat doen we nou... Noorman?" Het duizelt Eric. Dat Bryan tot dit besluit kwam, is begrijpelijk... inderdaad betekent doorvechten verliezen... met ditzelfde resultaat ...Nu blijven mensenlevens ge spaard. Doch Ragnar ongestoord laten vertrekken...? Pleegt hij dan geen verraad aan de zaak waar voor hij reeds zoveel op spel zette? Zelfs al zou de versterking spoedig komen, zal het weer levens kos ten... ook van vrouwen én kinde ren. Onderzoekend glijden Eric's ogen langs de mannen van Glan- dannon... zij zijn het verloren vechten moe... Ten volle bewust van het moeilijk parket, waarin hij thans verkeert, treedt de Noorman naar voren. „Ik wil mij hier niet langer in mengen, Ragnar de Rode. Ik doe slechts een beroep op Uw menselijkheid... Spaar deze jongeling. Gun hem tenminste een weinig verzorging." „Hier op Lochlan Hall? Zó gek is Ragnar de Rode niet, Noor man." De Noorman zucht. „Het zij zo, Ragnar de Rode. Doch vroeg of laat zult ge dit besluit betreuren". Even gluurt de zeeschuimer arg wanend naar de vreemde, half spottende, half dreigende glinste ring in Eric's grijze ogen... Zaterdagavond zullen te Den Haag arriveren 3 Deense kinde ren, prijswinnaars van de op stelwedstrijd, die vorig jaar, ter gelegenheid van het officieel bezoek van H. M. Koningin Ju liana en Z. K. H. Prins Bern- hard aan Denemarken, werd gehouden. De prijswinnaars van deze wedstrijd, die onder auspiciën stond van de gezant te Kopen hagen, zijn: de 14-jarige Hanne Riis-Vestergaard uit Sonderjyl- land, de 13-jarige Ingrid Dupont uit Kopenhagen en de 14-jarige Bent Lund uit Aarhus. De kinderen zullen in Neder- lapd de gasten van het mini sterie van Buitenlandse Zaken, zijn. Zij blijven 14 dagen en lo geren bij pleeggezinnen te Den Haag. Tijdens hun verblijf staan, er enkele uitstapjes op het pro gramma.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3