D.D.D. De toestand in de Tonkinese delta De oliebesprekingen te Teheran Nam II over vereniging van Korea De wet op de omzetbelasting De barre zomer van 1954. MINDER BUIIG WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN Uitspraak in de kwestie Naundorff De Nederlands-Indonesische uniebesprekingen Nieuwe straalvliegtuigen voor luchtmachten van Navo-landen Zondag stremming treinverkeer Dordrecht-Lage Zwaluwe DONDERDAG 8 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3194. Poolse communist keert zich tegen de boeren Persconferentie van Eisenhower De commissies der Franse Nationale Vergadering Staking van personeel in Amerikaanse atoomcentra Melk wordt duurder, Margarine goedkoper H.M. de Koningin bezocht sanatorium ,,De Klokkenberg'' Arrestaties in Italië in verband met spion nagecomplot De komende bijeenkomst der Benelux-ministers Het HflfflEfl Gelei handen om trots op te zijn HET „EENHEIDSGESPREK" EN DE K. V. P.-VERKLARING Verkl aring van Mendes-France o!o3 Frankering bij Abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 nar. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur, De burgemeester van Hanoi, heeft bekendgemaakt, dat hij burgers recruteert voor „zelf verdedigingstroepen", nu een nieuwe bedreiging van de stad uit het Zuiden zich plotseling ontwikkelt. Een der keurdivisies van de Vietminh is begonnen in het nieuwe Franse bolwerk in de delta van de Rode Rivier vanuit het Zuidelijke deel van de delta binnen te dringen. Van gezaghebbende zijde is meegedeeld, dat de 10.000 man sterke divisie zich langs de Oos telijke oever van de Rode Rivier naar het Noorden beweegt. Een tweede communistische divisie zou weldra langs de Westelijke oever van de rivier kunnen op rukken. De ouitenste stellingen van de Franse verdedigingslinie ten Z. Een lid van het politieke bu reau van de Poolse (communisti sche) verenigde arbeiderspartij, Zenon Nowak, heeft verklaard, dat door laksheid en sabotage van boeren stagnaties optreden in de melk- en vleeslevering, al dus meldde het Poolse persbu reau P.A.P. Ook zijn de boeren te traag in het betalen van land- belasting. Verder zeide Nowak, dat veel afhangt van de uitroeiing van de oppositie van de rijke boeren, die trachten het stelsel van gedwon gen leveranties te saboteren en de ontwikkeling van de coöpera tieve boerenbedrijven tegen te gaan. van Hanoi ziin thans slechts 35 km van de stad verwijderd. De burgemeester heeft een correspondent van Reuter mee gedeeld, dat elke straat van Ha noi, dat 300.000 inwoners heeft, in secties verdeeld zal worden. De burgers in elke sectie zouden hun eigen „zelfverdedigings- groep" vormen. De groenen zou den later gewapend kunnen worden. Volgens de burgemees ter heeft generaal Salan hem verzekerd, dat de Fransen Ha noi zullen verdedigen. Burgerlijke functionarissen te Hanoi hebben geruchten tegen gesproken, dat Vietnamese bur gers een „regiment" zouden hebben gevormd om de Fransen aan te vallen als zii zouden po gen Hanoi aan de communisten prijs te geven. De Franse luchtmacht heeft hevige aanvallen gedaan tegen de Vietminh-divisie, die stel lingen heeft ingenomen langs de Westelijke rand van de delta. Franse troepen naar Indo-China. Generaal Grünther, de geal lieerde opperbevelhebber, heeft Frankrijk toestemming gegeven een deel van de Franse troepen in Europa, die onder zijn bevel staan, naar Indo-China te zen den, zo wordt te Parijs verno men. Het Franse verzoek maakt deel uit van de voorbereidingen der regering voor het geval de onder handelingen te Genève over een staken van het vuren op 20 Juli nog geen resultaat hebben opge leverd. Deze datum is door premier Mendes-France als limiet ge steld. Als dan geen overeenstem ming is bereikt, wil hij aftreden. De uitwisseling der ge vangenen. Radio-Vietminh heeft Woens dag bekendgemaakt, dat de op standelingen de volgende week Woensdag 200 zieke en gewonde krijgsgevangenen van de Fran se unie zullen overdragen in ruil voor een aantal Vietminh- gevangenen. De uitwisseling, waartoe op de bestandsbesprekingen te Troeng Gia werd besloten, zal plaats vinden te Viettri, in de provin cie Phoetho en te Ngason in de provincie Tanh Hoa. Tevoren zullen verbindingsof ficieren de plaatsen van uitwis seling bezoeken en details van de uitwisseling regelen. Voorts deelde de radio mede, dat de delegaties te Troeng Gia Dinsdag overeengekomen zijn 'n gemengde commissie in te stel len ter bestudering van maat regelen om het lot der krijgs gevangenen te verbeteren. Deze commissie is met haar werk zaamheden begonnen en zal la ter aan de conferentie verslag uitbrengen. President Eisenhower heeft Woensdag op een persconferen tie verklaard, dat hij onder de huidige omstandigheden tegen toelating van communistisch Chi na tot de Ver. Naties is. Eisenhower zei, dat er nog niet over gesproken is of Amerika zich uit de Ver. Naties dient terug te trekken als China wordt toegelaten. De president gaf als zijn per soonlijke mening, dat 95 procent der Amerikanen zijn mening deelt. Communistisch China was nog in oorlog met de Ver. Naties, het was door de algemene verga dering van de Ver. Naties tot aanvaller verklaard en die toe stand was nooit veranderd. De juridische commissie van de Franse nationale vergadering heeft zich Woensdag uitgespro ken tegen bekrachtiging van het verdrag voor een Europees leger. De commisies voor buitenland, se zaken en nationale verdedi ging van de nationale vergade ring spraken zich al eerder tegen het verdrag uit. De voormalige socialistische staatssecretaris van oorlog Le- jeune is Woensdag gekozen tot voorzitter van de commissie van nationale verdediging van de As semblee. Hij is een uitgesproken tegenstander van het E.V.G.-ver drag. Lejeune komt in de plaats van de gaullist Koenig, die mi nister van Defensie is geworden. De conservatief Reynaud is ge kozen tot voorzitter van de finan ciële commissie der nationale vergadering, als opvolger van Mendes-France. De commissie voor buiten landse zaken heeft Woensdag be sloten premier Mendes-France uit te nodigen Vrijdag a.s. voor haar te verschijnen om zijn me ning te geven over de Britse- Amerikaanse besprekingen in Londen over het herstel van de Westduitse souvereiniteit. Als Mendes-France verhinderd zou Ongeveer 4500 leden van het personeel van de atoomcentra te Oak Ridge in Tennessee en te Paducah in Kentucky zijn Woens dag in staking gegaan om loons verhoging af te dwingen. Dit personeel werkt mede aan de productie van de Amerikaan se voorraad splijtbaar uranium voor atoomwapens. Het schei kundige proces van de uranium- productie is zó ingewikkeld, dat naar het oordeel van deskundi gen 'het misschien een jaar zal duren vóór men in geval van stopzetting van de productie de fabrieken weer op gang heeft. zijn, diende hij zich te laten ver tegenwoordigen door staatssecre taris Guerin de Beaumont. Voorts verzocht de commissie de regering verslag uit te bren gen over de huidige stand van de FransDuitse onderhandelingen over de Saarkwestie en te verkla ren, waarom De Beaumonts reis naar Bonn, die Woensdag zou zijn begonnen, niet doorgaat. BOSBRAND AAN DE RIVIERA. Op het schiereiland Cap Ferrat woedt een grote bosbrand, Vele villa's lopen gevaar. Het vuur wordt door een sterke wind aan gewakkerd. Brandweren uit Nice Cannes en alle plaatsen uit de omgeving hebben de strijd er tegen aangebonden. Na drie uur is men het vuur meester geworden. Er is geen schade aan huizen. De Noordkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nam II, heeft in een uitzending van radio-Pjongjang verklaard, dat er nog steeds een manier kan worden gevonden om Korea door onderhandelingen te her enigen, ondanks het afbreken van de besprekingen over Ko rea te Genève. Deze besprekingen hadden aangetoond, dat het mogelijk is beperkte overeenstemming te bereiken over enige fundamen tele aspecten van het probleem, zeide hii. Door een plotselinge verstij ving van de houding der Perzi sche regering lopen de onderhan delingen te Teheran over de af zet van Perzische olie het gevaar nog enige maanden te moeten duren, aldus wordt in belang hebbende kringen te Londen ver klaard. De jongste moeilijkheden betreffen naar men in welinge- De informele gedachtenwisse- ling, die Woensdagmorgen tus sen de Nederlandse en Indone sische delegaties voor de unie besprekingen is gehouden, heeft geduurd van 11 uur tot ruim half één. Na afloop werd mee gedeeld, dat de informele be sprekingen hedenmiddag om 4.30 uur zullen worden voortge zet. Over de informele besprekin gen van Woensdag is geen ge: meenschappelijk communiqué verstrekt. Bij het verlaten van de conferentiezaal wensten de r&den van de Indonesische dele gatie geen antwoord te geven op vragen van de wachtende jour nalisten. Van Nederlandse zijde werd geantwoord op de vraag, of er reden voor optimisme of pessimisme is. „Het is nog te vroeg om dat te kunnen zeg gen". Wel verklaarde men, dat de informele gedachtenwisse- ling dient om de delegaties in staat' te stellen haar standpunt verder te verduidelijken. In dit verband werd nog mee gedeeld, dat het voorbarig is te spreken van een imoasse in de besprekingen, zoals sommige be richten het hebben willen doen voorstellen. De eerste kamer van het Hof van Appèl te Parijs heeft Woens dagmiddag de eis van de erfge namen Naundorff afgewezen, dat hun voorvader beschouwd moet worden als Lodewijk XVII. Door deze uitspraak is een ge schil beslist, dat teruggaat tot de Franse revolutie. De tegenstanders in het geding waren de geslachten Bourbon Parma en La Rochefoucault aan de ene kant en de eisers, René Louis Charles en Charles Ed- mond de Bourbon, die deze na men dragen op grond van een uitspraak van de Leidse recht bank in de vorige eeuw. De eisers verzochten de Fran se rechtbank de overlijdensacte van 12 Juni 1795 van de zoon van Lodewijk XVI, kroonprins en her tog van Normandië, die. naar men aanneemt, op 8 Juni 1795 op tienjarige leeftijd in de gevange nis is overleden, ongeldig te ver klaren. Dit verzoek impliceerde, dat Willem Naundorff, die op 10 Augustus 1845 te Delft overleed en die in de overlijdensacte Louis Charles de Bourbon, hertog van Normandië, werd genoemd, wel degelijk de kroonprins zou zijn geweest. De president van het hof heeft niet alleen rekening gehouden met de argumenten van de door beide zijden geleverde pleidooien, maar ook persoonlijke historische navorsingen gedaan, die hem toestonden de eis af te wijzen waardoor dus de verschillende uitspraken over deze kwestie se dert 1851 bevestigd werden. lichte kringen meent te weten, de samenstelling en de zetel van de nieuwe gemengde maatschap pij, welke moet' worden opge richt door het internationale con sortium der acht grote oliemaat schappijen en de regering van Perzië. Het consortium had voor gesteld, dat deze maatschappij haar zetel in Amsterdam zou hebben met 2 Perzische bestuurs leden op een totaal aantal van 7 bestuursleden. Op grond van de wet inzake de nationalisatie zou Perzië een meerderheidsvertegen woordiging in de raad van be stuur wensen en Perzië zou voorts wensen, dat de zetel der maatschappij op haar grondge bied zal worden gevestigd. Voorts zou Perzië de duur van de nieu we overeenkomst tot 20 jaar wil len beperken, terwijl het consor tium een periode van 40 jaar zou wensen. - Krabben en peuteren rflllfj* maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare UltSlaa D-D.D. dringt diep in de U poriën door. zuivert, ont-» smet eD geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP Naar het ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening officieel me dedeelt, zal de subsidie op de consumptiemelk, die thans nog m<eer dan 4 cent per liter bedraagt (f 4,18 per 100 liter) tot 3 cent per liter worden verminderd en wel met ingang van 25 Juli a.s. In overeenstemming met het subsidiebeleid van de laatste jaren kunnen daar door de uitgaven voor de subsidie op consumptiemelk worden verminderd De prijs van de melk voor de consu ment zal in het gehele land 1 cent per liter stijgen. Daartegenover staat, dat maatregelen worden geno men om de margarinefabri kanten in staat te stellen, de prijs van de margarine voor de consument belang rijk te verlagen met ingang van 11 Juli a.s. Deze verla ging zal voor verschillende merken van margarine on geveer 20 cent per kg bedra gen. Deze prijsverlagingal dus het ministerie, compen seert niet alleen de gevol gen voor het huishoudbud get van de prijsverhoging van de melk door verlaging van de subsidie, zij vangt ook op de stijging van de melkprijs met 1 cent per li ter in Juni j.l. in het Wes ten van hst land. De groot- en kleinhandel in margarine zullen, zoals in dergelijke gevallen gebruikelijk, een tegemoetkoming ontvangen, zodat de prijsaanpassing in de margarine gemakkelijk kan verlopen. De onderhandelingen, die ge durende anderhalf jaar zijn ge voerd tussen de regering van Denemarken en de Hawker- vliegtuigenfabriek hebben thans er toe geleid dat Denemarken voor een waarde van drie mil- üoen pond sterling aan Hawker „Hunter"-straaljagers heeft be. steld. De „Hunters" zullen bin nen twee jaar worden afgeleverd. Er is niet bekend gemaakt, hoe veel ,Hunter"-straaljagers Dene marken zal krijgen, maar ver moedelijk zullen het er tussen de dertig en veertig zijn. Blijkens het Engelse vakblad „The Aeroplane" zijn er tenmin ste 938 „Hunters" voor de Navo in bestelling, niet meegerekend het aantal dat de Britse regering ten behoeve van de Royal Air Force" heeft besteld. Van deze 938, die inmiddels al groter in aantal zijn geworden, gaan er 468 op grond van ,,off-shore"-con- tracten naar de R.A.F., 12 wor den ten behoeve van de lucht macht der Verenigde Staten door België en Nederland gebouwd en De Argentijnse minister van Buitenlandse Zaken heeft mee gedeeld, dat 196 Dersonen in de -irgentijnse ambassade te Gua temala een toevlucht gevonden hebben. Onder hen bevinden zich de vrouw en kinderen van ex-president Artenz. Naar te Rome verluidt zijn er ongeveer tien personen aange houden als gevolg van een on derzoek naar een beweerd spion- nagecomplot. Onder de arrestanten bevindt zich een functionaris van het Ita liaanse ministerie van Handel en Industrie, die kon beschikken over geheime documenten betref fende militaire voorraden. Volgens persberichten zijn af schriften van deze documenten beschikbaar gesteld aan een in genieur, die in contact stond met agenten van buitenlandse mo gendheden en met „een hoge functionaris van een linkse poli tieke partij". Agenten van de Italiaanse con tra-spionnagedienst hebben de desbetreffende stukken echter weten te achterhalen, vóórdat zij waren gebruikt. De bijeenkomst der Beneluxmi- nisters, die twee maal moest worden uitgesteld, zal thans defi nitief op 20 Juli te Brussel wor den gehouden. Op de agenda komt o.a. voor de eenmaking van de accijnsrechten, de openbare aanbestedingen, de harmonise ring van de economische en so ciale politiek der Beneluxlanden en de gemeenschappelijke lijst der vrijgegeven goederen bij de invoer uit de landen van de O.E.E.S. De werkzaamheden aan de spoorbrug over het Hollands Diep bij Moerdijk, die oorspron kelijk op Zondag' 27 Juni zouden worden uitgevoerd, doch op die Naar aanleiding van de verkla ring van de zijde der Katholieke volkspartij, dat voortzetting van het z.g.n. „eenheidsgesprek" geen zin heeft zolang Katholieke na tionale partij en Katholieke werkgemeenschap van de P. v. d. A. hun definitieve standpunt over het mandement der bis schoppen nog niet hebben be paald, vernemen wij van de voor zitter van de K.N.P.-delegatie, die tevens als voorzitter zou optre den van de voor heden voorgeno men maar nu opgeschorte bijeen komst, dat hem deze verklaring van de K.V.P. bevreemdt. Volgens hem zou het juister zijn geweest wanneer dit stand punt van K.V.P.-zijde op de be spreking heden ter tafel zou zijn gebracht. Uitstel of opschorting van de besprekingen is zijns in ziens iets, dat de voorzitter en alle delegaties regardeert en niet iets, dat het gevolg dient te zijn van een verklaring van de zijde van een der delegaties. dag niet door konden gaan met het oog op de ongunstige weers omstandigheden, zijn verscho ven naar Zondag 11 juli. De met deze werkzaamheden gepaard gaande stremming van het treinverkeer zal zich dus a.s. Zondag voordoen en wel van 6 uur tot 19.00 uur. Ter vervanging van de trei nen zullen autobussen rijden. Deze- vertrekken ieder heel en ieder half uur van Dordrecht en 10 minuten over ieder heel en 10 minuten over ieder half uur van Lage Zwaluwe. Daar deze autobussen de af stand niet in dezelfde tijd als de tremen kunnen afleggen, dient men rekening te houden met ongeveer een half uur ver traging. Reizigers uit de rich ting Breda en Roosendaal zullen dus een half uur later dan nor maal in Dordrecht aankomen. Reizigers in de richtingen Bre da en Roosendaal moeten een half uur vroeger naar Dordrecht reizen om vandaar per autobus de gewenste treinen te Lage Zwaluwe te kunnen halen. Voor het vervoer van inge schreven bagage zal een vracht auto rijden. bovendien zijn door de Neder landse regering 156 Hunters" besteld voor de koninklijke lucht macht en 192 door de Belgische regering voor de Belgische lucht macht. Al deze toestellen zullen van het type „Hunter F 1" zijn. Zweden zal, naar wordt ver wacht, binnenkort voor zijn niet in Navo-verband optredende luchtmacht een keuze maken uit de „Hunter", de Vickers „Swift" en de „Mystere IVb". H. M. de Koningin heeft Woensdag een bezoek gebracht aan het nieuwe sanatorium „De Klokkenberg" te Breda. Woensdagmorgen omstreeks elf uur arriveerde de kleine ko ninklijke stoet. De voorzitter van de stichting van het sanatorium „De Klokken berg", de burgemeester van Den Bosch, de heer Loeff, verwelkom de Hare Majesteit voor het ge bouw. Aanwezig waren tevens de burgemeester van Breda, de heer Kortmann, benevens de pro cureur-generaal van het Bossche hof, baron Speyart van Woerden. Na de ontvangst begon Hare DE PIET HEIN NAAR NIEUW GUINEA. Hr. Ms. torpedoboot jager Piet Hein zal omstreeks half Augus tus naar Nieuw-Guinea vertrek ken. Het schip staat onder com mando van kapitein-luitenant ter zee mr A. N. baron'De Vos van Steenwijk. Majesteit een rondgang door het enorme sanatorium, waarbij zij zich allereerst door de genees heer-directeur, de heer C. Dijk stra, via een maquette uitvoerig liet inliohten over de bouw en de situatie van het sanatorium. Daarna begon de wandeling door de gangen en hallen, waarbij H. M. een viertal kleine geschenken, gemaakt door de patiënten zelf, werden aangeboden. De patiënte mevrouw HesselsVan Steende ren bood een Brabants bont schortje aan voor Prinses Bea trix, mej. Romijn een schilderij tje voor Prinses Margriet mej. Bechtold een piaspop voor Prin ses Marijke, de heer Van Unen een paar boekensteunen voor Prinses Irene. Bij de verwelkoming werden door het 13-jarige dochtertje van de geneesheer-directeur, Marijke Dijkstra, oranje anjers aange boden aan Hare Majesteit. Woensdagmiddag is nog ver schenen het verslag van het nader overleg, dat tussen de com missie van voorbereiding der re gering en de voorstellers van amendementen op het in de Tweede Kamer in behandeling zijnde ontwerp wet op de omzet belasting, is gehouden. In het verslag der Tweede Kamer van Woensdag is van het resultaat van dit overleg op enige punten reeds gebleken. Omtrent de uit slag van het overleg blijkt uit het verslag van het nader over leg nog o.a. het volgende: Het amendement-Gortzak om de integratieheffing te doen ver vallen zou volgens de regering aan de schatkist circa 70 mil- lioen kosten. Zulks zou niet mo gelijk zijn zonder compensatie op ander gebied van de omzetbelas ting. Bij de commissie bleek het amendement evenmin steun te vinden. De indiener -bleek voor alsnog niet voornemens tot in trekking over te gaan. De grootst mogelijke meerder heid der commissie verklaarde zich tegen aanneming van het amendementVan Leeuwen, strekkende om aan de werking van het 15 tarief en het tus- sentarief een beperkte looptijd te geven. De indiener bleek voor alsnog niet voornemens het in te trekken. De kosten verbonden ^ian de inmiddels aanvaarde nieuwe tekst der regering met betrek king tot de vrijstelling van leve ringen en diensten ten behoeve van herstel der gezondheid zul len naar schatting 4.6 millioen bedragen. De kosten van aanneming van het amendement-Van den Heu vel, strekkende tot vrijstelling van advertenties, zullen circa 2.8 millioen bedragen. De commissie bleek in meerderheid voor het amendement te zijn. De commissie zowel als de regering stonden afwijzend tegenover het amendement-Wel- ter, strekkende tot vrijstelling van de tussenhandel. Het amendement-Van Leeuwen tot vrijstelling van de diensten van begrafenisondernemers zou circa 1 millioen gulden edragen. De commissie bleek in meerder heid sympathiek tegenover dit amendement te staan. De heer Van de Wetering ver klaarde zich bereid het amende ment tot vrijstelling van fooien in te trekken. De regering verklaarde zich bereid tot overneming van het amendement-Lucas ertoe strek kende, dat ingeval van uitvoer de volledige teruggaaf van omzet belasting niet zal worden belem merd door bindende maxima. De meerderheid der commissie bleek tegen aanvaarding van het amendement-Van Leeuwen ertoe strekkende het mogelijk te ma ken in groepen van gevallen bij algemene maatregel van bestuur voorzieningen te treffen ter voor koming van onredelijk zware be lastingheffing bij geringe toevoe ging van waarde. De indiener was vooralsnog niet voornemens tot intrekking "ervan over te gaan. Premier Mendes-France van Frankrijk heeft in de nationale vergadering verklaard te hopen, dat de onderhandelingen te Ge nève over een staken van het vu ren in Indo-China met succes zul len worden bekroond. Hij zal bin nenkort naar Genève gaan Is hoofd van de Franse delegatie op de vredesconferentie. Als de onderhandelingen mis lukken, zal Frankrijk gedwongen zijn dienstplichtigen naar Indo China te sturen. Vóór 20 Juli zal de premier de nationale vergade ring daartoe maehtigin vragen. De belangstellende leek zal het wel al gemerkt hebben, maar nu is het dan ook weten schappelijk vastgesteld: Dez^ Julimaand is zeldzaam koud. De dag van Dinsdag en de eerste Juli 1919 zijn, met een etmaal gemiddelde te De Bilt van 10.9 graden Celcius, de koudste Juli dagen sinds 1903 geweest. Op 7 Juli 1903 was het nog wat kou der, toen was het etmaalgemid delde in De Bilt 10.7 graden. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de laatste dagen stond het weer in Nederland onder invloed van een depressie boven de Noordzee, welke geheel gevuld was met koude onstabie le lucht. Op verscheidene plaat sen kwamen onweersbuien voor, terwiil plaatselijk ook hagel viel. De temperaturen waren zeer laag voor de tijd van het jaar. In De Bilt bedroeg het et maal-gemiddelde op 6 Juli slechts 10.9 graad, een waarde, die normaal voorkomt in de eerste décade van October. De depressie, welke dit koude en buiige weer veroorzaakte, neemt echter in betekenis af, terwijl een ru°- van hoge lucht druk zich van de Britse eilan den over West-Europa uitbreidt, hetgeen een vermindering van de buiigheid tengevolge zal heb ben. lOp de Oceaan nadert een vol gende storing, welke zich heden weer over de Britse eilanden zal gaan uitbreiden, hetgeen tot ge volg heeft, dat de winden in on ze omgeving weer naar Zuidwest gaan krimpen, en wat minder koude lucht aangevoerd zal worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Iets warmer. Wisselende bewolking met op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen west en zuidwest. Iets hogere middagtemperaturen. VRIJDAG 9 JULI. Breskens v.m. 8.06 11.tu. 8.29 Terneuzen 8.41 9.04 Hansweert 9.21 9.44 Walsoorden 9.31 9.54 ZON MAAN op onder op onder Juli. 8 4:29 21.00 13.57 23.43 9 4.30 20.59 15.06 10 4.31 20.58 16.15 11 4.32 20.58 17.23 0.28 12 4.33 20.57 18.25 1.00 13 4.34 20.56 19.19 1.43

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1