Uit defProvincie DE RONDE VAN FRANKRIJK witte cfiaaf u. I Uitbreiding Landbouwhuishoudsehool te Terneuzen VOETBAL BILJARTEN DUIVENSPORT MARKTBERICHTEN Communistische partij in Oost-Bengalen verboden huisorde van oranje. K.N.M.B. WIL GETROFFEN MIDDENSTANDERS HELPENDE HAND REIKEN. TERNEUZEN. RETRANCHEMENT. SLUIS. SLUISKIL. AXEL. ^■ROYES tftWGRENOB H. M. de Koningin heeft Dins dag benoemd tot Officier in de Huisorde van Oranje de heer H. A. A. Collot d'Escury, rentmees ter van het kroondomein in het rentambt Hulst. Onder leiding van de voorzit ter, de heer P. G. van der Weele uit Colijnsplaat, heeft de waters noodcommissie van de Kon. Ned. Middenstandsbond Maandag in Hotel „De Korenbeurs" te Goes vergaderd, teneinde verdere stap. pen te ondernemen tot hulp van de door de ramp getroffen mid denstanders op GoereeOver- flakkee en in Zeeland. Zoals bekend is deze waters noodcommissie vorige maand op gericht met het doel de getrof fenen de helpende hand te bie den. Men heeft nu enige duizen den enquête-formulieren laten drukken, die de vertegenwoordi gers der 16 getroffen gemeenten aan alle middenstanders ter plaatse zullen uitreiken en die dan ingevuld en wel weer terug- en ontwikiKeia in de riohting van sprookjesuitbeeldingen en uit beeldingen van ambachten of be roepen, bepaalde momenten uit de bevrijdingsperiode enz. Aangrijpende begrafenis plechtigheid. Onder grote belangstelling is gistermiddag op de alg. begraaf plaats alhier het stoffelijk over schot ter aarde besteld van het 11-jarige slachtoffer van de aan rijding op de smalle drukke ver keersweg van de z.g. „Buthdijk". Een groot aantal bloemstukken en kransen werd in de rouwstoet, die voor het grootste deel uit leerlingen van de openbare lage re school hier ter plaatste be stond, medegedragen. Honderden stonden bij aan komst van deze droeve stoet op de dodenakker op eerbiedige af stand rondom de groeve ger schaard, toen door het hoofd der openbare lagere school, de heer J. Blok op ontroerende wijze af scheidswoorden werden uitge sproken. Hij hoopte dat de zo erg getroffen familie kracht naar kruis zal worden gegeven. Namens garage „Cito" sprak de heer P. H. Esselbrugge woor- eezonden zullen moeten worden 1 den van deelneming, waarop door secretariaat van deze ds Jansma uit Zaamslag een ge- naar het watersnoodcommissie te Terneu zen. Medewerking is toegezegd door het rampsohadelbureau te Goes, dat en dit geldt vooral voor eventuele dubieuze gevallen vooral 'belangstelling heeft naar hetgeen zal worden venmeid over de naschade. Ter vergadering waren onder meer aanwezig de heren D. Swa- german, algemeen secretaris van het K.N.M.B..-hoofdbestuur uit Den Haag; Van Panhuis, secreta ris van het instituut voor midden standsontwikkelingde heer Car- pentier uit Goes, directeur van de Ned. Middenstandsbank, en de heer Kammeraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel in Zeeland. Mr D. Kluiver, gedelegeerde en juridisch adviseur van de K.N. M.B. voor het rayon Zeeland GoereeOverflakkee gaf een uiteenzetting over de wijze waar op de K.N.M.B. tracht de ge troffenen de helpende hand te bieden. Er is, zo vertelde hij, grote belangstelling voor het werk van deze middenstands bond, zó groot zelfs, dat men overweegt een regionale federa tie te stichten, die dan midden- standsdagen zal organiseren, hetzij in Goes of in Middelhamis. De enquête-formulieren moe ten binnen veertien dagen terug zijn om een snelle afwerking te verzekeren. De afdelingen zullen de getroffen leden in speciaal daartoe belegde vergaderingen van voorlichting dienen. Te Sta- venisse werd een dergelijke ver gadering reeds gisteravond ge houden. Landbouwhuishoudsehool ,,De Leeuwtjes". Zoals uit in dit nummer voorko mend verslag blijkt, vond giste- deelte van Psalm 103 werd voor gelezen. Ook deze spreker wist geen andere woorden van troost te vinden voor de diepbedroefde ouders en grootouders, dan dat zij zich met hun bittere smart en droefheid tot Jezus Christus wen den, Die alleen in deze uitkomst en troost kan bieden. Met het „Onze Vader" eindigde de predikant zijn diep treffende toespraak, nadat hij de bedroef de familie in alles liefde had op- gedrragen. Na de ouders en familie .werd daarop aan de schoolkinderen gelegenheid gegeven bloemen te strooien in de groeve, hetgeen 'n zeer aangrijpend moment was op de stille dodenakker, die diep on der de indruk werd verlaten. Gevonden voorwerpen. Als gevonden werden aange geven en zijn bij de desbetref fende adressen terug te bekomen: Twee contactsleuteltjes en doos sigaretten: Rijkspolitie; munt biljet: Wilhelminastr. 1; schakel armband: De Waele, Bankertstr.; pak tapijtgarensOudewijk 27; jongensjasje (ribfluweel): Vaart- wijk N 7; armband: Evertsenstr. 11schakelarmbandNieuwstr 35; gouden ring: Beatrixstr. 32; kinderportemonnaie: Noordstr. 56; rode ceintuur: Julianastr. 49; kinderportemonnaie met inh. en rol touw (reep): Kanaal K 30; padvindersriem: Nieuwendijk 54; gummi boodschappentas: Buth dijk 23; Lipssleutel: Stationsstr. 37a; speelgoedlaarsje: Prins Hen- drikstr. 44. Schoolreis. De oudste leerlingen van de openbare lagere school maakten onder leiding van het onderwij zend personeel en enkele leden van de ouder-commissie een drie daags uitstapje. De S.B.M.-bus bracht he\ gezelschap allereerst naar Roosendaal, waar een con sumptie werd gebruikt en vervol gens naar de sprookjestuin „De Éfteling" te Kaatsheuvel. Via Den Bosch en de Betuwe bereik te men de Grebbeberg, waar het soldatenkerkhof werd bezocht, alsmede het „Ouwehands-dieren park". Rond acht uur kwam de bus in Amersfoort aan, waar in de jeugdherberg gelogeerd werd. De tweede dag begon met een wandeling naar het Belgisch-mo nument. Daarna werd de bus weer opgezocht, die de jeugdige reizigers naar het Spreukenhuis je te Soest bracht; en vervolgens naar het paleis Soestdijk. In Hil versum werd een wandeling door de stad gemaakt langs het fraaie stadhuis en enkele studio's. Te midden der Loosdrechtse plassen werd de middagboterham ge bruikt. Na enige tijd arriveerde het gezelschap te Zuilen, waar 't bekend kasteel werd bezichtigd. In de stad Utrecht werd „gewin keld". 't Middageten in de jeugd herberg te Reeuwijk liet zich best smaken, 's Avonds werd nog een wandeling gemaakt langs de Reeuwijikse plassen. De laatste dag begon met een bezoek aan het vogelpark „Avi fauna" te Alphen aan de Rijn. Te Roosendaal genoot de jeugd van de diverse attracties in de speel tuin „Rozenoord". De -schoolreis werd besloten met een bezoek aan „Miniatuur-Walcheren" te Middelburg. Ongeval. De 11-jarige leerling der R.K. jongensschool R. A. had1 in de Ge- weldigersstraat het ongeluk spe lenderwijs onder een personen auto terecht te komen, tengevol ge waarvan hij behalve een her senschudding ook nog verwon dingen aan hoofd en armen op liep. Dokter Staal verleende de eerste hulp en liet, na het knaap je verbonden te hebben, hem naar de ouderlijke woning ver voeren. Noodkapel Sint Ziekenhuis. Elisabeth De eerw. zusters beschikten sinds de uitbreiding van het zie kenhuis in 1951 niet meer over voldoende kapelruimte. Het be stuur van de Stichting besloot daarom eind 1953 door de bouw van een ruime noodkapel in deze allerdringendste behoefte te voor zien. Onder leiding van ir G. Diköt- ter, voorzitter van het bestuur, werden de bouwplannen opge steld, die op degelijke wijze wer den uitgevoerd door de gebroe ders Van der Poel te Lamswaar- de. Het interieur van de kapel werd sober, maar uiterst smaak vol gehouden. Dinsdag 13 Juli a.s. hoopt de hoogeerw. heer G. J. M. van Dijk, Deken van Hulst, de nieuwe kapel plechtig in te zegenen. Daarna zal dit heugelijke feit door de zusters in intieme kring worden gevierd. Het is verblijdend, dat het landbouwhuishoudonderwijs zich nog steeds in een toenemende be langstelling mag verheugen. Dit brengt echter mede, dat öf nieuwe scholen moeten worden gesticht öf bestaande scholen moeten worden uitgebreid. Dit laatste was het geval met de landbouwhuishoudsehool „De Leeuwtjes" alhier, welke reeds enige jaren sukkelde met gebrek aan ruimte door het voortdu rend toenemen van het aantal leerlingen, en het zelfs nodig was leerlingen in diverse andere gebouwen onder te brengen. Terecht zag de Z.L.M. in, dat deze toestand niet kon voortdu- renmiddag de officiële ingebruik- ren en het was dan ook lo- stelling van de nieuwe vleugel aan de Landbouwhuishoudsehool plaats. Hedenmiddag en avond zal er voor belangstellenden gelegen heid zijn de diverse lokalen van gisch dat door deze organisatie besloten werd tot het bouwen van een nieuwe vleugel aan haar landbouwhuishoudsehool. Hoewel deze uitbreiding reeds enige tijd was voltooid en de di deze uitbreiding te bezichtingen. jverse lokalen in gebruik waren genomen, was het wachten op de Geslaagd. Bij het een dezer dagen te Arn hem gehouden examen voor seheepstekenaar is geslaagd on ze oud-stadgenoot de heer Johan, J. A. van Liere, thans wonende te Geleen. Arm gebroken. Mevr. P.-E. te Axel kwam Dins dagmiddag zodanig met haar rij wiel ten val, dat zij 'n arm brak. Opname in het R. K.-ziekenhuis te Sluiskil was noodzakelijk. Voor de microfoon. De N.C.R.V.-teehnische dienst maakte dezer dagen weer meer dere gramofoon-opnamen van de Axelse Ohr. gem. zangvereniging „Asaf", welke in het programma van deze omroep zullen worden uitgezonden. Vermoedelijk is de eerste uitzending (van een deel der opnamen) reeds op Woens dagavond te 18 uur 45. Een deel der nummers werd èi capella ge zongen, bij de overige nummers zorgde de bekende dirigent Mein- dert Boekei voor de orgelbegelei ding. Het koor stond o.l.v. de di rigent de heer P. C. Brakman. Ben deel der werken waren eigen bewerkingen van de heer Brak man, welke men van een dusda nige kwaliteit achtte, dat men deze gaarne meerdere malen zal uitzenden. Muzikaal bezoek afgelast. In verband met het plotseling overlijden door het droevige on geval van Vrijdagmiddag van de 11-jarige I. v. H. te Axel-Sassing, heeft het bestuur der harmonie „Concordia" besloten het muzi kaal bezoek aan Axel-Sassing tot nader te bepalen datum uit te stellen. Optooht op 13 Augustus? Indien er voldoende 'belangstel ling en deelname bestaat voor 'n allegorische optocht op 13 Augus tus a.s. (tijdens de feestelijkhe den i.v.m. de 10-jarige herden king der 'bevrijding van Axel), zal deze in het programma wor den opgenomen. Men heeft idee aflevering van de diverse school- meubelen. Nu ook deze geplaatst zijn, kon worden overgegaan tot de offi ciële ingebruikneming van de nieuwe vleugel, bevattende twee ruime leslokalen, een kamer voor de leraressen, een conciergeka- mer met keukentje, een bijkeu ken, een garderobe met douche cel en een ruime leermiddelen bergplaats. Gistermiddag vond de inge bruikneming van de diverse loka len in de nieuwe vleugel van 't fraaie schoolgebouw plaats, in aanwezigheid van vele genodig den, waaronder wij opmerkten burgemeester mr Teilegen en echtgenote, mevr. Brons-Jansen, de voorzitter van de commissie voor landbouwhuishoudonderwijs uitgaande van de Z.L.M., de heer J. Vader jr, burgemeester van Krabbendijke; de consulente der Z.L.M., mej. A. van der Leeden; de directrice der landbouwhuis houdsehool te Zierikzee, mej. C. N. van Liere; de vertegenwoordi ger van het architectenbureau de heer Sohug, de aannemers de heren Van der Poel, de directrice der school mej. T. J. A. G. de Vries en verdere leerkrachten. Nadat allen hadden plaats ge nomen in 'n lokaal, verwelkomde de heer Vader alle aanwezigen, die er zijn voldoening over uit sprak dat het landbouwhuishoud onderwijs in Zeeland zó'n goede naam heeft, dat de Z.L.M. voort durend alle aandacht moet schen ken aan uitbreiding of nieuw bouw van onder haar beheer staande huishoudscholen. Spr. deelde mede, dat zowel de algemeen voorzitter der Z.L.M. ir M. A. Geuze, als de algemeen secretaris mr J. F. G. Schlinge- mann en de inspectrice van het Nijverheidsonderwijs, mej. Ber gervoet, tot hun leedwezen ver hinderd zijn hier aanwezig te zijn. De aanwezigheid van mr Telle'- gen, als hoofd van deze zo be langrijke Zeeuwse stad, die voor zo'n groot deel is afgestemd op scheepvaart en industrie, stelde spr. ten zeerste op prijs en bracht hij dank voor de medewerking en de steun die het landbouwhuis houdonderwijs steeds van het ge meentebestuur mocht ondervin den. Ook de aanwezigheid van vele afgevaardigden van vrou wenorganisaties stemt tot grote voldoening. 'Dank werd gebracht aan de commissie voor propaganda, de directrice mej. De Vries en ver dere leerkrachten der landbouw huishoudsehool, die deze school zó'n uitstekende naam bezorg den. Ook het architectenbureau Rot- huijzen 't Hooft en de aanne mers de gebr. Van der Poel bracht spr. dank voor de wijze waarop zij de hun verleende op dracht hebben vervuld. In dit dankwoord wilde hij op verzoek van de directrice der school, spe ciaal betrekken de uitvoerder van het bouwwerk, de heer Hoef- I' ijzer. Tenslotte bracht spr. dank aan allen, die op enigerlei wijze hun zo gewaardeerde steun verlenen aan het landbouwhuishoudonder wijs, en aan de pers, waarna hij deze feestelijke bijeenkomst voor geopend verklaarde. Burgemeester Teilegen bood in een zeer hartelijke toespraak na mens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan zowel aan het adres der Z.L.M. als aan de di rectrice dezer school mej. De Vries, en sprak tot slot de hoop uit dat nog lange jaren vele jeugdige inwoonsters van Ter- neuzen en omgeving met succes van deze nuttige instelling ge bruik zullen maken. Vervolgens werd het woord ge voerd door mevr. Tellegen-Boers- ma, namens de commissie van toezicht; mej. Van der Leeden, consulente der Z.L.M.; de heer Sohug, namens het architecten bureau; de heer G. J. Smink, na mens de Technische school te Terneuzen; mevr. Brons-Jansen, namens de commissie van propa ganda en de heer Slabbekoorn, namens de leerkrachten. Als hekkesluitster, zoals zij dit zelf uitdrukte, nam mej. T. J. A. G. de Vries, directrice van deze school, het woord. Nadat zij al lereerst haar dank betuigde aan het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Z.L.M., richtte zij hierna het woord tot alle aanwezigen, waar in zij o.a. haar bijzondere dank Directeur Goddet is zeer tevreden. Om 10 uur precies stopte Dins dagmorgen directeur Jacques Goddet op Schiphol uit het toe stel, dat hem uit Parijs naar Am sterdam had gebracht. En nau welijks een kwartier later inspec teerde de „baas" van de tour de bureaux van de organisatie in het Olympisch stadion, rondge leid door directeur D. J. Bessem en dr. H. Tetzner, lid van het Tour de France-comité Neder land. De heer Goddet is een bemin nelijk mens, maar een harde wer ker. Voor iedereen had hij een vriendelijk woord en een harte lijke handdruk, maar lang duur de de rondgang niet, want zoals hij zei: „Er wacht nog veel werk". Ondanks die drukte kon mon sieur Goddet zich toch nog een ogenblik vrij maken om enkele vragen te beantwoorden: „Ik ben erg blij, dat de tour in Amster dam start. Mijn medewerkers hadden mij ai telefonisch hun tevredenheid over de inrichting van het stadion betuigd, maar nu pas, bij eigen aanschouwing, zie ik hoe perfect dit in werkelijk heid is." „Denkt u, dat de Italianen nog zullen komen?" „Ik reken er niet meer op en het spijt me ook niet. Alleen be grijp ik niet, dat de heer Rodoni zich nog altijd in Italië kan hand haven. Deze man treedt te dicta toriaal op." Na dit korte onderhoud ver dween de heer Goddet in zijn werkkamer. Hoewel zich nog slechts wei nige renners in het stadion heb ben vertoond, groeit de publieke belangstelling. En er was giste ren heel wat meer te zien dan Maandag. In de tent van de Spaanse équipe werd gistermor gen al druk gesleuteld door de drie mecaniciens. Een der debu tanten in deze ploeg, de 25-jarige Bahamontes, die, volgens ploeg leider Berendero „un grand grim. peur" klimmer) is, was zelf met zijn fiets bezig. Bijna ongemerkt Tussen de vele Nederlandse wielrenners, die hier bijna voortdurend bivakkeren Hijzelendoorn, Witteveen, Van Heusden en Daan de Groot, reden ook drie Franse regionalen het stadion binnen; Caput van de Zuid-West-ploeg en Carle en Sur batis, beiden van He de France Zij hebben Dinsdagmorgen in alle vroegte de omgeving van Amsterdam verkend en daarbij ongeveer 50 km gefietst. Vlak terrein Sterk heuvelachtig Berg-etappe Haarle Noordwij START 8 J dam Den Haag SSOelf orr orar. Breda uoshende rrij beek (BRASSCHA Doullens ST. BRIEUC O aankomst! 'Augjj nrover 10 km. VANNES ANGERS Parmenay ESANfON 25 Juli rustdag LY0N Savme993m. Faucil/f I323m MonHieu Pepubl. LE PUY p' -BORDEAUX ITJuIi rustda s lltfm Marocai 960m SsBAYONN Mon/jaux 1006m. C.d.Tiergue665m TOULOUSE uvrlyrr* Lcffrey Galibirr2556m S/Om Bayard ILLAU laBasimröB5m Lafonlassf5B7m hoard2360m Aubuquej $Tourma/e UCHUN Pfyrnourdel563m De totale afstand v.d. route is 4855 km. Dat is gelijk aan Amsterdam-Bagdad 8Juli Amsterd.-Brasschaet le et. 223 km. 9 11 Antwerpen-Ri|ssel 2e 250 I 0 Riissel-Rouaan 3e 224 II 11 Rouaan-Caen 4e 133" 12 Caen-St. Bneuc 5e 224 13 StBneuc-Brest 6e "185" 1 4 Brest-Vannes 7e 206 15'' Vannes-Angers 8e 185 16 11 Angers-Bordeaux 9e 334 18 Bordeaux-Bayonne 10e" 213 1 9 Bayonne- Pau 1 le 242 20Ju!iPau-Luchon 21 Luchon -Toulouse 22 Toulouse-Millau 23 Millau-LePuy 24 11 LePuy-Lyon 26 Lyon-Grenoble 27 1 Grenoble-Bnancon 28 Bnancon-Aix 29 Aix-Besancon 30 Besancon-Nancy 31 Nancy-Troyes 1 Auq.Troves-Parns 12e et. 163 km,i 13e 197 14e 225 15e 196 16e 176 17e 11 191 18e 216 19e 223 20e 11 230 21e 210 22e 217 162. .£5 P «NO 16e etappe 17e etappe 16e etappe 19e etappe 20e etappe 11e etappe etappe 15e etappe Bergen v.d.2e categorie Bergen v.d. 3e categorie Bergen v.d. le categorie bracht aan mej. Van Liere, direc trice van de landbouwhuishoud sehool te Zierikzee, die ondanks de verre reis, toch hier aanwezig wilde zijn. Hierbij memoreerde mej. De Vries even de grote ramp die de watersnood van I Februari 1953 Zierikzee en dus ook de school van haar collega zwaar trof en zij hoopte dan ook dat spoedig Zierikzee weer een nieuwe landbouwhuishoudsehool zal mogen openen. Tenslotte dankte zij alle perso nen en instanties, die op eniger lei wijze hun medewerking heb ben verleend bij de totstandko ming van deze nieuwe vleugel en allen, die hun gelukwensen met 'n geschenk gepaard deden gaan. Vervolgens begaven alle aan wezigen zich naar buiten om aan de voorzijde van de school bij de symbolische opening van de nieu we vleugel aanwezig te zijn, het geen door middel van het hijsen van onze vaderlandse driekleur, STROOM VAN GESCHENKEN VOOR WERELDKAMPIOENEN. De spelers van het Duitse elf tal, dat 't wereldkampioenschap veroverde, worden uit alle delen van Duitsland overladen met ge schenken. Onder de cadeaux be vinden zich koelkasten, televisie toestellen, radio's en chocolade- voetballen. Verschillende Duitse badplaatsen hebben de ploeg een gratis vacantie aangeboden. •Dinsdag is het team officieel in München ontvangen. De schoolkinderen hadden ter gelegenheid hiervan een dag vrij af gekregen en de winkels waren in de middag tijdens de aankomst van de ploeg een uur lang geslo ten. In een speciaal voor dit doel door de West-Duitse spoorwegen gereserveerde dieseltrein arri veerden de spelers te München. Axel„Champs d'ElyséeV. 6—8. De Axelse biljardclub (A.B.C.) Speelde een vriendschappelijke ontmoeting tegen de club „Champs d'Elysée's uit Gent. De internationale ontmoeting werd met 86 door de Belgische gas ten gewonnen. Vier partijen won- het voordragen van een feestge- nen °nze zuiderburen, de °yeri dicht en het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus gesohiedde. Hierna volgde een rondgang door de nieuwe lokalen waarbij door de genodigden de in de twee nieuwe leslokalen ingerichte ex positie van door de leerlingen vervaardigde nuttige en fraaie handwerken enz. alsmede van de tentoongestelde leermiddelen voor het vormend onderwijs met belangstelling in ogenschouw werden genomen. Nadat aan het gezelschap een verversing met een door de leer lingen vervaardigd gebakje was aangeboden, was deze voor de Landbouwhuishoudsehool „De Leeuwtjes" zo belangrijke dag ten einde. ge drie wonnen de Axelse biljar ters. Op 15 Juli zal de return match te Gent plaats vinden. FRIJSVLUCHT UIT CHIMAY „De Vrede" - Sas van Gent. Snelheid eerste oude duif 1513 meter. 1„ 2. en 6. Gebr. de Wit, Sluiskil. 3. en 8. J. Faas. 4. A. Schauwvlieghe. 5. C. Hame- lijnck. 7. Jos. Renique. 9. Comb, van de Berghe-Van Rossum. 10. M. Rammeloo. Snelheid eerste jonge duif 1488,2 meter. 1. H. Marquinie. 2. Gebr. de Wit, Sluiskil. 3. L. Coo- ne. 4. A. Claeijssens; 5. J. van 75. De klagelijke toon van een doeldelzak vermengt zich met het gekletter van wa penen, als de Noor man zich met Aithan of Giandannon naar buiten begeeft en met een blik de toebereid selen voor de strijd in zich opneemt. Zij aan zij beklimmen Noorse en Schotse krijgers de borstwe ringen en een aantal vrouwen stapelt ste nen op, waarmee de aanvallers bekogeld zullen worden. Snel roept Eric en kele hoofdmannen bijeen en ter wijl hij orders geeft de ongeveer honderdvijftig man zo gunstig mo gelijk op te stellen, treden twee getrouwen van de Witte Raaf na derbij. „Ook wij zijn strijdvaardig, heer." „Uitstekend. We kunnen iedere man gebruiken", antwoordt Eric. „Schaart U onder bevel van mijn aanvoerder". Wanneer hij even later beide Oppen. 6. en 8. G. Inghels. 7. R. Geernaerdt. 9. F. Thijs. Zand straat. 10. Gilb. Begijn. „Steeds Sneller" -1 Jzendyke. Prijsvluoht uit Shiny. Snelheid eerste duif 1268 m. 1. n 6. A. de Smet; 2. A. Müs- sche; 3. A. Neijssen; 4. M. Ver» neire; 5. C. de Putter; 7. B. Tan- ghe; 8. G. Claeijs; 9. H. Stee- naert; 10. V. Claeijs. VEEMARKT ROTTERDAM. 6 Juli 1954. Totale weekaanvoer 5351. To tale aanvoer 3803 w.o. 420 vette koeien en ossen; 1061 (510) ge- bruiksvee: 130 vette kalveren- 265 (137) graskalveren; 6li nuchtere kalveren; 223 varkens; 212 biggen; 118 paarden; 60 veu lens; 672 schapen of lammeren; 31 bokken of geiten: Prijs per kg: Vette koeien le kw. 2,84 tot 3,04; 2e kw. 2,74 tot 2.84; 3e kw. f 2,40 tot 2,64. Vette kalveren le kw. 2,60 tot 2,70- 2e kw. 2,40 tot 2,50; 3e kw'. 1,95 tot 2,20. Slachtpaarden le kw. 2; 2e kw. f 1,90; 3e kw 1,80. Prijs per stuk: Graskal veren le kw. 450; 2e kw. 350; 3e kw. 230. Biggen le kw. 70- 2e kw. 60; 3e kw. 40. Veulens le kw. 350; 2e kw. 250: 3e kw. 150. Schapen le kw. 130; 2e kw. f 110; 3e kw. 90. Lam meren le kw. 85; 2e kw. 65; 3e kw. 55. Kalf- en melkkoei en le kw. 1150; 2e kw. f 975; 3e kw. f 825. Vare koeien le kw. f 830- 2e kw. 730 3e kw. f 630. Vaarzen le kw. 850; 2e kV.' 700; 3e kw. 575. Pinken le kw 580; 2e kw. f 480: 3e kw. 370 Overzicht: Vette koeien aan voer als vorio-e week, handel kalm, prijzen als gisteren, pri ma's boven notering. Vette kal veren aanvoer gewoon, handel willig, prijzen iets hoger. Gras kalveren aanvoer even meer, handel redelijk, prijzen ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel goed, prij zen hoger. Biggen aanvoer iets kleiner handel kalm, prijzen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer even minder, handel tamelijk, prijzen vooral niet la ger. Veulens aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Schapen aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen stabiel. Lammeren aanvoer als vorige week, handel willig, prij zen ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer redelijk, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend. Vaarzen en pin ken aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen constant. T.b.c.-vrij vee aanvoer groter, handel stil, prijzen onveran derd. mannen van Scathwyn naast die van Giandannon ziet staan, vraagt de Noorman zich af of dit onzalig gevecht wellicht één enkele goede zijde heeft: de gezamenlijke vijand. Onder woeste kreten opent Rag nar de Rode de frontaanval op de wallen en op de poort... de zwak ste plek in de ommuring. Met van te voren gevelde bomen trachten de piraten een overbrugging te maken, doch de lange gaffels van de Schotten vangen de stammen op en stoten ze terug in de droge sloot. De dragers ervan worden door Axe en het kleine aantal boogschutters met pijlen bescho ten. Ook aan de borstweringen is een verbeten strijd ontbrand. Langs primitieve boomstamladders pogen de zeerovers binnen te komen, doch de stenenregen en de speren waarmee zij bestoken worden, doet hen keer op keer met bebloede koppen terugdeinzen. Men vecht met ware leeuwenmoed; de Noor man als altijd in het heetst van de strijd. De zeerovers slagen er nog steeds niet in de verbinding over de wrakke brug tot stand te bren gen. Ofschoon de verliezen aan Erics kant dank zij de gedeel telijke bescherming van de borst wering aanmerkelijk geringer zijn dan aan de zijde van de vijand, heeft de Noorman toch het gevoel dat de piraten niet vechten zoals ze vechten kunnen, of hij moet ze altijd heel erg overschat hebben. Plotseling dringt een herhaald luid gedreun tot hem door. Met een ruk wendt de Noorman zich om en in een flits beseft hij, dat zij het slachtoffer dreigen te wor den van een krijgslist, want ter wijl een groot deel van Ragnars mannen de bezetting aan de voor zijde van Lochlan- Hall bezig houdt, wordt aan de achterkant de muur gerammeid De regering van O.-Bengalen (O.-Pakistan) heeft Maandag de communistische Dartij ver boden. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de partij tot doel heeft orde en recht te ver storen en een gevaar voor het openbaar welzijn vormt. Sedert het ontslag van de re gering van Fazloel Hoeq, begin Juni na een serie arbeidsonlus- ten, heeft de nieuwe regering ruim 1000 nersonen, die commu nisten en sympathisanten wor den genoemd,

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3