Nieuwe Guatemalaanse regering zei toekomstig beleid uiteen Frankrijk op zoek naar versterkingen 1 WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De Nederlands-Indonesische besprekingen Besloten zitting van de conferentie INDO-CHINA Churchill en Eden in Southampton aangekomen Zelfs de soldatenwas van mijn zoon Ingrijpende wijziging der Hongaarse regering TUNESISCHE NATIONALISTEN HOOPVOL GESTEMD INDONESIË De verklaring van het comité van samenwerkende organisaties en partijen Gezagvoerder van onder R.M.S.-vlag varend schip in vrijheid gesteld Genève De vermiste Amerikaanse militairen Duitsers vervangen Britten in Soedan Proces tegen Oostenrijkse oud-minister eindigt in vrijspraak Frankerlng bij Abonnement: Ter neuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nèi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 7 JULI 1954. 9e Jaargang No- 3193. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V, v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct..; minimum p«f advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels X—i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 unf. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 unr. Leden der nieuwe Guatema- zijn, geniet de pers onbeperkte laanse regering hebben op een persconferentie m de stad Qua- temala in grote trekken uiteen gezet, welke politiek zij willen volgen. Deze polities zal „anti-kolo niaal" zijn. De regering zal ga ranties aan binnen- en buiten lands kapitaal geven om inves teringen die kunnen bijdragen tot de vooruitgang van het land, aan te moedigen. President Monzon maakte be kend, dat Guatemala weer zal gaan samenwerken zowel met de Ver. Naties als met de orga nisatie van Amerikaanse staten. Hij zei ook, dat „alle sociale veroveringen bewaard zullen blijven". De „Agrarische wet zal van kracht blijven, maar alleen wanneer een nieuwe grondwet zal hebben beoaald, op welke wijze zii toegepast zal worden. De „junta" zal deze nieuwe grondwet zonder overhaasting voorbereiden, welke het moge lijk zal maken, dat een „wezen lijk democratische" regering in gesteld wordt. President Monzon verklaarde ook, dat meer dan 1000 perso nen als communisten waren ge arresteerd, die door gewone ge rechtshoven zouden worden be recht, opdat er geen „onrecht vaardige daden" zouden worden begaan. Er was nog met om vrijgeleide verzocht voor ex-president Ar- benz en zijn gezin. Meer dan 1000 personen hadden asyl ge zocht, volgens kolonel Monzon, in buitenlandse ambassades. „Wij eerbiedigen het asylrecht". De president van de junta verklaarde niet te kunnen zeg- gen. wanneer de constitutionele vrijheden hersteld zouden wor den. Sedert wij aan de regering laanse maakt. hoofdstad bekendge- vrijheid, zei hij. De aanleg van het door Gua temala lopende gedeelte van de pan-Amerikaanse weg zou met kracht worden aangepakt. De regering-Arbenz had deze ver traagd, want, aldus zou Arbenz hebben gezegd, de weg zou voor namelijk de Noord-Amerikanen dienen tot transport van hun imperialistische troepen om hun mening op te leggen aan de Latijns-Amerikaanse landen en ter verdediging van het Pana ma-kanaal. Het junta-lid kolonel Dubois maakte bekend, dat San Salva dor en Costa Rica de regering hadden erkend. Geruchten, dat ook Engeland de junta heeft erkend als de re gering van Guatemala zijn niet officieel bevestigd. De regering zei, dat de rege ring-Arbenz niet uit naam van het Guatemalaanse volk sprak, toen zij als enige regering in Maart j.l. op de inter-Ameri kaanse conferentie te Caracas haar stem uitbracht tegen de door de Ver. Staten ingediendeJ C* L resolutie ter veroordeling van lover indo-^nma De nieuwe regering van Guatemala. De militaire junta van Guate mala heeft een regering ge vormd. Het nieuwe kabinet be staat uit 9 ministers, onder wie Jorge Adan Serrano (Binnen landse Zaken), Carlos Salazar (Buitenlandse Zaken), en kolo nel Enrique Close (Nationale verdediging). Kolonel Monzon, Dubois en Cruz, leden van de militaire junta, hebben een document ge tekend, waarin zij zich verplich ten zich niet candidaat te stel len bij de verkiezing van de pre sident van de junta, welke bin nen ongeveer 10 dagen zal wor den, gehouden. Waarschijnlijk zal dus kolonel Armas, de voormalige opstandelingenleider, president worden. Uit Hollandia is bericht ont vangen, dat de raad van justi tie aldaar op 3 Juli de uitspraak heeft gedaan, dat de aanhouding onrechtmatig is geweest. Het betreft de Ambonees Sa- hertian, die met het onder de vlag van de „Republiek der Zuid-Molukken" varende schip, Hoa Moa" in October 1950 in Nieuw-Guinea aankwam. In Oc tober 1951 werd het vaartuig op last van het gouvernement van Nieuw-Guina opgelegd en op 15 December 1952 werden Sahertian en de bemanning in verzekerde bewaring gesteld. Sahertian be gon hierop een procedure tegen het gouvernement van Nieuw- Guinea. Zoals bekend wordt het eigen dom van de „Hoa Moa" betwist. De rechter heeft in deze kwestie nog geen uitspraak gedaan. Na afloop van de derde zitting is dan ook nog geen volgorde^be- ,gf^elegaho de besprekingen van de Nederlands-Indonesische naald onderwlrpen. i Inmiddels kan men in kringen uniebesprekingen is het volgen- worden, dat de van de Indonesische delegatie de heden te houden informele bij- mening beluisteren, dat een rede- eenkomst is bedoeld om de lijk optimisme voor het berexken communiqué interventie van het internatio nale communisme in Ameri kaanse zaken. De nieuwe junta kondigde aan, dat zij de resolutie zou steunen en aanvaarden. Ee nieuwe Guatemalaanse regering verbreêkt betrek kingen met communistische landen. De nieuwe militaire regering van Guatemala heeft besloten de betrekkingen met de commu nistische landen geheel te ver- breken, aldus is in de Guatema- wooro. De conferentie over Indo-China, heeft Dinsdag een besloten ver gadering gehouden. Frankrijk diende niet, zoals verwacht werd, de gedetailleerde voorstellen in om de impasse over toezicht op een bestands overeenkomst te doorbreken, al dus is uit conferentiekringen ver nomen. In de twee uren, die aan het probleem werden gewijd, hadden afgevaardigden van China, Frankrijk, Cambodja en Laos het De Franse regering heeft de militaire bevelhebbers in Frank rijk en de Franse zone van Duitsland ongedragen na te gaan, welke militairen onder hun bevel gemist kunnen wor den voor dienst in Indo-China, aldus is in Pariis gemeld. Offi cieren ramen, dat 30 tot 40.000 man versterkingen nodig zijn om een solide verdediging op te bouwen in Indo-China, in het bijzonder in Hanoi en de delta van de Rode Rivier. Uit betrouwbare bron in Pa rijs is vernomen, dat als het „uitkammen" van de troepen in Frankrijk en Duitsland niet vol doende versterkingen oplevert, de regering nieuwe maatregelen zal overwegen. Mogelijk zouden beroepssoldaten uit N.-Afrika naar Indo-China worden ge zonden en vervangen door dienstplichtigen. Ook zou de re gering' overwegen om het parle ment te vragen het verbod om dienstplichtigen naar Indo-Chi na te zenden op te heffen. Luidens de jongste berichten uit Hanoi zijn de Franse troepen teruggetrokken tot een punt on geveer 35 km ten Zuiden van de stad, na de ontruiming van het Westelijke bastion Phoe Lie op Zaterdag. Radio-Vietminh verklaarde, dat in de periode van 5 maan den die eindigde op 19 Mei 1954 34.873 Vietnamezen naar de op standelingen zijn overgelopen. Het aantal deserties „groeit met de dag en bezorgt de Fransen grote moeilijkheden", aldus dit bericht. DE TOESTAND IN HANOI In de straten van Hanoi zijn aanplakbiljetten verschenen, waarin de autoriteiten een be roep doen op de Fransen en Vietnamezen om kalm te blij ven onder de bedreiging van de stad door de Vietminh. „Het Frans-Vietnamese leger corps is goed. Het kan en zal vechten", aldus een der alinea's uit de tekst der biljetten, die worden verspreid als strijdmid del tegen de golf van pessimis me, die door Hanoi is geslagen sinds de ontruiming van de Rode Rivier-delta door Franse uniestrijdkrachten. In de aanplakbiljetten wordt voorts met nadruk verklaard dat de ontruiming van het Zui delijke gedeelte is geschied in overeenstemming met de Viet namese regering. „Indien de Vietminh de onderhandelingen te Genève afbreekt en de strijd wenst voort te zetten, zullen wij hem in een betere positie dan tevoren onwachten". aldus een zinsnede uit de biljetten. Ongeveer 70.000 man commu nistische élite-troepen zijn veer tig kilometer ten N. en ten Z. van Hanoi samengetrokken, aldus te Parijs ontvangen berichten. De opperbevelhebber van de op standelingen, Vo Nguyen Giap, heeft ten N. en ten Z. van de stad drie keurdivisies gelegerd. In Franse militaire kringen te Parijs meende men, dat een gro te aanval van de rebellen niet on middellijk dreigt. De Franse strijdkrachten die zich uit het zuidelijk deel van de Tonkinese delta hebben terugge trokken, hebben over een afstand van ongeveer honderd kilometer nieuwe stellingen betrokken. Het merendeel van deze stellingen ligt van dertig tot veertig kilome ter ten Z. van de verkeers- en spoorweg die Hanoi en Haiphong verbinden. In kringen, die betrekkingen onderhouden met de vroegere op perbevelhebber in Indo-China ge- generaal Navarre, is vernomen dat de generaal van oordeel is, dat het nieuwe opperbevel over haast te werk is gegaan, toen het bevel gaf het zuidelijk deel van de delta te ontruimen. Dit oor deel was gefundeerd op de inlich tingen waarover generaal Navar re drie weken geleden, toen hij Indo-China verliet, beschikte. Vluchtelingenstroom. Het bestuur van Hanoi maakt zich zorgen over ruim 200.000 vluchtelingen uit het ontruimde gebied, die voor het merendeel in kampen ten Zuiden van Ha noi zijn ondergebracht. Vertrek van Franse vrouwen. Verscheidene Franse zaken te Hanoi doen de vrouwen hunner Franse werknemers naar Frank rijk of Saigon vertrekken. Het leven in de stad heeft echter, zowel overdag als 's nachts, zijn gewone aanzien behouden. De openbare diensten werken nor maal en café's, nachtclubs en bars maken goede zaken. Uit conferentiekringen ver luidt, dat de volgende besloten bijeenkomst aanstaande Vrijdag zal worden gehouden. De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken, Koe- znetsof, was voorzitter. Men is in conferentiekringen van mening, dat de afgevaardig den voornamelijk „de zaak aan de gang houden tot de conferen tie op ministerieel niveau bor vat wordt. De waarnemende Franse dele gatieleider, ambassadeur Chau vel, zei. dat hij de afgevaardigden binnenkort gedetailleerde voor stellen over toezicht op een wa penstilstand zou verstrekken. De communistisch-Chinese on derminister van Buitenlandse Zaken Le Ker-Noeng zei, dat de Russische en Vietminh-voorstel- len „ernstige overweging ver dienden" en dat ook de schets matige voorstellen, die Frankrijk tot dusver had ingediend, aan dacht verdienden", aldus confe rentiekringen. Zij voegden hieraan toe, dat de afgevaardigden van Laos en Cambodja er op aandrongen, dat hun landen moet worden toege staan na een bestand over buiten landse instructeurs en wapens voor zelfverdediging te beschik ken. de gezamenlijke verstrekt: „De Indonesische en Neder landse delegaties voor de unie besprekingen zijn gisteren onder voorzitterschap van minister Su- narjo in derde zitting bijeengeko men. De voorzitter van de Indo nesische delegatie legde» een na dere verklaring af ter uitleg van het standpunt, dat mr Sunarjo op 29 Juni j.l. heeft gegeven. Be sloten werd, dat de besprekingen voortgang zullen hebben op he den 7 Juli om 11 uur in de vorm van een informele gedachtenwis- seling tussen de leden van beide delegaties". De derde bijeenkomst van de Nederlandse en Indonesische de legaties voor de uniebesprekin gen in de Lairessezaal op 't Bin nenhof in Den Haag heeft giste renochtend geduurd van elf uur tot ruim twaalf uur. Op de informele gedachtenwis- seling, die blijkens de gezamen lijke bekendmaking heden zal worden gehouden eveneens in de Lairessezaal zullen van Ne derlandse zijde aanwezig zijn de mnisters Luns, Donker, Van de Kieft en Zijlstra en de regerings commissaris voor Indonesische aangelegenheden, mr N. S. Blom. Van Indonesische zijde zullen deze informele besprekingen worden gevoerd door de ministers Sunarjo, Yamin en Iskaq. de In donesische ambassadeur in Lon den professor Supono en de waarnemende Nederlandss hoge commissaris in Den Haag, mr Susanto. Naar wij vernemen is het ini tiatief tot het houden van een informele bespreking uitgegaan van Nederlandse zijde. De tot dusverre gehouden drie bijeenkomsten hebben nog niet geleid tot het vaststellen van een agenda voor de conferentie en er standpunten, zoals deze zijn me degedeeld en toegelicht in de ver klaringen van de voorzitters van van een resultaat op de conferen tie gerechtvaardigd is. Maandagavond hebben de voor- S^dlleSefop de drie afge- zifters van beide delegaties, rm- tePbrengenngen' aangezeten' Ta™ee^dinerTn Nalr wij vernemen heeft de Noordwijk, waarbij ook aanwe- voorzitter van de Indonesische zig waren de ministers Zgra delegatie, die tevens deze week en Van de Kieft, de inaonesiscne voorzitter van de conferentie is, 'minister van Economische Za- in zhn verklaring van gisteroch- 'ken mr Iskaq en de Indonesische tend de beginselen uiteengezet, waarnemende hoge commissaris, op basis waarvan de Indone- ,mr Suanto. (Advertentie). k had nooit kunnen denken, dat Castella Parels mij zoveel gemak en vreugd zou schenken. Ik heb al heel wat wassen ge daan, maar nooit heb ik zo ver steld gestaan. Zelfs de solda tenwas van mijn zoon was in een wip weer zo helder als glas. Na 1 x spoelen hangt alles weer fleurig en zacht aan de lijn. Een mees terlijk fabri- kaat! Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Castella Pa rels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. {J vliegt nu door de was heen Naar de Duitse grenspolitie Dinsdag verklaart, heeft een officier van het Tsjecho-Slo- waakse leger haar medegedeeld, dat de Tsjecho-Slowaakse autori teiten zeven Amerikaanse mili tairen vasthouden, totdat drie Tsjechen door West-Duitsland zijn teruggezonden. De zeven Amerikaanse militai. ren werden sedert Zondag door hun eenheden in Duitsland ver mist. De politie zeide, dat de drie Tsjechen Vrijdag over de grens nabij Weiden, ten Noordoosten van Neurenberg, waren gevlucht. De Tsjechische officier zei, dat een van hen wegens moord ge zocht wordt. Een woordvoerder van het Amerikaanse leger te Heidel- berg zeide niet te weten, dat het leger drie Tsjechen vasthoudt. Zelfs indien het wel het geval zou zijn, zou het leger een ruil van de hand wijzen, aldus de woordvoerder. Castella Parels strooit men zó in het water 'en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoe len is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100 °/o veilig .wasmiddel. En U staat ver steld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Pa rels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog van daag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! De Britse premier, sir Winston Churchill, is Dinsdagmiddag in een stralend humeur te South ampton geland, waar hij zeide. „Er gaat niets boven de trouwe én duurzame vriendschap tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten". De premier had vanaf de Queen Elizabeth telefonisch twee kabi netsvergaderingen uitgeschreven resp. voor Woensdag en Donder dag a.s. De poging in de Verenigde Sta ten een goed begrip en duurzame overeenstemming tussen ons mo gelijk te maken, is niet geheel en al mislukt, zo zei Churchill. Het zou echter een grote vergissing zijn te veronderstellen, dat „alles opzichtelijk tot stand komt Op de kabinetszitting van he den zullen Churchill en Eden ver slag uitbrengen over de bespre kingen te Washington. Naar verwachting zal de pre- Radio-Boedapest heeft Dins dagavond melding gemaakt van een „ingrijpende wijziging" der Hongaarse regering. Do minister van Binnenlandse Zaken, Ernoe Geroe, is vervan gen door zijn plaatsvervanger Laszlo Piros, die tevens hoofd is van de Hongaarse politieke poli tie. Een woordvoerder van de Soe- danese regering heeft Dinsdag medegedeeld, dat aan Duitse des kundigen verzocht zal worden de Britse technici in Soedan te ver vangen. De minister van Defen sie van Soedan bevindt zich thans in Cairo om een aantal Duitse officieren te vragen als instructeur dienst te doen in het Soedanese leger. De minister van Verbindin gen zal zich de volgende maand naar Duitsland begeven om de medewerking van Duitse firma's bij de vestiging van industriële centra en de aanleg van spoor wegen in West-Soedan te verkrij gen. De minister zeide, dat zijn regering Duitse deskundigen in dienst wil nemen, omdat ..Duits land geen politieke ambities in Afrika heeft". De vorige maand is in Khar toem een Duitse kamer van koop handel geopend. „Geroe krijgt een andere be langrijke post", aldus het bericht van radio-Boedapest. Voorts is de minister voor de Levensmiddelenvoorziening, Joz- sef Tisza, vervangen door An dras Szobek, tot nu toe ondermi nister voor Handelszaken. Verder is Jozsef Bognar tot minister voor de Binnenlandse en Laslo Hay tot minister voor de Buitenlandse Handel benoemd. Deze twee posten kwamen vijf tien Juni j.l. open toen uit het vroegere ministerie voor Han delszaken de twee departementen voor de Binnen- en Buitenlandse Handel werden gevormd. Bognar en Hay waren destijds respectievelijk minister en onder minister voor Handelszaken. mier verklaren, dat de besprekin gen op het Witte Huis er veel toe- hebben bijgedragen de Brits- Amerikaanse meningsverschillen, vooral betreffende Zuid-Oost- Azië, te verminderen. Te Washington genomen be sluiten worden reeds ten uitvoer gebracht. Britse en Amerikaanse ambtenaren bestuderen het te volgen beleid ten opzichte van West-Duitsland en in het instel len van een verdedigingsverdrag voor Zuid-Oost-Azië. Churchill en Eden zullen voor het probleem worden gesteld, hoe spoedig aa i West-Duitsland souvereiniteit moet worden verleend, wanneer het van kracht worden der E.V.G. nog langer wordt uitgesteld. Een andere belangrijke kwestie voor de Britse staatslieden is het beleid aangaande de bases in de Suez-kanaalzöne. Het te Washington uitgegeven' communiqué maakte hiervan geen melding, maar, naar men aanneemt, hebben Eisenhower en Churchill een plan goedge keurd om de doodgelopen bespre- kingen met Egypte opnieuw te openen. Volgens dit plan zou Engeland zijn 80.000 man sterke garnizoen in twee jaren terugtrekken uit de zóne, waar Britse burgers zouden achterblijven voor het onderhoud van de bases. Engeland zou im ruil hiervoor verzoeken toe te: staan, dat geallieerde troepen im de zóne terugkeren ingeval een der Arabische staten, Turkije of Perzië, door een aanval zou wor den bedreigd. Minstens veertig „rebellen" on der de aanhangers van Churchill in het parlement dringen er ech ter op aan, dat Engeland zijn troepen in de kanaalzone moet houden, vooral met het oog op de slechter wordende militaire toe stand in Indo-China. De besprekingen van de Britse en Amerikaanse ambtenaren over het verdedigingspact in Zuid-Oost-Azië, zullen, naar men in diplomatieke kringen meent, nog enkele weken duren. Tunesische nationalisten zijn van oordeel, dat het aftreden van de regering van premier Moham med Mzali wellicht „een nieuw tijdperk" in de Frans-Tunesische betrekkingen inluidt. Men ver wacht, dat de Franse eerste mi nister, Mendes-France, binnen kort nieuwe besprekingen met de nationalistische „nieuwe grond wetspartij" zal beginnen om 'n basis voor 'n regeling te vinden. Men is er zich evenwel van be wust, dat Frankrijk voorrang zal geven aan 't Indochinese vraag stuk. Intussen zetten de Franse troe pen, die Maandag weer 2000 man De algemeen voorzitter van de PNI (Partai Nasional Indone sia), Sidik Djojosukarto heeft aan de pers medegedeeld, dat de verklaring van de samenwerken de partijen, waarin bij de rege ring wordt aangedrongen graaf Van By landt tot persona non grata te verklaren en de Indone sische delegatie voor de uniebe- sprekingen terug te roepen, vol komen welbewust en in overleg met de betrokkenen is opgesteld. „De verklaring houdt de eerlijke mening in van de onderteke naars", aldus Sidik Djojosukarto. Zoals bekend behoren tot de on dertekenaars van deze verkla ring, die 2 Juli is uitgegeven, de Partai Indonesia Raya. de Nah- datul Ulama, de Sdbsi, de Partai Serikat Islam Indonesia, de Pa- rindra en vele andere partijen. Sidik ontkende, dat de verklaring zou zijn uitgegeven op aandrang van de Partai Kommunis Indone sia. Moet dan iedere Indone siër, die eerlijk voor zijn mening uitkómt communist genoemd worden?", zo vroeg Sidik. Hij doelde hier waarschijnlijk op 'n artikel in het blad „Indonesia Raya" oppositie-onafhankelijk, socialistisch), waarin wordt ge zegd, dat de door de samenwer kende partijen en organisaties gestelde eisen de vrucht zijn van de tactiek van de Partai Kommu nis Indonesia, welke ten doel heeft de besprekingen in Neder land te torpederen. Kringen van partijen er organisaties, die het huidige kabinet steunen, maar samenwerking met de PKI aan halend, schrijft het blad, dat de communisten op het ogenblik een uiterst knappe tactiek toepas sen, gebruik makend van op laaiende sentimenten. „Indone sia Raya" schrijft, dat de eis, dat de Indonesische delegatie moet worden teruggeroepen, indien blijkt, dat hetgeen graaf Van Bylandt heeft verklaard, ge steund wordt door de Nederland se regering, het verlangen van de communisten toont, dat de Haagse besprekingen zullen mis lukken. „Zij wensen, dat de rege ring van Ali Sastroamidjojo op aandringen van de regeringspar tijen genoodzaakt zal zijn de unie unilateraal te verbreken, hetgeen tot gevolg zal hebben, dat de In donesische regering ten opzichte van de Westerse wereld In een geïsoleerde positie komt te ver keren en daardoor meer zal over hellen naar het communistische versterkingen hebben gekregen, hun strijd tegen de gewapende opstandelingen voort, die reeds twee maanden het Tunesische platteland onveilig maken. Niet- tegensttnde de Fransen alie be schikbare troepen in de strijd hebben geworpen, zijn sinds April slechts 58 opstandelingen gedood en acht gevangen geno men. Het aantal verzetsstrijders wordt geschat op 2500. medegedeeld door het K.N.M.I. tf De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Buiig. Wisselend bewolkt met enkele buien. Zwakke tot matige wind uit richtingen tussen west en noord. Weinig verandering temperatuur. DONDERDAG 8 JULI. die het niet eens zijn met de blok", aldus het blad. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.11 7.46 8.26 8.36 n.m. 7.28 8.03 8.43 8.53 ZON op onder Juli. 7 4.28 21.00 8 4*29 21 .«0 MAAN op onder 12.47 13.57 23.27 23.43 De voormalige Oostenrijkse minister voor geleide economie en toezicht op eigendommen Krauland is Dinsdag door een Deens gerechtshof vrijgesproken van de beschuldiging, dat hij als minister misbruik zou hebben gemaakt van zijn bevoegdheden en positie. In het proces, dat een half jaar heeft geduurd, werden hon derden getuigen gehoord, o.w. kanselier Raab eri ex-kanselier Figl, de huidige Oostenrijkse mi nister van Buitenlandse Zaken. Drie van de zes mede-beklaag den van Krauland werden even eens vrijgesproken. De andere kregen gevangenisstraffen va riërend van 20 maanden tot twee- en-een-half-jaar. Krauland had het ten laste gelegde ontkend. Een van de be schuldigingen luidde, dat hij voormalige Joodse eigendommen, die door de Duitsers waren ont eigend, had verkocht tegen lage prijs, waarbij de koopsom ge stort werd in de kas van (Katholieke) volkspartij.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1