De besprekingen te Troeng Gia Nationale kaderdag P. v. d. A. V Arrestaties van communisten en ontdekkingen van gruwelen RADIO-REDE VAN MENDES FRANCE n WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Phoely ontruimd in verband met Bisschoppelijk mandement Indo-China Guatemala Ex-luchtmaarschalk Milch vrijgelaten Vele doden en gewonden bij autobusongeluk in Spaans-Marokko Treinbotsing in Stiermarken Vluchtelingen nemen de wijk naar het buitenland De overstroming aan de Rio Grande del Norte' 1 Veie doden bij treinbotsing in Frankrijk Ex-president Trum.an buiten gevaar HET FRANSE SCHIP VAN STAAT IS EEN GOED Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijsi 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 5 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3191. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels h iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adree Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 uur, KRACHTIGE VIETMINH-1 Tenslotte werden de drie offi- AANVALLEN BIJ PHOELYeieren van het Vietnamese leger, vertegenwoordigers van de door erkende Vietnamese Verscheidene bataljons van de Vietminh zijn Zaterdagochtend vroeg ten Z. van Phoely, het wes telijke bolwerk van de nieuwe Franse stellingen in de Tonkine- se delta, tot de aanval overge gaan. Er ontstonden hevige gevechten langs de rivier de Day. De Fran sen en Vietnamezen zetten met steun van panterwagens, artille rie en vliegtuigen een krachtige tegenaanval in, om deze eerste grote aanval van de opstandelin. gen sinds de terugtrekking van de uniestrijdkrachten uit het zui delijk deel van de Rode-rivier te breken. De Franse pantsertroepen trok ken zich nu hun tegenaanval, waarbij zij vier km in zuidelijke richting doorstootten, terug op 't bruggenhoofd van Phoely. Deze stad ligt ongeveer 50 km ten Z. van Hanoi. De opstandelingen verloren ongeveer 200 man aan doden en een even groot aantal aan gewonden. DE BESPREKINGEN TE TROENG GIA. Hoge officieren van de Franse- Unie en de Vietminh hebben Zon dag hun eerste besprekingen ge voerd over de voorbereiding van een staken van het vuren in In do-China. De bijeenkomst vond plaats in een bamlioehut met zin ken dak te Troeng Gia, 40 km ten N. van Hanoi. De but ligt in een geneutraliseerd gebeid met een doorsnede van zeven kilometer. De woordvoerders van beide partijen brachten de hoop tot uiting, dat de besprekingen tot vrede zullen leiden. Maar de hoogste Franse afge vaardigde, kolonel Lennuyeux, iegde er de nadruk op, dat er te Troeng Gia niet over oorlog of vrede kan worden beslist. Vol gens hem is het doel van de be sprekingen tot concrete regelin gen te komen, die voor de poli tieke onderhandelaars te Genève van "nut kunnen zijn. De bijeenkomst van Zondag is bijeengeroepen om „de te Genève genomen beslissingen" uit te voe ren, aldus kolonel Lennuyeux (Deze uitlating wekte de ver onderstelling, dat te Genève bij de onderhandelingen tussen Fransen en Vietnamezen ener zijds en de Vietminh anderzijds meer vorderingen zijn gemaakt, dan bekend werden gemaakt, al dus tekent Reuter er bij aan). Het hoofd van de Vietminh-af- vaardiging, generaal Van Tien Doeng, noemde de Zondag ge opende besprekingen een stap voorwaarts op de weg naar rege ling van de Indochinese kwestie door onderhandelingen. Na het uitspreken van de openingstoespraken kwamen de afgevaardigden in besloten ver- gadtering bijeen ter bespreking van de agenda. Aan de besprekingen werd deelgenomen door vijf Franse; drie Vietnamese en vijf Vietminh- officieren. Volgens radio-VLetminh heeft generaal Van Tien Doeng ver klaard, dat de Vietminh-afgevaar- diging haar best zal doen om op deze conferentie niet slechts de in Genève bereikte overeenkomst uit te werken, dóch ook om bruikbare voorstellen aan de Ge- Frankrijk regering, die tegenover de Viet minh-afgevaardigden zaten, ge negeerd. Zij werden aangeduid als „led-en van de Franse-uniede legatie". Op enige afstand van de lood sen stonden drie in Amerika ver vaardigde jeeps en twee Ameri kaanse vrachtwagens, waarop door de Vietminh was geschil derd .Veroverd te Dien Bien Phoe". De loods van de Vietminh was behangen met Amerikaanse val Enige dagen geleden verklaar de een woordvoerder van het „State Department", dat de V. S. niet op de hoogte waren gesteld van de Franse terugtocht. De woordvoerder deelde Vrijdag mee, dat de V. S. Parijs om inlich tingen hebben verzocht. Franse diplomaten hebben even wel laten weten, dat bij de mili taire besprekingen, welke onge veer een maand geleden te Was hington werden gehouden, wel degelijk mededelingen over de voorgenomen evacuatie waren verstrekt. Geen van de deelne mers aan de conferentie 'had ech- ter aanstalten gemaakt om ver sterkingen naar Indo-China te sturen. De nieuwe Amerikaanse diplo matieke stappen en de hierover de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. fi' terneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar, huid en haarverzorging, blijvende ontharing, voetverzor ging na afspraak, depositaire „Lancome" en „Dr. Payot" beroemde parijse huizen voor schoonheids- en huidverzor ging. che (meldt uit de Guatemalaanse en Rosenberg, leiders van hoofdstad: „Het nieuwe Guate- benz' politie, die naar Mexico zijn malaanse bewind heeft meer dan uitgeweken achthonderd communisten doen De meeste communistische lei- arresteren Er wordt een grote ders en vurige aanhangers van zuivering in het leger en onder de afgetreden president zijn er in DE VIETMIN BEDREIGEN HANOI CHINA OOPSPHONKELUKE r RAN it v I f) O E 01GINGS LINIE Tonkm- hulangthuong B ACNi NH ANOI Haiphong Delta Golf van Tonkin VIETNAM NINWBlNM PESOS BEGONNEN VIET NI IN AANVALLEN ReuMs medewerKer Paul San- I De voormalige Duitse lucht maarschalk Erhard Milch is uit de gevangenis van Landsberg (Beieren) ontslagen, waar hij wegens oorlogsmisdaden een straf van 15 jaar uitzat. Oorspronkelijk had het tribu naal van Neurenberg hem tot le venslang veroordeeld wegens deelneming aan „het deporteren en in slavernij houden-van men sen en andere misdadige practij- ken". De Amerikaanse hoge commis saris McCloy had deze straf ech ter verminderd tot 15 jaar. Milch stond aan het hoofd van de Duit se luchteskaders, die deelnamen aan de bezetting van Denemar ken en Noorwegen in 1940. schermen, ook te Dien Bien Phoe buitgemaakt. PHOELY ONTRUIMD. De Fransen hebben Zaterdag de stad Phoely, 50 km ten Z. van Ha noi, ontruimd. De Vietminh had kort te voren een zware aanval op deze stad gedaan. Na de ontruiming is de brug over de rivier de Day opgebla zen, alsook munitievoorraden die niet konden worden meegeno men. Volgens militaire waarnemers ziet het er naar uit, dat de Viet minh alle beschikbare strijdkrach ten bij Phoely in het veld zal brengen om de Frans-Vietname- se eenheden die naar het N. te rugtrekken, de pas af te snijden. In Franse militaire kringen ge looft men, dat de Vietminh een aanval op Hanoi zal doen vóórdat de Franse troepen gelegenheid krijgen zich te hergroeperen. M'en had wel verwacht, dat Phoely niet te houden zou zijn. De Franse luchtmacht stond machteloos tegen de beschieting uit verborgen posities in de ber gen. Naar schatting heeft de Viet minh 90.000 man gereed voor de volgende fase in de strijd om de delta. Drie Franse vrijwilligers, artil lerie-waarnemers, zijn vrijwillig in een toren nabij de markt van Phoely achtergebleven, om van- daaruit aanwijzingen te geven aan de bedieners van het Franse geschut, die de Vietminh-troepen die de stad binnen rukten, be schoten. Zij bleven hun waarne mingen zelfs doen, nadat de Viet minh het onderste gedeelte van de toren had bezet. Eerst toen de gehele stad in brand gescho ten was, hielden hun langs radio grafische weg gegeven aanwij zingen op. De achter de terugtrekkende neef se conferentie te doen en ter 'eenheden der Franse-unietroepen plaatse vraagstukken op te los sen, zodat de vrede in het land kan worden hersteld. Evenals te Panmoendjon zijn te Troeng Gia drie lange loodsen opgericht, één voor de officieren van de Vietminh, één voor de Franse-unie officieren en de mid delste voor de conferentie. De atmosfeer van glimlachende hoffelijkheid te Troeng Gia ver schilde echter wel zeer van de permanente vijandigheid bij de onderhandelaars in Korea. De Reuter-corresp. schreef, dat de Vietminh 't zich kon ver oorloven edelmoedige woorden te spreken, daar de Fransen ver scheidene belangrijke concessies hadden gedaan met betrekking tof de conferentie. In de eerste plaats ligt Troeng Gia niet in een neutrale zóne zo als oorspronkelijk gesteld, maar 3 kim in Vietminh-gebied. De Fran sen hebben zich zodoende in de positie van smekelingen ge plaatst. Bovendien lieten de Fransen 't over hun kant gaan, dat de Viet- minh-afgevaardigden zich dé ver tegenwoordigers van de „rege ring van de volksrepubliek Viet nam" noemden. oprukkende Vietminh-militairen werden door Franse militaire vliegtuigen met boordwapens be schoten en gebombardeerd. Het terugtrekken der Franse militairen en burgers op Hanoi verliep geheel ordelijk. Een officier van de Franse ge nerale staf verklaarde nadrukke. lijk, dat de Franse-uniestrijd krachten Phoely op eigen initia tief hadden ontruimd. Hij voegde hieraan toe dat slechts één van de vijf Vietminh-bataljons, die bij Phoely in de strijd waren gewor pen, er in was geslaagd de stad binnen te komen, vóórdat de Fransen en Vietnamezen er uit trokken. V. S. BEZORGD OVER DE TOESTAND IN INDO-CHINA. Volgens functionarissen te Washington heeft de Amerikaan se regering haar vertegenwoordi gers te Parijs, Genève en Saigon opdracht gegeven de Franse en de Vietnamese regeringsleiders te laten weten, dat de V. S. ern stig bezorgd zijn over het feit dat anti-communistische bewoners van de delta van de Rode-rivier blijkbaar aan de communistische troepen zijn „uitgeleverd". gedane mededelingen worden te Washington gezien als een teken van jafkeuring der Amerikaanse regering over het beleid van de Franse regering. GEN. SALAN VERWACHT VIETMINH-OFFENSIEF. Generaal Salan, die is toege voegd aan de Franse opperbevel hebber in Indo-China heeft in Ha noi tegenover journalisten be richten bevestigd, volgens welke alle Vietminh-divisies, acht in to taal, zich gereedmaken voor een slag om de delta van de Rode Rivier. Drie van deze divisies be vinden zich reeds in de zuidelij ke zone, die dezer dagen door de Frans-Vietnamese strijdkrachten is ontruimd. De andere divisies, waaronder een zware met bases op een af stand van ongeveer 100 km ten noorden en noord-westen van Ha noi zijn enige dagen geleden een beweging in zuidelijke richting begonnen en „tasten" de Franse posities af. Volgens de generaal waren de opstandelingen van plan geweest omstreeks 2 of 3 Juli de aanval in het zuiden van de delta te be ginnen. Door de ontruiming van dit gebied was voorkomen, dat de strijd voor de Fransen te vroeg ontbrandde. De hergroepe ring van de Franse strijdkrach ten vergroot aanzienlijk de mo gelijkheden om aan een zware aanval tegen de delta het hoofd te bieden en een „eventuele slag om Hanoi" te vertragen, zo voeg de hij hieraan toe. Het Britse consulaat in Hanoi heeft berichten tegengesproken, volgens welke Britse onderdanen is aangeraden Noord-Vietnam te verlaten. Wel is veertien dagen geleden aan de Britse onderdanen in Hanoi en Haiphong ongeveer 60 in totaal, meegedeeld, dat het nuttig zou zijn als zij zich voor bereiden op vertrek en hun zaken regelen, aldus het consulaat. Zaterdagavond is een grote autobus met passagiers meest Marokkanen tussen Oeaülau en Tetoean, in Spaans-Marokko, in een 45 meter diep ravijn ge stort. Negentien inzittenden zijn hierbij om het leven gekomen, terwijl 20 personen gewond wer den, waarvan 10 zwaar. de ambtenaren verwacht. Romulo Reyes Flores, een vooraanstaande rechter on der de rfegering-APbenz, die er van is beschuldigd vele anti-communis ten op valse gronden ter dood of tot gevangenisstraffen te hebben veroordeeld, is terechtgesteld. Flores velde zijn vonnissen na de ontdekking Van een tegen de af getreden regering gerichte „sa menzwering", die Salama als cen trum had. Gemeld wordt, dat sinds Maart j.l 86 politieke gevangenen te Salama zijn gevangen gehouden en gemarteld. Zaterdag werd gemeld, dat men in ondiepe graven de verminkte lijken heeft gevonden van dozij nen personen, die door de politie van de verdreven, communis- tisch-geïnfiltreerde regering-Ar- benz zijn gemarteld en gedood. De politie van het nieuwe be wind: stelt thans een onderzoek in naar honderden gevallen van marteling en moord door haar voorgangers, die haar ter ore zijn gekomen. Men verwacht, dat de nieuwe Guatemalaanse regering aan de Mexicaanse autoriteiten om uit- Bij Graz in Stiermarken is Za terdagavond laat een dieseltrein op een stilstaande passagiers- trein gereden, waardoor 17 per sonen werden gewond, van wie 10 zwaar. geslaagd het land te ontvluchten. Beweerd wordt, dat velen hunner echter gebleven zijn en zich thans voordoen als aanhangers van de gewezen opstandelingenleider, thans regeringslid kolonel Ar mas. Armas en Monzon te Guate- mala-stad aangekomen. A.F.P. meldt, dat de kolonels Armas en Monzon Zaterdagmid dag dnet een Amerikaans leger vliegtuig, waarin zich ook bevon den de Amerikaanse ambassa deur te Guatemala-stad, Peuri foy, de ambassadeur van San Salvador, kolonel Funes eh de pauselijke gezant (nuntius) Mgr Verolino, in de Guatemalaanse hoofdstad zijn aangekomen. De 3 laatstgenoemde hebben deelge nomen aan de onderhandelingen tussen kolonel Monzon, hoofd van de vorige (militaire) Guate malaanse regering, en zijn rang- genoot Armas. Het was Zaterdag een openba re feestdag voor de stad Guate mala. Talrijke Guatemalanen nemen de wijk naar het buitenland, nu de regering onder kolonel Mon zon en de opstandelingen onder kolonel Armas het eens zijn ge worden over een anti-communis tische politiek. Degenen, die naar Mexico ko men, worden ter beschikking van lingen asyl zal worden ver leend. Vijf Guatemalanen de burge meester en gemeenteraadsleden van Puerto Barrios, hebben te Puntagordia in Brits Honduras asyl gevraagd. Volgens onbevestigde te Eagle Pass (Texas) ontvangen berich ten zijn er in de Mexicaanse stad Piedras Negras door de overstro ming van de grehsrivier Rio Grande del Norte tweehonderd mensen om het leven gekomen. Dit zou zijn medegedeeld door 'n lid van het personeel van de gou verneur van de Mexicaanse staat Coahuila. Er zou, aldus dit be richt, een telling worden gehou den onder de inwoners van de stad om het juiste aantal doden en vermisten vast te stellen. De Mexicaanse autoriteiten hadden medegedeeld, dat er te Piedras Negras 39 personen zijn omgekomen. Elders langs de Mexicaanse oever bedroeg het aantal doden 21. Een ander bericht maakt mel ding van afkondiging van de uit zonderingstoestand te Piedras Negras en censuur op de berich ten over het aantal slachtoffers. In de Amerikaanse staat Texas zijn door de overstromingen 21 personen om het leven gekomen. Zaterdag werd in de Beatrix- en Irenehallen van de Jaarbeurs te Utrecht een nationale kader dag van de P.v.d.A. gehouden in verband met de verschijning van het mandement van het R.K. episcopaat. Tussen een uur en half twee vloeide van het cen traal station te Utrecht een on afgebroken stroom van bezoekers aan deze kaderdag zodat toen de wnd voorzitter van het partijbe stuur der P.v.d.A., ir H. Vos, het woord nam zeker een 7000 perso nen de machtige ruimten vulde. Toen ir Vos dit getal dan ook noemde, klonk een daverend ap plaus. Bij zijn binnenkomen was ook de minister-president dr W. Drees, met handgeklap begroet. In de vergaderruimte zagen wij verder o.m. de voorzitter en de oud-voorzitter van het N.V.V. de heren Oosterhuis en Kupers, verder verschillende socialisti sche ministers Kamerleden, voor aanstaande figuren uit het N.V.V. en uit andere kringen o.w. ook de heer Jan van Zutphen. De openingsrede van ir Vos werd herhaaldelijk door bewijzen van instemming onderbroken, o.a. toen hij zeide dat de P.v.d.A. de Katholieken in haar kring niet wil missen. Gelach lokte zijn mededeling uit, dat de C.P.N. had aangeboden de P.v.d.A. te helpen. De rede van prof. dr W. Ban ning de tweede spreker, die voor al de principiële kwestie in deze bekeek werd eveneens onder ap plaus beëindigd. De derde spreker was de heer Geert Ruygers, aan wie door de voorzitter het woord werd ver leend met de kwalificatie „partij genoot Ruygers" hetgeen toejui ching uitlokte. Er brak een minu tenlang applaus uit, terwijl de aanwezigen zich van hun zitplaat sen verhieven. En toen de heer Ruygers aan het einde van zijn rede uitriep „Leve de Partij van de Arbeid" klonk opnieuw een da verend applaus terwijl iedereen zich weer verhief. Ir Vos bracht de heer Ruygers een woord van dank voor het hoge niveau van diens rede. Ook de toespraak van de heer N. Stufkens verwierf veel instem ming. Na een korte pauze was het woord aan prof. dr ir W. Scher- mèrhorn, die eveneens instem ming met zijn woorden verwierf. Daarop was het de beurt van Bij een botsing van een diesel en een goederentrein te Chateau- bourg, in het dal van de Ithóne, in Frankrijk, zijn 33 personen om het leven gekomen en 30 gewon den naar 't ziekenhuis gebracht. De dieseltrein bestond uit drie wagens. In de eerste bevond zich de motor en de zitplaats voor de mr J. W. A. Burger, fractievoor-1 bestuurder. De locomotief van de zitter in de Tweede Kamer, wiens rede herhaaldelijk door applaus werd onderbroken. Ook zijn toe spraak verwierf aan het slot lui de bewijzen van instemming. De voorzitter kondigde daarop aan dat door het partijbestuur be- slloten was, over te gaan tot een grote ledenwervingsactie en tot een geldinzameling in verband waarmede hij het bedrag van een millioen gulden noemde, teneinde voorbereid te kunnen zijn op een eventueel spoedig op handen zijn de verkiezingsactie. Hij wees er daarbij op dat in 14 dagen tijds in het gewste Zuid-Holland reeds 525 nieuwe leden waren toege treden. Tenslotte werd de laatste spre ker van de middag de minister president dr W. Drees, met steeds aanzweHend applaus be groet. Aan het slot kreeg dr Drees een ovatie waarna onmid dellijk door vrijwel alle aanwezi gen de Socialistenmars werd in gezet. Aan de uitgangen werd een col lecte gehouden voor de aangekon digde geldactie. goederentrein boorde zich door de eerste wagen heen, verpletter de de tweede en raakte de derde met zó'n klap, dat deze in de lucht werd geslingerd. Uit omringende plaatsen snel den brandweer brigades te hulp: De reddingswerkzaamheden verliepen zeer moeilijk. Er zijn talrijke gewonden, die naar de naastbijzijnde ziekenhuizen wer den vervoerd. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt door een verkeerde wisselstand. De 29-jarige wissel- wachter is aangehouden. De dokters van ex-president Truman hebben Zondag ver klaard, dat hun patiënt zich bui ten gevaar bevindt. Er zullen geen verklaringen over zijn ge zondheidstoestand meer worden uitgegeven. „Mijn regering zal, indien nood. zakelijk nieuwe maatregelen t.a.v. Indo-China nemen. Er is geen sprake van, dat Frankrijk aldaar een overgave zou aanvaarden", aldus heeft de Franse minister president, Pierre Mendès-France, Zaterdagavond te Parijs in zijn wekelijkse „haardpraatje" tot het Franse volk verklaard. Hij deelde mede een „arbeids commissie" te zullen bijeenroe pen waarin de minister van Landsverdediging, generaal Kö- nig en andere Franse bevelheb bers zitting zouden hebben. „Onze commandanten in Indo- China hebben pijnlijke, doch on vermijdelijke stappen genomen om te verzekeren dat hun troe pen zo gunstig mogelijk zijn op gesteld, wanneer de vijand aan valt. Indien onze expeditionnaire strijdkrachten in Indo-China ver spreid en daardoor verzwakt wa ren blijven liggen, zouden onze onderhandelaars hun taak onder de schaduw van een verschrikke lijke bedreiging hebben moeten uitvoeren en hun kansen op wel slagen zouden in dezelfde mate zijn verminderd. Doch wanneer wij maatregelen nemen om te verzekeren dat onze strijdkrachten, bij een eventueel afbreken der onderhandelingen, in de best mogelijke positie ver keren zullen wij in staat zijn di plomatieke posities te Genève op kalme en vastberaden wijze te handhaven" vervolgde Mendès- France. „Indien onze tegenstanders volkomen duidelijk zien, dat onze vredeswens geschraagd wordt door het vaste besluit om, zo no dig onwrikbaar stand te houden, ben ik er van overtuigd dat wij ons doel: een eervol bestand bin nen de door ons gestelde tijdsli miet, zullen bereiken" zeide hij. Mendès-France wees er op dat er geen aanleiding was voor een blind optimisme. „Doch het ont breekt ons niet aan gronden, om onze hoop op te grondvesten. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat de vrede uiteindelijk zal zege vieren, alhoewel van onze bespre kingen te Genève niet kan wor den gezegd, dat zij zich in het in leidende stadium voor vredesbe sprekingen bevinden", verklaar de hij. De Franse premier oefende cri- tiek op commentators, die meen den dat nu het sluiten van een Indo-Chinees bestand vrijwel in kannen en kruiken was. „De ge volgen van bepaalde fouten en tegenslagen kunnen niet wanneer er nieuwe politieke combinaties op het regeringstapijt zijn ver schenen in een handomdraai te niet worden gedaan", zeide hij. ANDERE VRAAGSTUKKEN. Mendès-France wees er vervol gens op dat zijn regering ook te maken heeft met maatschappelij ke en economische vraagstukken dat zij zich gesteld ziet tegen over Europese problemen, „waar onder zich hachelijke zaken en onvermijdelijke zwarigheden be- vincjpn" en dat zij zich bezig moet houden met ernstige vraag stukken in Tunis en Marokko, die dringend opgelost moeten wor den. „In beide laatstgenoemde ge bieden is het nemen van maatre gelen van een wezenlijk opbou wend karakter even dringend als het herstel van de veiligheid", zeide hij. VAARTUIG. En de Franse minister-presi dent besloot als volgt: „Uit de gebeurtenissen welke zich in de afgelopen dagen zo snel achter elkaar hebben afgespeeld, moet u de indruk hebben gekregen dat de man aan het roer koers moet houden in een wilde zee en dat het schip van staat heen en weer wordt geslingerd. Doch dit kan ik u wel zeggen: „Het Franse schip van staat is een hecht en goed gebouwd vaartuig en het zal de stormen doorstaan!" medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. ENKELE BUIEN. Wisselende bewolking met op de meeste plaatsen enkele bui en. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuidwest en West. Weinig verandering in tempera tuur. DINSDAG 6 JULI. v.m. n.m. Breskens 5.43 5.59 Terneuzen 6.18 6.34 Hansweert 6.58 7.14 Walsoorden 7.08 7.24 ZON MAAN op onder op onder Juli. 5 4.26 21.02 10.27 22.59 6 4.27 21.01 11.38 23.12 7 4.28 21.00 12.47 23.27 8 4.29 21.00 13.57 23.43

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1