Tsjoe en Lai spreekt over „vrede" purol SPAARKAS-KLIMOP Churchill teleurgesteld huiswaarts? Verklaring van Ehlers Verklaring van William Knowland HET ONGEVAL IN DE HARSKAMP NIEUWE „JUNTA" IN GUATEMALA Een plan van generaal Billotte voor een Europees leger Nationale defensieraad ingesteld in nationalistisch China WEERSVERWACHTING HOOGWATER Nederlandse Roode Kruis stuurt dekens naar Mexico ZON- en MAANSTANDEN Revolutie en tegenrevolutie in Guatemala Het ontruimde gebied van de delta van de Rode Rivier Zware aardbeving op Luzon Communique van het Comité van samenwerkende partijen Huidgenezing Frankrijk zendt versterkingen naar Marokko ZATERDAG 3 JULI 1954. 9e Jaargang No. 3190. Wekelijkse wereldschouw De V. S. en de Franse gebiedsontruiming GENÈVE Besprekingen over Indo-China Het bezoek van president Coty aan Nederland Vreugde in Guatemala Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum por advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels X9 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of-: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aw. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10.30 n«r, Mendès-France is onmiddellijk na de investituur met zeldzame activiteit aan de gang gegaan. Hij heeft een regering van een geringer aantal ministers en staatssecretarissen bijeen ge bracht, waarin het jonge element de hoofdrol speelt en de in de laatste jaren gebruikelijk gewor den vice-presidenten, die bepaal de partijen vertegenwoordigden, zijn weggevallen. Misschien houdt dit verband met het feit, dat Mendès-France dadelijk wei gering kreeg èn van de sociaal democraten èn van de volksrepu blikeinen, die overigens, gelijk ook na de voorstelling van de re gering aan de Kamer blijkt, zijn politiek voorlopig steunen. Nog voordat de regering in de Nationale Vergadering ver scheen, zocht Mendès-France, die de portefeuille van Buitenlandse Zaken tot zich heeft genomen, contact met Tsjoe En Lai, de enig overgebleven vertegenwoor diger der Grote Vijf te Genève, de voornaamste. Hij heeft met Tsjoe een langdurig onderhoud maar voor de Fransen ook wel op de Fi'anse ambassade te Bern gehad en toonde zich maar dat zegt natuurlijk weinig naar buiten tevreden. Van belang is, dat Tsjoe nog eens heeft bevestigd, dat China de onafhankelijkheid van Laos en Cambodja erkent, indien men het over een deling van Vietnam in twee zones eens kan worden, het Noorden aan China komt en waarbij vanzelf spreekt, dat dan het Zuiden deelstaat blijft in de Franse unie. Er is van Franse zijde ook me degedeeld, dat de besprekingen der achtergebleven militairen te Genève goede voortgang hebben gemaakt. Wanneer Laos en Cambodja als politiek punt weg vallen, is daar uiteraard een mi litaire regeling gemakkelijk te treffen. duidelijk uitkomen. Had Europa staatslieden, die het spel in Azië doorzagen, dan zou het Tsjoe niet zo gemakkelijk vallen om tegelijk India tot zich te trekken en daardoor zich van een deel van de Russische invloed te be vrijden. Een andere, nog belangrijker, bespreking heeft tussen Eisen hower en Churchill, welke laat ste Eden met zich bracht, plaats gehad. Het is typisch Churchill, dat hij dit deed niettegenstaande Eden's rede in het Lagerhuis, on middellijk na zijn terugkeer uit Genève, in Amerika een weinig gunstige indruk heeft gemaakt. Zij kon niet anders, aangezien daarin opnieuw een verzoenende toon doorklonk, die Washington wantrouwt. Churchill's persoonlijkheid heeft er toe medegewerkt, dat na de besprekingen, die tot vier da gen werden uitgestrekt, volledige overeenstemming is verkregen. Deze berust op het compromis, Spaak is bij hem te Parijs ge weest en teneinde aan het onge duld tegemoet te komen dat Bonn ook terzake van het Saar- vraagstuk duidelijk toont, gaan de staatssecretaris Beaumont en de secretaris-generaal van Bui tenlandse Zaken Parodi te Bonn met Adenauer praten. Dit is ook daarom wel nodig, omdat Frank- rijk's voortdurend weifelen de positie van Adenauer in West- Duitsland niet heeft versterkt. Een der vele domheden van de Franse politiek, waarvan Men dès-France naar men hoopt zal afwijken en naar men aanneemt voorgoed. Of de vermaning ter zake, stilzwijgend door Eisenho wer en Churchill geuit, in Frank rijk veel gevolgd zal hebben, moet worden afgewacht. De ern stige waarschuwing, tot de com munisten gericht, zal het onge twijfeld niet helbben, zolang op de woorden geen daden volgen. VUUR EN TEGENVUUR. De Amerikaanse belangstelling blijft gericht op de gang van za ken in Guatemala. Een tweede poging van president Arbenz om PRINS BERNHARD BEZOCHT NIJENRODE. Donderdagmiddag heeft Prins Bernhard het Nederlandse op leidingsinstituut voor het buiten land, gevestigd op kasteel Nijen- rode te Breukelen bezocht. De Prins, in gezelschap van zijn par ticuliere secretaris dr F. A. de Graaff, werd ontvangen door mr J. J. Klaasesz, hoofddirecteur van de P. T. T. en voorzitter van het bestuur der stichting, en prof. G. A. Ph. Weyer, voorzitter van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel en lid van het bestuur van het N. O. I. B. Ik koop als regel iedere week een zegel (Kon. goedgek. 3 Juni 1925) Secretariaat: Margrietstraat 2, Terneuzen GEEN TOEZICHT Misschien zal het niet zo moei lijk zijn om tot de voorwaarden voor een staken van het vuren in geheel Indo-China te komen. Hoe echter met het toezicht op de naleving van de wapenstil stand, wijl men het over de sa menstelling der commissie, die zulks zal imoeten doen, nog geenszins eens is geworden? Van belang is natuurlijk, dat de beide opperbevelhebbers, dus die van het Franse en van het Vietminhse leger zich langs ra- dioweg met elkander in verbin ding hebben gesteld en nu per soonlijk contact opnemen. Dat wil nog niet zeggen, dat de wa penstilstand er morgen aan de dag is Korea heeft ons anders geleerd. Maar de Chinezen voe ren een eigen politiek, die niet altijd gelijk uit het vertrek van Molotow uit Genève bleek met die der Russen in overeen stemming is. Dit zou inderdaad de wapenstilstand kunnen be spoedigen, omdat China deze evenzeer wenst, dus nodig heeft, als Frankrijk. Tsjoe zegt naar buiten niet zo duidelijk als Men dès-France het met Westerse openhartigheid doet, dat de rege- ling van het vraagstuk Indo- China bij hem voorop staat. Maar zijn gehele houding legt er wel getuigenis van af. Intussen is Tsjoe, die maar één dag voor Mendès-France ter be schikking had, naar India ver trokken en heeft er Pandit Neh- roe bezocht. Hij kwam in alle eenvoud, zo het heet op blote voe ten, Delhi binnen. De besprekin gen zijn, naar men zegt, hartelijk geweest. DEELBARE VREDE? De redevoeringen, die En Lai en Pandit aan de openbare dis hebben gehouden, geven recht om aan enig meningsverschil te geloven. Tsjoe pleitte voor vrede, maar voor vrede alleen in Azië. Dat betekent dat hij, met mede werking van India alle in werke lijkheid of in schijn nog bestaan de Europese invloeden uit Azië wil bannen. Dat wordt voor India reeds dadelijk een teer punt, want evenzeer als de Commonwealth India nodig heeft, heeft India Engeland en het gemenebest no dig. Maar voor Pandit Nehroe is bovendien de vrede één en on deelbaar. Zonder vrede in Euro pa voelt hij zich aan China (en Rusland?) overgeleverd, en de beklemtoning door Tsjoe van het voor India minder gelukkige ver drag over Tibet deed dit nog eens dat Amerika geen verdere aan drang uitoefent op een pact voor Zuidoost-Azië zolang Genève nog aan de gang is, en de V. S. bereid zijn evenals Engeland Frankrijk in zijn onderhandelin gen met China te steunen, opdat het niet te veel zal toegeven. En geland daarentegen heeft de noodzakelijkheid van een pact voor Zuidoost-Azië erkend, onge acht of Genëve al dan niet tot resultaten voor positieve aard zal leiden. Sterk is het Engelse verlangen naar voren gekomen om met de vijf Aziatische mogendheden, die te Colombo vergaderden, reke ning te houden. Dit is een rug gesteun, die India nu wel gaarne zal aanvaarden. BENELUX EN E.D.G. Te Washington hebben Eisen hower en Churchill duidelijk uit gesproken, dat zij hun Europese politiek op de Europese Defensie gemeenschap blijven instellen. De Nederlandse minister van De fensie heeft nadrukkelijk gezegd, dat Nederland noch België ge voelen voor een defensiegemeen schap uitsluitend van Benelux met Duitsland, waarbij vanzelf sprekend de Benelux-partner in het gedrang zou komen. De Benelux-landen hebben nu Frankrijk en Italië een conferen tie voorgesteld te Brussel, die Mendès-France niet op korte ter mijn kon bijwonen, omdat hij daarvoor geen tijd kan (lees: wil) beschikbaar stellen. Maar tieve uitspraak te bewegen, faal de bij meerderheid van stemmen. De legers der opstandelingen evenals die van de regerings troepen sc-hreven zich overwin ningen toe, maar uit het feit, dat de opstandelingen de hoofdstad naderden en dat zij in de haven plaats Puerto Barrios nieuwe strijd deden ontbranden, volgde, dat de laatsten in de meerderheid zijn. Deze week heeft de opperbe velhebber van het regerings leger, generaal Diaz, zich van president Arbenz ontdaan, maar hij bleef zich verzetten tegen de opstandelingen, die zelf een scha- duwregering hebben gevormd. Diaz zeide ook dat hij de vooruit strevende politiek van Arbenz wil voortzetten, maar zonder medeweking van communisten. Ogenblikkelijk werd hij afgezet, ditmaal door Elfego Mu zo (één dag minister van Binnenlandse Zake n), die de rode topfiguren uitschakelde, regering en con gres naar huis zond en contact zocht met de opstandelingen. Dat dit alles in latijns-Amerika verontrusting wekt, is begrijpe lijk, want de strijd kan licht naar andere landen overslaan. Van daar, dat op verzoek van tien Amerikaanse landen, waaronder de V. S. en alle midden-Ameri kaanse staten, de Raad van de inter-Amerikaanse organisatie spoedig zal bijeenkomen. Dat zal Sowjet-Rusland dan de mogelijk heid uit handen slaan tot verdere intriges. VAN DER MANDERE. Volgens een bericht in de New York Times, heeft de weigering van sir Winston Churchill om aan verslaggevers een interview toe te staan voor hij uit New York naar Engeland vertrok de indruk gewekt, dat hij teleur gesteld is over de resultaten van zijn besprekingen met Eisenho wer. De Britse premier weigerde zelfs voor fotografen te pose ren. Eden nam eenzelfde hou ding aan, aldus dit bericht. Het Franse opperbevel in In do-China heeft bekendgemaakt, dat de ontruiming van het Zui delijke gebied van de delta van de Rode Rivier met succes vol tooid is. Duizenden Franse en Vietna mese burgers werden wegge voerd achter een pantser van tanks en bajonetten, aldus Reu ters correspondent. Ongeveer 50.000 burgers werden bij dit „Duinkerken" van het Verre Oosten geëvacueerd, doch 2 millioen mensen, onder wie vele boeren, die weigerden hun grond te verlaten, zijn achtergebleven. Volgens een militaire woord voerder bedragen de verliezen der uniestrijdkrachten bij de evacuatie slechts 200 man. Het opperbevel der unietroe pen heeft verder meegedeeld, dat duizenden burgers vóór de militairen waren vertrokken. 9000 Van hen waren reeds per schip in Haiphong aangekomen, waar zij geld krijgen om nood zakelijke dingen te kopen. Ook in Hanoi waren duizenden vluchtelingen aangekomen. De Franse luchtmacht heeft hevige bombardementen uitge voerd op Vietminh-bases in het zuiden van de delta van de Rode Rivier, welk gebied Donderdag j.l. werd ontruimd. Het Frans-Vietnamese opper bevel lichtte toe, dat deze bases, in de driehoek Nninh Binh, Thay Binh en Phat Diem, voor de ont ruiming ingericht waren. Het ging hier niet om dorpen met een burgerbevolking. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft Vrijdag, op de dagelijkse persconferentie van het ministerie, in antwoord op talrijke vragen van journalis ten medegedeeld dat de Ameri kaanse regering poogt, via de Amerikaanse ambassadeur te Parijs, inlichtingen te verkrijgen van de Franse regering over haar voornemens t.a.v. Indo-China. Zij weet op het ogenblik niets van de plannen terzake of. Het comité van samenwerken de partijen heeft, blijkens een heden uitgegeven communiqué in verband met de door de Ne derlandse hoge commissaris Vrij dag j.l. uitgegevan verklaring, besloten bij de regering aan te dringen, graaf Van Bylandt tot persona non grata te verklaren. Het comité omvat 31 partijen en organisaties. Bij het vertrek van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken naar Neder land, op 22 Juni, heeft het coimité een verklaring afgelegd, die graaf Van Bylandt in zijn be kende verklaring „diep bedroe vend" noemde. In het gisteren uitgegeven communiqué van het comité van samenwerkende organisaties vraagt het comité voorts de Indo nesische delegatie uit Den Haag terug te roepen, indien blijkt, dat hetgeen de Nederlandse hoge commissaris heeft verklaard het standpunt is van de Nederlandse „Zoals de Ver. Staten geneigd zouden zijn de politieke wereld problemen, met geweld op te lossen, zouden de Europese vol ken, die hier het nauwst bij be trokken zijn, zich moeten ver enigen en zelf hun belangen be schermen', aldus heeft de voor zitter van de Westduitse bonds dag, Herman Ehler voor de evangelische academie te Mul- heim verklaard. regering. Voorts vraagt het co mité unilaterale opheffing van de unie en spoedige vorming van een bestuur voor West-Irian „De verklaring van de hoge commis saris, gegeven op een ogenblik, dat de Indonesische regering poogt op vreedzame wijze, name lijk door besprekingen, een op lossing te vinden voor het ge schil tussen Nederland en Indo nesië, kan als een uitdaging wor den beschouwd en betekent in menging in Indonesische binnen landse aangelegenheden", aldus het communiqué. De republikeinse fractieleider in de Amerikaanse senaat, Wil liam Knowland, heeft Vrijdag op een persconferentie verklaard te vrezen, dat Frankrijk een transactie aangaande Indo China is aangegaan dat tenmin ste een passieve goedkeuring van communistisch-Chinees lid maatschap van de Ver. Naties met zich brengt. Als de Amerikaanse bezwaren tegen het lidmaatschap over stemd werden, zou hij wellicht een amendement op de wet voor hulp aan het buitenland indie nen, om de Amerikaanse bijdra gen aan fondsen van de Ver Naties te staken. Het Zuidelijke deel van het Philippijnse eiland Luzon is Vrijdag door een krachtige aardbeving geteisterd. Er zijn volgens de berichten reusachtige grondverschuivin gen opgetreden in het bergge bied tussen de provincies Allay en Sorsogon, in het hart van het aardbevingsgebied. Hulpploegen zijn in Sorsogon bezig met het opruimen van puin van ingestorte huizen Men vreest, dat het aantal doaen zal stijgen. Het gebied, waar de aardbe ving zich heeft voorgedaan, strekt zich uit van Zuid-Luzon, het voornaamste eiland van de Philippijnen, tot het Westen van de Visayan-eilanden, in het midden van de Philippijnen. A.F.P. meldt uit Manilla, dat 80 procent van de huizen in Sorsogon is verwoest. Sorsogon is een plaats met 25.000 inwo ners. Zeven personen' zouden om 't leven zijn gekomen en 14 ge wond. Een toren van de kathe draal stortte omlaag en bijna alle gebouwen in de stad werden beschadigd, aldus de berichten. Volgens een te Manilla opge vangen radio-bericht gelooft men, dat alleen al te Sorsogon 20 personen zijn omgekomen tengevolge van de aardbeving. Sorsogon ligt 585 km ten Zuid oosten van Manilla. Bovendien werden 350 perso nen gewond. Onder de slachtoffers bevin den zich vier scholieren, die door een kerkklok verpletterd werden President Magsaysay heeft het legér en het Rode Kruis volledig gemobiliseerd om de slachtoffers te hulp te komen. Sorsogon ligt op een afstand van minder dan 50 km van de vulcaan de Mayon, die echter tot nu toe geen tekenen van activi teit vertoont. Rondom de stad zijn grote spleten ontstaan, waardoor het kanalenstelsel is vernietigd. Te Genève is Vrijdagmiddag de twintigste besloten bijeenkomst over Indo-China begonnen. Van de zijde van een der bij de bespreking betrokken delegaties werd vernomen, dat Vrijdag „ge ringe vorderingen'' zijn gemaakt, waaraan werd toegevoegd: „De besprekingen verliepen in goede gGGSt". Van dezelfde zijde is nog mede gedeeld, dat de Sowjetrussische vertegenwoordiger Koesnetsof had verklaard dat er thans ..eni germate overeenstemming" is tussen de vertegenwoordigingen der communistische en niet-com- munistische staten over het hou den van toezicht op de naleving van een wapenstilstand in Indo- Ghina. De Franse vertegenwoordiger Chauvel zeide dat hij spoedig het plan, dat de delegatie van Frank- rijk in het afgelopen weekeinde betreffende het toezicht op een bestand had ingediend, nader zou toelichten. Volgens conferentiekringen zullen de Westerse delegaties in het komende weekeinde 't Fran se voorstel nader bestuderen. Chauvel zal ook afzonderlijke be sprekingen met de Sowjetrussi sche en communistisoh-Chinese vertegenwoordigers voeren. Naar aanleiding van het onge val in het infanterieschietkamp te Harskamp op 17 Juni j.l. deelt de legervoorlichtingsdienst het volgende mede: „De 3 brisant-granaten, waar mede werd geschoten, waren van buitenlandse oorsprong. Na aan komst van deze munitie werd in 1949 een nauwkeurige inspectie gehouden, waarbij granaat voor granaat werd onderzocht. Bleek uit de op die granaten aange brachte merken, dat de ontste kingsinrichting niet was doorge licht, dan gebeurde dit alsnog. Alle granaten, welke gevaar kon den opleveren bij het schieten, werden bpiten gebruik gesteld en vernietigd. De munitie, waarmede op 17 Juni werd geschoten, is in het laboratorium opnieuw onder zocht. Bij dit onderzoek zijn alle gedemonteerd en zijn alle onder delen opnieuw aan een nauwkeu rige inspectie onderworpen, waar bij geen enkele afwijking kon worden geconstateerd en waarbij bleek, dat deze onderdelen alle in een goede staat van onderhoud verkeerden. Een directe oorzaak is derhalve in het bedoelde geval niet vast te stellen. Terwijl het schieten met deze granaten voorlopig verboden is, wordt het onderzoek voortgezet. Het zal nog geruime tijd duren, voordat een zo uitgebreid onder zoek zal zijn beëindigd". Hulcf zuiverheid - Huidgezondheid In Parijs is Vrijdag meegedeeld dat de Franse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken de heer Guerin de Beaumont president Coty zal vergezellen op diens reis naar Nederland van 21 tot 24 Juli. Kolonel Elfego Monzon, het staatshoofd van Guatemala, en kolonel Castillo Armas, de lei der van de opstandelingen, zul len beiden deel uitmaken van een nieuwe „junta" van 5 man. Dit is overeengekomen bij de vredesonderhandelingen in San Salvador. Voorlopig is kolonel Monzon de leider van de junta, die bin nen 2 weken haar eigen presi dent zal kiezen. Een van de andere leden van de junta is kolonel Mauricio Dubois, minister voor Buiten landse Betrekkingen in de door kolonel Monzon begin deze week gevormde regering. De stad Guatemala, de hoofd stad van de gelijknamige staat, verkeert in 'n vreugderoes we gens 't beëindigen der vijandelijk heden. Vrijdagochtend zeven uur werd de burgerij door sirenegeloei en klokkengelui Wond gedaan, dat de vrede was hersteld. De Guatemalaanse regering had bepaald dat het Vrijdag een nationale feestdag zou zijn. Iedereen nam deel aan de alge mene feestvreugde. Alle winkels en bedrijven waren gesloten, om eigenaars en personeel in staat te stellen aan de viering van de vredesdag deel te nemen. De Franse regering zendt 4000 militairen naar Marokko, waar een nieuwe golf van aanslagen de spanning zeer heeft doen toenemen. Zwaar gewapende Franse en Afrikaanse soldaten patrouille ren door de straten van Casa blanca. De Franse kolonisten hadden na de moord op hun of ficiële woordvoerder, dr Emile Eyraud, aangekondigd, dat zij geweld met geweld zullen be antwoorden. Na besprekingen met de Fran se eerste minister, Mendes- Frgnce, is de Franse resident- generaal van Tunesië, Voizard, met nieuwe regeringsinstructies naar Tunesië vertrokken. Ook in Tunesië is in de laat ste tijd de activiteit van de op standelingen toegenomen. De autoriteiten zijn van oordeel, dat het centrum van de activi teit van het „Tunesische bevrij dingsleger" is verlegd van het platteland naar de steden. Ge bleken is, dat het in de steden moeilijker is plegers van aan slagen te vatten. Ter bescher ming van de Frans wijken wor den politie- en legerversterkin- gen aangevoerd. In de Franse Staatscourant is een decreet gepubliceerd, dat 't oproepen van bepaalde Franse reservisten in Tunesië mogelijk maakt. Te Mezel Boe Zelfa, 60 km van Tunis, zijn 3 Tunesische landarbeiders gedood en zeven andere ernstig gewond door schoten, die gevuurd werden uit een auto. Ingevolge het decreet van 1 Juli van de Franse regering met betrekking tot het oproepen van reservisten in Tunesië, heeft 't bureau van de resident-generaal Vrijdagmorgen bekendgemaakt, dat alle na 1 November 1929 ge boren reservisten onmiddellijk onder de wapenen zijn geroe pen. Sommige reservisten van de lichting 1933 en volgende zullen eveneens opgeroepen worden. Generaal Billotte heeft in naam van de 42 dissidente Gaul listen in de Franse nationale vergadering de Franse regering een nieuw plan ter vervanging van dat voor het Europese leger doen toekomen. In de voorstellen van generaal Billotte wordt de volkomen een making van de strijdkrachten van de landen van de E.V.G. niet uitdrukkelijk verworpen, maar aangedrongen op een coa- litieleger, dat technisch onder 't opperbevel van de Navo staat. De politieke verplichtingen van f de Navo-landen dienen ook bin dend te zijn voor de landen van de E.V.G.zelfs indien die lan den, zoals West-Duitsland, geen lid zijn van de Navo. Ook behelste Billottes plan het voorstel om een impasse in de E.V.G. in laatste instantie naar de Navo-raad te verwijzen. Het nieuwe verdrag dient even lang van kracht te zijn als de Navo. Generaal Billotte toont zich oneens met een bovennationaal gezagsorgaan, zoals omschreven in het huidige plan. Hij stelt de vorming van een raad van eer ste ministers, een defensieraad bestaande uit de ministers van Defensie of hun plaatsvervan gers en 'n centraal hoofdkwar tier. Generaal Tsjang Kai Sjek heeft Vrijdag een nationale de fensieraad ingesteld als hoog ste beleid-bepalend orgaan van nationalistisch China. De raad, die onder leiding staat van Tsjang Kai Sjek, zal onderafdelingen hebben voor nationale veiligheid, mobilisatie en wetenschappelijk onderzoek. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. IETS MEER WIND. Half tot zwaar bewolkt met en kele verspreide buien. Matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. Het Nederlandse Roode Kruis zal zo spoedig mogelijk 2000 de kens naar het Mexicaanse Roo de Kruis zenden voor de bevol king in het door de Rio Grande overstroomde gebied. Het hoofdbestuur van het Ne derlandse Roode Kruis heeft aan 't Mexicaanse Roode Kruis zijn deelneming met de overstro mingsramp betuigd. ZONDAG 4 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.22 4.37 Terneuzen 4.57 5.12 Hansweert 5.37 5.52 Walsoorden 5.47 6.02 MAANDAG 5 JULI. v.m. n.m. Breskens 5.04 5.18 Terneuzen 5.39 5.53 Hansweert 6.19 6.33 Walsoorden 6.29 6.43 ZON MAAN op onder op onder Juli. 3 4.25 21.02 7.58 22.29 4 4.26 21.02 9.14 22.44 5 4.26 21.02 10.27 22.59 6 4.27 21.01 11.38 23.12 7 4.28 21.00 12.47 23.27 8 4.29 21.00 13.57 23.43

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1